Bazen gerçeği kurgudan ayırmak zor olabilir. Efsane nedir ve gerçek nedir? Bu, kripto para birimi ve blok zinciri dünyası için çok geçerlidir. Dolayısıyla, bitcoin ve kripto para biriminin çekiciliği ve cazibesi konusunda kafanız karıştıysa, o zaman size yardımcı olabiliriz. Herkes bitcoin ve blockchain’i duymuştur, ancak bunları kullanmanın ve onlarla ticaret yapmanın gerçekliği nedir? Aşağıda, kripto para birimi ve blok zincirleri hakkında bilmeniz gereken on efsaneyi keşfediyoruz, böylece net ve dürüst bir resim elde edebilirsiniz..

1. Gerçek parasal değer yok

parasal değer, kripto para birimi efsaneleri

Sürekli dolaşıyor gibi görünen inanılmaz derecede popüler bir efsane, modern dünyamızda gerçek bir parasal değeri olmayan blok zinciri ve kripto para birimidir. Mevcut kripto para birimi oranlarına bir bakışta size bunun hiç de doğru olmadığını söyleyecektir. Daha sonra, blok zincirinin değerini düşündüğümüzde, bir şeye değer olduklarını kanıtlayan çok şey var. Blok zincirler, kayıt tutma lojistiğinin iyileştirilmesinde ve hatta gelişmiş bir enerji şebekesinin ortaya çıkmasıyla birlikte oynayacakları bir role sahiptir. Aslında, hem blok zinciri hem de kripto para birimi gerçek değere sahip.

Ayrıca bakınız: Kripto Para Birimine Yatırım Yapmadan Önce Bilmeniz Gereken Her Şey

2. Kripto para birimi izlenemez

Bu, zaman kadar eski ve tamamen temelsiz bir efsanedir. Aynı zamanda en yıkıcı efsanelerden biridir ve kripto para birimi ve blok zinciri işlemlerine olumsuz bir ışık tutar. Bu efsane muhtemelen bitcoin’in yeraltı suç dünyası tarafından kullanılan bir para birimi olarak ilk kez kullanıldığı zaman başladı ve daha sonra yayıldı. Ama aynı zamanda geleneksel para birimini de kullandılar. O zamanlar Bitcoin, FBI tarafından izlenemediği için iyiydi. Bununla birlikte, bitcoin ve kripto para birimi genel olarak izlenebilir. Blok zincirleri de tamamen izlenebilir.

3. İşlemler blok zinciri aracılığıyla sonsuza kadar değiştirilecek

Bu gerçekten yarı gerçek. Öncelikle gerçeğe bakalım. Cryptocurrency, güvenli ve güvenli bir işlem süreci sunar. Ödeme şeklimiz de kullandığımız kripto para biriminin türüne bağlı olarak değişecektir. Kim bilir, gelecekte kripto para birimi mallar ve hizmetler için ana ödeme kaynağı olabilir. Sadece zaman gösterecek. Bu ifadedeki efsane, blok zincirlerinin finansal konularda her şeyi değiştireceğidir. Eh, yine de kredi kartı veya banka kartı ile ödeme yapacağız, ancak bunların yanında (umarım) kripto para birimi kullanılacaktır..

Şunlar da hoşunuza gidebilir: Karınızı Artırabilecek 3 Alım Satım İpuçları

4. Blockchain yatırımı yalnızca finansal sihirbazlar içindir

Bu ifade pek çok düzeyde çok yanlış. Geçmişte bu açıklamada bazı gerçekler olabilirdi, ama şimdi bu doğru değil. Artık birçok kişi, matematik veya bilgisayar bilimi diploması olmadan blok zincirleri ve kripto para dünyasına giriyor. Bugün, kripto para birimi ve blok zincirleri hakkında bilgi sahibi olan herkes, bilmesi gereken her şeyi, Trading Education tarafından sunulanlar gibi uzman çevrimiçi kurslar ve e-öğrenme yoluyla öğrenebilir. Size temel bilgileri öğretecekler ve sizi seçtiğiniz kariyer yoluna koyacaklar..

5. Bitcoin ve kripto para, güvenli yatırım seçenekleri değildir

Bitcoin ve kripto para birimi güvenli bir yatırım değil, kripto para birimi efsaneleri


Bir zamanlar bitcoin ve kripto para dünyasının çok değişken olduğu ve güvenli yatırım seçenekleri olarak görülmediği düşünülüyordu. Artık durum böyle değil. Herhangi bir yatırım, değeri sürekli değişen yatırımın doğası gereği değişken olarak kabul edilebilir, bu nedenle kripto para birimini ayırmak yanlıştır. Unutulmaması gereken önemli olan şey, değişken bahislerin genellikle büyük ödüllerle birlikte geldiğidir. Dışarıdaki tüm Bitcoin milyonerlerini bir düşünün..

İnsanlar ayrıca şunu da okudu: Emekliliğe Nasıl Gelir Getireceğinizi Öğrenin

6. Yalnızca suçlular kripto para birimleri ve blok zincirleri kullanır

Bu bir zamanlar doğru olan bir efsanedir, ancak bugün kripto para biriminin bütünlüğünü ve kullanımını baltalayan bir efsanedir. Dark Web’de bulunabilen İpek Yolu web sitesi, bitcoin kullanan suçlular aracılığıyla ödendi, ancak hızlı bir şekilde kapatıldı. Bitcoin’in yalnızca yeraltı suçları tarafından kullanıldığına inanmak tamamen zarar verici. Sokaktaki sıradan insanlar mutlu ve yasal olarak bitcoin kullanabilir. Aslında, çoğu büyük banka ve hatta Microsoft, artık kripto para birimini kabul ediyor.

7. Bitcoin’e yatırım yaparsanız vergi ödemenize gerek yoktur

Woah, vergilerinizi ödemeniz gerektiğinden, bundan gerçekten büyük bir adım atmamız gerekiyor. Bitcoin’e yatırım yaparken net bir kazanç elde ederseniz, vergi ödemeniz gerekir. IRS’ye bilgi vermemeyi seçmek, büyük bir para cezası veya hapis cezası olasılığı anlamına gelebilir. Yani, bu riski almayın. Kripto para birimi karlarının vergiye tabi olduğunu unutmayın. Bu nedenle, bu vergi yasalarını araştırmaya değer.

Kaçırmayın: Blockchain Teknolojisi Neden Büyük Bir Fırsattır??

8. Kripto para birimleri genellikle kapatılır

Birçok kişi hala kripto para birimlerinin hükümet tarafından kolayca kapatılabileceğine inanıyor. Ama bu doğru değil. Bu efsanenin nasıl başladığı hakkında hiçbir fikrimiz yok, ama sıyrılması zor bir şey. Gerçek şu ki, merkezileştirme olmadığı için kripto para birimleri kapatılamaz. Aslında, hükümet tarafından yönetilen kuruluşlardan çok daha güçlü olan merkezi olmayan para birimidir ve belki de bu birçok insanı korkutur..

9. Kripto para birimi, ‘gerçek’ paradan tamamen farklıdır

kripto para birimi gerçek paradan tamamen farklıdır

Belki bu yüz yıl önce doğruydu, ancak bugün gerçek ve düz paranın değeri dijital para birimi kadar keyfi. Aslında, dijital para birimi ‘gerçek’ para kadar gerçektir, çünkü bitcoin artık dijital bir kodla birlikte geldiği gibi gerçek bir para olarak da kullanılabilir. Bu, onu normal para birimimiz kadar fiziksel yapar.

10. Mağazaya asla kabul edilmeyecekler

Bu büyük bir efsanedir ve kesinlikle doğru değildir. Shopify, Expedia ve Etsy dahil birçok mağaza artık bitcoin kabul ediyor. Bu liste her geçen gün büyümeye devam ediyor. Bitcoin artık sıcak bir iş ve bununla ödeme yapmak istiyorsanız, olasılıklar yapabilirsiniz. Sadece bu alanı izle.

Trading Education’da, hayatın her kesiminden bireylerin kripto para dünyasında yollarını bulmalarına yardımcı oluyoruz. Tüm müşterilerimize çevrimiçi eğitim araçları ve kripto para birimi finans piyasalarında alım satım konusunda tavsiyelerde bulunuyoruz. Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen bugün bizimle iletişime geçin..

Sıradaki: Pazarı Görme Şeklinizi Değiştirecek Ticaret ‘İncil’

Bu makaleyi Trading Education’dan okumaktan keyif aldıysanız, lütfen bir beğeni verin ve ilginizi çekebileceğini düşündüğünüz başka kişilerle paylaşın..

Kaynak: https://thechain.media

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector