2020’yi kapatırken, 2021’de en iyi performans göstereceğine inandığımız kripto paraları kısa listeye almaya başladık. Cardano’yu (ADA) bu listeye göz kulak olmak için kripto para birimlerinden biri olarak belirledik. ADA şu anda 0,14 ABD Doları değerindedir ve piyasa değerine göre en büyük 8. madeni paradır. Bununla birlikte, 2021 sona erdiğinde, ADA’nın (en azından) 1 doları geçebileceğine inanıyoruz. Cardano’nun 2021’de karar vermesinin en önemli 3 nedenine bir göz atalım..

Cardano ADA’nın Yatırımınızı İkiye Katlayabilmesinin Üç Nedeni

Dış faktörler: Kurumsal yatırımcılar kriptonun kapısını çalıyor

Kurumsal yatırımcılar piyasayı doldurmaya devam ederken bir bütün olarak kripto para birimleri önemli bir artış elde edecek..

Bir Fidelity yatırım anketine göre, büyük kurumsal yatırımcıların üçte biri dijital varlıklara sahip. Avrupa ve ABD’de ankete katılan 774 yatırımcının% 36’sı kripto para birimlerine veya türevlerine sahip olduklarını söyledi. Bu artan ilgi, BitGo ve Generis gibi birçok şirketi kurumsal yatırımcılar için birinci sınıf aracılar sunmaya itmiştir..

Birçoğu MicroStrategy’nin örneğini takip edebilir ve sermaye olarak muazzam miktarlarda kripto satın alabilir. MicroStrategy halihazırda 40.000 BTC’nin biraz üzerinde tutuyor ve aktif olarak daha fazlasını satın almak istiyor.

Dış faktörler: Ethereum alternatifleri arayan DeFi geliştiricileri

DeFi uygulamaları söz konusu olduğunda Ethereum’un lider platform olduğu bir sır değil. Bununla birlikte, Ethereum, mevcut haliyle, büyüyen ve gelişen bir ekosistemi desteklemek için gereken ölçeklenebilirliğe veya özelliklere sahip değildir. Bu nedenle, geliştiriciler uygulamalarını barındırmak için aktif olarak alternatif bir platform arıyorlar. Cardano’nun burada DeFi pazarına girmek için büyük bir fırsata sahip olduğuna inanıyoruz.

Cardano’nun arkasındaki firma IOHK, DeFi uygulamalarının yakında blok zincirine gelebileceğini söyledi. Ekosistem içinde DeFi gelişimini artırmayı amaçlayan “Project Catalyst” adlı bir kamu fonu kurdular.

Açıklanacak ilk Project Catalyst adayı Liqwid’dir. Katılımcıların mevduatlardan faiz kazanmalarına ve varlıkları doğrudan Cardano blok zincirinde ödünç almalarına olanak tanıyan bir DeFi borç verme piyasasıdır.

Liqwid mimarı Dewayne Cameron şunları söyledi:

Ekibimiz, çekirdek geliştiricilerimizi ve geliştirici ortaklarımız Appinventiv ve Tweag’ı finanse edecek tohum finansmanımızı almak için Cardano Project Catalyst hibe turlarında yarışıyor … Cardano, bugün gördüğümüz VC destekli Ethereum DeFi protokollerine kıyasla sunabilir.

Liqwid dışında, IOHK proje tabanlı bir öğrenme kaynağı olan “Belki Çalıştayı”, başka bir Proje Katalizörü adayı seçti. En iyi projeler, projelerini geliştirmek için 250.000 $ değerine kadar ADA alacak. IOHK, gelecek yıl “içerikten topluluk kaynaklarına, Dapps’tan Defi’ye” gelecek finansman turlarının bir parçası olarak milyonlarca dolar değerinde ADA serbest bırakacağını söyledi.

Değerleme açısından, DeFi pastasından bir dilim almak Cardano için çok büyük olabilir. U.S. Global Advisors CEO’su Frank Holmes, Ethereum’un 2021’de DeFi’den büyük ölçüde faydalanacağına inanıyor. Bunun Cardano için de geçerli olmayacağına dair herhangi bir neden görmüyoruz.

Yazarken, 14,5 milyar doların biraz altında DeFi sözleşmelerinde kilitli kaldı. DeFi geliştirme, ekosistem üzerinde uzun vadeli bir bileşik etkiye sahip olabilir, çünkü daha iyi uygulamalar daha fazla kullanıcıyı çekecek, bu da daha fazla geliştiriciyi çekecek ve onları daha iyi projeler oluşturmaya teşvik edecektir..

İç faktörler: 2021 teknik güncellemeleri

Cardano, kripto para birimi alanında, araştırmaya öncelik veren ve yutturmaca üzerinden para kazanmaya göre dikkatli planlamaya öncelik veren son derece yetenekli bir ekip tarafından desteklenmesiyle tanınıyor. Kripto para birimleri için bir davranış analizi platformu olan Santiment’e göre Cardano, Ethereum ve Storj’u geride bırakarak 2019’da en aktif olarak geliştirilen projeydi..

Tahmin edebileceğiniz gibi, bu ağır gelişme 2020’de de devam etti ve biz 2021’e geçerken devam edecek. Protokol, “Goguen” adlı üçüncü geliştirme aşamasına geçer geçmez bir hard fork sürecinden geçecek. Bu aşamada Cardano, akıllı sözleşme entegrasyonu ve ademi merkeziyetçilik üzerinde aktif olarak çalışacak.

Yaklaşan hard fork, akıllı sözleşmelerinin belirli koşulları desteklemesini sağlayan, örneğin kullanıcıların bir sözleşmeyi tamamlamak için sabit bir süre için token tutmasını sağlayan token-lock’u tanıtıyor. Goguen’den sonra, bir sonraki yükseltme, sisteme sağlam yönetim protokolleri getirecek olan “Voltaire” olacaktır..

Genel olarak, Cardano, akıllı sözleşme / DeFi alanını bozabilecek bir protokolü dikkatlice oluşturan teknolojik uzmanlar tarafından inşa edilen alanda en çok düşünülen projelerden biridir..

Ocak ayından bu yana ADA 0,033 ABD dolarından 0,146 ABD dolarına yükseldi (yazarken). Bu olumlu büyümenin 2021’de de devam etmesini bekliyoruz. Akıllı sözleşmelerin entegrasyonu ve DeFi uygulamalarının akış içi daha genel kabul görmesi ile birlikte, Cardano’yu 2021’in süper yıldızlarından biri yapacak.

eToro -% 0 komisyonla Cardano ADA satın alın

eToro, sektörde uzun yıllardır güvenilirliğini kanıtlamıştır – denemenizi tavsiye ederiz.

Sanal para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me