Kripto para birimi yatırım yolculuğunuza başlamayı düşünüyor ve en iyi yatırım ipuçlarını öğrenmek mi istiyorsunuz? Ya da belki bir tüccarsınız ve çok fazla hata yaptığınıza inanıyorsunuz. Aşağıda, kripto para birimi yatırım ipuçlarını ve kaçınmanız gereken hataları sunuyoruz..

Cryptocurrency Yatırım İpuçları

Kaçınılması Gereken Hatalara Yatırım Yapan Cryptocurrency

Kripto para birimleri önemli ölçüde genişliyor ve mükemmel bir yatırım fırsatı haline geldi. Başlangıçta çevrelerinde şüphecilik vardı, ancak şimdi birçok banka ve finans kurumu Bitcoin’e büyük miktarda para yatırırken ve kripto para birimi hizmetlerini başlatırken, şüphecilik giderek azalmaktadır..

Bu tür haberlerle, dikkatler kripto para birimlerine çevrildi ve Bitcoin aslında en fazla sayıda aktif adrese sahip. 2017’den beri 20.000 dolara ulaştığında.

Dolayısıyla, yatırımınıza başlamayı düşünüyorsanız, burada Trading Education’da, en iyi kripto para birimi yatırım ipuçlarını ve kaçınılması gereken en yaygın hataları hazırladık..

Cryptocurrency Yatırım İpuçları

Kripto para birimi yatırım ipuçları, yatırımcılara ve özellikle kripto para birimine yeni başlayanlara başarıya giden yolu kısaltmaları için yardımcı oldukları için her zaman yararlıdır..

Kendinizi kripto para birimi hakkında eğitin

Kripto para birimlerini ciddiye almanız ve hızlı bir şekilde zengin olmanın bir yolu olduğu izlenimini ortadan kaldırmanız gerekiyor. Geleneksel para biriktirme yönteminde, paramızı bankalar ve finans kurumları aracılığıyla biriktirme olasılığımız daha yüksektir. Yardıma ihtiyacımız olursa veya yanlış adrese para göndererek bir hata yaparsak müşteri hizmetlerini arayabiliriz ve onlar işlemi iade eder..

Bunun kripto para birimleri ile olamayacağını aklınızda bulundurmalısınız. Kimse onlara sahip değil; CEO’ları yok. Tamamen merkezsizdirler ve bir dolandırıcılığın kurbanıysanız, o zaman geri dönüş yoktur. Bu nedenle, kripto para birimini ve blockchain teknolojisini ciddiye alın ve bu şekilde internette meşru olan ve dolandırıcılık olanları ayırt edebileceksiniz..

1. Daha rahat olduğunuz stratejiyi seçin

Kripto para birimlerinden yararlanabileceğiniz birkaç strateji vardır. Bununla birlikte, deneyiminizi göz önünde bulundurarak, en rahat olduğunuz stratejiyi seçmelisiniz. Örneğin, Günlük Alım Satım, grafikleri okuma ve piyasa hareketlerini tahmin etme konusunda daha fazla beceri ve bilgi gerektirir. Aksine, HODLing herhangi bir özel bilgi gerektirmez çünkü yalnızca bir jeton satın alabilir ve değerinin artmasını bekleyebilirsiniz. Yani her şey deneyiminize ve öğrenme arzunuza bağlıdır.

2. Volatiliteyi anlayın


Doğası gereği, kripto para birimleri değişkendir, bu da fiyatlarının genellikle yükselip düştüğü anlamına gelir. Aslında bu, yatırımcılardan kâr etmek için iyi bir fırsat olarak görülüyor ve eğer dalgalanmayı özünde anlarsanız, o zaman daha iyi bir yatırım stratejisi geliştirebileceksiniz. Buna ek olarak, kendinizi fiyat dalgalanmalarına zihinsel olarak hazırlamanız ve duygusal veya fazla şaşırmamalısınız. Kripto para birimleri söz konusu olduğunda her şeyi bekleyin!

3. Dolandırıcılıklara karşı dikkatli olun – Araştırmanız var mı

İnternet, para kazanmak için sunduğu fırsatların yanı sıra tarih boyunca meydana gelen birçok dolandırıcılık ve korsanlık için de bilinir. Başlangıçtaki kripto para birimleri bile birçok kişi tarafından, hatta etkili ünlüler tarafından bile dolandırıcılık olarak tanımlandı. Günümüzde dolandırıcılıklar, kripto para dünyasında şu şekilde sunulmaktadır: "fırsat" yatırım yapmak.

Bazen sabah uyandığınızda, e-postanız yasal görünen tekliflerle dolu olabilir, ancak bunlar potansiyel kurbanlardan yararlanmaya çalışan dolandırıcılardır. Yatırım yapmayı teklif etmiş olabilirsiniz "gerçek kripto para birimleri", ama aslında onlar bir aldatmacadır.

OneCoin, en ünlü kripto para birimi dolandırıcılıklarından biridir. Bulgar bir bayan, Ruja Ignatova, madeni parayı tamamen yasal olarak tanıttı ve toplam 4 milyar dolar toplayarak yatırımcıların ilgisini çekti. Yetkililer bunu bir saadet zinciri olarak tanımladılar. Bu nedenle, ticaret maceralarınızda dikkatli olun, acele etmeyin, araştırmayın ve ilerlemeyin.

4. Karınızı alın

Uzun süredir yatırımınızı yapıyorsanız ve yeterince karınız olduğunu görüyorsanız, çok fazla tutmayın ve karınızı alın. Belki aceleniz olduğunu düşünebilirsiniz, ancak örneğin% 600’lük bir kârınız varsa, o zaman bekleyecek bir şeyiniz yok. % 600 kârdan sonra HODL’ye devam ederseniz, bu aşırı olabilir çünkü kripto para birimleri hakkında konuştuğumuzda asla bilemezsiniz, çökebilirler ve hiçbir şekilde kar elde edemezsiniz. Aslında, yatırdığınız parayı bile kaybetme riskiyle karşı karşıyasınız..

5. Doğru zamanda yatırım yapmaya çalışın

Bunu şu şekilde farklı adlandırabiliriz: "Düşük fiyattan al ve pahalıya sat" kural. Doğru zamanda yatırım yapmak, özellikle HODLers için kripto para birimleri söz konusu olduğunda en önemli bileşendir. Örneğin, kripto para birimlerinin sert bir fiyat artışı yaşadığı 2017 yılına geri dönersek, Bitcoin fiyatının çok düşük olduğu bir dönemde yatırım yapanlar, fiyat yükseldiğinde büyük karlar elde ettiler. Bunun biraz şansla ilgisi olsa da, güncel kalanlar paralarını kripto para birimlerine ne zaman yatıracaklarını her zaman bileceklerdir..

Diğer örnek şu anda, koronavirüs zamanında, Bitcoin 2020’nin başında neredeyse 3000 $ ‘a dokundu ve ardından fiyat kademeli olarak arttı. Şu anda 15.800 doların biraz üzerinde duruyor. 2020 yılının Mart ayında yatırım yapmış olan bir HODLer, Bitcoin’in değerinin artması umuduyla artık elde etmek istiyorsa veya bekleyebilirse kâr elde ediyor.

6. Güvenli bir kripto para birimi değişimi seçin

Orada faaliyet gösteren birçok kripto para birimi borsası arasından en iyisini seçmeye çalışın. Düşük ücretli ve güvenli bir borsa seçmek önemlidir. Özellikle seçeceğiniz eşanjörün güvenliğine dikkat edin. Borsalar genellikle bilgisayar korsanlarının kurbanı olduklarını bilirler.

En ünlü takas hilesi Mt. 2014 yılında hacklenen Gox borsası, o sırada 450 milyon dolar değerinde 850.000 bitcoin kaybetti. Aslında, Mt. Gox, kripto para tarihinin en büyük skandallarından biridir. Bu nedenle yüksek güvenlikli bir borsa seçmek çok önemlidir.. eToro örneğin, tereddüt etmeden kripto para birimlerine yatırım yapabileceğiniz yüksek güvenlik için değerli bir aracı kurumdur..

7. Sıcak ve soğuk cüzdanları anlayın

Bu nedenle, daha önce de belirtildiği gibi, kripto para birimleri, geleneksel para birimleri gibi bankada saklanamaz. Kripto para birimleri sözde cüzdanlarda saklanır. Sıcak ve soğuk cüzdan arasındaki farkı anlamak önemlidir. Sıcak cüzdanlar internete bağlıdır. Yani kripto para birimlerinizi saklayabileceğiniz çevrimiçi web siteleridir.. eToro cüzdan, örneğin, 120’den fazla kripto para birimini destekleyen, kullanımı kolay bir platformdur.

Bu arada, soğuk cüzdanlar, genellikle kripto paralarınızı saklayabileceğiniz USB biçiminde bir donanımdır. İnternete bağlı olmadıkları için daha fazla güvenlik için öne çıkıyorlar. Bu nedenle saldırıya uğramazlar.

8. Gizliliği ciddiye alın

Elbette güvendiğiniz insanlar var. Ancak sonuçta, kripto para birimleri söz konusu olduğunda dikkatli olun ve herkese güvenmeyin. En iyisi, sahip olduğunuz şifreleri veya özel anahtarları kimseyle paylaşmamaktır. Özellikle özel anahtarlar. Paranızı hırsızlığa karşı koruyanlar özel anahtarlar olduğu için bunlara sizden başka hiç kimse erişemez.

9. Bir kripto ticaret botu kullanmayı düşünün

Kripto para piyasası haftanın 7 günü 24 saat çalışır. Yani kripto yatırımlarından yararlanma fırsatları çoktur. Bu nedenle, hoş bir seçenek olarak, otomatik ticaret yazılımının kullanılması veya başka bir şekilde ticaret botları olarak bilinmesi olacaktır..

Cryptonomist araştırmalarına göre, ticaretin% 86’sının botlar tarafından yapıldığını gösteriyor. Ticaret botları kendi başlarına çalışır ve bunları kullanarak yatırım stratejinizi otomatikleştirebilirsiniz. Ailenizle takılacağınız veya dağlarda yürüyüş yapacağınız hafta sonları bile faaliyet gösterdikleri için yatırımcılara zaman kazandırdığı için değerlidirler..

10. Kalabalığı takip etmeyin

Bazen kripto para birimlerinde, herkesin belirli bir dönemde yatırım yapması gerektiği izlenimi yaratılır, siz de öyle. Bu yanlış bir yaklaşımdır. Çoğu zaman planınıza bağlı kalmanız gerekir. Çok var "uzmanlar" sizi hangi madeni paraya yatırım yapmanız gerektiğine ikna etmeye çalışıyorum. Bazen haklı olabilirler, ancak çoğu zaman yanlış da olabilirler..

Geri dönersek, 2017’de kripto patlaması sırasında, herkesin yatırım yapması gerektiği izlenimi yaratıldı. Yani işlerin nasıl gittiğine dair fazla bilgisi olmayanlar, fiyat yüksekken satın aldılar. Uzun sürmedi; fiyatlar yere düştü ve alıcılar çaresiz kaldı. Bu nedenle, pazarın nasıl geliştiğine kendiniz karar verin ve kararlarınızı verin.

11. Kripto para birimi korelasyonunu anlayın

Kripto korelasyonu, kripto para birimlerinin, fiyatları benzer yönde olacak şekilde birbirine bağlı olduğu anlamına gelir. Örneğin Bitcoin, Ethereum ile ilişkilidir. Çoğu altcoin, Bitcoin ile ilişkilidir. Yani Bitcoin’in fiyatı yükselirse, altcoinlerin fiyatı da yükselir..

Ancak, altcoinlerin fiyatının yükselen bitcoin’in fiyatını daha büyük bir oranda aştığı durumlar vardır. Bu nedenle, kripto para birimleri arasındaki ilişkiyi anlarsanız, yatırım stratejiniz size daha fazla kar getirecektir..

12. Güncel kalın

Sonuçta, güncel kalmak güzel. Haberleri takip edin ve mümkün olduğunca kripto içeriğini okuyun. Genellikle dünyadaki çeşitli olaylar kripto para birimlerinin fiyatını etkiler, bu nedenle fiyat hareketlerini olabildiğince iyi ve doğru bir şekilde tahmin etmek için haberdar olun..

Kaçınılması Gereken Hatalara Yatırım Yapan Cryptocurrency

kripto para birimi yatırım hataları

Yatırımcılar bilgi eksikliğinden ya da duygudan dolayı birçok hata yaparlar. Bu hatalardan dolayı masaya çok para bırakırlar. Kripto yatırımcısı olarak yapmamanız gereken bazı hatalar aşağıdadır.

1. Sadece bir jetona yatırım yapmak

Yatırımcıların yaptığı en yaygın hatalardan biri sadece bir madeni paraya yatırım yapmaktır. Kripto para birimleri birbiriyle bağlantılı olsa da, bazıları diğerlerinden daha iyi performans gösteriyor. Kuşkusuz Bitcoin, çoğu insan için favori kripto para birimidir. Ancak, çoğu durumda, gün içinde% 300-400 oranında büyüyebilen ve dolayısıyla çok karlı olan bazı yeni, bilinmeyen kripto para birimleridir. Bu yüzden acele etmeyin, piyasayı analiz edin ve birden fazla kripto para birimine yatırım yapın. Gerçekten, kar şansı daha yüksek olacak.

2. Sahip olduğunuz tüm parayı yatırmak

İstemeden söylemezler "Sadece kaybetmeyi göze alabileceğinize yatırım yapın". Kripto para birimlerinin sizi hayal kırıklığına uğratabileceğini de bilmelisiniz çünkü fiyatları çeşitli faktörlere bağlı olarak düşebilir. Kripto para birimlerinin, kodlama yoluyla insan zihninin yarattığı yazılımlar tarafından yönlendirildiği unutulmamalıdır. Doğası gereği, dalgalanma ile karakterize edilirler, bu da fiyatlarda sık dalgalanmalar olduğu anlamına gelir. Bu nedenle, sahip olduğunuz tüm parayı asla yatırmayın. Yalnızca fiyatlarının düşmesi durumunda kaybetmeyi göze alabileceğinizi düşündüğünüz şeye yatırım yapın.

3. Yutturmacayı takip etmek

Yatırımcılar çoğu zaman haberleri ve sosyal medyayı takip ederek heyecanlanırlar. Böylece bu haberden etkileniyorlar ve yutturmaca yaratıyorlar ve yanlış zamanda yatırım yapıyorlar veya coinlerini yanlış zamanda satıyorlar. Güncel kalmak iyi olsa da, tüm haberlerin ve tahminlerin doğru olduğu anlamına gelmez. Bu nedenle, takip ettiğiniz bir plana sahip olmanız ve etrafınızda yaratılan heyecantan etkilenmemeniz gerekir..

4. Duygularla ticaret yapmak

Duygular tüccarlara hiç yardımcı olmuyor. Aksine, tüccarlara zarar verirler çünkü duyguların etkisi altına girerlerse yanlış kararlar alabilirler. Aslında duygular, tüccarların yaşamış olabileceği önemli kayıpların ana nedenlerinden biridir. Onlar sayesinde, bir tüccar yanlış zamanda alıp satabilir. Bu nedenle, duygulardan etkilenmemeyi öğrenin ve planınıza bağlı kalın..

5. Aşırı ticaret

Sonuçta biz insanız ve yoruluyoruz. Yorulduğumuzda daha çok hata yaparız. Bu yüzden bazen ticarete ara verin. Gün içinde çok fazla alım satım yapmaya çalışmayın, çünkü alım satım zaman alıcıdır ve gün içinde çok sayıda iyi alım satım yakalamak zordur. Ne kadar çok işlem yaparsanız, o kadar çok ücret ödeyeceğiniz ve vergi yükümlülüklerinin ortaya çıkacağını bilmeniz gerekir..

6. Vergileri dikkate almamak

Kripto para birimlerinde birçok yeni yatırımcı vergi yükümlülüklerini düşünmüyor bile. Bir ülkenin kripto para birimlerine yasal statü vermiş herhangi bir hükümeti, elbette, herhangi bir kripto faaliyetinde bulunanları da vergiler. Bu nedenle, vergi ödemek zorunda kalmayacağınıza inanarak kripto para birimlerine yatırım yapmaya başlamayın. Kripto para birimleriyle ilgili vergileri nasıl düzenledikleri konusunda yaşadığınız eyaletin yasalarını araştırın ve okuyun. Yani yıl sonunda şaşırmayacaksınız!

Kripto pazarına dalmaya hazır?

Ticaret Eğitimi ile Kripto Para Birimlerine Yatırım Yapmayı Öğrenin

Kripto para birimlerine yatırım yapmayı öğrenmenin yolu çok önemlidir. İşte bu yüzden Trading Education’da ticaret öğretmeyi çok ciddiye alıyoruz ve öğrencilerimizi eğitmeye ve onları ticaret için en gelişmiş araçlarla donatmaya çalışıyoruz..

Ticaret Eğitimi, bilgili ticaret profesyonellerinin ticaret deneyimlerini öğrencilerle paylaştığı bir ticaret akademisidir. Ticaret için makaleler bölümü, ticaret için meşgul olduğunuz her şeyi öğreneceğiniz bir kütüphane gibidir..

Hazırladığımız ticaret kursları en iyiler arasındadır ve ticaret öğrenmeyi olabildiğince kolay ve hızlı hale getirecek şekilde oluşturulmuştur.

EToro ile Cryptocurrency Yatırımınıza Başlayın

eToro dünyadaki en saygın aracı kurumdur. eToro yüksek güvenliği ile karakterizedir ve kullanıcı dostu bir platformdur.

eToro ilgili makamlar tarafından düzenlenen ve ruhsatlandırılan tam yasal bir aracı kurumdur. Platform birçok özelliğe sahiptir ve bu özellik sayesinde 100k ile işlem yapabileceğiniz sanal ticarette en iyilerden biridir..

Ayrıca eToro, "Ticareti Kopyala" özellik ve platform 90’dan fazla kripto para birimini destekliyor.

eToro – Hem yatırımcılar hem de tüccarlar için En İyi Kripto Para Birimi Borsası

etoro komisyoncusu

eToro, sektörde uzun yıllardır güvenilirliğini kanıtlamıştır – denemenizi tavsiye ederiz.

Anahtar noktaları

  • Finans kurumları Bitcoin satın aldıkça ve kripto hizmetleri sundukça kripto para birimleri genişliyor.
  • Bitcoin, 2017’den beri en fazla sayıda aktif adrese sahip.
  • Kripto para ticareti yaparken kendinizi eğitin ve dolandırıcılıklara karşı dikkatli olun.
  • Birçok yatırımcı, Bulgar bayan Ruja Ignatova tarafından yönetilen bir saadet zinciri olan OneCoin’in kurbanı oldu.
  • Kar elde ederseniz, onu almak ve çok fazla beklememek tercih edilir..
  • Mt. Gox, bir hack nedeniyle 2014’te 450 milyon dolar değerinde 850.000 bitcoin kaybetti.
  • Parolalarınızı veya özel anahtarlarınızı kimseyle paylaşmamak önemlidir.
  • İtibarsız coin’ler çoğu zaman saygın olanlardan daha karlı çıkıyor.
  • Sadece kaybetmeyi göze alabileceğinize yatırım yapın.
  • Duygulardan kurtulun ve kripto para birimlerinin vergilendirildiğinin farkında olun.

Elbette, bu ipuçlarının ticaret yolculuğunuzda size yardımcı olacağını umuyoruz. Bu makaleyi beğendiyseniz, bir başkasının ondan yararlanmak istemesi durumunda bize bir beğeni verin ve paylaşın..

Bu makaledeki ipuçlarının uymanız gereken kurallar olmadığını unutmamalısınız. Bunlar sadece Trading Education’daki deneyimlerimizden edindiğimiz ipuçları ve bunları sizlerle paylaşmaya karar verdik.!

Daha fazla oku:

2021’de Yatırım Yapacak En İyi 10 Kripto Para Birimi Nedir??

2021’de İşlem Yapılabilecek En İyi Altcoinler

Kripto Para Birimlerine Yatırım Yapmak İçin En Önemli 15 Neden

ABD’deki En Popüler 5 Kripto Para Birimi

İngiltere’deki En Popüler Kripto Para Birimleri

Bu Ay Yatırım Yapacak En İyi Kripto Para Birimleri

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector