Blockchain teknolojisindeki devrimle birlikte, kritik bir finansman kaynağı olarak blockchain kullanımı oldukça gerekli hale geliyor. Bu düşünceler, ortak ve sıkça sorulan soruya yol açar: Blockchain teknolojisinin geleceği nedir??

Şüphesiz, blockchain teknolojisinin geleceği, geleceğin finansal taleplerini karşılamak için ortak, daha merkezi olmayan, olağanüstü hızlı ve ucuz bir yöntemin oluşturulmasıyla ilgilidir. Temel amaç, çağdaş küresel dünyanın ihtiyaçlarını karşılayacak sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmaktır..

Artık küresel olarak yaklaşık 42 milyon dijital cüzdan kullanıldığına göre, gelecekteki finansal kaynakların insanlara farklı blok zincirleri arasında kripto para alışverişini kolaylaştıran platformlar sağlaması gerekiyor. Blockchain teknolojisinin geleceği, işlem maliyetlerinin yüzde birin altına düşürülmesini sağlamak için yeterli önlem ve standartların geliştirilmesinde yatmaktadır. Gelecekteki işler, gerçek zamanlı ödeme ve herkes ve herkes tarafından her zaman kullanılabilecek kolay değişim yöntemlerini gerektirir..

Blockchain teknolojisinin geleceği son derece verimli avantajlara sahip olsa da, blockchain gibi devrimlerin her zaman başlangıçta önemli direnç ve engellerle karşılaştığı belirtilmelidir..

Blockchain Neden Yeni Dünya??

İnsanlar dijital para birimlerine daha fazla yatırım yaptıkça, Glassnode ve Bitinfo Yalnızca 2020’de her gün ortalama 700 bin ila bir milyon işlemle dijital işlemlerde önemli bir artış olduğunu ortaya koyuyor.

2016 yılında Elizabeth White kurulmuş The White Company, dijital para biriminin kullanımıyla ilgilenen bir platformla piyasanın lüks pazar taleplerini karşılayacak. İnsanlar daha yapıcı değişim yolları arıyorlar. Bitcoin ve diğer kripto para birimleri giderek daha yaygın hale geliyor.

İnsanların kripto para birimlerine sahip olmakla ilgilendiği görüldü. Son on yılda bitcoin kullanıcı sayısının önemli ölçüde arttığı gözlemlendi. hakkında Amerikalıların% 11’i şu anda kendi bitcoin’lerine sahip, yani şu anda eyalette neredeyse 30 milyon bitcoin alınıp satılıyor.

Blockchain teknolojisinin devrimi ve kripto para birimlerinin sık kullanımındaki artışla birlikte, blockchain’in yakında temel bir zorunluluk haline gelmesi ihtimali var. Uluslararası endüstriler ve ticari kuruluşlar, blockchain teknolojisi ile dönüştürülüyor. Blok çözümleri, verilere birden çok tarafça erişim, veri doğrulama güvencesi ve etkili bir merkezi sistem gibi gelecekteki bir işletmenin tüm temel ihtiyaçlarını karşılar..

Blockchain Üçlemesi

Blockchain teknolojisindeki evrim, blockchain üçlemesini doğurdu. Blockchain ağlarının güvenlik, ademi merkeziyetçilik ve ölçeklenebilirlik arasında değiş tokuş yaptığı görülmüştür. Blockchain teknolojisinin geleceği, bu üç özelliğin dengesinde tutulmaktadır. Blockchain teknolojisindeki gelişmeler, üç temel iş değişimi ihtiyacını da kolaylaştırabilecek bir ağ sağlayıcısı oluşturmaya zorluyor. Gelecekteki blockchain teknolojileri, daha istikrarlı ve pratik bir çerçeve oluşturmak için blockchain üçlemesini çözmeyi hedefliyor..

İşletme Yönetimi ve Blockchain

Blockchain teknolojisinin en çok beklenen geleceğinin, iş teknolojilerinin iyileştirilmesinde olması bekleniyor. Küresel iş prosedürlerinin akıllı iş yönetimi ve güvenliği için blok zinciri benimsemesi bekleniyor. İnanılmaktadır 2030 yılına kadar; Dünya, tümü blockchain teknolojisindeki gelişmelere atfedilen daha gelişmiş yaşam standartlarıyla tamamen yeni bir aşamada olacaktı..


Kaotik ve parçalanmış iş ilişkisini çözme dürtüsü çok önemli hale geldiğinden, dünya ticaretinin gelecekte blok zincirini güçlendirmesi muhtemeldir. Daha sorunsuz iş çözümleri sağlayan blockchain aracılığıyla bir bozulma önleme sisteminin geliştirilmesi bekleniyor..

İşletmelerin ve kuruluşların blockchain teknolojisinden elde edeceği temel faydalar şu şekilde özetlenebilir:

Etkili tedarik zinciri yönetimi

Önemli işletmelerdeki ürünlerin yaklaşık% 10’unun gri pazarın bir parçası olduğu ve multi-milyon dolarlık bir tedarik zincirini oluşturduğu kaydedildi. Blockchain, bu iş değişikliklerini basitleştirmeyi ve parçalı sistemde daha fazla verimlilik yaratmayı hedefliyor. Blockchain, iş geliştirme ekiplerinin ürün geçmişlerinin daha ayrıntılı dokümantasyonuna daha kolay sahip olmasını sağlayacak yüksek şeffaflık oranları vaat ediyor..

Blockchain teknolojisini kullanmak, gerçek zamanlı raporları kaydetmek için entegre bir çerçeveyi güçlendirebilir; bu raporlar, tedarik zinciri yönetiminden envanterden fişlerin başlangıcına kadar değişebilir. Dağıtılmış bir defter daha sorunsuz olabilir ve daha doğru ve zamanında veritabanları sağlayabilir. Blockchain teknolojisinin geleceği, geleneksel kayıt tutma ve belgelerin yükseltilmesine kıyasla insan hatasını ortadan kaldırma açısından daha tedirgin edici..

Denetim ve kalite güvencesi

Kalite güvence protokolleri, işlemlerin doğru kayıtlarını oluşturmak açısından çok zor olabilir. Blockchain teknolojisi, ürünlerin üretim ve dağıtım prosedüründeki sorunların tanımlanmasını sağlayacaktır..

En gelişmiş blok zincirindeki izleme entegrasyonları, verimlilik sağlamak için benzersiz fırsatlar sağlayabilir. Blockchain, finansal denetimlerin dış ortaklar ve iş sahipleri için daha doğru olmasını sağlayan kalıcı kayıtların oluşturulmasını kolaylaştırır..

Blockchain’in en heyecan verici özelliği muhasebe çözümlerindeki otomasyon olabilir. Şu anda, birkaç blok zinciri platformu otomatikleştirilmiş günlük muhasebe ihtiyaçları sağlıyor ve daha fazla geliştirmenin kısa süre içinde biçimlendirilmesi bekleniyor..

Akıllı sözleşmeler

Blockchain teknolojisinin getirdiği faydalı bir değişiklik akıllı sözleşmelerdir. Daha fazla yükseltme ile akıllı sözleşmelerin daha akıllı yürütmelere sahip olması bekleniyor. Çağdaş satış operasyonlarının karşılaştığı temel zorluklar, aynı anda birden fazla anlaşmayı yönetme kapasitesiydi..

Blockchain teknolojisi, son kullanma tarihlerinin, tabelaların ve otomatik yenilemelerin gereksinimlerine yönelik daha akıllı bir yaklaşım sağlar. Blockchain, güvenli kodlama protokolleri tarafından desteklenen daha dijitalleştirilmiş ve yükseltilmiş sözleşme taslakları oluşturdu. Akıllı sözleşmelerin etkileyici özellikleri, özelleştirilmiş eşler arası ağdaki herkesin izleyebileceği izlenebilir uygulamaları içerir.

Daha uygun fiyatlı ve verimli işlemler

Geleneksel kredi kartları, işlemler yapıldığında ödemelerin yüzde iki ila beşini sizden aldığında, dijital cüzdanlar bu pahalı ücretlerden muaftır. Uluslararası ticari kuruluşlar artık ödeme prosedürlerini işlemek için daha uygun fiyatlı ve güvenli yollar talep ediyor. Blok zinciri tarafından sağlanan otomasyon ve şeffaflık oranları, ödemeler için aracılara sahip olma gereksinimleri ortadan kalktığı için işletmeler için daha kullanışlıdır..

Blockchain nadiren yüzde birden fazla ücret alır ve bazı entegrasyonlarda hiçbir ücret alınmaz. Blockchain teknolojisini geliştirmeye devam ederken sınır ötesi ödemeler iyileştirildi. Blokzincirlerin maliyeti ve hızı, ödeme prosedürlerini sorunsuz hale getirdi. Bu şekilde, blok zincirinin geleceği, diğer potansiyel sektörlere daha iyi odaklanmak için ödeme süreçlerinin kolaylaştırılması olmalıdır..

Blockchain ile Sektörlerdeki Dönüşümler

Birçok iş endüstrisi blockchain yoluyla dönüşüyor. Blockchain teknolojisinin geleceği, bu gelecekteki endüstrilerin desteklenmesinde yatmaktadır. Blok zincirini çerçevelerine dahil eden ünlü girişimlerden bazı örnekler aşağıdaki gibidir:

Nordea

Nordea, büyük Avrupa bankaları ile küçük veya orta ölçekli işletme şirketleri arasında bir bağlantı oluşturmak için bir girişim kurdu. Nordea, küçük şirketlerin uluslararası platformlarda ticaret yapmasını sağlar.

ENGELLEME

INBLOCK, blockchain teknolojisindeki eksikliklerin giderilmesine yardımcı olacak değişiklikler yaratmak için çalışıyor. İşlemleri daha hızlı, daha kolay ve daha güvenli hale getirmek INBLOCK, blok zinciri teknolojisinde kolaylaştırma oluşturmak için IBM LinuxONE ile birlikte çalışıyor.

Kroger

En büyük market perakendecilerinden biri olan Kroger, gıdanın izlenebilirliğini destekleyen modüller kurarak blok zincirini entegre etmeye başladı. Perakendeciler artık çiftliklerdeki gıda tedariklerini blockchain kullanarak marketin raflarına kadar takip edebiliyor. Blockchain, hangi ürünlerin raflardan çıkarılması gerektiğini ve hangi ürünlerin son tüketiciler için güvenli olduğunu belirleyerek süreçleri kolaylaştırır..

NuArca

NuArca, blockchain teknolojisini entegre ederek daha modern bir oylama yöntemi sunmak üzere. Bu tür blok zinciri çözümleri, oylama sürecinde size anonim entegrasyonlar ve saydamlıklar sağlayacaktır. Bu, ticari kuruluşların vekil oylama döngüleri oluşturmasına ve karar verme sürecine yardımcı olmasına olanak tanıyan bir sistem sunacaktır..

Gerçek Dünyadaki Anahtar Uygulamalar

Blockchain, gerçek dünyada giderek daha yaygın hale geliyor. Blockchain teknolojisinin geleceği pratik uygulamalarda yatmaktadır. Jim Bassinggame, blockchain teknolojisinin güvenin geleceği. Sigorta şirketleri, çok taraflı sigorta sözleşmeleri oluşturmak için blok zinciri kullanma eğilimindedir. Göre Veri Avantajı, Sigorta endüstrisindeki blockchain pazarının 2023 yılına kadar 65 milyon dolardan 1,4 milyar dolara yükselebileceği tahmin ediliyor. Bu pazarın CAGR’sinin yüzde 85 oranında büyümesi bekleniyor..

Blockchain’in bazı pratik uygulamaları aşağıdaki gibidir:

 • Kişisel bilgilerin gizliliği.
 • Finansal hizmetler: Finansal hizmetler blockchain kullanılarak daha etkilidir. Gelecekteki finansal ihtiyaçların talepleriyle başa çıkmak için finansal prosedürleri entegre etmek için blok zinciri gibi merkezi olmayan bir sistem bulmak zorunludur..
 • Kimlik yönetimi: Blockchain teknolojisi, çok etkili bir kimlik yönetimi yöntemi sağlıyor.
 • Güven: Blockchain, bir işletme şirketinin paydaşları için daha güvenilir bir çalışma biçimi sağlar.
 • Akıllı sözleşmeler: Daha önce tartışıldığı gibi akıllı sözleşmeler, blok zincirinin en kapsamlı özelliklerinden biridir..
 • Güvenli: Blockchain teknolojisi, önemli ölçüde sahtekarlık içermez ve varsa hırsızlıkların tanımlanmasına yardımcı olur.
 • Düşürülmüş maliyetler: Yükselen enflasyon blok zinciri ile maliyetleri önemli bir oranda düşürmek, para tutmanın en uygun fiyatlı yöntemlerinden biri olduğunu kanıtlayabilir..

Gelecek tahminleri

Blockchain’in geleceği oldukça proaktif görünüyor. Blockchain’in geleneksel bankacılık sistemini devralabileceğine inanılıyor. Blockchain teknolojisinin geleceğinin bu nedenle çok parlak olacağı tahmin ediliyor. Analistlerin yaptığı bazı kritik tahminler şunları içerir:

Tahmin 1: Kripto Hükümetleri

2030 yılına kadar çoğu hükümetin sanal para birimleri veya para birimi değişimi için bazı dijital platformlar oluşturmasının beklendiğine inanılıyor..

Tahmin 2: Trilyon Dolarlık Protokoller

Web 3.0 çağı ve ekonomileri yönetmek için rekabet eden üst düzey şirketler ile trilyon dolarlık şirketlerden ziyade trilyon dolarlık kripto belirteçlerinin olabileceği beklentisi var. Ekonominin yeni dönemi blockchain ile yönetilebilir.

Tahmin 3: Yaygın blockchain platformları

Kimlik çözümleri, "katil uygulamalar" blockchain için. Merkezi olmayan bir sistem, kimlik yönetimi sorunlarıyla başa çıkmak için blockchain teknolojisini destekleyecek ve blockchain’i herkes için daha erişilebilir hale getirecek..

Tahmin 4: Dünya ticaretini yürüten kripto para birimleri

Blockchain’in küresel tedarik yönetimlerine entegrasyonuyla, blockchain’lerin yakın gelecekte dünya ticaretine de hakim olması bekleniyor..

Devamını Oku: 2021’de İşlem Yapmak İçin En İyi Kripto Para Birimleri Nelerdir??

Tahmin 5: Sürdürülebilirlik ve Blok Zinciri

Blockchain, birçok kalıcı sorunun çözümü olarak kabul edilir. Blockchain’in yeni bir dünya düzeni getirerek yoksulluk uçurumlarını kapatabileceğine inanılıyor..

Blockchain’in Geleceğiyle İlgili En Sık Sorulan Sorular Nelerdir??

Blockchain teknolojisinin geleceği şüphesiz şüphelidir. İlk komploları geçtikten sonra bile, blockchain teknolojisinin geleceği hala daha fazla zorlukla örtülüyor. Bazı sorular şu şekildedir:

 • Ya blok zinciri mücadelelerle baş edemezse?
 • Bankacılık sistemi neden hala blok zincirleri entegre etmiyor?
 • Bankalar blockchain teknolojisinin bir parçası olacak mı??
 • Düzenleyiciler gemide olacak mı?

Bütün bu sorular bir şekilde cevaplandı. Pragmatik yönetişim modellerinin ortaya çıkmasıyla birlikte blok zincirinin gelecekte mükemmel olacağına inanılıyor..

Özet: Blockchain Teknolojisinin Geleceği Nedir??

Blockchain teknolojisinin geleceği büyük olasılıkla parlak olacak. Blockchain’in sahip olduğu özellikler sayesinde daha popüler hale geliyor ve giderek daha fazla benimseniyor. Blockchain’in gerçek dünyadaki uygulamasında penetrasyonundan şüphe duyan şüpheciler olsa da, potansiyel hala büyük..

eToro – En İyi Kripto Para Birimi Platformu

eToro, yıllar boyunca Kripto endüstrisinde güvenilir olduklarını kanıtladı – onları denemenizi öneririz.

Sanal para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında.

Anahtar noktaları

 • Blockchain teknolojisindeki devrim ve dijital cüzdanların giderek yaygınlaşmasıyla birlikte, blockchain teknolojisinin geleceğinin canlı olacağı tahmin ediliyor..
 • Blockchain teknolojisi gün geçtikçe standart hale geliyor ve her gün 700 milyona yakın kripto işleminin yapıldığı kaydediliyor..
 • Blockchain teknolojisindeki gelişmeler, üç temel iş değişimi ihtiyacının tümünü kolaylaştırabilecek bir ağ sağlayıcısı oluşturmaya zorluyor; güvenlik, ölçeklenebilirlik ve ademi merkeziyetçilik.
 • İş yönetimi, kolay denetim, etkili tedarik zinciri yönetimi ve hızlı işlemler gibi avantajlara sahip blok zinciri ile güçlendirilebilir..
 • Gelecekteki endüstrilerin ve hükümetlerin blockchain teknolojileriyle entegre olacağı tahmin ediliyor.
 • Blockchain, iş geliştirme ekiplerinin ürün geçmişlerinin daha ayrıntılı dokümantasyonuna daha kolay sahip olmasını sağlayacak yüksek şeffaflık oranları vaat ediyor..
 • İşletmelerin ve kuruluşların blockchain teknolojisinden elde edeceği başlıca faydalar; etkili tedarik zinciri yönetimi, denetim ve kalite güvencesi, akıllı sözleşmeler ve daha uygun fiyatlı ve verimli işlemler.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector