Bu Yıl Bitcoin’e Yatırım Yapmanız İçin Nedenler

Bitcoin, basılı faturaları ve madeni para basımları olmayan dijital bir para birimidir. Merkezi değildir – hiçbir yönetim, kurum veya başka bir mutlak güç (banka gibi) onu kısıtlamaz.

Sahipler anonimdir; Bitcoin, alıcıları ve satıcıları adlar, vergi tanımlayıcıları veya sosyal güvenlik numaraları kullanmak yerine şifreleme anahtarları aracılığıyla birbirine bağlar. Ve yukarıdan aşağıya geleneksel para birimi olarak yayınlanmıyor. Bunun yerine Bitcoin "mayınlı" güçlü web bağlantılı bilgisayarlar tarafından. Bu yazıda, Bitcoin’e yatırım yapmak için bazı nedenlere bakıyoruz..

Bitcoin nasıl icat edildi?

2009’da Satoshi Nakamoto adlı bir kişi (veya grup) Bitcoin’i icat etti. Belirtilen amacı, "Sunucusu veya merkezi otoritesi olmayan tamamen merkezi olmayan bir elektronik nakit sistemi." 2011 yılında Nakamoto, kavram ve teknolojinin geliştirilmesinin ardından kaynak kodunu ve etki alanını Bitcoin topluluğundaki diğer kişilere aktardı ve ardından ortadan kayboldu..

Dahası, Bitcoin son zamanlarda muazzam bir büyüme yaşadı. Aşağıda, 2021’de Bitcoin’e yatırım yapmanız için beş neden sunuyoruz:

1. Bitcoin Kabulü Büyüyor

Bitcoin’in dünya çapında kabul görmesi kızışıyor. Örneğin 2020 yılında blockchain cüzdan kullanıcılarının sayısı yavaşça arttı ve geçen Kasım ayından bu yana hızlanıyor. Geçtiğimiz 12 ayda Bitcoin cüzdanları 43’ten 62 milyonun üzerine çıktı..

Ayrıca, Cash App aracılığıyla BTC satın alan kişi sayısı da artıyor. Cash App’in Bitcoin satışları 2020’nin üçüncü çeyreğinde 1,63 milyar dolara yükseldi ve aynı dönemde işletme karı 32 milyon dolara ulaştı..

Dahası PayPal, kripto paralarını hızla izledi ve artık kullanıcıları için Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin alabilir, dağıtabilir ve saklayabilir. Kripto işlemleri haftada 20.000 $ ile sınırlıdır, beklenmedik müşteri talebi nedeniyle başlangıçta bildirilen 10.000 $ ‘ın iki katıdır. PayPal’ın 26 milyon tüccarı, 2021’in 1. çeyreğinden itibaren bir ödeme aracı olarak kriptoyu benimseyecek.

Bitcoin boğa piyasası ısınmaya devam ederse, perakende ve kurumsal yatırımcılar bu ivmeyi bol rampalarla takip edebilirler. Talep artmaya devam ederse, önceki Bitcoin döngülerinin piyasa dalgalanmaları da daha da patlayıcı olabilir..

2. Bitcoin’in Fayda Önerisi Finansal Sistem İçin İdealdir

2009 küresel mali kriz Bitcoin’e yol açtı. Bitcoin, küçük ama büyüyen idealistler topluluğu dışında herkesin unutulduğu iflaslar, hükümet kurtarmaları ve niceliksel kolaylığın arka planında gizlice konuşlandırıldı..


On yıl önce ve daha fazla ödeme, nispeten düşük faiz oranları ve genişleyen niceliksel genişlemeyle birlikte, mevcut mali krizi görüyoruz.

Bitcoin’in bireyler ve işletmeler arasında benzersiz değer önerisinin ve Bitcoin’in bu makro ortamda konumlandırıldığı yerin giderek daha fazla tanınması söz konusu. 2020’nin önde gelen makro tüccarlarından Paul Tudor Jones, Bitcoin’in kendisine yetmişli yıllardaki altının değerini hatırlattığını söyledi. The Great Monetary Inflation adlı bir makalede, Tudor BVI fonunun Bitcoin Vadeli İşlem sözleşmelerine varlıklarının% 1 ila 2’sini yatırdığını tartışıyor..

"COVID-19, küresel olarak türünün tek örneği bir politika yanıtını tetikleyen türünün tek örneği bir virüstür," dedi Tudor Jones.

"Öyle bir hızla oldu ki benim gibi bir piyasa emektarı bile suskun kaldı. Şubat ayından bu yana, nicel genişleme yoluyla küresel toplam 3,9 trilyon dolar (küresel GSYİH’nın% 6,6’sı) sihirli bir şekilde yaratıldı. Gelişmiş dünyanın şimdiye kadar gördüğü hiçbir şeye benzemeyen, her tür paranın eşi görülmemiş bir genişlemesi olan Büyük Parasal Enflasyon’a (GMI) tanık oluyoruz," ekledi.

Satoshi Nakamoto, bu durum için potansiyel bir alternatif olarak Bitcoin’i yaratmış gibi görünüyor. Aslında, birçok yatırımcı şimdi Bitcoin’i güvenli bir liman varlığı ve enflasyona karşı bir koruma olarak görüyor..

3. Bitcoin Naysayers’ı Yanlış Kanıtlamaya Devam Ediyor

Kripto para birimlerine yatırım yapmadan önce genellikle tarihsel fiyat tablosunu gözden geçirmeniz önerilir. Tüm yaşamları boyunca birçok iniş ve çıkış gördüler. Bitcoin ayrıca defalarca şu şekilde bildirildi: "ölü" şüpheciler tarafından. Ancak, Bitcoin son zamanlarda tarihsel yüksekliğini aştı. Kendini tekrar etmemesini beklemeye gerek yok. 2021’de şanslı bir yıl olabilir.

Bitcoin, 8 Ocak 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 41.941 dolara ulaştı. Analistlere göre, 2021’in sonlarında Bitcoin, Ocak ayındaki rekorunu geçebilir. Bitcoin’in ulaşabileceği tahminler bile var. 100.000 $ 2021 yılında işaret.

Bitcoin fiyat hareketleri. Kaynak: TradingView

4. Çeşitli Paydaşlar

Kurumların fonlarını Bitcoin’de harcayan tek yatırımcı olduğuna inanıyorsanız, yanılıyorsunuz! Kendi kendine yönetilen süper fonlar, emeklilik fonları ve önemli sayıda insan şu anda Bitcoin’e yatırım yapıyor. 2021 yılına kadar yatırımcı sayısının artacağı tahmin ediliyor. Kendi kendini yöneten süper fonlar ve emeklilik fonları için Bitcoin, uzun vadeli bir yatırım seçeneği olarak en iyi şekilde hizmet verebileceği için uygun bir yatırımdır..

Yıllar geçtikçe, Bitcoin’e daha fazla yatırım perakende yatırımcılar tarafından görülebilir ve gelecekte Bitcoin fiyatı artacağından kar elde edebilir. Kripto para birimleri 2020’nin son birkaç ayında tüm varlık gruplarını geride bıraktı. Bu büyümenin 2021 ve sonrasında da devam ederek yatırım için uygun bir yıl olacağı tahmin ediliyor..

5. Büyük Yatırımcılar Bitcoin’e Giriyor

Aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi Bitcoin 2020’nin en verimli varlık sınıfı oldu. Buna karşılık altın ve hisse senetleri ezildi..

Bitcoin, 2020’nin en verimli varlık sınıfıydı. Kaynak: Case Bitcoin

Şubat 2021’de Tesla, Bitcoin’e 1.5 milyar dolar yatırım yaptı ve gelecekte kripto para birimini ödeme olarak kabul etmeye başlayabilir. Haber çıktığında, Bitcoin’in fiyatı anında% 14 artarak madeni para başına 44.000 doların üzerine çıktı..

Ağustos 2020’de, bir piyasa istihbarat şirketi olan MicroStrategy, Bitcoin’in sermaye politikası dağıtımı şeklinde 21.454 Bitcoin satın almak için 250 milyon dolar harcandığını bildirdi. Firma, Ağustos ayından itibaren genel Bitcoin hissesini 1.125 milyar dolara çıkardı..

"Bu yatırım, dünyanın en yaygın kullanılan kripto para birimi olan Bitcoin’in güvenilir bir değer deposu ve nakit tutmaktan daha uzun vadeli değer kazanma potansiyeline sahip çekici bir yatırım varlığı olduğuna olan inancımızı yansıtıyor. MicroStrategy, Bitcoin’i nakitten daha üstün olabilecek meşru bir yatırım varlığı olarak kabul etti ve buna göre Bitcoin’i hazine rezerv stratejisinde ana holding haline getirdi.," MicroStrategy CEO’su Michael Saylor.

Bir Bitcoin Haritasına sahip olan ve önceki TA’yı kullanarak 318.000 $ ‘lık bir Bitcoin hedef fiyatını değerlendiren Citibank analisti Thomas Fitzpatrick, Bitcoin’in tüm varlığı dramatik fiyat değişimleriyle işaretlendi, “tam olarak uzun vadeli bir eğilimi sürdüren türden bir şeydi” dedi. Aralık 2021’e kadar.

"Altının fiat para birimlerinden ayrılması, COVID-19 salgını ve merkez bankalarının agresif niceliksel gevşeme politikaları izleme arzusu, Bitcoin’de gelecekte patlayıcı fiyat artışına yol açabilir.," Fitzpatrick iddia edildi.

Yatırıma Hazır Bitcoin?

Bitcoin Fiyat Tahmini

Bitcoin inanılmaz derecede öngörülemeyen bir para birimidir ve gelecekteki fiyatı güvenilir bir şekilde tahmin etmek için bir risktir. Madeni para yolculuğunun çoğu boyunca birçok iniş ve çıkış yaşadık; Ocak 2018’de neredeyse% 50 düştü ve ardından 2019’un ortasına doğru çok daha iyi toparlandı;

2020’de 10.000 $ ‘dan daha azını karşılamayı başardı ve hatta 4000 $ Mart ortasında çöktü ve madeni para o zamandan beri çok iyi gelişti.

En İyi Bitcoin Fiyat Tahminleri:

1. Jeremy Liew – Snapchat’in ilk hissedarı olan ve Mayıs 2017’de iş içi bilgi alışverişinde etkili bir yatırımcı olan Lightspeed Investment Partners, Bitcoin’e olan güvenlerini ortaya koydu ve BTC’nin 2030 yılına kadar 500.000 $ ‘a ulaşmasını bekledi. iyi.

2. Mike Novogratz – Eski bir serbest yatırım fonu tüccarı ve kripto sermaye hayranı, Bitcoin’in piyasa değerinin 7,5 trilyon dolarlık altın piyasa değerini aşabileceğini tahmin ediyordu..

3. Wences Casares – Xapo’nun CEO’su ve kurucusu da Bitcoin’e güveniyor. Aslında 2011’de BTC’ye yatırım yaptı. 2017’deki New York Mutabakat Konferansı sırasında, Bitcoin’in 5-10 yıl içinde 1 milyon doları geçeceğini, ki bu sadece 2022 veya sonunda 2027 olacaktı..

4. Chamath Palihapitiya Golden Government Warriors’ın ortak sahibi ve Social Capital’in kurucu ortağıdır. Bitcoin’e olan tutkusu, 2012’de dolaşımın bir aşamasında Bitcoin’in% 5’inin sahibi olduğu yatırım arayışıyla başladı. Yakın vadeli tahmininde, Bitcoin’in 2037’ye kadar 1 milyon dolara ulaşacağı tahmin ediliyor..

eToro – Bitcoin Satın Almak İçin En İyi Broker

etoro komisyoncusu

eToro, uzun yıllar boyunca kripto endüstrisinde güvenilir olduklarını kanıtladı – onları denemenizi öneririz.

Sanal para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında.

Anahtar noktaları

  • Bitcoin, faturasız ve bozuk para basmayan dijital bir para birimidir.
  • 2009’da Satoshi Nakamoto adlı bir kişi (veya grup) Bitcoin’i icat etti..
  • Bitcoin boğa piyasası ısınmaya devam ederse, perakendeciler ve kurumsal alıcılar bu ivmeyi bol rampalarla takip edecekler..
  • Neden Bitcoin’e yatırım yapmanız gerektiğine dair beş neden: Bitcoin kabulü artıyor, Bitcoin’in fayda önerisi finansal sistem için ideal, Bitcoin muhaliflerin yanlış olduğunu kanıtlamaya devam ediyor, çeşitli paydaşlar ve büyük yatırımcılar Bitcoin’e giriyor.
  • 2009 küresel mali kriz Bitcoin’e yol açtı.
  • Analistlere göre Bitcoin yakında Ocak ayında tüm zamanların en yüksek seviyesini geçebilir..
  • Bitcoin, 2020’nin en üretken varlık sınıfıydı. Buna karşılık, altın ve hisse senetleri ezildi..
  • Bitcoin inanılmaz derecede öngörülemeyen bir para birimidir ve gelecekteki fiyatı güvenilir bir şekilde tahmin etmek için bir risktir..
  • Chamath Palihapitiya’ya göre Bitcoin’in 2037’ye kadar 1 milyon dolara ulaşacağı tahmin ediliyor..

Daha fazla oku:

Bitcoin, 2021’de 100.000 Dolarlık Fiyata Ulaşabilir mi?

Bitcoin Fiyat Tahmini: 2021’de ve Ötesinde Ne Kadar Değerli Olacak?

2021’de Bitcoin Fiyatını Ne Etkileyecek?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector