2021 için LTC Fiyat Tahmini

En iyiyi paylaşacağız 2021’de Litecoin için uzman tahminleri.

2021’de Litecoin LTC Fiyat Analizimizi okuyun

Litecoin MIT mezunu ve eski Google mühendisi Charlie Lee tarafından geliştirilen Litecoin, başlangıçta Bitcoin’in altınına gümüş olarak lanse edildi ve Scrypt’i bir çalışma planı kanıtı olarak kullanarak ve çok daha hızlı blok oluşturma sunarak orijinal kripto para biriminde algılanan ölçeklenebilirlik ve işlevsellik kusurlarını ele almaya çalıştı. süre ve toplam Litecoin token arzında çok daha yüksek bir sınır.

Formül başarılı görünüyor. Litecoin, token değeri açısından selefinin hala çok gerisindeyken, altcoin sektörde iyi ve gerçekten kendini kanıtladı ve yazı yazılırken, 10,3 milyar doları aşan piyasa değerine göre en büyük beşinci kripto para birimiydi..

Litecoin, ileriye dönük olarak yatırımcılar için ilginç bir fırsat sunuyor. Biraz cansız bir 2020’den sonra – hatta COVID-19 salgınını hesaba katarak – altcoin Kasım ayına kadar değerde bir artış yaşadı ve boğa koşusu 2021’e kadar devam ediyor gibi görünüyor. Litecoin fiyatı geçen yıl Eylül ve Aralık arasında aşağı yukarı üç katına çıktı.

Peki bu çalışmanın ne kadar sürmesini bekleyebiliriz? 2021 için Litecoin fiyat analizimiz, altcoin’in son servetlerine biraz ışık tutmayı ve sektörün önde gelen analistlerinden bazılarının önümüzdeki yıl için ne tahmin ettiğini bulmayı amaçlıyor..

Hızlı ve kolay bir şekilde LTC satın almak istiyorsanız, göz atın eToro Borsası!

İçindekiler

Litecoin – Genel Bakış

Litecoin Fiyat Hareketinin Tarihçesi

Litecoin fiyat analizi 2020

2021’de Litecoin için uzman tahminleri

Litecoin fiyatını etkileyen faktörler

2021 için Litecoin fiyat analizi


2021’de Litecoin’e yatırım yapmalı mısınız??

Litecoin Fiyat Analizi 2021: Sonuç

Litecoin fiyat analizi 2021 – SSS

Litecoin – Genel Bakış

Litecoin’in iyi bir yatırım olup olmadığını değerlendirmek için, 2021 için herhangi bir güvenilir Litecoin fiyat analizi, kripto para biriminin arkasındaki teknolojiye ve piyasadaki diğer büyük paralardan nasıl farklı olduğuna genel bir bakışla başlamalıdır..

Litecoin, eski Google mühendisi Charlie “Satoshi Lite” Lee tarafından tasarlanan 2011 yılında piyasaya sürüldü. Bay Lee’nin kendisi, kripto para birimi alanında bölücü bir figür oldu – fiyatlar zirvede iken Litecoin varlıklarını sattığında daha da ün kazandı. Bay Lee, hareketin potansiyel bir çıkar çatışmasını hafifletmek için yapıldığını savundu. Ayrıca, Litecoin’in asla Bitcoin ile rekabet etmeyi amaçlamadığını, bunun yerine küçük ölçekli işlemler için eşler arası ödeme sistemi olarak kullanılacağı konusunda ısrar etti – 2021 için herhangi bir Litecoin fiyat analizinin not etmesi gereken bir faktör..

Litecoin’in kodu doğrudan Bitcoin’inkinden türemiştir, bu nedenle kaçınılmaz olarak iki kripto para birimi arasında birçok benzerlik vardır. Dikkate değer bir benzerlik, her ikisinin de Proof of Work protokolünü kullanmasıdır, yani BTC ve LTC’nin çıkarılma şekli – en azından yüzeyde – çok benzerdir. Bununla birlikte, Bitcoin’in SHA-256 algoritmasına dayandığı durumlarda Litecoin, daha yeni geliştirilen Scrypt algoritmasını kullanır. Litecoin ve Bitcoin arasındaki bir diğer önemli fark, blok oluşturma süresidir. Litecoin’in bir blok oluşturması sadece 2,5 dakika sürer – Bitcoin blok zincirinin aldığı on dakikadan önemli ölçüde daha hızlıdır. Litecoin, 21 milyonluk Bitcoin sınırına kıyasla toplamda 84 milyon jeton barındırabilir..

Yani Litecoin, Bitcoin’den daha fazla sayıda coin üretebilir ve işlem hızı daha hızlıdır, bu da kağıt üzerinde ikincisine sağlam bir avantaj sağlamalıdır. Bununla birlikte, yatırım söz konusu olduğunda bu faktörler büyük ölçüde psikolojiktir ve gerçek dünyada değer veya kullanılabilirlik avantajlarına sahiptir. Bununla birlikte, 2021 için Litecoin fiyat analizimiz için bu farklılıkları not etmek önemlidir, çünkü bunları anlamak BTC ve LTC fiyat hareketleri arasındaki ilişkiyi belirlemenin anahtarıdır..

Litecoin Fiyat Hareketinin Tarihçesi

2021 için bir Litecoin fiyat analizi yapmaya gelince, incelememiz gereken tek somut bilgi, token’ın önceki fiyat hareketidir. Buna bakarak, bazen Litecoin’in belirli piyasa baskılarına nasıl tepki vereceğine dair bir resim oluşturabilir ve fiyat büyüme potansiyeli hakkında gerçekçi bir tahmin oluşturmaya başlayabiliriz..

Çoğu kripto para birimi gibi, Litecoin de hayata çok az değerde başladı. Aslında 2011 ile 2013 arasında çok az hareket vardı ve bu dönemde yaşanan en ilginç şey LTC’nin ABD doları ile pariteye ulaştığı zamandı. Bununla birlikte, 2013 itibariyle Litecoin – ve genel olarak kripto para birimi – gerçekten halkın hayal gücünü yakalamaya başlamıştı ve o yılın Kasım ayında Litecoin’in fiyatı aniden 38 doların üzerine çıktı. Ancak bu kısa ömürlü bir fenomendi ve LTC, 2014 yılı boyunca uzun süreli düşüşe geçti ve yıl sonunda 3 doların altına geriledi. 2015’ten itibaren Litecoin’de çok az heyecan vardı ve fiyatlar, Mart 2017’ye kadar 2 doların altındaki düşük bir seviyeden 4 dolar civarında bir yere yavaş yavaş yükseldi..

Bu yıl Litecoin için iyi bir yıldı. Fiyatlar yılın ilk yarısında istikrarlı bir şekilde arttı ve önümüzdeki ağustos LTC, token başına 72 doların üzerinde işlem gördü. Ancak Kasım ayında işler gerçekten ilginçleşmeye başladı. Yaklaşık 90 dolara tırmanan LTC, aniden yükseldi ve Aralık ayına kadar 237 dolara ulaştı. Bu, kaçınılmaz olarak Bitcoin’in büyümesi, yatırımcıların Litecoin anlayışının artması ve Charlie Lee’nin artan medya varlığı gibi faktörlerin birleşimi sayesindedir..

Doğal olarak, bu benzeri görülmemiş artış çok dikkat çekti ve LTC’nin fiyatı kısa süre sonra önemli ölçüde düşerken – Mart 2018’de yaklaşık 12 $ ‘a düştü ve Ağustos’ta tekrar 33 $’ a düştü – LTC, 2017’deki yükselişten bu yana sürekli olarak çok daha yüksek fiyatlarla işlem gördü. . LTC 30 $ civarında seyrederken, işler 2019’un başında düşük bir düşüşe ulaştı, ancak Haziran ayında bir boğa fiyatların 133 $ ‘a yükseldiğini gördü. Litecoin daha sonra yıl sonunda 42 dolara kadar düştü..

Tarihinde 2020’ye giden iki önemli yükselişle, birçok yatırımcı gelecekte benzer bir hareket bekleyebileceğimize inanıyor. Tabii ki 2020 fiyatları, COVID-19 salgınından büyük ölçüde etkilendi, ancak 2021 için Litecoin fiyat analizimizin bir sonraki bölümünde göreceğimiz gibi, LTC, diğer birçok kripto para biriminden biraz farklı bir kriz deneyimi yaşadı..

litecoin fiyat tablosu

Litecoin fiyat analizi 2020

En azından COVID-19 salgını finans piyasaları için beklenmedik bir olaydı. Bu nedenle, 2021 için bir Litecoin fiyat analizi yapmak için son on iki aydaki fiyat performansını neredeyse hiç kullanamayız. Bununla birlikte, altcoin’in fırtınayı nasıl atlattığına ve kriz başladığından bu yana toparlanmasına bakmak hala önemlidir..

Litecoin, 2020’ye düşük bir düşüşle başladı. Token, Mart ayında iki yılın en düşük seviyesi olan 39 $ ‘a ulaşana kadar istikrarlı bir şekilde düşmeye devam etmeden önce Ocak ayında 68 $’ dan işlem görüyordu. Bununla birlikte, Litecoin zaten Nisan ayında yukarı doğru bir yörüngede olduğu için işler biraz ilginçleşiyor, oysa diğer kripto para birimlerinin çoğu hala COVID-19 salgınının piyasalar üzerindeki etkilerinden sarsılıyor. Fiyatlar, dolaylı da olsa Ağustos ayında 63 $ ‘a yükseldi ve bir sonraki ay 45 $’ a düştü. Bununla birlikte, Ekim ayından itibaren, Litecoin etkileyici bir şekilde yükselişe geçti ve fiyatlar Aralık ayına kadar 129 $ ‘a yükseldi – 2021’e girerken kesinlikle yatırımcı ilgisini çeken bir fiyat artışı..

Yatırım Yapmayı Düşünür müsünüz Litecoin?

2021’de Litecoin için uzman tahminleri

Okumaya değer 2021 için bir Litecoin fiyat analizi bulmak için mümkün olduğunca çok kaynaktan bilgi almak önemlidir. Bunu akılda tutarak, bazı önemli kripto endüstrisi figürlerinin yakın gelecekte Litecoin fiyatı için geçerli olduğunu düşündükleri görüşleri aşağıdadır..

John McAfee

John McAfee, alternatif pazarlarda büyük bir yatırımcı ve kripto para birimlerinin utanmaz bir savunucusudur. Bu nedenle, tahminleri, analizleri ve yatırımları genellikle gerçek dünya kripto para birimleri için zincirleme bir etkiye sahiptir..

Bay McAfee, 2021 için tam bir Litecoin fiyat analizi yapmamış olsa da, Litecoin’in sahip olması gereken değer artışına sahip olmadığını söylediği aktarıldı. Ayrıca, Litecoin’in değer artışı söz konusu olduğunda Bitcoin’den daha iyi performans gösterme potansiyeline sahip olduğunu iddia etti. Bay McAfee daha önce Bitcoin için tahminlerde bulundu, bu yüzden Litecoin ile ilgili dinlemeye değer her şansı var.

George Tung

George Tung, 2021 için oldukça cesur bir Litecoin fiyat analizi yapan saygın bir kripto para birimi analisti. Litecoin fiyatının 2021’in sonuna kadar 1500 $ ‘a ulaşma şansının çok yüksek olduğuna inanıyor – bu,% 800’ün üzerinde bir artış olacaktır. yazım sırasındaki fiyat. Kuşkusuz bu, Litecoin için bulduğumuz tartışmasız en iyimser bakış açısıdır, ancak George Tung birçok durumda içgörülerinden ötürü övgü topladı..

Dan Gambardello

Dan Gambardello, kripto para birimlerinin bir başka keskin destekçisidir ve genellikle Bitcoin ve Litecoin’de yükseliş gösterir. Gambardello, Litecoin’in meteorik yükselişinin 2017’de neredeyse 250 $ ‘a yükseleceğini doğru bir şekilde tahmin eden birkaç kişiden biriydi. Dahası, bu çağrıyı jeton hala 5 $’ ın altında işlem görürken yaptı. Gambardello, ileriye baktığımızda, 2021 için Litecoin fiyat analizi konusunda da oldukça iyimser – Litecoin fiyatının 2021 yılına kadar 1.000 dolara ulaşma potansiyeline sahip olduğuna inanıyor..

Charlie Lee

Kuşkusuz, bu biraz önyargılı bir kaynak, ancak Litecoin’in yaratıcısı Charlie Lee, Aralık ayı boğa koşusunun ardından son zamanlarda eleştirmenlere geri döndü. Bay Lee, LTC’nin her borsada yüksek likiditeye sahip olduğunu ve yakında 350 milyon PayPal kullanıcısına erişebileceğini ve düşük ücretler ve hızlı işlem vaadini yerine getirmeye devam edeceğini belirtti. Ayrıca, LTC blok zincirinin sıfır kesinti süresiyle dokuz yıl geçirdiğini belirtmek istiyordu. Buradaki düşünce, Litecoin’in son fiyat artışını hak ettiği ve ilerleyen fiyatları olumlu yönde etkileyebilecek ilgili gerçek dünya uygulamasına sahip olmaya devam ettiği yönündedir..

Ryan Selkis

Elbette, herkes Litecoin konusunda yükselişe geçmiyor ve Messari’nin CEO’su Ryan Selkis, 2021 için Litecoin fiyat analizini hazırlarken herhangi bir yumruk atmadı. LTC’yi bir yığın s ** olarak tanımlayarak geri adım atmadı. * ”- Litecoin’in Bitcoin için bir testnetten biraz daha fazlası olduğunu iddia etmeye devam ediyor. Bu sonuca, BTC ağında kullanıma sunulmadan önce SegWit, yıldırım ve yan zincirler gibi büyük yükseltmeleri test eden Litecoin blok zinciri nedeniyle geldi..

Litecoin fiyatını etkileyen faktörler

1. Bitcoin

Bitcoin’in fiyatı, kripto para piyasasının geri kalanı için her zaman zincirleme bir etkiye sahiptir. BTC yalnızca açık ara en büyük kripto para birimi değil, aynı zamanda çok sayıda büyük ölçekli borsalarda kripto ticareti için bir tür rezerv para birimi olarak da çalışıyor. Bu nedenle, BTC’nin fiyatı, genel olarak kripto piyasasının sağlığına ilişkin önemli bir göstergedir. Bitcoin’i 2021 için Litecoin fiyat analiziyle alakalı kılan bir diğer faktör, hem BTC hem de LTC’nin benzer gerçek dünya uygulamalarına sahip olmasıdır..

Charlie Lee, Litecoin’in selefi ile rekabet etmeyi amaçlamadığında ısrar etmesine rağmen, Bitcoin’in daha küçük işlemler için uygun bir eşler arası ödeme yöntemi haline getirdiği herhangi bir ilerleme, LTC’nin değerini pratik anlamda düşürebilir ve bu da onun değerini etkileyecektir. fiyat artışı potansiyeli.

2. Kripto para birimiyle ilgili düzenlemeler

Kripto para birimine yatırım yapma konusunda ciddi olan herkesin dünyadaki en son düzenleyici değişiklikleri takip etmesi gerekecektir. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Ripple ağının yerel jetonu XRP’nin bir para biriminden ziyade ticareti yapılabilen bir güvenlik olduğuna karar verdiği Aralık 2020’de Ripple’ı vuran SEC kararından daha belirgin değildi..

Bu değişiklik, XRP’nin ABD’de nasıl işlem görebileceğini anında etkiledi ve token fiyatının sadece birkaç gün içinde neredeyse% 50 düştüğünü gördü. 2021 için bu Litecoin fiyat analiziyle özellikle ilgili olan şey, 2020’nin sonlarına doğru özetlenen ve önümüzdeki 12 ay içinde – bir dereceye kadar – yürürlüğe girecek olan yaklaşan AB düzenleyici değişiklikleridir..

3. Perakende Desteği

Litecoin, daha küçük işlemler için alternatif bir eşler arası ödeme platformu sunmak üzere kuruldu. Tabii ki, bu niyetin gerçekleşmesi için Litecoin’in dünya çapındaki perakende ve ticaret noktalarından yeterli desteği alması gerekir..

Litecoin fiyat analizimiz 2021 için önemli bir gelişme, PayPal’ın LTC’yi desteklenen kriptolar listesine dahil ettiği haberiydi. Charlie Lee’nin belirttiği gibi, bu, ek 350 milyon kişinin popüler ödeme platformu aracılığıyla Litecoin’i kolayca satın alıp harcayabileceği anlamına geliyor.

4. Alıcı talebi

Herhangi bir finansal varlığın fiyatı arz ve talep tarafından belirlenir – ve kripto para birimleri istisna değildir. Yatırımcıların Litecoin ile ilgili çok karışık fikirleri olsa da, sektörde birkaç önde gelen destekçisi var ve son zamanlarda orada çok fazla talep olduğunu gösterdi..

LTC’nin Aralık 2020’de yaşadığı önemli artış, yatırımcıların ilgisini çekecek ve Litecoin’in 2021’e doğru ilerlerken, bunun arkasından talepte daha fazla artış yaşama şansı var..

Devamını Oku: 2021’de Litecoin Fiyatını Neler Artıracak??

2021 için Litecoin fiyat analizi

2021 için hiçbir Litecoin fiyat analizi, altcoin’in önümüzdeki yıl tam olarak nasıl performans göstereceğini size söyleyemez. Geçmiş performans bile bize devam edecek çok şey vermiyor, çünkü Litecoin, diğer büyük kriptolardan daha fazla, birçok analistin herhangi bir doğrulukla tahmin edemeyeceği kısa, dik fiyat artışları yaşadı..

Örneğin, TradingBeasts’in teknik analizine bakarsak, 2021 için Litecoin fiyat analizlerinin sınırlı bir menzile sahip olduğunu görebiliriz: Yılın ilk üç ayı için ortalama fiyat neredeyse hiç değişmez, ancak platform, LTC’nin 2021’in sonunda 143-165 dolar.

Zaman bu tahminin ne kadar doğru olduğunu gösterecek olsa da, bu yörüngenin Litecoin’in tarihsel fiyat hareketiyle eşleşmediğini görmek açık. Öyleyse, 2021’de bir noktada bir LTC fiyat artışı bekleyebilir miyiz? DigitalCoinPrice tam da bunu önerdi. Sitedeki analistler, altcoin’in yalnızca Ocak ayında% 26 artacağına ve yaz başında 220 doları kıracağına inanıyor. Analiz, Litecoin’in Aralık ayında yılı 217 $ civarında kapattığını gösteriyor..

2021’de Litecoin’e yatırım yapmalı mısınız??

litecoin'e yatırım yapmak

Birçok kripto uzmanının Litecoin 2020’ye gireceği konusunda çekinceleri vardı ve altcoin’in yakın gelecekte iyi performans gösterme ihtimalinin düşük olduğunu tahmin eden birkaç güvenilir platform ve endüstri sesi vardı. Ancak, gördüğümüz gibi, LTC’nin fiyatı 2020’nin sonunda yükseldi ve yatırımcıların ilgisinin artmasına neden oldu..

Litecoin hala kendi hakaretlerine sahipken, sonuçta çoğu platform önümüzdeki on iki ay için büyümeyi öngörüyor. Ne kadar büyüme platformdan platforma değişir, ancak 2021 için Litecoin fiyat analizimiz, beklentilerinizi yönetirseniz LTC’nin iyi bir yatırım olabileceğine inanıyor..

Elbette, token, bazı uzmanların söylediği gibi dört basamaklı rakamlara bölünebilir, ancak ciddi yatırımcılar beklentilerini TradingBeasts ve DigitalCoinPrice gibi platformların tahminleriyle uyumlu hale getirmeli ve LTC önümüzdeki 12 ay boyunca küçük ama sürdürülebilir kazançlar elde etmelidir..

Yatırıma Hazır Litecoin?

Litecoin Fiyat Analizi 2021: Sonuç

Litecoin’in 2020’de yükseliş eğilimi vardı ve birçok saygın kripto analistini 2021’de LTC için tahminlerini yeniden değerlendirmeye zorladı. Önümüzdeki 12 ayın kripto piyasaları için çok olumlu geçmesi bekleniyor ve Litecoin bunun hala çok yukarıda olduğunu gösterdi. büyük oyuncular. 2021 için Litecoin fiyat analizimiz yalnızca bir rehber olarak kullanılmalı ve bağımsız araştırmanın yerini almamalıyken, önümüzdeki yıl Litecoin’den büyüme beklemek için her türlü neden olduğunu gördük..

Altcoin’e yatırım yapmayı düşünüyorsanız, çoğu analist en önemli LTC fiyat artışının 2021’in ilk yarısında gerçekleşeceğini tahmin ettiğinden, hızlı hareket etmeniz önerilir. Bununla birlikte, her zaman olduğu gibi, kripto para birimleri çok öngörülemez. ve sadece çeşitlendirilmiş bir portföyün parçası olarak Litecoin’e yatırım yapmalısınız.

eToro – LTC Satın Almak İçin En İyi Broker

eToro, uzun yıllar boyunca kripto endüstrisinde güvenilir olduklarını kanıtladı – onları denemenizi öneririz.

Sanal para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında.

Litecoin fiyat analizi 2021 – SSS

Litecoin 2021’de yükselmeye devam edecek mi??

Litecoin, Aralık 2020’de etkileyici bir fiyat artışı yaşadı ve bu Ocak ayında da devam etti. Daha sonra 2021 için Litecoin fiyat analizimiz, birçok analistin önümüzdeki yıl için LTC’nin potansiyelini yeniden değerlendirdiğini ve birçoğunun başlangıçta beklenenden daha güçlü bir büyüme öngördüğünü ortaya çıkardı. Litecoin’in boğa koşusunun ne kadar süreceği görülecek, ancak altcoin’in 2021’de iyi performans gösterme şansı çok yüksek..

Litecoin 2021’de nasıl performans gösterecek??

2021 için bir Litecoin fiyat analizi yaptık ve gelecek yılın altcoin için olumlu olacağına inanmak için birkaç neden olduğunu gördük. Fiyatlar BTC ile görülen büyük rakamlara ulaşmasa da, bilgili yatırımcılar portföylerine LTC eklemenin değerli bir hareket olduğunu görebilirler..

2021’de Litecoin’i tahmin eden uzmanlar neler??

2021 için Litecoin fiyat analiziyle ilgili olarak uzman görüşleri biraz bölünmüş durumda. Bununla birlikte, genel fikir birliği LTC’nin oldukça tutarlı bir büyüme yaşayacağı yönünde. Analist George Tung, 1500 dolarlık tahminiyle biraz iyimser olsa da, birçok saygın platform, LTC’nin Aralık 2021’e kadar çok inandırıcı bir 200-220 $ ‘a ulaştığını görüyor..

Litecoin’e yatırım yapmak için şimdi iyi bir zaman?

2021 için Litecoin fiyat analizimiz, altcoin’in son aylarda değişen servetler yaşadığını ve birçok uzman 2021’in ilk yarısında büyük bir büyüme öngördüğünü belirtti. Bu nedenle, portföylerine LTC eklemek isteyen yatırımcılar muhtemelen daha erken hareket etmeyi düşünmelidir. sonra.

Litecoin’i nereden alabilirim?

2021 için Litecoin fiyat analizimiz ilginizi çektiyse ancak nereden kripto para satın alabileceğinizden emin değilseniz, eToro gibi sadece kripto piyasalarına erişebileceğiniz değil, aynı zamanda forex ve diğer finansal araçlar. Ticaret ve yatırıma yeni başlayanlar için de birçok öğrenme materyali var..

Litecoin, Bitcoin’den daha iyi bir yatırım mı??

Litecoin, Bitcoin’in “altın” ına “gümüş” olarak geliştirildi. İkincisi, piyasa değeri ve madeni para değeri açısından çok çok daha büyük bir kripto para birimi olsa da, LTC göz ardı edilmemelidir. Sonuçta, nispeten düşük fiyat, yatırımcıların daha küçük bir finansal taahhütle daha fazla token alabileceği anlamına gelir. Dahası, birçok yatırımcı BTC’lerini HODL’ye tercih ediyor, bu da LTC’yi daha kısa yatırım stratejileri için iyi bir Alternatif yapıyor.

Litecoin hakkında daha fazlasını okuyun:

Litecoin Nedir ve 2021’de LTC’ye Yatırım Yapmaya Değer mi??

Litecoin İyi Bir Yatırım mı ve Litecoin’e Yatırım Yapmalı mıyım?

Litecoin Nasıl Satın Alınır – Başlangıç ​​Kılavuzu 2021

Litecoin’e Yatırım Yapmanın Artıları ve Eksileri, Milyoner Yapıcı Olacak?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector