Çoğu insan Bitcoin’e aşinadır, hatta bazıları Ethereum, Litecoin ve çeşitli diğer popüler Kriptolar gibi diğer kripto para birimlerini bile duymuş olabilir. Ancak kripto para birimlerinin temelini oluşturan teknoloji olan Blockchain’i duydunuz mu? Okuyun ve Blockchain’in neden önemli olduğunu öğrenin.

Blockchain hakkında sahip olduğumuz anlayış, Birleşik Krallık Hükümeti’nin Blockchain görev gücü, Facebook Blockchain araştırma grubu ve hatta düzenli IBM televizyon reklamları tarafından gerçekleştirilen etkinlikler sayesinde büyüyor..

Blockchain teknolojisini destekleyenler, bunun olacağına inanıyor:

1) Oylama sistemlerini, tapu sicillerini ve pasaportları değiştirin

2) Finansal işlemlerden ücretleri kaldırın

3) Fiziksel sözleşmeleri değiştirin

4) Her türlü anahtar ihtiyacını ortadan kaldırın

5) Dijital müzik, film, oyun, TV ve diğer ürünlerin korsanlığına son verin

6) İstenmeyen postaları tamamen ortadan kaldırın

7) Tamamen kendine ait olan kendi kendine giden otomobiller çağını başlatın

8) Bankalar, sigorta komisyoncuları ve devlet kurumları gibi yerlerde binlerce iş kaybı yaratın

Bunlar bazı cesur ifadelerdir, bu nedenle muhtemelen teknolojinin tam olarak ne olduğunu ve dünyamız üzerinde bu kadar büyük bir etkisi olup olmayacağını merak ediyorsunuzdur..

Şunlar da hoşunuza gidebilir: Bilmeniz Gereken 20 Çılgın Bitcoin Gerçeği

‘Blockchain’ kelimesiyle ne kastedilmektedir??

blockchain nedir


Blockchain, herkesin incelemesine açık olan güvenilir bir genel muhasebe defteri oluşturmak için kriptografi kullanan bir bilgisayar kodu biçimidir, ancak onu kontrol edebilecek tek bir kişi yoktur. Ama neden güvenilir bir kamu defterine ihtiyacımız var? Basit cevap güvendir. Blockchain, meşru doğruluğu sayesinde hepimizin güvenebileceği bir şey oluşturmak için akıllı bilgisayar kodu kullanır..

Güven neden bu kadar önemli?

Birçoğumuz, bir kredi kartıyla alışveriş yapmak, telefonla bir şey satmak ve hatta bir ev satın almak gibi günlük işlemlerimiz sırasında güven duyuyoruz. Bunu yapabilmemizin nedeni, yabancıların birbirlerine güvenebilmelerini sağlamak için bu işlemleri destekleyen bütün bir teknik sistem ve bir aracılar ekibinin olmasıdır. Devlet tapu sicil belgeleri, bir ev satın aldığınızı kanıtlayacak, bir şey satın almak istediğinizde kredi kartı şirketi sizi destekleyecektir, her şey güvenilir insanlar ve teknolojinin karmaşık katmanlarıyla desteklenir..

Burada, Birleşik Krallık’ta güven eksikliğinin büyük bir sorun olmadığı için şanslıyız, çünkü bankalar, sigorta şirketleri ve hükümet içindeki destek sistemimiz çok güçlü. Bu, iş yapmak için birbirimize güvenle güvenebileceğimiz anlamına gelir. Ancak, dünyadaki birçok ülkede durum böyle değil.

İnsanlar ayrıca şunu okudu: Başarılı Forex Yatırımcılarının Söylemeyeceği 8 Şey

Güven sorun değilse, neden blockchain’e ihtiyacımız var??

neden blok zincirine ihtiyacımız var

Blockchain çok daha ucuza mal olur bankalar, sigorta şirketleri ve devlet kurumları gibi yüksek düzeyde güven oluşturmak için şu anda kullandığımız bürokrasilerden daha fazla. Örneğin, son on yıllarda fiyat önemli ölçüde düştüğü için bir komisyoncudan 14 sterlinlik bir hisse fiyatı satın aldığınızı hayal edin. Ancak, komisyoncular ve takas odaları gibi yerlerde süreç boyunca ödeme yapacak aracılar vardır..

Bir başka örnek, başka bir ülkeye para transfer etmenin kolay bir yolu olmadığı için uluslararası para transferleridir. Bunun yerine, bir bankanın aracı olarak hareket etmesine ve ücret ödememiz gereken işlemle ilgileneceğine güveniyoruz..

Birleşik Krallık’taki tapu sicil sistemi oldukça iyi çalışsa da, bazı ülkelerde sistem yoktur veya hiç çalışmamaktadır. Mafiosi’nin Rusya’sında, mülkiyeti kanıtlayan evraklarla birlikte şüphelenmeyen insanların evlerinin haklarını talep eden hikayeler var. Güvenilir hükümet organları, dünya çapında şaşırtıcı derecede nadirdir ve mevcut olanların çalıştırılması çok maliyetlidir..

Kaçırmayın: Kripto Krallarının Fortune Hikayeleri

Blockchain Bitcoin ile bir ilgisi var mı??

Evet, Bitcoin, Blockchain teknolojisini kullanan dijital bir para birimidir, ancak Blockchain uygulamasının yalnızca bir örneğidir. Sadece beş yıl içinde dünya, her biri farklı görevleri yerine getirmek için kullanılan milyonlarca farklı Blockchain’e sahip olabilir. Örneğin, Nasdaq şu anda şirket hisselerinin sahipliğini kanıtlayacak bir Blockchain inşa ediyor. Diğer olasılıklar arasında para transfer etmenize veya sizi arabanızla eşleştirmenize yardımcı olacak bir Blockchain bulunur, teknolojinin uygulamaları neredeyse sonsuzdur.

İlginç ama beni nasıl etkileyecek?

blockchain teknolojisinin etkisi

Blockchain şirketlerinin eski teknolojiyi şaşırtıcı bir oranda değiştirmesiyle birlikte günlük hayatımızda halihazırda Blockchain uygulamalarını kullanıyoruz. Chain, Blockchain ve IP üzerinden ses (VOIP) arasında kullanılan analojiyi sağlayan küçük bir blockchain şirketidir. VOIP teknolojisi, aramalar eski analog kablolar, anahtarlar ve yönlendiriciler aracılığıyla iletildiğinde on yıldan uzun bir süre önce standart telefon sisteminin yerini aldı..

Yeni VOIP sistemi, kullanıcı deneyimini etkilemeden telefon görüşmelerini dijital çağa taşıdı. Çağrı kalitesi çok fazla iyileşmese de, en büyük fayda telefon görüşmeleri için fiyatların önemli ölçüde düştüğü zaman geldi. Bugün FaceTime, WhatsApp, Skype ve Viber gibi uygulamalarla dünyanın her yerinden herhangi birini ücretsiz aramak mümkün..

Bu, Blockchain teknolojisinin kullanımıyla ortaya çıkan olasılıkların sadece küçük bir örneğidir. Bu yeni bilgisayar kodu biçimine güvenmeye başlayabilirsek, konseyler, bankalar, avukatlar ve sigorta komisyoncularının başı dertte olabilir..

Bu makaleye göz atın: Yatırım Yapmayarak Ne Kadar Kaybedersiniz?

Blockchain’den para kazanmak mümkün mü?

Chain şirketinden Adam Ludwin, son altı ayda büyük şirketlerin ve bankaların elde edilecek büyük potansiyel karlar olduğunu fark ettiğine inanıyor. Hepsi yeni teknolojiyi benimseme sürecini hızlandıran Blockchain stratejileri oluşturmak için acele ediyorlar..

İlk özel Blockchain şirketleri, bu yılın sonlarında yüzmeyi planlayan Coinsilium da dahil olmak üzere AIM’de halihazırda görülebilir. Blockchain, bazı taraftarların beklediği gibi mevcut finansal sistemimizin tamamının yerini almasa da, hayatımıza kesinlikle büyük fırsatlar getirecek. Önemli ölçüde büyüdüğünü veya tamamen başarısız olduğunu görebileceğimiz dünyanın en büyük şirketlerinden bazıları.

Trading Education’da, bilgili ve eğitimli yatırımlar yapabilmeniz için size ticaret dünyasından en son haberleri ve tavsiyeleri sunmak bizim görevimizdir. Daha fazla bilgi edinmek için lütfen bloglarımıza bir göz atın veya bilgili ekibimizle iletişime geçin..

Sıradaki: Mantıksız Coşku: Bu Paha Biçilemez Klasik Her Zaman Gibi Alakalı

Trading Education’dan bu makaleyi okumaktan keyif aldıysanız, lütfen bir beğenin ve ilginizi çekebileceğini düşündüğünüz başka kişilerle paylaşın..

Kaynak: www.fool.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector