2017 yılı, Bitcoin için bir dönüm noktası oldu, çünkü fiyatının yıl başında% 1.000’in üzerinde arttığını ve yıl sonunda 19.000 $ ‘a ulaştığını gördük. Bu göz alıcı yükseliş, bir zamanlar saçak bir meta olan şeyi ana akıma itti ve hayatın her kesiminden insanları dahil olmaya ve oldukça büyük kazançlardan yararlanmaya teşvik etti..

Şimdi hedge fonları görüyoruz ve ilk kez yatırımcılar bile bitcoin fırsatının bir parçası olmaya çalışıyorlar. Ancak, balonun patladığı ve güzel günlerin sona erdiği söylentileri arasında, soruyu sordu. Ticaret Eğitimi dır-dir, Bitcoin 2018’de hala değerli bir yatırım mı?

Parti bitti mi? Tren istasyondan çıktı mı? Yatırım yapma nedenleriniz neler?

bitcoin değeri

Genel olarak, herhangi bir kripto para birimine yatırım yapan iki tür insan vardır. Birincisi, paranın geleceği gibi bir para biriminin yükselişine ve merkezi olmayan bir finansal sisteme giden yolda ilk adıma bakanlar. Diğer tür insanlar? Kendilerine biraz para kazanmak için basitçe içinde olanlar.

Bitcoin’e yatırım yapan herkes bir kategoriye veya diğerine girmez, ancak çoğu zaman bir yönden veya diğerine eğilme eğilimindedirler. Eski kategoriye aitseniz, yatırım yapma şansınız yüksektir çünkü bir gün bitcoin’inizi bugün geleneksel para birimini kullanabildiğiniz şekilde alışveriş yapmak için kullanabileceğinizi umuyorsunuz. Muhtemelen değerini de takdir edeceğini umuyorsunuz, ancak bitcoin’in günlük para birimi olarak kullanılmasını umuyorsanız, geçen yılki kadar dalgalanmayacaktır..

Ayrıca bakınız: Paranıza Yatırım Yapmaya Başlamak için 8 Neden

Asıl soru, sonunda bir platoya çarpıp çıkmayacağı ve mevcut fiyatta mı yoksa civarında mı kalacağı yoksa uzun vadede daha da yükseleceğini mi düşünüyorsunuz? Daha da yükseleceğine inanıyorsanız, önümüzdeki aylarda ve hatta belki de yıllar boyunca birçok dalgalanmadan kurtulmanız gerekeceği bilgisine yatırım yapmalısınız..

Biraz para kazanmak için sadece oyunda olanlar için cevap çok daha basit.

Bitcoin son derece değişken.

Makalenin başında belirtildiği gibi, Bitcoin geçen yılın Aralık ayında 19.000 $ ‘a fırladı, ancak bir ay sonra yaklaşık 11.000 $’ a düştü..

Bu seviyedeki piyasa dalgalanması her zaman ciddi para kazanma fırsatları sunacak ve tüm işaretler bitcoin’in değişken doğasının yakın zamanda kapanmayacağına işaret ediyor..

Kısa oyun sizin amacınızsa, bitcoin’de bir fırsat var.


Nasıl dahil olursun?

Araştırma

bitcoin yatırım fırsatları için araştırma

Cryptocurrency dünyasında yeniyseniz, araştırma ilk aramanız olmalıdır. Başkasından duyduğunuz bir fikre dayanarak kendi paranıza yatırım yapmak asla iyi bir fikir değildir, özellikle de Kripto kadar yeni ve değişken bir pazarda.

Kendinize sağlam bilgiler edinin, tüm açıları kontrol edin ve oyuna girmeden önce olabildiğince bilgili olduğunuzdan emin olun. Renzo Costarella gibi bitcoin’e yatırım yapan girişimciler değerli bilgi kaynaklarıdır ve bunları çevrimiçi olarak takip etmek bilgi tabanınıza çok iyi gelecektir..

Şunlar da hoşunuza gidebilir: 9 Bitcoin Belgeselleri İzlenmeli

Dahil olmadan önce araştırma yapma ve durum tespiti yapma alışkanlığı oluşturmak, ileride daha sonra vereceğiniz kararlar için size iyi bir yer sağlayacaktır. Öncelikle, blok zincirine bakın ve finans dünyasında nasıl devrim yarattığını öğrenin.

Şunun beğenilerine göz atın Ivan on Tech ve en son haberler hakkında uzman görüşleri sunmanın yanı sıra temel kavramları çözme konusunda harika olduğu için YouTube videolarından bazılarına göz atmayı unutmayın..

Bir ticaret hesabı açın

ticaret hesabı aç

Yatırım yapmaya hazır hissettiğiniz zaman geldiğinde Coinbase gibi biriyle hesap açmaya bakmalısınız. Temiz bir kullanıcı arayüzüne sahip olan ve yeni yatırımcılar için harika bir platform olarak tanınan, buradan kaydolabilir ve 10 $ ücretsiz kredi kazanabilirsiniz.!

Coinbase ile çalışmaya başladıktan sonra, alım satımlarınızı GDAX adı verilen Coinbase’in borsasını kullanarak yapmaya bakmalısınız. GDAX, kullanıcılara daha düşük ücretlerle birlikte grafiklere ve gerçek zamanlı verilere erişim sağlar.

Ayrıca, çeşitli borsalardan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizi adım adım gösterecek çeşitli YouTube videolarına göz atın; bu, ilk bakışta oldukça ürkütücü görünebilir, ancak bunlara asıldığınızda ustalaşması kolaydır..

İnsanlar ayrıca şunu da okudu: Bu Yatırım Önerisini İzleyerek Zengin Olabilir misiniz??

Madeni paralarınızı güvence altına aldığınızdan emin olun

bitcoinlerinizi güvence altına alın

Son olarak, bitcoinlerinizi güvence altına almanız gerekecek. Onları Coinbase’de saklama seçeneğiniz var, ancak daha iyi bir seçenek onları çevrimdışı veya hatta bir soğuk depolama cüzdanına taşımak olacaktır..

Daha popüler seçeneklerden ikisi Nano Ledger S ve Trezor’dur. Her ikisi de bitcoin’leri çevrimdışı ve güvenli bir yerde tutmanıza izin verir. Borsaların saldırıya uğradığı ve bu borsalarda paralarını tutanların her şeyi kaybettiği durumlar oldu, bu yüzden onları taşımak biraz daha zaman alıcı olsa da, dikkatli olmak daha iyidir..

Sonuç

Her yatırımda olduğu gibi, her şeyi kaybetme ihtimaliniz vardır. Bu, kripto para birimi veya daha geleneksel yollar olsun, her türlü yatırımla birlikte gelen bir risktir. Trendlerden haberdar olmanız ve sürekli araştırma yapmanız gerekir.

Kısa veya uzun gitmenizden bağımsız olarak Bitcoin 2018’de hala değerli bir yatırım olabilir.

Trading Education’dan bu makaleyi okumaktan keyif aldıysanız, lütfen bir beğenin ve ilginizi çekebileceğini düşündüğünüz başka kişilerle paylaşın..

Kaynak: www.due.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector