Son on yıl boyunca, Cryptocurrency piyasası açık ara en iyi performans gösteren varlıklardır. Bitcoin% 9.000.000 büyüme gösterdi ve on yılın en iyi yatırımı olarak değerlendirildi – İşte bilmeniz gerekenler.

Hala gelişimin ilk aşamalarında olsalar da, kripto para birimleri yatırım ve parasal kullanım için alternatifler olarak görülmeye başlandı. İnsanlar, transferleri sırasında engelleri ortadan kaldırdıkları için veya kar etme fırsatı için, insanlar onları yatırım yapmaya değer bir varlık olarak görüyorlar..

Paypal’ın, kullanıcıların kripto para birimlerini satmalarını ve satın almalarını sağlayarak kripto hizmetleri sunma kararı, kripto para birimlerinin yetkisini artırdı ve artık hafife alınamayacaklarını gösterdi..

Ancak kripto para birimi yatırımı nedir? Kripto para birimlerine nasıl yatırım yapılır? Riskli mi yoksa şimdi mi yatırım yapmalısınız? Bu soruların cevaplarını sadece aşağıda değil, aşağıda bulacaksınız..

Trading Education’da kripto piyasasının gelişimine bir göz attık ve işte öğrendiklerimiz.

Cryptocurrency Yatırımı Nedir??

Kripto para birimleri dijital varlıklar veya dijital paradır. Kripto para birimlerine yatırım yapmak, örneğin ABD Doları veya EURO gibi fiat para birimini kullanarak Bitcoin veya Ethereum gibi kripto para birimlerinden birini satın almak anlamına gelir..

Bir kripto para birimi satın aldığınız an, kripto para sahibi olursunuz. Seçiminize bağlı olarak bir veya daha fazla kripto para birimine yatırım yapabilir ve kripto para birimlerinizi istediğiniz kadar tutabilirsiniz..

Kripto Para Birimlerine Nasıl Yatırım Yaparım?

Kripto para birimlerine yatırım yapmanın çeşitli yolları vardır, ancak en popüler olanı kripto para birimi değişimidir. Gibi aracılar eToro kripto para birimi yatırım fırsatları sunmak.

Yatırımınıza başlayabileceğiniz en popüler kripto para borsalarından bazıları Binance, Coinbase, Kraken, KuCoin, Bittrex, eToro vb..

Hangi Kripto Para Birimini Satın Alacağımı Nasıl Seçerim??

Satın almak istediğiniz kripto para birimini nasıl seçeceğiniz konusunda kesin bir kural yoktur. Bazı insanlar bir madeni paraya yatırım yapmayı tercih ederken, diğerleri daha fazla.

Bitcoin veya diğer saygın kripto para birimlerine daha fazla yatırım yapma eğilimi var. Ancak, çoğu durumda, yatırım getirisi yüksek olan muazzam büyümeye sahip olan kesinlikle yeni kripto para birimleridir. Göre Coinmarketcap, şu anda 7509 kripto para birimi var. Bir madeni para alırken aranacak ana faktörler piyasa değeri, likidite ve işlem hacmidir..


Dalmaya hazır kripto piyasası?

Riskli Cryptocurrency Piyasasına Yatırım Yapıyor?

Herhangi bir varlığa yatırım yaparken her zaman bir risk vardır. Bitcoin 2009 yılında piyasaya sürüldü, bu yüzden bu, kripto para birimlerinin yeni olduğunu ve birçok insanın hala ne olduklarını açıkça anlamadığını anlamamızı sağlıyor..

Doğası gereği, kripto para birimleri değişkendir, bu nedenle kar etmek için birçok fırsat vardır. Bitcoin fiyatının geçmişini kısaca analiz edersek, yatırımcıların bu 11 yıllık Bitcoin varlığında kaybettiklerinden daha fazla kar yaptıkları sonucuna varıyoruz.

bitcoin fiyat tablosu

Kaynak: coinmarketcap.com

Bitcoin 2009’da piyasaya çıktığında hiçbir değeri yoktu. Bitcoin ilk olarak Temmuz 2010’da 0.0009 $ değerine ulaştı. O zamandan beri, Bitcoin fiyatı, 18 Aralık 2017’de Bitcoin başına tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.089 $ ‘a ulaşana kadar keskin yükselişler ve düşüşler yaşadı..

Ancak bu fiyat uzun sürmedi, çünkü Kasım 2018’den fazla olmamak kaydıyla 3500 doların altına düştü. O zamandan beri, Bitcoin fiyatı tekrar inişler ve çıkışlar yaşadı ve şu anda 13.000 $ ‘ın biraz üzerinde geziniyor..

Aralık 2019’da Bloomberg On yıl boyunca Bitcoin’in% 9.000.000 büyüme yaşadığı ve böylece tüm rakiplerini geride bıraktığı sonucuna vardı. Bu gerçek, HODLers yani Bitcoin’in ilk günlerinde yatırım yapan ve fiyat değişimleri sırasında yatırımlarını bekletme sabrına sahip olanların artık muazzam karlar elde ettiğinin bir göstergesidir. Üstelik 2019’da da CNN Bitcoin’i on yılın en iyi yatırımı olarak değerlendirdi.

Kripto Piyasasına Ne Kadar Yatırım Yapmalıyım?

Daha önce de belirtildiği gibi, bu durumda da kripto para birimlerine yatırımınızı ne kadar süre tutabileceğinize dair belirli bir kural yoktur. Sezginize, deneyiminize ve sabrınıza bağlıdır.

Ancak, yukarıdaki rakamların, yıllardır yatırım yaparak sabrı olanların en iyisini kazandığını gösterdiğini belirtmekte fayda var..

Daha fazla oku:

2021’de Yatırım Yapacak En İyi 10 Kripto Para Birimi Nedir??

Bitcoin Dışındaki En Önemli Kripto Para Birimleri

Cryptocurrency Pazarından Nasıl Kar Edilir

Kripto para piyasasından kazanç elde etmenin farklı yolları vardır ve en yaygın yöntemler uzun vadeli yatırımdır veya başka bir şekilde HODLing, günlük ticaret, CFD ticareti, stake etme ve madencilik olarak bilinir..

Daha fazla oku:

Günlük Kripto Para Ticareti Nasıl Yapılır

Cryptocurrency Ticaret Borsası veya Cryptocurrency CFD?

2021’de İşlem Yapmak İçin En İyi Pazarlar: Bilmeniz Gereken Her Şey!

Kripto Oynaklığından Nasıl Kar Edilir?

Kripto para birimleri doğaları gereği değişkendir, yani fiyatları genellikle belirli zaman dilimlerinde değişir. Bu nedenle, aynı zamanda karlılar çünkü fiyatı düşük olduğunda her zaman en sevdiğiniz kripto para birimini satın alma ve fiyatı yükseldiğinde satma fırsatına sahip olacaksınız..

Dalmaya hazır kripto piyasası?

Kripto Arbitrajından Nasıl Kar Elde Edebilirim

Farklı kripto para birimi borsaları, kripto para birimleri için biraz farklı fiyatlar sunar. Kripto arbitrajı, bir kripto para birimini bir borsada satın alabileceğiniz ve daha sonra aynı kripto para birimi için o anda daha yüksek bir fiyatı olan başka bir borsada satabileceğiniz anlamına gelir..

Ancak kripto para birimlerinin değişken olması ve fiyatların hızla değişmesi nedeniyle bu işlemin çok hızlı yapılması gerektiği unutulmamalıdır. Genellikle, kripto arbitrajı uygulayanlara daha doğru olmaları için çeşitli araçlar yardımcı olur..

Cryptocurrency’in Geleceği Nedir?

Bebeklik döneminde kripto para birimleri büyük bir şüpheyle karşılandı. Kripto para birimleri hakkında hala şüpheciler olsa da, gelecekleri artık her zamankinden daha parlak görünüyor. Paypal nihayet kripto para birimlerini platformuna entegre ederken, Bitcoin’in fiyatı yükselmeye başladı ve şu anda 2018’den beri en yüksek fiyatı olan 13.000 doların biraz üzerinde geziniyor.

Kripto dünyasında maceralarına başlayan Paypal haricinde, 2020 yılı kripto para birimleri için bir çok şeyin kendi yararına olduğu düşünüldüğünde istisnai bir yıl oldu. Dünyanın en büyük iş zekası şirketi olan MicroStrategy, 425 milyon dolarlık Bitcoin satın aldı. Ayrıca Square 50 milyon dolar, Stone Ridge ise 110 milyon dolar Bitcoin satın aldı..

Ayrıca Singapur’un en büyük bankası olan DBS Bank, isimli kripto para borsasını başlattı. "DBS Dijital Değişim," Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum ve Ripple ticaretine izin verecek.

Tüm bu olaylar kripto para birimlerinin otoritesini artırdı ve uzmanlar Bitcoin’in yakında yapabileceğini tahmin ediyor 2017 rekorunu kırmak 20.000 dolara ulaştığında. Ancak uzmanların farklı rakamlar vererek fiyat artışlarını öngördüğü söylenmelidir ancak kimse Bitcoin fiyatının ne kadar ileri gittiğini tam olarak bilemez.

Daha fazla oku:

Bitcoin Fiyat Tahmini: Bitcoin 2021’de ve Ötesinde Ne Kadar Değerli Olacak?

En İyi 9 Bitcoin Yatırımcısı

Dalgalanma Fiyat Tahminleri: 2021’de ve Ötesinde Dalgalanma Ne Kadar Değerli Olacak??

Cryptocurrency Piyasasına Yatırım Yapma Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin Nereden Öğrenebilirim??

Trading Education’da size kripto para birimlerine nasıl yatırım yapacağınızı öğretiyoruz. Kurslarımızda kripto para birimlerine yatırım yapmanın en etkili yöntemlerini öğrenebilirsiniz..

Ticaret Eğitimi ayrıca teknik analiz, ticaret araçları, ekonomik takvim, piyasa verileri, piyasaya genel bakış, gelişmiş gerçek zamanlı grafik vb. Sağlar..

Ayrıca Trading Education’da, ticaret dünyası ve diğer çok değerli özelliklerle ilgili bir dizi makale bulabilirsiniz. "Acentenizi bulun", yaşadığınız yere en uygun komisyonculuğunuzu nerede bulabilirsiniz.

Neden eToro ile Kripto Para Ticareti Yapmalısınız??

eToro, dünya çapında lider sosyal ticaret platformudur. eToro, "Ticareti Kopyala" favori tüccarınızı kopyalayabileceğiniz özellik. EToro’da alınıp satılabilecek en iyi 5 kripto para birimi Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple ve Dash ve ardından çok daha fazlası..

eToro – En İyi Cryptocurrency Ticaret Platformu

etoro komisyoncusu

eToro, sektörde uzun yıllardır güvenilirliğini kanıtlamıştır – denemenizi tavsiye ederiz.

Perakende yatırımcı hesaplarının% 75’i bu sağlayıcıyla CFD ticareti yaparken para kaybediyor.

İnşa etmeye başlayabilirsin eToro’da kripto portföyü, ve size gerçek zamanlı içgörüler sağlanacak, böylece size zarar durdurma ve kar alma parametreleri ile strateji belirleyebileceksiniz. EToro ile ilgili bir başka harika şey, sanal portföyü sayesinde 100.000 $ ile işlem yapmanıza izin vermesidir..

eToro tamamen düzenlenmiştir ve kripto para birimi yatırımınıza şimdi Paypal veya sahip olduğunuz herhangi bir kredi kartı ile başlayabilirsiniz. Platform kullanıcı dostudur ve eToro her zaman kripto para birimi ticaretini eğlenceli ve çekici hale getirmek için çalışıyor.

EToro’nun sahip olduğu bir diğer mükemmel avantaj, kendi cüzdan, kripto para birimlerinizi satın aldıktan sonra saklayabileceğiniz yer. eToro cüzdan 120’den fazla kripto para birimini destekler.

Anahtar noktaları

  • Kripto para birimleri dijital varlıklardır ve bunları ABD doları veya EURO gibi fiat para birimlerini kullanarak satın alabilirsiniz..
  • Kripto para birimleri, kripto para borsaları aracılığıyla satın alınabilir.
  • Seçiminize bağlı olarak herhangi bir kripto para birimine yatırım yapabilirsiniz.
  • Bitcoin ilk olarak Temmuz 2010’da 0.0009 $ değerine ulaştı ve on yıl boyunca% 9.000.000 büyüme yaşadı..
  • Bitcoin, CNN tarafından on yılın en iyi yatırımı olarak değerlendirildi.
  • HODLing, günlük ticaret, CFD ticareti, stake etme ve madencilik, kripto para birimlerinden para kazanmanın en yaygın yöntemidir.
  • Paypal’ın kripto hizmetleri sunma duyurusu, kripto para birimlerine fiyatı yukarı iten bir artış sağladı.
  • Microstrategy, Square ve Stone Ridge, Bitcoin’de önemli bir rol oynayarak kripto para birimlerinin daha fazla tanınmasını sağladı.
  • DBS Bank ayrıca kripto borsasını başlatan bu dalganın bir parçası oldu "DBS Dijital Değişim."
  • Kripto para biriminin geleceği parlak ve uzmanlar Bitcoin’in yakında yeni fiyat yüksekliklerine ulaşarak Aralık 2017’de kendi rekorunu kıracağını tahmin ediyor..

Kripto para piyasasına yatırım yapmak için asla geç değildir. İle eToro, 90’dan fazla kripto para biriminden kripto alıp satmaya veya CFD ticareti yapmaya başlayabilirsiniz.

Kripto piyasasına yatırım yapmak düşünmeye değer.

Mutlu Yatırım!

Sorumluluk Reddi: Kripto para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector