İngiltere’deki en popüler kripto para birimlerini mi arıyorsunuz? Okumaya devam etmek. En popüler 10 kriptoların hangileri olduğunu ve Birleşik Krallık’ta kripto para birimi ticareti yapmaya nasıl başlayabileceğinizi açıklayacağız..

Verilere göre Mali Davranış Otoritesi (FCA), etrafında 2.6 milyon insan İngiltere’de kripto para satın aldım. Bu, yetişkin nüfusun neredeyse% 4’ü – Britanya’yı dünyadaki en kripto dostu 10 ülkeden biri haline getiren bir istatistik..

Ve bu, ilgilendiğimiz tek “ilk 10” değil. Bu makalede, Birleşik Krallık’taki en popüler 10 kripto para biriminin ne olduğunu açıklayacağız. Bitcoin’in piyasaya sürülmesinden bu yana on yıldan fazla bir süredir, bu kripto paralar sanal varlıklar dünyasına giderek daha fazla yatırımcıyı cezbetmektedir. Bu, bir sonraki Birleşik Krallık yatırım fırsatınızı arıyorsanız, iyi bir şirket olacaksınız demektir. Ama neden bu kadar popülerler?

Neden bu kadar çok İngiliz tüccarın bu kripto para birimlerini portföylerine eklemeye karar verdiğini öğrenmek için okumaya devam edin. En iyi İngiltere yatırımları 2021’i arıyor veya sadece kripto para birimi trendlerine ayak uydurmak istiyor olsanız da, İngiltere’deki en popüler 10 kripto para birimi listemizde ilgi çekici bir şeyler bulacaksınız..

İngiltere’deki en popüler 10 kripto para birimi

1. Bitcoin (BTC)

Bitcoin, ‘kripto para birimlerinin kralı’ olarak bilinir – ve bunun iyi bir nedeni vardır. 2009’da gizemli Satoshi Nakamoto tarafından piyasaya sürüldüğünden beri, dünyanın en popüler kripto para birimi olarak tacını korudu. Bu, Birleşik Krallık’taki kripto para birimi yatırımcıları için en iyi seçim olduğu anlamına gelir..

Yazma sırasında Bitcoin’in bir piyasa değeri 302.165.391.228 $ ve fiyatı 16.299 $. Her Bitcoin jetonu olarak bilinen bir işlemle oluşturulur. madencilik – yatırımcıların blok zincirine işlem ekleyebilecekleri yolu tanımlamak için kullanılan terim. Bu, bir iş kanıtı algoritması. Yeni bir Bitcoin oluşturulmadan önce, bir tüccarın her işlemi doğrulamak için bir hesaplama bulmacası çözmesi gerekir. Doğru çözerlerse, ödül olarak belirli sayıda Bitcoin alırlar..

Ancak İngiltere’de Bitcoin elde etmenin tek yolu madencilik değil. Çok varlıklı komisyonculuk gibi kripto para borsalarında itibari para (GBP) ile Bitcoin satın alabilirsiniz. eToro. Hatta belirli video oyunlarını oynayarak Bitcoin kazanabilirsiniz.!

Bitcoin’in Birleşik Krallık’taki en popüler kripto para birimi olmasının ana nedenlerinden biri, basitçe “oraya ilk varması” gerçeğidir. Dünyanın ilk kripto para birimi olarak, pek çok kripto para biriminden daha iyi yapılandırılmıştır. altcoinler (alternatif kriptolar) o zamandan beri piyasaya sürüldü.

Bu yılın başlarında bir çalışma düzenledikten sonra FCA, Bitcoin’in Birleşik Krallık’ta açık ara en çok tanınan kripto olduğunu keşfetti. Yanıtlayanların% 78’i Bitcoin’i duymuşken, yalnızca% 22’si en çok tanınan ikinci kriptoyu duymuştu – Facebook’un Terazi. Bu, Bitcoin’in halkın bilincine rakiplerinden çok daha başarılı bir şekilde girdiğini gösteren büyük bir sıçrama..

Bitcoin’in Birleşik Krallık’ta bu kadar popüler olmasının bir başka nedeni de, kısa bir süre sonra ortaya çıkmasıdır. Küresel Finansal Kriz 2007-8’de. 2008 1. çeyreği ile 2009 2. çeyreği arasında İngiltere ekonomisi% 6’dan fazla küçüldü ve bu da birçok insanın merkezi yönetim organlarına ve bankalar ve kredi verenler gibi büyük finans kuruluşlarına güvenmemesine neden oldu. Bitcoin 2009’da sahneye çıktığında, kripto para birimi birdenbire sektörün merkezileştirilmesine uygun bir alternatif gibi göründü..

Satın almayı düşünür müsün BTC, İngiltere’deki en Popüler Kripto?

2. Ethereum (ETH)


Ethereum, 51.507.291.691 dolarlık mevcut piyasa değeri ve 454 dolarlık fiyatıyla dünyanın en büyük ikinci kripto para birimidir. FCA’nın verilerine göre, ankete katılanların% 17’si daha önce duyduklarını bildirdiğinden, aynı zamanda Birleşik Krallık’ta en çok tanınan dördüncü kripto..

Ethereum, kullanan bir blockchain platformudur akıllı sözleşmeler işlemleri gerçekleştirmek için. Akıllı sözleşmeler, ödediğiniz fiyat ve kime ödediğiniz gibi sözleşmenin belirli şartlarını kodlayan otomatik sözleşmelerdir. Bitcoin madenciliği sürecine çok benzer şekilde, bu, ödeme sistemini inanılmaz derecede şeffaf hale getirir ve aynı zamanda insanların bankalar gibi üçüncü taraf kuruluşlardan geçmek zorunda olmadıkları anlamına gelir..

Ethereum, bir ICO (İlk Para Teklifi) 2014’te Bitcoin’in arkasında sıkı bir favori oldu ve performansı istikrarlı bir şekilde artıyor. Koronavirüs salgını şeklinde gelen sektör genelindeki gerilemeye rağmen 2020 boyunca güçlü kaldı. Aslında birçok yatırımcı, Ethereum’un yakında dünyanın en popüler kripto para birimi olarak Bitcoin’i geçeceğine inanıyor..

Ethereum Vs. Bitcoin: Ethereum, Bitcoin’den Daha İyi Bir Yatırım mı?

Bir kripto para biriminin fiyatı, piyasa değerinden doğrudan etkilenir. “Piyasa değeri” terimi, piyasa değeri için kısadır. Bu, bir varlığın toplam piyasa değerini ifade eder – bu durumda kripto para birimi. Kripto para birimlerinin uçucu olduğu biliniyor, bu nedenle piyasa değeri hızla değişebilir. (Sadece bu yıla bir göz atın: Ağustos ayında toplam kripto para birimi piyasa değeri 380 milyar dolara ulaştı ve bu nisan ayından bu yana neredeyse 180 milyar dolarlık bir iyileşme oluşturdu).

Aşağıdaki toplamı kullanarak bir kripto para biriminin piyasa değerini hesaplayabilirsiniz: dolaşımdaki toplam jeton veya jeton sayısı x her bir jetonun cari fiyatı. Bu, Ethereum’un piyasa değeri arttıkça fiyatı da artacağı anlamına gelir. Ethereum talebi hem Birleşik Krallık’ta hem de dünyanın geri kalanında istikrarlı bir şekilde arttığından, bazı uzmanlar önümüzdeki birkaç yıl içinde 30.000 $ ‘lık fiyatlara ulaşabileceğine inanıyor..

3. Bitcoin Cash (BCH)

Bitcoin’in popülaritesi düşünüldüğünde, İngiltere’deki en popüler üçüncü kripto para biriminin Bitcoin Cash olması şaşırtıcı değil. Bu kripto para birimi, sınırlı sayıda jetona sahip olan Bitcoin’in (‘Bitcoin Core’ olarak da bilinir) ölçeklenebilirliği hakkında endişeler dile getirildikten sonra 2017 yılında piyasaya sürüldü. Hızla dünyanın en büyük 5 kripto para birimi arasında yerini alan ve şu anda 4.630.146.203 $ ‘lık bir piyasa değerine sahip olan eşler arası bir elektronik ödeme sistemidir..

Bugün birçok insan Bitcoin Cash’in Bitcoin için en yıkıcı rakip olduğuna inanıyor ve Core’dan Cash’e atladı. Önde gelen bir erken Bitcoin yatırımcısı olan Roger Ver, şimdi bunun yerine Bitcoin Cash’i sıkı bir şekilde tanıtıyor. Aralık 2018’de şunları söyledi: Bağımsız kısmen Bitcoin’den çok daha düşük işlem ücretlerine sahip olması sayesinde kripto para biriminin “daha iyi çalıştığını”.

İngiltere’de James Howell adlı Galli bir BT uzmanı, aynı zamanda Bitcoin Cash’in gururlu bir destekçisidir. Howell, 4 milyon sterlin değerinde Bitcoin depolayan bir bilgisayar sabit diskini yanlışlıkla çöpe attıktan sonra 2013 yılında manşetlere çıktı. Bugünün değerine göre, bu şaşırtıcı bir 50 milyon sterlin değerinde olacaktır – ancak, Bitcoin Core’u erken benimseyen biri olmasına rağmen, günlük işlemler için çok daha uygun olduğunu iddia ederek BCH’ye geçti..

Bu argümanların giderek yaygınlaşmasıyla birlikte, 2021 kripto para birimi tahminleri arayan birçok kişi, BCH’nin Birleşik Krallık’ta daha da popüler hale gelmek üzere olduğuna inanıyor. FCA çalışması, Birleşik Krallık’ta yanıt verenlerin% 20’sinin Bitcoin Cash’i zaten duyduğunu buldu. Bu rakam önümüzdeki yıllarda artacak şekilde ayarlanabilir mi??

4. Litecoin (LTC)

İlk olarak 2011’de piyasaya sürülen Litecoin, dünyanın ilk altcoinlerinden biriydi. Bitcoin’in daha ucuz ve daha hızlı bir alternatifi olacak şekilde tasarlandı ve 10 dakika yerine yeni bir bloğu işlemek sadece 2,5 dakika sürdü. Bu hız kısmen, dünyanın geri kalanında 9. sırada yer almasına rağmen, Birleşik Krallık’taki en popüler 10 kripto para birimi listemizin ilk 5’inde kalmasının nedenidir..

Litecoin platformunun bir başka yararı da 84 milyon coin’e kadar destek verebiliyor olması. Maksimum Bitcoin arzı ‘sadece’ 21 milyondur, bu yüzden Litecoin çok daha ölçeklenebilir. Geçmişte de etkileyici bir büyüme gösterdi. En çok yükselen kripto para olmasa da (fiyatı 70 doların altında) 2017’de% 8000’den fazla büyüdü. Dahası, son zamanlarda bu yılın başlarında yeni bir büyüme yaşadı.

Rol yapma oyununun piyasaya sürülmesi LiteBringer, Litecoin blok zincirinde çalışan Litecoin işlemlerinin sayısının artmasına neden oldu. Litecoin Vakfı’na göre, piyasaya çıktıktan sonraki hafta işlem hacmi üç katına çıktı ve tüm işlemlerin% 75’i artık oyunun neden olduğu.

İngiltere’de kripto para birimi ticaretine başlamak istiyorsanız, Litecoin’in performansını takip etmek akıllıca bir hareket olabilir. Sadece dünyanın en büyük 10 kripto para birimi listesine girdiği için, bazı yatırımcılar bunu gözden kaçırabilir – ancak son gelişmeler onu radarınıza yerleştirmelidir..

5. Kısa Çizgi (DASH)

Dash, kripto para birimini günlük bazda daha kullanışlı hale getirmek istiyor. Darkcoin’e geçmeden önce 2014 yılında Xcoin olarak hayata başladı. Portmanteau “Dash” için yeniden markalaşma, bu kriptonun neyle ilgili olduğunu pekiştirme çabasıydı – dijital nakit.

Şu anda Dash’in piyasa değeri 777.955.628 dolar ve fiyatı 79 dolar. Dünyanın en büyük 28. kripto para birimi olabilir, ancak pratikliği ve potansiyeli onu Birleşik Krallık’taki en popüler 10 kripto para birimi listemizde bir yere layık kılar..

Litecoin ve Bitcoin Cash gibi, Dash de Bitcoin teknolojisini rahatsız eden bazı sorunları çözmek için oluşturuldu. Bunlar, düşük hızı, yüksek işlem ücretleri ve aynı anda birçok işlemi gerçekleştirememeyi içerir..

Tüm bu faktörler, Bitcoin’i günlük ödemelerle başa çıkmak için uygunsuz hale getirir. Dash’in kurucuları, anında transferler ve çok düşük ücretlerle (0,10 $) dijital parayı gerçeğe dönüştürmeyi hedeflediler. “Dash iyi bir yatırım mı?” Diye merak ediyorsanız, Birleşik Krallık’ta binlerce çevrimiçi satıcının Dash ödemelerini zaten kabul ettiğini bilmek ilginizi çekebilir. Londra alışveriş merkezlerinde birkaç Dash ATM bile var!

6. Yıldız (XLM)

Stellar, Ripple’ın kurucularından Jed McCaleb tarafından 2014 yılında piyasaya sürüldü. Yayınlanmadan önce başlangıçta “Gizli Bitcoin Projesi” olarak anılan, açık kaynaklı, merkezi olmayan bir ödeme ağıdır..

Stellar’ın yerel para birimine Lümen. Ether Ethereum’a ve Ripple XRP, RippleNet’e güç verirken, Lumen Stellar ağına ve tüm işlevlerine güç sağlar. Piyasaya sürülmesinden bu yana geçen yıllarda bir dizi yüksek güçlü ortaklık yapmış olan bir dizi etkileyici gerçek dünya uygulamasına sahiptir. Bunlar arasında Deloitte ile işbirliği içinde Deloitte Digital Bank adlı bir sınır ötesi ödeme uygulaması oluşturmak; IBM ile bir ödeme sistemi ve dünya çapında çeşitli ödeme girişimlerinin dahil edilmesi.

Evine daha yakın olan Stellar, İngiltere’deki yatırımcıları da kazanıyor. Bu, artan talep sayesinde merkezi olmayan finans Stella’nın (ve iş ortaklıkları yelpazesiyle oluşturduğu ürünler), (DeFi) hizmetleri,.

7. Dalgalanma (XRP)

Ripple, İngiltere’deki en popüler kripto para birimlerini arayan tüccarlar için her zaman güçlü bir seçim olmuştur. Yerel para birimi Ripple XRP, 2012’de piyasaya sürüldüğünden beri tutarlı bir şekilde iyi performans gösterdi. Bununla birlikte, 2017 özellikle göze çarpan bir yıldı – Ripple şaşırtıcı bir şekilde% 36.000 büyüdü.!

XRP, 12.393.914.767 dolarlık piyasa değeri ve sadece 0.27 dolarlık fiyatıyla şu anda dünyanın en büyük dördüncü kripto para birimidir. Düşük fiyatı dünyanın her yerinden yatırımcıların ilgisini çekti, ancak İngiltere’deki yatırımcıların portföylerine XRP eklemeyi düşünmeleri için başka bir önemli neden daha var..

Tamamen merkezi olmayan kripto para birimlerinin aksine, Ripple çeşitli büyük kurumlarla ortaklık kurdu. Bunun nedeni, başlangıçta bankaların ve diğer büyük işletmelerin gerçek zamanlı olarak sınır ötesi ödemeler göndermesini kolaylaştırmak için tasarlanmış olmasıdır..

Ripple’a Yatırım Yapmanın Artıları ve Eksileri, Milyoner Yapıcı Olacak mı?

J.P Morgan ve Santander gibi büyük şirketlerin desteğine sahip olduğu için birçok kripto uzmanı, Ripple’ın yakın gelecekte kripto para birimlerinin kullanımını ve satışını kontrol etmek için getirilebilecek herhangi bir hükümet düzenlemesini aşma olasılığının daha yüksek olduğuna inanıyor..

8. Tezos (XTZ)

Uzun bir değer kaybetme döneminin ardından Tezos, nihayet lansmanında sahip olduğu popülerlik seviyelerine geri dönebilir. Blockchain ağı 2017’de ICO aracılığıyla açıldığında, 232 milyon dolarlık inanılmaz bir yatırım topladı – o sırada dünya rekorları kıran bir yatırım! Son birkaç yıldaki sert performansına rağmen Tezos, İngiltere’deki tüccarlar için tercih edilen en iyi kripto para birimlerinden biri olmaya devam etti..

Kripto, denetimlerde yüksek puanlar aldı ve Tezos’un zincir içi yönetişim model, “bencil pişirme” (diğer adıyla “bencil madencilik” olarak bilinir) ve zincirleme yeniden yapılanmalar gibi sorunlara karşı iyi korunduğu anlamına gelir. Bu güvenlik seviyesi, Tezos’un hala İngiltere’deki en popüler kripto para birimlerinden biri olmasının nedeni olabilir..

Potansiyel yatırım fırsatlarına dönüşebilecek kripto para birimi trendlerinin peşindeyseniz, önümüzdeki birkaç ay boyunca Tezos’a göz kulak olun. Yakın zamanda, emlak yatırımcılarına tokenize edilmiş teklifleri barındırmak için Finans grubu Yüksek Getiriler (ER) tarafından seçildi. DeFi’ye olan talep arttıkça, bu, Birleşik Krallık tüccarları 2021’e bakarken Tezos’un daha iyi şeylere yöneldiği anlamına gelebilir..

tezos'a yatırım yapmak

9. Cardano (ADA)

Şu anda, dünyadaki en iyi 10 kripto para birimi listesinde dokuzuncu sırada yer alan Cardano, risk kanıtı blockchain platformu. 3.192.136.382 dolarlık piyasa değeri ile Cardano, Ethereum’un kurucu ortaklarından biri tarafından kuruldu, lansmanından bu yana İngiltere’de popüler bir kripto para birimi oldu..

Cardano’nun yerel para birimi, ADA, Bu, sınır ötesi dijital fonları göndermek ve almak için kullanılır. Ethereum gibi, akıllı sözleşmeler kullanıyor – ancak Cardano’nun Birleşik Krallık’ta bu kadar popüler olmasının nedenlerinden biri, hem Ethereum’u hem de Bitcoin’i engelleyen bazı sorunların üstesinden gelmek için tasarlanmış olmasıdır..

Üçüncü nesil bir kripto para birimi olan Cardano, rakiplerinin nerede tökezlediğini görebildi ve kendi teklifini buna göre geliştirdi. Bu nedenle, birçok İngiliz tüccar Cardano’yu çok daha güçlü bir yatırım olarak görüyor. Şimdilik daha az yerleşik olabilir, ancak uzun vadede birinci nesil tekliflerin başarısız olduğu yerlerde başarılı olabilir. Zamanla, bu onu Birleşik Krallık’taki en popüler 10 kripto para biriminden biri haline getirdi..

10. IOTA (MIOTA)

İngiltere’deki en popüler kripto para birimleri listemizdeki son kripto IOTA’dır. Bu açık kaynaklı defter, içindeki bilgisayarlar arasındaki işlemleri kolaylaştırmak için 2015 yılında piyasaya sürüldü. Nesnelerin interneti ağ. Piyasa değeri şu anda 703.892.418 $ ve fiyatı 0.25 $.

IOTA’nın işlemleri doğrulamak için kullandığı iş kanıtı algoritması, hiçbir transfer ücreti olmadığı anlamına gelir. Bu, geleneksel olarak yüksek işlem ücretleriyle boğuşan IoT endüstrisindekiler için büyük bir avantajdır. Bununla birlikte, IOTA, son birkaç yılda hatırı sayılır bir kesinti süresine neden olan bir dizi bilgisayar korsanlığı girişiminden muzdarip olmuştur..

