2021’de Yatırım Yapılması Gereken En İyi 9 Altcoin Nedir?

Contents

2021’de En İyi 9 Altcoin

2021’de portföyünüze eklemek için en iyi altcoinleri mi arıyorsunuz? İster bir kripto uzmanı olun ister yeni başlayan biri, doğru yerdesiniz. 2021’de yatırım yapmak için en iyi 9 altcoin için rehberimiz için okumaya devam edin.

2020’nin kripto para piyasası için bir hız treni yılı olduğu bir sır değil. Mart ayında meydana gelen koronavirüs çöküşü ile Bitcoin’in Aralık ayında gördüğü yükseliş eğilimi arasında, (aşırı) yüksek ve düşük bir yıl oldu..

Kripto piyasasına hızlı ve kolay bir şekilde dalmak istiyorsanız, göz atın eToro Borsası!

Endüstrinin son birkaç aydaki performansı, birçok insanı “2021 kripto para birimine yatırım yapmalı mıyım?” Diye sormaya teşvik etti. Onlardan biriyseniz, gözünüze çarpan kripto neredeyse kesinlikle Bitcoin’di. Sözde kripto para kralı, yazı yazarken 39.377,60 $ ‘a ulaşmak için önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 $’ ı geçti. Ancak en büyük, en eski ve en ikonik dijital varlık olmasına rağmen, kesinlikle piyasadaki tek varlık değildir.

Yani daha fazla uzatmadan…

2021’de Yatırım Yapacak İlk 9 Altcoin:

1. Ethereum

2. Litecoin

3. Dalgalanma

4. Bitcoin Cash

5. TRON

6. Cardano

7. Tezos

8. IOTA


9. Zcash

Bu makalede, 2021 için yatırım yapmayı düşünmeniz gereken en iyi dokuz altcoini paylaşacağız. Eğer Bitcoin kral ise, o zaman bunlar prensler olarak düşünülebilir – bazıları tacı beklerken! Aslında birçok analist, bu listedeki bazı varlıkların Bitcoin’den çok daha güçlü olduğuna ve yakın gelecekte performansını geride bırakma potansiyeline sahip olduğuna inanıyor..

2021’de Yatırım Yapılması Gereken En İyi 9 Altcoin Nedir?

2021’de portföyünüze akıllıca eklemeler yapabileceğinizi kanıtlayabilecek dokuz Bitcoin alternatifi keşfetmek için okumaya devam edin..

1. Ethereum – ETH

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi (ve dolayısıyla en büyük altcoin’i) olarak Ethereum’un listemizin başında yer alması şaşırtıcı değil. İlk olarak 2014’te piyasaya sürülen kripto şu anda 145.209.669.090 dolarlık bir piyasa değerine sahip ve 1.272.03 dolara mal oluyor..

Ethereum aynı zamanda piyasadaki en iyi bilinen varlıklardan biridir. Financial Conduct Authority (Birleşik Krallık’ın mali düzenleyicisi, daha çok FCA olarak bilinir) tarafından yapılan bir araştırmaya göre, ETH, ülkede en çok bilinen dördüncü kripto. Tanıdıkları kripto para birimlerini tanımlamaları istendiğinde, ankete katılanların% 17’si altcoin’i duyduklarını bildirdi. Bu, onu Bitcoin’in, Facebook’un Terazisinin ve Bitcoin Cash’in hemen arkasına yerleştirdi..

Öyleyse, Ethereum tam olarak nedir ve neden 2021 için yatırım yapılacak ilk 9 altcoin listemizi oluşturdu?

Ethereum (ETH) Nedir?

Ethereum, güvenli kripto işlemlerini gerçekleştiren açık kaynaklı bir blockchain platformudur. Bu açık kaynaklı blok zinciri, merkezi olmayan bir uygulama olarak bilinir, aksi takdirde dApp olarak adlandırılır. Yerel para birimi, kripto para borsalarında ETH olarak görünen Ether’dir..

Ether’e ek olarak, Ethereum platformu bir dizi başka kripto para birimini desteklemek için oluşturulmuştur. Bu kriptoların çoğu, büyük bankaların ve diğer merkezi işletmelerin kontrolünden bağımsız olarak krediler, sigorta ve tasarruf programları gibi hizmetler sunan, hızla büyüyen bir sektör olan merkezi olmayan finans (DeFi) pazarında aktiftir. Ethereum’un bu alanda yetkilendirdiği kriptolardan bazıları Chainlink (LINK), Wrapped Bitcoin (WBTC) ve Maker (MKR) içerir..

Neden Ethereum’a Yatırım Yapmayı Seçebilirsiniz??

Ethereum 2.0 Yükseltmesi

Ethereum 2.0, diğer adıyla Eth2 veya ‘Serenity’, orijinal Ethereum blockchain platformuna uzun zamandır beklenen yükseltmedir. Tam güncellemenin başlangıçta 2021’de tamamlanması gerekiyordu ve 0. aşamanın Kasım 2020’de bir noktada gerçekleşmesi planlanıyordu. Bununla birlikte, çok sayıda aksilikten sonra, Ethereum Vakfı daha yeni aşama 0’ı yayınladı ve şimdi dikkatini aşağıdakilere çeviriyor. sahne.

Bu güncellemenin en büyük bonuslarından biri, yükseltilmiş platformun, enerji verimliliğini büyük ölçüde artırırken, önceki sürümden daha fazla işlemi işleyecek şekilde tasarlanmasıdır. Güncelleme gerçekleşmeden önce, tek bir Ethereum işlemi şaşırtıcı miktarda enerji gerektiriyordu – kesin olmak için 22,65 kWh! Her yıl boyunca bu, Ethereum’un Kosta Rika ile aynı miktarda güç kullandığı anlamına gelir..

Diğer bir önemli fayda, Ethereum’un bir iş kanıtı algoritmasından (PoW) bir risk kanıtı algoritmasına (PoS) geçme kararıdır. Bir PoW sisteminde, kripto para birimi madencileri, işlemleri doğrulamak ve bunları blok zincirine eklemek için bilgisayarlarını kullanarak karmaşık denklemleri çözmek zorundadır. Bu süreç çok büyük miktarda enerji gerektirir. Bununla birlikte, bir PoS sisteminde, kullanıcılar işlemleri doğrulamak için kripto para birimlerini teminat olarak basitçe “stake” edebilirler..

DeFi’nin Popülerliği

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, Ethereum ağı, ERC-belirteçleri olarak bilinen diğer kripto para birimlerini destekleyebilir. Yazım sırasında, ETH, bu tokenlerden 280.000’den fazlasını barındırıyor ve bunların 40’tan fazlası, piyasa değerine göre ilk 100 kripto para biriminde yer alıyor..

ERC tokenlerinin önemli bir kısmı DeFi sektöründe aktiftir. DeFi hizmetlerine olan talep artmaya devam ederken, Ethereum bu pazardan yararlanmak ve başarısından kar etmek için mükemmel bir konuma sahiptir. Bu, ETH para biriminin benimsenmesini teşvik etmeli ve umarım fiyatının 2021 boyunca artmasına neden olacaktır. Mevcut yatırımcılar ve kartlarını ilk kez doğru oynayan tüccarlar için, bu potansiyel olarak onu çeşitlendirilmiş bir portföye akıllıca bir katkı haline getirebilir..

2. Litecoin – LTC

Litecoin şu anda 11.701.942.299 $ piyasa değerine ve 180.25 $ fiyatına sahip. Yavaş geçen birkaç yılın ardından, LTC 2020’de biraz karanlık bir at oldu ve fiyatı birkaç ay içinde 47,82 dolardan fırladı..

Litecoin, geçen yıl yatırımcılar için en iyi seçenek olmayabilir, ancak yakın zamandaki yükseliş eğilimi, altcoin’e olan güveni büyük ölçüde artırdı. ‘Litecoin iyi bir yatırım mı?’ Diye merak ediyorsanız, bu kripto para biriminin tam olarak nasıl çalıştığına ve neden daha fazla büyüme yolunda olabileceğine daha yakından bakalım..

Litecoin (LTC) nedir?

Yakın zamana kadar biraz zayıf olan bir kripto para birimi için biraz şaşırtıcı bir şekilde, Litecoin genellikle Bitcoin’in dijital altınının dijital gümüşü olarak anılır. Aynı zamanda “ödemeler için kripto para birimi” olarak da adlandırılır (ticaret veya yatırımın aksine).

Bunun temel nedeni Litecoin’in birçok rakibinden çok daha pratik olmasıdır. Litecoin işlemlerinin işlenmesi hem hızlı hem de ekonomiktir, bu da onu günlük ödemeler için pratik bir kripto para birimi haline getirir. Aslında, Litecoin ağının yeni bir bloğu işlemesi sadece 2 buçuk dakika sürüyor. Bunu Bitcoin ağının 10 dakika gibi şaşırtıcı bir şekilde süren durgunluğuyla karşılaştırın. Bu dört kat daha uzun!

Bitcoin’in hız eksikliği, Litecoin’in kurucusu Charlie Lee’yi kendi kripto para birimini piyasaya sürmeye iten ana sorunlardan biriydi. Bir diğeri, ölçeklenebilirlik eksikliğiydi. Bitcoin jetonlarının sayısı her zaman maksimum 21 milyon ile sınırlandırılmıştır, bu da rezil “Bitcoin yarılanmasını” (veya yarıya indirmeyi) her dört yılda bir gerekli bir olay haline getirir..

Şu anda dolaşımda yaklaşık 18,5 milyon Bitcoin jetonu var ve 2140’a kadar tam olarak maksimuma çıkmayacağımız düşünülse de, birçok yatırımcı bunun sürdürülebilir bir yatırım olup olmadığı konusunda haklı olarak emin değil. Bu sorunu aşmak için Lee, altcoinine 84 milyon jetonluk bir toplam arz verdi – Bitcoin’in dört katı..

Neden Litecoin’e Yatırım Yapmayı Seçebilirsiniz??

LiteBringer

Çevrimiçi oyun, dünyanın en hızlı büyüyen sektörlerinden biridir ve Litecoin platformu başarısından yararlanmayı başardı. 2020 yılında şirket, Litecoin ağında çalışan rol yapma oyunu (RPG) LiteBringer’ı piyasaya sürdü..

Oyun içi işlemler, platformun yerel para birimi LTC kullanılarak yapılır. Litecoin Vakfı’na göre, LiteBringer’ın piyasaya sürülmesi, LTC işlemlerinin sayısının bir hafta içinde üçe katlanmasına neden oldu ve ödemelerin% 75’i artık oyun tarafından yönlendiriliyor..

LiteBringer’in popülaritesi artmaya devam ederken, ağın önümüzdeki yıllarda yeni oyunlar yayınlama potansiyeli ile birleştiğinde, şimdi bu altcoin’e daha yakından bakmak için akıllıca bir zaman olabilir..

Bitcoin Etkisi

Litecoin, Bitcoin’den önemli farklılıklar gösterebilir, ancak başlangıçta bir Bitcoin hard fork’u olarak piyasaya sürülmesi, birçok insanın her ikisine de yatırım yaptığı anlamına gelir. Sonuç olarak, Bitcoin’in başarısı genellikle Litecoin tarafından yansıtılır. Hem BTC hem de LTC yeni bir ATH’ye fırlatılırken, yakın zamanda bunun kanıtını gördük..

Pek çok analist Bitcoin’in 2021’de büyümeye devam edeceğini tahmin ederken, Litecoin’in de benzer bir model izlediğini görmeyi bekleyebiliriz..

3. Dalgalanma – XRP

Ripple XRP, 14.643.516.314 $ ‘lık piyasa değeri ve yazı yazılırken 0.3251 $’ lık bir fiyatla dünyanın en büyük dördüncü kripto para birimidir. Düşük fiyatı göz önüne alındığında, Ripple’ın neden 2021 için iyi bir yatırım olarak kabul edilebileceğini merak ediyor olabilirsiniz. Ancak bu altcoin, onu piyasanın geri kalanından farklı kılan birçok özelliğe sahiptir..

Dalgalanma (XRP) Nedir?

Kripto para birimi kavramı, tüccarlara ve yatırımcılara merkezi olmayan çevrimiçi ödemeler yapmanın bir yolunu sunmak için geliştirilmiş olsa da, Ripple, merkezi hizmetlerin (bankalar, finans kuruluşları ve küresel işletmeler gibi) sınır ötesi ödeme yapmasını kolaylaştırmak için tasarlanmıştır..

Sınır ötesi ödemeler, yurt içi işlemlerden çok daha yavaş olabilir, bu da yüksek ücretlere ve çok fazla zaman israfına neden olur. Günde binlerce işlem yapan işletmeler için, bu gerçekten zamanla artabilir.

Ripple platformu olan RippleNet, işletmelerin ödemeleri kendi yerel para birimi olan Ripple XRP ile gönderip almasını sağlar. Bu, sınır ötesi işlem ücretlerini düşük tutmayı başaran küreselleşmiş bir para birimi olduğu anlamına gelir – hem itibari para birimini hem de merkezi olmayan kriptoları ihtiyaçları için uygunsuz kılan bazı sorunları bir kenara bırakır..

Neden Ripple’a Yatırım Yapmayı Düşünebilirsiniz??

Yasal Meşruiyet

Ripple, finans sektöründe iyi bilinir. Halihazırda ödeme çözümünü kullanan işletmelerden bazıları şunları içerir:

 • Santander
 • Eksen Bankası
 • Crédit Agricole
 • UBS
 • Kanada Kraliyet Bankası
 • Westpac
 • American Express
 • Uluslararası Döviz

Analist CryptoWhale’e göre Ripple, kripto para birimi endüstrisinin başına gelen herhangi bir düzenleyici baskıyı ortadan kaldırmak için iyi bir konuma sahip: “Tüm piyasada Kripto Düzenlemeleri için baskı yapan tek proje XRP. Bu düzenlemeler eklendiğinde, neredeyse tüm diğer altcoinleri tamamen yok edeceğini ve XRP’nin talebini fırlatacağını biliyorlar. ”

Ripple, yıllardır “uygunluğu sağlamak için devlet kurumlarıyla sessizce çalıştığı” için, CryptoWhale, endüstrinin geri kalanı üzerinde yıkıcı bir etkiye sahip olabilecek yeni kurallara veya vergilendirme önlemlerine karşı gelme olasılığının çok daha düşük olduğuna inanıyor..

Dijital Dönüşümü Kolaylaştırmak

Ripple’ı 2021 için akıllı bir yatırım haline getirebilecek bir diğer faktör, dijital dönüşümü kolaylaştırmasıdır. Son anketlere göre dijital dönüşüm, ilerleyen birçok finansal işletme için en önemli önceliklerden biri. İtibari ödemeler ve eski sistemlerle ilişkili yüksek işlem ücretlerinden ve uzun işlem sürelerinden kaçmak için bir teklifte, gittikçe daha fazla şirket Ripple’a geçiş yapabilir. RippleNet’in Kasım 2020’de akıllı sözleşmeler sunmaya başlaması bu değişikliği daha da ileriye taşıyabilir..

4. Bitcoin Cash – BCH

Bitcoin Cash, 2017 yılında Bitcoin hard fork’u olarak piyasaya sürülen üçüncü nesil bir kripto para birimidir. Orijinal BTC’ye alternatif olarak daha kullanıcı dostu ve daha ölçeklenebilir bir şekilde geliştirilmiş eşler arası bir elektronik nakit sistemidir. Piyasa değeri şu anda 8.029.625.452 $ ve fiyatı 431.68 $.

Bitcoin Cash (BCH) Nedir?

Orijinal Bitcoin (Bitcoin Core olarak da bilinir) ile karşılaştırıldığında, Bitcoin Cash çok daha düşük işlem ücretlerine sahiptir, dakika başına daha fazla işlem gerçekleştirebilir ve günlük kripto ödemelerini kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. BCH, blok boyutunu 8MB’ye yükseltmesini sağlayan Bitcoin ağından ayrı kendi ağını kullanır. Bu, her yeni bloğu doğrulamanın çok daha hızlı olduğu anlamına gelir.

BCH’nin elinde tuttuğu BTC’nin özellikleri arasında toplam arz da yer alıyor. Her iki kripto da maksimum toplam 21 milyon token arzına sahip ve yaklaşık her dört yılda bir yarılanma sürecinden geçiyor..

Neden Bitcoin Cash’e Yatırım Yapmayı Düşünebilirsiniz??

Gerçek Dünya Uygulamaları

Bitcoin Cash’in “2021’de hangi altcoinlere yatırım yapmalıyım?” Sorusuna neden potansiyel bir cevap olduğunu merak ediyorsanız, ana nedenlerden biri gerçek dünya uygulamasının kapsamıdır. Örneğin 2019’da fantezi spor platformu Fanduel, kullanıcılarının kripto para birimini dijital cüzdanlarına yerleştirmelerine izin vererek Bitpay üzerinden BCH ödemelerini kabul edeceğini duyurdu..

Kripto para biriminin pratikliğine olan küresel ilgi artmaya devam ederken, BCH’nin benimsenmesinin arttığını kolayca görebiliriz. Bu, fiyatı üzerinde olumlu bir etkiye sahip olacak olan altcoin talebini artıracaktır..

Yatırımcı Bilinci

Bitcoin Cash talebinin artmasına neden olabilecek bir diğer faktör, kripto para birimi sektörünün artan farkındalığıdır. Ethereum’un itibarına atıfta bulunduğumuz FCA anketine göre, yanıt verenlerin% 20’si Bitcoin Cash’i duymuş ve bu da onu en tanınmış altcoinlerden biri haline getirmiştir. (Muhtemelen bu, şaşırtıcı olmayan bir şekilde, hemen hemen tüm katılımcıların aşina olduğu Bitcoin ile olan bağlantısı sayesindedir).

Genel halkın Bitcoin Cash’in diğer altcoinlerden daha fazla farkında olması çok olumlu bir işarettir. Potansiyel yatırımcıların, kripto para dünyasına ne zaman ve girmeyi seçerlerse, ticarete başlama olasılıklarının daha yüksek olduğu anlamına gelebilir – özellikle kullanım durumlarının sayısı 2021 boyunca artmaya devam ederse.

5. TRON – TRX

2.190.890.836 $ ‘lık piyasa değeri ve yazı yazılırken 0.3050 $’ lık bir fiyat ile TRON, bu listedeki en zorlu altcoin değil. Bununla birlikte, 2021’de yatırım yapmak için en iyi altcoinlerin hangileri olduğunu merak ediyorsanız, göz önünde bulundurduğunuzdan onu düşürmek bir hata olur..

TRON (TRX) Nedir?

TRON, 2017’de bir ERC tokeni olarak piyasaya sürüldü, ancak şimdi kendi platformunda çalışıyor. Eğlence endüstrisini güçlendirmeye odaklanan, merkezi olmayan bir eşler arası sistemdir. Yerel para birimi çeşitli isimlerle bilinir – TRON coin, Tronix veya TRX – ve blok zincirindeki temel hesap birimi olarak işlev görür. TRON, daha önce Ripple için çalışan Singapurlu kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Tron Vakfı ve CEO’su Justin Sun tarafından kuruldu..

TRON ekosistemi, aslında bir içerik paylaşım platformu olduğu için diğer birçok altcoin’den farklı şekilde çalışır. İçerik oluşturan veya paylaşan kullanıcılar TRX’te ödüllendirilerek, geleneksel sosyal medya ağları tarafından tipik olarak kullanılanlardan daha adil ve daha şeffaf bir para kazanma sistemi yaratılır. Ayrıca, kullanıcıların içeriklerini Google Play Store veya Apple Store gibi bir aracı hizmeti aracılığıyla satmak zorunda kalmadan paylaşmalarına da olanak tanır. Sonuç olarak, TRON, merkezi olmayan uygulamalar (dApps) için piyasada nakit para kazanabilir..

Neden TRON’a Yatırım Yapmayı Düşünebilirsiniz??

DApp’lerin Popülerliği

TRON platformunun dünyadaki merkezi olmayan uygulamaların (dApps) en büyük gücü olduğunu biliyor muydunuz? Tek başına bu gerçek, onu “2021’de hangi altcoinlere yatırım yapmalıyım?” Diye soran herkes için değerli bir rakip haline getiriyor. Merkezi olmayan hizmetlere olan talep hızla arttı ve analistlere göre bu eğilimin 2021’de yavaşlaması pek olası görünmüyor..

Google ve Apple gibi büyük işletmelere duyulan güvensizlik de yükselen bir trend. Her geçen gün daha fazla kreatif, üçüncü şahıslardan geçmek yerine içeriklerini doğrudan izleyicileriyle paylaşmayı seçtikçe, TRON gibi platformlar bariz bir alternatif olarak ortaya çıkacak. Bu, TRX talebini ve dolayısıyla fiyatını da artıracaktır..

Mevzuata uygunluk

Ripple ile ilgili olarak bahsettiğimiz gibi, bazı yatırımcılar, kripto para birimi söz konusu olduğunda artan düzenlemeler görmeye başlayacağımızdan korkuyor. Kriptoların bir zamanlar pratik olarak yönetilemez olduğu düşünülse de, birçok hükümet bu ödeme sistemlerinin hiçbir yere gitmediğini fark etmeye başlıyor ve onları kucaklamak için onları kontrol edebilmeleri gerekiyor. (Başkan Xi Jinping, geçtiğimiz günlerde blockchain teknolojisinin önemini kamuya açık bir şekilde överek Çin kripto para piyasasını büyük ölçüde destekledi).

Neyse ki, TRON’un bu küresel düzenleyici değişimden olumsuz etkilenmesi pek olası değil. Bunun nedeni, Tron Vakfı’nın Muhasebe ve Kurumsal Düzenleme Kurumu tarafından onaylanmış olması ve Singapur Şirketler Hukuku’nun denetimi altında olmasıdır..

6. Cardano – ADA

Cardano (ADA), 9,616,510,237 dolarlık piyasa değeri ve 0,3119 dolarlık mevcut fiyatı sayesinde dünyanın en büyük altıncı kripto para birimidir. TRON gibi, bu kripto para biriminin düşük fiyatı, piyasa üzerindeki etkisinin boyutuna inanmıyor. Cardano’nun 2021 için neden iyi bir yatırım olarak kabul edilebileceğine daha yakından bakalım..

Cardano (ADA) Nedir?

Cardano, yerel kripto para birimi olan ADA’yı destekleyen açık kaynaklı, teminat kanıtı bir blockchain platformudur. Cardano’nun en ayırt edici özelliklerinden biri, benzersiz mimarisidir. Platformu iki katmanda oluşturulmuştur: İlki, bazen basitçe kripto para birimi katmanı olarak bilinen Cardano Yerleşim Katmanı (CSL) olarak adlandırılır ve kullanıcıların kripto işlemlerini gerçekleştirebileceği yerdir. İkincisi, Cardano Hesaplama Katmanı (CCL) olarak adlandırılır. Bu, geliştiricilerin ağ üzerinde dApp’ler ve akıllı sözleşmeler gibi uygulamaları çalıştırmasına olanak tanır.

Ekosisteminde iki farklı katmana sahip olmak, gelecekte potansiyel zor çatalların oluşmasını çok daha kolaylaştıracak ve böylece Cardano’nun uzun vadeli ölçeklenebilirliğini artıracaktır..

Neden Cardano’ya Yatırım Yapmayı Düşünebilirsiniz??

Platform dApp’lere Güç Veriyor

“Cardano, 2021 için iyi bir yatırım” sorusunun en önemli yanıtlarından biri, ağının dApp’lerin ve akıllı sözleşmelerin başlatılmasını desteklemesidir. Çift katmanlı mimarisi sayesinde, altcoin yalnızca kendi yerel ADA’sının başarısına bağlı değildir. Bunun yerine, dağıtılmış defterine inşa edilen diğer kriptolara olan talepten de etkilenecek. DApp’lara olan talebin artmasıyla, bunun yakın gelecekte ADA’nın fiyatı üzerinde olumlu bir etkisi olabilir..

Ölçeklenebilirlik

Cardano’da durum tespiti yaparken göz önünde bulundurmanız gereken bir başka faktör de ölçeklenebilirliğidir. Bir kripto para birimi yatırımcısı olarak temel endişelerinizden biri, seçtiğiniz yatırım fırsatının uzun vadeli beklentileri olmalıdır. Ölçeklenebilirlik, Bitcoin ve diğer birinci nesil para birimlerinde yatırımcılar için potansiyel bir engel oluştururken, Cardano olabildiğince sürdürülebilir bir şekilde inşa edildi..

Altcoin’in yerleşik ölçeklenebilirliği, geliştiricilerin tüm ekosistemi elden geçirmek ve bir hard fork oluşturmak zorunda kalmadan teknolojiyi değiştirmelerini sağlayan mimarisinin doğası tarafından güvence altına alınmıştır. (Sert çatallar genellikle oldukça tartışmalıdır ve birçok yatırımcıyı uzaklaştırabilir).

7. Tezos – XTZ

2021’de yatırım yapılacak en iyi altcoin listemizdeki bir sonraki altcoin Tezos’tur (XTZ). Yazma sırasında, bu kripto para birimi 1,837,435,292 dolarlık bir piyasa değerine ve 2,40 dolarlık bir fiyata sahip, bu da onu dünyanın en büyük 20. kripto kriptoları haline getiriyor.

Tezos (XTZ) Nedir?

Tezos, akıllı sözleşmelerin kullanımını destekleyen bir platformdur. (Akıllı sözleşmeler, ödediğiniz para miktarı ve ödediğiniz taraf dahil olmak üzere her işlemin belirli şartlarını otomatik olarak kodlar. Kripto para biriminin geliştiricilerine göre, ‘Tezos’ adı aslında Yunanca kelimeden gelmektedir. akıllı bir sözleşme için).

Her işlemin şartları ödemeleri kolaylaştıran teknolojiye yazıldığı için Tezos tamamen şeffaftır – pek çok yatırımcının ilgisini çeken bir özellik. Tezos’un bir diğer tanımlayıcı özelliği de kendi kendini yöneten modelidir. Yönetişim kuralları, paydaşların daha sonra ağda hemen kullanılabilen protokol yükseltmelerini onaylamasına izin verir. Bu, ağın değişikliklere hızlı bir şekilde adapte olabileceği (ve kolaylaştırabileceği) anlamına gelirken, kullanıcıların blok zincirinin yönetimine doğrudan dahil olmalarını sağlar..

İlk jeton teklifi (ICO) yoluyla piyasaya sürülmesinin ardından Tezos, 232 milyon dolarlık inanılmaz yatırımıyla rekorlar kırdı..

Neden Tezos’a Yatırım Yapmayı Düşünebilirsiniz??

Proof of Stake Ağlarının Popülerliği

Tezos, iş kanıtı (PoW) yerine bir kanıt kanıtı algoritması (Pos) kullanır. Günümüzde birçok yatırımcı, tüccar ve kripto şirketi PoS’nin PoW’ye göre daha hızlı işlem süreleri, daha düşük enerji tüketimi ve daha fazla ölçeklenebilirlik gibi birçok avantajı olduğunu kabul ediyor..

Stake olarak bilinen bu yöntem 2019-20’de giderek daha popüler hale geldi. Bu, Tezos’a yatırılan toplam para miktarındaki önemli bir artışla aynı zamana denk geldi ve Stakingrewards.com’a göre% 79.42 ile en çok stake edilen kripto para birimi oldu. Bu noktadan önce, Tezos yatırımcılardan çok az ilgi gördü, bu nedenle “2021’de Tezos’a yatırım yapmalı mıyım?”.

tezos'a yatırım yapmak

8. IOTA – MIOTA

Yazma sırasında, IOTA’nın piyasa değeri 1.014.480.111 $ ve fiyatı 0.3685 $ ‘dır. Bu, en büyük 35. kripto para birimi ve onu bu listedeki en az büyük altcoin yapıyor. Ancak bu, “2021’de hangi altcoinlere yatırım yapmalıyım?”.

IOTA (MIOTA) nedir?

IOTA, insanların Nesnelerin İnterneti ekosistemindeki (IoT) cihazlar arasında işlem yapmasını sağlayan dağıtılmış bir defterdir. Diğer kripto para birimlerinin çoğunun aksine, IOTA bir blok zincirine dayanmaz. Bunun yerine, merkezi olmayan bir Yönlendirilmiş döngüsüz grafiği (DAG).

DAG, bloklar yerine düğümlere dayanır ve genellikle blok zincirlerinden daha güvenli olduğu düşünülür. Bunun nedeni, farklı düğüm zincirlerinin birlikte var olmasına ve birbirleriyle bağlantı kurmasına izin vererek daha güvenli (ve daha az nüfuz edilebilir) bir sistem oluşturmasıdır. Bu yapı aynı zamanda çoğu blockchain tabanlı platformdan daha ölçeklenebilir oldukları anlamına gelir..

Neden IOTA’ya Yatırım Yapmayı Seçebilirsiniz??

IoT’nin Yükselişi

IOTA, kripto para birimi endüstrisine benzersiz bir şekilde yerleştirilmiştir. Nesnelerin İnterneti, dünyadaki en önemli ve etkili ağlardan biridir, öyle ki Dördüncü Sanayi Devrimi (veya Endüstri 4.0) olarak bile bilinir..

Pazarlamadan üretime kadar her sektör giderek IoT’ye bağımlı hale geldiğinden, IOTA bu büyümeden yararlanabiliyor. 2021’de, birçok şirketin farklı cihazlar arasında yüksek işlem ücretlerinden kaçınmanın bir yolu olarak IOTA’ya yönelmesini bekleyebiliriz..

9. Zcash – ZEC

Zcash 2016 yılında piyasaya sürüldü ve Bitcoin kod tabanına dayanıyor. Mevcut piyasa değeri 702.309.336 $ ve maliyeti 65.34 $. Dünyanın en büyük 45. kripto para birimi olarak, resmi olarak bu listedeki en küçüğüdür. Öyleyse, “2021’de neden Zcash’e yatırım yapmalıyım?” Diye merak ediyor olabilirsiniz. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

Zcash (ZEC) nedir?

Zcash’in ana USP’si, dijital ödemeleri daha özel hale getirmeyi amaçladığı gerçeğidir. Bu, finansal şeffaflığı kolaylaştırmak için tasarlanmış Bitcoin gibi geleneksel kriptolarla tam bir tezat oluşturuyor. Zcash, kullanıcılarının gizliliğini korumak, ancak yine de yasalara uymak için “seçici şeffaflık” politikası uygulamaktadır. Bu, yetkili kullanıcıların gerekirse işlemleri izlemesini sağlar, ancak hükümetlerin veya yolsuz kurumların müdahalesini önler.

Neden Zcash’e Yatırım Yapmayı Seçebilirsiniz??

Zcash Halving

Kripto para birimi endüstrisinde, yarılanmaların (veya yarılanmaların) genellikle bir varlığın fiyatını yükselttiği iyi bilinir. Bu kesinlikle Bitcoin için doğrudur ve son olayların da gösterdiği gibi, Zcash için de durum böyledir..

Zcash ilk yarılanmasını 18 Kasım 2020’de, yeni bloklar kazma ödülü 6,25 ZEC’den 3,125 ZEC’ye indirildiğinde yaşadı. Tarihi fiyat platformu Nomics.com’a göre, ZEC’in fiyatı yarılanmanın ardından 61.50 $ ‘dan 76.39 $’ a yükseldi. Fiyat o zamandan beri tekrar 65.34 $ ‘a düşmüş olsa da, ön yarılanma değerinin üzerinde kalıyor ve bu da olayın nihayetinde uzun vadede fiyatının artmasına neden olduğunu gösteriyor. Bu, 2021’in ZEC’in değerini daha da artıracağı anlamına gelebilir.

eToro – Bugün En İyi Altcoinleri Satın Alın

eToro, yıllar boyunca Kripto endüstrisinde güvenilir olduklarını kanıtladı – onları denemenizi öneririz.

Sanal para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında.

Anahtar noktaları

2021’de Altcoins’e yatırım yapmak için birçok fırsat var, ancak bu yıl netleşen şey, mümkün olan en iyi projelere ve madeni paralara bakmaya değer olduğu. 2021’de Altcoins yatırımı için en önemli noktalar aşağıdadır.

 • 2020’nin son haftaları, birçok büyük kripto para biriminin fiyatlarının önceki ATH’lerini geride bıraktığını gördü.
 • DeFi’nin yükselişi, akıllı sözleşmeler ve teminat kanıtı algoritmaları gibi faktörlerin tümü, 2021’de altcoin talebini artırabilir.
 • Ethereum, Litecoin, Ripple, Bitcoin Cash, Tron, Cardano, Tezos, IOTA ve Zcash 2021 için potansiyel olarak iyi yatırımlardır, ancak önce kendi durum tespitinizi yapmanız çok önemlidir.
 • Yavaş işlem hızları ve ölçeklenebilirlik eksikliği gibi Bitcoin’i potansiyel olarak engelleyebilecek sorunları çözmek için birçok altcoin oluşturuldu.
 • Zcash ile Kasım 2020’de gördüğümüz gibi, yarılanmalar genellikle bir varlığın fiyatını artırır

Yine de, en iyi Altcoin’lerin bile size kâr sağlamasının garanti edilmediğini unutmayın. Bu, seçtiğiniz kripto para birimi borsasında işlem yapmaya başlamadan önce durum tespiti yapmanız ve sağlam bir risk yönetimi stratejisi bulmanız gerektiği anlamına gelir..

Sorumluluk Reddi: Kripto para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında

2021’de yatırım yapacak en iyi Altcoinler listemizin yardımcı olacağını umuyoruz. Yatırım stratejiniz ne olursa olsun, mevcut eğilimleri ve tahminleri takip etmek, en iyi Altcoinlerle dolu güçlü bir portföy oluşturmanın en iyi yoludur..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map