Ripple XRP yükselecek mi yoksa çökecek mi? Ripple XRP Fiyat Tahminimiz 2021 – 2025’i okuyun

Ripple tahminleri peşinde misiniz? Yoksa ‘Ripple iyi bir yatırım mı?’ Sorusunu yanıtlamakta zorlanıyor musunuz? Okumaya devam edin. 2021 ve ötesi için en iyi Ripple XRP Fiyat tahminini öğrenin ve Ripple’ın ne kadar değerli olabileceğini keşfedin.

Kripto para piyasası neredeyse günlük olarak değişirken, Ripple XRP’nin fiyatı için sırada ne var? Yazım sırasında, bir zamanlar müthiş varlığın fiyatı 0,4371 dolar ve piyasa değeri 19,8 milyar dolardı. Bu, Ekim ayındaki fiyatıyla karşılaştırdığımızda kulağa olumlu geliyor. 2020’nin sonlarına doğru Ripple fiyat tahminlerinin bir listesini ilk kez paylaştığımızda, XRP’nin fiyatı 0.2261998 dolar ve piyasa değeri 11,8 milyar dolardı. Bununla birlikte, bu sayıların her ikisi de artmış olsa da, Ripple hızla rakiplerinin gerisine düşüyor.

Bugün, Ripple XRP, dünyadaki yedinci en büyük kripto para birimidir – yılların en düşük konumu. Varlık, stabilcoin Tether’in üçüncü sıraya yükselmesinden bu yana dünyanın en büyük dördüncü kripto parası oldu, bu nedenle bu son düşüş yatırımcılar için ciddi şekilde hayal kırıklığı yarattı..

Boğa koşusu görünüşte hala güçlüyken (en azından bazı kripto para birimleri için), birçok kişi Ripple’ın liderliğini geri kazanacağını veya geride kalmaya devam edip etmeyeceğini merak ediyor.

Bu makalede, bazılarını derledik. güncellenmiş tahminler Ripple XRP fiyatı için. Bu varlığın kısa ve uzun vadeli olasılıklarına bir göz atıyoruz ve “Ripple yükselecek mi?” Sorusunu yanıtlamaya çalışıyoruz. En iyi kripto uzmanlarının 2021-2025’te XRP fiyatı için nelerin beklediğine inandığını öğrenmek için okumaya devam edin..

Dalgalanma XRP dünyanın en büyük kripto para birimlerinden biridir ve en ilgi çekici olanlardan biridir. Bitcoin, Ethereum ve diğer büyük isimlerin aksine, kendisini ademi merkeziyetçilikle pazarlamaz. Bunun yerine, kripto dünya çapında bir dizi banka, yatırım şirketi ve işletme ile yakından uyumludur..

Bu, birçok tüccar kripto para biriminin en büyük satış noktasının harici şirketlerden özgürlüğü olduğuna inandığında ters etki yaratabilir. Bununla birlikte, kripto uzmanları, bunun arkasındaki kilit faktör olabileceğini giderek daha fazla iddia ediyor. Ripple’ın başarısı. Kripto para dünyasını tahmin etmek çok zor olsa da, bazıları Ripple XRP’nin benzersiz pazar konumunun önümüzdeki birkaç yıl içinde potansiyel olarak sektörü sarsabilecek türbülanstan kurtulabileceği anlamına geldiğine inanıyor..

İster ‘Ripple iyi bir yatırım 2021 mi?’ Diye merak ediyor ya da sadece kripto para birimi trendlerinin önünde kalmak istiyor olun, 2021 ve sonrasına yönelik önemli Ripple fiyat tahminlerinden bazılarını keşfetmek için okumaya devam edin..

Ripple XRP’yi hızlı ve kolay bir şekilde satın almak istiyorsanız, % 0 Komisyon, kontrol et eToro Borsası!

Ripple XRP Nedir?

Her bir Ripple fiyat tahminini anlamak için, Ripple XRP’nin tam olarak ne olduğunu ve piyasadaki diğer kriptoların çoğundan neden farklı olduğunu anlamak çok önemlidir..

Ripple ilk olarak 2012’de piyasaya sürüldü ve, çok gibi Ethereum, adı genellikle hem ödeme platformunu hem de yerel para birimini tanımlamak için kullanılır. Platformu aslında RippleNet, kripto para birimi ise Ripple XRP’dir. (Borsalarda genellikle sadece XRP olarak listelenir).

Piyasaya giren altcoinlerin çoğu, kurucularının kripto para biriminin kralı Bitcoin’in başarısını nihayetinde sınırlayacağına inandıkları bazı sorunları çözmek için tasarlandı. Gibi birçok Bitcoin Cash, Bitcoin’in ölçeklenebilirlik eksikliğine odaklandı. Bununla birlikte, Ripple, kriptonun başka bir tanımlayıcı özelliğini hedef aldı: ademi merkeziyet.

Ripple, tüccarlara ve yatırımcılara merkezi bir finans kuruluşundan (yavaş, potansiyel olarak güvensiz ve maliyetli olabilen) geçmek zorunda kalmadan çevrimiçi işlem yapmanın bir yolunu sunmak yerine, aynı merkezi finansal kuruluşların yapmasını kolaylaştırmak için tasarlandı. ödemelerin kendileri. Yurt içi ödemelere göre çok daha yüksek işlem ücretleriyle sınır ötesi ödemeler daha da yavaş olabilir ve küresel işletmeler bu işlemlerden her gün yüzlerce yapabilir..


Ripple, çok yüksek işlem ücretlerinden ve elverişsiz döviz kurlarından kaçınmak için, şirketlerin Ripple XRP’de ödeme gönderip almasını sağlar. Her ikisini de rahatsız edebilecek bazı sorunları atlayan küreselleşmiş bir para birimi sağlar. fiat para birimi ve tamamen merkezi olmayan kriptolar.

Şu anda Ripple’ı destekleyen banka ve işletmelerden bazıları şunlardır:

 • Santander
 • Eksen Bankası
 • Crédit Agricole
 • UBS
 • Kanada Kraliyet Bankası
 • Westpac
 • American Express
 • Uluslararası Döviz

Ripple’ın son performansı sizi şaşırttı mı? Doğru yerdesiniz. 2021-2025 için en iyi Ripple fiyat tahminlerinden bazılarını bir araya getirerek, “XRP iyi bir yatırım mı?” Sorusunu yanıtlamanıza yardımcı olduk.

Kısa Vadeli Dalgalanma Fiyat Tahmini

2021 için Ripple XRP fiyat tahmini

2021’de Ripple XRP’yi tahmin eden kripto uzmanları neler??

Ekim 2020’de Ripple fiyat tahminlerinin bir listesini ilk kez paylaştığımızda, 2021 tahminleri ezici bir çoğunlukla yükseliş eğilimi gösteriyordu. Analist Robert Art’tan Brad Garlinghouse’a (Ripple CEO’su) kadar, paylaştığımız tüm görüşler XRP’nin rekor kıran bir yıl içinde olduğuna inanıyordu..

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, hiçbiri piyasa çapında boğa koşusunun ölçeğini tahmin etmedi ve bu da Ripple’ın aşağıdaki gibi rakiplerin gerisinde kalmasına neden oldu. Cardano ve Binance Coin fiyatı yükselmiş olsa bile. Peki, en iyi kripto platformlarından gelen tahminler nasıl karşılaştırılır??

İlk kısa vadeli Ripple XRP fiyat tahminimiz Digital Coin Price’dan geliyor. Aşağıdaki grafikten de görebileceğimiz gibi, Digital Coin Price, yıl boyunca dalgalanma dönemlerine rağmen Ripple’ın gücünden güçleneceğine inanıyor..

Yatırım analizi platformu, yılın ilk altı ayında Ripple’ın fiyatının Ağustos 2021’de seviye atlamadan önce bir dizi zirve ve düşüş yaşayacağına inanıyor. Bu noktadan itibaren fiyat daha istikrarlı bir şekilde yükselecek ve yükselecek. 0,6224337 $ ‘dan 0,709158 $’ a Aralık ayı sonuna kadar. Bu, varlığın yıllık en yüksek değeri olmayacak – bu, Mart ayında XRP’nin zirve fiyatı 0.726403 dolarla nispeten erken bir zamanda gerçekleşecek..

Digital Coin Price’ın hesaplamalarına göre Ripple’ın 2021’de vuracağı en düşük fiyat 0,574406 dolar olacak. Bu, şu anki fiyatı olan 0.4371 $ ‘dan önemli ölçüde daha yüksek, bu da tahminlerinin çoktan biraz eskimiş olduğunu gösteriyor..

Pazar çok hızlı değişirken, birçok platform ayak uydurmak için tahminlerini çok kısa sürede ayarlamak zorunda kalıyor. Bu, Digital Coin Price’ın öngörüsünün geri kalanını gözden düşürmemiz gerektiği anlamına gelmez, ancak tahminlerinde aşırı iyimser olduğunu öne sürebilir..

Bununla birlikte, Ripple’ın büyümek için hala yer olduğuna inanan tek platform bu değil. Trading View’de analist Shyna tarafından yapılan bir analize göre, XRP’nin fiyatı 0,5 dolarlık bir direnç seviyesini kıracak şekilde ayarlanabilir..

dalgalanma fiyat grafiği

Inside Bitcoins tarafından yayınlanan bir makalede, ticaret analisti Azeez Mustapha, Ripple’ın önümüzdeki birkaç ay içinde başarılı bir şekilde 0,5 $ ‘a ulaşması durumunda, varlığın yükseliş eğiliminin devam edeceğini görebileceğimizi iddia etti..

XRP-USD, bir dizi 24 saatlik periyotta sürekli olarak% 4’ten fazla kazanç elde ettiğinden, büyümesi birçok yatırımcıyı daha fazlasına hevesli hale getirdi. Ancak Mustapha, bu aşamada fiyat dalgalanmasının her iki yönde de devam edebileceğini vurguladı. Birçok analist gibi o da düşüş ayarlaması olasılığını dışlamıyor – özellikle de Ripple 21 günlük hareketli ortalamada 0,5 dolarlık direnç noktasını geçemezse.

Ne yazık ki, Uzun Tahmin platformu açıkça düşüş teorisini destekliyor. Hesaplamalarına göre, Ripple XRP’nin fiyatı 2021 öncesi seviyelerine düşecek ve boğa koşusunun iyi ve gerçekten çıkış yolunda olduğunu gösteriyor..

2021 için XRP Fiyat tahminleri

Ay Açılış Düşük-Yüksek Kapanış
Mar 0,42 ABD doları 0,27 – 0,47 ABD doları 0,38 ABD doları
Nis 0,38 ABD doları 0,31 – 0,46 ABD doları 0,33 ABD doları
Mayıs 0,33 ABD doları 0,27 – 0,33 ABD doları 0,29 ABD doları
Haz 0,29 ABD doları 0,29 – 0,36 ABD doları 0,34 ABD doları
Tem 0,34 ABD doları 0,27 – 0,34 ABD doları 0,29 ABD doları
Ağu 0,29 ABD doları 0,29 – 0,36 ABD doları 0,34 ABD doları
Eylül 0,34 ABD doları 0,32 ABD Doları – 0,36 ABD Doları 0,34 ABD doları
Ekim 0,34 ABD doları 0,27 – 0,34 ABD doları 0,29 ABD doları
Kasım 0,29 ABD doları 0,29 – 0,34 ABD doları 0,32 ABD doları
Aralık 0,32 ABD doları 0,32 – 0,40 ABD doları 0,37 ABD doları

Uzun Tahmin, yıllık en düşük 0,27 Dolar ve yıllık en yüksek 0,47 Dolar öngördü. Ripple’ın şu anki fiyatının 0,4371 dolar olduğu düşünüldüğünde, bu başlangıçta iyi bir haber gibi görünüyor – ancak platform, yılın başlarında hem yıllık en düşük hem de yüksek seviyelerin gerçekleşmesini bekliyor. Ripple’ın Mart ayının sonunda maksimuma çıkmasıyla, tek yol oradan aşağıya inmek ve kripto, yılın sonuna kadar tekrar 0,40 $ ‘a ulaşmayacak..

Bu, Ripple varlığının 2021 boyunca çok az ilerleme kaydedeceğini gösteriyor. Tablodaki tüm fiyatlar 2020 boyunca Ripple’ın değerlerinde bir gelişme olsa da, özellikle bunları Digital’in tahminleriyle karşılaştırdığımızda, hala oldukça hayal kırıklığı yaratıyorlar. Coin Fiyatı.

Bazı yatırımcılar düşüş eğiliminin endişelenecek bir şey olduğuna inanmıyor. TradingView’den ünlü analist ‘Ronin’, Ripple XRP fiyatının şu anda bir dalga modelini takip ettiğine inanıyor, bu da fiyat 0.21 $ ‘a ulaştığında yeniden tırmanmaya başlayacağı anlamına geliyor..

dalgalanma / usd fiyat tablosu

Ripple XRP’nin daha müreffeh bir 2021 için geçerli olabileceğine dair başka göstergeler de var. 2020 Ağustos ayının sonlarında, Ripple’ın ortağı, Flare Ağı, Ethereum ile güvensiz iki yönlü bir köprü kurmayı planladığını duyurdu.

Bu, Ethereum platformuna dayalı uygulamaların XRP defterine erişmesini ve bunun tersini de mümkün kılacaktır. Ethereum’u entegre ederek akıllı sözleşmeler Ripple ile Flare Network, kriptonun işlevselliğini geliştirebilecek ve bu da XRP talebini potansiyel olarak artırabilir..

Analist Robert Art, Ripple’ın kısa vadeli görünümü hakkında da daha iyimser. Art oldukça şiddetli bir XRP yanlısı olduğu için, bazı yatırımcılar, son kanıtlar göz önüne alındığında tahminlerinin haklı olandan daha yüksek olduğuna inanıyor..

Bununla birlikte, diğerleri Ripple gibi kripto para birimlerinde uzun vadeli pozisyonları tutmanın en mantıklı yaklaşım olduğuna inanıyor – sonuçta, ilk Bitcoin yatırımcıları naysayers’ı görmezden gelseydi ve silahlarına yapışmış olsaydı, şaşırtıcı bir geri dönüş görürlerdi. Aynısı XRP için de geçerli olabilir mi??

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse kesinlikle öyle düşünüyor. 2018’de, Ripple yatırımcılarını, yatırımlarından kar beklemeye geldiğinde günler ve haftalar yerine aylar ve yıllar bazında düşünmeye çağırdı..

Brad, ‘kurumsal yatırımcı ilgisinin hızla arttığını’ söyleyerek son kripto piyasası rallisine dikkat çekti. Üstelik o da tarif etti Bitcoin (BTC) enflasyona karşı yararlı bir koruma olarak. Ripple XRP ile ilgili olarak Garlinghouse, XRP’nin ödeme çözümleri için önemli ve yararlı olduğundan bahsetti..

Robert Art’a göre Ripple XRP’nin fiyatı bir gün 200 dolara ulaşacak. Son zamanlarda Twitter’da, “XRP’nin Bitcoin’den daha iyi getiri sağlayacağı tahmininde bulundu. Neden? Bitcoin, kendisine yatırılan sermayenin 16 katıdır. 8 milyar doları 80 milyar dolara taşımak, 140 milyar doları 1,4 trilyon dolara çıkarmaktan çok daha kolay. “

Benzer şekilde, Crypto Coin Society, XRP’nin fiyatının 2021’in sonundan önce 0,95 $ ‘a ulaşacağını ve mevcut fiyatında yaklaşık% 325’lik bir artışı temsil edeceğini tahmin etti.. CoinLiker.com Ripple XRP’nin 2021’deki beklentileri konusunda da iyimser. Önümüzdeki dört ay içinde fiyatın 0,64 $ ‘a ulaşacağını tahmin ediyor..

Satın almayı düşünür müsün Dalgalanma XRP?

2021’de Ripple (XRP) Fiyatına Ne Olacak??

Tahminler arasındaki eşitsizlik, ‘2021’de Ripple XRP’nin fiyatına ne olacak?’ Sorusuna büyük bir kesinlik ile cevap vermeyi zorlaştırıyor. Digital Coin Price, XRP’nin 0.7 $ ‘lık yeni zirvelere ulaşmasını beklerken, Long Forecast varlığın 0.27 $’ a düşeceğini düşünüyor..

Dijital Para Fiyatının zaten biraz aşılmış olması gerçeği, yatırımcıların temkinli kalması gerektiğini gösterebilir, özellikle de Azeez Mustapha, varlık 0,5 $ ‘lık direnç noktasını geçmezse fiyatın potansiyel olarak düşebileceğine inanıyor..

Ripple’ın fiyatı 2021’de yükselecek mi?

Digital Coin Price’a göre XRP’nin fiyatı 2021’de artarak 0,5-0,7 Dolar’a yükselecek..

2021’de XRP için ek fiyat tahminleri şunları içerir:

 • Canavar Ticareti: 0,72 Dolar
 • Previsioni Bitcoin: 1,156056 Dolar
 • Cüzdan Yatırımcısı: 0,5 Dolar

Uzun Vadeli Dalgalanma Fiyat Tahmini: 2022-2025

2022 ve sonrasında Ripple XRP’yi tahmin eden kripto uzmanları neler??

‘Ripple XRP’ye yatırım yapmalı mıyım’ diye merak ediyorsanız, kısa vadeli kripto para birimi tahminleri özellikle kesin değildir. Ancak 2022 ve ötesine baktığımızda, uzun vadede neler görmeyi bekleyebiliriz??

Şimdi, en iyi kripto analiz platformlarından bazılarının 2021’de Ripple XRP’nin fiyatı için beklediğine inandığına göre, 2022-2025’e bakalım. Uzun vadeli tahminler, yatırımcıların kısa vadeli tahminlerden hangisinin daha olası olduğuna karar vermesine yardımcı olacak mı??

2021 için 0,7 doların üzerinde yüksek tahminler yaptıktan sonra, Digital Coin Price platformu 2022, 2023, 2024 ve 2025 için aşağıdaki tahminleri verdi:

dalgalanma fiyat tahmin tablosu

Bu tahmin doğruysa önümüzdeki yıllarda aşağıdaki Ripple fiyatlarını görmeyi bekleyebiliriz:

 • 2022: 0,75 ABD doları
 • 2023: 0,86 ABD doları
 • 2024: 1,08 ABD doları
 • 2025: 1,37 ABD doları
 • 2026: 1,55 ABD doları
 • 2027: 1,34 ABD doları
 • 2028: 2,03 ABD doları

Aslında, Digital Coin Price, Ripple fiyatının 2021’de 0,7 dolar olacağını, 2022’nin sonunda 0,75 dolara, 2023’ün sonunda 0,86 dolara, 2024’ün sonunda 1,08 dolara ve 2025 sonunda etkileyici bir 1,40 dolara yükseleceğini düşünüyor..

‘Ripple XRP 1 dolara ulaşacak mı?’ Diye merak ediyorsanız. Digital Coin Price, varlığın 2024 yılına kadar 1 $ dönüm noktasına ulaşmasını bekliyor ve fiyat 2028 yılına kadar tırmanmaya devam ediyor..

Aslında platform, Ripple fiyatının 2024 ile 2028 arasında neredeyse ikiye katlanacağına inanıyor. Bu ilerleme, varlığı 2018’de 3 $ ‘ın üzerinde olan mevcut tüm zamanların en yüksek seviyesinin (ATH) ötesine taşımayacak olsa da, yine de önemli vaatler gösteriyor – ve piyasadaki bazı kasvetli tahminlerden çok daha iyimser.

Bu kasvetli tahminlerden biri Uzun Tahmin’den geliyor. 2021 beklentileri gibi, 2022-2025 tahminlerinin de yatırımcılar için hoş bir haber olması pek olası değil. Platform, Ripple XRP fiyatının önümüzdeki yıllarda da düşmeye devam edeceğine ve 2023’te 0,2 doların ve hatta 2024’te 0,1 doların altına düşeceğine inanıyor. 2022, 2023 ve 2024 için aşağıdaki yıllık en düşük ve en yüksek değerleri listeledi:

 • 2022: yıllık en yüksek = 0,39 ABD doları, yıllık en düşük = 0,19 ABD doları
 • 2023: yıllık en yüksek = 0,26 ABD doları, yıllık en düşük = 0,10 ABD doları
 • 2024: yıllık en yüksek = 0,11 ABD doları, yıllık en düşük = 0,06 ABD doları

Bu, Ripple XRP’nin fiyatının 2017’den bu yana en düşük fiyatına düşmesiyle zaman içinde güçlü bir düşüş eğilimi gösteriyor..

Neyse ki, Changelly platformu daha iyimser bir bakış açısına sahip.

Tahminlerine göre Ripple, 2022’de 0,5 ile 1 dolar arasında kalacak, 2023’te 3,84 dolara, 2024’te 4,20 dolara ve 2025’te 5,10 dolara yükselecek..

Ancak, bunun en iyi durum senaryosu olduğunu kabul ediyor ve gerçekliğin o kadar parlak olmayabileceğini kabul ediyor..

Crypto Coin Society, iyimser görünümüne sadık kalıyor ve XRP fiyatının 2022’de bir noktada 2.50 $ ‘a ulaşmasını beklediklerini iddia ediyor -% 854’lük muazzam bir artış. Bu düzeydeki bir değişikliği potansiyel olarak yönlendirebilecek birkaç faktör vardır. Hükümetler, kripto para birimi endüstrisini düzenleme konusunda artan bir baskı altında kaldıkça, Ripple, herhangi bir düzenleyici baskıyı ortadan kaldırmak için çoğu geleneksel kriptodan daha iyi bir konumda.

Analiste göre CryptoWhale: “Piyasanın tamamında Kripto Düzenlemelerini zorlayan tek proje XRP’dir. Bu düzenlemeler eklendiğinde, neredeyse tüm diğer altcoinleri tamamen yok edeceğini ve XRP’nin talebini fırlatacağını biliyorlar. ”

CryptoWhale, İngiltere veya ABD hükümeti kripto para birimi düzenlemeleri konusunda bir fikir birliğine varırsa, Ripple talebinin fırlayacağına inanıyor. Ripple, yıllardır “uygunluğu sağlamak için devlet kurumlarıyla sessizce çalıştığı” için, yatırımcıları daha geleneksel kriptolardan uzaklaştırabilecek yeni kurallar veya vergilendirme önlemleri tarafından ısırılma olasılığı çok daha düşüktür..

Potansiyel olarak daha yüksek bir 2022-2025’e işaret edebilecek bir başka faktör, geçen yıl Mart ayında kripto piyasasını sarmalayan şey – koronavirüs. ZyCrypto, pandeminin tersine Ripple XRP’nin fiyatının artmasına neden olabileceğini, çünkü uzaktan işlemleri çok daha geleneksel ödeme sağlayıcılarından çok daha kolay bir şekilde kolaylaştıracağını öngördü. Bu aşamada hala tahmin edilse de, önümüzdeki beş yıl içinde daha iyimser Ripple XRP fiyat tahminleri görebilir miyiz??

Görünüşe göre durum bu olabilir. WalletInvestor platformu, kısa vadede en aşağı yönlü Ripple XRP tahminlerinden birini sunuyor ve fiyatı 0,24 $ ‘a düşebileceği için bir yıllık iyi bir yatırım olmadığını söyleyecek kadar ileri gidiyor..

Ancak uzun vadeli bir yatırım olarak Ripple’ın çok daha iyi performans gösterebileceğini öngörüyor. Tahminlerine göre, Ripple XRP belirtecinin değeri 2021’in sonunda 0,76 dolara, 2022’de 0,98 dolara ve 2025’e kadar ortalama 2,32 dolara yükselebilir..

Cryptoground benzer bir projeksiyon verdi. Ripple XRP’nin geçmiş performansını analiz etmek için kurum içi derin öğrenme algoritmasını kullanan sistemi, 2025’e kadar aşağıdaki fiyatları tahmin etti:

xrp fiyat tahmin tablosu

Aslında Cryptoground, Ripple fiyatının 2021’de 0,6 dolar, 2022 sonunda 1,18 dolar, 2023 sonunda 1,56, 2024 sonunda 1,78 dolar ve 2025 sonunda etkileyici 2,10 dolar olacağını düşünüyor..

Dalgalanma (XRP) Fiyatı 2022-2025’te Artacak mı?

2021’in potansiyel kazanımlarından sonra, 2022 istikrarsız bir yıl olabilir. Digital Coin Price ve Changelly, Ripple’ın potansiyeli konusunda iyimser olmasına rağmen, sırasıyla 0.5-1 $ ve 0.754248 $ değerinde olabileceğini tahmin ediyor.,

Jüri çıktı. Yukarıdaki tahminlerde çok fazla uyumsuzluk olduğu için, 2022-2025 için bazı ek Ripple XRP fiyat tahminlerini derledik:

Gelecek yıllar için Ripple XRP uzman tahminlerinden bazılarına bir göz atalım:

2022

 • Kripto Para Topluluğu: 2,5 Dolar
 • CryptoWhale: 3,2 Dolar
 • WalletInvestor: 1,45 Dolar

2023

 • Ticaret Canavarları: 0,7 Dolar
 • Coingape: 10 dolar

2024

 • Coingape: 15 dolar
 • Cüzdan Yatırımcısı: 1.247 $ (maksimum)

2025

 • Cryptoground: 1,9 dolar
 • Coinpedia: 6,20 Dolar
 • Prime XBT: 6 Dolar
 • Yatırım Cenneti: 20 Dolar
 • Ripple Coin Haberleri: 70 Dolar
 • Cüzdan Yatırımcısı: 1.465 $ (maksimum)

Sonuç: Ripple (XRP) Fiyat Tahmin Tahmini

Aşağıdaki tahmin şekilleri, bazılarının ana hatlarını çizmektedir. Potansiyel teknik analistler ve endüstri uzmanları tarafından sunulan 2021, 2022, 2023, 2024 ve 2025’teki Ripple (XRP) fiyat tahminlerinin yüksek ve düşük olması.

Yıl Yüksek Düşük
2021 0,95 ABD doları 0,25 ABD doları
2022 2,5 ABD doları 1,2
2023 7,5 ABD doları 3,2 ABD doları
2024 15,3 ABD doları 4,1 ABD doları
2025 26 ABD doları 5,6 ABD doları

XRP satın almayı düşünür müsünüz?

dalgalanma satın al

Geçmişte Dalgalanma Fiyatı Nasıl Değişti??

Ripple’ın fiyatı, Aralık 2020’de jeton başına 23.000 $ ‘a ulaşan Bitcoin’in baş döndürücü zirvelerine hiçbir zaman ulaşmamış olsa da, ilk lansmanından bu yana geçen 8 yıl içinde hala bazı dramatik dalgalanmalar yaşadı..

Bir kripto para biriminin geçmiş performansını analiz etmek, yatırım yapmak için en iyi kriptoları arıyorsanız atmanız gereken en önemli adımlardan biridir, öyleyse Ripple XRP’nin fiyatının geçmişte nasıl değiştiğine bir göz atalım..

Ripple XRP, ilk olarak 4 Ağustos 2013 tarihinde 0,01 dolarlık bir kripto para borsasında listelendi. O zamandan Aralık 2019’a kadar, Coinlib.io’daki grafiğe bakarak bu fiyatın nasıl arttığını görebiliriz:

xrp fiyat grafiği

Grafikten de görebileceğimiz gibi, Ripple XRP’nin fiyatı 2017 yılına kadar nispeten sabit kaldı. Bu yıl kripto para birimi endüstrisi için rekor bir yıl oldu. Bitcoin’in fiyatı% 2.000 arttı – ancak bu,% 36.000 gibi şaşırtıcı bir şekilde büyüyen Ripple ile karşılaştırıldığında hiçbir şeydi! Sonraki çöküşü inanılmaz derecede hızlıydı, ancak bir daha asla ilk beş yılında (henüz) yaşadığı en düşük seviyeye ulaşamadı. Cüzdan Yatırımcı ve Uzun Tahmin’den gelen kasvetli tahminler doğruysa, bu değişebilir..

Ripple, fiyatının Mart 2020’deki koronavirüs çöküşü sırasında nispeten esnek kalması nedeniyle alışılmadık bir durum. 1 Mart ve 1 Nisan arasında, varlığın fiyatı genel piyasa eğilimini bozan bir büyüme oranı olan 0,163 $ ‘dan 0,215 $’ a yükseldi. 2020’nin sonunda endüstri çapında boğa koşusu gerçekleştiğinde de oyunun önündeydi. Çoğu varlık Aralık ayında fiyat artışını görürken, Ripple 1 Ekim gibi erken bir zamanda büyümeye başlıyordu..

1 Ekim ile 1 Kasım arasında XRP, 0,242 $ ‘dan 0,625 $’ a yükseldi. Bu, varlığın 2018’den bu yana en yüksek fiyatıydı. Ne yazık ki, henüz bununla eşleşmedi – ancak bu makaleye dahil ettiğimiz bazı tahminler doğruysa, yakında gerçekleşebilir.

Ripple XRP’nin Fiyatını Etkileyen Faktörler?

Ripple’ın geçmiş fiyatlarını analiz etmenin yanı sıra, gelecekte fiyatını etkileyebilecek temel faktörleri belirlemek de önemlidir. Bu, mevcut kripto para birimi trendlerine dayalı olarak kendi tahminlerinizi yapmanızı ve nihayetinde “Ripple’a yatırım yapmalı mıyım?” Sorusuna bilinçli bir yanıt bulmanızı kolaylaştıracaktır.

XRP’nin fiyatını etkileyebilecek en önemli faktörlere bir göz atalım..

SEC Davası

Aralık 2020’nin sonlarında, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple XRP platformuna, CEO’su Brad Garlinghouse’a ve yönetim kurulu başkanına 1,3 milyar dolar değerinde kayıtsız menkul kıymetler sattığı için dava açtı. Garlinghouse davayı ‘büyük ölçüde kriptoya bir saldırı’ olarak nitelendirdi – ve olay XRP’nin fiyatı üzerinde henüz özellikle yıkıcı bir etkiye sahip olmamasına rağmen, yatırımcılar dava başarılı olursa kesinlikle bir fiyat düşüşü görmeyi bekleyebilirler..

Garlinghouse CNN’e şunları söyledi: "SEC, bir yasa ve gerçek meselesi olarak temelde yanlıştır. SEC, XRP’nin sekiz yıldan fazla bir süredir para birimi olarak işlev görmesine izin verdi ve bu eylemi yönetimdeki değişiklikten sadece günler önce gerçekleştirme motivasyonunu sorguluyoruz.."

Cryptocurrency Yönetmelikleri

Yeni kripto para birimi düzenlemelerinin şafağı, piyasadaki hemen hemen her kripto fiyatını etkileyecek gibi görünüyor. Ancak bu makalede daha önce bahsettiğimiz gibi, birçok uzman Ripple’ın katı hükümet müdahalesi fırtınasını atlatmak için daha iyi bir konumda olduğuna inanıyor. Sonuç olarak, yeni düzenlemelerin yatırımcı belirsizliğine yol açması ve geleneksel kriptoların fiyatını düşürebilmesi muhtemel olsa da, Ripple fiyatının yükselmesine neden olabilir..

Arz ve talep

Herhangi bir kripto para birimine olan talep ne kadar yüksek ve arz ne kadar düşükse, fiyatta bir artış görme olasılığımız o kadar artar. Bitcoin gibi kriptoların aksine, Ripple’ın değeri ana şirketi tarafından yakından kontrol edilmektedir., Ripple Laboratuvarı. Şirket, fiyatı kontrol altında tutmak için şu anda toplam Ripple tokenlerinin yarısından fazlasını elinde tutuyor. Bununla birlikte, Ripple Lab aniden bunları satmaya karar verirse, piyasayı yeni tokenlerle dolduracak ve bu da fiyat üzerinde büyük bir etkiye sahip olacaktır..

Balina Botları

Sözde varlığı balina botları kripto para birimi borsaları, kripto belirteçlerinin fiyatını büyük ölçüde değiştirebilir. Balina robotları, genellikle aynı anda çok sayıda farklı platform ve varlık üzerinde otomatik olarak alım satım yapan yazılımları çalıştıran büyük tutuculardır. Bu, yapay olarak volatilite yaratılmasına neden olur ve sonuç olarak kripto para birimlerinin fiyatını yukarı veya aşağı çeker..

Finans Sektöründe Dijital Dönüşüm

Dijital dönüşüm, bugün finans sektöründeki en büyük moda sözcüklerden biridir. Aslında, son istatistiklere göre, Birleşik Krallık’taki tüm finansal hizmet firmalarının üçte biri, önümüzdeki yıllarda en büyük iş önceliği olarak “dijital dönüşümü” belirledi..

Yüksek döviz kurları ve eski sistemler, şirketlerin çevrimiçi ödeme yapmasını zorlaştırırken, Ripple gibi teknolojilere daha fazla bakma olasılığı daha yüksektir. Ripple’ın yakında akıllı sözleşmeler sunabileceği haberi, bunu daha olası hale getiriyor – ve daha fazla banka bunu benimsemeye başlarsa, XRP’ye olan talep artacak ve başarılı bir şekilde fiyatı artıracak.

XRP satın almayı düşünür müsünüz?

dalgalanma satın al

Anahtar noktaları

 • 3. ve 4. sıralarından düştükten sonra şu anda dünyanın en büyük 7. kripto para birimi..
 • Çoğu kripto para biriminin aksine, Ripple XRP, sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak için bir dizi büyük fiat bankasıyla ortaklık kurdu.
 • Ripple, 2012’de piyasaya sürüldü ve ilk olarak Ağustos 2013’te 0,01 dolarlık bir kripto para borsasında listelendi.
 • Kanada Kraliyet Bankası Santander ve Crédit Agricole, Ripple XRP’yi destekleyen bankalardan sadece üçü.
 • Ripple XRP’nin Twitter’da aldığı sözlerin sayısı ilk çeyrekte% 16 düştü
 • En iyimser Ripple XRP tahminleri, yakın gelecekte 200 $ ‘lık fiyatları vurabileceğini iddia ediyor.
 • Digital Coin Price’ın hesaplamalarına göre Ripple’ın 2021’de vuracağı en düşük fiyat 0,574406 dolar olacak. Tahmininin bu yönü çoktan güncelliğini yitirdi..
 • Analist Shyna’nın Trading View’den yaptığı bir analize göre, varlığın fiyatı 0,5 $ ‘lık bir direnç seviyesini kırarak 1 $’ ı vuracak şekilde ayarlanabilir..
 • Uzun Tahmin, 2021 için yıllık en düşük 0,27 ABD doları ve yıllık en yüksek 0,47 ABD doları tahmin etti..
 • Digital Coin Price, varlığın 2024 yılına kadar 1 $ dönüm noktasına ulaşmasını bekliyor ve fiyat 2028 yılına kadar tırmanmaya devam ediyor..
 • Long Forecast, Ripple XRP fiyatının önümüzdeki yıllarda düşmeye devam edeceğine, 2023’te 0,2 doların altına ve hatta 2024’te 0,1 doların altına düşeceğine inanıyor..
 • Changelly’ye göre Ripple, 2022’de 0,5 ile 1 dolar arasında kalacak ve 2023’te 3,84 dolara yükselecek..
 • Ripple XRP’nin fiyatını etkileyebilecek faktörler arasında SEC davası, kripto para birimi düzenlemeleri, arz ve talep arasındaki ilişki, balina botları ve finans sektöründeki dijital dönüşüm yer alıyor..
 • Ripple’ın en patlayıcı yılı, fiyatının% 36.000 arttığı 2017 idi.

2021-2025 için Ripple XRP fiyat tahminlerini arıyorsanız, bu makaleyi faydalı bulduğunuzu umuyoruz. Kripto para yatırımı herkesin bildiği gibi risklidir ve portföyünüze Ripple XRP eklemeyi düşünüyorsanız, özellikle de 2021-2025’teki XRP fiyatı söz konusu olduğunda mevcut kripto para birimi tahminleri büyük ölçüde değiştiğinden, sağlam bir risk yönetimi stratejisine sahip olmak hayati önem taşır..

Bu tahminlere ve Ripple Lab CEO’su Brad Garlinghouse’un tavsiyesine göre, uzun oyunu oynamaya hazırsanız Ripple XRP’ye yatırım yapmanın en iyisi olduğu görülüyor. Çarpıcı bir fiyat artışı görme olasılığımız düşük olabilir, ancak grafikler, uzun vadeli pozisyonlar almaktan mutlu olanlar için akıllıca bir yatırım olabileceğini gösteriyor..

Düşünmek için ilham alıyorsan Ripple ticareti, veya bu makale mevcut alım satım bilgilerinize ekstra bir bakış açısı sağlamıştır, etoro’nun 90’a kadar Kripto varlıkları ve CFD’ler ile ticaret yapma yeteneği sağladığını bilmek sizi memnun edebilir.+ kripto para birimleri. Kripto Tüccarları, en popüler paralarla çeşitlendirilmiş bir portföy oluşturabilir.

eToro -% 0 komisyonla Ripple satın alın

ticaret dalgası

kaydol eToro için ve hiçbir ekstra ücret ödemeden Ripple ile işlem yapmaya veya en iyi XRP yatırımcılarını kopyalamaya başlayın. Yönetim ücreti veya diğer gizli maliyetler yoktur.

etoro komisyoncusu

Sanal para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında.

Sıkça Sorulan Sorular

XRP 10 Dolara Ulaşabilir mi?

Ripple XRP’nin 10 dolarlık bir değere ulaşması için, mevcut dolaşımdaki arzın yaklaşık 10 milyar dolar değerinde olması gerekirken, toplam arzın (99.990.887.319 XRP) yaklaşık 23 milyar dolar değerinde olması gerekir..

Ripple’ın dolaşımdaki arzı şu anda 45.312.488.850 XRP olduğundan, bu tahminin gerçekleşmesi için uzun bir yolumuz var. Bu, ‘XRP’nin 10 dolara ulaşacağını’ bilmek isteyenler için hayal kırıklığı yaratan bir haber olabilir.Ancak, önümüzdeki 5 yıl içinde gerçekleşmesi çok düşük bir ihtimal olsa da, kripto uzmanları XRP’nin 2030 veya 2040’ta 10 dolara ulaşacağını görmemizden emin değiller. ABD doları koronavirüsün ardından çökerse, bu hedef çok daha erken vurulabilir..

XRP, 2021 için iyi bir yatırım mı??

‘XRP 2021 için iyi bir yatırım mı’ sorusunun yanıtı, sonuçta yatırım stratejinize bağlı olacaktır. 2021’de size hızlı kazançlar getirebilecek bir madeni para arıyorsanız, Ripple XRP muhtemelen en iyi seçeneğiniz değildir, çünkü madeni paranın değerinin genellikle tekrar yükselmeye başlamadan önce düşeceği tahmin edilmektedir..

Bununla birlikte, önümüzdeki beş yıl boyunca pozisyonunuzu korumak niyetiyle 2021’de portföyünüze XRP eklerseniz, bu sizin için akıllıca bir yatırım olabilir..

XRP 1000 dolara ulaşacak mı?

Hayır, Ripple XRP asla 1000 dolara ulaşmayacak. Bunun nedeni, toplam dolaşımının 100 milyardan az olmasıdır, bu da 1000 $ ‘lık bir fiyata ulaşmak için 100 trilyon $’ lık bir piyasa değerine sahip olması gerektiği anlamına gelir..

2021’de XRP’nin değeri ne olacak?

XRP, 2021’e kadar 1,40 dolara ulaşabilir..

Ripple XRP’nin 2025’te değeri ne olacak?

Ripple XRP, 2025’te 4,5 doların üzerinde olabilir.

Daha fazla okuma:

Ripple İyi Bir Yatırım mı ve Ripple’a Yatırım Yapmalı mıyım?

2021’de Ripple XRP Fiyatını Ne Artıracak??

2021’de Yatırım Yapacak En İyi 10 Kripto Para Birimi

Ethereum VS. Dalgalanma: Portföyünüzde Hangisi Olmalı??

Ripple’a Yatırım Yapmanın Artıları ve Eksileri, Milyoner Yapıcı Olacak mı?

Ripple, ABD’deki En Popüler Kripto Para Birimlerinden biridir?

Bitcoin Dışındaki En Önemli 10 Kripto Para Birimi

Her zaman olduğu gibi, bu makalede tartışılan Ripple Fiyat Tahminleri, sektör analistlerinin görüşleridir. Bu nedenle, herhangi bir yatırım kararı vermeden önce bağımsız araştırma ve / veya kalifiye bir profesyonele danışmayı şiddetle tavsiye ederiz..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector