2021’de Tezos Fiyatını Ne Etkileyecek?

2021’de Tezos’a (XTZ) Yatırım Yapmak İçin Analitik Bir Kılavuz

2021’de XTZ fiyatı nereye gidecek?

2021’de Tezos’a ne olacak? İlk kripto para birimi 2009’da Bitcoin’di. Bitcoin’den sonra Tezos da dahil olmak üzere birçok başka kripto para ortaya çıktı ve şimdi bunlardan 8.000’den fazlası var. Coinmarketcap.

Ancak, doğaları farklı ve nispeten yeni olduklarından, kripto para birimlerinin nasıl çalıştığını ve fiyatlarını neyin belirlediğini anlamak insanlar ve yatırımcılar için biraz zor oldu..

Enflasyon, işsizlik oranı vb. Gibi çeşitli ekonomik faktörler hisse senedi veya tahvillerin fiyatını etkiler. Ancak kripto para birimleri söz konusu olduğunda işler farklıdır. Fiyatlarını gerçekten ne belirler?

Tezos (XTZ) fiyatını gerçekte ne yönlendiriyor??

Tezos fiyatını en çok etkileyen üç ana faktör vardır:

 • Stake yapmanın artan popülaritesi
 • Tezos’un benimsenmesi
 • Bitcoin ile Korelasyon

Burada Trading Education’da bu üç faktörü analiz ettik ve aşağıda ne bulduğumuzu ayrıntılı olarak göstereceğiz..

Tezos’a yatırım yapma hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bu Ultimate Tezos Kılavuzuna göz atın..

Neden Tezos (XTZ)?

Bir yatırımcı neden Tezos’a yatırım yapmayı düşünmeli? Bu kripto para birimini bu kadar özel yapan nedir? İlk Tezos, 2014 yılında bir whitepaper olarak önerildi, ardından Eylül 2018’de yayına alındı. Ayrıca, Tezos whitepaper’ı Arthur Breitman tarafından yazılmıştır..

Tezos, blockchain tabanlı bir akıllı sözleşme platformudur. Yerli kripto para birimi tez veya tezzie – XTZ’dir. Tezos, sahip olduğu gibi XTZ madenciliğine dayanmamaktadır. Teminat Kanıtı Token sahiplerinin katıldıkları için ödüller aldığı (PoS) fikir birliği mekanizması.

Tezos’un mevcut piyasa değeri, dolaşımdaki 753.794.850 XTZ arz ile 1.745.579.739 $ ‘dır. Şimdilik, Tezos fiyatı 2,31 dolar seviyesinde duruyor..

Tezos’un itibarı, büyük ilk madeni para teklifleri nedeniyle 2017’de büyüdü ve 232 milyon doları başarıyla yükseltti.


tezos tarihsel fiyat tablosu

Tezos tüm zamanların fiyat hareketleri. Kaynak: Coinmarkecap.

Dalmaya hazır Tezos XTZ Market?

tezos'a yatırım yapmak

Tezos (XTZ) Fiyatını Ne Yönlendirir??

Varoluş tarihi boyunca Tezos fiyatı inişler ve çıkışlar yaşadı. 2020 Tezos için iyi bir yıl oldu ve son zamanlarda kripto para, 13 Ağustos 2020’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4,44 dolara ulaşarak yeniden dikkat çekmeye başladı. Yukarıda da belirtildiği gibi Tezos, madencilik temelli değil; bunun yerine Proof of Stake (PoS) fikir birliği mekanizmasına dayanır.

Ancak, Tezos’un fiyatını aslında etkileyen şey?

Faktör 1: Stake etmenin artan popülaritesi

Kripto para birimleri için ne kadar çok talep olursa, fiyatları da o kadar yükselir. Yukarıda belirtildiği gibi, Tezos, hisseli kanıtı fikir birliği mekanizmasını kullanır ve stake etme için en popüler kripto para birimidir. Proof of Stake (PoS), pahalı donanım gerektirmediğinden Proof of Work (PoW) mekanizmasına göre daha çok tercih edilir. Staking, 2019’da, özellikle 2020’de gerçekten popüler hale geldi. Sonuç olarak, Tezos’a olan talep büyüdü, XTZ fiyatının artmasına neden oldu, hatta Ağustos 2020’de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. 2020’ye kadar Tezos’un fiyatının olmadığını hatırlayalım. önemli bir artış yaşamak.

Tezos,% 79.42 ile en çok stake edilen kripto para birimidir. Kaynak: Stakingrewards.com

Faktör 2: Tezos Kabulü

Birçok banka ve finans kurumu kripto para birimlerinin önemini anladığından, kripto para birimine milyonlarca dolar yatırdığından veya blockchain teknolojisini uygulamaya başladığından, kripto kullanımı büyümeye devam ediyor..

Eylül 2020 Coindesk’te bildirildi Fransız yatırım bankasının teknoloji odaklı bir yan kuruluşu olan Forge, Societe Generale, dijital menkul kıymetleri ve bir merkez bankası dijital para birimini (CBDC) test etmek için Tezos blok zincirini denediğini belirtti..

Dahası, son zamanlarda StableTech adlı bir Tezos geliştirme grubu, ETH değerinin Tezos blok zincirine taşınmasına izin verecek sarılı Ethereum tokenlerini piyasaya sürdü. Servet zinciri CEO’su Kevin Mehrabi, 12 Aralık’ta Twitter’da ETHtz adlı yeni tokenlerin Tezos kullanıcılarının Ethereum fiyatına sabitlenmiş yerel token alım satımına izin vereceğini duyurdu..

Varlık Zinciri CEO’su Kevin Mehrabi Twitter’da ETHtz’in lansmanını duyurdu.

Welthchain, Tezos blok zincirinde DeFi’yi iyileştirmeyi taahhüt eden bir grup geliştiriciden oluşan StableTech’i oluşturan işletmelerden biridir. Ayrıca, ETHtz aracılığıyla Tezos, DeFi etkinliğini Ethereum ağından daha düşük ücretli bir seçenek olarak kendi blok zincirine çekmeye çalışıyor..

Tezos için yukarıda bahsedilenler gibi olumlu haberler her zaman fiyatı etkileyebilir, çünkü Tezos ne kadar genişledikçe, o kadar fazla yatırımcı çekilecek, sonuç olarak fiyatı etkileyecek ve muhtemelen yukarı doğru yükselmesine neden olacaktır..

Faktör 3: Bitcoin ile Korelasyon

Tezos, Bitcoin ile güçlü bir korelasyona sahip kripto para birimlerinden biri olmasa da, Bitcoin fiyatındaki hareketler Tezos da dahil olmak üzere diğer kripto paraların performansını etkileyebilir..

Göre Makro eksen, Tezos ile Bitcoin arasındaki Ekim, Kasım ve Aralık 2020 korelasyon katsayısı 0.28’dir. İki kripto varlık arasındaki korelasyon katsayısının değerleri -1 ile +1 arasında değişir. Öyleyse, Tezos ve Bitcoin 0.28 durumunda, bize iki çift arasında hala bir miktar korelasyon olduğunu söylüyor..

Tezos vs Bitcoin performansı. Kaynak: Macroaxis.com

Yatırım yapmayı düşünür müsün Tezos XTZ?

tezos'a yatırım yapmak

2021’de Tezos’a (XTZ) Nasıl Yatırım Yapılır??

Kripto para birimleri şu anda özel bir aşama yaşıyor, Bitcoin’in 30.000 $ ‘lık fiyat etiketini aşması, hatta 2021 Ocak ayının başında 40.000 $’ ın üzerindeki tarihi fiyatına bile ulaşıyor. Coingecko.

Şimdi kripto para birimlerine olan ilgi arttı ve birçok uzman büyümenin devam edeceğini ve ardından altcoinlerin geleceğini tahmin ediyor. Tezos da büyüyecek mi? Şimdi Tezos’un mevcut fiyatına kısaca bir göz atalım ve tahmin edicilerin gelecek için neler söyleyeceğini görelim.

Tezos’un (XTZ) fiyatı 2021’de ne kadar gidebilir??

Şu anda Tezos fiyatı 2,31 dolarda duruyor.. Walletinvestor, Coin fiyatları tahmin edildiğinde aslında bu kadar iyimser olduğu bilinmeyen, Tezos için olumlu bir öngörüde bulunuyor. Onlara göre 2021’de fiyat 5,06 dolara ulaşabilir..

tezos fiyat tahmin tablosu

Tezos fiyat çizgisi ve tahmin trend çizgisi 2020-2021. Kaynak: Walletinvestor.

Digitalcoin Tezos’un fiyatının Nisan 2021’den Ekim 2021’e kadar düşüş moduna dönebileceğini söylüyor. Ancak onlara göre, XTZ Aralık 2021’de 5.23 $ ‘a yükselebilir ve şu andan itibaren% 126.58’lik bir artış yaşayabilir..

tezos fiyat tahmin tablosu

Tezos (XTZ) Fiyat Tahmin Tablosu 2021. Kaynak: Digitalcoin

Tezos (XTZ) Fiyatı 2021 Ötesi

Tezos’un uzun vadeli fiyat tahminleri de iyimser.

Tezos 10 dolara ulaşacak mı?

Walletinvestor, bir madeni paranın fiyatını belirli bir süre içinde doğru bir şekilde tahmin etmek kolay olmasa da, Aralık 2023’te Tezos’un 10,04 dolara ulaşabileceğini ve bunun şimdi yatırım yapanlara güzel karlar getireceğini tahmin ediyor. Ayrıca onlara göre Tezos, Aralık 2024’e kadar 13.11 dolara, bir yıl sonra ise Aralık 2025’te 15.95 dolara ulaşabilir..

Üstelik Digitalcoin, önümüzdeki yıllarda Tezos için bazı önemli fiyat düşüşleri öngörse de, XTZ’nin Şubat 2026’ya kadar% 442.75 artışla 12.43 $ ‘a ulaşmasını bekliyorlar.

Tezos’un (XTZ) Geleceği Var mı?

Merkezi olmayan finansmanın (DeFi) büyümesi ve Tezos’un sahip olduğu rol göz önüne alındığında, Tezos’un parlak bir geleceği olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca Walletinvestor ve Digitalcoin tarafından gelecekte Tezos fiyatı için% 442.75 büyüme potansiyeli olan yukarıdaki iyimser tahminler göz önüne alındığında, Tezos’un gerçekten gelecek vaat eden umut verici bir proje olduğu söylenebilir..

Genel olarak bakarsak, kripto para birimlerinin geleceği belli çünkü onlar zaten kurumsallaşmalarının ilk aşamasındalar. Şirketler, bankalar ve finans kurumları, özellikle Bitcoin olmak üzere kripto para birimlerine yoğun bir şekilde yatırım yapmaya devam ediyor ve yukarıda belirtildiği gibi Tezos da dahil olmak üzere blockchain teknolojisini uygulamaya başlıyor. Bu nedenle, bunlar kripto para birimlerinin yakın gelecekte finans dünyasında ciddi bir rakip olabileceğinin açık işaretleridir..

Tezos (XTZ) İyi Bir Alım mı?

Gelecekte Tezos fiyatının artması bekleniyor ve bu da bu kripto para birimini yatırım yapmaya değer kılıyor. Tahminler iyimserlikle dolu olduğundan, şimdi Tezos’a yatırım yaparsanız, çok da uzak olmayan bir gelecekte iyi kârlar elde edebilirsiniz..

Tezos ciddi bir projedir ve arkasında ademi merkeziyetçi finans (DeFi) dünyasında kilit bir bileşen haline gelerek iz bırakmayı hedefleyen özel bir ekibe sahiptir..

Bununla birlikte, tahminciler 2021’in Tezos fiyatları açısından 2020’ye benzer olacağını öngördüğünden, bu nedenle Tezos uzun vadeli – HODL için iyi bir yatırımdır. Şimdi yatırım yapanlar ve tahminlere göre 2025 veya 2026’ya kadar bekleyecek sabrı olanlar, iyi kârlar elde edebilirler..

Yatırım yapmaya hazır Tezos XTZ?

tezos'a yatırım yapmak

Tezos’a (XTZ) Yatırım Yapmanın Artıları ve Eksileri Nelerdir??

Her kripto para biriminin kendilerine yatırım yapma konusunda avantajları ve dezavantajları vardır. Aşağıda Tezos’a yatırım yapmanın artılarını ve eksilerini sunuyoruz.

Tezos’a yatırım yapmanın avantajları:

✅ Tezos sadece bir kripto para birimi değildir. Madeni para sahipleri karar alma sürecine katılabildiğinden, madeni parayı böylesine “demokratik” kılan benzersiz bir zincir içi yönetişime sahiptir..

✅ Tezos, uzmanlara göre gelecekteki büyüme için çok fazla potansiyel veren yenilikçi bir blockchain platformudur..

✅ Tezos, Proof of Stake (PoS) fikir birliği mekanizmasını kullanır; bu, Proof of Work (PoW) kullanan diğer blok zincirlerine kıyasla çok daha ucuzdur..

✅ Birçok işletme Tezos blockchain’i uygulayabilir. Tezos’un benimsenmesi artmaya devam ederse, talep artacak ve sonuç olarak XTZ fiyatının da artmasına neden olacak.

✅ Tahminciler, Tezos fiyatının gelecekte artabileceğini tahmin ediyor. Bu nedenle Tezos’a yatırım yapmak için kâr potansiyeli var.

Tezos’a yatırım yapmanın eksileri:

❌ Tezos’un popülaritesi son zamanlarda artmaya başladı. Yine de, Ethereum veya Bitcoin’e yakın bir yerde değil. Yani Tezos’un promosyon desteği yok.

❌ Tezos, itibarını zedeleyen token ihracının gecikmesi nedeniyle ICO yatırımcılarının davaları ile karşı karşıya kaldı..

❌ Blockchain geliştiricileri, gelecekte Tezos’un talepleri ve kullanımı arttıkça, birçoğu onu olgunlaşmamış bir ağ olarak gördüğü için, işlem ücretlerinin ve hızının ne olacağından emin değiller..

❌ Tezos’un en büyük rakipleri Ethereum ve NEO’dur. Ethereum aktif olarak büyüyor, bu nedenle Tezos’un gelecekte değerli bir rakip olabilmek için gelişme hızını kaybetmeden güncel kalması gerekiyor..

EToro ile Tezos’ta (XTZ) Yatırımınıza Başlayın

tezos'a yatırım yapmak

Bu makaleyi okuduktan sonra Tezos veya başka bir kripto para birimine yatırım yapmaya başlamak için motive hissediyorsanız, sizi bilgilendirmekten memnuniyet duyarız. eToro yatırımınıza başlamak için sizin için en çok tercih edilen aracı kurumdur. eToro, kullanımı kolay bir platformdur ve aynı zamanda ticaret için dünyadaki en iyi aracı kurumdur.

Gibi özellikler var "Ticareti kopyala" profesyonel bir tüccarı kopyalayabileceğiniz yer. eToro aynı zamanda bir sosyal ticaret platformu olarak da bilinir, çünkü dünyanın dört bir yanındaki tüccarlar platform içinde çeşitli bilgi ve haberleri dağıtır ve sizi ticaret dünyasındaki en son haberler hakkında bilgilendirir. Ayrıca, eToro ile güvenlik en üst seviyededir, çünkü geleneği olan ve kullanıcılarını ciddiye alan, deneyimlerini olabildiğince en iyi hale getirmeye çalışan bir platformdur..

eToro – Tezos XTZ Satın Almak İçin En İyi Broker

etoro komisyoncusu

eToro, kripto endüstrisinde uzun yıllar boyunca güvenilir olduklarını kanıtladı – onları denemenizi öneririz.

Sanal para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında.

Anahtar noktaları

 • Tezos fiyatını, stake etmenin artan popülaritesini, Tezos’un benimsenmesini ve Bitcoin ile ilişkisini en çok etkileyen üç ana faktör vardır..
 • Tezos, blockchain tabanlı bir akıllı sözleşme platformudur. Yerli kripto para birimi tez veya tezzidir – XTZ.
 • Tezos, Token sahiplerinin katıldıkları için ödüller aldığı Proof of Stake (PoS) fikir birliği mekanizmasına sahip olduğu için XTZ madenciliğine dayanmamaktadır..
 • Tezos’un itibarı, büyük ilk madeni para teklifleri için 2017’de büyüdü ve 232 milyon doları başarıyla yükseltti..
 • Tezos, 13 Ağustos 2020’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4,44 dolara ulaştı..
 • Tezos,% 79.42 ile en çok stake edilen kripto para birimidir..
 • Tezos ile Bitcoin arasındaki Ekim, Kasım ve Aralık 2020 korelasyon katsayısı 0.28’dir..
 • Walletinvestor’a göre 2021’de Tezos fiyatı 5,06 dolara ulaşabilir..
 • Digitalcoin iyimser, XTZ’nin Şubat 2026’ya kadar% 442.75 artış kaydederek 12.43 $ ‘a ulaşacağını tahmin ediyor..

Gerçekten, bu makaleyi faydalı bulduğunuzu umuyoruz ve öyleyse, bize bir beğeni verin ve paylaşın, çünkü bundan yararlanmak isteyen başka biri olabilir..

Ve son olarak, daha fazla makale okumak ve kripto para birimi ticareti hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, hacimli sektör kripto ticareti makalelerimize göz atın..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map