Avustralya’da Kripto Para Ticareti Yapmak İçin En İyi 10 İpucu

Avustralya’da kripto para ticareti yapmak için ipuçları mı arıyorsunuz? İster Avustralya’da kripto para ticareti yapmaya başlamak isteyin, ister zaten profesyonel bir tüccar olun, burada Trading Education’da Avustralya’da kripto para ticareti yapmak için 10 ipucu hazırladık.

Avustralya, kripto geliştirmeyi ve Blockchain teknolojisini şiddetle teşvik ediyor

Avustralya’da kripto para ticareti yapmak için en iyi 10 ipucu nelerdir??

 1. Doğru kripto para ticareti yapmayı öğrenerek başlayın
 2. Bir plan yapmak
 3. Kripto para birimleri birbiriyle ilişkilidir – Bitcoin izlemeye devam edin
 4. Çeşitlendirmeyi düşünebilirsiniz
 5. Mümkün olduğunca daha az duygusal olmaya çalışın
 6. Avustralya’da faaliyet gösterme yetkisi olan bir kripto borsası seçin
 7. Kripto para birimi dünyasındaki en son haberler ve etkinliklerle güncel kalın
 8. AU’da kripto para birimlerine yatırım yaparken vergi ödemeniz gerektiğini unutmayın.
 9. Kayıpların cesaretinizi kırmasına izin vermeyin
 10. Bazen duraklat

Neden eToro Australia ile kripto para ticareti yapmalısınız??

Anahtar noktaları

AU’da kripto para ticareti yapmayı öğrenin

Avustralya, kripto para birimlerinin büyümesini engelleyecek herhangi bir gösterge göstermediği için kripto para birimleri konusunda olumlu yaklaşan ülkelerden biri. Ayrıca Avustralya, hükümeti kripto para birimi ve blok zinciri geliştirmeyi destekleyen ülkelerden biridir..

Avustralya, Kripto Gelişimini ve Blockchain Teknolojisini Güçlü Şekilde Teşvik Ediyor

Blockchain teknolojisi dünya çapında sadece finans sektöründe değil diğer alanlarda da benimseniyor. Aslında, Avustralya hükümeti sürekli olarak Blockchain teknolojisini destekliyor. Son zamanlarda, bir Ulusal Blockchain Yol Haritası. Bu Yol Haritası, Blockchain teknolojisinin ne kadar hayati olduğunu ve Avustralya’nın bunu çeşitli alanlarda benimsemekten elde edeceği faydaları açıklıyor ve açıklıyor. Önümüzdeki beş yıl boyunca yeni Ulusal Blok Zinciri Yol Haritasının uygulanması, Avustralyalıları gerçekten önemli ve temel Blockchain kapasitelerini büyütme ve ayrıca yeni yabancı yatırımları ve ortaklıkları çekme konusunda güçlendirecek..

Ayrıca, kripto ve Blockchain teknolojisinde BT becerilerine sahip çalışanlara olan talep, Avustralya hükümeti, koronavirüs ekonomisini kurtarma planının bir parçası olarak dijital teknolojiler için 800 milyon dolar ayırdığından büyük ölçüde arttı..

Tüm bu kararlar ve olaylarla birlikte Avustralya’nın kripto para birimleri ve Blockchain ile ilgili net ve gerçek planları olduğu açıkça görülüyor. Yani Avustralya’da kripto para birimlerine zaten yatırım yapmış olanlar zamana ayak uyduruyor.

Avustralya’da kripto para birimlerine nasıl yatırım yapacağınızı burada Trading Education’da öğrenmek istiyorsanız, kripto varlıklarında ticaret yapmayı daha kolay ve daha rahat hale getiren en iyi ticaret kurslarını hazırladık. Kurslardan birine katılın ve Avustralya’da kripto para ticareti yapmayı öğrenmeye başlayın. Öğrenmeye başlamak için asla geç değildir, ama dedikleri gibi, erken kuş solucanı alır..

Avustralya’da Kripto Para Birimi Ticareti Yapmak İçin En İyi 10 İpucu Nelerdir??

İnsanlar Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinde muazzam bir servet ticareti yaptılar. Şimdi, her yatırımın kendi riski olduğunu kabul etmeliyiz, ancak en azından denemeden hiçbir yere varamayız. Ayrıca bazı insanların şanslı olduğu da unutulmamalıdır. Ancak, kripto para ticareti söz konusu olduğunda başarınızı belirleyen ana faktörde şansınız yoktur. Beceriler en önemli şeydir.

Yüksek vasıflı tüccarlar nadiren hata yaparlar, bu da para ticareti kripto para birimlerini başarılı bir şekilde yapmak için en iyi püf noktalarını ve ipuçlarını bildikleri için nadiren para kaybettikleri anlamına gelir..

Başarılı olmanızı ve olabildiğince az hata yapmanızı istiyoruz, bu nedenle aşağıda Avustralya’da kripto para ticareti yapmak için en iyi on ipucunu listeledik..

Avustralya’da Kripto Para Birimi Ticareti Yapmak İçin 10 İpucu

1. Kripto para birimlerini doğru şekilde alıp satmayı öğrenerek başlayın

“Söyle bana ve unutuyorum. Bana öğret, ben de hatırlıyorum. Beni dahil edin, ben de öğreniyorum ”, Benjamin Franklin’in öğretim yöntemlerinin önemini anlattığı alıntıdır. Ticarette, yeni başlayanların onlara kısayollar söylemesi ve başarıya giden yolu kısaltması için bir akıl hocası bulması iyi olurdu. Dijital çağda, kripto para ticaretini öğrenmek için birçok fırsat var..

Çevrimiçi olarak erişebileceğiniz birçok kurs var. Ancak, sizi ticaret yolunuzda karşılaşabileceğiniz zorluklara gerçekten hazırlayacak bir kurs seçmeniz çok önemlidir. Burada, Ticaret Eğitiminde, öğrencilerimizi iyi hazırlanmış ticaret kurslarımız aracılığıyla onlara araçlar sunarak ve ticaretin en iyi yollarını ve tekniklerini açıklayarak ticarette başarıya hazırlıyoruz..

2. Bir plan yapın

Amerikalı iş adamı ve girişimci Thomas Boone Pickens’ın en ünlü sözlerinden biri “Planı olan bir aptal, planı olmayan bir dahiden daha iyidir”. Kripto para ticareti yaparken bir planınız olmalıdır. Kripto para piyasaları günün 24 saati açıktır, ancak bu, iyi alım satımları yakalamaya çalışırken bütün gün ekranın önünde oturmanız gerektiği anlamına gelmez. Ruh sağlığınızı korumak için gereklidir. Dürüst olmalıyız; gün boyu ekran karşısında oturup görkemli bir şey yok. Sıkıcı ve yalnızlaşıyor. Bu nedenle işlem saatlerinizi belirlemeli ve bir plan yapmalısınız. Orada oturup belirli bir kripto para biriminin fiyatının artmasını isteyen grafikleri izleyemezsiniz. Planınızı yapın, giriş ve çıkış noktalarınızı oluşturun ve grafik hareketlerinden fazla etkilenmeyin.

3. Kripto para birimleri birbiriyle ilişkilidir – Bitcoin izlemeye devam edin

Örneğin borsada korelasyon, iki varlığın değerinin benzer yönde gittiği anlamına gelir. Kripto para piyasasında bu, tüm varlıklar için olabilir. “Kripto para birimlerinin kralı” olarak bilinen Bitcoin, 2009 yılında piyasaya sürülen ilk kripto para birimidir ve bu nedenle kripto çağının başlangıcını işaret eder. Bir kripto para birimi tüccarı olarak, her zaman Bitcoin’in fiyatına dikkat etmelisiniz çünkü diğer kripto paralar Bitcoin ile ilişkilendirilir. Sıklıkla Bitcoin fiyatı arttığında veya azaldığında, diğer coinlerin fiyatı da artar..

Bitcoin ve Ethereum güçlü bir şekilde ilişkilidir. Kasım 2019’da Skew, grafik Bitcoin ile Ethereum arasındaki korelasyonun yaklaşık iki yıl boyunca yaklaşık% 90 olduğu gösterildi. Dahası, Bitcoin, Avustralyalılar tarafından yatırım yapmak için en çok tercih edilen kripto para birimi olmaya devam ediyor.

Daha fazla okuma:

2021’de Yatırım Yapacak En İyi 10 Kripto Para Birimi

Satın Alınacak, İzlenecek ve Kaçınılacak Kripto Para Birimleri

100 $ ile Cryptocurrency Ticareti Nasıl Yapılır

Bitcoin Dışındaki En Önemli 10 Kripto Para Birimi

4. Çeşitlendirmeyi düşünebilirsiniz

Latince bir atasözü “Tüm mallarınıza tek bir gemiye güvenmeyin” anlamına gelen “Hepsi bir gemide girişimde bulunmayın” der. Önde gelen kripto para birimleri birbiriyle ilişkili olsa da, düşük korelasyona sahip birçok başka kripto para birimi vardır. Yatırım yaparken her zaman bir risk vardır. Çeşitli madeni paralara yatırım yaparak çeşitlendirmek isteyebileceğinizin nedeni, yatırım riskinizi daha iyi yönetmektir..

Düşük korelasyonlu madeni paraların fiyatı, birbiriyle ters yönde hareket etme eğilimindedir. Yani, bir jetonun fiyatı düşerse, diğeri yükselecektir. Bir yatırımcı olarak siz, ilk etapta fiyatın artmasını beklemelisiniz ve ikinci etapta belli ki kar edeceksiniz. Bu tür madeni paralara yatırım yapmayı tercih ediyorsanız, Bata, CanYaCoin ve Power Ledger, Avustralya merkezli kripto para birimleridir..

5. Mümkün olduğunca daha az duygusal olmaya çalışın

Duygular, tüccarların ve özellikle yeni başlayanların ortak düşmanıdır. Açıkçası, herkes kar etmek istiyor, ancak duygular ticaret yolculukları boyunca tüccarlar için önemli kayıplara neden oldu. Bazı kişiler daha hassastır ve öfke veya korkudan daha fazla etkilenebilir. Eğer sinirlenirseniz, kararınızı vermek için acele edebilirsiniz, bu da yanlış zamanda satış veya satın alma ile sonuçlanabilir. Kripto ticareti alanında FOMO olarak bilinen başka bir fenomen daha var – kaçırma korkusu. Genellikle, FOMO, bir tüccar heyecanlandığında ve satın aldığında büyük pazarlarda görünür, daha sonra yanlış zamanda korku veya endişe nedeniyle satış yapar. Sürekli böyle davranırsanız sabırsız olabilirsiniz ve döngü tekrar etmeye devam eder. FOMO’dan kaçınmak için sabırlı olmalısınız. Deneyimli tüccarlar, yukarıda bahsettiğimiz gibi planlarına sadık kalırlar ve ticaret maceraları sırasında herhangi bir duygunun kurbanı olmazlar..

6. Avustralya’da faaliyet gösterme yetkisi olan bir kripto borsası seçin

Birçok kripto para birimi borsası orada faaliyet gösteriyor, ancak hepsinin Avustralya’da çalışma yetkisi yok. Avustralya’daki kripto borsalarının çalışabilmesi için Avustralya İşlem Raporları ve Analiz Merkezi’ne (AUSTRAC) kaydolması gerekir.. eToro Avustralya’da faaliyet göstermeye yetkili en iyi aracı kurumdur. EToro’da 90’dan fazla kripto para birimi ve CFD’ye yatırım yapabilirsiniz. eToro, 2007 yılında kuruldu ve dünya çapında 13 milyondan fazla kullanıcısı ile sosyal ticaret ağında liderdir. eToro oluşturuldu eToroX sadece kripto para tüccarları ve meraklıları için adanmış 2018’de değişim. eToro, yüksek güvenlik seviyeleri, düşük ücretleri ve sundukları likidite ile gurur duymaktadır. Bu nedenle, eToro, Avustralya’da kripto para birimlerine yatırım yapmanız için en iyi seçenektir..

İlgili: eToro İncelemesi – Tüccarlar ve Yatırımcılar İçin Sosyal Ticaret Platformu

7. Kripto para birimi dünyasındaki en son haberler ve etkinliklerle güncel kalın

Bir tüccar olarak kripto grafiklerine bakmanız ve şamdan hareketlerine dikkat etmeniz gerektiği tamamen anlaşılabilir, ancak bu en yüksek başarı seviyelerine ulaşmak için yeterli değildir. Kripto para birimi içeriğini okuyarak ve YouTube’da kripto ile ilgili videoları ve canlı yayınları izleyerek her zaman güncel kalmanız yardımcı olacaktır. Avustralya’da cryptonews.com.au gibi tamamen kripto para piyasasına adanmış siteler var, ancak cointelegraph.com, coindesk.com, ccn.com, Forbes, Investopedia vb. Okuyarak da birçok bilgi edinebilirsiniz. Burada Trading’de. Eğitim ayrıca kripto para birimlerine yatırım konusunda en samimi ve ayrıntılı tavsiyeleri vermeye çalışıyoruz. Kripto para birimi makaleleri bölümümüz, başarılı kripto ticareti yolunda size yardımcı olmak için ellerinden gelenin en iyisini yapan deneyimli yazarlar ve deneyimli tüccarlar tarafından hazırlanan makaleler ve analizlerle doludur..

8. AU’da kripto para birimlerine yatırım yaparken vergi ödemeniz gerektiğini unutmayın.

Çeşitli ülkeler kripto para birimlerini farklı şekilde düzenler. Avustralya’da kripto para birimleri vergilendirilir. 2017’ye kadar, Bitcoin işlemleri Avustralya’da çifte vergilendirildi, ancak aynı yıl, Avustralya hükümeti kripto para birimlerini mülk olarak ve Sermaye Kazanç Vergisine (CGT) tabi olarak ele almaya karar verdiğinde bu engeli kaldırdı. Aynı kararla kripto para birimleri tamamen yasallaştırıldı ve bu kararın ardından herkes Avustralya’daki kripto varlıklarına herhangi bir endişe duymadan yatırım yapabilir. Sermaye Kazanç Vergisi haricinde, madencilik veya stake etme gibi diğer kripto para birimi eylemleri Düzenli Gelir Vergisi kapsamına girer..

9. Kayıpların cesaretinizi kırmasına izin vermeyin

Günün sonunda bizler insanız ve hatalar yapıyoruz. Her zaman kazanamayacağımızı kabul etmeliyiz. Yanlış bir karar, bir kayba yol açabilir. Ancak bir tüccar olarak bu şekilde öğrenirsiniz. Hatalarınızdan ders almalı ve onların sizi caydırmasına, öfke veya umutsuzluğu uyarmasına izin vermemelisiniz. Basitçe söylemek gerekirse, ticaret yolculuğunuzun tadını çıkarın ve kayıpları ders olarak ve başarınızın bir parçası olarak alın.

10. Bazen duraklayın

Bazen belirli bir süre sıkı çalışmaktan aşırı yükleniriz. Özellikle yorucu olan ticaretten bahsettiğimizde, çok fazla ekran süresi, dikkat ve bilgi toplama gerektirir. Bu nedenle, bazen dizüstü bilgisayarınızdan, çizelgelerinizden, telefonunuzdan, Twitter’dan vb. Uzaklaşmayı düşünün. Ticaret dünyasında emilmiş gibi hissedebilirsiniz ve biraz ara verdiğinizde, dışarıda yeni bir dünyayı deneyimliyormuşsunuz gibi görünecektir..

Neden eToro Australia ile kripto para ticareti yapmalısınız??

eToro, Avustralya’daki en iyi aracı kurumdur. eToro Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırımlar Komisyonu (ASIC) tarafından verilen ve Şirketler Yasası (Commonwealth) kapsamında düzenlenen Avustralya Finansal Hizmetler Lisansının (AFSL) sahibidir. EToro’da kripto para birimleri, emtialar, para birimleri, endeksler ve ETF’ler ticareti yapabilirsiniz..

Son zamanlarda eToro, Cardano ve TRON kripto para birimleri için stake etme ödülleri sağlamaya başladı. EToro’daki bu yeni stake etme hizmeti, desteklenen kripto para birimine sahipseniz ödüller kazanmanıza izin verecektir. Ayrıca eToro, piyasadaki en düşük ücrete sahip aracı kurumlardan biridir. Yüksek güvenliği ve kullanıcı koruması için yaygın olarak kullanılmaktadır ve tanınmaktadır..

eToro – Avustralya’daki En İyi Kripto Değişim Platformu

etoro komisyoncusu

eToro, sektörde uzun yıllardır güvenilirliğini kanıtlamıştır – denemenizi tavsiye ederiz.

Anahtar noktaları

 • Avustralya, kripto geliştirme ve Blockchain teknolojisini aktif olarak destekliyor.
 • Avustralya hükümeti, koronavirüs ekonomisini kurtarma planının bir parçası olarak dijital teknolojiler için 800 milyon dolar ayırdı.
 • Kripto para ticareti yaparken bir plana sahip olmak ve ona bağlı kalmak çok önemlidir..
 • Bitcoin, Ethereum ile güçlü bir şekilde ilişkilidir.
 • Çeşitlendirme – düşük korelasyonlu madeni paralara yatırım yapmak, risk yatırımınızı daha iyi yönetmek için bir yöntemdir.
 • Yanlış kararlar verebileceğiniz için alım satım yaparken duygulardan etkilenmeyin..
 • En son kripto haberleriyle güncel kalın ve kripto para birimlerinin Avustralya’da vergilendirildiğini unutmayın..
 • Hatalarınızdan ders alın.

AU’da Kripto Para Ticareti Yapmayı Öğrenin

Avustralya’da kripto para ticareti yapan en büyük karı sağlayan şeyin doğru beceri ve teknikler olduğunu bir kez daha vurgulamalıyız. Herkes ticaret yoluna başlayabilir, ancak doğru bilgi ve araçlara sahip olanlar her zaman bir adım önde olacaktır..

Trading Education’daki kurslarımız size en son kripto ticaret tekniklerini öğretecek ve ticaret becerilerinizi şekillendirmenize yardımcı olacaktır. Ticaret Eğitimi sadece ticaret kursları sağlamaz, aynı zamanda ticaret yapmayı hevesle öğrenmek isteyen büyük bir öğrenci topluluğuna sahip tam bir ticaret akademisidir. Bu topluluğun bir parçası olun ve ticaret maceralarınıza başlayın!

Bunlar, Avustralya’da kripto para ticareti yapmak için sizin için seçtiğimiz on ipucuydu. Onları faydalı bulacağınızı kesinlikle umuyoruz. Öyleyse, bize bir beğeni verin ve bu makaleyi paylaşın, çünkü başka biri de onları yararlı bulabilir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me