Bir Yıl Önce En İyi 5 Kripto Para Birimine 1000 Dolarlık Yatırım Yapsaydınız Bugün Ne Kadar Yapardınız?

Bir yıl önce en iyi 5 kripto para birimine 1.000 $ yatırsaydınız, şimdi ne kadar alırdınız??

Son 12 ayda neredeyse tüm kripto para birimlerinin fiyatı yükseldi. Ve, Bitcoin etraftaki en ünlü kripto para birimi olmasına rağmen, aslında bu yükselişe hükmeden büyük beş para biriminden en kötüsünü geride bıraktı. Bu nedenle, bu soruyu soruyor, "Sadece 1 yıl önce ilk beş kripto para birimine 1.000 $ yatırsaydınız bugün ne kadar elde ederdiniz??" Pekala, adamlar Motley Aptal geçenlerde aynı soruyu yayınladı. İşte buldukları şey…

Öncelikle, hangi beş kripto para birimine bakacağız?

Bugün, en azından son 12 aydır ticaret için mevcut olan en büyük beş kripto para birimine bakacağız. Bunlar aşağıdaki gibidir:

1. Bitcoin

bitcoin logosu

Bitcoin, şimdiye kadarki ilk kripto para birimidir ve hala en çok tartışılanıdır. Şu anda yaklaşık sekiz yıldır varlığını sürdürüyor ve uzun bir farkla en değerli kripto para birimi olmaya devam ediyor. Aslında, o kadar başarılı oldu ki, diğer birçok kripto para birimi ondan (özellikle Bitcoin Cash) ayrıldı..

2. Dalgalanma

dalgalanma logosu

Ripple hakkında fazla bir şey bilmiyorsanız, öğrenmeniz gereken önemli bir şey, bunun bir ödeme para birimi olarak tasarlanmamasıdır. Bunun yerine, Ripple’ın ana odak noktası, bankaların tüm dünyada para transferleri gerçekleştirmesi için daha hızlı ve daha uygun fiyatlı bir yol oluşturmaktır. MoneyGram International ve American Express gibi birçok büyük banka ismiyle ortaklık kurarak son 12 ayda inanılmaz bir başarı elde etti..

Şunlar da hoşunuza gidebilir: Bitcoin Tech’te 4 Büyük İşletme Bahsi

3. Ethereum

ethereum logosu

Ripple’a benzer şekilde, Ethereum tüketiciler için bir ödeme çözümü olarak tasarlanmamıştır. Bunun yerine, iş kullanımı için oluşturulmuştur. Bugüne kadar, 200’den fazla kuruluş şu anda ne kadar başarılı olduğunu görmek için Ethereum’u test ediyor.


4. Yıldız

yıldız logosu

Stellar, IBM gibi bir dizi büyük şirketin dikkatini çektiği için, geçen yılki yıldız artışından başka hiçbir şey görmedi. Bu kripto para birimi aynı zamanda tüketicileri değil, kurumsal müşterileri hedefliyor. Başlıca satış noktası, sadece birkaç saniyelik işlem süreleri ve inanılmaz derecede düşük ücretler sunmasıdır..

5. Litecoin

litecoin logosu

2011’de bitcoin’den ayrılan Litecoin’in, kendi başına inanılmaz derecede güçlü bir kripto para birimi olarak olgunlaşması ve gelişmesi için uzun bir zamanı oldu. Aynı zamanda bir ödeme para birimi olarak kullanılmak üzere tasarlanmıştır ve bitcoin’e göre bir dizi benzersiz avantaj sunar. Bu, daha düşük işlem ücretlerini ve daha kısa işlem sürelerini içerir.

Kaçırmayın: Kripto Krallarının Fortune Hikayeleri

Peki, bu para birimleri son 12 ayda ne kadar iyi performans gösterdi??

13 Nisan itibarıyla, beş büyük şirketin bireysel kripto para birimi performansına bir göz atalım..

13 Nisan 2018’deki Cryptocurrency Fiyatı 13 Nisan 2017’deki Fiyatı% Değişim
Bitcoin (BTC-USD) 8.074,00 $ + 753,76 $ 1.177,30 $ % 650
Ethereum (ETH-USD) 510,88 ABD doları 48,50 ABD doları % 953
Dalgalanma (XRP-USD) 0,6632 ABD doları 0,0335 ABD doları % 1.880
Litecoin (LTC-USD) 130,16 ABD doları 11,61 ABD doları % 1.021
Yıldız (XLM-USD) 0,2574 ABD doları 0,00325 ABD doları % 7,820

Veri kaynağı: www.investing.com. 13 Nisan 2018, 10:30 (EDT) itibarıyla fiyatlar.

Bunlardan daha büyük artışlar gösteren birkaç başka kripto para birimi olduğunu belirtmekte fayda var. Ancak, 12 ay önce ticaret için mevcut değillerdi. Buna Bitcoin Cash, Cardano ve EOS dahildir. Belki 12 ay sonra buna tekrar bakarsak, bu üçü ilk beşe girecek.

Öyleyse, 5000 dolarlık bir yatırım bugün ne kadar eder??

Bu ilk beş kripto para biriminin her birine 1.000 dolar yatırdıysanız, bugünkü toplam değer 128.240 dolar değerinde olacaktır. Açık olmak gerekirse, bu, ilk ön sermaye yatırımınızın 25 katından daha fazla toplam getiriyi temsil eder. Daha da etkileyici olanı, bu kripto para birimlerinin şu anda zirvelerinde bile olmadığı gerçeğidir. 2018, her birinin değerinin düştüğünü gördü; bu, toplam yatırımınızın şimdi 200.000 $ ‘a yaklaştığını görebilirdi..

Ayrıca, 12 ay önce tek seferlik alım yapıp bugün satarsanız kesinlikle bu kadar değerli olacağını unutmayın. Bireylerin yüksek ve düşük seviyelerden geçerken para birimlerini alıp satarak daha küçük yatırımlardan çok daha fazlasını kazandıklarına dair raporlar var..

Önümüzdeki 12 ayda neler olacak?

Bu milyon poundluk soru. Kripto para piyasasında ne olacağını söylemek imkansız. Geriye dönüp baktığımızda, yarım beyni olan herkes tüm hayat birikimlerini sadece 12 ay önce almış ve bulabildikleri kadar kripto para birimine dalmış olacaktı. Elbette şimdi ne bildiklerini bilmek. Aslında, 2017’nin sonraki aşamalarında pek çok insanın yaptığı şey buydu, ancak birçok para biriminin değeri hızla düştüğünde yanacaktı..

Ancak önümüzdeki 12 ayda eşit derecede etkileyici sonuçlar göremeyeceğimizi söyleyecek hiçbir şey yok. Ancak, bu kadar iyi performans gösteren aynı beş para birimi olmayabileceğinin farkına varmak akıllıca olacaktır. Daha değerli hale geldikçe, aynı getiri seviyelerini görmek gittikçe daha büyük artışlar gerektirir. Aslında, Stellar’ın% 7.000’lik bir artış daha göreceğini varsaymak gerçekçi değildir, çünkü bu, diğer tüm kripto para birimlerinden daha değerli hale gelmesine neden olacaktır.!

İnsanlar ayrıca şunu okur: Cryptocurrency ve Blockchain hakkında 10 Efsane

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map