Bu, Birleşik Krallık’taki popülaritesini fazla sarsmasa da, bu kripto belki de uygulamalı bir ticaret stratejisi geliştirmiş ve sağlam bir risk yönetimi olan deneyimli yatırımcılar için daha uygundur..

İngiltere’de Cryptocurrency Ticaretine Hazır?

Birleşik Krallık’taki en popüler kripto para birimlerinden birinde işlem yapmaya başlamak için ilk adımınız saygın bir İngiliz komisyoncusu bulmaktır..

Çok varlıklı komisyonculuk platformu eToro bu listeye dahil olan tüm kripto para birimlerini sunar. Tamamen FCA tarafından düzenlenen, popüler CopyTrader özelliği sayesinde kripto para birimine yeni başlayanlar için mükemmel bir seçimdir. Bu, diğer tüccarların yatırım kararlarını gerçek zamanlı olarak izlemenizi ve stratejilerini otomatik olarak kopyalamanızı sağlar..

Sonuç olarak, Kopyala Ticareti eToro popüler kriptolarla ticaret yapmak isteyen ancak ticaretin nasıl işlediğine dair bilgisi veya deneyimi olmayanlar için idealdir..

Birleşik Krallık’taki en popüler kripto para birimlerinden bazılarının alım satımına başlamaya hazırsanız, eToro’yu keşfetmenizi öneririz. İngiltere’nin en iyi komisyoncusu kripto para birimlerine yatırım yapmanın yanı sıra fiat-kripto ve kripto geçiş çiftleri ticareti yapmanızı sağlar.

Peki ne bekliyorsun? EToro’nun çevrimiçi ticaret platformunu keşfedin, riskleri değerlendirin ve bugün en popüler kriptolarla işlem yapmaya başlayın!

eToro – İngiltere’deki En İyi Kripto Para Birimlerini Satın Alın

etoro komisyoncusu

eToro, kripto endüstrisinde uzun yıllar boyunca güvenilir olduklarını kanıtladı – onları denemenizi öneririz.

İngiltere’deki en popüler kripto para birimlerinin bile size kar getirme garantisi olmadığını unutmamak önemlidir. Birleşik Krallık’ta kripto para birimi ticareti yapmadan önce daima durum tespiti yapın.

Anahtar noktaları

 • İngiltere’de yaklaşık 2 milyon kişi kripto para birimine sahip
 • Bitcoin, Birleşik Krallık’taki en popüler kripto para birimidir
 • FCA’ya göre, ankete katılanların% 78’i Bitcoin’i duydu
 • Merkezi olmayan para birimine olan talep, mali krizden sonra arttı
 • FCA’ya yanıt verenlerin% 17’si Ethereum’u duydu
 • Birçok yatırımcı Bitcoin Cash’in Bitcoin Core’dan daha iyi olduğuna inanıyor
 • LiteBringer’ın piyasaya sürülmesi, Birleşik Krallık’taki Litecoin’in popülaritesini artırdı
 • Dash ATM’ler Londra alışveriş merkezlerinde ortaya çıktı
 • Merkezi olmayan finans hizmetlerine yönelik Birleşik Krallık talebi artıyor
 • Yüksek profilli ortaklıklar bir kripto para biriminin popülaritesini artırabilir
 • Üçüncü nesil kripto para birimleri erken teklifleri geliştirebilir

Daha fazla okuma:

2021’de Yatırım Yapacak En İyi 10 Kripto Para Birimi

Bitcoin Fiyat Tahmini: Bitcoin 2021’de ve Ötesinde Ne Kadar Değerli Olacak?

ABD’deki En Popüler Kripto Para Birimleri

İzlenecek ve Kaçınılacak Kripto Para Birimleri

100 $ ile Cryptocurrency Ticareti Nasıl Yapılır

Bitcoin Dışındaki En Önemli Kripto Para Birimleri

Umarız bu makale, İngiltere’deki en popüler 10 kripto para biriminin neden itibar kazandığını anlamanıza yardımcı olmuştur. Bitcoin hükümdarlığından büyük altcoinlerin ortaya çıkmasına kadar, bu kripto para birimleri İngiltere’nin her yerinde portföyleri artırıyor. Hangisini seçmelisin?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector