Bitcoin (BTC), Şubat ayında ilk kez 58.000 $ ‘ın üzerine çıkarak büyük bir kilometre taşını geçti. Yatırımcılar için harika bir haber olsa da, çeşitli finans otoriteleri tarafından nasıl düzenlenebileceği konusunda güçlü bir tartışmanın başlangıcı olabilir..

Bitcoin’i (BTC) ve tüm kripto yatırım ortamını izlemek için 2021’den ve özellikle de Şubat ayından daha iyi bir zaman olmamıştı. Yatırımcıların (acemi ve uzmanlar) yoğun talebi nedeniyle 16 Şubat Salı günü, kripto para birimi Ocak ayında 40.000 $ ‘lık bir önceki dönüm noktasını kırmayı başardı ve 50.000 $’ ı geçti. 21 Şubat Cuma sabahı geç saatlerde Bitcoin 57.500 dolar ile 58.000 dolar arasında işlem görüyordu. Mevcut ralli, iki aydan kısa bir süre içinde kripto varlığının değerinin iki katından fazla arttığı anlamına geliyor..

Bitcoin, “Satoshi Nakamoto ” takma adıyla tanınan bir adam tarafından, fiat para birimleriyle (Euro, Pound, ABD Doları, Avustralya Doları, Yeni Zelanda Doları, Güney Afrika Randı ve Japon Yeni) 2008 mali krizini ve 2009 konut piyasasındaki çöküşü takiben.

Bay Nakamoto, aracıyı (finansal kurumlar) ortadan kaldırmak amacıyla kripto varlığını yarattı. Blok zinciri olarak bilinen merkezi olmayan bir defter sistemi kullanır..

Bitcoin en popüler kripto para birimidir ve 1 Trilyon doların üzerindeki kripto alanında Şubat 2021 itibariyle en büyük piyasa değerine sahiptir. Mart 2020’de finansal piyasaları diz çöktüren salgının zirve yaptığı dönemde yok olma moduna giriyormuş gibi görünen bir varlık için bu rakamlar oldukça şaşırtıcı..

O zamanlar Bitcoin (BTC), Wall Street Journal’dan Paul Vigna’ya göre “hisse senetlerindeki düşüşün iki katı büyüklüğünde” yatırımcılar tarafından büyük bir satış yaşadı. Açıkça görülüyor ki, varlık ticaret hacminin büyük ölçüde azaldığı ve sonuçta ortaya çıkan etkinin, varlığın ticaret hacminin büyük ölçüde düştüğünü gören 3.800 $ ‘dan işlem gördüğü Mart ayında 52 haftanın en düşük seviyesi olan varlık, aracı kurumlar ve borsalarda yoğun bir şekilde hissedildi. Piyasa kapitalizasyonu.

Her birey Bitcoin aracılığıyla kazanç elde etme şansı gördüğü için, hatırlanması gereken hayati bir şey, tek bir kişi tarafından düzenlenmemesidir. Bitcoin, temel talep ve arz yasalarına göre büyür. Bir ürüne olan talep ne kadar yüksekse, insanların o ürün için ödemesi gereken fiyat da o kadar yüksek olur. Madencilikte sadece 21 milyon olan Bitcoin durumunda bir ürünün arzı ne kadar düşükse, insanların ödemek isteyeceği fiyat o kadar yüksek.

Mart ayında 3.800 $ ‘dan işlem gördüğü ve Eylül’de 10.596.95 $’ a yükseldiği, Aralık 2020’de ilk kez 20.000 $ ‘a ulaştığı ve Ocak 2021’de 40.000 $’ a ek kazanç sağladığı ve aynı yılın Şubat ayında 58.000 $ ‘ı geçtiği için oldukça değişken (öngörülemez). kilometre taşı.

Basitçe söylemek gerekirse, insanlar yatırım hedeflerine göre istedikleri fiyattan alıp satıyorlar. Bu, Bitcoin’i yüksek büyüme gösteren yatırımcılar için çekici kılıyor, çünkü 2020 Eylül ayında 10.000 dolarlık bir yatırım, 6 aydan daha kısa bir sürede% 400’den fazla karla sonuçlanacaktı..

Öte yandan, kripto geleneksel yatırım değildir. Hargreaves Lansdown’dan (bir finansal hizmetler şirketi) Danny Cox’un dediği gibi “kripto para birimleri niş olarak kalabilir, iz bırakmadan yok olabilir, ana akım haline gelebilir veya ikisinin arasında herhangi bir şey olabilir. Herhangi bir yatırım çok yüksek risk olarak değerlendirilmelidir ”.

Tüm umutlarınızı tek bir dijital para birimine ve bu durumda Bitcoin’e bağlamayın; Portföyünüzü çeşitlendirin, böylece riskleri tüm yatırımlarınız arasında yayabilirsiniz.

Bitcoin: 2021’de İyi Bir Yatırım Olacak mı?

Uzmanların söylediklerine bakarsak, çok da uzak olmayan bir gelecekte BTC’nin mevcut işlem fiyatından daha değerli olacağı büyük bir şans var ve bu da onu 2021’de iyi bir yatırım haline getirebilir..


Salgından önce Bitcoin’in en büyük itici gücü, hayranları, öncelikle kripto varlığının finans stratosferinde bir dayanak noktası olma olasılığını gören büyüme yatırımcılarıydı. Pandeminin ardından varlık, acemi ve hatta kayıplarını kripto ile diğer yatırımlardan korumak için büyük bir şans gören uzman yatırımcıların risk seviyesinde olan bir fiyatla (3800 $) işlem görüyordu..

Bitcoin, Aralık 2020’den itibaren% 150’den fazla arttı ve bu sefer ana itici güçler tek bir yöne doğru kaymıyor. Varlığın burada kalacağına inanan üniversite bağış fonları, yatırım fonları ve emeklilik planları gibi büyük ölçekli kurumlardan büyük bir yatırımcı akını olmuştur..

Yeni yatırımcılar, zamanla finans otoritelerinin tüm boşlukları belirleyerek ve yatırımları korumak için uygun önlemleri alarak madeni paraları düzenlemenin daha iyi bir yolunu bulacağına inanıyor..

Nihayetinde, kripto paranın en iyi boğa koşusu sırasında, salgının zirvesinde Mart ayının en düşük seviyelerine maruz kalmadan önce 18 Aralık 2017’de 19.783,21 $ ‘a yükseldiğinde durum böyle değildi. İlgi gösteren tek insanlar, herhangi bir merkezi hükümet tarafından düzenlenmediği için onu koruyan perakende yatırımcılar ve onu Kaçırmanın Korkusu’na dayanarak satın alan diğerleri oldu. Büyük kazançlar elde etme olasılığı hakkındaki spekülasyonların bir sonucu olarak, bazı kişiler buna biraz para attı..

Normalde, insanlar güvene dayalı yatırım kararları alırlar ve para piyasasında ana akım finansal hizmet şirketlerinin uzman danışmanıdır. JP Morgan, uzun süredir BTC kullanımına güçlü bir muhalefet ediyor. 2017’de The Guardian tarafından yazılan bir makalede, JP Morgan patronu Jamie Dimon, “Bitcoin patlayacak bir sahtekarlık” olarak etiketlenmişti. Yatırım bankası ve finansal hizmetler holding şirketi, bir servet olarak artık dijital para birimini destekledi ve “parlak bir geleceği olabileceğini düşünüyor”.

BUSINESS INSIDER tarafından yazılan bir finans haberi makalesinde, JP Morgan’ın yatırım uzmanları “Bitcoin’in 100.000 $ ‘a kadar yükselebileceğini” yinelediler. Aralık 2020’de Sigorta devi MassMutual, Sigorta’nın genel yatırım hesabı için 100 milyon dolarlık bir yatırımla BTC kulübüne katıldı. Sigorta Şirketi kriptoyu New York Dijital Yatırım Grubu (NYDIG) aracılığıyla satın alarak madeni paranın finans dünyasındaki kademeli çekiciliğini ve varlığını onayladı. 2020’nin ikinci çeyreğinde korumacı, hayırsever ve hedge fon yöneticisi Paul Tudor Jones, dünya çapındaki merkez bankalarının para basmaya başlaması ve dijital parayı 1970’lerdeki altın ticaretiyle karşılaştırması nedeniyle enflasyona karşı bir koruma olarak Bitcoin satın aldı..

Herhangi bir kurum tarafından düzenlenmemesi ve kendilerini dünyanın neresinde bulurlarsa bulsun yatırımcılara açık kalmanın bir sonucu olarak, dijital varlığın fiyat dalgalanması ve dolayısıyla öngörülemezliği durmayacaktır..

Bitcoin 2021’de Yükselmeye Devam Edecek mi?

Bitcoin, kademeli olarak finansal ana akımda dalgalar yaratıyor ve geleceğin modern para birimi olduğuna inanan finansal oyundaki büyük oyunculardan aldığı kabullere dayanarak toparlanacak. Birçok Uzman, hem kurumsal hem de özel yatırımcılardan gelen bir para dalgası nedeniyle 2021’de BTC fiyatının yükseleceğini kabul etti..

Kripto yatırım ortamındaki en büyük haber, kripto para birimlerinin kullanımının büyük bir savunucusu olan Tesla İcra Kurulu Başkanı (CEO) Elon Musk tarafından yapılan 1,5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımıdır. Bir şirket olarak Tesla, dijital paraya olan inancını yineleyen bir bildiri yayınladı: “Müşterilerin ürünleri için kripto para birimi ile ödeme yapmalarına izin vermeye doğru ilerliyordu”.

Şu anda, bitcoin birkaç çevrimiçi ödeme sisteminden güvenilir bir destek elde etti. Bunlar arasında popüler olan PayPal, Cash App ve Skrill, müşterilerin hesaplarını para tutmak, satın almak ve satmak için kullanmalarına olanak tanır..

Finans sektöründeki bir diğer önemli oyuncu VISA, Ekim 2020’de Bitcoin ile ilgili banka ve kredi kartları sunmak için kripto borsası Coinbase ile bağlantı kurmayı planladığını duyurdu..

Birkaç yatırımcı, yatırım kararları verebilmek için geleceğe güveniyor. Ekonomist Robert Shiller, vadeli işlemlerin önemine inanıyor ve hatta “2017 balonunun o sırada bitcoin vadeli işlemlerinin olmaması gerçeğiyle bağlantılı olabileceğini” öne sürdü. Bitcoin vadeli işlemleri ve seçeneklerinin yanı sıra blockchain ile ilgili fonlar, aksi takdirde oynaklıktan ve paralarının bir kısmını veya tamamını kaybetmekten korkabilecek yatırımcılara büyük bir güvenlik katmanı sağlamak için uzun bir yol kat etti. Vadeli işlemler, yatırımcıların düşen fiyatlar hakkında spekülasyon yapmasına yardımcı oluyor.

Kaçırmayın: Bitcoin 2021’de Neden Patlayacak

2021 ve Ötesinde Bitcoin Fiyat Tahmini

Eski naysayer, JP Morgan, Bitcoin fiyatının 2021’de 100.000 $ ‘a ulaşacağına inanıyor..

BTC gibi bireyler ve uzmanlar tarafından yapılan her fiyat tahmini, birçok satıcıyı neden sattığım konusunda geride bırakarak onu aşmanın inanılmaz bir yolunu buluyor? Clem Chambers’ın dediği gibi, “madeni para bir gün 1 milyon dolar değerinde olabilir veya birçok insanın beklediği normal fiyat seviyelerine düşebilir. Bunun nedeni, fiyatının kişisel FOMO ve kurumsal FOMO’dan büyük ölçüde etkilenmesidir ve bu dürtü geçene kadar kimse dijital varlığın fiyatını gerçekten belirleyemez ”.

Ağustos 2020’de Bitcoin 10.000 dolara ulaştı ve birkaç kişi kripto parayı 8.500 dolarla sattı ve 20.000 dolara yükselene kadar direncin çoğunu sağladı. Bu fiyata, birkaç yatırımcı büyük bir satışın yolda olduğunu hissetti ve şaşkınlık içinde, Bitcoin’in Şubat 2021’deki mevcut fiyatı 57.000 doları geçti..

bitcoin fiyat tablosu

Mevcut haliyle, her hafta BTC ve diğer kripto paralara yatırım yapmamak, kaçırılan büyük bir fırsat gibi görünüyor..

Devamını Oku: Bitcoin 2021’de ve Ötesinde Ne Kadar Değerli Olacak??

Bitcoin’e nasıl yatırım yaparım?

Kripto para birimleri popüler hale geldikçe, yatırım yapabileceğiniz birkaç ticaret ve borsa vardır. Tecrübe ve kullanım kolaylığına dayalı, eToro Bitcoin satın alabileceğiniz harika bir platform sağlar.

KAYDOLMAK, çevrimiçi bir hesap oluşturmanın ilk adımıdır. Gerçek ayrıntıların sağlandığından emin olun.

HESAP DOĞRULAMA, sürecin ikinci adımıdır. Hesabınızın güvenliğini sağlamak için ve KYC’nin (Müşterinizi Tanıyın) bir parçası olarak, kimliğinizin onaylanmasına yardımcı olmak için ehliyetinizi veya pasaportunuzu) ve adres kanıtı yüklemeniz gerekecektir..

MEVDUAT FIAT PARA BİRİMİ bir sonraki adımdır. Doğrulama sürecini başarıyla tamamladıktan sonra, talimatları izleyebilir ve BTC satın almayı mümkün kılmak için gerekli bir adım olan itibari para birimini (USD, GBP ve EURO) yatırabilirsiniz..

Son adım, İLK BİTCOİN ALIMINIZI YAPMAK. Hesabınızda para varken, sadece “Bitcoin” sayfasına gidin ve ilk satın alma işleminiz yolda..

1BTC satın alacak paranız yoksa Bitcoin’in kesirli olarak satın alınabileceğini unutmayın. Kişisel mali durumunuza veya mevcut yatırım hedefinize bağlı olarak bütünün bir kısmını satın alabilirsiniz. Örneğin, BTC’nin şu anki fiyatı 57.000 $ ise, koinin% 10’unu 5700 $ ‘dan satın alabilirsiniz, 0.1 BTC veya madalyonun% 1’ini 0.01 BTC olan 570 $’ dan satın alabilirsiniz..

Peki Bitcoin İyi Bir Yatırım mı? Sonuç

Evet, iyi bir yatırım. Epxerts’e göre Bitcoin, en popüler kripto para birimi ve en büyük piyasa değerine sahip olarak birkaç yıl daha devam edecek. Madeni paranın toparlanması, önümüzdeki birkaç ay içinde momentumunu sürdürürse, madeni para başına 100.000 dolar değerleneceği ve piyasa değerinde yaklaşık 2 trilyon dolara ulaşacağı anlamına geliyor..

Yaratıcısı tarafından 21.000.000 olarak sınırlandırılan arz sınırlaması, başarısı için son derece önemliydi..

AT gibi büyük şirketler&T, Expedia, PayPal, Shopify ve Microsoft Bitcoin’i ödeme olarak kabul ediyor. Daha fazla şirket kriptoyu ödeme seçeneklerine eklemeye açık hale geldikçe, yalnızca popüler olmakla kalmayacak, aynı zamanda PayPal, Skrill, Neteller, Cash App ve WebMoney’nin müşteriler için daha fazla ödeme seçeneği sağlaması gibi çevrimiçi ödeme platformları gibi kullanımı için kült bir statü de kazanacak..

eToro – Bitcoin Satın Almak İçin En İyi Platform

etoro komisyoncusu

eToro, kripto endüstrisinde uzun yıllar boyunca güvenilir olduklarını kanıtladı – onları denemenizi öneririz.

Sanal para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında.

Daha fazla oku:

2021 İçin 10 Kalın Bitcoin Fiyat Tahmini

Bitcoin Fiyat Tahmini

Bitcoin’in 2021’de Paranızı İkiye Katlayabilmesinin 5 Nedeni

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector