Cardano Fiyat Tahmin Tahmini – 2021 Yılında Cardano’nun Değeri Ne Kadar Olacak?

Cardano Fiyat Tahmin Tahmini:

 • DigitalCoinPrice.com, 2021’de ortalama 1,72 dolar, 2023’te 2,98 dolar ve 2025’te 12,54 dolar olan ADA ticareti ile Cardano’nun keskin bir şekilde değer kazanmasını bekliyor..
 • Long Forecas, Cardano fiyatının 2021’de 1,7 dolara ulaşacağını tahmin etti.
 • WalletInvestor, 2021’de ADA’nın fiyatı için inanılmaz derecede iyimser bir tahmin yaptı. Maksimum tahmini, ADA’nın 2021’in sonunda 3.775 $ değerinde olabileceğini gösteriyor..

Cardano, 2021’de ve Ötesinde Ne Kadar Değerli Olacak??

Cardano yükselecek mi yoksa çökecek mi? Cardano ADA Fiyat Tahminimiz 2021 – 2025’i okuyun

Cardano 2021 – 2025 tahmini peşinde mi? Yoksa ‘Cardano iyi bir yatırım mı? Doğru yerdesiniz. 2021 ve sonrası için en iyi Cardano fiyat tahminini paylaşacağız. Uzmanların gelecekteki performansı hakkında neler söyleyeceklerini ve Cardano’nun 2021 ve sonrasında ne kadar değerli olacağını öğrenmek için Cardano ADA’ya bir göz atıyoruz..

Kasım 2020’de Cardano’nun (ADA) fiyatı 0,107182 dolar ve piyasa değeri 3,335,479,936 dolardı. Sadece iki ay sonra, varlık şimdi 1.073 $ değerinde ve şaşırtıcı bir piyasa değeri 32.5 milyar $ ‘a sahip. Daha da heyecan verici bir şekilde, bu büyüme Cardano’nun dört rakibini geride bırakmasına neden oldu. Eskiden dünyanın en büyük onuncu kripto para birimi iken, şimdi altıncı sırayı yakaladı ve Litecoin ve Bitcoin Cash gibi büyük isimleri geride bıraktı! Peki, bu kısa ve uzun vadeli fiyat tahminlerini nasıl değiştirdi??

Bu makalede, en iyi analistlerin 2021-2025 yıllarında ADA’nın fiyatı için nelerin beklediğine inandıklarına bir kez daha göz atacağız. “Cardano iyi bir yatırım mı?” Diye merak ediyorsanız, daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

Cardano, Ethereum’un kurucularından Charles Hoskinson tarafından 2017 yılında piyasaya sürüldü ve üçüncü nesil kripto para birimi olarak biliniyor. Bu, ona eski rakiplerin nerede mücadele ettiğini görme ve sonuç olarak kendi varlığını geliştirme fırsatı verdi. Ama bu parlak bir geleceği güvence altına almak için yeterli olacak mı?

Cardano’nun iyi bir yatırım olduğunu öğrenmek istiyorsanız okumaya devam edin. Bu makalede, altcoin’in önümüzdeki beş yıl içinde değer kazanıp kazanmayacağını öğrenmek için en iyi Cardano fiyat tahminlerinden bazılarını inceleyeceğiz. İster ADA’nızı elinizde tutmaya veya satmaya karar vermek isteyen mevcut bir yatırımcı, ister varlığı portföyünüze eklemeyi düşünen biri olun, bilmeniz gereken her şeyi burada derledik.

Cardano ADA’yı% 0 komisyonla hızlı ve kolay bir şekilde satın almak istiyorsanız, göz atın eToro Borsası!

Cardano nedir?

Cardano bir risk kanıtı (PoS) blockchain platformu. Bir POS sisteminde, kullanıcılar geçişleri doğrulamak için kripto para birimlerini teminat olarak “stake” ederek blok zincirine yeni işlemler ekleyebilir. Bu, bir platform kullanan bir platformdan çok daha az enerji yoğun işin kanıtı algoritması, yani madencilerin blok zincirine eklemeden önce bilgisayar donanımlarını kullanarak karmaşık matematiksel denklemleri çözmeleri gerektiği anlamına gelir..

Ethereum’un Ether ve Ripple’ın XRP olması gibi, Cardano da ADA içindir. Kısacası, bu, Cardano’nun yerel kripto para birimi ADA’nın çalıştığı platformun adı olduğu anlamına gelir. Cardano, iki farklı katmanla oluşturulmuş açık kaynaklı bir blockchain platformudur. İlki denir Cardano Yerleşim Katmanı (CSL), bazen basitçe kripto para birimi katmanı olarak bilinir ve bu, kullanıcıların kripto işlemlerini gerçekleştirebileceği yerdir..

İkinci katman Cardano Hesaplama Katmanı (CCL). Bu katman, geliştiricilerin merkezi olmayan uygulamalar (dApp’ler) ve akıllı sözleşmeler. Akıllı sözleşmeler, ödediğiniz fiyat ve tutarı ödediğiniz taraf gibi sözleşmenin belirli şartlarını kodlayan otomatik sözleşmelerdir. Bitcoin madenciliği sürecine çok benzer şekilde, bu, ödeme sistemini inanılmaz derecede şeffaf hale getirir ve aynı zamanda insanların bankalar gibi üçüncü taraf kuruluşlardan geçmek zorunda olmadıkları anlamına gelir..

Cardano’nun benzersiz mimarisi, onu birinci ve ikinci nesil kripto para birimlerinden ayıran özelliklerden biridir. İki farklı katman, gelecekte potansiyel sert çatalların ortaya çıkmasını çok daha kolaylaştıracak ve genellikle uzun vadeli ölçeklenebilirliğini artıracaktır..

Son boğa koşusunda Cardano’ya ne olduğunu merak ediyor musunuz? Doğru yerdesiniz. Bu makalede, en iyi analistlerin 2021-2025’te Cardano ADA fiyatından ne beklediklerini ve Cardano fiyatına ilişkin tahminlerin nasıl değiştiğini inceleyeceğiz..


Kısa Vadeli Cardano Fiyat Tahminleri: 2021

2021 için Cardano fiyat tahmini

2021’de Cardano ADA’yı tahmin eden kripto uzmanları neler??

Cardano’nun tam olarak ne olduğunu özetledikten sonra, 2021 boyunca fiyatına ne olmasını bekleyebileceğimize bir bakalım. Kripto para birimi tahminleri arasında bir dereceye kadar değişiklik görmek normal olsa da, burada derlediğimiz ADA tahminleri ezici bir şekilde aynı fikirde. ADA fiyatının artacağını – ancak çok farklı boyutlarda.

(Kripto para dünyasını tahmin etmenin çok zor olabileceğini unutmamak önemlidir, bu nedenle portföyünüze herhangi bir şey eklemeden önce her zaman kendi durum tespiti yapın).

Kripto para izleme sitesi Messari’nin CEO’su Ryan Selkis’in Cardano projeksiyonlarını paylaşarak başlayacağız. Selkis, Twitter’da Bitcoin ve Ethereum gibi büyük isimler hakkında sık sık tahminlerde bulunur – bu nedenle bazı takipçiler, Cardano için yaptığı son projeksiyonları okuduklarında şaşırdı. 2021’de Cardano’nun fiyatının dünyanın en büyük kriptoları listesinde 10. sıradan 5. sıraya yükseleceğine inanıyor..

Bu, o zamanlar yaygın bir güvensizlikle karşılanmasına rağmen, ADA zaten bu hedefi tutturmaya çok yakın ve birçok olası yatırımcının varlığı daha ciddiye almasına neden oluyor..

Digital Coin Price’a göre, Cardano için kısa vadeli görünüm nispeten güçlü. Yatırım platformu, tahminlerini göstermek için aşağıdaki grafiği yayınladı:

Gördüğümüz gibi, Digital Coin Price, ADA fiyatının 0,58 dolar civarında yüksekler ile 0,47 dolar civarında düşükler arasında dalgalanmasını bekliyor. Doğrusal ilerleme konusunda çok fazla kanıt olmamasına rağmen (grafik, gözle görülür bir yükseliş veya düşüş eğiliminin aksine düzenli zirveler ve çukurlarla karakterize edilir), bu yine de Kasım ayında yaptığı tahminlerle karşılaştırıldığında önemli bir iyileşme gösteriyor..

O sırada, Digital Coin Price, ADA’nın tüm yıl boyunca 1.3 $ ‘ın altında kalmasını bekliyordu..

Güncellenmiş tahmini, en yüksek hedef fiyatını 0,3 $ ‘dan 0,585494 $’ a yükseltti – diğer bir deyişle neredeyse iki katına çıktı. Öngörülen bu faaliyetin önemli bir uzun vadeli kazanca yol açıp açmayacağını görmek için 2022-2025’e bakmamız gerekecek olsa da, Digital Coin Price’ın tahminini bu kadar büyük ölçüde değiştirmiş olması umut verici bir işaret.

İkinci kısa vadeli fiyat tahminimiz WalletInvestor’dan geliyor. Yatırım analizi platformu, 2021’de ADA’nın fiyatı için inanılmaz derecede iyimser bir tahmin verdi – “Cardano’nun fiyatı yükselecek mi?” Diye merak eden herkes için potansiyel olarak iyi bir haber.

Digital Coin Price’ın grafiğinden farklı olarak, bu güçlü bir yükseliş eğilimi gösteriyor. Bu tahminler doğruysa, Cardano 2018’den sonra en yüksek ikinci yılına girebilir..

WalletInvestor’ın maksimum tahmini, ADA’nın Kasım ayındaki yıllık en düşük seviyesinden dik bir fiyat artışının ardından 2021 sonunda 2.575 $ değerinde olabileceğini gösteriyor. (Platformun minimum, maksimum ve ortalama tahminleri, bu yılın en düşük seviyesi sırasıyla 0,131 ABD doları, 0,361 ABD doları ve 0,254 ABD dolarıdır).

İlginç bir şekilde, WalletInvestor tarafından tahmin edilen çukurlar, Digital Coin Price tarafından öngörülen zirvelere denk geliyor gibi görünüyor. Her iki platform da belirli ayların – yani Mart ve Ekim – önemli fiyat değişiklikleri görebileceğini belirledi. Biri bunun yükselişe geçeceğine inansa ve diğeri düşüş olacağını tahmin etse de, mevcut veya potansiyel bir yatırımcıysanız bu dönüm noktalarını yakından takip etmeye değer olabilir..

Previsioni Bitcoin, 2021’in ilk yarısındaki göreli istikrarın ardından, ADA fiyatının Temmuz 2021’den itibaren fırlayacağını tahmin ediyor. Bu tahminler doğruysa ve ADA Ağustos 2021’de 1.48424 $ ‘a ulaşırsa, Previsioni Bitcoin’in algoritması bunun, Eylül 2021’de 1.62009 $’ a ve 2021’in sonunda şaşırtıcı bir 1.838 $ ‘a sıçrayan büyük bir büyümeye yol açabileceğini öne sürüyor..

Trading Beasts’ten son kısa vadeli ADA fiyat tahminimizi aldık.

Bu tahminlere dayanarak, 2021 Aralık ayı sonunda ADA fiyatının 1,64 ila 1,85 ABD doları arasında değişeceğini bekleyebiliriz. Varlığın cari fiyatının 1,07 ABD doları olduğu düşünüldüğünde, bu makaledeki en cesaret verici tahmin değil – özellikle odaklanırsak minimum fiyat tahmininde. Bununla birlikte, bu, Kasım ayındaki makaleye dahil ettiğimiz en düşüş tahmininden hala biraz daha yüksek (Digital Coin Price’a göre 0,214689 $).

Yatırım yapmaya hazır Cardano ADA?

Cardano İyi Bir Yatırım mı 2021?

Evet, tahminlere göre Cardano’nun değerinin 2021 boyunca artması muhtemel. Uzun vadeli tahminler biraz daha az uyum içinde. Bu, Cardano’nun 2021 için iyi bir yatırım olabileceği anlamına gelir, ancak sonuçta ticaret tarzınıza ve kısa veya uzun vadeli pozisyonları tercih edip etmemenize bağlıdır..

Basitçe söylemek gerekirse, Cardano pek çok potansiyel ödülü olan düşük riskli bir yatırımdır. Portföyünüze eklemeyi düşünmeden önce mutlaka biraz araştırma yapmanız gereken bir şey.

2021’de Cardano’nun Fiyatı Ne Olacak?

ADA 2021’de Yükselecek mi?

Cardano 2021’de yükselecek gibi görünüyor. ADA yatırımcıları yakın vadede 1,62 dolar ve 2021 sonunda 1,9 dolar görebilirler..

Long Forecas, Cardano fiyatının 2021’de 1,7 dolara ulaşacağını tahmin etti.

Previsioni Bitcoin’e göre Cardano 2021’de yükselip 1,88 dolarlık bir fiyat noktasına ulaşacak..

Coin Fiyat Tahmini, ADA fiyatının 2021’in en sonunda 2,2 $ ‘dan kapanabileceğini düşünüyor..

2021 için Cardano tahminleri inanılmaz derecede çeşitlidir. Uzun vadeli bir yatırım stratejisini tercih ediyorsanız, 2022-2025 için Cardano fiyat tahminlerine bir göz atalım..

Uzun Vadeli Cardano Fiyat Tahminleri: 2022-2025

2022 ve sonrasında Cardano ADA için tahmin yapan kripto uzmanları nelerdir??

Pek çok tüccar ve yatırımcı, Cardano ADA’nın fiyatı için önümüzdeki 5 yıl içinde neler saklayabileceğini bilmek istiyor. 2025 Cardano fiyat tahmini arıyorsanız veya hatta “Cardano’ya yatırım yapmalı mıyım?” Diye merak ediyorsanız okumaya devam edin.

Artık ADA’nın fiyatı için yılın geri kalanının neler getirebileceğini gördüğümüze göre, şimdi 2022-2025’e bakalım. Cardano yükselecek mi? ADA iyi bir yatırım mı? 2025’te Cardano’nun değeri ne olacak? Bu soruların yanıtlarını size sunmaya çalışmak için en ikna edici uzun vadeli tahminlerden bazılarını aradık..

İtalyan kripto sitesi Previsioni Bitcoin’e göre, Cardano’nun büyümesi bir heves gibi görünmüyor. 2023 yılına kadar ADA’nın 3,5 ABD doları değerinde olabileceği tahmin ediliyor, ancak bu rakam yıl ortasında biraz düşecek..

Cardano’nun fiyatının çok uzun zaman önce 0.25 $ olduğu düşünüldüğünde, 3.5 $ 2023 için cesaret verici bir hedeftir. (Bu, Previsioni Bitcoin’in 2022 için öngördüğü rakamlardan daha düşük olmasına rağmen, ADA’nın 3 $ ‘lık kritik değere ulaşmasını kısaca beklediğinde!). 2017-8’de piyasa çapındaki son boğa koşusu gerçekleştiğinde, birçok kripto para birimi hızla düşmeye başladı – bu nedenle Previsioni Bitcoin gibi platformların önümüzdeki 3-5 yıl içinde fiyat artışlarını göreceğimize inanması gerçeği için harika bir haber. birçok yatırımcı.

Peki, Uzun Tahmin de ADA’nın büyümesini bekliyor mu? Ne yazık ki gelecek, analizlerine göre pek parlak görünmüyor. Nispeten durgun bir 2021-2’den sonra, Long Forecast, Cardano’nun 2023 boyunca değer kaybedebileceğine ve yılı 0,12 $ ‘lık en düşük seviyelerde kapatacağına inanıyor..

2023 Devam

Ay Açılış Düşük-Yüksek Kapanış Aylık,% Toplam,%
Şubat 0,42 ABD doları 0,41 – 0,47 ABD doları 0,44 ABD doları % 4.8 % 144
Mar 0,44 ABD doları 0,34 ABD Doları – 0,44 ABD Doları 0,37 ABD doları -% 15.9 % 106
Nis 0,37 ABD doları 0,29 – 0,37 ABD doları 0,31 ABD doları -% 16.2 % 72,2
Mayıs 0,31 ABD doları 0,24 – 0,31 ABD doları 0,26 ABD doları -% 16.1 % 44.4
Haz 0,26 ABD doları 0,20 – 0,26 ABD doları 0,22 ABD doları -% 15.4 % 22.2
Tem 0,22 ABD doları 0,21 – 0,25 ABD doları 0,23 ABD doları % 4,5 % 27,8
Ağu 0,23 ABD doları 0,18 ABD Doları – 0,23 ABD Doları 0,19 ABD doları -% 17.4 % 5,6
Eylül 0,19 ABD doları 0,15 – 0,19 ABD doları 0,16 ABD doları -% 15,8 -% 11.1
Ekim 0,16 ABD doları 0,16 ABD doları – 0,20 ABD doları 0,19 ABD doları % 18,8 % 5,6
Kasım 0,19 ABD doları 0,15 – 0,19 ABD doları 0,16 ABD doları -% 15,8 -% 11.1
Aralık 0,16 ABD doları 0,12 – 0,16 ABD doları 0,13 ABD doları -% 18,8 -% 27,8

Bu haber mevcut Cardano yatırımcılarını memnun etmeyecek ve Previsioni Bitcoin tarafından tahmin edilen yüksek seviyelerden çok uzak. Şubat ve Haziran arasında fiyatta yarıya inen bu düşüş tahmini, bu makalede yer alan tüm kısa vadeli tahminlerden daha düşük. Uzun Tahmin, 2025 için bir hedef fiyat vermez – bu nedenle, bu hayal kırıklığı yaratan fiyatların, eğer doğruysa, gelecekte yeni bir boğa koşusunun yolunu açabilecek bir düşüş ayarlamasının parçası olduğunu umabiliriz..

DigitalCoinPrice’ın tahminlerine göre, ADA 2021 ve 2022’de mütevazı bir büyüme görecek. Ocak 2022’de kripto platformu 1,68 dolarlık bir fiyat öngörüyor. 2022’nin tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) Temmuz 2022’de 1,87 dolar olacak..

Bu noktadan hareketle, DigitalCoinPrice’ın tahminleri, yatırımcıların biraz hız trenine girebileceğini gösteriyor. 2023, 2022’den çok daha fazla yükselişe sahip olacak ve ADA’nın fiyatı 0,3 doların üzerinde kalacak. Yatırımcıların 2025’in potansiyel kazanımlarından yararlanmak için bu fırtınayı atlatması gerekecek.

Ocak 2025’ten itibaren çok daha cesaret verici. 2024 düşüşü, Cardano’yu Kasım 2025’te neredeyse 1,5 $ ‘lık yükseklere çıkaracak bir yükseliş eğilimi için yolu açacak. Bu, tercih ettiğiniz yatırım stratejisi ne olursa olsun, muhtemelen ADA’nızı DigialCoinPrice doğruysa 2024!

Neyse ki Prime XBT bu fiyatların hiç doğru olmadığını düşünüyor. 2022-2025 için çok daha fazla yükseliş tahmini verildi ve Cardano’nun 2,50 $ ve hatta daha yüksek bir seviyeye ulaşmak için hedefte olabileceğini iddia etti..

Bu grafiğin gösterdiği gibi, Prime XBT, Cardano’nun fiyatının yeni bir ATH için olduğunu gösterebilecek bir sol ve sağ omuz deseni belirledi. Bu model kısmen, varlığın 2021’de 1.56 $ ‘lık bir değere ulaşabileceği varsayımına dayanıyor – şu anda yüksek oranda ulaşılabilir görünen bir fiyat.!

Peki, diğer Cardano tahminleri bununla nasıl karşılaştırılır? Cryptoground.com’a göre Cardano ADA’nın fiyatı 2022’de 1.57 dolara ulaşacak ve oradan büyümeye devam edecek..

Tahminine göre Cardano, 2025’te 3,87 ABD Dolarına ulaşabilir. Bu, “Cardano 1 ABD Dolarına ulaşacak mı?”.

Coinliker.com, bu tahminlerin biraz fazla mütevazı olduğunu düşünüyor gibi görünüyor. Kripto web sitesi, 2022-2025 yıllarında ADA’nın fiyatı için aşağıdaki tahminleri verdi:

2021-2022: Fiyat: 1,55 $

2022-2023: Fiyat: 2,31 $

2025: Fiyat: 5,35 Dolar

Yüzde 6,680’lik bir büyüme artışı etkileyici olabilir, ancak eşi benzeri görülmemiş değil.

Cardano, 2017-2018’de, fiyatı sadece 1,18 $ olan ATH’sine fırladığı için muazzam bir büyüme oranı yaşadı. Bu, Coinliker’ın tahminlerine göre Cardano’nun 2025 yılına kadar önceki rekorunu aşacağı anlamına geliyor..

Coinswitch.com daha da ileri gitti. Cryptocurrency haber şirketi web sitesinde Cardano’nun 12.88 $ ‘a ulaşabileceğini iddia etti..

Bu, “Cardano iyi bir yatırım mı?”.

Artık uzmanların 2021-2025’te Cardano fiyatına ne olabileceğine inandığını gördük. Herhangi bir yatırım fırsatı için uzun vadeli görünüm, özellikle kısa vadeli dalgalanmalardan kar elde etmek yerine birkaç yıl pozisyonda kalmak istiyorsanız, dikkate alınması gereken önemli bir faktördür..

Uzun vadeli bir yatırım olarak, Cardano’nun çok daha iyi performans gösterebileceğini öngörüyor. Tahminlerine göre, Cardano tokeninin değeri 2021’in en sonunda 2,82 dolara, 2022’de 3,42 dolara ve 2025’e kadar ortalama 15,700 dolara yükselebilir..

Önümüzdeki beş yıl için ADA fiyatına gelince, Cardano tahmin algoritması 3 yıl içinde Cardano fiyatının% 885 artacağını ve 1,98 $ fiyatına ulaşacağını öne sürüyor. 2025’te ADA’nın değerinin sürekli arttığını görebilir ve 4 $ ‘da psikolojik işarete ulaşabilirdik. 2030 yılı, ADA’nın fiyatı bir kez daha ikiye katladığını ve 18 $ ile bir başka rekor seviyeye ulaştığını görecek..

2023 – 2025 İçin Ek Cardano Fiyat Tahminleri

Cardano Fiyat Tahmin 2023:

Dijital Para Fiyatı: 2.61918560 $

Cryptoground: 5.54608 Dolar

Coinswitch: 4 Dolar

Cardano Fiyat Tahmini 2025:

Onbirinci: 15 Dolar

Cryptoground: 5,8792 Dolar

Coin Fiyat Tahmini: 7,17 $

Sonuç: Cardano Fiyat Tahmin Tahmini

Aşağıdaki tahmin şekilleri, bazılarının ana hatlarını çizmektedir. Potansiyel teknik analistler ve endüstri uzmanları tarafından sunulan 2021, 2022, 2023 ve 2025’teki Cardona ADA fiyat tahminlerinin yüksek ve düşük olması.

Yıl Yüksek Düşük
2021 2,85 ABD doları 0,52 ABD doları
2022 4,52 ABD doları 1,60 ABD doları
2023 8,82 ABD doları 3,90 ABD doları
2024 12,54 ABD doları 5,10 ABD doları
2025 22,75 ABD doları 7,50 ABD doları

Cardano’nun Fiyatı Zaman İçinde Nasıl Değişti??

Bu Cardano tahminlerinin geçerliliğini anlamak için, ADA fiyatının geçmişteki performansını analiz etmek önemlidir. Bununla birlikte, birinci ve ikinci nesil kripto para birimlerinin aksine, Cardano piyasada nispeten yenidir. Bu, yatırımcıların uzun vadeli tekrar eden kalıplar bulmak için yıllar ve yıllarca dalgalanma üzerinde çalışamayacakları anlamına gelir..

ADA, 2017’de kripto para birimi borsalarında canlı yayına girdiğinde, kripto piyasasını 2017’nin sonlarında ve 2018’in başlarında fırtına alan devasa büyümeden yararlanmak için tam zamanında geldi. Bu dönem, bu grafikte açıkça görülebilir. Nomics:

cardano fiyat tahmini

20 Kasım 2017 ile 1 Ocak 2018 arasında ADA’nın fiyatı 0,029892 dolardan 0,970563 dolara fırladı. Varlığın uzun süredir canlı olmadığı düşünüldüğünde, sonraki düşüşü (kripto piyasasının geri kalanıyla birlikte) yatırımcılar için bir hayal kırıklığı olmuş olmalı. ADA, 5 Şubat 2018’e kadar 0,351552 dolara geriledi ve bu düşüş eğilimi, Mayıs’taki keskin artış dışında yıl boyunca devam etti. Yıl sonuna kadar, fiyat bir ondalık basamak geriledi ve yatırımcılar, en düşük fiyatı yalnızca 0,029341 dolar olan ADA fiyatıyla 2018’e veda etti..

2019’da fiyat biraz toparlansa da Cardano, Mart 2020’de bir başka çöküş yaşadı. Yine, bu dalgalanma sektör genelinde oldu. Dünya hızla yayılan koronavirüsü kontrol altına alma girişimiyle kilitlendiğinde, yatırımcı güven eksikliği piyasanın çökmesine neden oldu (şimdi adı koronavirüs kazası).

10 Şubat’tan 16 Mart 2020’ye kadar ADA’nın fiyatı 0,065333 dolardan 0,027386 dolara düştü. Bu, varlığın Aralık 2018’den bu yana en düşük değeriydi. Bununla birlikte, iyi haber, piyasanın hızla toparlanması ve Cardano’nun sadece COVID öncesi fiyatına geri dönmekle kalmayıp onu aşan kriptolardan biriydi. Temmuz ayında, ADA tekrar 0.1 $ ‘a ulaştı ve o zamandan beri nispeten güçlü kaldı. Ancak Aralık ayının sonundaki en son boğa koşusu, başka bir büyüme dönemi sağladı..

Bu grafik, Cardano’nun fiyatının son üç ayda tam olarak nasıl değiştiğini görmemizi sağlar:

Sadece iki haftalık bir dönem olan 21 Aralık ve 7 Ocak arasında, ADA’nın fiyatı 0.137885 $ ‘dan 0.341884 $’ a fırladı. Aşağıdaki bölümde, bu fiyat artışının tam olarak neden gerçekleştiğini açıklamaya yardımcı olan başka bir faktörü keşfedeceğiz..

Yatırım yapmayı düşündün mü Cardano ADA?

Cardano’nun Fiyatını Etkileyen Faktörler?

Cardano ADA’nın fiyatı çeşitli farklı faktörlere göre değişebilir. En doğru Cardano fiyat tahminlerini 2021-2025 yapmak ve “Cardano iyi bir yatırım mı?” Sorusuna cevap vermek için, bu faktörlerin baştan farkında olmak en iyisidir. Bu, mevcut kripto para birimi eğilimlerine ve ADA’nın fiyatını etkileyebilecek diğer dünya olaylarına dayalı olarak büyüme veya düşüş dönemlerini tahmin etmeyi kolaylaştıracaktır..

1. Arz ve Talep

Arz ve talep arasındaki ilişki, portföyünüz için varlıkları seçerken göz önünde bulundurmanız gereken belki de en büyük şemsiye faktördür. Bir kripto para birimine olan talep arzdan daha büyük olduğunda (örneğin, birçok yatırımcı satın almak istediğinde, ancak çoğu satış yapmadığında), fiyatı yükseltir. Arz talepten daha büyük olduğunda (birçok yatırımcı varlıklarını satmaya çalışırken kimse satın almak istemediğinde), ters etki yapacaktır..

Adastat tarafından yapılan araştırmaya göre, son boğa koşusu Cardano’ya ilginin yeniden artmasına neden oldu. Aşağıdaki grafik, mevcut ADA cüzdanlarının sayısını göstermektedir ve görebildiğimiz gibi, yeni yatırımcıların sayısı Ocak 2021 boyunca fırladı..

Örneğin 4 Ocak’ta, her saat şaşırtıcı bir ortalama 121 yeni cüzdan oluşturuldu! Bu, her saat yalnızca 63 yeni cüzdanın oluşturulduğu 1 Ocak’tan itibaren% 98 oranında muazzam bir artış..

Ertesi gün, 5 Ocak’ta inanılmaz bir 4.000 yeni kayıtlı ADA cüzdanı vardı ve bu artan ilgi, Cardano’nun istikrarlı piyasa devralımını açıkça sürdürüyor..

Yukarıdaki 3 aylık fiyat grafiğine dönersek, bunun ADA’nın fiyatı üzerindeki etkisini açıkça görebiliriz.!

2. Cardano Platformunun Kullanımı

Makalede daha önce bahsettiğimiz gibi, Cardano’nun çift katmanlı mimarisi, dApp’lerin ve akıllı sözleşmelerin kendi CCL’sinde çalışmasına izin verecek şekilde oluşturuldu. Bu, Cardano’nun başarısının yalnızca ADA talebine bağlı olmadığı anlamına gelir, aynı zamanda dağıtılmış defterinde oluşturulan diğer kriptolara olan talepten de etkilenecektir. DApp’lara olan talebin artmasıyla, bunun yakın gelecekte ADA’nın fiyatı üzerinde olumlu bir etkisi olabilir..

3. Bitcoin’in Fiyatı

Bitcoin fiyatının diğer kripto para birimlerinin fiyatı üzerinde bağıntılı bir etkiye sahip olacağı mantığa aykırı görünebilir, ancak bu doğru. Birçok analist, Bitcoin özellikle yükseliş eğilimi gösterdiğinde, bu modelin birçok altcoin tarafından yansıtıldığını fark etti. Bunun nedeni, herhangi bir kripto para birimine sahip olan yatırımcıların çoğunun Bitcoin bulundurma ihtimalinin çok yüksek olmasıdır. Yatırımcı güveni BTC için yüksekse, bu güven genellikle altcoinlere doğru süzülerek piyasada yaygın artışlara neden olur..

Daha fazla oku: 2021’de Yatırım Yapacak En İyi 10 Kripto Para Birimi

Cardano Fiyat Tahmin Tahmini – Önemli Noktalar

 • Cardano sadece üç ay içinde dünyanın en büyük 10. kripto para biriminden 6. en büyük kripto para birimine geçti. Bu, Ryan Selkis’in 2021’de ADA’nın ilk 5’e girdiğini göreceğine olan inancını destekliyor..
 • 2021 yılı boyunca, Digital Coin Price, ADA fiyatının yaklaşık 0,58 $ ‘lık yüksekler ile 0,47 $ civarında düşükler arasında dalgalanmasını bekliyor – Kasım tahminlerinde belirgin bir gelişme..
 • WalletInvestor’ın maksimum tahmini, ADA’nın 2021’in sonunda 0,575 ABD doları değerinde olabileceğini gösteriyor..
 • Trading Beast’in tahminlerine göre, 2021 Aralık ayı sonuna kadar ADA fiyatının 0,24 ila 0,35 ABD doları arasında değiştiğini görebiliriz..
 • 2023’te Previsioni Bitcoin, ADA’nın 2,5 Dolar kadar değerli olabileceğini tahmin etti..
 • Öte yandan Uzun Tahmin, Cardano’nun 2023 boyunca değer kaybedebileceğine ve yılı sadece 0.12 $ ‘lık düşük seviyelerde kapatacağına inanıyor..
 • Prime XBT, Cardano’nun 2025’ten önce 1.50 $ ‘a ulaşma hedefinde olabileceğine inanıyor ve bu da varlığı tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarabilir..
 • Cardano’nun fiyatını etkileyebilecek faktörler arasında arz ve talep, Cardano platformunun popülaritesi ve Bitcoin fiyatı yer alıyor..
 • 5 Ocak 2021’de 4.000 yeni ADA cüzdanı oluşturuldu.
 • Cardano, iki farklı katmanla oluşturulmuş üçüncü nesil bir kripto para birimidir: Cardano Yerleşim Katmanı ve Caradno Hesaplama Katmanı
 • 2022-2025 için, DigitalCoinPrice, 2024 bir düşüş istisnası ile dalgalı ancak genel bir yükseliş eğilimi öngördü.
 • Cryptoground, Coinliker ve Coinswitch, bu tahminlerin çok kötümser olduğuna inanıyor ve ADA’nın fiyatının 2025 yılına kadar 2 $ ve hatta 3 $ ‘a ulaşacağını öngörüyor.
 • Cardano ADA fiyat tahminlerinde bulunmak, pazarın öngörülemezliği nedeniyle inanılmaz derecede zor olabilir

2021, 2022, 2025 ve ötesi için güvenilir bir Cardano fiyat tahmini arıyorsanız, bu makalenin size ADA’nın geleceği hakkında daha net bir fikir vereceğini umuyoruz. Tahminler çok çeşitli olsa da, kripto platformlarının çoğunun, özellikle 2022-2025’e doğru bir yükseliş eğilimi öngördüğünü görmek cesaret vericidir. Teknik analizi kullanarak, bir avuç farklı analist, Cardano’nun 2025’in sonundan önce potansiyel olarak önceki ATH’sini aşabileceği sonucuna vardı..

Bununla birlikte, kripto para birimlerini tahmin etmek herkesin bildiği gibi zor olabilir. Portföyünüze ADA eklemeyi düşünüyorsanız, kendi durum tespiti yapmanız ve yerinde iyi bir risk yönetimi stratejisine sahip olmanız her zaman önemlidir. Görünüm şu an için iyi olabilir, ancak Mart ayında gördüğümüz gibi, piyasa bir gecede kolayca değişebilir..

ADA’nın portföyünüz için iyi bir yatırım olduğuna inanıyorsanız ve başlamak istiyorsanız ADA ticareti, eToro, Cardano dahil olmak üzere Crypto varlıkları ve 90’a kadar CFD’ler ile ticaret yapma olanağı sağlar+ kripto para birimleri.

eToro -% 0 komisyonla Cardano ADA satın alın

Cardano ticareti

EToro’ya kaydolun ve Cardano ile işlem yapmaya veya ek ücret ödemeden en iyi yatırımcıları kopyalamaya başlayın. Yönetim ücreti veya diğer gizli maliyetler yoktur.

etoro komisyoncusu

Sanal para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında.

Cardano Fiyat Tahmini – SSS

Cardano’nun 5 yıl sonra değeri ne olacak??

Genel olarak, Cardano için 5 yıllık bir zaman içindeki fiyat tahminleri 5,8 ila 15 ABD doları arasında değişmektedir..

Cardano 2 dolara ulaşabilir mi?

Son performansına bakıldığında, Cardano’nun yakın gelecekte 2 ABD dolarına ulaşması mantıksız görünmüyor.

Cardano 10 dolara ulaşabilir mi??

“Cardano 10 dolara ulaşabilir mi” sorusunun cevabı potansiyel olarak – ancak önümüzdeki iki yıl içinde bunu görmemiz inanılmaz derecede olası değil. ADA 2025’te 10 dolara ulaşırsa, çift rakamlara ulaşmak için 10 kattan fazla değer alması gerekecek..

Cardano, Ethereum’dan daha mı iyi?

Üçüncü nesil bir kripto para birimi olan Cardano’nun kurucuları, Ethereum da dahil olmak üzere eski kriptoların bazı hatalarından ders alabildiler. Çift katmanlı mimarisi sayesinde birçok analist, Cardano’nun daha ölçeklenebilir olması açısından Ethereum’dan “daha iyi” olduğuna inanıyor. Ayrıca halihazırda bir Proof-of-Stake algoritması kullanıyor, Ethereum ise sadece uzun zamandır beklenen Ethereum 2.0 güncellemesinin bir parçası olarak geçiş yapıyor..

Kaçırmayın: Ethereum vs Cardano: Hangi Kripto Satın Almalısınız?

Cardano’nun tüm zamanların en yüksek seviyesi neydi??

Cardano’nun Ocak 2018’de ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi 1,18 dolardı. Çeşitli tahminlere göre, ADA’nın yeniden ziyaret ettiğini ve önümüzdeki beş yıl içinde bu kilometre taşını aştığını görebiliriz..

2021’de Cardano için fiyat tahmini nedir?

2021’in sonunda ADA 2,58 dolarlık fiyat hedefine ulaşacak.

5 yılda ADA’nın değeri ne olacak??

2025’e kadar Cardano, fiyatı 22 $ ‘a kadar çıkaran muazzam kazançlar görecek..

2030’da ADA’nın fiyatı ne olacak?

10 yıl içinde ADA 60 $ olarak fiyatlandırılacak.

Daha fazla okuma:

Bu Ay Satın Alınacak En İyi 15 Kripto Para Birimi

Kripto Para Birimlerine Yatırım Yapmak İçin 15 Neden

İngiltere’deki En Popüler Kripto Para Birimleri

2021’de Avustralya’ya Yatırım Yapacak En İyi Kripto Para Birimleri

100 $ ile Cryptocurrency Ticareti Nasıl Yapılır

Bitcoin Dışındaki En Önemli Kripto Para Birimleri

ABD’deki En Popüler Kripto Para Birimleri

Sorumluluk Reddi: Cardano ve diğer kriptolar oldukça uçucudur. Sermayeniz risk altında ve Geçmiş performans gelecekteki sonuçların bir göstergesi değil. Tahmin ve analiz, herhangi bir zamanda farklı iç ve dış analistlerin görüşlerini yansıtır ve herhangi bir zamanda değiştirilebilir. Dahası, Ticaret Eğitimi adına bir taahhüt veya garanti teşkil edemezler..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map