Bitcoin 2021’de 100.000 Dolarlık Fiyata Ulaşabilir mi – Uzun Vadede 500 Bin Dolar ve 1 Milyon Dolar Olasılık mı?

2021’de 100.000 Dolarlık Bitcoin Fiyatı?

 • Tesla, BTC’ye 1.5 milyar dolar yatırım yaptı ve gelecekte kripto para birimini ödeme olarak kabul etmeye başlayabilir. Haber çıktığında, Bitcoin’in fiyatı anında yaklaşık% 14 artarak madeni para başına 44.000 doların üzerine çıktı..
 • Bitcoin, 2021’de 100.000 $ ‘a kadar yükselebilir, ancak bu seviyede fiyatlandırma "sürdürülemez olduğunu kanıtlar," JPMorgan dedi.
 • S2F yaratıcısının, Bitcoin fiyatının Aralık 2021’e kadar 100.000 $ ‘a ulaşacağından şüphesi yok..
 • Bloomberg analisti: Bitcoin fiyatı 500.000 $ ‘a düşebilir veya sıfıra düşebilir. Bitcoin’in (BTC) fiyatı ya 500.000 $ işaretine gidiyor olabilir ya da başarısız olabilir..

Bitcoin, büyük yatırımcıların ve önde gelen şirketlerin dikkatini çekiyor. 2020, Bitcoin’in başlangıç ​​noktası oldu kurumsallaşma. Farklı olarak adlandırılır "Kripto para birimlerinin kralı" 2020’de ve 2021’in başında Bitcoin, varoluş tarihinde daha önce hiç görülmemiş fiyatlara ulaştı..

Yazma anında Bitcoin’in fiyatı 32.658 dolardır. Bitcoin’in fiyatı talebinden büyük ölçüde etkilendiğinden, fiyatı önemli ölçüde arttı ve büyük şirketler büyük miktarda para yatırdığı için 08 Ocak 2021’de 41.941 $ ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı..

Arzın Ölümü

Bitcoin fiyatının arz ve talepten etkilendiğini bilen yatırımcılar, Bitcoin’in dolaşımdaki 21 milyon BTC rakamına ulaştığında, daha fazla arz kalmayacağı için fiyatının büyük miktarda artacağını düşünüyor. Yani, ne kadar çok talep olursa, fiyat o kadar artacaktır..

Dolaşımdaki tüm Bitcoin miktarı 18 milyon BTC’nin üzerindedir. Kaynak: Blockchain.com

Bitcoin için tasarlanan teknoloji çok karmaşık. Bitcoin madencilik yoluyla üretilir.

Madencilik bilgisayarları, her 10 dakikada bir karmaşık matematik problemlerini çözmek için rekabet ederek işlem bloklarını doğrular. Sorunu çözen ve işlemi temizleyen ilk madenci yeni bitcoinlerle ödüllendiriliyor.

Her dört yılda bir Bitcoin, "ikiye bölme". Bitcoin’i yarıya indirmek, yeni madeni paraların oluşturulma oranını düşürür. Mayıs 2020’de Bitcoin üçüncüsünden geçti "ikiye bölme", Tarihinde, bu da arzın daha da kısıtlandığı anlamına gelir.

Bunun da ötesinde, kullanıcılarının platformlarında kripto para satın almalarına ve ödeme formu olarak kripto para birimlerini kullanarak mal satın almalarına izin veren Paypal’a sahibiz. Ayrıca, büyük, güvenilir şirketler, Microstrategy gibi 1.3 milyar dolarla Bitcoin’e muazzam miktarda para yatırdılar..

Yani Bitcoin arzı azalıyor ve artık arzın kalmayacağı bir noktaya doğru ilerliyoruz. Sadece Bitcoin için talep olacak, bu da fiyatın sadece artabileceği anlamına geliyor.

Analistler, Bitcoin’in 100 bin dolar, 500 bin dolar ve hatta 1 milyon dolar gibi rakamlara ulaşabileceğine inanıyor. Ama bu bir olasılık mı yoksa sadece bir abartı mı? Hadi aşağıda bulalım.

Satın almayı düşündün mü Bitcoin?


Bitcoin 2021’de 100.000 Dolara Ulaşabilir mi??

Pek çok analiste göre Bitcoin 2021 yılına kadar 100,00 $ ‘a ulaşabilir. Altı basamak birçok kişi için görev imkansız gibi görünse de, Bitcoin fiyat tahminleri söz konusu olduğunda böyle bir şeyin mümkün olduğu görülüyor.,

Stock-to-Flow (S2F) popüler Bitcoin tahmin modeli Plan B’nin yaratıcısı Kasım 2020’de Bitcoin’in Aralık 2021’e kadar 100.000 $ ‘a ulaşabileceğini tweetledi..

Plan B’ye göre, Bitcoin arzının azaldığına dair net kanıtlar var. Tweet’inde modeline güvendiğini ve "Bitcoin, Aralık 2021’den önce 100.000-288.000 $ ‘a dokunacak." Yukarıda bahsettiğimiz gibi, Bitcoin halving 11 Mayıs 2020’de gerçekleşti ve yeni coinlerin yaratılma oranını düşürerek arzı daha da kısıtladı. Bu nedenle Bitcoin fiyatı artabilir.

Ayrıca, Off The Chain Capital hedge fonu baş yatırım sorumlusu Brian Estes, Bitcoin’in bir yılda 18.000 $ ‘dan 100.000 $’ a çıkmasının çok da zor olmadığını söyledi..

Estes, Bitcoin’in 2021’in sonunda 100.000 ila 288.000 ABD Doları arasında değişebileceğini tahmin ediyor..

"Bitcoin’in bir yılda 10X, 20X, 30X’e çıktığını gördüm. Yani 5X yukarı çıkmak o kadar da önemli değil," Estes dedi.

Ayrıca, ABD merkezli finans devi Citibank Tom Fitzpatrick’in kıdemli bir analisti, 1970’lerin altın piyasası ile Bitcoin arasındaki benzerlikleri özetleyen bir rapor yazdı..

Fitzpatrick, Bitcoin’in şu kadar yükseğe tırmanabileceğini söyledi: 318.000 $ 2021’in sonunda, sınırlı arzını, sınırları aşan hareket kolaylığını ve esrarengiz sahipliğini gösterir..

Ayrıca JP Morgan, Bitcoin’in yükselebileceğini söyledi. 146.000 $ altınla rekabet ettiği için uzun vadede. JP Morgan, Bitcoin’i bir "alternatif" para birimi, Y kuşağı yatırımcılarının "dijital altın" geleneksel altın üzerinde ve kripto para birimi için teşvik edici talep.

"Mevcut spekülatif çılgınlığın daha da yayılması olasılığını dışlayamasak da, Bitcoin fiyatını 50.000 – 100.000 $ arasındaki konsensüs bölgesine doğru iterken, bu tür fiyat seviyelerinin sürdürülemez olacağına inanıyoruz.," not dedi.

Bitcoin 500.000 Dolara Vurabilir?

Analistler, Bitcoin’in 100.000 $ ‘ın ötesine, 500.000 $’ a doğru gidebileceğine inanıyor. Eylül 2020’de Bloomberg Intelligence analisti Mike McGlone, "Bitcoin 500.000 $ ‘ı vurabilir veya başarısız olabilir."

Bitcoin Vurabilir 500.000 $, Ark Invest’in Kurucusu ve CEO’su Catherine Wood kurumsal Bitcoin talebinin Bitcoin’in fiyatını 500.000 $ ‘a çıkarabileceğini söyledi..

Catherine, Bitcoin’in fiyatının yükselebileceğini söyledi "400.000 – 500.000 ABD Doları aralığında bir yere." Woods ayrıca, Bitcoin’in kripto varlık ekosisteminin en tanınmış para birimi olduğuna dikkat çekti. "fiat para birimi sistemindeki dolara eşdeğer."

Ek olarak, bir röportaj Podcast sunucusu Peter McCormack ile Gemini kripto borsasının kurucuları Tyler ve Cameron Winklevoss, Bitcoin’in sonunda 500.000 $ ‘a ulaşabileceğini söyledi..

"Aklımızdaki soru, 500.000 $ ‘a ulaşması değil, ne kadar çabuk?" Tyler Winklevoss podcast sırasında. "500.000 $ ‘lık Bitcoin’in aslında oldukça muhafazakar olduğunu ve oyunun gerçekten başlamadığını iddia ediyorum.," Cameron ekledi.

İkiz kardeşler, Bitcoin kurumsallaşmasının başladığını söyledi, ancak Wall Street henüz dahil olmadığı için bu hala erken aşama..

"Wall Street henüz burada değil. Kurumlar şu anda Bitcoin’de değil. Son on yılda bir perakende fenomeni oldu. Wall Street bundan bahsediyor, Bitcoin’in farkındalar, ama bizim bakış açımıza göre gerçekte içinde değiller, ama gerçekleşmeye başlıyor," Tyler Winklevoss dedi.

Bitcoin 1 Milyon Dolara Vurabilir mi?

Eski Goldman Sachs hedge-fund şefi, Bitcoin’in 5 yıl içinde ‘muazzam bir para duvarı’ ile 1 milyon dolara çıkacağını söyledi..

 • Bitcoin fiyatı beş yılda 1 milyon doları bulabilir
 • Seth Ginns, Bitcoin 2022’ye kadar 1 milyon dolara ulaşabilir ‘dedi.

Analistler zaten Bitcoin’in 1 milyon dolara ulaşabileceğine inanıyor. Bitcoin, son dönemlerde yaşadığı fiyat artışları ile potansiyelini ortaya koyduğu ve yukarıda sayılan faktörleri göz önüne aldığından;

Coinfund’un yönetici ortağı Seth Ginns için konuşuyor Bloomberg Bitcoin’in 2022’ye kadar 1 milyon dolarlık işarete ulaşabileceğine dikkat çekti.

Bitcoin’in büyümesini etkileyebilecek kritik faktörün kurumsallaşması olduğunu vurguladı. Ona göre, Bitcoin’in 4 yıllık döngülerinin örüntü tanımasına bakarsak, 150.000 ila 250.000 $ arasındaki bir temel durum gibi görünüyor. Ginns ayrıca, Bitcoin’in 2022’ye kadar 1 milyon dolara ulaşabileceğini söyledi, ki bu birçok kişi tarafından beklenenden daha kısa bir süre..

"Bir sonraki döngüyü ileri alabiliriz ve Bitcoin’in 500 bin dolardan 1 milyon dolara yükseldiğini görebiliriz.," Ginns dedi.

Ayrıca, özel yatırımcı web sitesi ADVFN.com CEO’su Clem Chambers, Forbes, Bitcoin’in 1 milyon dolara ulaşabileceğine ikna olduğunu itiraf ediyor.

"Bitcoin’in 1.000.000 $ olacağı sonucuna vardım", Chambers kaydetti.

Para basmanın enflasyonu artıracağını ve bu da yatırımcıları daha fazla Bitcoin almaya itebilir..

"Şu anda yalnızca yaklaşık 18 milyon bitcoin var (maksimum 21 milyon) ve eğer herhangi bir büyük ekonomi veya küçük ülke grubu tek başına kriptoyu dolar cinsinden yörüngeye sürükleyecek olan hiper enflasyona eridiğinde", Chambers yazdı.

Dahası, 2020’nin başlarında bir röportaj Stansberry Research ile Real Vision’ı kuran eski Goldman Sachs hedge fonu yöneticisi Raoul Pal, Bitcoin fiyatının beş yıl içinde 1 milyon doları bulabileceğini söyledi. Pal şunu kaydetti "buna gelen muazzam bir para duvarı var."

Ayrıca, Bitcoin’e yatırım yapmak için büyük ilgi olduğu için bunun olabileceğini söyledi..

Bununla birlikte, yukarıdaki BTC tahminleri güvenilir finansal analistlerden gelmesine rağmen, kimsenin Bitcoin fiyatının gelecekte tam olarak neye ulaşacağını bilemeyeceği belirtilmelidir. Kurumsal yatırımcıların talebi ve piyasanın gelişmesi göz önüne alındığında Bitcoin’in yukarıdaki rakamlara ulaşması mümkündür..

Ayrıca kripto para birimlerinin hisse senetleri, tahviller veya gayrimenkullerle pek ilgilenmeyen Y kuşağı için çekici olduğunu da unutmamalıyız. Kripto para birimlerini geleneksel finansal sistemden bağımsız olmanın bir yolu olarak görüyorlar. Yani nesillerin değişmesiyle Bitcoin talebi de artabilir..

Satın almayı düşündün mü Bitcoin?

Neden eToro ile Bitcoin’e Yatırım Yapmalısınız??

eToro, kullanımı kolay bir platformdur. EToro’yu diğer platformlardan ayıran şey, yeni başlayan biriyseniz, platformda öğrenebilmenizdir, çünkü eToro, tüccarların haberleri ve olayları paylaşarak birbirlerine yardım ettikleri bir sosyal ticaret komisyonculuğu aracıdır. Ancak eToro, deneyimli yatırımcılara da uygun bir platformdur. Kripto para birimlerine ek olarak, eToro’da emtialara, para birimlerine, endekslere ve ETF’lere yatırım yapabilirsiniz..

eToro – Bitcoin Satın Almak İçin En İyi Broker

etoro komisyoncusu

eToro, yıllar boyunca Kripto endüstrisinde güvenilir olduklarını kanıtladı – onları denemenizi öneririz.

Sanal para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında

Anahtar noktaları

 • 2020, Bitcoin kurumsallaşmasının başlangıç ​​noktası oldu.
 • Bitcoin’in fiyatı dramatik bir şekilde yükseldi ve büyük şirketler büyük miktarda para yatırdığı için 08 Ocak 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 41.941 $ ‘a ulaştı..
 • Dolaşımdaki toplam Bitcoin miktarı 18 milyon BTC’nin üzerinde.
 • Yatırımcılar, Bitcoin’in dolaşımdaki 21 milyon BTC rakamına ulaştığında, daha fazla arz olmayacağı göz önüne alındığında fiyatının büyük miktarda artacağını düşünüyor..
 • Mayıs 2020’de meydana gelen yarılanma, platformuna ve kurumsal yatırımlarına kripto para birimleri getiren Paypal, Bitcoin’in fiyatının yeni rekorlara yükselmesi bekleniyor..
 • Bitcoin arzı düşüyor ve artık arzın kalmayacağı bir noktaya doğru ilerliyoruz. Sadece Bitcoin için talep olacak, bu da fiyatın sadece artabileceği anlamına geliyor.
 • Stock-to-Flow (S2F) popüler Bitcoin tahmin modelinin yaratıcısı Plan B, 2020 Kasım ayında Bitcoin’in Aralık 2021’e kadar 100.000 $ – 288.000 $ ‘a ulaşabileceğini tweetledi..
 • ABD merkezli finans devi Citibank’ta kıdemli bir analist olan Tom Fitzpatrick, Bitcoin’in 2021’in sonunda 318.000 $ ‘a kadar yükselebileceğini söyledi..
 • JP Morgan, Bitcoin’in altınla rekabet ederken uzun vadede 146.000 $ ‘a yükselebileceğini söyledi..
 • Ark Invest’in kurucusu ve CEO’su Catherine Wood, Bitcoin için kurumsal talep arttıkça fiyatının 400.000 ila 500.000 $ aralığında bir yere yükselebileceğini söyledi..
 • Bloomberg adına konuşan Coinfund’un yönetici ortağı Seth Ginns, Bitcoin’in 2022’ye kadar 1 milyon doları yakalayabileceğine dikkat çekti..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map