Cardano ve yerel kripto para birimi ADA, son zamanlarda kripto ortamında yapım aşamasında olan artan sayıdaki risk kanıtı blok zincirlerinden biri olarak geniş bir ilgi gördü. Cardano projesi, protokolünü, tedarik zincirinin kalite kontrol ve yönetişiminin gelecekteki uygulamalarıyla akıllı sözleşmeler sağlamayı amaçlayan bir “üçüncü nesil blok zinciri” olarak tanımlamaktadır..

Piyasada binlerce farklı blok zinciri girişimi var ve değerli alternatiflerin seçimi tekinsiz bir katılımcı için zor olabilir. Cardano, kripto para birimi endüstrisinin en güçlü blok zinciri varlıklarından biri haline geldi ve yatırımcıların, geliştiricilerin ve yenilikçilerin dikkatini çekti. Cardano hakkında bilmeniz gereken her şeye bir göz atalım.

Cardano nedir?

Cardano, şirketler, müşteriler ve hükümetler tarafından dünya çapında kullanılan finansal uygulamaları çalıştırmak için katmanlar halinde oluşturulmuş blok zinciri açık kaynaklı bir çerçevedir. Dijital para gönderme ve alma için kullanılabilir, kriptografik olarak güvence altına alınmış hızlı, doğrudan işlemler sağlar..

Proje, kararlı kodlayıcılar ve geliştiricilerden oluşan yumuşak çatallı ekibin blok zincirini hızlı bir şekilde yönetmesine ve güncellemesine yardımcı olan katmanlı bir büyüme özelliğine sahiptir. ADA belirteci belirtir.

Cardano blok zinciri, ihmal edilebilir ödemelere sahip bireylerin akıllı sözleşmeler oluşturmasına, merkezi olmayan uygulamalar ve protokoller oluşturmasına ve anında para gönderip almasına olanak tanır. Diğer birkaç simge gibi, Cardano yardımcı program belirteci ADA bir değer anahtarı olarak kullanılır. Ancak işlevselliği ile diğer kripto para birimlerinden farklıdır..

Ek olarak, güvenlik hizmetine katılım için, katılımcı kullanıcılara ADA jetonları da verilir. Örneğin ADA sahipleri, madeni paralarını protokoldeki iyileştirmeler veya değişikliklere oy vermek için kullanır ve böylece protokolün geliştirilmesine katkıda bulunur..

Her Şey Nerede Başladı?

Cardano projesi, sektördeki sağlam bilim analizine ve en iyi uygulamaya odaklanan bir blok zinciri geliştirmek amacıyla 2015 yılında başlatıldı. Ethereum’un kurucularından biri olan ve finansal sistemin kripto para birimlerinin dönüştürücü güçlerine inanan Charles Hoskinson, yol gösterici güçtü. Proje, 2017’de bir ICO’da 60 milyon dolardan fazla para topladı.

Cardano’ya genellikle “Japon Ethereum” deniyor, çünkü yatırımcılarının büyük bir kısmı Japonya’dan geliyorsa ve ayrıca Cardano, EMURGO’nun tanıtımını finanse eden bir kuruluş da var. Cardano blok zincirinin tam olarak konuşlandırılması için beş aşama (veya “çağ”) planlanıyor: Byron, Shelly, Goguen, Basho ve Voltaire. Blok zincirine her noktada yeni bir işlevsellik koleksiyonu uygulanır. Örneğin, yakın zamanda tanıtılan Shelley aşaması, stake etme için bir ödül sistemi ve Cardano’nun kripto para birimi ADA’sını devretme yeteneği içerecektir..

Cardano’nun büyümesine üç ayrı kuruluş rehberlik ediyor. Cardano kültürünün oluşumunu ve inşasını denetlemek İsviçre merkezli Cardano Vakfı’nın sorumluluğundadır. Blok zinciri ve uygulanmasına yönelik araçlar, Input Output Hong Kong (IOHK) tarafından geliştirilmiştir. EMURGO, Cardano endüstriyel yazılımını tanıtan kar amacı gütmeyen bir kuruluştur.

Cardano’da Şüpheciler

Cardano’nun sınırlamaları, blok zincirinin hala devam etmekte olduğu gerçeğini içerir. Saniyede yalnızca 257 işlemi (TPS) işleyebildiği için ölçeklenebilirlik endişelerini artırması gerekiyor. Ayrıca, cüzdanın resmi senkronizasyonu ve ağa erişim ile ilgili sorunları var. Çift harcama veya yüzde 51 saldırısı, girdi onaylayanların aynı işlem koleksiyonunu iki farklı slot temsilcisinden onaylama olasılığı olduğunda başka bir endişe kaynağıdır..

Neden Cardano’ya Yatırım Yapmalısınız??


Cardano ile birlikte çalışan birçok yeni avantaj var. Birçok değişken, her dijital para biriminin fiyatına bağlıdır. Değerlemesini yönlendiren değişkenleri bilmek veya ADA belirtecinin yatırıma değer olup olmadığını objektif olarak ele almak en iyisidir..

Cardano’ya neden yatırım yapmanız gerektiğine dair 5 neden:

1. Merkezi olmayan ağ

Cardano’nun blok zinciri, en iyi kripto para birimleri gibi, merkezi olmayan bir yapıya sahiptir ve hiçbir otoritenin işlem koruması ve onay yöntemi üzerinde aşırı miktarda kontrole sahip olmamasını sağlar. Bu, bankalar veya hükümetler gibi üçüncü şahıslara olan ihtiyacı ortadan kaldırır.

2. Kolayca uyarlanabilir

Diğer blockchain teknolojisine göre çok daha uyarlanabilir. Örneğin, birden fazla müşteriye hitap etmek için, tüm paydaşlar için tutarlılığı sağlamak için tek bir akıllı sözleşme değiştirilebilir..

3. Düzenleyicilerle ortaklıklar, güvenliği sağlamak

Bu bir yıkıcı olma girişimi değil, aksine bir yenilikçidir. Bölgesel mevzuat çerçevesinde çalışmayı, maksimum uyumu sürdürmeyi ve son kullanıcıya kolaylık sağlamayı amaçlamaktadır..

4. Katmanlı blok zinciri

Token üretimi ve akıllı sözleşmeleri için, diğer bileşen herhangi bir rahatsızlık yaratmadan ağı yumuşak çatallarla yükseltebilmesini sağlayan iki farklı blok zincirine sahiptir..

5. Gelişmiş ekonomik özgürlük

Amaç, müşteri rahatlığını ve düzenleyici yaptırımı, geleneksel sağlayıcılara erişimi olmayan milyonlarca insanın finansal bağımsızlığa erişmesine olanak tanıyan modern bir yaklaşımla birleştirmektir..

Tüm bu nedenler arasında, Cardano’ya yatırım yapmanın da yüksek bir güvenlik seviyesi var. Alanında profesyonel olan bir geliştirici ekibi tasarlıyor. Buna ek olarak, yukarıda belirtildiği gibi farklı ADA token katmanları ve akıllı sözleşmeler vardır. Bu ekstra bir güvenlik tamponu sunar. Kriptografik kimlik doğrulama, blok zincirini kırmanın ve güvenilirliğini ihlal edebilecek ve kullanıcı ayrıntılarını ifşa edebilecek herhangi bir siber tehdidi önlemenin mümkün olmadığı anlamına gelir..

cardano fiyat tahmini

Cardano (Cardano) 2023-2025 fiyat tahmini Kaynak: Prime XBT

Cardano, 4 Ocak 2018’de tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 1,33 $ ‘a ulaştı. Ardından, Cardano’nun değeri 15 Aralık 2018’de 0,027 $’ a düşerek yavaş yavaş düştü. Bundan sonra 6 Nisan 2019’da fiyat 0,03 $ – 0,06 $ arasında dalgalandı. 0,090 dolarlık zirve noktasına ulaştı.

24 Kasım 2019’da Cardano, yükselme ve yaklaşık bir yıl sonra, 29 Aralık 2020’de 0.18 $ ‘a ulaşma eğiliminde olan bir ADA coin için 0.038 $’ dan başladı..

Coin Switch ADA’nın gelişimi konusunda olumlu, çünkü Cardano giderek daha fazla işbirliği kazanıyor ve bu da fiyatı üzerinde olumlu bir etkiye sahip olabilir..

Coin Switch’e göre Cardano, 2025 yılına kadar 3 dolara ulaşacak. Cryptoground ve Coinliker bu tahminleri onaylasa da, ADA fiyatının 2025 yılında 2 ya da 3 dolara ulaşmasını bekliyorlar..

Cardano’ya Nasıl Yatırım Yapılır?

Önde gelen bir kripto para birimi olduğu için çoğunda listelendiği için Cardano’ya kripto para borsalarından biri aracılığıyla kolayca yatırım yapabilirsiniz. Kripto borsaları, düzenlemeye tabi olmadıkları için kripto çağının başında karanlık bir üne sahip olabilir, ancak şimdi tamamen güvenlidirler. Cardano’ya yatırım yapmak istiyorsanız, kolayca yapabilirsiniz. eToro dünya çapında en popüler platformlardan biri olduğu için.

ADA’ya yatırım yapmaya hazır?

Cardano’ya Yatırım Yapmadan Önce İpuçları

1. Ellerinizi bir kripto cüzdanına alın

Cardano, Bitcoin ve Ethereum gibi diğer büyük kripto para birimlerinin aksine, Daedalus adlı ADA için kendi kripto para birimi cüzdanına sahip. Kullanıcılar, Daedalus ile sadece bir cüzdan almakla kalmazlar, tam bir blok zinciri düğümünü çalıştırarak, fonlarından mutlak bir şekilde yararlanmalarına ve Cardano’nun blok zinciri üzerinde hesap verebilirliği sürdürmelerine olanak tanır..

Ek olarak, Daedalus, ADA sahiplerinin Cardano’nun stake etme planına katılabilecekleri tek cüzdan görevi görür. Cardano, yukarıda belirtildiği gibi bir PoS blok zinciri protokolü çalıştırdığından, token sahipleri Daedalus cüzdanında ADA’yı devretmek veya bir stake havuzunu işletmek için teşvikler kazanabilirler. Daedalus’u kullanmak istemiyorsanız, diğer birçok dijital cüzdan veya donanımdan birini seçebilirsiniz..

2. İlk yatırımlarınızı küçük tutmaya çalışın

Haftalar süren derin araştırmalardan sonra kripto yatırımı hakkında neredeyse her şeyi bildiğinizi hissedebilirsiniz. Pekala, biliyor olabileceğin çok şey var, ama bu körü körüne harcayabileceğin anlamına gelmez. Tüm yatırımlar gibi, belirsizlik de örtüktür ve Cardano yatırımları için aynıdır..

Dijital para birimi değişmeye devam ediyor ve dikkatli olmanız gerekiyor. İnanılmaz derecede yüksek riskler söz konusudur, bu da ya büyük kazanabileceğiniz ya da tüm yatırımınızı kaybedebileceğiniz anlamına gelir. Harcamalarınızı artırmadan önce, işlerin nasıl yürüdüğünü görmek için önce küçük meblağlar harcayın..

3. Sabırlı olun

Günlük ticarete kapılan ve hızlı değişimlerin adrenalininden etkilenmeyen biri değilseniz, Cardano paralarınızı elinizde tutmaya bakmak akıllıca olacaktır. Bu seçenek daha riskten kaçınır, özellikle yeni başlayanlar için, pazara alışmak isteyeceksiniz. Değer artışlarının yüksek olmasını beklemenizi kolaylaştırır. Cardano için yapılan iddialı tahminlerle, daha yüksek primler için herhangi bir ısrarı almaya değer olabilir..

4. Haberdar olun

Amatör kripto yatırımcıları tarafından yapılan tipik bir hata, yatırım kararlarını yalnızca madeni paraların fiyatına dayalı olarak almaktır. Aslında, bir kripto para biriminin değerlemesi, yalnızca mevcut dolaşımdaki arzı hesaba katarsanız geçerlidir. Cardano satın almayı düşünüyorsanız, madalyonun mevcut değerine çok fazla güvenmemeye çalışın ve satın aldığınız genel piyasa değeri miktarını hatırlayın..

5. Cardano’nuz için vergi kanunları geçerli olabilir

IRS, 2014 yılında kripto para birimlerinin mülkiyet olduğunu ve vergi nedenleriyle nakit olmadığını belirten bir bildirim yayınladı. ADA’yı bir borsada nakde çevirerek veya ürün ve hizmetler satın alarak iptal ettiyseniz veya satın aldıysanız, o zaman gerçekleşen (örneğin, ADA’nın satın alma fiyatı) kripto para birimini satın aldığınız fiyattan daha yüksekse, vergi borcunuz olacaktır. Herhangi bir kısa vadeli veya uzun vadeli oranlar için, vergilendirilebilir bir sermaye avantajınız olabilir. Yasanın doğru tarafında kalmanızı garanti etmek için kripto para birimi işlemlerinizi yakından takip edin.

Sonuç olarak, Cardano’nun kripto pazarından eşit bir pay alma şansı güçlü. Bu nedenle, kripto pazarına yeni giren tüccarlar ve yeni giriş yapanlar için sürekli olarak yükseliyor ve mükemmel bir seçenek. Aynı zamanda, yatırımlarını çeşitlendirmek isteyen tüccarlar için ADA, en iyi seçeneklerden biri olmaya devam ediyor..

eToro – Satın Alınacak En İyi Broker Cardano ADA

eToro, kripto endüstrisinde uzun yıllar boyunca güvenilir olduklarını kanıtladı – onları denemenizi öneririz.

Sanal para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında.

Anahtar noktaları

  • Cardano, şirketler, müşteriler ve hükümetler tarafından dünya çapında kullanılan finansal uygulamaları çalıştırmak için katmanlar halinde oluşturulmuş blok zinciri açık kaynaklı bir çerçevedir..
  • Proje, kararlı kodlayıcılar ve geliştiricilerden oluşan yumuşak çatallara sahip ekibin blok zincirini hızlı bir şekilde yönetmesine ve güncellemesine yardımcı olan katmanlı bir büyüme özelliğine sahiptir..
  • ADA sahipleri, madeni paralarını protokoldeki iyileştirmeleri veya değişiklikleri oylamak için kullanabilir, böylece protokolün geliştirilmesine katılabilirler..
  • Cardano blok zincirinin tam olarak konuşlandırılması için beş aşama planlandı: Byron, Shelly, Goguen, Basho ve Voltaire.
  • Merkezi olmayan ağ, düzenleyicilerle güçlü ortaklıklar ve katmanlı blok zinciri, Cardano’nun birçok avantajından bazılarıdır..
  • Ekstra bir güvenlik tamponu sunan farklı ADA token katmanları ve akıllı sözleşmeler vardır..
  • 2025 yılına kadar Cardano’nun en fazla 3 dolara ulaşabileceği tahmin ediliyor..
  • Cardano’nun ADA, Daedalus için kendi kripto para cüzdanı var.

Cardano’ya yatırım yapmayı düşünüyorsanız, inanılmaz derecede yüksek derecede risk bulunduğunu unutmayın..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector