Basic Attention Token veya genellikle şu adla bilinir: BAT (kısaltma sembolüdür), kripto para birimi ticaret dünyasında birçok kişi arasında favori.

BAT, kesinlikle unutmayacağınız bir kripto para birimidir ve bu sadece kulağa komik gelen adından kaynaklanmamaktadır..

Orada dijital reklamcılığın çalışma biçiminde devrim yaratın, daha adil olduğunu söyledikleri yeni bir sistemi tanıtmak.

Bu makalede, BAT’ı neyin bu kadar özel kıldığına ve kripto para birimi tüccarları için iyi bir seçim olup olmadığına bakacağız..

Bir profesyonel gibi kripto para ticareti yapmayı öğrenmek ister misiniz? Bizimkini al kripto para kursu!

BAT neyi başarmaya çalışıyor?

Diğer birçok iyi kripto para birimi projesi gibi, hedefleri sadece geleneksel para birimini değiştirmeye değil, aynı zamanda başka bir önemli sorunu çözmeye çalışıyorlar..

BAT reklam alanını hedeflemek, kripto para biriminde çok fazla araştırılmamış ve BAT’a rekabet avantajı ve hatta potansiyel olarak tekel sağlayan bir şey.

Kısaca BAT, para kazanarak dijital reklamlara kullanıcı dikkatini daha etkili bir şekilde ölçmeye çalışıyor ikisinin de yararı için kullanıcı (seyirci) ve Yayımcı (içerik oluşturucular).

Bunu iki şekilde yaparlar:

  • İlk olarak, kullanıcılara reklamlara dikkat ettikleri için BAT tokenleri ile ödeme yapılır..
  • İkinci olarak, reklamverenler, kullanıcıların dikkatini çekmek için yayıncılara BAT jetonları öder.

BAT’ın ne yaptığına dair en iyi açıklama, BAT web sitesi:

“Temel Dikkat Simgesi, dijital reklamcılık endüstrisi için yeni bir belirteçtir. Yayıncılara içerikleri için ve kullanıcıların ilgisini çekerken, reklamverenlere reklamları karşılığında daha fazlasını sağlıyor. “

Etkili bir şekilde, BAT, web’i merkezden uzaklaştırmak istiyor ve ağ 0.3’ü yaratır; Kontrolün içerik oluşturucuların elinde olduğu ve Facebook ve Google gibi güçlü merkezlerde olmadığı daha merkezi olmayan bir web.

Yayıncılar işsiz kalırken internet devlerinin zenginleşmesinin haksızlık olduğunu düşünüyorlar.


Sözüm ona, Google ve Facebook reklamcılıktan elde edilen tüm gelirin% 73’ünü ve tüm büyümenin% 99’unu almak.

Buna ek olarak, BAT’a göre, “dijital reklamcılığın aracılar, izleyiciler ve dolandırıcılık tarafından istila edilmesi”, dijital reklamcılığı etkisiz bir endüstri haline getiren ve iş için kötüdür..

BAT ayrıca kaynaklarımızın çoğunun reklamlar uğruna kullanıldığını ve bunun kullanıcılar için adil olmadığını iddia ettiğinden, bu verimsizliğin kullanıcılar üzerinde doğrudan bir etkisi vardır..

İddia ediyorlar Telefonumuzun pil ömrünün% 21’e kadarı reklamlar tarafından karşılanmaktadır ve mobil verilerin% 50 kadarı reklamdır. Ama bu buzdağının tüm görünen kısmı.

Bir ödül mekanizması oluşturarak, reklamverenler hangi yayıncıların daha etkili olduğunu daha net görebilir. Ayrıca, hedef kitlelerini daha iyi hedeflemelerine yardımcı olacaktır..

BAT ayrıca, kullanıcılarının gizliliğini korumak için sahtekarlık ve kötü amaçlı yazılımla mücadele etmeye çalışıyor.

BAT, aynı zamanda JavaScript’in yaratıcısı ve Mozilla Firefox’un ortak yaratıcısı olan Brendan Eich tarafından yönetilmektedir..

BAT nasıl çalışır?

Temel Dikkat Simgesi

BAT bir ERC-20 belirtecidir, bu da kendi blok zincirine sahip olmadığı ve bunun yerine Ethereum blok zinciri üzerine inşa edildiği anlamına gelir. Ve diğer tüm ERC-20 belirteçlerinde olduğu gibi, BAT, merkezi olmayan ve açık kaynaklıdır.

Bu, beraberinde bir dizi avantaj ve dezavantaj getirir. En açık avantaj, BAT’ın Ethereum’un kaynaklarını kullanması ve geliştirme sürecini hızlandırabilmesidir..

Örneğin, tamamen yeni bir blok zinciri oluşturmak ve sürdürmekle ilgilenmeleri gerekmez. Bunun yerine BAT’ı olmasını istedikleri şekilde biçimlendirmeye odaklanabilirler..

Ethereum’un blok zincirini kullanmak aynı zamanda BAT’ın diğer birçok kripto para cüzdanı tarafından kolayca kabul edildiği anlamına gelir, bu da kullanımını ve popülerliğini hızlandırabilir..

Bununla birlikte, BAT’ın arkasındaki ekip kripto para birimini farklı bir şekilde geliştirmek isterse, Ethereum’u kullanmak sorunlu olabilir..

En bariz sorun şudur: Ethereum hala birçoğunun verimsiz olduğunu düşündüğü bir çalışma kanıtı algoritması kullanıyor, özellikle hissenin kanıtıyla karşılaştırıldığında.

Kullanıcılar, yayıncılar ve reklamverenler

BAT sisteminin üç ana bileşeni vardır, kullanıcı (içeriği görüntüleyen), reklamveren (ürünlerin reklamını yapmak isteyen) ve yayıncı (içerik oluşturan).

BAT jetonu, BAT’ın önerdiği ekosistemde kullanıcılar, yayıncılar ve reklamverenler arasında değiştirilebilir.

Kullanıcılar favori web sitelerine (yayıncılar) jeton bağışlayabilir. BAT jetonları, BAT platformundaki premium hizmetler ve içerik için de kullanılabilir.

BAT ayrıca gizliliği çok ciddiye alır ve kullanıcıların verilerinin yayıncılara veya reklamverenlere ifşa edilmesini engeller..

Kullanıcılar etkin sekmelerdeki reklamları görüntüledikçe kullanıcının ilgisi ölçülür ve ilgili içerikle orantılı olarak süreye ve görüntüdeki piksellere göre hesaplanır..

BAT’ın arkasındaki ekip, kullanıcıların reklamlara olan ilgisini ölçmek için hala daha fazla yöntem geliştiriyor.

BAT, takas edilebilir bir varlık mı?

BAT dijital para birimi, menkul kıymet veya emtia olmadığını iddia ediyor, ancak elbette bu, insanların onu bu şekilde görüntülemesini ve kullanmasını engellemeyecektir. Takas edilebiliyorsa, takas edilebilir.

Var toplam 1.500.000.000 BAT token tedariki, ancak, yazı yazarken zaten var 1.457.527.137 dolaşımda.

BAT’ın ilerlemeye devam etmek için arzını artırması veya yakın gelecekte sorunlarla karşılaşması mümkündür..

Ancak belirtilmelidir ki yeni tokenler yaratmanın fiyatı üzerinde olumsuz bir etkisi olabilir.

Ayrıca, projenin hala geliştirilmekte olduğunu ve muhtemelen diğer birçok kripto para biriminin olduğunu belirtmekte fayda var, bu yüzden bugün kendini nasıl tanımladığı, yarın kendini nasıl tanımladığından çok farklı olabilir..

BAT’ın nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi edinmek için teknik incelemeyi okuyabilirsiniz. İşte.

Cesur tarayıcı

BAT büyük ölçüde Cesur tarayıcı, diğer tarayıcılardan daha hızlı, daha güvenli ve daha gizlilik odaklı olduğunu iddia eden.

Şimdiye kadar, Brave, BAT’ın birlikte çalıştığı tek tarayıcıdır ve bu nedenle BAT’ın başarısı veya başarısızlığı, Brave tarayıcısının ne kadar başarılı olduğuna bağlı olabilir..

Brave daha popüler hale gelirse, muhtemelen BAT üzerinde olumlu bir etkisi olacaktır., ama yakalayamazsa, etki yıkıcı olabilir.

BAT’ın Google Chrome, Safari veya Mozilla Firefox gibi daha büyük ve daha iyi bilinen başka bir tarayıcı tarafından benimsenme olasılığını göz önünde bulundurmak da önemlidir..

Böyle bir olay BAT’ın ilerlemesini gerçekten hızlandırabilir, ancak şu anda muhtemelen bu noktadan çok uzaktayız..

Ayrıca belirtilmelidir ki Brave’den BAT kazanmak için, kullanıcıların “gizliliğe saygılı” reklamları etkinleştirmesi gerekir. Brave tarayıcı Windows, Mac OS ve Linux için çalışıyor.

BAT ne kadar iyi performans gösterdi?

BAT performansı

Yazım sırasında BAT, listelenen en büyük 32. kripto para birimidir. CoinMarketCap, Birlikte 302.449.916 $ piyasa değeri.

Şu anda, bir BAT jetonu size yaklaşık 0,20 dolara mal olacak, ancak Ocak 2018’de yaklaşık 0,98 ABD doları gibi yüksek seviyelere ulaştı..

Yapılması gereken önemli bir nokta şudur: BAT, diğer kripto para birimlerine kıyasla nispeten kararlıdır. Bu özellikle son aylar için geçerlidir. Bazı tüccarlar için bu oldukça çekici ve güzel bir değişiklik.

Ancak, oynaklık eksikliği nedeniyle BAT daha uzun vadeli bir yatırım olabilir kısa vadeli bir varlıktan günlük ticarete göre.

Dikkat çekilmesi gereken bir diğer önemli nokta da Mart 2019’dan beri, BAT, Işlem hacmi.

Bu harika çünkü daha fazla insanın ticaret yaptığı anlamına geliyor ve bu da ticaret yapmanın daha kolay olacağı anlamına geliyor..

Komisyoncunuz sizi bir alıcı veya satıcıyla bağlayamadığından, alım satımların başarısız olma olasılığı daha düşük olacaktır..

Dahası, popülaritesinin gizlice arttığı anlamına da gelebilir..

Genellikle, bu kadar küçük bir kripto para birimi alım satımını tavsiye etmiyoruz, ancak BAT son yıllarda büyük umutlar verdi ve kesinlikle izlenmesi gereken biri..

BAT, piyasa değeri açısından ilk 10’a ulaşırsa, tüm tüccarların radarlarında yer almalıdır..

Bununla birlikte, işaret edilmesi gereken çok önemli bir şey, BAT’ın Ether’in fiyatına bağlı olmasıdır. Öyleyse, Ether’in fiyatı yükselirse veya düşerse, BAT da artacaktır. Bu, BAT ile ilgilenen tüccarların da Ethereum’u izlemesi gerektiği anlamına geliyor.

Anahtar noktaları

Bu makaleden bir şey hatırlıyorsanız, bu önemli noktaları yapın.

  • BAT, yayıncılara içerikleri için, kullanıcılara dikkatleri için ödeme yapar ve reklamverenlere reklamları karşılığında daha fazlasını verir.. Onlar için bu, dijital reklamcılıkta çok daha adil bir fon dağıtımı.
  • JavaScript ve Mozilla Firefox’un yaratıcısı Brendan Eich projeye liderlik ediyor. BAT büyük bir teknik liderle büyük umut vaat ediyor.
  • BAT, Brave tarayıcısına büyük ölçüde bağlıdır. Başarısı, pekala Brave’nin başarısına bağlı olabilir.
  • Şimdiye kadar BAT nispeten istikrarlı bir seçim olduğunu kanıtladı. Yazım sırasında, BAT’ın piyasa değeri 302.449.916 $ ‘dır..

Kripto para birimi ticareti kursumuzla kripto para ticareti yapmayı öğrenin

Diğer kripto para birimleri ve bunların nasıl takas edileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Ardından kripto para birimi ticaret kursumuza kaydolun!

Bu makaleyi okumaktan zevk aldıysanız Ticaret Eğitimi, lütfen beğenin ve ilginizi çekebileceğini düşündüğünüz bir başkasıyla paylaşın.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector