Avustralya’da Bitcoin Nasıl Satın Alınır – Adım Adım Kılavuz

Doğrudan yanıta atlamak ister misiniz? Avustralya’da BTC satın alabilirsiniz. eToro.

Avustralya’daysanız ve Bitcoin satın almak istiyorsanız – süreç çok basittir. Tek yapmanız gereken, rekabetçi ücretler sunan düzenlenmiş bir çevrimiçi komisyoncu bulmak, bir banka / kredi kartıyla biraz para yatırmak ve ne kadar satın almak istediğinize karar vermek..

Bitcoin, lider kripto para birimi olmaya devam ediyor. Genellikle şu şekilde anılır: "Kripto para birimlerinin kralı", "Dijital para" veya "Yeni tür para". Bitcoin, değişken doğasıyla bilinir.

Kripto para birimlerinin doğası kendi içinde karmaşıktır çünkü kripto para birimleri yaşa göre çoğunlukla yenidir. Bu yüzden bazı insanlar hala onları anlamakta zorlanıyor. Bugün bile insanlara Bitcoin’in ne olduğunu veya kripto para birimlerinin ne olduğunu sorsanız, çoğu kimse bilmeyecek. Ancak Bitcoin’in popülaritesi hiç şüphesiz, özellikle son zamanlarda büyük finans şirketlerinin kripto alanına katılmasıyla arttı..

Avustralya’da Bitcoin Nasıl Satın Alınır

Şu anda Avustralya’da Bitcoin satın almak istiyorsunuz, ancak nereden başlayacağınız konusunda hiçbir fikriniz yok mu? Öyleyse, aşağıda özetlenen basit adım adım açıklamayı izleyin..

4 Basit Adımda Bitcoin Satın Alın:

1. AU’da düzenlenmiş bir Bitcoin borsasına sahip bir hesap açın

2. Banka / kredi kartı veya e-cüzdan ile para yatırın

3. Kripto para birimi ticaret alanına gidin ve seçin Bitcoin

4. Bitcoin Satın Alın

Avustralya’da Bitcoin

Bitcoin, Avustralya’da yatırım yapmak için en saygın ve en çok tercih edilen kripto para birimi olmaya devam ediyor.

Avustralya’daki kripto para birimleri, gelişmeleri için engel teşkil edecek olası herhangi bir engeli kaldırmayı amaçlayan ülke hükümetinden destek buldu..


Kripto para birimleri, birçok prestijli finans şirketinin kripto dünyasına katılmasıyla artıyor. Avustralya Merkez Bankası, hükümet tarafından çıkarılan dijital bir para birimi biçimi yaratma olasılıklarını görmek için Commonwealth Bank, National Australian Bank ve Perpetual and ConsenSys Software ile ortaklık kurduğu için Avustralya da trendlere ayak uyduruyor..

Böylece, Bitcoin’in yolu rock and roll’a açılıyor. Avustralya’da yaşayan biriyseniz ve Bitcoin yatırımlarına başlamak istiyorsanız, aşağıda size bunu yapmanın en kolay yollarını göstereceğiz..

Yatırım Yapmayı Düşünür müsünüz Bitcoin BTC?

Avustralya’da Bitcoin Satın Almanın Yolları?

Avustralya’da Bitcoin satın almanın bu makalede tam olarak ele almadığımız belirli bir yolunu mu arıyorsunuz? Öyleyse, aşağıda listelenen ve emrinizde olan seçeneklere göz atın..

1. Avustralya’da bir kripto para borsası aracılığıyla Bitcoin satın almak

Bu aslında ister yeni ister deneyimli bir yatırımcı olun, kullanabileceğiniz en popüler yöntemdir. Kripto para borsası, AUD gibi itibari para birimiyle kripto para satın alabileceğiniz bir web sitesi platformudur..

Kripto borsaları dünya çapında mevcuttur, ancak bazı ülkeler, süreci kullanıcıları için kolaylaştırmak için kendi borsalarına sahiptir..

Avustralya’daki popüler kripto para borsalarından bazıları şunlardır:

 • eToro
 • CoinSpot
 • Coinbase

Avustralya İşlem Raporları ve Analiz Merkezi (AUSTRAC) 2018’de kripto para borsalarının yeni düzenlemelere uyması gerektiğini belirtti. (AUSTRAC), yıllar boyunca gerçek takas gibi davranan birçok dolandırıcılık ve korsanlık nedeniyle titiz davrandı. Yukarıda belirtilen tüm kripto para birimleri AUSTRAC’a kaydolmalı, kullanıcıları tanımlamalı ve doğrulamalı, kayıt tutmalı ve devletin raporlama gerekliliklerine uymalıdır..

Yukarıda belirtilen borsalardan herhangi birini seçebilirsiniz. Satın alma süreci basittir. Sadece bir hesap açın ve kredi veya banka kartınızı kullanarak Bitcoin veya tercih ettiğiniz başka bir kripto para birimi satın almaya devam edin. Satın alma işleminden sonra, paralarınızı saklayacağınız bir cüzdana ihtiyacınız olacak.

2. Avustralya’da bir ATM aracılığıyla Bitcoin satın almak

Otomatik vezne makineleri (ATM), Avustralya’da Bitcoin satın almanın bir başka etkili ve kolay yoludur. Bankalara bağlı geleneksel ATM’lerden farklı olarak, kripto ATM’ler internete bağlıdır ve kullanıcıların nakit ile Bitcoin satın almalarına izin verir. Avustralya’da en çok Bitcoin ATM’si olan şehirler Sidney, Melbourne, Adelaide ve Brisbane’dir..

Avustralya pazarı, SkyHook Bitcoin ATM, Genesis Coin ATM ve Lamassu gibi çeşitli Bitcoin ATM modellerine sahiptir. Tüm modeller yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu ATM’lerden birinden Bitcoin satın almak gerçekten kolay ve verimli, ancak olumsuz yanı, ATM kullanırken ücretlerin genel piyasa oranlarından% 5 daha yüksek olmasıdır..

Ayrıca, Mali Suçları Uygulama Ağı (FinCEN) Avustralya’da Bitcoin ATM’lerinin uyması gereken bazı kurallar koymuştur. ATM aracılığıyla Bitcoin satın almak isteyen herkesin kimliğinin belirlenmesi gerektiğini açıkça belirttiler. Bu nedenle Avustralya’da bir ATM ile anonim olarak Bitcoin satın almanın bir yolu yoktur..

3. Avustralya’da Bitcoin Madeni

Bitcoin madenciliği temelde yeni bitcoin oluşturmak anlamına gelir. Madencilik Bitcoin Avustralya’da yasaldır.

Madencilik, madencilerin Bitcoin ile ödüllendirildiği karmaşık matematik sorunlarını çözme sürecidir. Madencilik son derece faydalı olsa da, çok fazla enerji harcayan özel ekipman ve yazılıma ihtiyaç duyacağınız için maliyetli bir süreçtir. Ekipmanı karşılayabiliyorsanız, evinizin veya dairenizin içine bir kripto madencilik teçhizatı kurabilirsiniz. Bu, Bitcoin’in ilk günlerinde çok popülerdi. Ayrıca, çeşitli sitelerde çevrimiçi olarak bulut madenciliği yapabilirsiniz, bu da ekipman bakımı gerektirmediğinden çok daha kolaydır..

Bitcoin madenciliği dünya çapında genişliyor. Cryptocurrency madencilik çiftlikleri dünya çapında birçok ülkede bulunmaktadır. Tam olarak pahalı olduğu için, bitcoin madenciliği artık daha büyük bütçelere sahip oldukları için merkezi madenciler aracılığıyla yapılıyor..

4. Avustralya’da mal ve hizmetler için Bitcoin ticareti yapın

Artık kripto para birimleri artıyor, birçok kişi kripto para birimlerini ödeme aracı olarak kullanarak çeşitli ürünler satın alıyor. Bu Avustralya’da da mümkündür. Bir işletmeniz varsa veya bir şey satmak isteyen ve alıcınızın Bitcoin ile ödeme yapmasını isteyen biriyseniz, bunu da yapabilirsiniz. Bu nedenle Bitcoin sahibi olacaksınız.

İlgili: 2021’de Avustralya’ya Yatırım Yapacak En İyi Kripto Para Birimleri

Bitcoin’inizi Nerede Saklamalısınız?

Tıpkı cüzdanınızda veya bankanızda tuttuğunuz normal para gibi, kripto paralarınızı saklayabileceğiniz bir yere ihtiyacınız var..

Kriptolar sözde cüzdanlarda tutulur.

İki tür kripto cüzdanı vardır, sıcak olanlar ve soğuk olanlar. Sıcak olanlar, kripto para birimlerinizi satın aldıktan sonra sakladığınız yazılım platformlarıdır. Genellikle kullandığınız borsaların çoğunun kendi kripto cüzdanları vardır ve paranızı satın aldığınız anda otomatik olarak cüzdanda saklanır..

Ancak diğer seçenek, donanım cüzdanlarını kullanmaktır. Donanım cüzdanları USB şeklindedir ve madeni paralarınızı orada saklayabilirsiniz. Daha fazla güvenlik için öne çıkıyorlar çünkü internete bağlı değiller, bu da onları hacklenemez hale getiriyor..

Yatırıma Hazır Bitcoin BTC?

Avustralya’da eToro’da Kripto Para Birimleri Satın Alın

eToro, Kripto Para Birimleri, FX, Emtialar, Hisse Senetleri, ETF’ler veya Endeksler için şüphesiz dünyanın en iyi sosyal ticaret platformudur..

Neden eToro’da Bitcoin satın almalısınız??

 • Diğer borsalardan daha ucuz. Sıfır komisyon
 • Satın almadan önce deneyebilirsin.

  eToro, 100.000 $ ‘lık bir demo hesabı ile piyasada oynayabileceğiniz sanal bir portföy işlevi sağlar.

 • Diğer tüccarlardan öğrenin.
 • Yeni başlayanlar için harika bir platform.

Seçebileceğiniz çeşitli platformlar var, ancak işte kullanmanız için 3 neden eToro Avustralya:

 • Var "Ticareti Kopyala" tercih ettiğiniz tüccarı kopyalamanızı sağlayacak özellik.
 • Ticaretteki en son gelişmeleri ve sizi ilgilendiren her şeyi diğer tüccarlarla tartışabileceğiniz en iyi sosyal özelliklere sahiptir..
 • EToro platformunun kullanımı çok kolaydır. Yeni başlayanlar ve deneyimli tüccarlar için tasarlanmıştır. Bu aynı zamanda eToro’nun Avustralya’da ve dünya çapında kullanılan böyle bir platform olmasının nedenlerinden biridir..

Daha önce de belirtildiği gibi, Avustralya’daki kripto borsaları, AUSTRAC tarafından belirlenen kurallara uymalıdır.. eToro Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırım Komisyonu tarafından verilen Avustralya Finansal Hizmetler Lisansına (AFSL) sahiptir.

Ayrıca eToro’nun kullanıcılarına sağladığı güvenlik ile öne çıktığını da belirtmekte fayda var, bu nedenle eToro Australia ile Bitcoin’e yatırım yapmak istiyorsanız, tamamen emin ellerdesiniz..

eToro – Avustralya’da Bitcoin Satın Almak İçin En İyi Platform

etoro komisyoncusu

eToro, kripto endüstrisinde uzun yıllar boyunca güvenilir olduklarını kanıtladı – onları denemenizi öneririz.

Sanal para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında.

Anahtar noktaları

 • Bitcoin, 2009 yılında Satoshi Nakamoto tarafından piyasaya sürüldü..
 • 2017’de Bitcoin’in fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 $ ‘a ulaştı..
 • 2020’nin ilk günlerinde COVID-19 nedeniyle Bitcoin’in fiyatı neredeyse 3000 $ ‘a dokunarak dibe vurdu..
 • Bitcoin, Avustralya’da yatırım yapmak için tercih edilen kripto para birimi olmaya devam ediyor
 • Avustralya’da bir kripto para borsası aracılığıyla Bitcoin satın alabilirsiniz.
 • Avustralya’da Bitcoin satın alabileceğiniz Bitcoin ATM’leri var.
 • Avustralya’da Bitcoin madenciliği yapabilir veya mal ve hizmetler için kabul edebilirsiniz.
 • Bitcoin’inizi satın aldıktan sonra, onu sıcak veya soğuk bir cüzdanda saklamanız gerekir..

Umarız bu makale size yardımcı olmuştur ve en azından Avustralya’da Bitcoin’i nereden satın alabileceğiniz konusunda size bir fikir vermiştir. Artık AU’da Bitcoin satın almanın yollarını bildiğinize göre, ilk yatırımınızla başlamaktan başka seçeneğiniz yok. Bitcoin veya başka bir kripto para birimi olsun, mutlu yatırımlar yapmanızı dileriz!

Daha fazla oku:

Bitcoin 2021’de İyi Bir Yatırım mı?

Bitcoin 2021’de Neden Patlayacak

2021 İçin 10 Kalın Bitcoin Fiyat Tahmini

Bitcoin Fiyatı 100.000 Doların Ötesinde Patlayacak, Zincir Üzerinde Bir Metrik Diyor

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map