Cardano Nedir ve Cardano ADA’ya Yatırım Yapmak İyi Bir Fikir mi??

Cardano nedir? Bu bir kripto para birimi mi? Piyasadaki en popüler kripto para birimine benziyor mu, Bitcoin?

Kısa cevap muhtemelen “hayır” olacaktır.

Cardano bundan çok daha fazlası.

Bugün Cardano’yu tanıtacağız ve nasıl ve neden dünya çapında en önemli kripto para birimlerinden biri olmasının beklendiğini açıklayacağız. Aşağıdaki soruları da cevaplamaya çalışacağız – Cardano nedir? Bu iyi bir yatırım mı?” ve “2021’de Cardano’ya yatırım yapmalı mıyım??”

Cardano nedir?

Cardano, insanların sınırların ötesinde işlemleri gerçekleştirmesine ve akıllı sözleşmeleri ve merkezi olmayan uygulamaları (dApp’ler) dağıtmasına olanak tanıyan merkezi olmayan bir platformdur. Cardano, teknolojinin entegrasyonu yoluyla ekonomilere olan güveni yeniden sağlamak ve ayrıca bankasız bireylerin finansal hizmetlere erişmesine izin vermek için 2017 yılında başlatıldı..

İlginç bir şekilde, Cardano’nun kurucuları Jeremy Wood ve Charles Hoskinson, Ethereum ekosistemi üzerinde çalıştılar, ancak sonra ekip ayrıldı.

Bununla birlikte, Cardano ortalama dijital varlığınız değil. Tedarik zinciri izlenebilirliği ve yönetişiminde potansiyel uygulaması olan üçüncü nesil bir kripto para birimi olarak tanımlanır..

Bunun anlamı şudur ki Cardano, ölçeklenebilirlik sorunlarını çözerek birinci nesil bir kripto para birimi olan Bitcoin’i geçebilir; Cardano, akıllı sözleşmeler için daha güvenli bir akran değerlendirmesi platformu sağlayarak ikinci nesil kripto para birimi Ethereum’u da geçebilir.

Cardano geliştiricilerinin belirttiği gibi, “kullanıcılarının ihtiyaçlarını ve entegrasyon arayan diğer sistemleri daha iyi karşılayan daha dengeli ve sürdürülebilir bir ekosistem sağlamaya” çalışıyorlar.

Ek olarak, Cardano, profesörleri ve araştırmacıları, hakemli ve akademik ilkeleri tasarımına dahil etmek için cezbettiği için kendisini diğer kriptolardan ayırdı..

Cardano’nun Initial Coin teklifi (ICO) sırasında 62 milyon dolar toplamayı başarması ve FinTech ve akademik sektörlerdeki üst düzey şirketlerle işbirliği yapmaya başlaması şaşırtıcı değil..

Cardano Nasıl Çalışır??

Cardano, büyük ölçekli blok zincirinin benimsenmesine ulaşmak için ölçeklenebilirliği, birlikte çalışabilirliği ve sürdürülebilirliği iyileştirmeyi amaçlayan üçüncü nesil bir madeni paradır..


Gelişimi şu ana kadar üç farklı kuruluş tarafından desteklenmiştir: Cardano topluluğunun gelişimini denetleyen Cardano Vakfı; Blok zincirini oluşturan Giriş Çıktısı Hong Kong (IOHK); ve Cardano’nun ticari uygulamalarının tanıtımıyla ilgilenen EMURGO.

Cardano’nun gelişiminin beş aşama veya dönemde planlandığını unutmayın: Byron, Shelley, Goguen, Basho ve Voltaire, Goguen bu yıl için planlanıyor.

Cardano’nun benzersiz bir özelliği iki katmanıdır: Cardano Uzlaşma Katmanı (CSL) işlemleri kapatmak için bir hesap defteri olarak ve akıllı sözleşmeler için kullanılan Kontrol Katmanı. Bu ayrım, kuruluşların sözleşmelerinin tasarımını ve gizliliğini özel olarak yapmasına olanak tanır.

Burada, Cardano’nun saniyede yalnızca 10 işlem işleyebildiğini ve şimdi saniyede yaklaşık 257 işlem gerçekleştirebildiğini belirtmeliyiz. Cardano’nun Katman 2 ölçeklendirmesi Hydra, Cardano’nun gelecekte saniyede bir milyondan fazla işlemi işlemesine yardımcı olabilir.

Bir diğer benzersiz özellik ise uzlaşma mekanizması Ouroboros’dur. Ouroboros, siber saldırıları azaltmak için matematiksel olarak doğrulanabilir güvenlik sağlayan zincir tabanlı bir kanıt kanıtı protokolüdür..

Cardano ayrıca yeni girişimleri onaylamak ve bölünmeleri önlemek için merkezi olmayan bir özerk organizasyona (DAO) güveniyor.

Burada farklı Cardano’ların olduğunu belirtmekte fayda var slotlardan oluşan çağlar, bir bozuk para atma protokolü aracılığıyla seçilen slot liderleri ile.

ADA nedir?

Cardano’nun yerel madeni parası ADA olarak adlandırılır. ADA, 2021’de en iyi performans gösteren dijital varlıklardan biridir.

Bu kripto sadece birkaç yıldır piyasada olmasına rağmen, kripto alanında en çok işlem gören kripto paralardan biri olmayı başardı. Maksimum 45 milyar ADA coin arz olduğunu unutmayın.

Yazma anında, ADA’nın piyasa değeri 11.011.583.971 $ ve 24 saatlik işlem hacmi 2.619.111.256 $ ‘dır..

ADA, çeşitli faydalarının yanı sıra, en iyi kullanım durumlarına sahip kripto para birimlerinden biridir. Sağlık, tarım ve perakende hizmetlerinde olası uygulamaları vardır. Ürün tanımlama ve tedarik zinciri izlenebilirliği için kullanılabilir.

Bunun da ötesinde Cardano Vakfı, sürdürülebilir büyümeyi ve finansal hizmetlere açık erişimi iyileştirmek için Afrika’daki farklı ülkelerle ve diğer yerler ile işbirliği yapıyor..

2021’de Cardano’ya Yatırım Yapmaya Değer mi?

Evet, güçlü gelişim yol haritası ve yüksek pazar değeri göz önüne alındığında, Cardano’nun 2021’de izlemeye değer olduğuna hiç şüphe yok.

Cardano’nun yararına olan faktörlerden bazıları, bilgisayar geliştiricilerinden ve bilim adamlarından oluşan güçlü ekibidir. Ayrıca, Cardano’nun benimsenmesini ve geliştirilmesini iyileştiren üç kuruluş tarafından desteklendiğini de unutmayalım..

IOHK, örneğin, internete bağlanmadan fiat parayı kullanmaya benzer deneyimler sağlayabilen bir kripto kimlik doğrulama mikroçipi geliştirmek için Wyoming Üniversitesi’nde bir araştırma laboratuvarı açmayı başardı.

Cardano, ölçeklenebilirliği çözme ve sürdürülebilirliği ve güvenliği iyileştirme vizyonu nedeniyle de değerlendirmeye değer..

Ayrıca Cardano, ADA, Daedalus’u depolamak için güçlü ve güvenli bir cüzdan sağlar..

Bununla birlikte, tüm bu vaatlere ve teknolojik gelişmelere rağmen, uzmanlar bile Cardano’nun sizin için iyi bir yatırım olup olmadığını söyleyemez. Kripto para birimleri değişken ve riskli olmaya devam ediyor!

Yatırım Yapmayı Düşünür müsünüz Cardano ADA?

2021’de Cardano’nun Değeri Ne Kadar Olacak??

Fiyat tahminleri spekülatif kalsa da, birçok uzman geçmiş ve teknik analiz verilerine dayanarak ADA fiyatlarının artmaya devam edeceğine inanıyor..

İyi haber şu ki, ADA sayısız kilometre taşının üstesinden geldi ve yıllar içinde önemli ölçüde büyüdü. Cardano’nun piyasaya sürüldüğünde 0,021 ABD doları olduğunu ve 4 Ocak 2018’de 1,22 ABD dolarına ulaştığını unutmayın; bu, birkaç ay içinde% 6.000’lik bir getiri anlamına gelir. Aynı dönemde, piyasa değeri 0,56 milyon dolardan 31 milyar doların üzerine çıktı.

Geriye dönüp baktığımızda, Cardano’nun ekibi Cardano’nun ICO’su sırasında ve yukarıda belirtildiği gibi 63 milyon dolardan fazla para topladı, ADA, Ocak 2018’de neredeyse 1,22 $ ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

2019’un ilk yarısı da olumlu geçti, alıcılar ilgi gösterdi ve 3 Nisan 2019’da ADA’yı 0,10 ABD dolarına yükseltti. Aralık 2019’da Cardano, 0,03 dolarlık fiyat işaretinden destek buldu..

Cardano, 2020’yi 2019’daki konsolidasyonunun ardından boğa koşusu için hazır olarak başlattı. 2020 Şubat ayının sonunda ADA 0,07 doların üzerinde işlem görüyordu..

Yine de Cardano, Mart 2020’de devam eden koronavirüs salgınının ayı piyasasının ilk dalgasına neden olduğu dramatik bir düşüş yaşadı..

Birçok uzman, madeni paranın fiyatının 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1,2 dolara ulaşacağına inanıyor..

Cardano’nun gelişimi, kitlesel benimsemeyi daha da ileriye taşıyabilir ve fiyatların ilerlemesini etkileyebilir. Capital’e göre, ADA 2021’in sonunda 1 dolara ulaşacak.

Bazı analistler, 2022’nin başında ADA’nın 0,72 dolardan işlem göreceğine ve Ağustos 2022’de 1,73 dolara ulaşacağına inanıyor..

Örneğin DigitalCoinPrice, yukarı yönlü bir fiyat hareketi öneriyor ve ADA’nın 2026 yılına kadar yaklaşık 0,20 $ ‘dan işlem göreceğini iddia ediyor..

Öte yandan CoinFan, ADA’nın 2025’te 0,45 Dolar ile işlem göreceğini söylüyor..

Cardano, forumlarda ve platformlarda en destekleyici kripto tüccar topluluklarından ve blok zinciri meraklılarından birine sahip olmaya devam ederken, Cardano’nun 2021’in sonundan sonra uzun süre kalacağına şüphe yok..

2021’de ADA Fiyatını Neler Etkileyecek??

Kripto haberleri, teknolojik gelişmeler, talep ve arz ve piyasa duyarlılığı dahil olmak üzere Cardano fiyatını etkileyen birçok faktör var..

Yukarıda belirtildiği gibi, Cardano, farklı kilometre taşlarının üstesinden gelmeyi ve canlı bir toplulukla övünmeyi başardı. Cardano, ademi merkeziyet doğası ve yetkilendirme ilkeleriyle övünerek Temmuz 2020’de Shelley dönemine taşındı.

Mart 2021 civarında piyasaya sürülmesi planlanan Goguen ana ağı, fiyatları etkileyebilecek bir başka kilometre taşıdır. Goguen’in akıllı sözleşmeleri ve dApp’lerin işlevselliğini geliştirmeyi amaçladığını ve bunun da kullanım örneklerini genişleteceğini unutmayın..

Bu, Cardano’yu gerçek bir Ethereum katili olarak kurmaya bir adım daha yaklaştıracak.

ADA fiyatlarını artıracak bir diğer faktör, Cardano Vakfı’nın genişlemesi ve yeni üyeleri ve araştırmacıları ağırlamasıdır. Örneğin Cardano, dünyanın en büyük hesaplama bilgisi motoru olan Wolfram Alpha ile işbirliği yaptı..

Ayrıca Cardano, oylama uygulaması Catalyst’i Google Play Store’da yayınlayarak kitlesel olarak benimsenmesini sağladı..

Hepsi bu değil! Cardano, Japonya’da ADA için ATM’ler kurmayı planlıyor – ve bu çok büyük olur! Japonya aslında blockchain ve kripto kabul ve regülasyonunda liderlerden biridir..

Bu nedenle, güçlü ekibi ve üstün teknolojisine dayanarak, 2021 için ADA tahminleri iyi görünüyor. İster inanın ister inanmayın, Smartereum’a göre, ADA üçüncü nesil bir madeni para olarak teknolojik geliştirmelerine devam ederse, önümüzdeki beş yıl içinde 10 dolara ulaşabilir..

Yatırım yapmalı mıyım İçinde Cardano?

Cardano ticareti

Farklı teknoloji avantajları, güçlü bir geliştirme yol haritası ve çeşitli kullanım durumları ile Cardano iyi bir yatırım olarak kabul edilir.

Portföylerine Cardano ADA eklemeyi kimler düşünmelidir??

  • ADA’nın 2021 sonrasında yeni zirvelere ulaşacağına inanan kripto yatırımcıları;
  • Kısa vadede ADA’daki potansiyeli ve yüksek işlem hacmini gören kripto günü tüccarları;
  • Üçüncü nesil kripto olarak ADA’nın önümüzdeki yıllarda Bitcoin ve Ethereum’u geçeceğine inanan blockchain meraklıları;
  • ADA kullanım örneklerini ve toplu olarak benimsemeyi destekleyen büyük kurumlar ve çevrimiçi hizmetler.

ADA, portföylerini çeşitlendirmek ve riskleri azaltmak isteyen yatırımcılar için de harika bir seçimdir. Hiç şüphe yok ki sayısı ADA cüzdanları artıyor. Örneğin 5 Ocak 2021’de 4.000 ADA cüzdanı kaydedildi.

Bununla birlikte, Cardano satın almak ve takas etmek çekici olsa da, kripto para birimleri değişken olmaya devam ediyor ve yatırımcılar, geri verme olasılığı olmadan tüm fonlarını riske atabilir..

Bu nedenle, herhangi bir varlığa yatırım yapmadan önce daima araştırmanızı yapın ve olası getirilerin potansiyel risklerden daha ağır basıp basmadığına kendiniz karar verin. Cardano yatırımına başlamaya karar verirseniz, önemli bir kuralı unutmayın: Tek bir hamle için asla paranızın% 2’sinden fazlasını yatırmayın..

Yatırıma Hazır Cardano ADA?

Anahtar noktaları

  • Cardano, piyasa değeri ve teknolojik gelişmeler açısından en iyi kriptolardan biridir..
  • İki katmanlı mimarisi ve Ouroboros mekanizması Cardano’yu benzersiz kılar. Cardano’nun dikkate alındığını unutmayın üçüncü nesil kripto.
  • Cardano’nun yerel parası ADA’dır. İlginç bir şekilde, ADA cüzdanlarının sayısı artmaya devam ediyor.
  • Mart 2021 civarında piyasaya sürülmesi planlanan Goguen ana ağı, 2021’de Cardano ve fiyatlarını etkileyebilecek kilometre taşlarından biridir..
  • Geçmiş performans ve teknik analiz verilerinin yanı sıra Cardano’nun geliştirme yol haritasına ve geleceğe yönelik vizyonuna dayanan uzmanlar, ADA fiyatlarının önümüzdeki beş yıl içinde yeni zirvelere ulaşacağına inanıyor..

Bu yıl Cardano’ya yatırım yapmaya karar verirseniz, Trading Education’da kripto piyasasının karmaşıklıkları hakkında daha fazla bilgi edinmenize ve etkili bir ticaret stratejisi ve ticaret alışkanlıkları oluşturmanıza yardımcı olabiliriz..

eToro – Satın Alınacak En İyi Broker Cardano ADA

eToro, kripto endüstrisinde uzun yıllar boyunca güvenilir olduklarını kanıtladı – onları denemenizi öneririz.

Sanal para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında.

Makalemizi bulduysanız Cardano nedir & 2021’de Cardano’ya Yatırım Yapmaya Değer mi ilginç ve bilgilendirici, lütfen bunu kripto yatırımı ile ilgilenebilecek herkesle paylaşın.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector