Bitcoin konusu, son birkaç aydır konuşmalar arasında popülerliği ateşledi. Özellikle 2020’nin sonu, fiyatı yeni rekorlara doğru yükselmeye başladığında Bitcoin için bir roller coaster’ı tasvir etti..

Birkaç ay önce aşırı bir düşüşten önce, 2020’deki% 300 fiyat artışı, kripto para birimleri hakkında yeni bir konuşma başlattı ve Bitcoin’i ticaret borsalarının geleceğinde neler olacağı konusunda ön plana çıkardı..

Yatırımcılardan büyük ilgi gördüğü için bu ivme, Bitcoin’in nasıl başladığı, şu anda nerede olduğu ve potansiyel olarak nereye gittiği gibi Bitcoin’in temelleri hakkında derinlemesine bir zeka kazanmak için harika fırsatlar sunuyor. Bitcoin tarihinin büyük bir kısmını anlamak kolaydır ve kripto dünyasına yeni başlayanlar ve benzer şekilde kripto ticaretinin heyecan verici dünyasına aşina olmak isteyen adaylar için harikadır..

Bitcoin Nedir?

Bitcoin, kriptografik işlemleri doğrulayan otomatik bir parasal değer biçimi olan 2008’de icat edilen bir blok zinciri biçimidir. Kriptografi, temel olarak bilgilerin kodlanması ve kodunun çözülmesi anlamına gelir ve ayrıca blok zinciri işlevleri için temel sağlar..

Blok zinciri: Bitcoin’in işlevi, merkezi olmayan bir genel muhasebe defteri geliştiren blok zinciri adı verilen açık kaynaklı bir teknolojinin arkasında yatmaktadır. İşlemler, teknolojiye bağlanan ve “zincirler” oluşturan “bloklar” görevi görür. Zincirler kalıcı kayıtlar oluşturur ve değişiklik yapmaz.

Özel ve genel anahtarlar: İşlemleri yetkilendirmek ve ödeme kanıtı sağlamak için, herkese açık ve özel anahtarlar, sahipler tarafından bitcoin cüzdanları aracılığıyla verilir ve kullanılır (aşağıda daha sonra tartışılacaktır).

Bitcoin, günümüz kripto para birimlerinin ilk örneklerinden biriydi ve blok zincirini tanımlarken genellikle birincil örnek olarak kullanılır. Şimdi sık sık kısaltılmış olan BTC, çeşitli çevrimiçi satın alımlar yapmak için kullanılabilir, ancak kripto para birimi ticareti yoluyla zengin olma fikrinin arkasında popülerlik kazanmıştır..

Blockchain, Bitcoin gibi kripto para birimleri tarafından yapılan işlemleri kaydeder ve burada işlem tamamlandıktan sonra değişiklik yapılamayan bir arşiv görevi görür. İşlemlerin katılaşması, bilgisayar donanımındaki madencilerin veya uzmanların, blok zincirindeki bir sonraki bitcoin bloğu için kriptografik anahtarı matematiksel olarak tahmin edebildiği, çalışma kanıtı olarak bilinen bir mekanizma aracılığıyla gerçekleşir. Jimmy Song, eğitimci ve bitcoin uzmanı.

Madenciler: İşlemleri yüksek hızlı bilgisayarlar aracılığıyla doğrulayan ve genellikle Bitcoin ile telafi edilen P2P platformlarının bilgisayar donanımında uzmanlığa sahip kişiler.

Bitcoin ile ilgili en iyi şeylerden biri ve popülaritesinin artmasının nedenlerinden biri, düzenleyici katılım açısından bir banka gibi bir merkezi hükümete veya parasal otoriteye ihtiyaç duyulmamasıdır..

Simon Peters, bir piyasa analisti eToro, Bitcoin’i, “açık kaynak ve merkezi olmayan teknolojisi” nedeniyle merkezi bir otoritenin veya aracının kısıtlamaları olmadan serbestçe para transferi yapma yeteneği olarak tanımlıyor. Bu, genellikle bankalar veya hükümetler gibi mali ve parasal politikaları kontrol eden ve taraflar arasında fonların serbest dolaşımını sağlayan düzenleyici kurumlardan hiçbir dış etkiye izin vermez..

Bitcoin Nereden Başladı?

Bu merkezi olmayan çevrimiçi nakit formunun, merkezi yetkililere ve ortak aracılara olan ihtiyacı azaltma konusundaki benzersiz yeteneği, öncelikle Bitcoin’in başlangıcını ateşleyen şeydir. Kullanıcıların, herhangi bir dış etki olmaksızın yazılım odaklı teknoloji yoluyla bilgi gönderip almalarına izin verildi. Başlangıçta 2008 yılında bir Beyaz kağıt Satoshi Nakamoto’nun fikirlerini takip ederek. Whitepaper, şimdi yayında bitcoin.org, Bitcoin için temel oluşturacak.


İlk teknolojiyi yaratanın, diğer birçok dijital para yaratma girişiminden doğan çift harcama sorununun baskın olarak üstesinden gelen bir kişi mi yoksa bir grup kişi mi olduğunun hala farkında değil. Nakamoto’nun çift harcama için bulduğu çözüm, zaman damgalı, değişmez bir işlem defterinin uygulanmasıydı ve bizi blok zinciri.

Blok zinciri böylece her bir Bitcoin’i izlenebilir ve özel kılar ve blok zinciri kullanıcılar tarafından herkesin görebileceği şekilde, herhangi bir Bitcoin’i izlemek kolaydır ve defterin herhangi bir bölümünü ayarlamak neredeyse imkansızdır..

Bitcoinler herhangi bir devlet kurumu veya banka tarafından verilmediği veya desteklenmediği için, çevrimiçi geleneksel ödeme yöntemlerinden daha düşük işlem ücretleri sözü verilmektedir. Bu, yatırımcıları kısa ve yükselen zaman dilimi boyunca cezbetti ve birçokları gelecekte parayı kullanma ve algılama şeklimizi değiştirebileceğine inanıyor. Blockchain teknolojisinin ve Bitcoin’in faydaları, finansal kurumların ve kurumsal faaliyetlerin rolünü iyilik için değiştirme potansiyeline sahip olabilir..

Ocak 2009’da ilk Bitcoin bloğu ve Bitcoin yazılımının ilk sürümü The Cryptography Mailing List’de çıkarıldı. İlk blok çıkarıldıktan sonra, ilk işlemler deneme amaçlı kullanıldı. Örneğin, uluslararası bir sahnede daha resmi hedefler için düzenli olarak kullanılmadan önce, 2010 yılında geliştirici Laszlo Hanyecz tarafından 10.000 Bitcoin ile iki pizza satın alındı..

Aynı dönemin ardından, ilk Bitcoin takas etkinliği Mart 2010’da başladı. O zamandan beri, para birimi, ani dalgalanmalarla karakterize edilen yıllar boyunca fiyat değişimlerindeki sabit yüksek ve düşük seviyeleriyle biliniyor. Bununla birlikte, piyasaya çıktığı günden bu yana, Bitcoin uzun vadeli zaman ölçeğinde pozitif büyüme göstererek gözlerini gelecekte olabileceklere kilitledi..

bitcoin tüm zamanların en büyük grafiği

Bitcoin, 8 Ocak 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 41.946 dolara ulaştı. Kaynak: Coinmarketcap

Yatırım yapmayı Düşündünüz mü? BTC?

Bitcoin Üzerine Şüpheciler

Birçok kişi Bitcoin’in istikrar eksikliğini sorguluyor. Bitcoin’in meşruiyetine ilişkin spekülasyonlar ve inançsızlık, kripto para biriminin piyasaya sürüldüğü ilk günden beri mevcuttu. Bitcoin’in yapısı, blok zinciri sözde herhangi bir sızıntıdan korunuyor, ancak maalesef para birimi kendi başına değil.

2019 yılında yapılan incelemelerle Mt. Gox borsası, kripto para piyasasını büyük ölçüde manipüle ediyordu. Mt.Gox, bilgisayar korsanları savunmalarına sızana ve 744.408 bitcoin kaybına neden olana kadar kripto para takası için en büyük, en büyük pazar yerlerinden biriydi..

Bununla birlikte, Bitcoin’in itibarı olumlu bir şekilde değişti, çünkü 2020’den beri birçok finans kurumu Bitcoin’e yatırım yaptı ve yatırım yapmaya devam ediyor, bu da aslında fiyatını artırdı..

Devamını Oku: 2021 için Bitcoin Fiyat Analizi

Neden Bitcoin’e Yatırım Yapmalısınız??

Birçoğu bahislerini Bitcoin’e koyma konusunda şüpheci görünse de, karar verme söz konusu olduğunda şüphesiz pek çok profesyonel var. İlk lansmanından bu yana kısa ve devam eden bir zaman aralığına sahip olmasına rağmen, giderek daha fazla getiri sağladı. Savunucular, para depolamaya yeni bir alternatif olarak Bitcoin’e vurgu yapıyor ve daha fazla finansal kurum dahil edildikçe büyürse, uzun vadede çarpıcı bir şekilde büyüyebilir..

Bunun yanı sıra, kripto para birimi, düşük işlem maliyetlerinden ötürü övüldü ve uluslararası fon transferlerine daha ucuz bir alternatifi seçti, özellikle üçüncü taraf müdahalesi olmadan ticari faaliyetlere odaklandı. İlişkisiz bir varlık olarak portföylerini çeşitlendirmek isteyen yatırımcılara da yardım sağlayabilir..

“Bitcoin’in ‘paranın geleceği’ olduğunu duyuyorsunuz ve doğal olarak paranın tarihine ve içinde bulunduğumuz duruma nasıl geldiğimize bakmak istiyorsunuz … Paranın tarihine ne kadar çok bakarsınız? külçelerden altın paralara, altın destekli dolarlara, şu anda sahip olduğumuz şeye gittik, Bitcoin ‘yeni paraya’ doğal geçiş. ”- Simon Peters, eToro’da pazar analisti.

Bitcoin’e Nasıl Yatırım Yapılır?

Şu anda yasal emsallere göre düzenlenen ve izlenen birçok kripto para birimi borsası var. ABD’de en yaygın olanlardan bazıları, diğerleri arasında Coinbase, Kraken, Gemini, Coinmama’dır. Ayrıca çeşitli yatırım platformları ve aracı kurumlar da vardır. eToro, kripto para birimlerinin veya aşağıdaki finansal uygulamaların değişimine izin veren; PayPal, Robinhood ve Cash App. Bu finansal uygulamalar, Bitcoin’e yatırım yapmaya odaklanmak isteyenler için daha popüler olmaya çalıştı..

Bitcoin cüzdanlarının önemli miktarlarda kripto para birimi üzerinde planlama yapanlar için saklanmaya değer olduğu öne sürüldü. Bu donanım cüzdanları, Bitcoin varlıklarını yöneten hafif, çevrimdışı bilgisayarlardır. Herhangi bir yatırıma gelince, yatırmayı seçtiğiniz tutarda aşırıya kaçmayın.

Kripto para birimleri değişken bir itibara sahiptir ve bu nedenle bunu yapmadan önce yatırım yapmayı seçtiğiniz miktarın riskini değerlendirmek önemlidir. Bununla birlikte, yatırım yaparken uzun vadeli düşünmeyi düşünmek iyi bir fikirdir. Bitcoin’in on yıldaki uzun vadeli performansı, oynaklığı nedeniyle kısa vadeli performansını gölgede bıraktı. Borsayı izlemek ve gelecekteki büyüme fırsatları hakkında tahminlerde bulunmak size fiyatların iyi bir yönde ilerlediğine dair bazı işaretler verebilir; bu nedenle, gözünüzü dört açın.

Devamını Okuyun: Bitcoin 2021’e Nasıl Yatırım Yapılır – Bitcoin’e Yatırım Yapmak İçin En Yeni Başlangıç ​​Kılavuzu

Bitcoin’e Yatırım Yapmadan Önce İpuçları ve Stratejiler:

1. Bitcoin cüzdanının kullanımı

Bitcoin cüzdanları, aslında insanların kripto para birimlerini sakladıkları minyatür donanım cüzdanlarıdır. Büyük meblağlar tutmayı planlayanlar ve varlıkları için güvenli bir seçenek arayanlar için iyi bir çözümdür. Donanım cüzdanınız, yalnızca sizin erişebileceğiniz özel anahtarlara sahip olacak ve böylece yatırımlarınızın güvenliğini sağlayacaktır. Bitcoin’inizi yönetmenize izin veren aslında küçük, çevrimdışı bilgisayarlardır. Birçok tanınmış cüzdan üreticisi, diğerleri arasında Ledger, KeepKey, CoolWallet ve Trezor’u içerir..

2. Akıllıca yatırım yapın

Bu her yatırım için geçerlidir. Ancak, özellikle Bitcoin’e yatırım yapmak istediğinizde kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazla yatırım yapmamanız gerektiğini akılda tutmak her zaman sağlıklıdır. Bitcoin, itibarının burada burada dalgalanmasıyla biliniyor ve bir işaret olmadan fiyatlar saatler içinde düşebilir. Bununla birlikte, varlıklarınızın kısa dönemlerde değer kaybetme olasılığı vardır ve bu nedenle, acil durumlar için nihayetinde ihtiyaç duyabileceğiniz fonlara yatırım yapmayın..

3. Önceden planlayın

Yukarıdaki oynaklığından ve dalgalanmalarından bahsederek, Bitcoin yatırımları uzun vadeli olarak incelenmeye değer. Kısa vadeli fiyat dalgalanma eğilimine rağmen, Bitcoin’in son on yıldaki performansı genel olarak pozitif büyüme oranları gösterdi. Bununla birlikte, günlük ticaretle ilgilenen biri değilseniz, uzun vadeli düşünmek, kripto para birimine yatırım yapmak için riskten kaçınan başka bir seçenektir..

4. Borsayı takip edin

Herhangi bir hisse senedine yatırım yapmayı düşünürken, borsayı yakından takip etmek önemlidir. Herhangi bir varlık formuna yatırım yapmanın en önemli yönlerinden biri, gelecekteki performansı veya sonuçları hakkında tahminlerde bulunabilmektir. Bitcoin, S ile benzer korelasyon modelleri sundu&2020’de P 500, yatırımcıların mevcut ekonomik iklimle birlikte daha riskli yatırımlara yöneldiğini görmek. Bahislerinizi Bitcoin’e koyarken genel kararınızı etkileyecek olan bunun gibi belirli işaretlerdir..

5. Vergi yükümlülüklerini dikkate alın

Amerika Birleşik Devletleri’nde, diğer kripto para birimleri arasında bitcoin vergiye tabidir. Bitcoin’inizi kar için yeniden satmayı planlıyorsanız veya sadece ilk satın aldığınızdan daha yüksek bir değerde harcamayı planlıyorsanız (başka bir deyişle, para birimi değer kazandı), o zaman sermaye kazancı vergisinden sorumlu olacaksınız. Daha ileride herhangi bir yasal sorun yaşamamak için tüm işlemlerinizin kaydını tutmak önemlidir..

Kripto para biriminin küresel olarak benimsenmesini genişletmesi için büyük umutlar var. İş zekası şirketi MicroStrategy’nin yakın zamanda Bitcoin’i en yüksek piyasa değerlerinden birinde yakaladığı ve birincil rezerv varlığı olarak belirlediği görüldüğünde, yakın gelecekte büyüme potansiyeli konusunda hiç şüphe yok. PayPal gibi diğer kurumsal devlerden, kendi ticaret operasyonlarını geliştirdikten sonra kripto para birimine yaptığı son yatırımla Bitcoin’in potansiyeli hakkında olumlu görüşler ortaya çıktı..

Bitcoin’in yakın zamanda Euro’nun yerini alması pek olası değil. Ancak, yöneldiğimiz dijital geleceğin ona göz kulak olmayacağına şüphe yok..

Bitcoin’in yakın gelecekte ABD Doları veya Euro gibi tamamen yeterli bir para birimine dönüşme olasılığı düşüktür, ancak bu doğru yönde gitmediği anlamına gelmez..

EToro ile Bitcoin’e Yatırım Yapmaya Başlayın

Şimdiye kadar Bitcoin’e yatırım yapmaya karar verdiyseniz, eToro, sterlin kripto ticaret değişim deneyimleri sunan, kullanıcı dostu ve ucuz bir platformdur. Şirket, Bitcoin’in üzerine yeni ürünler ve diğer kripto para birimleri sunarak büyümeye devam ederek, yeni başlayanların ve uzmanların kripto dünyasındaki çeşitli olasılıkları keşfetmelerine olanak tanıyor..

eToro – Bitcoin Satın Almak İçin En İyi Broker

etoro komisyoncusu

eToro, yıllar boyunca Kripto endüstrisinde güvenilir olduklarını kanıtladı – onları denemenizi öneririz.

Sanal para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında

Anahtar noktaları

  • Bitcoin, açık kaynak ve merkezi olmayan teknoloji aracılığıyla çevrimiçi olarak işlem gören yeni, dijital bir para biçimidir..
  • İşlemler bir blok zincirine kaydedilir ve her bir Bitcoin’i kalıcı bir defter olarak izlemek için halka açıktır..
  • MicroStrategy gibi büyük şirketler Bitcoin’e büyük miktarlarda para yatırıyor.
  • Bitcoin, 2009’daki ilk lansmanından bu yana giderek daha büyük getiri sağladı.
  • Üçüncü taraf etkisi olmadan düşük işlem maliyetleri, onu sınır ötesi ticaret ve çok uluslu işletmeler için ideal kılar.
  • Bitcoin cüzdanı, küçük donanım bilgisayarı ile Bitcoin’in güvenliğini sağlar.
  • Ocak 2021’de Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek piyasa değerine ulaştığını gören iyimser gelecek tahminleri var..
  • Bitcoin vergilendirilebilir, bu nedenle Bitcoin’e yatırım yaparken vergi sonuçlarının farkında olunmalıdır..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector