Contents

Kripto Para Birimi Ticareti – İngiltere’de Kripto Ticaretine Nasıl Başlanır

İngiltere’de kripto para ticareti yapmayı öğrenmek istiyor ama nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Bu nihai İngiltere rehberi, size kripto ticareti hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğretir ve İngiltere’deki en iyi kripto brokerini gözden geçirir..

2020’de, kripto para piyasasındaki günlük işlem hacimleri genellikle 70 milyar £ işaretini aşıyor. En popüler ticareti yapılabilir kripto varlıklar Ethereum, Litecoin, Dalgalanma ve tabi ki – Bitcoin.

Kripto para ticareti yapabileceğiniz çeşitli yollar vardır. Kripto varlıkları birbirlerine karşı alınıp satılabilir – ancak genellikle ABD doları gibi itibari para birimiyle alınıp satılır.. İngiltere’de kripto para ticareti hakkında her şeyi açıklıyoruz. Bu kılavuz boyunca ticaret seçeneklerini ayrıntılı olarak ele alıyoruz.

Öncelikle, kripto para birimi ticareti çabalarınızda size yardımcı olmak için ihtiyacınız olan en önemli bilgileri açıklayacağız. Bu, kripto para birimi ticaretinin gerçekte ne olduğunu ve Birleşik Krallık’ta nasıl çalıştığını içerir. Ayrıca, ticaret emri türleri, ipuçları, stratejiler ve bugün bir Birleşik Krallık kripto para birimi ticaret hesabıyla nasıl başlayabileceğinize biraz ışık tutacağız..

İçindekiler

1. Kripto para birimleri nedir?

2. Cryptocurrency Trading UK nedir?

3. Birleşik Krallık’ta Kripto Para Ticareti Neler Yapıyor??

4. Birleşik Krallık’ta Kripto Para Alım Satımı Yaparken Kar Elde Etmek Mümkün mü?

5. İngiltere’de Hangi Kripto Para Birimlerinde İşlem Yapabilirim??

6. Birleşik Krallık Kripto Para Birimi Ticaret Sahnesinin Avantajları

7. Birleşik Krallık Kripto Para Birimi Ticaret Sahnesinin Dezavantajları

8. Cryptocurrency Trading UK: Stratejiler


9. İngiltere Kripto Para Birimi Ticareti: Beklenebilecek Potansiyel Ücretler

10. Kripto Para Birimi Ticareti: Ticaret Araçları ve Yazılımları

11. Cryptocurrency Trading UK: Trading Signal Service

12. Kripto Para Birimi Ticareti En İyi İpuçları

13. Birleşik Krallık Cryptocurrency Ticaretine Nasıl Başlanır – Eğitim

14. Sonuç

15. SSS

Kripto para birimleri nedir?

Kripto para birimlerinin ne olduğunun tam olarak farkında olmamanız durumunda – basit açıklama, bunların dijital para birimleri olduğudur. Bu türden en bilinen para birimi şüphesiz Bitcoin’dir. 2009’da yaratıldığı sırada – varlığını onurlandıran dünyanın ilk kripto para birimiydi..

Kripto fiyat takip sitesi CoinMarketCap geçtiğimiz günlerde şu anda 6,955 kripto para birimi olduğunu bildirdi. 11 yıl önce hiç kimse dijital para birimlerinin ticaret için bu kadar çılgınca popüler olacağını tahmin edemezdi.

Hayatımız boyunca bir şeyler ödemek için kullandığımız banknotların ve somut madeni paraların aksine, kripto para birimleri bir yetkili makam tarafından oluşturulmaz veya basılmaz.

Sanal jetonlar gibi, bir kredi kartı şirketi veya kurumsal banka kullanmak zorunda kalmadan kripto paraları alıp satabilir, transfer edebilir ve yatırım yapabilirsiniz. Kripto para birimi paralarının sahibiyseniz, kendi özel anahtarıyla birlikte gelen sanal bir kripto cüzdanı kullanacaksınız..

Artık kripto para birimlerinin ne olduğuna dair bir kavrayışınız olduğuna dair hiçbir şüpheniz olmadığına göre, bunları nasıl ticaret yapabileceğinizi doğrudan inceleyeceğiz..

Cryptocurrency Trading UK nedir?

Kripto para birimi ticareti yapıyorsanız, ilgili pazarda gelecekteki fiyat değişikliklerini doğru bir şekilde tahmin etmeye çalışıyorsunuz. Hemen hemen her varlığın ticaretinde olduğu gibi, kar elde etme umuduyla kripto para birimleri alıp satıyorsunuz. Basitçe söylemek gerekirse, amaç, varlığı satın aldığınızdan daha fazla paraya satmaktır..

Bunun nasıl görünebileceğine dair bir örnek verelim:

 • Ticaret çifti ile ilgileniyorsunuz ETH / USD
 • Bu, Ethereum fiyatını ABD doları karşısında takas ettiğiniz anlamına gelir.
 • Çifte 450 $ ‘lık teklif fiyatından 350 £’ luk bir alış emri verirsiniz.
 • Birkaç saat sonra pozisyonu 480 $ ‘dan kapatırsınız
 • Bu% 6.6’lık bir artışı temsil ediyor – yani 350 sterlinlik bir hisse size 23.10 sterlin kazandırdı.

Öte yandan, bazı İngiltere kripto para birimi alım satım platformları kısa kalmanızı sağlayacaktır. Bu, esasen, kripto çiftinin değeri düşse veya yükselse de kazanç elde edebileceğiniz anlamına gelir – elbette, her iki şekilde de doğru şekilde spekülasyon yaptığınız sürece.

Bu sayfanın ilerleyen kısımlarında kripto para birimi alım satım siparişlerini daha ayrıntılı olarak ele alacağız. Kripto para birimi ticareti, piyasaların döviz çiftleri üzerine inşa edilmesi anlamında forex ticareti ile çok benzerdir – özellikle birbiriyle rekabet eden iki para birimi.

Bir kripto para çiftinin döviz kuru, saniye bazında dalgalanabilir. Bu nedenle, bir İngiliz kripto tüccarı olarak işiniz, oranın yükselip düşmeyeceğini doğru bir şekilde varsaymaktır.Modern teknoloji ve internetin erişilebilirliği sayesinde – özellikle son on yılda – ticaret ortalama bir Joe Bloggs için hiç bu kadar kolay olmamıştı.

İngiltere’de Cryptocurrency Ticareti Ne Yapıyor??

Kripto varlıkları ticaretinde başarılı olmak için, önce piyasanın nasıl çalıştığını sağlam bir şekilde anlamalısınız..

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli çeşitlilik varken, sizi doğru ticaret adımından çıkarmak için kripto para birimi ticaretinin artılarını ve eksilerini anladığınızdan emin olmak için rehberimizi okumanızı öneririz.

Sonuçta, ticaret yapmak istediğiniz bir varlığın işleyişi konusunda kendinizi eğitmek, uzun vadeli ticaret hedeflerinize ulaşmanız için size çok daha iyi bir şans verir..

İşlem gören kripto para birimi çiftlerinin büyük çoğunluğu ABD doları içerecektir. Günlük banka / kredi kartınız veya hatta Paypal gibi bir e-cüzdan ile kolayca GBP cinsinden para yatırabileceğiniz için Birleşik Krallık tüccarları için bu bir sorun değil. Örneğin FCA broker eToro, bu açıdan iyi bir seçenektir.

Söylediğimiz gibi, herhangi bir kazanç elde etmek için fiyatın yükselip düşmeyeceğini denemeniz ve tahmin etmeniz gerekir..

Birleşik Krallık’ta kripto para ticaretinin ne gerektirdiğine ve ayrıca çift kategorileri gibi daha ince detaylara bir göz atalım..

Takas Edilebilir Kripto Çiftleri

İngiltere kripto para birimi ticaret platformları, çiftleri 2 farklı kategoriye ayırma eğilimindedir. Bu, nitelikleri arasında evrensel bir ayrım yolu yaratır..

Çiftleri Çaprazlamak için Kripto ile başlayacağız.

Cryptocurrency Cross-Pairs

Çapraz çiftler iki rakip sanal para biriminden oluşur – örneğin, BTC / ETH (Bitcoin / Ethereum). Burada Bitcoin temel para birimidir ve Ethereum teklif para birimidir.

Örneğimizde, ticaret yapmayı seçtiğiniz çapraz çift budur – ve işte bu ticaret nasıl görünecektir:

 • Kripto çapraz çifti BTC / ETH 32.50’de kote edildi
 • Bu örnekte her Bitcoin için 32.50 değerinde Ethereum alacaksınız.
 • Bu fiyatın yükselip düşmeyeceğini tahmin etmelisiniz.

Özellikle kripto para ticareti konusunda yeniyseniz, dürüst olmak gerekirse kripto çapraz çiftlerini biraz fazla karmaşık bulabilirsiniz. Bazı yeni başlayan tüccarlar, büyük ölçüde tanıdık bir para biriminin (İngiliz sterlini veya ABD doları gibi) bulunmaması nedeniyle kayıpları ve kazançları hesaplamayı zor buluyor..

Bahsettiğimiz gibi, “gerçek” paraya “fiat” da denir. Bunu aklımızda tutarak, kripto para biriminden fiat çiftlerine ve bu ticaretin nasıl işlediğine bakacağız..

Fiat-Cryptocurrency Çiftleri

Tahmin edebileceğiniz gibi, bir fiat-kripto para birimi çifti her zaman bir fiat para birimini (örneğin USD veya GBP’yi düşünün) ve tabii ki Ethereum gibi bir kripto para birimini içerir..

Aynı şekilde, petrol ve altın gibi varlıklar da genellikle ABD doları cinsinden kote edilir – fiat-kripto çiftleri genellikle USD cinsinden ifade edilir. Bu çiftlerle ticaret yapmanın gerçekten popüler bir yolu CFD’ler (Fark Sözleşmesi).

Genel olarak konuşursak, yatırımcılar CFD’leri kullanarak sıkı spread’lere ve çoğu durumda komisyonsuz ticarete erişebilirler. Ayrıca 1: 2’ye kadar kaldıraç oranına da sahip olacaksınız – bunu daha sonra ele alacağız.

Size fiat-kripto çiftlerinin nasıl çalıştığına dair bir örnek verelim:

 • ABD doları karşısında Ethereum ticareti yapmakla ilgilendiğinizi varsayalım.
 • Bu çift, ETH / USD olarak gösterilmektedir.
 • İngiltere’deki çevrimiçi komisyoncunuz 300 $ ‘lık bir çift fiyat veriyor
 • Çiftin değerinin az olduğunu düşünüyorsunuz
 • Bunu göz önünde bulundurarak, 1.000 £ değerinde bir satın alma siparişi verirsiniz
 • Birkaç gün sonra ETH / USD 350 $ değerinde
 • Burada çiftin fiyatı% 14.28 arttı.
 • Tahmininiz doğruydu, bu nedenle bir “satış” siparişi oluşturuyorsunuz
 • % 14,28 kârınız artı 1.000 £ olan ilk hisseniz şimdi 1.142.50 £ ‘a eşittir
 • Bu ticaretten 142.50 £ kar elde ettiniz

Senaryomuzda ABD doları karşısında Ethereum kullandık, ancak aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda başka fiat para birimi ve kripto para birimi var..

Bu tür bir çiftin sadece bazı örnekleri aşağıdaki gibidir:

 • ETH / GBP (Ethereum / İngiliz sterlini)
 • BTC / JPY (Bitcoin / Japon yeni)
 • XRP / USD (Ripple / ABD doları)
 • Ve daha çok yığın

Devamını Oku: İngiliz Sterlini ile Almak ve Satmak İçin 5 Popüler Kripto Para Birimi

İngiltere Kripto Ticaret Emirleri

Kripto para ticareti yapmaya başlamak için önce ticaret yapmak üzere bir çift seçmelisiniz. Yukarıdaki örneklerimizden de görebileceğiniz gibi, aralarından seçim yapabileceğiniz çok şey var.

Kripto çiftinizi seçtiğinizde ve kendinizi dalmaya hazır hissettiğinizde, komisyoncuya nasıl devam edeceğini söylemeniz gerekir – bir sipariş vererek.

Birleşik Krallık kripto para ticareti rehberimizin bu bölümünde, seçtiğiniz ticaret platformu üzerinden kurabileceğiniz çeşitli sipariş türlerini inceleyeceğiz..

Emir Al ve Sat

Bir kripto çiftinin daha sonra yükselip yükselmeyeceğini veya düşeceğini tahmin etmeniz gerektiğini söylemiştik. Ayrıca, bu fiyatın saniyede ikinci temelde değişebileceğini de söylemiştik. Sonuçta, bir varlığın değerindeki temel itici faktörlerden biri arz ve taleptir..

Alım ve satım emirleri, kripto çifti ticareti yaparken düzenli olarak uygulayacağınız bir şeydir..

Aşağıda, bir “sat” siparişinden başlayarak “al” ve “sat” siparişlerinin nasıl işlediğine ilişkin bir örnek verilmiştir:

 • Çapraz çift kripto ticareti yapmakla ilgilendiğinizi varsayalım BTC / JPY
 • Çiftin fiyatının düşeceğini tahmin ediyorsunuz
 • Bunu aklınızda tutarak, “satmak” için bir sipariş verirsiniz
 • Öte yandan, bunun tam tersini düşündüğünüzü hayal edelim
 • Yani BTC / JPY değerinin artacağından şüpheleniyorsunuz
 • Bu senaryoda, bir “satın alma” siparişi verirsiniz

Limit Emirleri ve Piyasa Emirleri

Alım ve satım emirlerini kullanmanın yanı sıra, ticaret stratejilerinizi geliştirebilecek başka siparişler de vardır..

Piyasa emirleri ile limit emirleri arasındaki farkı ve bunları Birleşik Krallık’ta kripto para birimi ticareti yaparken ne zaman kullanabileceğinizi açıklayalım..

 • Diyelim ki ticaret yapmak istediğiniz kripto çiftinin fiyatı 235 sterlin.
 • Belirli bir fiyattan bir ticarete girmek istiyorsunuz – 220 £ diyelim
 • Bu, “limit” siparişi vermeniz gereken zamandır
 • 220 sterlinlik hedef fiyatınıza ulaşıldığında, komisyoncunuz siparişinizi bu fiyattan gerçekleştirecektir.

Şimdi, bir “piyasa emri” durumunda

 • Siparişinizin devam eden piyasa fiyatından gerçekleştirilmesini istiyorsanız
 • Bir “pazar” siparişi verirsiniz
 • Brokeriniz siparişinizi bir sonraki uygun fiyattan gerçekleştirecek

Limit emirleri durumunda, işlemin fiyata özgü doğası nedeniyle – bu emirler kısa vadeli ticaret stratejilerine daha uygundur. Esas olarak, esasen çok özel bir giriş stratejisi oluşturduğunuz ve çıkma planınız olduğu gerçeğinden dolayı. Hedef fiyatınıza ulaşılıncaya kadar siparişin olduğu gibi kalacağını unutmamak önemlidir..

Stop-Loss Emirleri ve Kar Emri Al

Zararı durdur ve kar al emirleri, İngiltere kripto para birimi ticaret topluluğu arasında bir şekilde bir risk yönetimi stratejisi olarak kabul edilir. Zorunlu olmamakla birlikte, bu emirler, kayıplarınızı sınırlamak ve kazançlarınızı kilitlemek için zor durumunuzda son derece yararlıdır..

Bunu akılda tutarak, ne oldukları ve ne zaman kullanılabilecekleri konusundaki sisi temizlemek için size birkaç örnek vereceğiz..

Zararı durdur emirleriyle başlayalım, lütfen aşağıdaki örneğe bakın:

 • Ticaret yaptığınızı hayal edelim ETH / GBP
 • 2.000 sterlinlik bir satın alma siparişi verdiniz
 • Kaybetmek istediğiniz maksimum miktar, yatırımınızın% 10’udur
 • 1.800 sterlinlik bir zararı durdurma emri vermeye karar veriyorsunuz
 • ETH / GBP’nin değeri 800 sterline düşüyor
 • Zararı durdur emri verdiğiniz için – komisyoncunuz işleminizi bu fiyattan kapatır

Kar alma emirlerine geçersek, bu işlem karınızı otomatik olarak kilitlemek için harika bir emirdir. Kar alma emrinin nasıl ve ne zaman kullanılacağına ilişkin pratik bir örneği aşağıda bulabilirsiniz:

 • ETH / GBP ticareti yaptığınızı varsayalım
 • ETH / GBP satın alma emri 1.500 £
 • Bu ticaretteki amacınız kazançlarda% 15 kazanmaktır
 • Kâr hedeflerinizi göz önünde bulundurarak, 1,725 ​​£ ‘dan kar alma emri verirsiniz
 • ETH / GBP’nin değeri 1.725 £ ‘a ulaşırsa – komisyoncunuz pozisyonu hemen kapatacaktır

Söylediğimiz gibi, bu emirleri kullanmak, alım satım çabalarınıza çok ihtiyaç duyulan bazı hasar sınırlamalarını ve cihazınız olmadığınızda kârdaki bir pozisyondan uzaklaşmanızı sağlar..

Sadece bu değil, aynı zamanda emir sizin tarafınızdan belirtilen bir noktada komisyoncunuz tarafından yürütüldüğünden, işlemlerinizi manuel olarak kapatma ihtiyacınızı ortadan kaldırır. Bu size kendi risk yönetiminiz üzerinde daha fazla kontrol sağlar.

İngiltere’de Kripto Para Alım Satımı Yaparken Kar Elde Etmek Mümkün mü?

İngiltere'de kripto para ticareti

Evet, bir İngiltere kripto para birimi ticaret sitesi kullanırken para kazanmak mümkündür. Ancak hiçbir garanti yoktur. Tüm işlemler bir dereceye kadar risk taşır.

Bununla birlikte, size başarı için en iyi şansı vermek için yararlanabileceğiniz bazı yararlı stratejiler vardır..

Çevrimiçi kripto para ticareti yaparken potansiyel olarak nasıl “uzun” ve “kısa” kazançlar elde edebileceğinize bir göz atalım..

Örnek 1: Paritenin yükselen değerine göre ETH / USD’de alım satım yapma

 • ETH / USD 400 $ ‘dan kote edildi
 • 500 sterlinlik bir satın alma siparişi vermeye karar veriyorsunuz
 • Birkaç saat sonra ETH / USD 420 $ ‘dan kote edildi
 • Yeni fiyat% 5’lik bir artışı gösteriyor
 • Bunu aklınızda tutarak, satmak için bir sipariş verirsiniz
 • 500 sterlininiz 527,75 sterline yükseldi – 27,75 sterlin kâr gösteriyor

Örnek 2: Kısaltmak BTC / USD, düşen çiftin değerine göre

 • Diyelim ki Pazartesi günü BTC / USD 15.000 $ değerinde
 • 500 sterlinlik bir satış emri vermeye karar veriyorsunuz
 • Perşembe gününe kadar BTC / USD 12.000 $ değerinde
 • Bu fiyat değişimi paritenin% 20 düştüğünü gösteriyor.
 • BTC / USD konusunda yetersiz kaldığınız için – doğru tahmin ettiniz
 • İşlemi kapatmak için şimdi bir satın alma emri veriyorsunuz.
 • 500 sterlinlik ilk hissenizi 600 sterline çevirdiniz – yani 100 sterlin kazanç elde ettiniz (% 20).

Kripto para birimi ticaretinizi bir günden daha uzun süre açık tutmak için gecelik finansman ücretlerine maruz kalmanız durumunda bunu hatırlamanız zorunludur. Ücretleri daha sonra tartışacağız. Bunun nedeni, İngiltere’deki kripto para birimi CFD ticaret platformlarının çoğunun günlük küçük bir ücret almasıdır – bu nedenle kaydolmadan önce bunu her zaman kontrol edin.

İngiltere’de Hangi Kripto Para Birimlerinde İşlem Yapabilirim??

Daha önce de değindiğimiz gibi, Bitcoin tüm kripto paraların en bilinenidir. Sadece bu değil, aynı zamanda küresel olarak en çok işlem gören. BTC / USD çifti söz konusu olduğunda – bu en fazla işlem hacmi, likidite ve en sıkı spread sağlar.

Forex durumunda olduğu gibi, kripto para birimlerinin de geniş bir piyasa ilgisi ve değeri vardır. Kripto paraların güncel değerini bulmak için harika bir yer CoinMarketCap’e veya eToro gibi bir ticaret platformuna gitmektir..

Yaklaşık 7.000 adet alınıp satılabilir kripto para birimi olduğu için, her birini tek tek listelememiz mümkün değil. Ancak, değerlendirmeniz için aşağıda bir grup listeledik.

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Yıldız
 • Binance Coin
 • ZCash
 • Bitcoin Cash
 • Ethereum Klasik
 • Dalgalanma
 • IOTA
 • Litecoin
 • EOS
 • Cardano
 • NEO
 • Kısa çizgi
 • Tron

Yukarıdaki kripto para birimlerinin tümü İngiltere komisyoncusunda mevcuttur eToro – ve komisyonsuz takas edilebilir. Hepsi ABD dolarına göre fiyatlandırılsa da – eToro ayrıca GBP, EUR, AUS ve JPY cinsinden birkaç çift teklif sunar..

İngiltere Cryptocurrency Ticaret Sahnesinin Avantajları

Çevrimiçi ticaret alanında çok sayıda ticareti yapılabilir varlık mevcuttur. Bu günlerde, bir düğmeye dokunarak petrol ve şeker, forex, hisse senetleri ve endeksler gibi emtia ticareti yapabilirsiniz.

Bunu akılda tutarak, özellikle Birleşik Krallık’ta dijital döviz çiftleri alım satımının temel avantajlarına biraz ışık tutalım..

✅ Kaldıraç Uygulamak – Karları Artırmak

CFD’ler aracılığıyla kripto para ticareti yaparken, size kaldıraç kullanımı teklif edilecektir. Farkında olmayanlar için kaldıraç, şu anda sahip olduğunuzdan daha fazlasını kullanarak işlem yapmanıza olanak tanır – bunu komisyoncunuzdan bir kredi olarak adlandırın.

Kaldıraç oran olarak gösterilmektedir. Örneğin, İngiltere’de tüccarlar kripto para ticareti yaparken 1: 2’ye kadar erişebilirler..

Size bir örnek verelim:

 • Aracı hesabınızda ETH / USD ticareti yapmak için kullanmak istediğiniz 1.000 £ var
 • Brokeriniz size 1: 2 kaldıraç sunuyor
 • Artık 2.000 £ ile ETH / USD ticareti yapabilirsiniz

Bundan biraz daha fazla kaldıraçla ticaret yapmak için güçlü bir arzunuz varsa, bazı açık deniz ticaret platformları 1: 100 – bazen daha fazlasını sunacaktır. Yukarıdaki örneğimizden hiç şüphesiz görebileceğiniz gibi, bu 1.000 £ hissenizi 100.000 £ hisseye dönüştürür..

Ancak biz şiddetle offshore, düzenlenmemiş bir kripto para komisyoncusu kullanmaya karşı tavsiyede bulunun. Bunun yerine, eToro gibi tamamen lisanslı, FSCS ortaklı ve FCA tarafından düzenlenen platformları tercih ediyoruz.

Kaldıraç eklemenin karınızı büyük ölçüde artırabileceğini – aynı zamanda aleyhinize de çalışabileceğini ve zararlarınızı katlayabileceğini unutmamak çok önemlidir..

✅ Haftada 7 gün, günde 24 saat ticaret

Tüm varlıkların piyasa açılış saatleri vardır. Örneğin, bazı borsa borsaları hafta içi yalnızca 08:00 ile 17:00 arasında açık olacaktır..

Söz konusu piyasada işlem yapıyorsanız ve “nakde çevirmek” istiyorsanız, piyasaların yeniden açılacağı bir sonraki Pazartesi gününe kadar beklemeniz gerekebilir. Bunun nedeni, İngiltere ticaret platformlarının büyük çoğunluğunun müşterilerin bir hafta sonu boyunca hisse senedi ticareti yapmasına izin vermemesidir..

Bununla birlikte, kripto para piyasaları haftanın 7 günü 24 saat işlem yapmaya açıktır. Ruh halinizin sizi götürdüğü her an işlem yapabilme fikrini seviyorsanız – o zaman kripto ticareti bunu yapmanızı sağlar..

Kripto pazarına dalmaya hazır?

✅ Uzun Vadeli veya Kısa Vadeli Ticaret Seçimi

Ticaret söz konusu olduğunda, her birinin kendi anlamı vardır – insanlar farklı olduğu için tüccarlar da farklıdır. Bazı insanlar uzun vadeli yatırım yapmayı tercih ederken, bazıları girip çıkmayı ve kısa vadeli ticaret yapmayı tercih ediyor.

Bu kılavuzda şimdiye kadar kısa vadeli ticaret stratejilerine daha fazla odaklandık, ancak uzun vadede kripto para birimlerine yatırım yapmak tamamen mümkündür..

“Satın al ve tut” stratejisinin devreye girdiği yer burasıdır. Özetle, bu, kripto “madeni paralarınızı” bir seferde aylarca, hatta yıllarca tutmanıza olanak tanır. Bu ilginizi çekebilecek bir şeyse, yukarıda belirtilen CFD’leri tamamen atlamanız gerekir..

Uzun vadeli bir ticaret stratejisi kullanırken CFD’lerden kaçınmanın nedeni, pozisyonları bir seferde uzun süre açık bırakmaktır. Bu tür ticaret, ekleyen günlük bir gecelik finansman ücretlerini davet eder..

Bir kere daha, eToro Bitcoin gibi kripto para birimlerine yatırım yapmak ve madeni paraları birkaç ay veya yıl tutmak istiyorsanız iyi bir seçenektir. Bunun nedeni – ve kısa gitmemeniz veya kaldıraç uygulamamanız şartıyla, eToro size Bitcoin satın al komisyonsuz ve gecelik finansman ücreti olmadan.

✅ Al ve Sat – Her İki Yönde Kar Edin

Daha önce hisse senedi alıp sattıysanız, hisse senetlerinin değerinin artacağına inandığınız için hisse satın aldığınızı bileceksiniz..

Doğru tahmin ederseniz, harika – kâr ediyorsunuz. Ancak, geleneksel hisse senetlerine yatırım yaptığınızda, piyasalar diğer yöne gittiğinde kazanç elde edemezsiniz..

İngiltere’de kripto para birimi ticareti söz konusu olduğunda – uzun ya da kısa gitmeyi seçerek her iki yoldan da yararlanabilirsiniz. Tabii ki, pazarın yönünü doğru tahmin etmelisiniz.

Daha önce de değindiğimiz gibi, bir kripto çiftinin değerinin düşeceğini düşünüyorsanız – sadece bir satış emri verebilirsiniz. Hisse senetlerine yatırım yaparken bu seçeneğe sahip değilsiniz.

İngiltere Cryptocurrency Ticaret Sahnesinin Dezavantajları

Artık Birleşik Krallık’ta kripto para birimi ticaretinin avantajlarından geçtiğimize göre, dezavantajları da açığa vurmamız adil..

❌ Düzenlenmemiş Döviz Borsalarında Alım Satım

Kripto para birimi ticareti fikrinde yeniyseniz, o zaman “düzenlenmemiş” kelimesi alarm zilleri çalma ihtimali vardır. Bu anlaşılabilir bir durum, ancak gerçek şu ki, kripto para birimi ticareti İngiltere’de – en azından geleneksel piyasalarla aynı şekilde düzenlenemez. İngiltere rejimi, kripto para birimine özgü yasalar ve düzenlemeler geliştirmeyi ima ederken, durumun ne zaman olacağı belli olmaya devam ediyor..

Bu alandaki düzenleme eksikliği, esas olarak itibari para birimi olmadığı gerçeğinden kaynaklanmaktadır. Daha önce daha ayrıntılı olarak açıkladığımız gibi – kripto para birimleri, bir para otoritesi tarafından dolaşıma sokulan yasal ödeme değildir. Bu, kripto varlıklarının değerinin o belirli pazardaki arz ve talep tarafından belirlendiği anlamına gelir..

Öte yandan, düzensiz bir piyasanın sesi gibi olabilirsiniz, sonuçta, bazı tüccarlar radarın altında uçmayı tercih ediyor.

Örneğin, kimliği devretmek istemeyen veya süper yüksek kaldıraca erişmek isteyen yatırımcılar var. Bazı tüccarlar, İngiltere düzenlemesinin katı sınırlarına bağlı değil, denizaşırı broker platformlarına bakıyor..

Bizim gibi, düzenlemeyi bir şekilde bir güvenlik ağı olarak görüyorsanız, o zaman yalnızca FCA onaylı CFD brokerlerine kaydolmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Bu, paranızın FSCS aracılığıyla 85.000 £ ‘a kadar korunduğu anlamına gelir – platform çökerse.

Sadece bu değil, söz konusu kripto CFD ticaret platformu lisans almak için çemberlerden atlayacak..

❌ Potansiyel Olarak Ultra Yüksek Uçuculuk

Kripto para birimi ticareti, özellikle daha az likit olduğu düşünülen çiftler söz konusu olduğunda oldukça değişken olabilir. Dijital para birimleri, işlemin tek bir gününde% 10’un üzerinde dalgalanabilir.

Bu, daha önce belirtilen sipariş aralığının çok faydalı olabileceği yerdir. Örneğin – zararı durdurun ve kar al emirleri, zararlarınızı yumuşatacak, yani herhangi bir kazancı kilitleyebileceksiniz – emri en üst zamanda manuel olarak yürütmek zorunda kalmadan.

Diğer taraftan, tecrübeli kripto para birimi tüccarları, daha büyük kazançlar elde etmek için bol fırsatlar sunduğundan, aslında oynaklık istiyorlar.!

Cryptocurrency Trading UK: Stratejiler

İngiltere'de kripto para birimi ticareti için stratejiler

Şimdiye kadar, İngiltere’deki kripto para birimi ticaretinin nasıl çalıştığı açısından, ihtiyacınız olan tüm bilgilere tamamen sahip olmalısınız..

Ancak hepsi bu kadar değil, her iyi kripto para birimi tüccarının arkasında iyi bir strateji – veya birkaç tane var. Aşağıda, bugün kripto tüccarları tarafından kullanılan en kullanışlı ve popüler stratejilerden bazılarını ayrıntılı olarak açıkladık..

Piyasa Düzeltmelerini Kullanma

Piyasa düzeltmeleri tüm piyasalarda kullanılır ve bir seferde günler, haftalar ve hatta birkaç ay sürebilir. Temelde, bir eğilimin (her iki yöne de giden) geçici olarak “durdurulduğu” zamandır..

Size bir örnek vermek gerekirse:

 • Diyelim ki BTC / ETH, son birkaç hafta içinde% 30’luk kazançlarla yükselen bir trend yaşadı,
 • Bu yukarı doğru salınım sonsuza kadar bu hızda devam edemezdi
 • Sonuçta, büyük ölçekli yatırımcılar bir noktada kazançlarından nakit alacaklar.
 • Bunu yaptıklarında, BTC / ETH’nin fiyatı geçici olarak diğer yönde hareket edecektir.

BTC / ETH’nin ters yönde gitmesinin nedeni, satıcı sayısının alıcı sayısından daha ağır basmasıdır. Yine, arz ve talebin herhangi bir kripto para birimi çiftinin değeri üzerinde doğrudan bir etkisi vardır..

Yukarıda bahsedilen işaret düzeltmesi, bu çiftin yükseliş eğiliminin sona erdiğinin bir göstergesi değildir. Aslında, kısa bir kesintiye işaret ediyor. Sonuç olarak, BTC / ETH’deki piyasa düzeltmesi yapıldığında bir “satın alma” siparişi vermeye karar verebilirsiniz. Bu eylem, yükselen trende daha düşük bir fiyata katılmanızı sağlar.

Salıncak Ticaret Stratejisi

İngiltere’deki birçok kripto para birimi tüccarı salıncak ticareti kullanıyor. Yeni tüccarlar için olduğu kadar kısa vadeli ticaret yapmayı tercih eden kişiler için de harikadır..

Swing ticareti ile ilgili fikir, yeni trendleri fark ettiğinizde kripto çiftleri alıp satmaktır. Kripto para birimi trendleri saatlerden haftalara kadar sürebilir. Günlük ticaret stratejilerinin aksine, bir ticareti bir seferde günler hatta haftalarca açık tutabileceksiniz..

Örneğin, BTC / USD uzun bir süre yukarı veya aşağı yönlü bir trendde kalabilir. Hisse BTC / USD’nin yükselişe geçtiği yönündeyse – ticaretinizi yukarı yönlü yörünge boyunca açık tutmak istersiniz..

Piyasa, BTC / USD eğiliminin artık olumlu olmadığını yansıtırsa, muhtemelen BTC / USD işleminizi kapatmayı ve bir ‘sat’ emri vermeyi seçersiniz. Bu emri uygulayarak, bir swing tüccar olarak piyasa düzeltmesini zamanında yakaladığınızdan emin olursunuz..

Teknik Analiz

Herhangi bir deneyimli İngiliz tüccar, teknik analiz ve göstergelerin kripto çiftlerinin piyasa duyarlılığını ortaya çıkarmanın mükemmel bir yolu olduğunu söyleyecektir..

Bu size bir “ayı” piyasasıyla mı yoksa “boğa” piyasasıyla mı uğraştığınızı gösterecektir. Pariteniz “aşırı alım” kategorisindeymiş gibi görünüyorsa, bu, bir piyasa düzeltmesinin yakın olma ihtimalinin güçlü olduğunun bir göstergesidir..

Teknik göstergelere tamamen hakim olmak uzun yıllar alabilir. Bununla birlikte, en azından en önemli araçları sağlam bir şekilde anlamaya çalışarak – Birleşik Krallık’ta kripto para birimi ticaretinin karar verme sürecini çok daha kolay bulacaksınız..

Kripto para tüccarları için mevcut olan en önemli teknik göstergelerin bir listesini aşağıda bulabilirsiniz. Her gösterge türünün kısa bir açıklamasını bir araya getirdik, ancak lütfen daha fazla yığın olduğunu unutmayın..

Hareketli ortalamalar

Hareketli bir ortalamanın genel amacı, rastgele fiyat kayması gürültüsünü filtrelemektir – bu da fiyat eğilimlerini dengelemeye yardımcı olur. Bu göstergeyi inceleyerek bir kripto para birimi çifti trendinin fiyat yönünü tahmin etme şansınız çok daha yüksektir..

4 farklı hareketli ortalama türü vardır:

 • Basit hareketli ortalamalar
 • Doğrusal ağırlıklı hareketli ortalama
 • Düzgünleştirilmiş hareketli ortalamalar
 • Üstel hareketli ortalamalar

Bollinger bantları

bollinger bantları, kripto ticaret stratejileri

Gerçekçi olsa da, bir varlığın değerinin hangi yöne gideceğini bilmenin kolay bir yolu olmasa da – “Bollinger grupları”, başarılı olma ihtimalinizin olduğu durumları belirlemenize kesinlikle yardımcı olabilir.

 • Bu gösterge iki farklı satırdan oluşur.
 • İkisi hareketli bir ortalamaya yaklaştığında – bu düşük oynaklığı gösterir – daha sonra yüksek volatilite bekleniyor..
 • Bununla birlikte, çizgiler birbirinden ayrı ise – yüksek dalgalanmaya bakıyorsanız – takip etmesi gereken düşük.

Gördüğünüz gibi bu, Bollinger bantlarını bir kripto para çiftinin oynaklığını tahmin etmeye çalışırken tüccarlar için harika bir araç haline getiriyor..

Bollinger bantları ile birlikte BBTrend ve BandWidth gibi diğer göstergeleri kullanabilirsiniz – piyasadaki oynaklığı kullanarak giriş ve çıkış noktalarını arayabilirsiniz..

Yön Hareketi Endeksi

Yön Hareketi Endeksi, 3 göstergenin birleşimidir; Eksi Yön Göstergesi (-DI), Artı Yön Göstergesi (+ DI) ve Ortalama Yön Göstergesi (ADX).

Yönlü hareket endeksinin amacı eğilimleri belirlemektir. Bununla diğer bazı göstergeler arasındaki fark, bir eğilimin yönünü dikkate almamasıdır. Bir eğilimin yönü, yukarıda bahsedilen + DI ve -DI ile tanımlanır. Bu, hem yönün hem de gücün sağlandığı anlamına gelir..

Stokastik Osilatör

Bu gösterge, kripto para biriminin momentumunu izler ve dijital varlığın fiyat aralığını ve belirli bir zaman dilimi boyunca kapanış fiyatını karşılaştırır. Bu nedenle, stokastik osilatör, tüccarlara belirli bir kripto para biriminin büyümesinin ve gücünün ne olduğunu gösterir..

Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması

macd, İngiltere'de kripto para birimi ticareti

Bu özel teknik gösterge, hem yeni tüccarlar hem de deneyimli kişiler için iyidir. Nedeni, basit ve güçlü sinyaller veriyor.

Hareketli ortalama yakınsama sapması, trendleri takip etmeye odaklanan başka bir göstergedir, yani çeşitli tarzlar için yararlı bir araçtır..

Size sadece trenddeki yakın bir değişikliğin iyi bir göstergesini vermekle kalmaz, aynı zamanda kısa vadeli ve uzun vadeli fiyat momentumunun birbiriyle aynı yönde gidip gitmediğini de gösterebilir..

Göreceli Güç Endeksi (RSI)

Bir ticarete ne zaman girileceğini veya çıkılacağını bilmek yeterince zordur, ancak bu teknik göstergeler yatırımcıların varlığın piyasa duyarlılığını tahmin etmelerine yardımcı olmak için oluşturulmuştur..

Göreceli Güç Endeksi (RSI), tüccarlar tarafından 1970’lerden beri finansal piyasaları analiz etmek için yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu, listemizdeki bir başka momentum göstergesidir – son fiyat değişimlerinin önemini hesaplar. Bu, teknik göstergenin aşırı satım veya aşırı satın alınan kripto para birimlerini (ve diğer varlıkları) belirlemesini sağlar..

Gösterge, deneyimli Birleşik Krallık tüccarları arasında oldukça popülerdir ve kar yapma fırsatlarını tespit etmenize yardımcı olmak için mükemmeldir..

İngiltere Kripto Para Birimi Ticareti: Beklenecek Potansiyel Ücretler

Aşk ve kahkaha dışında hayatta pek bir şey bedava değildir. Komisyoncuların para kazanmak için ücret alması gerekiyor, sonuçta bu bir iş ve bir hizmet veriyorlar.

Bunu göz önünde bulundurarak, Birleşik Krallık’ta bir çevrimiçi kripto para birimi alım satım platformuna katıldığınızda sorumlu olabileceğiniz ücretleri ödememiz önemlidir..

Spreadler

Kripto para birimi ticareti yaparken, spread’in ne olduğunu anlamanız çok önemlidir. Layman’ın terimleriyle ifade etmek gerekirse, spread, bir kripto çiftinin alış fiyatı ile satış fiyatı arasındaki karşıtlıktır..

Size bir hizmet sunan herhangi bir komisyoncu, bir ticaret emri verme fiyatına bir spread dahil edecektir. Fark genellikle yüzde olarak gösterilir, bu nedenle bunun bir örneği için lütfen aşağıya bakın.

 • Ticaret yaptığınızı söyleyelim BTC / GBP
 • Bu kripto varlığın satın alma fiyatı 9,700 £
 • Satış fiyatı £ 9.850
 • Bu senaryodaki spread% 1,54’tür

Gördüğünüz gibi, eşitliği bozmak için% 1.54 kazanç sağlamanız gerekiyor. % 1.54’ün üzerindeki herhangi bir kazanç, gerçek kar olarak sayılabilir

Komisyon Ücretleri

Bazı ticaret platformları, her işlem için komisyon ücreti alır. Bu, bir varlığı alırken veya satarken komisyoncuya bir yüzde ödediğiniz anlamına gelir. Bazı Birleşik Krallık brokerleri sabit bir ücret alırken, diğerleri ticaret hisseniz tarafından belirlenecek değişken bir ücret talep eder..

İşte gerçek ticaret koşullarında bunun nasıl görüneceği:

 • BTC / GBP’de 500 £ bahis oynuyorsunuz
 • Brokeriniz tüm işlemlerde% 3 komisyon alır, böylece 15 £ ekstra ücret ödersiniz
 • Daha sonra BTC / GBP ticaretinizi kapatmaya karar verirsiniz
 • Kapandıktan sonra, BTC / GBP işleminiz 800 £ değerinde
 • Bu nedenle gerekli olan% 3’ü ödersiniz, bu da 24 £ (800 £ +% 3) tutarındadır.
 • Bu, yalnızca komisyon olarak 39 £ ödediğiniz anlamına gelir – sadece bir pozisyon açmak ve kapatmak için.

Bununla birlikte, müşterilere yüzde sıfır komisyon sunan bazı harika Birleşik Krallık ticaret platformları var. Daha önce de değindiğimiz gibi, FCA tarafından düzenlenen popüler platform eToro, ticaret için herhangi bir komisyon almıyor.

Hareketsizlik Ücretleri

Bazı alım satım platformlarının hareketsizlik ücreti aldığını belirtmekte fayda var – yani, hesabınızı belirli bir süre kullanmadıysanız, sizden belirli bir ücret alınacaktır..

Bu bakımdan hiçbir komisyoncu aynı değildir. Herhangi bir ticari faaliyette bulunmadan bir ay geçerseniz, bazıları sizden bir ücret talep edebilir. Diğerleri size daha uzun süre verebilir. Örneğin, eToro her ay 10 ABD doları ücret alıyor – ancak yalnızca bir yıl boyunca işlem yapılmadığında.

Bunu göz önünde bulundurarak, her zaman komisyoncunuzun hüküm ve koşullarını kontrol etmelisiniz..

Gecelik Finansman Ücretleri

Birkaç kez gecelik finansman ücretlerinden bahsetmiştik. En önemlisi, CFD’ler aracılığıyla aktif olarak kripto para ticareti yapıyorsanız, günlük bir ücret ödemeniz gerekecektir..

Bazen takas ücretleri olarak adlandırılan gecelik finansman ücretlerine ilişkin hızlı bir örnek verelim:

 • Pazartesi günü, ETH / USD’ye 1.000 $ ‘lık bir “kısa satış” emri verdiniz
 • Pozisyonunuzu Pazar sabahına kadar açık tutuyorsunuz.
 • Yazma sırasında, eToro gibi brokerlar müşterilere hafta içi bir gün 0,23 ABD doları ve hafta sonu için 0,69 ABD doları tutarında rekabetçi bir ücret talep ediyor.
 • Pazartesiden Cumaya kadar olan ücretlerde 1,15 $ tahsil edilirsiniz
 • Cumartesi size 0,69 dolara mal olacak – yani pazartesiden pazara ticaretiniz size 1,84 dolara mal olacak

Kaldıraç olmadan yukarıdaki pozisyonda “uzun” gitmiş olsaydınız, eToro’nun sizden hiçbir ücret almayacağını tekrarlamak önemlidir.

Para Yatırma ve Çekme Ücretleri

Para yatırma ve çekme ücretleri komisyoncuya göre değişir ve seçtiğiniz ödeme yöntemine bağlı olabilir..

Her bir para yatırma ve / veya çekme için ücret alan ticaret platformlarıyla karşılaşırsınız – oysa bazıları hiçbir ücret talep etmez. Kaydolmadan önce her zaman tüm önemli ücret tablosunu kontrol edin.

Cryptocurrency Trading UK: Ticaret Araçları ve Yazılımları

Bu sayfanın ilerleyen kısımlarında teknik analiz ve göstergeleri kullanmanın faydalarını açıkladık. Şimdi algoritmik yazılım ve kullanışlı ticaret araçları üzerinden geçeceğiz.

Kripto para birimi yazılımı, duygusal ticaret kararları veremez ve bunun yerine önceden belirlenmiş ticaret koşullarına uyacak şekilde tasarlanmıştır. Bu gelişmiş yazılım, haftanın 7 günü, günün 24 saati birden fazla küresel pazarı tarayabilir.

Pasif olarak alım satım yapmayı tercih edenler veya sadece alım satım kararları vermek için zamanı olmayanlar için – bu yazılım paha biçilmezdir. Sadece bu değil, otomatik ticaret de yeni başlayan tüccarlar için çok faydalıdır.

Piyasaların nasıl çalıştığını öğrenmekten teknik analizin nasıl kullanılacağını öğrenmeye kadar başarılı bir tüccar olmak yıllar alabilir. Sonuç olarak, artık otomatik kripto ticaret yazılımı sunan çok sayıda şirket var..

Kripto para birimi yazılımının nasıl çalıştığına dair bir örnek verelim:

 • Kaydolun ve yazılımı seçtiğiniz şirketten satın alın
 • Ardından, bağlantıyı takip edin ve yazılımı indirin
 • İngiltere’de MetaTrader4 (MT4) uyumlu bir çevrimiçi komisyoncu seçin
 • MT4’ü indirin
 • Broker bilgilerinizi kullanarak yeni MT4 platformunuzda oturum açın
 • Daha sonra, yukarıda belirtilen kripto para birimi yazılımını MT4’e eklemeniz gerekir.
 • Son olarak, kripto para birimi yazılımının sizin için ticaret yapmasına izin verin

Şimdi, kripto para birimi yazılımınız, kripto para birimi çiftleri alıp satacak, böylece sizin yapmanıza gerek kalmayacak. Amaç, pasif bir şekilde kazanç elde edebilmenizdir. Bazı platformlar bu yazılıma kripto para birimi ticaret robotları veya EA’lar (Uzman Danışmanlar) adını verir..

Cryptocurrency Trading UK: Ticaret Sinyali Hizmeti

Bazı tüccarlar tamamen otomatik bir ticaret sistemi fikrinden hoşlanırken, diğerleri biraz daha fazla kontrole sahip olmayı tercih ediyor. Alım satım sinyali hizmetlerinin devreye girdiği yer burasıdır. Yazılım ile sinyaller arasındaki en büyük fark, varlıkların alım satımının otomatik olarak yapılmamasıdır..

Siz ayağınızı kaldırırken yukarıda belirtilen yazılımın kripto varlıkları alıp satacağı yerlerde, sinyal servisi size potansiyel olarak kazançlı işlemler hakkında bilgi veren gerçek zamanlı bir mesaj gönderecektir..

Hizmet, birçok pazarı 7 gün 24 saat tarar ve algoritmaları kullanarak sinyaller oluşturur..

Aşağıda, bir kripto para birimi sinyal hizmeti kullanırken almayı bekleyebileceğiniz bazı sinyalleri göreceksiniz..

 • Göreceğiniz ilk şey, sinyalin atıfta bulunduğu varlıktır – örneğin ETH / USD
 • Daha sonra sinyal, satın almanın veya satmanın iyi bir fikir olup olmadığını gösterecek
 • Kullanmanızı önerdiği limit sipariş fiyatının bir göstergesi (yani 9,123 $)
 • Stop-loss fiyat önerisi (yani 9.000 $)
 • Kâr almak için fiyat önerisi (yani 9.300 $)

Sinyal bilgileri sağlar, yapmanız gereken tek şey ilgili siparişleri seçtiğiniz Birleşik Krallık kripto para birimi ticaret platformuna yerleştirmektir.!

Birleşik Krallık Kripto Para Birimleri: En İyi İpuçları

İngiltere'de kripto para ticareti için ipuçları

Birleşik Krallık kripto para birimi alım satım kılavuzumuzda bu noktaya kadar bizimle kaldınız, bu nedenle dijital varlık alım satımının risksiz olmadığının farkındasınız.

Kripto çiftleri ticareti yaparken size mümkün olan en iyi çevreyi koruma şansını vermek için göz önünde bulundurmanız gereken 6 ipucunu bir araya getirdik..

Birinci İpucu: Cryptocurrency Ticaretinin Tüm Yönlerini Öğrenin

Biraz bilgi birikimiyle yeni bir şeye girmek iyi bir fikirdir, özellikle de işin içinde para varken.

Bunu göz önünde bulundurarak, belki bir kripto para birimi ticareti kursu almanızı veya bu pazara odaklanmış yüzlerce kitaptan birini okumanızı öneririz..

Kurslar açısından, çevrimiçi alanda sunulan yığınlar var – yani kendi evinizden ticaret emirlerini yürütmeyi, riski yönetmeyi, çizelgeleri okumayı ve strateji oluşturmayı öğrenebilirsiniz..

En önemlisi, burada web sitemizde önemli bir kripto para birimi ticaret kaynakları kitaplığı bulacaksınız. Kripto ticareti kariyerinizi doğru bir şekilde başlatmak için bilmeniz gereken her şeyle ilgili kurslar sunuyoruz. İster kripto para birimi alım satım stratejileri, ister teknik analiz uygulama, ister trendleri nasıl tespit edeceğiniz olsun – biz sizinle ilgileniyoruz!

İkinci İpucu: Denetime Tabi Bir Broker Kullanın

Daha önce Google’da “kripto para komisyoncusu” araması yaptıysanız, hizmetlerini Birleşik Krallık’ta ikamet edenlere sunan yüzlerce kişi olduğunu keşfetmiş olacaksınız..

Bazı alım satım platformları size bir çubukta ayı sunabilir, ancak komisyoncu düzenlemeye tabi değilse, o zaman onun güvenilir bir şirket olduğundan asla emin olamazsınız. Bu nedenle, yalnızca Mali Davranış Otoritesi (FCA) gibi bir düzenleyici kurumdan lisans almış bir komisyoncuya kaydolmanızı öneririz..

FCA onaylı bir komisyoncu seçerek, kendinize bir çeşit güvenlik ağı sağlamış olursunuz. FCA tarafından lisanslanan Birleşik Krallık brokerleriyle, ticaret fonlarınız 85.000 £ ‘a kadar korunur ve broker firma paranızı kendi paranızdan ayırmalıdır..

Üçüncü İpucu: Grafik Okumayı İyi Anlayın

Kripto para birimi ticareti yaparken grafik okuma paha biçilmez olabilir. Söylediğimiz gibi, ticaret araçları karar verme sürecini çok daha kolay hale getirir.

Unutmamak gerekir ki, basit bir “al ve tut” stratejisi kullanmak, fiyat hareketi söz konusu olduğunda kısa vadeli eğilimlere odaklanmanıza gerek olmadığı anlamına gelir. Bu şekilde, kripto varlıklarınızı bir seferde aylarca hatta yıllarca tutabileceğiniz anlamına gelir..

Bununla birlikte, tecrübeli kripto para tüccarlarının büyük çoğunluğu, işlemlerini tek bir işlem gününden daha uzun süre açık tutmayacaktır. Bir salıncak ticaretine katılmaya karar verseniz bile, pozisyonlarınızı muhtemelen bir veya iki hafta içinde kapatacaksınız..

Stratejiniz ne olursa olsun, grafikler ve teknik analizlere hakim olmanız gerçekten önemlidir. Sonuçta, olası dijital para birimi trendlerini başka nasıl tespit edeceksiniz??

Dördüncü İpucu: Kopyalama Ticaretini Kullanın

kripto para birimi kopya ticareti

Birkaç ticaret platformunun sunduğu kopya ticaret özelliği bir oyun değiştiricidir. Bu özellik, temelde iyi bir geçmişe sahip bir kripto para birimi tüccarı seçmenize ve portföylerini benzer şekilde kopyalamanıza olanak tanır..

Bu tüccar Ethereum’a% 1,8 veya yatırım portföyünü yatırırsa, kendi portföyünüz bu yüzdeyi yansıtacaktır – ancak hisseniz ve hesap bakiyenizle orantılı olarak. Her iki durumda da, yatırım portföyünüzün% 1,8’i Ethereum’da olacaktır..

Size kopya ticaretinin pratikte nasıl göründüğüne dair bir örnek verelim:

 • Bu senaryoda, yatırımcının hesap fonlarının% 20’sini Ethereum satın almak için ayırdığını söylüyoruz.
 • Başlangıçta kopya tüccarına 400 sterlin yatırdınız
 • Bu, 400 sterlininizin 80 sterlin değerinin Ethereum’a yatırıldığı anlamına gelir (400 sterlinin% 20’si)
 • Yatırımcı Ethereum satmaya karar verirse veya karar verirse – bu kendi portföyünüze yansıtılacaktır..

eToro, alandaki en popüler kopya tüccar tesislerinden birine sahiptir. Web sitesi sadece süper kullanıcı dostu olmakla kalmaz, aynı zamanda yatırımcı bir profesyonelin tüm portföyünü 200 $ gibi düşük bir fiyata kopyalayabilirsiniz. Hepsinden iyisi, platform 700.000’den fazla doğrulanmış kopya tüccarına ev sahipliği yapıyor – bu nedenle finansal hedeflerinizi ve hırslarınızı karşılayan birini bulacağınızdan emin olabilirsiniz.!

Arzu eder misiniz en iyi tüccarları kopyala eToro’da?

Beşinci İpucu: Bir kripto para birimi kopya portföyünde ticaret yapın

kripto para birimi kopya portföyü

Manuel olarak veya kendi başınıza kripto ticareti yapmak veya başkalarının alım satımlarını kopyalamak istemiyorsanız, eToro tarafından sunulan kripto para birimi portföylerinden birine yatırım yapmayı veya ticaret yapmayı düşünebilirsiniz..

İki tür Kopya Portföyüne yatırım yapabilir veya ticaret yapabilirsiniz: En İyi Tüccar Portföyleri eToro’da en iyi performans gösteren ve en sürdürülebilir tüccarlardan oluşan ve Piyasa Portföyleri CFD kriptolarını, hisse senetlerini, emtiaları veya ETF’leri seçilen bir pazar stratejisi altında bir araya getiren.

Seçmeye hazır CopyPortfolio stratejinize uyan?

Altıncı İpucu: Demo Hesapta Pratik Yapın

Çevrimiçi brokerlerin çoğu, müşterilerin “kağıt para” kullanarak ticaret yapmasına olanak tanır. Farkında olmayanlar için bu demo paradır.

Demo hesapların kullanımı genellikle tamamen ücretsizdir ve kripto para çiftinin gerçek piyasa koşullarını (trendler, işlem hacmi ve fiyat dalgalanmaları dahil) tam olarak yansıtır..

Demo hesapları sadece çok az deneyime sahip kripto para tüccarları için değil, aynı zamanda yeni bir strateji denemek isteyen deneyimli yatırımcılar için de harika. En büyük faydalarından biri demo hesabı gönlünüzün yetinceye kadar pratik yapabilmeniz ve soğuk nakit para açısından bir kuruş riske atmamanızdır..

Birleşik Krallık Cryptocurrency Ticaretine Nasıl Başlanır – Eğitim

Birleşik Krallık kripto para ticareti rehberimizin bu bölümünde, bir kripto para birimi ticaret hesabı açma sürecinde size yol göstereceğiz..

Örneğimiz bir FCA aracısına dayanmaktadır eToro, Platform, herhangi bir komisyon ödemeden kripto para birimleri ve diğer pazarlarda işlem yapmanıza ve yatırım yapmanıza olanak tanıdığından.

Aşama 1 – Bir Cryptocurrency Ticaret Hesabı Açın

Başını aşmak eToro seçtiğiniz ticaret platformu ve bir hesap açmayı seçin. Düzenlenmiş bir kripto para brokerine katıldığınız için, tam adınızı, ikametgah adresinizi, doğum tarihinizi, cep telefonu numaranızı ve e-posta adresinizi vermeniz gerekecektir..

Devlet tarafından verilmiş fotoğraflı kimliğinizin bir kopyasını / fotoğrafını da sağlamanız istenirse şaşırmayın – bu standart bir uygulamadır.

eToro – İngiltere’deki En İyi Cryptocurrency Ticaret Platformu

etoro komisyoncusu

eToro, sektörde uzun yıllardır güvenilirliğini kanıtlamıştır – denemenizi tavsiye ederiz.

Perakende yatırımcı hesaplarının% 75’i bu sağlayıcıyla CFD ticareti yaparken para kaybediyor.

Adım 2 – Hesabınıza Para Yatırın

Tüm komisyoncular farklı olsa da, eToro para yatırma yöntemleri açısından şunları destekler: kredi / banka kartları ve banka havaleleri, Paypal ve Skrill gibi e-cüzdanlar.

Açılır menüden tercih ettiğiniz seçeneği seçin ve gerekli minimum tutarı hesabınıza yatırın.

Adım 3 – İşlem Yapmak İçin Bir Kripto Para Birimi Çifti Seçin

kripto ticareti yapmak, İngiltere'de kripto para birimi ticareti yapmak

Sipariş vermeden önce, ticaret yapmak istediğiniz kripto para birimi çiftini düşünmeniz gerekir..

Çoğu ticaret platformunda, bir arama çubuğu özelliği veya kripto varlıklarının seçilebileceği bir bölüm içeren bir varlık menüsü olacağından, bu işlemi gerçekten kolay bulacaksınız..

Adım 4 – Bir Kripto Para Birimi Siparişi Verin

Artık hangi kripto para birimi çiftiyle ticaret yapmak istediğinizi biliyorsunuz, devam edip siparişinizi verebilirsiniz. Bu kılavuz boyunca siparişleri ele aldık, bu yüzden artık eToro ile nasıl bir tane oluşturacağınızı bilmelisiniz.

Siparişinizin tüm gerekli unsurlarını gönderdiğinizde, bahis işleminizin gerçekleştirilebilmesi için işlem hesabı fonlarınızdan alınacaktır. Umarım, İngiltere’deki ilk kripto para birimi ticaretiniz karlı bir işlemdir!

Birleşik Krallık’ta Cryptocurrency ticareti: Sonuç

İngiltere’de kripto para ticareti yaparken yaklaşık 7.000 dijital varlığa erişebilirsiniz. Bununla birlikte, çoğu Bitcoin veya Ethereum içeren yüksek oranda likit çiftlere bağlı kalacaktır. Sadece bu değil, İngiltere’deki çoğu broker 1: 2’ye kadar kaldıraçla işlem yapmanıza izin verecektir. Bu, işlem hesabınızda sahip olduğunuz miktarın 2 katı ile işlem yapabileceğiniz anlamına gelir..

Ticaret yapmak kolay değildir ve güven sizi sadece bir yere kadar götürebilir. Bunu akılda tutarak, kendinizi tam olarak kripto para ticareti giriş ve çıkışları kendi paranı riske atmadan önce.

Umarım rehberimiz sizi doğru yere indirmiştir. Bununla birlikte, her zaman çeşitli kaynaklardan bol miktarda araştırma yapmanız ve ayrıca grafiklere nasıl ulaşacağınızı ve analizi nasıl anlayacağınızı öğrenmeniz gerektiğine inanıyoruz..

Bir komisyoncuya kaydolmaya hazır hissettiğinizde, lütfen dikkatli bir şekilde ilerleyin ve yalnızca aşağıdaki gibi FCA onaylı ticaret platformlarına bağlı kalmaya çalışın: eToro. Dahası, her zaman yararlanmaya değer ücretsiz demo hesabı kaydolurken, gerçek ticaret hesabı bakiyenizin bir kuruşunu harcamadan platformda ayaklarınızı bulabilirsiniz..

Sıkça Sorulan Sorular

1. Birleşik Krallık’ta kripto para birimleri ile nasıl ticaret yapabilirim?

Kripto para ticareti yapmak için önce kripto çiftleri sunan bir komisyoncuya kaydolmalısınız. Daha sonra fiyatın yükselip düşmeyeceğini tahmin etmelisiniz..

2. Birleşik Krallık’ta kripto para ticareti yaparken bana kaldıraç teklif edilecek mi??

Evet, muhtemelen kaldıraç teklifi alacaksınız. Yine de, CFD’ler sunan bir platforma kaydolmanız gerekecek. Birleşik Krallık tüccarlarına kripto para ticareti yaparken 1: 2’ye kadar kaldıraç oranına izin verilir. Size bu kaldıracı sağlamak FCA komisyoncusuna kalmıştır..

3. Bitcoin’i kısaltabilir miyim?

Belirli bir kripto çiftinin aşırı fiyatlandırıldığını düşünüyorsanız – CFD işlem platformunuzla bir satış emri vermeniz yeterli

4. Ticaret için en popüler kripto para birimi çifti nedir?

Kuşkusuz en popüler kripto çifti, ABD doları karşısındaki Bitcoin’dir. BTC / USD olarak gösterilen bu çift, büyük likidite ve süper sıkı spreadler sunuyor..

5. Bir komisyoncunun gerçek olduğundan nasıl emin olabilirim?

Bir ticaret platformunun meşru olduğundan emin olmak için, FCA, ASIC veya CySEC gibi bir düzenleyici kurumdan lisans aldığını kontrol etmelisiniz..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector