2021’de Yatırım Yapacak En İyi 10 Kripto Para Birimi

Başarılı Bir Madeni Para Portföyü 2021’de Patlayacak

2021’e yatırım yapmak için kripto para birimleri mi arıyorsunuz? En iyi 10 dijital varlığın ne olduğunu merak mı ediyorsunuz? Bu yıl karlı bir kripto portföyü oluşturmayı mı planlıyorsunuz? Ardından okumaya devam edin ve 2021’in kripto para birimi sektörü için neler taşıdığını öğrenin..

Yeni koronavirüs ile ilgili tüm çılgın komplolara rağmen, sürmekte olan pandeminin sadece insanlara değil, tüm dünyadaki ekonomilere bulaşmaya devam ettiği bir gerçektir..

2020 yılı özellikle finans sektörü ve yatırımcılar için zorlu bir yıldı..

Bununla birlikte, küresel bir durgunluk korkusu, kripto para birimleri ve blok zinciri teknolojilerine olan ilginin artmasına neden oldu. Yatırımcılar, geleneksel varlıklara alternatif ve enflasyona karşı bir koruma olarak kriptolara yatırım yapma fırsatı gördü..

Blockchain teknolojisi ise doğal bir şey haline geldi – tıpkı internet veya elektrik gibi.

Büyük finans kurumları, doğal olarak daha geniş çapta benimsenmesine ve fiyatlarda önemli bir artışa yol açan kripto potansiyelini de fark etti..

Diğer bir deyişle, 2020 zorlu bir yıl olmasına rağmen, kripto paraların finans sektöründeki yerini sağlamlaştırmasına yardımcı oldu..

2021 yılı tüm piyasa için yükseliş çağrısıyla başladı.

Kripto piyasasına hızlı ve kolay bir şekilde dalmak istiyorsanız, göz atın eToro Borsası!

2021’de En İyi 10 Kripto Para Birimi:

 1. Bitcoin
 2. Ethereum
 3. Dalgalanma
 4. Litecoin
 5. TRON
 6. Bitcoin Cash
 7. Cardano
 8. Tezos
 9. IOTA
 10. Yıldız

Bilinçli bir karar vermek için bu yıl en iyi 10 kripto para birimi hakkındaki derinlemesine incelemelerimizi okuyabilirsiniz..

1. 2021’de yatırım yapmak için en iyi kripto para birimi: Bitcoin

Muhtemelen duymuş olduğunuz bir kripto para birimi varsa, muhtemelen Bitcoin.


Bitcoin adı, kripto yatırımcıları ve blok zinciri meraklıları arasında bir nedenden ötürü yankılanıyor.

Bitcoin, finansın geleceğini geri dönüşü olmayan bir noktaya dönüştüren ilk kripto para birimidir. Bitcoin on yıldan daha uzun bir süre önce anonim figür Satoshi Nakamoto tarafından yaratılmış olsa da, bu kripto asla modası geçmeyecek gibi görünüyor..

Bitcoin, ürünler ve hizmetler için çevrimiçi ödemeleri kolaylaştırmak için kullanılan eşler arası bir platformdur..

İtibari paranın aksine, bitcoinlerin fiziksel bir biçimi yoktur. Tam tersi – bitcoinler hiçbir hükümet tarafından basılmaz; bunun yerine mayınlılar. Şu anda dolaşımda olan 18.618.006 ile çıkarılabilecek 21 milyon madeni para var..

Belki de Bitcoin ve diğer altcoinlerin en büyük avantajlarından biri, merkezi olmayan ve şeffaf olmaları gerçeğidir, bu da dünya genelinde kripto kitlesinin benimsenmesini hızlandırmıştır..

Bununla birlikte, Bitcoin’in tarihi sayısız iniş ve çıkışlarla işaretlenmiştir. Bitcoin artık bir değer deposu olarak kabul edilmekle birlikte, BTC ilk piyasaya sürüldükten sonra birkaç yıl boyunca sıfıra yakın işlem görüyordu..

Yine de, 2017’deki kripto balonunun ortasında BTC, 20.000 $ ‘ın üzerine fırladı. Geçen yıl, Bitcoin’in üçüncü yarılanması gerçekleştiğinde, Bitcoin devam eden salgından kurtulmayı ve tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmayı başardı..

Bitcoin Ocak 2021’de 40.000 $ ‘ın üzerine çıktı ve bunu önemli bir satış izledi..

BTC fiyatı 2021’de artmaya devam edecek mi? Uzmanlar, 2021 ve sonrasında 100.000 $, 170.000 $ ve 318.000 $ gibi inanılmaz hedefler öngören BTC hakkında güçlü görüşleri paylaşıyor..

Bazıları Bitcoin’in bir değer deposu olarak altının yerini alacağını iddia ediyor. Aslında Bitcoin, 2021’de yatırım yapmak için en iyi kripto para birimlerinden biridir. Kesin olan bir şey var: birçok coin gelir ve gider, ancak Bitcoin, 2021’in çok ötesinde kalmak için burada.

2. Ethereum (ETH)

Portföyünüz 2021’de Ethereum olmadan tamamlanmayacak. Ethereum, 176.153.194.295 $ piyasa değeri ile Bitcoin’den sonra en büyük ikinci kripto para birimidir..

Vizyon sahibi Vitalik Buterin tarafından yaratılan Ethereum, bir ödeme sisteminden daha fazlasıdır.

Ethereum, akıllı sözleşmelerin ve merkezi olmayan uygulamaların (dApps) dağıtımı için kullanılabilir. Aynı zamanda farklı ERC-20 tokenlerinin geliştirilmesini destekleyen bir platformdur. Aslında bugünün dev Binance Coin, Ethereum blockchain üzerinde geliştirildi.

Ethereum, bugün büyük bir avantaj olan Merkezi Olmayan Finans (DeFi) sektöründe aktif olan farklı platformları da destekliyor. Sonuçta, DeFi sektörü, 2021’in sonundan sonra uzun süre kalacak olan en popüler kripto trendlerinden biridir..

İster inanın ister inanmayın, DeFi’de kilitli olan varlıkların sayısı 2019’da 3 milyar dolardan 2020’de 13 milyar dolara yükseldi. Tahmin edin ne oldu: Ethereum, tüm işlemlerin hacminin% 96’sını elinde tutan madeni paraydı!

Sadece bu değil, Ethereum, dünya çapında hızla büyüyen bir başka sektör olan farklı blok zinciri tabanlı oyunların geliştirilmesini kolaylaştırıyor..

Bu nedenle, devam eden salgına rağmen, Ethereum 2020’de yaklaşık 125 $ ‘dan 600 $’ ın üzerine çıktı ve bu% 380’den fazla bir artış oldu.!

ETH, 2021’e yükseliş başlangıcıyla girdi; pek çok uzman, 2021’de 2.500 dolarlık engelin aşılabileceğine inanıyor.

3. Dalgalanma (XRP)

Ripple, 2021’de dikkate alınmaya değer bir başka benzersiz kripto paradır. 2012’de piyasaya sürülen Ripple, küresel olarak büyük finans kuruluşlarından çok fazla destek aldı..

Sınır ötesi ödemeleri düşük maliyetlerle dönüştürme potansiyeli göz önüne alındığında, Ripple şu anda 40 ülkede 300’den fazla sağlayıcıyla işbirliği yapıyor. Bazı büyük ortaklar Banco Santander ve JP Morgan’dır..

Burada Ripple’ın ortalama madeni paranız olmadığını not etmeliyiz. Ripple, yalnızca kriptolara değil, SWIFT gibi geleneksel ödeme sistemlerine daha iyi ve daha az maliyetli bir alternatif olarak yaratıldı. XRP satın almanın nedenlerinden biri de budur!

Resmi Para ve Finansal Kurumlar Forumu’na göre Ripple, güvenlik, hız, izlenebilirlik, maliyet, şeffaflık ve risk yönetimi açısından SWIFT’in yerini alabilir..

XRP, Ripple’ın yerel kripto parası olsa da, kullanıcılar platformda işlem yapmak için herhangi bir para birimini seçebilir. Ripple saniyede yaklaşık 1.500 işlem gerçekleştirirken, şirketin 50.000 işleme kadar ölçeklendirebileceğini iddia ettiğini unutmamalıyız..

Ripple yıllar boyunca istikrarlı bir ilerleme kaydetmiş olsa da, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) gelen bir dava, bu yıl kripto piyasasındaki belirsiz mevcut pozisyonuna yol açtı..

Bekleyebilir ve bu yıl Ripple’a ne olacağını görebiliriz…

4. Litecoin (LTC)

Litecoin, şüphesiz 2021’de yatırım yapılacak en iyi kriptolardan biridir. Bitcoin’in lite versiyonu olarak oluşturulan Litecoin, ödemeleri daha kolay ve daha hızlı hale getirdi. Bitcoin’in 10 dakikasına kıyasla Litecoin’de bir bloğu işlemenin 2,5 dakikaya kadar sürdüğünü unutmayın..

Mevcut fiyatı, yatırımcılar ve tüccarlar için başka bir çekici yöndür ve Litecoin’i Bitcoin’e uygun bir alternatif haline getirir.

İyi haber, Litecoin’in yenilikler için gelişmeye devam etmesidir. Litecoin blok zincirinde rol oynayan video oyunu LiteBringer’ın piyasaya sürülmesi, fiyatlarda artışa yol açabilecek projelerden biridir. Litecoin işlemlerinin LiteBringer’ın piyasaya sürülmesinden sonra 130.000’i aştığını unutmayın..

İlk sürümünden neredeyse on yıl sonra Litecoin’in hala en iyi performans gösteren kripto paralardan biri olması şaşırtıcı değil. Litecoin şu anda 7. sırada CoinMarketCap.

2021 yılı LTC için umut verici bir yıl olacak ve uzmanlar Litecoin’in fiyatının artmaya devam edeceğinden emin. Örneğin Cryptoground, kripto varlığının bu yıl 347 doların üzerine çıkacağını iddia ediyor. CoinSwitch ise Litecoin’in 2021’de 600 dolarlık yeni bir fiyat hedefine ulaşabileceğine inanıyor..

5. TRON (TRX)

Bu yıl başarılı bir portföy oluşturmak istiyorsanız, TRON’u düşünün..

TRON, içerik paylaşımını ve reklamcılığı dönüştürme potansiyeline sahip en popüler platformlardan biridir..

TRON, diğer sosyal medya kanallarından tamamen farklıdır. Müşterilerini aynı anda Tronix aracılığıyla korumayı ve ödüllendirmeyi amaçlamaktadır. Bu tür bir para kazanma, aslında geleneksel sosyal medya kanallarında kullanılanlardan çok daha şeffaftır..

İlginç bir şekilde TRON, Ethereum blok zincirinde oluşturulmuş olsa da, 2020’de TRON’un dApp işlem hacmi Ethereum’u aşıyor. Hiç şüphe yok ki bu kripto artık piyasadaki en büyük güçlerden biri.

Gelişmeye devam eden bir güç! Örneğin geçen yıl TRON’un 4.0 Büyük Yolculuk protokolü uygulandı.

Birçok uzman, 2021’in TRON için olumlu bir yıl olacağına inanıyor. TRON’un Baidu ve Samsung gibi devlerle işbirliği yapması, TRON’un burada kalacağına dair birçok işaretten biri.!

6. Bitcoin Nakit (BCH)

Bitcoin Cash, bu yıl izlemeye değer bir başka para. 2017’de Bitcoin’in daha hızlı ve daha ölçeklenebilir bir versiyonu olarak oluşturulan Bitcoin Cash, artık yatırım yapılacak en popüler coinlerden biridir..

Bitcoin Cash’in Bitcoin’den sekiz kat daha büyük bloklarla oluşturulduğunu ve 32 MB’a yükseltildiğini unutmayın. Bitcoin Cash daha fazla işlemi gerçekleştirebildiğinden, birçok uzman ve blok zinciri meraklıları, Bitcoin Cash’in çevrimiçi işlemleri yürütmek için ana blok zinciri olabileceğine inanıyor..

Başlıca savunucusu Roger Ver, Bitcoin Jesus, tweet attı: “Bitcoin ve Bitcoin Cash eşit derecede az, ancak Bitcoin Cash aslında ödemeler için kullanılabilir.”

Tabii ki, artan benimseme BCH fiyat aralıklarının artmasına neden olabilir. Kripto uzmanları, BCH fiyatlarının 2021’de 500 ila 1.900 dolar arasında dalgalanabileceğine inanıyor..

Sadece bekleyebilir ve bu yıl Bitcoin Cash için neler getireceğini görebiliriz!

7. Cardano (ADA)

Cardano, benzersiz mimari ve algoritma ilkelerine sahip bir risk kanıtı blok zinciri platformudur.

Yine de Cardano geliştirmeyi bırakmadı. Yol haritasına göre, Goguen ana ağı bu yıl Şubat-Mart aylarında piyasaya sürülecek ve bu da Cardano’yu gerçek bir Ethereum katili olmaya bir adım daha yaklaştıracak..

Ayrıca, Cardano’nun ikinci katman çözümü olan Hydra’nın uygulanması, Cardano’nun gelecekte 1 milyondan fazla işlemi işlemesine yardımcı olabilir ve bu da büyümesini ve fiyatlarını artıracaktır..

Bu arada, ADA fiyatının 5 Ocak 2020’de 0.25’e yükseldiğini belirtmeliyiz – 2018’in ortasından bu yana en yüksek seviyeleri..

Şu anda 1.4000’den fazla hisse havuzuna sahip olan Cardano’nun çok fazla yatırımcının ilgisini çekmesi şaşırtıcı değil..

ADA cüzdanlarının sayısı da önemli ölçüde arttı. Rakamlar 5 Ocak’ta 4.000 yeni ADA cüzdanının kaydedildiğini gösteriyor.

Potansiyeli göz önüne alındığında, birçok uzman ADA’nın 2021’de madeni para başına 1,5 doları aşabileceğine inanıyor..

8. Tezos (XTZ)

2021 yılı, kripto para birimi ve DeFi’ye olan ilginin artmasıyla işaretlendi. Yukarıda belirtildiği gibi, DeFi sektörü tüm finans sektöründe devrim yaratabilir – ve Tezos, DeFi’ye artan ilgiden yararlanabilecek kriptolardan biridir..

Tezos aslında 2017 İlk Para Teklifi (ICO) çılgınlığından en umut verici kripto projelerinden biridir. Protokolü otomatik olarak yükseltmek için benzersiz ve demokratik yapısı (çatalların oluşmasını riske atmadan) benzersizdir. Paydaşlar, Tezos’un geleceği hakkında oy kullanmalarına ve karar vermelerine olanak tanıyan XTZ’ye pay verebilir (veya XTZ’yi devredebilir)..

İlk sürümünün ardından gelen tüm yasal sorunlara rağmen, Tezos istikrarlı bir büyüme yaşadı. 2020 yılı bir istisna değildi: Tezos, Aralık 2019’da 1,21 milyar dolar olan piyasa değerini ikiye katlayarak Aralık 2020’de 2,32 milyar dolara çıkardı..

En iyi yanı, Tezos’un Kalamint gibi yeni DeFi platformlarını ve değiştirilebilir olmayan token (NFT) pazar yerlerini çekmek için yükseltmeye devam etmesi..

Örneğin Delphi, gelişmiş akıllı sözleşmeleri geliştiriciler için uygun maliyetli hale getirmek için gaz tüketiminde düşüşe yol açan en son güncellemelerden biriydi..

Tezos 2021’e kadar gelişmeye devam edecek mi??

9. IOTA (MIOTA)

2021’de portföyünüzü çeşitlendirmek için daha fazla kripto para birimi arıyorsanız, IOTA’yı izleme listenize ekleyin..

IOTA, Nesnelerin İnterneti üzerindeki cihazlar arasında işlemleri işlemek ve veri alışverişi yapmak için kullanılan açık kaynaklı bir platformdur. Çünkü Nesnelerin interneti milyarlarca cihazın yenilikçi teknolojiyle veri almasına ve değiş tokuş etmesine izin verir, birçok uzman Nesnelerin İnternetinin İnternet’ten daha faydalı olabileceğini iddia ediyor.

IOTA’nın Tangle adı verilen dağıtılmış defter teknolojisi, bu kripto para birimini benzersiz kılan şeydir. Aslında, Tangle diğer blockchain teknolojilerine göre daha güvenli bir alternatif olarak kabul edilir..

Potansiyeli göz önüne alındığında, IOTA’nın halihazırda farklı otomobil ve sigorta pazarı oyuncularıyla işbirliği yapıyor olmasına şaşırmamalıyız. Bu, elbette, 2021 boyunca MIOTA fiyatlarını artırabilir!

10. Yıldız (XLM)

Stellar, 2021’de yatırım yapmayı düşünebileceğiniz bir başka en iyi kripto para.

2014’te oluşturulan Stellar, geliştirmeyi durdurmadı. Yol haritası, kamu bilinci ve işlemler açısından büyümeyle ilgilidir..

Burada Stellar’ın benzersiz özelliklerinden biri olan düşük işlem maliyetlerinde işlemleri doğrulamak için geleneksel madencilik yerine birleşik bir Bizans anlaşması (FBA) algoritması kullandığını açıklamalıyız..

Stellar yalnızca daha hızlı işlemlere olanak sağlamakla kalmaz, aynı zamanda kripto para birimleri ile geleneksel ödeme sistemleri arasındaki boşluğu kapatmayı da hedefler. Kendisini küresel bir ödeme yolu olarak kurmak için Deloitte ve IBM gibi devlerle ortaklık yapıyor.

Stellar’ın yerel para biriminin Stellar Lumen olduğunu unutmayın (XLM), 2021’de güçlü bir yaklaşıma sahip olabilecek.

Özet: 2021’de Hangi Kripto Para Birimi Yatırım Yapmalı?

2021’in kripto tüccarları ve yatırımcıları için başarılı bir yıl olacağına şüphe olmasa da, kripto piyasasının öngörülemez olabileceğini ve talep ve arz, piyasa duyarlılığı, kripto haberleri ve spekülasyonları ve teknoloji gibi faktörlere bağlı olabileceğini unutmamalıyız. gelişmeler.

En iyi kriptoların listeleri farklılık gösterse de, hepsi bazı iyi yatırım fırsatları sağlayabilir. ancak, her zaman araştırmanı yap herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce. En sevdiğiniz varlığın fiyatını canlı izleyin, geçmiş ve mevcut performansını analiz edin ve en son kripto duyurularını takip etmeyi unutmayın.

Sonunda, kriptoların kitlesel olarak benimsenmesi bir zaman meselesidir. Öyleyse soru “Eğer” değil, Ne zaman? Peki ne zaman pazara gireceksiniz??

eToro – 2021’de En İyi Kripto Para Birimlerini Satın Alın

eToro, yıllar boyunca Kripto endüstrisinde güvenilir olduklarını kanıtladı – onları denemenizi öneririz.

Sanal para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında.

Anahtar noktaları

 • 2020 yılı kripto para birimleri ve blok zinciri teknolojisine ilginin artmasına neden oldu.
 • Devam eden salgına rağmen, 2021 yılı kripto para piyasası için olumlu bir yıl olacak.
 • 2021’de yatırım yapılacak ilk 10 kripto para birimi Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin, TRON, Bitcoin Cash, Cardano, Tezos, IOTA ve Stellar’dır..
 • Kripto fiyatları, talep ve arz, rekabet, teknoloji ve pazar duyarlılığı gibi farklı faktörlere bağlıdır..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map