Bitcoin Neden Bu Yıl Paranızı İkiye Katlayabilir

Yıllar boyunca, kripto milyonerinin bir gecede yapıldığı ve dijital para biriminin diğer tüm ödeme şekillerinin yerini alması potansiyeli ile Bitcoin hakkında oldukça tuhaf iddialar oldu..

Ancak, 2021 itibariyle bunu inkar etmek mümkün değil Bitcoin, piyasadaki en hızlı büyüyen varlıklardan biridir. Bir zamanlar birkaç teknoloji yöneticisinin ve en aptal yatırımcılar dışında hepsinin rezervi olsa da, BTC artık herhangi bir ileri görüşlü portföy için önemli bir katkı olarak görülüyor..

Giderek daha fazla platformun kripto para birimini benimsemesi ve kurumsal yatırımcıların ilgisinin artmasıyla birlikte, önümüzdeki on iki ay genel olarak kripto para birimi için heyecan verici bir zaman olacak, ancak özellikle piyasa değeri açısından en büyük ve kolayca en değerli jeton olan Bitcoin için heyecan verici bir zaman olacak. piyasada.

Bitcoin BTC’ye hızlı ve kolay bir şekilde yatırım yapmak istiyorsanız, % 0 komisyon, kontrol et eToro Borsası!

Peki Bitcoin 2021’de iyi bir yatırım mı? Aşağıda, portföyünüze Bitcoin BTC’yi daha sonra değil de daha erken eklemeyi düşünmek isteyebileceğiniz beş neden var..

Bitcoin’in 2021’de Paranızı İkiye Katlayabilmesinin 5 Nedeni:

1. Bitcoin kullanımı hızlanıyor

Kripto okuryazarlığı dünya çapında artıyor. Yalnızca Birleşik Krallık’ta Halkın tahmini% 86’sı Bitcoin ve Ethereum gibi belirteçlerin farkında. Bu, kripto para biriminin bir yenilik olarak görüldüğü ve geleneksel yatırımcıların uzun vadeli uygulanabilirliğini sorguladığı Bitcoin’in varlığının ilk birkaç yılından çok uzak..

COVID-19’un neden olduğu ekonomik gerilemeye rağmen, 2020’de kripto para birimine hem tüketici hem de yatırımcı ilgisi arttıkça rekor sayıda Bitcoin cüzdanı açıldı. Aslında, yalnızca Blockchain cüzdanının arkasındaki şirket, yıl boyunca 43 milyondan 62 milyonun üzerinde cüzdana bir artış bildirdi..

bitcoin cüzdanları

Kaynak: blockhain.com

Elbette, artan sayıda kripto cüzdanı, artan talep potansiyeline işaret ettiği için potansiyel yatırımcıların ilgisini çekecek – ki bu, elbette, herhangi bir varlığın değerini yükseltmede kilit bir faktördür. Bu kendi başına 2021’de Bitcoin satın almak için yeterli bir sebep olabilir, ancak cüzdan numaraları hikayenin sadece bir parçası. Ayrıca, kripto varlıklarını Cash App veya Coinbase gibi bir saklama platformunda tutan çok sayıda perakende yatırımcı var..

Örneğin Cash App, Bitcoin gelirinin 1.63 milyar $ ‘a yükseldiğini ve 2020’nin üçüncü çeyreğinde 32 milyon $ brüt kar elde ettiğini bildirdi – bu, geçen yılın aynı döneminde% 1.000’lik etkileyici bir artışı temsil ediyor..

Buna ek olarak, çevrimiçi ödeme devi PayPal, 2020’nin sonunda Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin ile birlikte token desteğini ödünç vererek Bitcoin fiyatlarının yeni zirvelere gönderilmesine yardımcı oldu. Etkili bir şekilde, bu yaklaşık 300 milyon kayıtlı PayPal kullanıcısı için kripto para birimini açar.

İleriye bakıldığında, PayPal’ın kripto para birimini benimsemesi, 2021’de Bitcoin’e yatırım yapmak isteyen herkes için önemli bir faktördür. Yılın ilk çeyreğinde, PayPal’ın 26 milyon tüccarının büyük bir kısmının ödeme yöntemi olarak kriptoyu kabul etmeye başlaması bekleniyor. Bunun ne kadar popüler olabileceği görülmeye devam ederken, PayPal’ın benzeri görülmemiş kullanıcı talebi nedeniyle kripto alım limitini haftada 10.000 $ ‘dan haftada 15.000 $’ a çıkardığını belirtmek gerekir..


Kripto para biriminin asıl görevi, alternatif bir ödeme platformu haline gelmekti. Görünüşe göre son 12 aydaki gelişmeler bu yönde kesin adımlar attı ve bu eğilim devam ederse kripto para biriminde büyük fiyat artışlarına yol açabilir. Bu nedenle, 2021’de Bitcoin’e yatırım yapmak akıllıca bir hareket olabilir..

2. Wall Street dikkatini kripto para birimine çeviriyor

Bitcoin 2021 için iyi bir yatırım mı? Görünüşe göre ABD’nin en büyük finans merkezinin çoğu Bitcoin’in 2021’de iyi bir yatırım olduğuna inanıyor..

Tesla, Bitcoin’e 1.5 Milyar Dolarlık yatırım yaptı ve kripto para birimini ödeme olarak kabul etmeye başladı, Bitcoin’in fiyatı haberin ardından 44.000 $ ‘ın üzerinde yeni bir rekabete ulaştı.

BTC, 2020’nin en iyi performans gösteren varlık sınıfları arasındaydı, hatta yılın ilk yarısında Altını geride bıraktı – Wall Street tarafından fark edilmeyecek bir şey değil..

Dikkate değer bir örnek, iş analitiği firması olan MicroStrategy’dir. Son birkaç yılda milyonları BTC’ye defalarca batırdı – yazarken yaklaşık 1.13 milyar dolarlık birleşik değerle 70.784 Bitcoin elde etti..

"Bu yatırım, dünyanın en yaygın kullanılan kripto para birimi olan Bitcoin’in güvenilir bir değer deposu ve nakit tutmaktan daha uzun vadeli takdir potansiyeline sahip çekici bir yatırım varlığı olduğuna olan inancımızı yansıtıyor, ”dedi MicroStrategy CEO’su Michael Saylor,” MicroStrategy, Bitcoin’i nakitten daha üstün olabilecek meşru bir yatırım varlığı olarak kabul etti ve buna göre Bitcoin’i hazine rezerv stratejisinde ana holding haline getirdi.."

MicroStrategy, 2021’de Bitcoin’e yatırım yapan tek büyük oyuncu değil: ABD’li finansal hizmetler firması Square, geçen yılın sonunda BTC’ye 50 milyon dolar pompaladı. Finans Direktörü Amrita Ahuja, “Bitcoin’in gelecekte daha yaygın bir para birimi olma potansiyeline sahip olduğuna inanıyoruz” dedi. “Evlat edinme arttıkça, disiplinli bir şekilde öğrenme ve katılma niyetindeyiz. Daha kapsayıcı bir geleceğe dayalı ürünler geliştiren bir şirket için bu yatırım, bu yolculuğun bir adımıdır. “

Square’in yatırımı yaklaşık 4.709 BTC tokenine eşitti ve yazı yazıldığı sırada firma portföyünün yaklaşık% 1’ini temsil ediyordu. Ek olarak, Square daha önce yalnızca bitcoin açık kaynak çalışmalarına katkıda bulunmaya odaklanan bağımsız bir ekip kurdu ve ayrıca son zamanlarda kripto yeniliğini teşvik eden kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Cryptocurrency Open Patent Alliance’ı (COPA) başlattı..

Sigorta devi MassMutual da Bitcoin’e güvenerek 2020’nin sonunda kripto para birimine 100 milyon dolarlık bir yatırım yaptı. JPMorgan’dan Nikolaos Panigirtzoglou’ya göre, "MassMutual’ın Bitcoin satın alımları, kurumsal yatırımcılar tarafından Bitcoin’in benimsenmesinde başka bir kilometre taşını temsil ediyor. Diğer sigorta şirketleri ve emeklilik fonları MassMutual’ın örneğini takip ettikçe, önümüzdeki yıllarda ortaya çıkabilecek potansiyel talep görülebilir. “

Büyük finans kurumları tarafından Bitcoin’in alımı, hala gelişmekte olan bir piyasanın ne olduğuna dair yüksek derecede güven gösterdiğinden, yatırımcılar için önemli bir faktördür. 2021’de daha fazla kilit kurumun Bitcoin satın aldığını göreceğiz ki bu sadece fiyatların arttığını ve daha istikrarlı hale geldiğini görecek.

3. Uzmanlar, 2021’de Bitcoin için büyük şeyler tahmin ediyor

Kripto para birimi piyasası herkesin bildiği gibi uçucudur ve geçmişte tahminler doğruluklarında büyük ölçüde değişiklik göstermiştir. Ancak 2020, finans dünyasının en önde gelen seslerinden bazıları da dahil olmak üzere Bitcoin’in yakın gelecek potansiyeli hakkında çok daha birleşik tahminler gördü..

En dikkate değer tahminlerden biri, Citibank genel müdürü Thomas Fitzpatrick’ten geldi. Bitcoin 300.000 doları geçebilir BTC’nin, yazı yazılırken jeton başına 30.000 $ ‘ın biraz üzerinde bir değere sahip olduğu göz önüne alındığında, bu, 2021’de Bitcoin satın almayı seçen herkes için büyük bir büyüme anlamına gelecektir..

Bay Fitzpatrick, tahmininin arkasındaki nedenleri açıklayarak "Altının fiat para birimlerinden ayrılması, COVID-19 salgını ve merkez bankalarının agresif niceliksel genişleme politikaları izleme arzusu, Bitcoin’de gelecekte patlayıcı fiyat artışına yol açabilir.."

Başka bir yerde, DeVere Group CEO’su Nigel Green, salgın sırasında devasa hükümet harcamalarının enflasyon korkularını artırdığını ve bunun da yatırımcılara yol açtığını söyledi. "türbülansa karşı bir kalkan olarak güvenli liman varlıklarına, özellikle de bitcoin ve altın gibi belirli bir ülkeye bağlı olmayanlar biriktirmek."

DeVere Group ayrıca, finansal danışmanlık firmasının yıllık kripto para birimi anketine katılan 700’den fazla milyoner müşterisinin% 73’ünün, 2023 yılına kadar kripto para birimlerine zaten yatırım yaptıklarını veya yatırım yapmayı planladıklarını söylediğini açıkladı – geçen yıla göre% 68’lik bir artış. yüksek net değere sahip bireyler kriptoyu benimsemeye devam ettikçe.

Ana akım finans devleri arasındaki değişen duyarlılığın bir göstergesi olarak, JPMorgan Chase’in milyarder başkanı ve CEO’su Jamie Dimon, geçtiğimiz günlerde BTC’ye 180 derece U dönüşü yaptı. Daha önce kripto para birimini bir sahtekarlık olarak reddeden Bay Dimon, artık blok zinciri teknolojisine “inanan” olduğunu itiraf ediyor..

Son olarak, önde gelen kripto uzmanı Willy Woo, önümüzdeki yıl Bitcoin konusunda son derece yükselişte. “2021’in sonunda bitcoin başına 200.000 ABD doları öneren En İyi Modelim muhafazakar görünüyor, 300.000 ABD doları söz konusu değil," tweet attı. Çeşitli piyasa sinyallerini analiz ettikten sonra, Bitcoin’in gidişatının "refleksivitenin arttığını, güçlendirilmiş bir 2021 yükseliş geribildirim döngüsüne işaret ediyor".

Willy Woo bitcoin fiyat tahminleri

Kaynak: Willy Woo Twitter

Doğal olarak, bu yorumlar kripto para biriminin bir varlık olarak potansiyeline toplu olarak yeniden ilgi uyandırdı, ancak uzman tahminleri hiçbir şekilde garanti vermiyor ve 2021’de Bitcoin satın almayı planlayan herkes bunun çeşitlendirilmiş bir portföyün parçası olduğundan emin olmalı.

4. Stok Akışı Modeli Umut Veriyor

Bitcoin, itibari para birimleri kadar enflasyona ve devalüasyona tabi değildir. BTC’nin çıkarılma şekli nedeniyle, bir varlığın kıtlığını ölçmek için kullanılan, ‘stok’ dolaşımdaki toplam arza ve ‘akış’ miktarının miktarını tanımlayan bir yatırım terimi olan akan stokunu doğru bir şekilde ölçmek mümkündür. yıllık yeni tedarik.

Bitcoin’in S2F’si, birçok analistin yatırımcılara 2021’de Bitcoin satın almalarını tavsiye etmelerinin temel nedenidir. Yazma sırasında, Bitcoin’in S2F’si 56 olarak derecelendirilmişti – kabaca altına eşdeğer. Ancak bu, Mayıs 2020’deki en son Bitcoin halving olayını takip ediyordu. Bitcoin tekrar yarıya düştüğünde, token kıtlığını altının ötesine artıracak ve bu da fiyatları yükselmeye sevk edebilir..

Tipik olarak, BTC’nin fiyatı bir yarılanmadan yaklaşık 18 ay sonra zirve yaptı ve bu bizi Kasım 2021’e götürür. Bu hiçbir şekilde garanti edilmese de, 2021’de Bitcoin’e yatırım yapmak için kesinlikle başka bir iyi neden öneriyor..

Artan kıtlığın BTC’nin değerini artıracağı fikri, PlanB olarak bilinen bir tüccar tarafından analiz edildi. Bitcoin Stock-to-Flow (S2F) modelini yarattı ve modelin tutmaya devam ettiğini varsayarak BTC’nin fiyatının 288 bin doları aşabileceğini tahmin etti..

Kaynak: B planı

Elbette pek çok şüpheci vardı – herhangi bir teorik model öngörülemeyen koşullara tabidir. Ancak PlanB, Bitcoin’in S2F’sinin alaka düzeyine işaret eden tek kişi değil. Fidelity Investments, Temmuz 2020’de bir rapor yayınladı. "Bitcoin’in hisse senedi akışı, bir sonraki yarılanmanın (2024) ardından altınınkini gölgede bırakacak."

Sonuçta, bunların hepsi arz ve talebe bağlı. Bitcoin’in arzının 21 milyon jetonla sınırlandığı yaygın bir bilgidir – bu, blockchain teknolojisine etkin bir şekilde bağlanmış bir şey. Toplam arz – veya stok – zaten sınırlı bir sayıya sahip olduğundan, bu kendi başına kıtlık yaratır..

Sınırlı stoka ek olarak, BTC’nin akış yönü de azalmaktadır. Mayıs 2020’deki üçüncü yarılanmanın ardından, Bitcoin madencileri için blok ödülü blok başına 12,5BTC’den 6,25BTC’ye düştü. Bu, ekosisteme daha az Bitcoin jetonunun salındığı anlamına gelir.

Peki bu, 2021’de Bitcoin’e yatırım yapmak isteyenler için ne anlama geliyor? Bu, talebin yakında arzın üzerine çıkabileceği anlamına gelir. Aslında, PayPal kullanıcıları tek başına madencilerin yetişebileceğinden daha fazla BTC talebi oluşturuyor. Geleneksel olarak, bir varlığın satıcılarından daha fazla alıcı varsa, satıcılar çok daha yüksek bir fiyat talep edebilir..

Yatırıma Hazır Bitcoin?

5. Erişilebilirlik

Kripto para birimine yatırım yapmanın genellikle gözden kaçan bir avantajı, basitçe kullanılabilirliğidir. Geleneksel yatırım genellikle zaman alıcı olabilir, uzman komisyoncu hizmetleri ve genellikle özel banka hesapları gerektirir. Bitcoin’in en büyük avantajlarından biri, merkezi olmayan yapısı sayesinde, günlük yatırımcılar için oldukça erişilebilir olmasıdır..

Gibi perakende platformları eToro veya Coinbase birkaç dakika içinde kurulabilir ve yatırımcıların kripto para birimlerini veya çeşitli türevleri satın almasına, satmasına veya ticaretine izin verir. Herhangi bir banka veya kurumla işlem yapma zorunluluğu yoktur ve yatırmayı seçtiğiniz tutar tamamen size bağlıdır..

Finansal taahhüdünüzü belirleyebilmek, kripto para piyasasını her yatırımcı seviyesine açar. Tahviller ve mülkler genellikle çok yüksek bir giriş eşiğine sahipken, acemi bir yatırımcı kripto para birimi portföyüne 10 $ gibi düşük bir fiyatla başlayabilir..

Elbette 2021’de Bitcoin’e yatırım yapmak isteyenler için kripto para biriminin erişilebilirliği de fiyatları doğrudan etkiliyor..

Bu, hiçbir yerde PayPal’ın dijital para biriminin yukarıda bahsedilen benimsenmesinden daha iyi vurgulanamaz. Bu, milyonlarca kullanıcıya etkili bir şekilde bir düğmeye dokunarak kripto satın alma ve harcama olanağı sağladı – bu, BTC’nin fiyatının hemen yükselmesine neden olan bir şey.

Bir kez daha, erişilebilirlik ve talep içsel olarak bağlantılıdır – ve varlık değerine gelince hepimiz talebin önemini biliyoruz..

Sonuç – Bitcoin 2021’de iyi bir yatırım mı??

Uzmanlara göre, Bitcoin, 2021’de çok iyi bir yatırımdır. Bitcoin, 2020’nin en iyi performans gösteren varlık sınıflarından biri olmuştur ve 2021’de büyük şeyleri tahmin eden çok sayıda endüstri uzmanı vardır. Mike Novogratz, Tom Fitzpatrick ve popüler kripto analisti Willy gibi finansal ağır toplar Woo’nun hepsi Bitcoin’de boğa – ve geçmişte haklı oldukları biliniyordu.

Peki, Bitcoin 2021’de iyi bir yatırım mı? Her zaman olduğu gibi, kripto para piyasasında ne olacağını tahmin etmek zor, ancak önümüzdeki ayların bilgili kripto yatırımcıları için çok karlı olabileceğine dair birçok gösterge var. BTC’nin büyük kurumsal yatırımcılar tarafından benimsenmesi, kesinlikle piyasada bir güven oyu sunar ve BTC’nin iyi performans göstermeye devam etmesinin beklenebileceğini gösterir..

Benzer şekilde, PayPal’ın dijital para birimi desteği, pazarı milyonlarca kullanıcıya açtı ve bu da talepte bir artış görerek BTC’nin değerini artırabilir..

Her şey düşünüldüğünde, 2021’de Bitcoin satın almayı seçmek, çeşitlendirilmiş bir yatırım portföyü içeren bir stratejinin parçası olduğunu varsayarsak, çok akıllıca bir hareket olabilir..

eToro – Bitcoin Satın Almak İçin En İyi Broker

etoro komisyoncusu

eToro, kripto endüstrisinde uzun yıllar boyunca güvenilir olduklarını kanıtladı – onları denemenizi öneririz.

Sanal para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında.

SSS

Bitcoin’i nereden alabilirim?

2021’de Bitcoin satın almayı seçmenin en güzel yanlarından biri ne kadar kolay olduğu. Kripto yolculuğunuza başlamanın en iyi yolu, güvenilir bir çevrimiçi komisyoncu veya borsa bulmaktır. Acemi yatırımcılar için en iyi platformlardan biri eToro, bol miktarda kaynak sunduğu ve basit, yenilikçi bir arayüze sahip olduğu için. Dijital para dünyasında yeniyseniz, kripto para birimine nasıl yatırım yapılacağına dair rehberimize göz atmaya değer olabilir..

2021’de Bitcoin’e yatırım yapmak iyi bir fikir mi?

2021’de Bitcoin’e yatırım yapıp yapmamayı seçmek hedeflerinize bağlı olacaktır. Pek çok uzman ve önemli sektör figürleri, 2021’in kripto para birimleri için büyük bir yıl olmasını bekliyor, bu nedenle portföyünüze BTC eklemeyi düşünmek için iyi bir zaman olamaz. Ne kadar taahhüt edeceğiniz risk iştahınıza bağlı olacaktır, ancak CNBC finans yazarı Darla Mercado, yatırımcıların toplam yatırım sermayelerinin% 1’ini Bitcoin’e taahhüt etmelerini tavsiye ediyor..

2021’de Bitcoin almalı mıyım?

Uzmanların tahminlerine inanılacaksa, 2021’de Bitcoin satın alma kararını vermek çok karlı olabilir. Ancak, her zaman olduğu gibi, ölçülü olmak önemlidir. Kripto piyasaları herkesin bildiği gibi değişken ve yatırımcılar yalnızca kaybetmeyi göze alabilecekleri fonları yatırmalı.

Bitcoin’e nasıl yatırım yaparım?

Piyasadaki sayısız broker ve borsa sayesinde Bitcoin’e yatırım yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Sektörde yeniyseniz, birkaç yaygın sorunun cevabını bulmak için Bitcoin’e nasıl yatırım yapılacağına ilişkin kılavuzumuza göz atmaya değer..

Daha fazla oku:

Bitcoin Nedir ve 2021’de Bitcoin’e Yatırım Yapmaya Değer mi??

Bitcoin Fiyat Tahmini: 2021’de ve Ötesinde Ne Kadar Değerli Olacak?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector