Cardano’ya Yatırım: Başlarken

ADA’ya Yatırım Yapmalı mıyım? Cardano İyi Bir Yatırım mı?

Cardano yatırım dünyasında yeniyseniz, ADA’nın iyi bir yatırım olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz yoksa ona yatırım yapmalı mıyım? Peki, ADA’ya yatırım yapmayı düşünmeden önce, Cardano ile ilgili internette dolaşan tüm mitleri yıkalım..

2021’in en iyi dijital varlıklarından biri olan Cardano hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Ama önce temel bilgilerle başlayalım: ilk olarak Cardano nedir??

Cardano nedir?

Cardano, 2021’de izlemeye değer en iyi kriptolardan biridir. Cardano, merkezi olmayan açık kaynaklı blok zinciri platformu bu aynı zamanda ilk hakemli ağlardan biridir.

Merkezi olmayan bir ağ olarak Cardano, geleneksel bankacılığa inanılmaz bir alternatif haline gelir. Bankasız kişilerin finansal hizmetlere erişmesine ve ödemeleri gerçekleştirmesine yardımcı olun. Bu hayati önem taşır çünkü dünya genelinde finansal hizmetlere erişimi olmayan insan sayısı – özellikle gelişmekte olan ülkelerin çoğunda – endişe verici derecede yüksektir..

Sonuçta, kripto para birimleri, yetkililerden ve hükümetlerden uzakta, geleneksel ödeme sistemlerine bir alternatif sağlamayı hedefliyor..

Cardano normal blok zinciriniz değil. Platform, protokolünün etkinliğini ve güvenliğini sağlamak için sıkı testlerden geçmiştir..

Dahası, Cardano bir üçüncü nesil platform ile karşılaştırıldığında ölçeklenebilirliği artıran Bitcoin, birinci nesil bir madeni para, ve bu, akıllı sözleşme geliştirmede liderin yerini alabilir, Ethereum, ikinci nesil bir madeni para.

Cardano’yu benzersiz kılan, iki katmanlı bir mimari kullanmasıdır. İlk katman olan Cardano Yerleşim Katmanı işlemleri yürütmek için kullanılırken, ikinci katman olan Kontrol Katmanı akıllı sözleşmelerin yürütülmesi için kullanılır..

Cardano’nun bir diğer benzersiz özelliği de, adı verilen Proof-of-Stake algoritmasıdır. Ouroboros. Blok zincirinin ikiye ayrıldığını unutmayın. slotlardan oluşan çağlar, ve ödüller, girdi destekçileri, çok partili bilgi işlem paydaşları ve slot liderleri arasında bölünür.

Cardano’nun yerel jetonu ADA, CoinMarketCap’te 6. sırada. Sınırlı bir arzı var 45 milyar para, 31.112.484.646 kripto para ile şu anda dolaşımda.

Cardano’nun farklı kullanım durumlarına sahip olduğuna dikkat etmeliyiz. Cardano, Cardano’nun platformunda yalnızca bir ödeme yöntemi ve oylama aracı olarak değil, aynı zamanda tarım, eğitim, sağlık ve ticaret gibi farklı sektörlerde de kullanılabilir..

Cardano’nun avantajları açık olsa da, ADA iyi bir yatırım mı? Olası zorlukların üstesinden gelebilir ve kripto pazarında lider olabilir mi?


Cardano İyi Bir Yatırım mı?

Birçok uzman, Cardano’nun diğer kriptolara kıyasla iyi bir yatırım olduğuna inanıyor. ADA tarihindeki tüm iniş ve çıkışlara rağmen, uzmanlar Ethereum fiyatının uzun vadede daha da büyüyebileceğine inanıyor..

Cardano’nun 45 milyar jetonluk sınırlı arzı nedeniyle, Cardano’nun kıtlığı yıllar içinde değerinde ve talebinde artışa neden olabilir..

Yukarıda belirtildiği gibi, geliştirilmiş kanıt algoritması ve iki katmanlı mimarisi, dünya çapında yatırımcıları cezbeden benzersiz özelliklerdir..

Aslında, birçok kişi kar elde etmek için ADA’yı hisseyi tercih ediyor. Veriler, kullanıcıların ADA’yı stake ederek (veya bir stake havuzuna katılarak) bir yılda% 4,5 kazanabileceğini gösteriyor..

Kaynak: CryptoBriefing

Yatırımcıları çeken sadece geliştirme ve teknoloji mülkleri değildir. ADA’nın çok çeşitli kullanım alanlarına sahip olması büyük bir motivasyon kaynağıdır. Yukarıda açıklandığı gibi, Cardano, hem kamu hem de özel ölçeklerde akıllı sözleşmelerin yürütülmesi için kullanılabilir.

Cardano, saniyede milyonlarca işlemin benzeri görülmemiş ölçeklenebilirlik vaatlerini yerine getirirse, Cardano, Ethereum gibi dijital devlerin ve Visa gibi geleneksel ödeme sistemlerinin yerini alabilir..

Ayrıca Cardano, bunu yapmak isteyenler için iyi bir yatırımdır. portföylerini çeşitlendirmek ve finansal istikrarsızlık zamanlarında çok önemli olan risklere maruz kalmayı azaltın ve ödülleri dağıtın.

Cardano iyi bir yatırım olsa da riskler hakkında konuşmak, kripto para yatırımı riskli bir girişim olmaya devam ediyor.

Kripto para birimleri oldukça değişken, ve dramatik fiyat dalgalanmaları bazı günlük tüccarlar için harika bir fırsat olsa da, diğerleri için yıkıcı olabilir..

Bunun da ötesinde, devam eden salgın blockchain teknolojilerinin kullanımının artmasına yol açmış olabilir., dünya genelinde değişen düzenlemeler kripto talebinde düşüşe neden olabilir.

Böylece, ADA’ya yatırım yapmaya karar vermeden önce, daima araştırmanızı yapın ve Cardano’nun risk-ödül profilini değerlendirin.

Cardano’ya Ne Kadar Yatırım Yapmalıyım?

ADA’ya yatırım yapmaya karar verirseniz sizin için doğru finansal hareketse, o zaman ne kadar yatırım yapmanız gerektiğini sorabilirsiniz..

Kripto ticaretinde kural, düşük fiyattan alıp yüksek fiyattan satmak ve tek bir ticarete paranızın% 1’inden fazlasını yatırmamaktır. Ayrıca, asla kaybetmeyi göze alabileceklerinden daha fazla yatırım yapmamalı kripto para birimi yatırımı önemli kayıplara neden olabileceğinden.

Risk alıp ADA satın almaya istekliysen, iyi haber şu ki, ADA’ya yatırım yapmak karmaşık olmak zorunda değil. Cardano madeni paraları çıkarılmadığı için, Bu, yeni başlayanlar ve küçük bir servete yatırım yapmadan ticarete başlamak isteyen kişiler için daha yüksek erişilebilirlik sağlar.

100 $ gibi düşük bir fiyatla kripto alıp satmaya başlayabilirsiniz..

Cardano’yu düşünüyorsanız, Cardano’nun ağı üzerinde sıkı kontrol sağladığını ve yatırımcıların ADA’yı kendi yerel cüzdanları Daedalus’ta saklamalarına olanak tanır.

Daedalus, “tam düğüm cüzdanı” olarak tanımlanır. Bu, hafif cüzdanlardan farklı olarak (örneğin, Yoroi, Adalite, vb.) Daedalus, Cardano blok zincirinin tam bir kopyasını indirdiği ve geçmişindeki her işlemi bağımsız olarak doğruladığı anlamına gelir. Bu şekilde, merkezi olarak barındırılan 3. parça sunucular olmadan maksimum güvenlik ve tamamen güvenilir çalışma elde edersiniz. “

Yeterince ilginç bir şekilde, ADA cüzdanlarının sayısı önemli ölçüde arttı. 5 Ocakinci tek başına, 4.000 yeni ADA cüzdanı kaydedildi.

Kaynak: Başkent

Cardano Ne Kadar Değerli Olabilir?

Cardano’nun kripto meraklıları ve yatırımcıları tarafından değer verilen dijital bir yenilik olduğu göz önüne alındığında, birçok uzman buna inanıyor Cardano önümüzdeki birkaç yıl içinde değeri artacak.

Kripto para birimi fiyatları, talep ve arz, piyasa duyarlılığı, kripto para birimi haberleri ve düzenlemeler gibi çeşitli faktörlere bağlı olsa da, finans uzmanları Cardano’da ve diğer kripto paralarda küresel para birimlerine alternatif olarak büyük bir potansiyel görüyorlar., özellikle ekonomiler çöktüğünde devam eden salgın sırasında.

Tarihsel verilere, fiyat tahminlerine ve Fibonacci uzantılarına dayalı olarak kripto tahminleri yapmak spekülatif olsa da, Cardano uzmanları ADA’nın yeni zirvelere ulaşabileceğine inanıyor..

Geriye dönüp baktığımızda, Cardano geçtiğimiz yıllarda önemli ölçüde büyüdü; Cardano şimdi 1.400’den fazla stake havuzuna sahip ve sınırların ötesindeki büyük kurumlarla işbirliği yapıyor.

Şubat-Mart 2021’de piyasaya sürülmesi beklenen Goguen ana ağı (diğer adıyla ağ) ile sürekli gelişimi, Cardano’nun gerçek bir Ethereum katili olmasına yardımcı olabilir ve bu da değerinde bir artışa yol açabilir..

Burada, ADA’nın 2020’yi Aralık 2020 boyunca 0.135-0.19 $ arasında dalgalanan fiyatlar ile 0.18 $ ‘dan kapattığını not etmeliyiz ve 5 Ocak’ta 0,2572 dolara ulaştıinci, 2021.

Cüzdan Yatırımcıları, Cardano’nun 2023’e kadar 0,726 ABD Dolarına, hatta 2025’te 1,181 ABD Dolarına ulaşabileceğini tahmin ediyor..

CoinPriceForecast tarafından sağlanan daha da iyimser tahminlere göre, ADA, 2029’a kadar jeton başına 3 dolara yükselebilir.

Aslında Cardano, Bitcoin’den daha iyi performans gösteriyor yüksek büyüme oranları. Bitcoin% 300’den fazla büyürken, Cardano% 500’den fazla artışla büyüdü ve kripto pazarında lider olma şansı çok yüksek..

Aslında, toplam ADA madeni para miktarı sınırlı olduğundan, enflasyon riski ortadan kalkar, bu da kıtlığını ve değerini daha da artırabilir..

Yatırıma Hazır Cardano ADA?

Sonuç: Cardano İyi Bir Yatırım mı ve ADA Ne Kadar Değerli??

Cardano’ya Yatırım Yapmalısınız?

Cardano’ya yatırım yapmak veya özellikle belirsiz zamanlarda ne yaptığınızı bilmiyorsanız, herhangi bir yatırım yapmak çok riskli olabilir. Kendinize şu soruyu soruyor olabilirsiniz: “Şu anda Cardano’yu satın almalı mıyım?” İşte bir haber, paranızla yatırım yapmak karmaşık olmak zorunda değil.

Hiçbir yatırım risksiz değildir, ancak Cardano’ya yatırım son iki yılda yaklaşık% 600 getiri sağlamıştır. İster Cardano’ya yatırım yapmakta yeni olun, ister yatırımınızdan en iyi şekilde nasıl yararlanacağınızı merak ediyor olun, Cardano’ya yatırım yapmadan önce neleri bilmeniz gerektiğini anlamak çok önemlidir.

Aşağıdaki tahmin şekilleri, bazılarının ana hatlarını çizmektedir. Potansiyel teknik analistler ve endüstri uzmanları tarafından sunulan 2021, 2022, 2023 ve 2025’teki Cardano ADA fiyat tahminlerinin yüksek ve düşük olması.

Yıl Yüksek Düşük
2021 0,85 ABD doları 0,22 ABD doları
2022 1,52 ABD doları 0,60 ABD doları
2023 1,82 ABD doları 0,90 ABD doları
2025 3,75 ABD doları 1,50 ABD doları

Cardano ayrıca tarım, sağlık ve eğitim gibi alanlarda farklı çevrimiçi hizmetlerin bir aracı olabilir. İyileştirmek için farklı büyük kurumlarla işbirliği yapıyor birlikte çalışabilirlik ve şeffaflık.

Cardano’nun başarısı, vaatlerini yerine getirme ve yüksek ölçeklenebilirlik sağlama yeteneğine ve akıllı sözleşmeler için etkili bir platforma bağlı olmasına rağmen, birçok uzman, ADA’nın yakın gelecekte fiyatı artabileceği için tutmaya değer olduğunu iddia ediyor.

Hala portföyünüze ADA eklemeyi düşünüyorsanız, başlamak için güvenli bir çevrimiçi borsaya ihtiyacınız olduğunu unutmayın..

Sonunda, son karar size iniyor. Ne tür bir yatırımcı olmak istersiniz? Bu sorunun cevabını bulun, Cardano’nun iyi bir yatırım olup olmadığını kesinlikle anlayacaksınız!

eToro – Satın Alınacak En İyi Broker Cardano ADA

eToro, kripto endüstrisinde uzun yıllar boyunca güvenilir olduklarını kanıtladı – onları denemenizi öneririz.

Sanal para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında.

Anahtar noktaları

  • Cardano, piyasa değeri ve işlem hacmi açısından en iyi kripto para birimlerinden biridir..
  • Cardano, Cardano’yu kripto para piyasasında gerçek bir oyun değiştirici yapan benzersiz iki katmanlı mimariye ve yeni bir kanıt-kanıtı algoritma ilkelerine sahiptir.
  • Aslında, Cardano, kripto ölçeklenebilirliğini ve akıllı sözleşme geliştirmeyi iyileştirme potansiyeline sahip olduğu için üçüncü nesil bir kripto para birimi olarak kabul edilir..
  • Cardano’nun yerel jetonuna ADA denir.
  • ADA, büyüme oranları açısından önemli ölçüde büyüdü ve birinci nesil bir madeni para olan Bitcoin ve ikinci nesil bir madeni para olan Ethereum gibi devleri geride bıraktı..
  • Birçok uzman, ADA’nın parlak bir geleceği olduğuna ve önümüzdeki yıllarda 3 dolara ulaşabileceğine inanıyor..
  • Yine de, Cardano’ya yatırım yapmak riskli olmaya devam ediyor ve pazarın değişkenliğini gidermenize yardımcı olmak için derinlemesine araştırma ve eğitim gerektiriyor..

Makalelerimizi beğendiyseniz Cardano İyi Bir Yatırım mı Ve Cardano’ya Yatırım Yapmalı mıyım?? Bu makaleyi kripto para birimi yatırımı ile ilgilenen başkalarıyla paylaşmaktan çekinmeyin.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector