Bitcoin Dışındaki En Önemli 10 Kripto Para Birimi

Bu kılavuzda, Bitcoin dışındaki önde gelen kripto para birimlerini tartışacağız ve tanımlayacağız..

Kripto para yatırımı yapmakla ilgileniyor ancak Bitcoin ile ilgili yeterince vızıltı var mı? O zaman burası sizin için doğru yer! Bu yazıda, Bitcoin dışındaki önde gelen kripto para birimlerini belirleyip tartışacağız..

Bitcoin, piyasadaki en popüler kripto para birimi olabilir, ancak kesinlikle tek yatırım seçeneğiniz değildir. Aslında, ticaret tarzınıza ve hazır paranıza bağlı olarak, Bitcoin yatırımı sizin için en iyi seçenek olmayabilir..

İlk kez kripto para birimine yatırım yapıyorsanız veya portföyünüzü genişletmek istiyorsanız, o zaman altcoin ticaretinin karmaşıklıklarını anlamalı ve potansiyel olarak büyük getiri sağlayabilecek bazı önemli kripto para birimleri hakkında daha fazla bilgi edinmelisiniz..

Kripto piyasasına hızlı ve kolay bir şekilde dalmak istiyorsanız kontrol edin eToro Borsası!

Peki, Bitcoin dışında yatırım yapmak için en iyi kripto para birimleri hangileridir? Bitcoin dışında büyük getiri sağlayabilen diğer en önemli kripto para birimleri nelerdir??

Ve Bitcoin’e en iyi alternatif nedir? Ve herhangi bir kripto para birimi Bitcoin gibi yükselecek mi? Bu yazıda, bitcoin dışında önde gelen kripto para birimlerini tartışacağız ve tanımlayacağız..

Bitcoin Dışındaki En Önemli 10 Kripto Para Birimi:

 1. Ethereum
 2. Litecoin
 3. Bitcoin Cash
 4. Dalgalanma
 5. Cardano
 6. Kısa çizgi
 7. Binance Coin
 8. NEO
 9. Tezos
 10. IOTA

Burada, aynı zamanda karlı kripto para birimleri olan en popüler ve önemli Bitcoin alternatiflerini bulacaksınız:

1. Ethereum (ETH)

Ethereum, Bitcoin’den sonra piyasa değeri açısından ikinci sırada yer alan Bitcoin’in bir numaralı alternatifidir..

Piyasa değeri ile 69.604.579.809 ABD doları ve 24 saatlik işlem hacmi 26.493.964.879 $, Pek çok yatırımcının Ethereum’u Bitcoin dışında en önemli kripto para birimlerinden biri ve uzun vadeli harika bir yatırım olarak görmesi şaşırtıcı değil..

Ethereum’un teknoloji açısından avantaja sahip olduğu ve endüstri lideri şirketlerden etkileyici bir destek aldığı açıktır..

Burada Ethereum’un 2015 yılında yalnızca dijital nakit olarak değil, aynı zamanda merkezi olmayan uygulamaları (dApps) ve akıllı sözleşmeleri destekleyebilen merkezi olmayan bir platform olarak. Ethereum blok zinciri, yeni tokenlar oluşturmak ve merkezi olmayan finans (DeFi) projeleri başlatmak için de kullanılabilir..


Yukarıda belirtildiği gibi, Ethereum’un büyük finans kuruluşlarının desteğini kazanması şaşırtıcı değil. Doğru! Ethereum, Amazon Web Services, Microsoft Azure’u destekliyor ve hatta JP Morgan’ın dijital parasını piyasaya sürmeye yardımcı oldu.

Sadece o değil ama Ethereum’un en büyük hayranları, ağın sosyal medyada, finans endüstrisinde ve veri korumasında devrim yaratacak yeni, merkezi olmayan bir İnternetin temelini oluşturacağına inanıyor.. Aslında, Ethereum oyun endüstrisini çoktan değiştirdi. Hepimiz ilk blockchain tabanlı oyunlardan biri olan Crypto Kitties’i hatırlıyoruz, değil mi??!

İster ETH ticareti yapmaya ister uzun vadede Ethereum’a yatırım yapmaya karar verin, bazı fiyat tahminlerine göre bunu bilmekten mutluluk duyacaksınız. Ethereum önümüzdeki birkaç yıl içinde istikrarlı bir büyüme yaşayabilir.

Aslında, birçok kişi lansmanının Ethereum 2.0, Stake etmeye odaklanacak olan bu önemli kripto para biriminin geleceğinde büyük bir yükseliş faktörü haline gelebilir. Ethereum, ilk kez yatırımcılar için mükemmel bir seçenektir.

Yatırım yapmaya hazır ETH?

2. Litecoin (LTC)

Genellikle Bitcoin’in altını için gümüş olarak anılan Litecoin, kesinlikle Bitcoin dışında dikkate alınması gereken en önemli kripto para birimlerinden biridir..

Nitekim Litecoin, kripto alanındaki en köklü oyunculardan biridir. 2011 yılında bir MIT mezunu ve eski Google mühendisi Charlie Lee tarafından oluşturuldu, Litecoin, merkezi olmayan ve açık bir yazılımdır.

Sınır ötesi ödemeleri mümkün kıldığı ve dijital nakit işlevi gördüğü için teknik olarak Bitcoin’e çok benzer..

Bahsedilen, Litecoin, Bitcoin’den dört kat daha hızlı işlem süresine sahiptir ve kaynak yoğun değildir, bu da işlem ücretlerini düşürür.

Bunun da ötesinde, Litecoin’in algoritması Scrypt, madenciler için Bitcoin’in SHA-256 algoritmasından daha caziptir ve bu da yatırımları etkileyebilecek bir faktördür..

Litecoin etrafındaki vızıltı yıllar geçtikçe önemli ölçüde azalmış olsa da, gerçek şu ki Litecoin finans sektöründe en çok kabul gören kripto para birimlerinden biridir ve burada kalmaya devam etmektedir..

Öyleyse, öyle mi düşünüyorsun Litecoin iyi bir yatırım?

3. Bitcoin Cash (BCH)

Bitcoin Cash, şüphesiz Bitcoin dışında dikkate alınması gereken en iyi 10 kripto paradan biridir..

Aslında, Bitcoin Cash, 2017’de oluşturulan en popüler Bitcoin çatallarından biridir. Bitcoin’in ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmek için, Bitcoin’in kendi popülaritesinin tetiklediği sorunlar.

Kripto alanında yeniyseniz, çatallanmanın bir blok zinciri ağının protokolündeki herhangi bir temel değişikliği ifade ettiğini unutmayın..

Ve siz, kripto meraklısı, bir isimde ne olduğunu merak ediyorsanız, Bitcoin Cash’in bazı markalama sorunları olmasına rağmen, Bitcoin Cash’in Bitcoin’den çok önemli bir ayrımı olduğunu unutmayın.. Bitcoin Cash, 8 kat daha büyük bloklar sunarak 32 MB’a yükseltildi.

Bildiğimiz gibi, daha büyük bloklar daha fazla işlemin işlenmesine izin verir, bu da sonuç olarak daha düşük ücretlere ve daha hızlı işlem sürelerine yol açar..

Dahası, Bitcoin Cash, Bitcoin’in orijinal vizyonunun destekçilerini dijital nakit olarak birleştiriyor. Bitcoin Cash, dünya çapında 5.000’den fazla yerde kabul edilmektedir ve ayrıca çevrimiçi ödemeler ve satın alımlar için de kullanılabilir..

Kullanımları burada bitmiyor! Bitcoin Cash, kuruluşlar için WordPress ve Satış Noktası (PoS) çözümleri gibi popüler platformlar için bağış yapılmasını sağlar.

Ve en popüler olanı taraftarı Roger Ver – Bitcoin Jesus – tweet attı: “Bitcoin, altının yerini alabilir. Bitcoin Cash, itibari paranın yerini alabilir. “

Bu nedenle, 8.040.705.458 dolarlık piyasa değeri ile Bitcoin Cash, kripto günü tüccarları ve yatırımcıları arasında popüler bir varlıktır. Aslında, Bitcoin Cash’in fiyatı 2020’deki en düşük seviyesine kıyasla% 200’ün üzerinde arttı ve yakında 500 $ ‘lık psikolojik seviyenin üzerine çıkabilir..

Bazı iyimser tahminlere göre BCH, Temmuz 2021’e kadar 700 dolara ulaşabilir..

4. Dalgalanma (XRP)

Piyasa değerine göre 3. sıra, Ripple’ın Bitcoin dışında önde gelen kripto para birimlerinden biri olduğuna şüphe yok.

Ripple, üçüncü şahıslara ihtiyaç duymadan dünya çapında para taşımak için kullanılan bir kripto ve aynı zamanda bir ağdır. Aslında Ripple, sınır ötesi ödemelerin yürütülmesi için en yaygın kullanılan kripto para birimlerinden biridir..

Yaklaşık 3-5 saniyelik hızlı işlem süreleri ve düşük işlem ücretleri ile, Ripple, merkez bankaları ve büyük finans kurumları tarafından kullanılan mevcut SWIFT sisteminin ana rakiplerinden biridir..

Harika haber şu ki, Ripple 40 ülkede 100’den fazla finans kurumu tarafından çalışıyor; ve bazı kaynaklara göre, VISA ve Western Union gibi devler yakında Ripple’ı da kabul edebilirler..

Ripple’in yerel para birimi XRP’si (para birimi sonlu sayı 100 milyar), $ ‘dan işlem görüyor0.617. Diğer kripto para birimlerinin çoğundan farklı olarak Ripple’ın madencilikle çıkarılmasına gerek olmadığını unutmayın..

Bazı spekülatörler Ripple’ın 2023’e kadar 25 dolara ulaşabileceğini düşünüyor. Bu nedenle Ripple, tüccarlar için düşük fiyattan alım yapmak ve gelecekte yüksek satış yapmak için harika bir fırsat.

Sonuçta, iyi yatırım tamamen riskleri değerlendirmekle ilgilidir. İdeal olarak, ödül potansiyelini en üst düzeye çıkarırken riske maruz kalmayı en aza indirmek istersiniz.. Dalgalanma faturaya mükemmel uyuyor. Artık bu gerçek zamanlı küresel ödeme ağına jeton başına 0,70 ABD Dolarından daha düşük bir fiyata yatırım yapabilirsiniz. Yani birkaç yüz dolara portföyünüze önemli miktarda Ripple ekleyebilirsiniz. Ve bu tür bir fiyata büyük hacimler satın alabildiğinizde, mütevazı bir boğa koşusu bile bazı güzel getiriler sağlayacaktır..

Bir kumar oynamaya değer!

5. Cardano (ADA)

Bu yıl yatırım yapmak için benzersiz bir kripto para birimi arıyorsanız, ardından Cardano’yu izleme listenize ekleyin.

Cardano, ölçeklenebilirlik, birlikte çalışabilirlik ve kripto kitlesinin benimsenmesi gibi sorunları iyileştirmeyi amaçlayan, eşler tarafından gözden geçirilen ilk blok zinciri tabanlı platformdur..

Platformun gelişimi, Ethereum ekosistemi üzerinde gerçekten çalışan Jeremy Wood ve Charles Hoskinson tarafından 2015 yılında başlatıldı. Matematikçi Gerolamo Cardano’nun adını taşıyan gerçek platform, 2017’de piyasaya sürüldü.

Katı olduğu için araştırma vakıfları, Cardano, çeşitli teknolojik yenilikleri bir araya getiriyor. İlk Para Arzı sırasında ekibin 63 milyon dolar toplamayı başarması şaşırtıcı değil..

Onun iki katmanlı ağ, örneğin, Cardano’yu öne çıkaran özelliklerden biridir. Cardano Uzlaşma Katmanı’nın (CSL) ödemeleri ve işlemleri kapatmak için kullanılabileceğini, Kontrol Katmanı ise akıllı sözleşmelerin dağıtımı için kullanılabileceğini unutmayın..

Cardano’nun hareket gücü Ouroboros’tur. Hayır, kuyruğunu ısıran antik ejderha değil, algoritması! Ouroboros, daha az enerji tüketen ve daha demokratik bir risk kanıtı protokolü kullanır..

Burada, madencilerin cihazlarının ne kadar güçlü olduğuna bağlı olarak karmaşık bulmacaları çözmesini gerektiren iş kanıtı (PoW) modellerinin aksine, kazık kanıtı (PoS) modellerinin randomizasyona ve kullanıcıların ne kadar hissettiğine dayandığını not etmeliyiz..

Diğer kriptolara göre çok sayıda avantaja sahip, Cardano’ya genellikle üçüncü nesil kripto para birimi denir. Birçok uzman, Cardano’nun sırasıyla birinci nesil bir kripto ve ikinci nesil bir kripto olan Bitcoin ve Ethereum gibi devleri geçebileceğine inanıyor..

Cardano’nun yerel parası ADA’nın adını matematikçi Ada Lovelace’den aldığına dikkat etmeliyiz. ADA, madeni para başına 1,22 $ ‘a ulaştığında Ocak 2018’de tüm zamanların en yüksek seviyesini vurdu..

Birçok uzman ADA’nın yükselmeye devam edeceğine inanıyor. Örneğin Capital’e göre, ADA bu yıl 1 $ ‘dan işlem yapacak..

Sence Cardano dikkate almaya değer?

6. Kısa Çizgi (DASH)

Dash, dikkate değer başka bir kripto para birimidir. Dash, “size paranızı istediğiniz şekilde hareket ettirme özgürlüğü veren bir kripto para birimi olarak tanımlanır. Bir kahve alın, bir çeki paylaşın veya telefon faturanızı ödeyin. Dash, parayı herhangi bir yere, herhangi bir kişiye anında, bir sentten daha az bir ücret karşılığında taşır. “

Üstelik beyaz kağıdına göre, Dash, hızı ve gizliliği artırmak için çalışarak Bitcoin’i geliştirmeyi hedefliyor.

Dash’in 2014 yılında Litecoin’in bir çatalı olarak piyasaya sürüldüğünü not etmeliyiz. Yine de Dash, aşağıdakiler gibi özellikleri dahil ederek kendisini ayırmayı ve büyümeyi başardı. Teşvik edilmiş düğümlere ve merkezi olmayan proje yönetişimine sahip iki katmanlı bir ağ.

İlginç bir şekilde Dash, başlangıçta Darkcoin olarak değiştirilen XCoin olarak adlandırıldı. Bununla birlikte, imajını pozitif ve Dark Web ile ilgisiz tutmak için, madeni para “dijital” ve “nakit” olmak üzere Dash olarak yeniden adlandırıldı.

Bu o kadar da şaşırtıcı değil çünkü bildiğimiz gibi bazı şifreler yasadışı operasyonları yürütmek ve 2013’te kapatılan İpek Yolu’nu beslemek için kullanıldı..

Dash şu anda CoinMarketCap’te listelenen ilk 10 kripto arasında yer almıyor (piyasa değeri açısından), Birçok günlük tüccar, yatırımcı ve blok zinciri meraklıları Dash’i oldukça etkileyici buluyor.

Bir ana düğüm ağına dayanan benzersiz mimarisi, büyük bir manyetik güçtür. Mimarisi, aşağıdaki gibi özellikleri de kolaylaştırır: PrivateSend ve Chainlock.

Dash Core Group, 2020’de hedeflerinin ekosistemini, kullanıcı deneyimini ve markalaşmayı daha da iyileştirmek olduğunu söyledi..

DASH’ın 2021’i olumlu bir notla açması şaşırtıcı değil. Birçok uzman, yükseliş eğiliminin devam edeceğine inanıyor. Örneğin CoinSwitch’e göre Dash’in fiyatı 2021’de 950 $ ‘a kadar yükselebilir ve 2025 sonu itibariyle 2.822 dolar.

Düşünür müsün Kısa çizgi?

7. Binance Coin (BNB)

Bitcoin dışında başka önemli kripto para birimleri arıyorsanız Binance Coin’i düşünün.. Binance Coin, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance borsasının belirtecidir.

Binance Coin, kullanıcıların her türden kriptoyu hızlı ve güvenli bir şekilde alıp satmasını sağlar. Ayrıca, Binance değişim işlem ücretlerini ödemek için de kullanılabilir. İlginç bir şekilde, Binance coin’de işlem ücreti ödeyen kullanıcılar, platformda 5 yıl geçirdikten sonra para iadesi almaya hak kazanıyor..

Binance Coin’in 2017’de piyasaya sürüldüğünü belirtmekte fayda var. Coin’ler başlangıçta Ethereum ağında ERC-20 tokenları olarak yayınlandı, ancak 2019’da Binance Chain ana ağına taşındı.

Binance Blockchain’in kullandığını unutmayın Bizans Hata Toleransı (BFT) fikir birliği mekanizması, bu, BNB’nin çıkarılamayacağı anlamına gelir. Binance Coin, 144.406.561 BNB coin dolaşım arzına ve maksimum 176.406.561 BNB arzına sahiptir..

Binance Coin’in piyasa değeri 4.644.364.612 $ ve bir 24 saat ticaret hacmi 711.002.309 $.

8. NEO (NEO)

NEO, bilgisayar programcıları Da Hongfei ve Erik Zhan tarafından 2014 yılında kuruldu. Genellikle Çin Ethereum olarak anılan NEO, akıllı sözleşmeler yoluyla dijital varlıkların yönetimini otomatikleştiriyor. Ayrıca, kullanıcıların aracılara ihtiyaç duymadan satın alabileceği, satabileceği ve ticaret yapabileceği dağıtılmış bir akıllı ekonomi sistemi oluşturmayı da amaçlamaktadır. Ve NEO’nun Çin kripto pazarında büyük bir rekabet avantajı var. Zaten Bitcoin’i yasaklamış olan Çin’in katı mali düzenlemelerini, ilk madeni para tekliflerini (ICO) ve kripto para borsalarını geçmek için özel olarak tasarlandı..

NEO, izlemeniz gereken başka bir madeni paradır. NEO, eski adı Antshares, bilgisayar programcıları Da Hongfei ve Erik Zhan tarafından 2014 yılında kuruldu.

Genellikle Çin’in Ethereum’u olarak anılan NEO, akıllı sözleşmeler yoluyla dijital varlıkların yönetimini otomatikleştirir. Ayrıca, kullanıcıların satın alabileceği, satabileceği ve ticaret yapabileceği dağıtılmış bir akıllı ekonomi sistemi oluşturmayı da amaçlamaktadır. aracılara ihtiyaç duymadan.

Belki de Asya’nın her yerinden yatırımcıları çeken ana faktör, NEO’nun Çin kripto pazarında büyük bir rekabet avantajına sahip olmasıdır: NEO, özellikle Çin’in katı finansal düzenlemelerini geçmek için tasarlandı..

Bunu unutmayalım Çinli yetkililer zaten Bitcoin’i, ilk para tekliflerini (ICO’lar) ve kripto para borsalarını yasakladı..

Sadece bu değil, NEO etkileyici bir şekilde çeviktir ve saniyede 10.000’e kadar işlem gerçekleştirebilir.

NEO, 100 milyon jetonla sınırlı iki jeton sağlar: NEO ve GAS. Bir NEO, yazı yazılırken 19,29 dolardan işlem görüyor.

Hiç ticaret yapmayı düşündün mü NEO?

9. Tezos (XTZ)

Tezos, merkezi olmayan bir blockchain teknolojisidir. Ethereum gibi, akıllı sözleşmeleri kolaylaştırmak için tasarlandı. Ancak Tezos, kullanıcıların doğrudan ağın kurallarını kontrol etmesine izin vererek akıllı sözleşmeler fikrini bir adım öteye taşıyor. Bu esneklik, Tezos’u sürekli gelişen bir sistem haline getirir, bu da gelecekteki taleplere yanıt verecek şekilde iyi konumlandırıldığı anlamına gelir. Tezos fiyatı bu yıl tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve potansiyel yatırım değerine olan ilginin artmasına neden oldu.

Tezos, bir nedenden ötürü en önemli 10 kripto arasında yer alıyor. Tezos, 2014 yılında Arthur ve Kathleen Breitman tarafından önerilen ve 2018’de başarılı bir ICO’nun ardından başlatılan ve ne yazık ki çok sayıda yasal davanın izlediği merkezi olmayan bir blok zinciri teknolojisidir..

Ethereum gibi Tezos da eşler arası işlemleri, akıllı sözleşmeleri ve DeFi projelerini kolaylaştırmak için tasarlandı.

ancak, Tezos, kullanıcıların protokolü çatallamadan doğrudan ağın kurallarını kontrol etmesine izin vererek akıllı sözleşmeler fikrini bir adım öteye taşır.

Kullanıcılar, pastacılık olarak bilinen bir süreç aracılığıyla ağın yönetiminde aktif katılımcılar olabilir.. Bu esneklik, Tezos sürekli gelişen bir sistem, bu, gelecekteki taleplere cevap verecek şekilde iyi konumlandırıldığı anlamına gelir..

2020’nin başındaydı, Tezos tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve potansiyel yatırım değerine olan ilginin yenilenmesine yol açtı. Bazı tahminlere göre Tezos’un geleceği olumlu ve önümüzdeki beş yıl içinde jeton başına 20 dolara ulaşabilir (Coinpedia’ya göre)

10. IOTA (MIOTA)

IOTA, Bitcoin dışındaki en etkileyici coinlerden biridir. Çoğu kripto blok zinciri teknolojisine dayanırken, IOTA, Nesnelerin İnternetine (IoT) bağlı cihazlardan yararlanan ilk kişidir..

Etkileyici teknik özellikleri ile ilgilenenler için, IOTA kullanır Tangle adı verilen yönlendirilmiş döngüsel olmayan grafik (DAG). Tangle aslında ölçeklenebilirliği artırabilir – Bitcoin’in uğraşmaya devam ettiği bir sorun.

IOTA, IoT ekosisteminin bel kemiği haline gelebilecek bir kripto para olarak 2015 yılında kuruldu. Bildiğimiz gibi, sensörler ve diğer teknolojiler aracılığıyla İnternet’e bağlanan tonlarca cihaz var; ve tüm bu cihazlar değerli veriler üretir ve değiş tokuş eder.

IOTA, aşırı ücretler olmadan mikro ödemelerin gerçekleştirilmesi için de kullanılabilir. Neden? Çünkü madenciler yok, bunun yerine neredeyse sonsuz ölçeklendirme.

Bosch ve Volkswagen gibi pek çok büyük şirketin platforma ve IoT’ye bağlı cihazlar arasında onun yardımcı programına ilgi göstermesine şaşmamalı..

Bu dağıtılmış defter, MIOTA adlı bir kripto kullanır. Yazarken, MIOTA’nın piyasa değeri 1.187.496.232 ABD doları ve gelişme belirtileri göstermeye devam ediyor.

TradingBeasts’e göre, MIOTA 2021’de 0,50 ABD Doları’na ve 2022’de 0,62 ABD Doları’na ulaşacak ki bu yatırımcılar için çekici bir büyüme. DigitalCoinPrice ise MIOTA’nın önümüzdeki birkaç yıl içinde 1,34 dolara ulaşacağını öne sürüyor..

Bitcoin’e En İyi Kripto Para Birimi Alternatifleri: Özet

Hiç şüphe yok ki, Bitcoin hala kripto sektöründe trend belirleyici. Çok sayıda yeni dijital para birimine rağmen, Bitcoin uzun süre kripto alanına hakim olmaya devam edecek..

Yine de, Bitcoin kesinlikle şehirdeki tek oyun değil. Gördüğünüz gibi, potansiyeli olan birçok önemli kripto para birimi var; daha da önemlisi, çoğu Bitcoin’in yerini almaya bile çalışmıyor.

Bunun yerine, kriptonun daha yaygın hale gelmesine yardımcı olmak için farklı amaçlar için tasarlandılar. Ve bu hedefe ulaşmayı başaranların uzun vadeli verimli yatırımlar olması muhtemeldir..

eToro – Yatırımcılar İçin En İyi Kripto Para Birimi Platformu

eToro, yıllar boyunca Kripto endüstrisinde güvenilir olduklarını kanıtladı – onları denemenizi öneririz.

Sanal para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında.

Bitcoin’e Alternatif Madeni Paralar – Anahtar noktaları

Bitcoin kripto para dünyasında hala kral olsa da, yatırımcıların bakmak isteyebilecekleri yükselişte olan birkaç tane daha var..

Bitcoin dışındaki en önemli 10 kripto para birimi söz konusu olduğunda, aşağıdaki noktaları deneyin ve hatırlayın:

 • Çoğu Bitcoin alternatifi, Bitcoin’den çok farklı bir şey sunar. teknoloji, gizlilik ve ölçeklenebilirlik.
 • Ethereum belki de Bitcoin’in en büyük rakibi. Yalnızca işlemlere değil, akıllı sözleşmelere ve dApp’lara odaklanan ileri teknolojiye sahiptir. Bu nedenle, Ethereum yüksek kullanım değerine sahiptir ve dünyanın en büyük finans şirketlerinden bazıları tarafından desteklenmektedir..
 • Ripple, büyük finans kurumları tarafından kabul edildiği için Bitcoin gibi yükselme potansiyeline de sahip. Bitcoin’e kıyasla gerçekten ucuz olsa da, uzmanlar önümüzdeki 5-10 yıl içinde büyümesini tahmin ediyor.
 • Litecoin, belki de Bitcoin’e en benzer kripto para birimidir. Yine de Litecoin daha hızlı ve çok daha ucuzdur, bu da Bitcoin’e yatırım yapmak için bir alternatif arıyorsanız Litecoin’i mükemmel bir başlangıç ​​noktası yapar..
 • Sonuç olarak, kripto yatırımı kazanan her şeyi alan bir oyun değildir. Monero, NEO ve Chainlink dahil olmak üzere değer kazanma potansiyeline sahip çok sayıda kripto vardır, bu nedenle kazanmak için tek bir jetonla kumar oynamak zorunda kalmazsınız..

Daha fazla okuma:

2021’de Yatırım Yapacak En İyi 10 Kripto Para Birimi

Düşük Değerli Kripto Para Birimleri Satın Alınacak

Avustralya’da Yatırım Yapmak İçin En İyi Kripto Para Birimleri

Satın Alınacak, İzlenecek ve Kaçınılacak Kripto Para Birimleri

100 $ ile Cryptocurrency Ticareti Nasıl Yapılır

İngiltere’deki En Popüler Kripto Para Birimleri

Şimdi biliyorsun top 10 Bitcoin dışındaki en önemli kripto para birimleri. Kripto para birimi ticaretine başlamak için ilham alıyorsanız, bunu bilmekten memnun olabilirsiniz. eToro 90’a kadar Crypto varlıkları ve CFD’ler ile ticaret yapma yeteneği sağlar+ kripto para birimleri. Kripto Tüccarları, en popüler paralarla çeşitlendirilmiş bir portföy oluşturabilir.

Kripto para ticareti yapmaya hazır mısınız? En iyi on alternatif kripto para biriminden hangisine yatırım yapmayı düşünürdünüz??

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map