9 Bitcoin Belgesellerini İzlemeli

Bitcoin hakkında bir şey duymadıysanız, yakalama zamanınız gelmiştir. Çığır açan kripto para birimi, 2008’deki gelişinden bu yana bazı dramatik iniş ve çıkışlar gördü..

Bitcoin kavramı bize Satoshi Nakamoto tarafından tanıtıldı. Bize sansüre dirençli para kazanmanın bir yolunu gösterdi. Bize geleneksel finansal sistemlerden yeni bir alternatife geçme fırsatı sundu..

O zamandan beri, kripto para dünyası hızla gelişti. Orada pek çok şey var, ancak hiçbiri bitcoin’i merdivenin tepesindeki tüneğinden indirmeyi başaramadı. Ancak kriptosfer o kadar doygun hale geliyor ki, yeni gelenler Bitcoin’in üzerine kurulu olduğu temel amacı gözden kaçırıyorlar..

Bitcoin belgesellerinin değer kazandığı yer burasıdır. Bize kripto para birimlerinin neyle ilgili olduğuna dair yeni bir bakış açısı sağlamaya yardımcı oluyorlar. İşte en dokunaklı ve ödüllendirici bitcoin belgesellerinden 9’u Sudhir Khatwani o size sadece bitcoin hakkında değil, başlama nedenleri ve geleneksel bankacılıktan farkı hakkında da bilgi verecektir..

Öyleyse başlayalım..

İzlenmesi gereken 9 bitcoin belgeseli

1. Yükseliş & Bitcoin yükselişi

Bitcoin’in Yükselişi ve Yükselişi 2014 Tam Belgesel itibaren Carol açık Vimeo.

Bu belgeselden daha iyisi olamaz. Bize bitcoin köklerinin bir özetini verir ve Mt.’nin krizleri ortasında zirvelerini ve çukurlarını belgeler. Gox ve Kıbrıs (2012-2013). Yaratıcılar, programlama sektöründeki bitcoin meraklıları Daniel Mross, Patrick Lope ve Nicholas Mross’tur. Gavin Andresen, Brian Armstrong ve Margaux Avedisian da dahil olmak üzere, bitcoin’in ilk uygulayıcılarından bazıları dahil. Ve madencilik endüstrisinin evrimine ve bitcoin’in fiziksel yüzünü nasıl kazandığına dair biraz fikir edinebilirsiniz..

İnsanlar ayrıca şunu okur: Bilmeniz Gereken 20 Çılgın Bitcoin Gerçeği

2. Bitcoin – Geleceği Şekillendirin

Bu, bitcoin hakkındaki ilk Çince belgesel. 2013’te başlayan Çin pazarı için bir bitcoin ticaret platformu olan Bitkan küratörlüğünü yaptı.. Bu belgesel Bitman, Huobi, ViaBTC ve Bixin gibi Çin’deki Bitcoin ekosisteminin öncülerini sergiliyor. Ayrıca ‘Satoshi Kimdir?’, ‘Bitcoin’in Doğuşu’, ‘Çin Bitcoin Borsaları’, ‘Bitcoin’in Riskleri’, ‘Bitcoin’in Gri Alanları’, ‘Çin Hükümeti Düzenlemeleri’ gibi alt konuları da kapsar. blockchain teknolojisini ve Bitcoin Pizza Günü’nü açıklıyor.


3. Bitcoin İncili

Bu, en iyi Bitcoin belgesellerinden biridir etrafında. Bitcoin’in neden var olduğunu açıklığa kavuşturuyor, 2008 küresel finansal krizine ve geleneksel bankaların kripto para biriminden nasıl korktuğuna bakıyor. Peter Todd, Andreas Antonopoulos ve ‘Bitcoin Jesus’ Roger Ver gibi önde gelen bitcoin savunucularına sahiptir. Küresel ekonomik sistemin nasıl kırıldığını açıklıyor ve uluslararası ödemeler için daha ucuz ve daha hızlı olan uygulanabilir bir alternatif ortaya koyuyor. Ayrıca madencilik operasyonları ve çiftlikler boyunca bize rehberlik ediyor ve bitcoin’in değerinin neden artmaya devam ettiğine dair bir açıklama sunuyor..

Bunları da beğenebilirsiniz: Bitcoin’den Milyoner Olan 5 Kişi

4. Blockchain ve Biz

Blockchain bizim neslimizin uçağıdır.

Bitcoin, bugün blok zinciri olarak bilinen teknolojiyi bize tanıttı. Dünyanın farklı köşelerinden ona çok çeşitli tepkiler geldi. Bazıları onu yeni keşiflerin anahtarı olan bir tavşan deliği olarak görürken, birçoğu daha fazla gelişme gerektiğini düşünüyor ve birbirlerinin teorilerinden ve deneylerinden öğreniyorlar.. Bu film Kuzey Amerika, Avrupa ve Avustralya’dan yazılım geliştiricilerinin, araştırmacıların, kriptologların, girişimcilerin, VC’lerin, danışmanların, yazarların, fütüristlerin ve politikacıların bilgeliğine çağrıda bulunur; hepsi blockchain teknolojisi ve bitcoin’in kendileri için ne anlama geldiğini paylaşır.

5. Uganda’da Bitcoin – İnsanları Güçlendirmek

Bu Bitcoin belgeseli kısaca güçlüdür. Gücü, bitcoin’in üçüncü dünya ülkelerinden insanları ne kadar güçlendirdiğinden gelir. Birleşik Devletler’deki bir aileden kendi ülkesindeki çalışmalarını finanse etmek için para alan Uganda’da bir çocuğun büyüleyici hikayesini anlatıyor..

Ayrıca okuyun: Yatırıma Başlamak İçin Doğru Zaman Ne Zaman??

6. Bitcoin Tam Belgesel (Kaçırılamaz!)

Piyasaya sürüldükten sekiz ay sonra bile, bitcoin’in değeri 0 $ ‘da kaldı. Bu belgesel Avustralya’nın Bitcoin’i benimseme biçimlerini ve ülkenin neden onu geleceğin parası olarak gördüğünü anlatıyor. Size, en iyi bitcoin girişimlerinin bazılarının ortaya çıktığı Avustralya’daki ortak çalışma kültürüne dair bir miktar iç deneyim sunar. Aynı zamanda ülkenin madencilik faaliyetlerini ve bitcoin ödemelerini kabul eden perakende satış mağazalarını da tanıtıyor..

7. Discovery Channel’dan Bitcoin Belgeseli

Bu belgesel, bizi 1920’lerin sonları ve 1930’ların başındaki Büyük Buhran dönemine geri götürüyor; bu, tüm dünyayı ve onun altın standartlarını kısıtlamasını etkiliyor. Aynı zamanda geleneksel para piyasasının işleyişini ve FED tarafından sisteme nasıl dahil edildiğini de açıklıyor. Son olarak, bir teknolojinin herhangi bir kişiyi, herhangi bir yerde üçüncü bir taraf olmadan kendi bankası yapma kapasitesine sahip olabileceğini tartışıyor – ör. Bitcoin.

8. Bitcoin Fenomeni

Bu belgesel Satoshi Nakamoto’nun ilk çalışmaları hakkında size fikir verir. Gavin Andresen’in Satoshi Nakamoto ile nasıl etkileşime girdiği ve onu nasıl desteklediği ve bitcoin whitepaper’ın onu bunun harika bir fikir olduğuna nasıl ikna ettiği hakkında konuşmasını konu alıyor. Ayrıca, diğer dijital para yaratma girişimlerinin karşılaştığı çift harcama sorununu çözmek gibi şeyler için bitcoin’in önemi konusunda bizi eğitiyor. Ayrıca, Trace Mayer ve Eric Voorhees gibi bazı erken bitcoin benimseyenlere de sahiptir..

9. Bitcoin’de Bankacılık

Bu, paranın gerçekte ne olduğu sorusunu araştırıyor. Paranın aslında bir muhasebe sistemi olduğunu açıklıyor. Fakat merkezi olduğu için defalarca kurcalanabilen bir sistemdir. Tüm kurcalamalardan sonra, hileli, işlevsiz ve yozlaşmış bir sisteme dönüşüyor. Bitcoin’in bu kurcalama ve yozlaşmadan gerçekten uzak olan tek para sistemi olduğu sonucuna varıyor..

Resmi Siteler: www.banking-on-bitcoin.com

Bitcoin üzerine, bu buluşun neden bu kadar önemli olduğuna ve internetten bu yana neden en devrimci icat olduğuna odaklanan birçok büyüleyici belgesel var..

Şunlar da hoşunuza gidebilir: Blockchain Teknolojisi Neden Büyük Bir Fırsattır??

İzlemeye değer birkaç belgesel:

Arjantin’de Bitcoin:

Sihirli Para: Bitcoin Devrimi:

Bunlar bulabildiğimiz en iyi bitcoin belgesellerinden bazıları, ancak kaçırdığımız herhangi bir şey varsa, lütfen kendi önerilerinizi bize bildirmekten çekinmeyin..

Trading Education’dan bu makaleyi okumaktan keyif aldıysanız, lütfen bir beğenin ve ilginizi çekebileceğini düşündüğünüz başka kişilerle paylaşın..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map