Amerika’daki En Popüler Kriptolar

Okumayı atlayıp doğrudan en iyi seçimlerimize ulaşmak ister misiniz? ABD’deki en iyi ve en popüler kripto para birimi Bitcoin veya Ethereum.

ABD’de hangi kripto para birimlerinin en popüler popülerlik listelerini merak ediyor musunuz? Doğru yerdesiniz. ABD’deki en popüler 5 kripto para birimini ve Kuzey Amerika pazarının nasıl değiştiğini keşfetmek için okumaya devam edin..

Birleşik Krallık’tan sonra, Amerika Birleşik Devletleri dünyadaki en yüksek sayıda dijital para borsasına ev sahipliği yapmaktadır – 27. Sanal varlıklara yönelik iştah ülke genelinde güçlüdür ve bu yavaşlama belirtisi göstermez. Aslında, dünyadaki en kripto dostu şehirlerden bazıları, San Francisco’dan Jacksonville, FL’ye kadar Amerika’da bulunabilir..

Ama Amerika hangi kripto para birimlerini destekliyor? Bitcoin gibi büyük isimlerden altcoinler Etkileyici bir büyüme ile, Kuzey Amerika pazarının hareket etmesini sağlayan kriptolara göz atıyoruz..

Bu nedenle, 2021’de ABD’deki en iyi kriptoların bir listesini oluşturduk..

Yani daha fazla uzatmadan…

2021’de ABD’deki En Popüler 5 Kripto Para Birimi:

1. Bitcoin (BTC)

2. Ethereum (ETH)

3. Bitcoin Cash (BCH)

4. Dalgalanma (XRP)

5. Litecoin (LTC)

İster bir sonraki yatırım fırsatınızı arıyor olun ister sadece ABD kripto para birimi trendlerine ayak uydurmak istiyorsanız, daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

ABD’deki En Popüler 5 Kripto Para Birimi Nelerdir?

1. Bitcoin (BTC)


Bitcoin, ABD’de ve küresel pazarda her zaman en popüler kripto para birimi olmuştur. Bitcoin, 2009’daki lansmanından bu yana dünyanın en popüler kripto para birimi olmaya devam ediyor. Dijital varlık, “kripto para biriminin kralı” olarak kabul edilir ve küresel ödemeleri merkezden uzaklaştırmaya yönelik ilk girişimdi.

Bitcoin, merkezi bir rezerv tarafından ihraç edilmek yerine, madencilik. Bitcoin madencileri, gerçekleşen her işlemin açık bir kaydını oluşturarak blok zinciri ağı içindeki işlemleri işler. Bu, çevrimiçi finans dünyasında şeffaflığın korunmasına yardımcı olur ve Bitcoin’in ABD’de (ve başka yerlerde) bu kadar popüler olmasının temel nedenidir..

2021’de Bitcoin Ne Kadar Değerli Olacak ve Ötesinde?

ABD’deki emlak kriziyle aynı zamana denk gelen 2007-8 küresel mali krizinden sonra, finans şirketlerine güvensizlik tüm zamanların en yüksek seviyesindeydi. Ertesi yıl piyasaya çıkan ve bankalar ve kredi verenler gibi merkezi kuruluşlardan tamamen ayrı olan Bitcoin’e girin..

İlk gerçek dünyadaki Bitcoin işlemi, Florida’dan bir yazılım geliştiricisinin 10.000 BTC karşılığında iki pizza satın aldığı 2010 yılında gerçekleşti. Bunu bugün Bitcoin’in değeriyle karşılaştırırsak, bu pizzaların değeri 320 milyon dolar olacak! Etkinlik, kripto meraklıları arasında o kadar ikonik ki 22 Mayıs artık resmi olarak yatırımcıların kendi kripto rezervleriyle pizza satın alarak kutlamaya teşvik edildiği ‘Bitcoin Pizza Günü’..

Bu işlemden on yıl sonra, Harris Poll tarafından yapılan yakın tarihli bir anket şunu buldu: Amerikalıların% 5’i artık Bitcoin’e sahip. Bu yaklaşık 16 milyon insan için geçerli! Bitcoin cüzdanlarının sayısının 42 milyon civarında olduğu göz önüne alındığında, bu, Bitcoin kullanıcılarının önemli bir yüzdesinin Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşadığını gösteriyor..

ABD’deki en popüler kripto para birimini satın almayı düşünür müsünüz??

2. Ethereum (ETH)

ABD’deki en popüler ikinci kripto para birimi Ethereum’dur – kullanan bir blockchain platformu akıllı sözleşmeler dijital işlemleri gerçekleştirmek için. Yerel para birimi Ether (ETH) olarak bilinir ve şu anki piyasa değeri 51.507.291.691 $ ‘dır..

Akıllı sözleşme, sözleşmenin belirli şartlarının (örneğin, belirli bir hizmet için birine ödemeyi kabul ettiğiniz para miktarı) kodlandığı otomatik bir sözleşmedir. Tıpkı Bitcoin gibi, bunun temel faydalarından biri, insanların üçüncü taraf bir banka veya borç verenden geçmek zorunda kalmadan çevrimiçi işlem yapmalarına olanak sağlamasıdır..

Ancak Ethereum’un faydaları burada bitmiyor. Aslında, ABD’deki birçok insan, blok zinciri ağının yeni bir tür internetin yolunu açabileceğine inanıyor, bu da paramızı güvenli ve tamamen merkezi olmayan bir şekilde yönetmemizi – ve hatta potansiyel olarak oy kullanmamızı sağlıyor..

Ethereum Bitcoin’den Daha İyi Bir Yatırım mı?

Mart 2020’de CONA Services’in (Coke One North America) avantajlarına erişmek için Ethereum blok zincirini kullanacağı açıklandığında bunun erken bir göstergesini gördük. merkezi olmayan finans (DeFi).

CONA Services, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük 12 koka-kola şişeleme tesisinin teknoloji ortağıdır. Ethereum platformunda, tedarik zinciri boyunca şeffaflığı artırmak amacıyla işlemler gerçekleştiriyor ve deneme sonuçlarının 2020’nin 4. çeyreğinde bir noktada yayınlanması bekleniyor..

3. Bitcoin Cash (BCH)

Başlangıçta 2017’de piyasaya sürülen Bitcoin Cash, eşler arası bir elektronik nakit sistemidir. Kripto yatırımcılarının Bitcoin’in ölçeklenebilirliği konusundaki endişelerini dile getirmesinin ardından Bitcoin ölçeklenebilir bir çatal olarak oluşturuldu. Şu anda 4.630.146.203 dolarlık piyasa değeri ile dünyanın en büyük beşinci kripto para birimi..

Kasım 2020’de bir Bitcoin Cash sert çatal gerçekleşecek. Bu, Bitcoin Cash ağının iki ayrı blok zincire bölüneceği bir süreçtir. 2017’de Bitcoin Cash’in piyasaya sürülmesi, yeni blok zinciri orijinal Bitcoin platformundan ayrıldığından, kendisi bir çataldı..

Bitcoin Cash, Bitcoin ile benzerlikler paylaşsa da, nihayetinde platformun en büyük sorunlarından bazılarına bir çözüm olarak yaratıldı. Bitcoin sadece 1MB’lık blok boyutlarını işleyebiliyorken, Bitcoin Cash bu blok boyutunu 8MB’ye çıkardı. Bitcoin Cash ayrıca saniyede çok daha fazla işlem gerçekleştirebilir. Bitcoin saniyede yalnızca 7 işlemi işleyebilir, bu da onu diğer ana ödeme hizmetlerinden çok daha az verimli hale getirir (örneğin, VISA, saniyede 65.000 şaşırtıcı bir şekilde işleyebilir).

ABD ve Güney Amerika genelinde, şu anda ödemeleri kabul eden yaklaşık 716 farklı tuğla ve harç işletmesi bulunmaktadır. BCH. Web sitesine göre Bitcoin.com, dünya çapında bu işletmelerden 4,392’si var, yani% 16’dan fazlası Amerika’da bulunuyor. Bu, Bitcoin Cash’in kesinlikle ABD’deki en popüler kripto para birimlerinden biri olduğunu gösteriyor..

4. Dalgalanma (XRP)

Ethereum gibi Ripple, hem platformunun (RippleNet) hem de sanal para biriminin (Ripple XRP) adıdır. Yazım sırasında XRP, dünyanın en büyük dördüncü kripto para birimidir ve sadece 0,31 $ gibi çekici bir şekilde düşük bir fiyattır..

Ripple, ABD’deki en popüler kripto para birimlerinden biri ancak endüstri tahminleri, yakın gelecekte daha da popüler hale gelebilir. CryptoWhale olarak bilinen kripto para birimi analisti, Amerika Birleşik Devletleri kripto para birimi düzenlemeleri konusunda bir fikir birliğine vardığında Ripple’a olan talebin artacağını tahmin etti..

Ripple’a Yatırım Yapmanın Artıları ve Eksileri, Milyoner Yapıcı Olacak mı?

CryptoWhale dedi: “Tüm piyasada Kripto Düzenlemelerini zorlayan tek proje XRP. Bu düzenlemeler eklendiğinde, neredeyse tüm diğer altcoinleri tamamen yok edeceğini ve XRP’nin talebini fırlatacağını biliyorlar. ”

RippleNet, bankaların ve diğer işletmelerin küresel ödemeleri gerçek zamanlı olarak göndermesini kolaylaştırmak için tasarlandığından, XRP Ripple, evrensel bir para birimi olarak finans kuruluşunda zaten iyi bir konuma sahip. Bazı insanlar Bitcoin gibi tekliflerden daha merkezi olduğu gerçeğini eleştirirken, başarısının arkasındaki sebep bu olabilir. CryptoWhale’in de belirttiği gibi, Ripple yıllardır “uygunluğu sağlamak için devlet kurumlarıyla sessizce çalışıyor” – ve ABD düzenlemeleri uygulandığında, tüm avantajlardan yararlanabilecek..

5. Litecoin (LTC)

Litecoin, 2011’de piyasaya sürülen ve onu dünyanın en eski altcoinlerinden biri yapan bir Bitcoin yan ürünüdür.. Litecoin dünyanın en büyük on ikinci kripto para birimidir ve ABD’deki en popüler 5 kripto para biriminden biridir.

Bitcoin Cash gibi, Bitcoin konusunda insanları rahatsız eden bazı sorunları çözmek için Litecoin başlatıldı. Örneğin, Bitcoin blok zincirine yeni bir blok eklemek 10 dakika sürerken, Litecoin sadece 2 buçuk dakika sürer ve daha düşük işlem ücretlerine sahiptir..

Kripto para birimi, son zamanlarda rol yapma oyununun (RPG) piyasaya sürülmesinden de yararlandı. LiteBringer, Litecoin blok zincirinde çalışan. Oyun o kadar popüler ki, Litecoin Vakfı’na göre, Litecoin işlemlerinin sayısı piyasaya sürüldükten sonraki hafta içinde üç kattan fazla arttı! Bu, tüm işlemlerin% 75’inin LiteBringer tarafından yürütüldüğü anlamına gelir.

Blockchain ve Oyun Endüstrisi | Oyunun Önünde Kalın

155 milyon Amerikalının düzenli olarak video oyunları oynadığını gösteren mevcut tahminlerle, Litecoin’in ABD’deki en popüler kripto para birimlerinden biri olması şaşırtıcı değil..

ABD’deki Temel Kripto Para Birimi Eğilimleri Nelerdir??

abd'deki kripto para birimleri

ABD’deki en popüler 5 kripto para biriminden 3’ünün Bitcoin teknolojisine (Bitcoin, Bitcoin Cash ve Litecoin) dayalı olması tesadüf değil. Analiz şirketi tarafından hazırlanan bir rapora göre Zincir analizi, Batı Avrupa ve Doğu Asya’dan sonra kripto para piyasasında en aktif üçüncü ülke olan Kuzey Amerika, Bitcoin kriptolarını diğerlerinin üzerinde tercih ediyor.

Rapor, bu iyilik seviyesinin diğer ülkelere kıyasla “orantısız” olduğunu iddia etti. Chainalysis, araştırmasının bir parçası olarak, dünyanın kilit bölgelerinde farklı kripto kategorilerinin ne kadar popüler olduğunu analiz etti. Bunu, kripto para birimlerini Bitcoin’e (BTC) bölerek yaptılar., stabilcoins, ve altcoinler, bölgesel faaliyetin yüzde kaçının her bir kategoriyle ilgili olduğunu hesaplamadan önce. Aşağıdakileri keşfettiler:

 • Doğu Asya:% 51 BTC,% 33 stabilcoin,% 16 altcoin
 • Batı Avrupa:% 66 BTC,% 21 stabilcoin,% 12 altcoin
 • Kuzey Amerika:% 72 BTC,% 17 stabilcoin,% 11 altcoin
 • Doğu Avrupa:% 57 BTC,% 30 stabilcoin,% 13 altcoin
 • Orta ve Güney Asya:% 53 BTC,% 35 stabilcoin,% 12 altcoin
 • Latin Amerika:% 63 BTC,% 26 stabilcoin,% 11 altcoin
 • Orta Doğu:% 54 BTC,% 33 stabilcoin,% 14 altcoin
 • Afrika:% 69 BTC,% 21 stabilcoin,% 10 altcoin

Gördüğümüz gibi, Bitcoin Cash ve Litecoin gibi Bitcoin para birimleri, Kuzey Amerika’nın kripto aktivitesinin en büyük yüzdesini oluşturuyor. ABD’nin BTC tercihi diğer tüm bölgelerden fark edilir derecede yüksektir ve Afrika% 69 ile en yüksek ikinci bölgedir. Öyleyse ABD neden Bitcoin para birimlerini tercih ediyor??

→ 100 $ ile daha iyi bir kripto portföyü oluşturmaya başlamak için buraya tıklayın.

ABD Kripto Para Birimi Ticaret Stratejisi

Amerika’nın Bitcoin tercihi ticaret stratejisine bağlı olabilir. Rapor ayrıca, ABD’li yatırımcıların diğer bölgelerdekilere göre uzun vadeli yatırım stratejileri kullanma olasılığının çok daha yüksek olduğunu ve hızlı alım satım yapmak yerine varlıklarını satın almayı ve elde tutmayı seçtiğini ortaya koydu..

Örneğin, Temmuz 2019 ile Haziran 2020 arasında, Doğu Asya’daki ticaret yoğunluğu Kuzey Amerika’dakinin neredeyse iki katı idi. ABD’li yatırımcılar uzun oyunu oynamayı tercih ederse, BTC ve ilişkili kriptoları, daha az bilinen bazı altcoinlerden çok daha mantıklı yatırımlar yapabilir. Ünlü bir şekilde değişken olabilirler, ancak özellikle Bitcoin ve Bitcoin Cash, yıllar boyunca pazar konumlarını güçlü bir şekilde savundu..

Sadece bu da değil, aynı zamanda düşük büyüme veya fiyat düşüşleri dönemlerinden hızla kurtuldular. Mart 2020’nin sonlarında, koronavirüs salgını piyasayı kargaşaya sürüklerken Bitcoin’in fiyatı 4.721 dolara düştü. Bununla birlikte, Haziran ve Temmuz ayları itibarıyla fiyat 9.000 $ ‘a, ardından 2021’in başında Bitcoin başına 41.000 $’ a yükseldi. Bu çökmeler genellikle kısa ömürlü olduğundan Bitcoin, uzun vadeli stratejileri olan yatırımcılar için çok uygundur. uzun süre kripto tutmaya dayanan.

ABD’deki En Popüler Kripto Para Birimlerine Yatırım Yapın

İster deneyimli bir tüccar olun, ister yeni başlıyor olun, ABD’deki en popüler 5 kripto para biriminin portföyünüze potansiyel olarak güçlü eklemeler olduğuna şüphe yok. Bu makalenin size neden bu kadar çok Amerikalının bu kriptolara yatırım yapmayı seçtiğini göstermesini umuyoruz – ve eğer ticarete başlama zamanının geldiğini düşünüyorsanız, bir sonraki adım saygın bir ABD komisyoncusu bulmaktır..

Çok varlıklı bir aracı kurum eToro size şunlardan daha fazlasına yatırım yapma fırsatı verir: 90 kripto para birimi, Bu listeye dahil ettiğimiz 5 tanesi dahil. eToro’nun Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık ve Avustralya’da ofisleri vardır. Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN) tarafından tamamen düzenlenmiş, ABD’deki en popüler kripto para birimlerine yatırım yapmak isteyenler için güvenilir bir seçimdir..

eToro – ABD’deki En Popüler Dijital Paraları Satın Alın

eToro, yıllar boyunca Kripto endüstrisinde güvenilir olduklarını kanıtladı – onları denemenizi öneririz.

Sanal para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında.

Anahtar noktaları

 • ABD’deki en popüler beş kripto para birimi Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin ve Ripple’dir.
 • ABD’de 27 dijital döviz borsası kayıtlıdır
 • San Francisco ve Jacksonville, dünyanın en kripto dostu şehirlerinden ikisi
 • Bitcoin, ABD’deki (ve dünyanın geri kalanındaki) en popüler kripto para birimidir.
 • Amerikalıların% 5’i şu anda Bitcoin’e sahip
 • 716 işletme, ABD ve Güney Amerika’da birlikte BCH ödemeleri sunuyor
 • Ripple’in ABD kripto para birimi düzenlemelerini belirleme kampanyası popülaritesini artırabilir
 • ABD’deki en popüler kripto para birimleri Bitcoin teknolojisi üzerine inşa edilmiştir.
 • ABD kripto para birimi faaliyetinin% 72’si BTC ile ilgilidir
 • ABD’li yatırımcılar, yüksek frekanslı alım satım yapmak yerine kripto para birimini tutmayı tercih ediyor gibi görünüyor.

ABD’de Kripto Para Birimi – SSS

ABD’de kripto para yasal mı?

Bitcoin, Şubat 2020’de ABD’de resmi olarak yasallaştırıldı. Ancak, yasal ihale olarak kabul edilmiyor ve para birimi yerine bir mülk biçimi olarak vergilendiriliyor.

ABD’de kripto para birimini nereden bulabilirim?

Broker eToro, ABD’de kripto para birimi ticareti yapmaya başlamanın güvenli ve saygın bir yoludur. ABD’de ofisleri vardır ve Mali Suçları Koruma Ağı (FinCEN) tarafından düzenlenir. Kullanma eToro, 90’dan fazla farklı kripto para birimine erişebilirsiniz.

ABD’de Bitcoin’i kim düzenler??

Bitcoin yasal olarak para olarak sınıflandırılmasa da, Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN) kripto borsalarını para aktarıcıları olarak kabul etti ve tokenlerin “para biriminin yerini alan değeri” olduğunu düşünüyor.

Amazon ABD Bitcoin kabul ediyor mu?

Şu anda Amazon ABD, ürünler için Bitcoin ödemelerini resmi olarak kabul etmemektedir. Ancak Amazon hediye kartları için Bitcoin kullanarak ödeme yapmak mümkündür..

Bitcoin’i dolara nasıl dönüştürebilirim?

Bitcoin’lerinizi eToro gibi bir kripto para borsasında satarak dolara dönüştürebilirsiniz. Kripto paranızı dolar karşılığında satmanız ve ödemenizi bir banka hesabına çekmeniz yeterlidir..

Kripto para birimi iyi bir yatırım mı?

ABD’de kripto para birimine yatırım yapmak genellikle yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilir. Bunun nedeni, Bitcoin gibi varlıkların değerinin inanılmaz derecede değişken olabilmesidir. ABD’de kripto para birimine yatırım yapmaya başlamadan önce durum tespiti yapmanız ve sağlam bir risk yönetimi stratejisine sahip olmanız önemlidir..

ABD’de Bitcoin alıp satmak yasal mı?

Düzenlenmiş bir borsadan geçtiğiniz sürece, ABD’de Bitcoin satın almak ve satmak yasaldır. Bir takas yapmadan Bitcoin ticareti yapmaya çalışırsanız, teknik olarak bir suç işlemişsiniz demektir. Bunun nedeni, Bitcoin’in para birimi yerine mülk olarak vergilendirilmesidir. Tıpkı evinizi satmak için bir emlakçıdan geçtiğiniz gibi, bir düzenlenmiş kripto değişimi Bitcoin’inizi ABD’de satmak için.

Umarız yazımız ABD’deki En Popüler 5 Kripto Para Birimi oldu işe yarar sana ve sana biraz zaman kazandırdı araştırmanında.

Sorumluluk Reddi: Kripto para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında ve Geçmiş performans gelecekteki sonuçların göstergesi değil.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector