2021’de Dogecoin Ticaretine Yönelik Kapsamlı Kılavuz

Dogecoin ticaretinin heyecan verici dünyasına bir giriş noktası mı arıyorsunuz? Yine de sana yardım edeceğiz.

Dogecoin ticareti, alıştıktan sonra oldukça basittir.

Popüler kripto para birimi Dogecoin, son birkaç haftadır hareketli bir dönemin tadını çıkarıyor. 2021’in başından bu yana, dijital varlık% 1,350’nin üzerinde kazanç elde etti.

Bu nedenle, dijital para birimi artık piyasa değeri açısından en iyi 15 kripto arasında yer alıyor. Bu fiyat dalgalanmalarından yararlanmak istiyorsanız, Dogecoin ticareti yapmayı öğrenmek için doğru zaman olabilir..

Madeni parayı USD gibi itibari para birimlerinin yanı sıra Bitcoin gibi diğer kripto varlıklarla takas edebilirsiniz..

Kapsamlı Dogecoin Nasıl Ticaret Yapılır Kılavuzumuzda – bu dijital varlık hakkında bilmeniz gereken her şeyi bir araya getirdik.

Ticaretin temelleri, kullanılacak farklı emirler, risk yönetimi ve bu varlığın çevrimiçi ticareti için nasıl bir komisyoncu bulabileceğinizle başlayacağız..

İçindekiler

5 Kolay Adımda Dogecoin ticareti nasıl yapılır

Dogecoin Trading nedir?

Dogecoin Ticareti Nasıl Çalışır??

Dogecoin Online Nasıl Ticaret Yapılır – Ticaret Oluşturma

Para Ticareti Nasıl Yapılır Dogecoin

Dogecoin 2021 Nasıl Ticaret Yapılır – Adım Adım Bakış

Dogecoin Rehberi Nasıl Ticaret Yapılır – Karar

Sıkça Sorulan Sorular

Bu parlak dijital para birimiyle ticaret yapmak kolay bir iş değil – bu yüzden 2021’de Dogecoin Nasıl Ticaret Yapılır hakkında derinlemesine bir kılavuz hazırladık. İçinde, bu yatırım sahnesinin nasıl işlediğini, hangi riskleri ve ödülleri açıklıyoruz. düşünmeniz gerekiyor ve bugün Dogecoin ticaretine nasıl başlayabilirsiniz?.

5 Kolay Adımda Dogecoin Ticareti Nasıl Yapılır

DOGE ticareti yapmak için ilk adım, düzenlenmiş bir borsa ile bir hesap açmak, fonları depolamak, platform listesinden Dogecoin’i seçmek ve son olarak Dogecoin satın almak (Long go) veya DOGE satmaktır (kısa gidin).

Dogecoin ticaretinin nasıl yapılacağına dair bu kılavuz, her şeyi Layman’ın şartlarına göre ayıracak, böylece körü körüne ticaret yapmayacaksınız. Ancak, tüm yollarını okuyacak vaktiniz yoksa, Dogecoin ticareti yapmak için şimdi yapmanız gereken şey budur..

Aşama 1: Düzenlenmiş bir kripto komisyoncusu ile bir hesap açın

Adım 2: Hesabınıza bir banka / kredi kartı, e-cüzdan veya banka havalesi ile para yatırır

Aşama 3: Ne kadar Dogecoin ticareti yapmak istediğinizi seçin

4. adım: DOGE satın alın (uzun gidin) veya DOGE satın (kısa gidin)

Adım 5: Takası onaylayın

2021’de Dogecoin ticareti yapmayı öğrenmeye başlayalım!

Dogecoin Trading nedir?

Dogecoin (DOGE), kolaylıkla para gönderip almanızı sağlayan dijital bir varlıktır..

Dijital para birimi, 2013 yılında bir şaka olarak piyasaya sürüldü ve o sırada kripto para birimleri etrafındaki çılgınlığı hicvediyordu. Bu nedenle, bu madeni parayı diğerlerinden ayıran hiçbir benzersiz özellik veya özellik yoktur..

Bununla birlikte, Dogecoin o zamandan beri Bitcoin’e daha dostça bir alternatif olmak için imajını geliştirdi. Elon Musk gibi ünlü taraftarların sosyal medyadan bahsetmeleri sayesinde kripto paranın değeri son aylarda büyük bir artış yaşıyor..

Bugün, kripto dünyasına bir basamak olarak kabul ediliyor..

Diğer kripto para birimlerinde olduğu gibi, Dogecoin’in değeri gün boyunca dalgalanıyor – bazen saniyede bile. Dogecoin ticareti yaparken, amacınız gelecekte DOGE coinlerinin fiyatı üzerine spekülasyon yapmaktır..

Dogecoin yüksek talep görüyorsa, dijital para biriminin fiyatı yükselecektir. Giderek daha fazla tüccar Dogecoin varlıklarını nakde çevirmeye çalışırsa, madalyonun fiyatı düşecektir. Bu fiyat dalgalanmalarını tahmin edebilmek, Dogecoin online ticaretinde nasıl kar elde ettiğinizdir.

İşte sisi temizlemek için pratik bir örnek:

 • Diyelim ki Dogecoin 0,0560 $ değerinde.
 • Bunu kripto para birimi platformlarında DOGE / USD olarak belirtilen bulacaksınız..
 • Dogecoin’in değerinin düşük olduğuna inanarak 1.000 $ ‘lık bir satın alma siparişi verdiniz.
 • Birkaç ay geçti ve dijital varlığın değeri 0,0700 dolar oldu.
 • Bu, değerde% 25 artış anlamına gelir.
 • Ticaretten kârla çıkmak için bir satış emri verirsiniz.

Bu örnekte, Dogecoin fiyatının iki ay içinde 0,0560 dolardan 0,0700 dolara yükseldiğini gördük. Bu size 1.000 $ ‘lık hisseniz için 250 $ kar bırakır.

Basitçe söylemek gerekirse – doğru spekülasyon yaparsanız, Dogecoin ticareti yüksek kar potansiyeli ile gelir. Öte yandan, eğer spekülasyonunuz yanlışsa, o zaman tamamen farklı bir hikaye – ticarette bir kayba yol açıyor.

Sonuç olarak, Dogecoin çevrimiçi ticaretine başlamadan önce, bu belirli pazarın giriş ve çıkışları hakkında eğitim almanız çok önemlidir..

Dogecoin Ticareti Nasıl Çalışır??

dogecoin ticareti

Hisse senetleri ve emtialar gibi geleneksel varlıkların alım satımına zaten aşinaysanız, Dogecoin ticaretinin iplerini öğrenmekte hiçbir sorun yaşamayacaksınız..

Bununla birlikte, kayda değer fark, geleneksel ticarete konu olan varlıkların aksine, dijital para birimlerinin sadece on yıldır var olmasıdır. Bu nedenle, fiyat değişimlerini belirleyen faktörler de biraz farklıdır..

Örneğin, arz ve talebin yanı sıra, çeşitli pazarlarda uygulanan blok zinciri geliştirme ve düzenlemeleri de göz önünde bulundurmanız gerekecek..

Bunu akılda tutarak, Dogecoin Nasıl Ticaret Yapılır Kılavuzumuzun bu bölümü, sisi temizlemek için ticaret temellerinden bazılarının üzerinden geçecektir..

Dogecoin Ticaret Fiyat Hareketleri

Dogecoin’i başarılı bir şekilde takas etmek için, dijital varlığın fiyatını neyin artırdığına dair sağlam bir kavrayışa sahip olmanız gerekir..

Bugünlerde Dogecoin’i çoğu kripto para birimi platformunda listelenmiş olarak bulabilirsiniz. Varlık üzerinde daha fazla tüccar uzun süre devam ederse, bu durum madeni para fiyatındaki genel bir artışla yansıtılacaktır..

Aksine, dijital para birimine yönelik genel duygu kısalıyorsa, o zaman madalyonun değeri de düşecektir..

Fark edebileceğiniz gibi, Dogecoin’in fiyatı farklı kripto para birimi platformlarında biraz değişebilir. Bir komisyoncu size 0,0594 ABD doları teklif edebilirken, diğerinde madeni para 0,0596 ABD doları olarak fiyatlandırılabilir..

Ancak, bu fark endişelenecek bir şey değildir ve hiçbir şekilde karlı işlem yapma yeteneğinizi etkilemeyecektir..

Dogecoin Ticaret Çiftleri

Girişte ele aldığımız gibi, Dogecoin ticareti kripto çiftleri aracılığıyla kolaylaştırılır. Dijital varlığı hem itibari para birimlerine hem de diğer kripto para birimlerine karşı takas edebilirsiniz..

Dogecoin ticaret alanında oldukça sık karşılaşacağınız bir terim olan ‘kripto-fiat’ çiftleriyle başlayalım.

 • Örneğin, bir DOGE / USD çifti gördüğünüzde, Dogecoin’in ABD doları karşısında işlem gördüğü anlamına gelir..
 • Bu durumda, DOGE ‘kripto’dur ve USD’ fiat’tır..

Temel itibari para birimi olan ABD doları, en çok kripto para ticareti yaparken kullanılır..

Bununla birlikte, bazı çevrimiçi brokerlar size DOGE / GBP (İngiliz sterlini), DOGE / EUR (euro), DOGE / CAD (Kanada doları) ve hatta DOGE / JPY (Japonca yen).

Dogecoin’i fiat para birimlerine karşı ticaret yapmak aynı zamanda yüksek likidite ve sıkı spread avantajlarını da davet ediyor. Ayrıca, tüccarlar için kar ve zararları ölçmek ve döviz kuru üzerine spekülasyon yapmak daha kolaydır..

Bu nedenle, kripto-fiat para birimleri acemi tüccarlar için daha uygun bir seçenek olarak kabul edilir..

Diğer seçenek ise Dogecoin’i Ethererum veya Bitcoin gibi diğer kripto para birimleri ile takas etmektir. Bununla birlikte, bu hem rakip madeni paralar hem de ilgili pazarlar hakkında sağlam bir bilgiye sahip olmayı gerektirir. Tahmin edebileceğiniz gibi, bu yeni tüccarlar için karmaşık olabilir.

Özetlemek gerekirse – Dogecoin’i bir itibari para birimine veya diğer kripto para birimlerine karşı takas etmeyi seçseniz de, söz konusu varlıkların özellikleriyle kendinizi silahlandırmanız gerekir..

Uzun veya Kısa Vadeli Ticaret

Dogecoin hakkında spekülasyon yapmaya başlamadan önce, ticaret hedefleriniz için hangi finansal enstrümanın en uygun olduğunu düşünmelisiniz. Önünüzde iki seçeneğiniz var – uzun vadede kripto para birimine yatırım yapmak veya varlıkla kısa vadede ticaret yapmak.

Örneğin, Dogecoin’in ileride umut verici bir geleceğe sahip olduğundan eminseniz, uzun vadede dijital paraya yatırım yapmayı düşünebilirsiniz. Bu durumda, madeni parayı geleneksel anlamda satın alacak ve bir kripto-cüzdanda depolayacaksınız..

Bu şekilde, Dogecoin’i aylarca veya yıllarca tutabilirsiniz – ta ki karınızı çekip tahsil etmenin doğru zamanının geldiğini düşünene kadar. Kripto para dünyasında, bu strateji popüler olarak ‘HODLing’ olarak bilinir..

Öte yandan, kısa vadeli stratejiler, karar verme sürecinizi desteklemek için güçlü bir teknik analiz anlayışı gerektirir. Özellikle yeni tüccarlar için bu zorlu bir girişim olacak.

Tabloları ve diğer teknik göstergeleri okumayı öğrenmek, önemli miktarda zaman gerektirecektir. Bu nedenle, acemiyseniz – o zaman bir ‘satın al ve tut stratejisi’ daha kolay bir yaklaşım olacaktır..

Bu şekilde Dogecoin piyasasının kısa vadeli oynaklığı hakkında endişelenmenize gerek kalmaz..

Bununla birlikte, düzenli olarak mütevazı karlar elde etme fikrini tercih ediyorsanız, kısa vadeli bir strateji sizin beğeninize daha uygun olacaktır. Bu durumda, DOGE / USD veya DOGE / BTC gibi sıvı çiftlerine bağlı kalmanız en iyisidir..

Dogecoin Ticareti Yapın ve Sahip Olun

Önceki bölümde tartıştığımız gibi, uzun vadede Dogecoin ticareti yapmak istiyorsanız – bir ‘satın al ve tut stratejisi’ benimseyebilirsiniz. Bu dijital varlığı satın almaya çalışırken, kripto para borsası yerine doğrudan çevrimiçi bir komisyoncu aracılığıyla para satın almak en iyisidir..

Platformlarında Dogecoin sunan çok sayıda çevrimiçi broker bulabilirsiniz. Ancak, birlikte çalışmak üzere düzenlenmiş bir komisyoncu seçmek her zaman en iyisidir – bu, kılavuzumuzun sonraki bölümlerinde daha ayrıntılı olarak tartışacağız..

Uzun vadeli yatırım, hem yeni başlayanlar hem de deneyimli tüccarlar için çok uygun olabilir – madalyonun kısa vadeli fiyat dalgalanmalarıyla ilgilenme ihtiyacını ortadan kaldırır.

Dogecoin Ticareti

Dogecoin’i kısa vadede ‘salıncak ticareti’ veya ‘günlük ticaret’ stratejilerini kullanarak ticaret yapmayı tercih edenler için – Dogecoin CFD’leri (Fark Sözleşmeleri) sunan bir çevrimiçi komisyoncu bulmak isteyeceksiniz..

İşte CFD’lerin ne hakkında olduğuna dair genel bir bakış:

 • CFD’ler, dayanak varlığın değerini izleyen finansal araçlardır – bu durumda, Dogecoin.
 • CFD’lerle ticaret, düşük ücretler ve kaldıraç avantajlarıyla birlikte gelir.
 • CFD’ler, dijital varlığa uzun veya kısa giderek Dogecoin’in hem yükselen hem de düşen fiyatları hakkında spekülasyon yapmanızı sağlar..

Devam etmeden önce, CFD araçlarının içerdiği ilave risk nedeniyle ABD’de yasaklandığını belirtmek önemlidir. Birleşik Krallık’ta, geleneksel varlıklar üzerindeki CFD’lere erişimde sorun yaşamayacaksınız, ancak kripto para birimi CFD’leri artık yasal değil.

Bununla birlikte, kaldıraçlı Dogecoin pazarlarına yasadışı oldukları bir ülkeden erişmek istiyorsanız, bunu üçüncü taraf bir kripto para birimi değişimi yoluyla yapabilirsiniz. Bununla birlikte, bunların düzensiz alanlar olma olasılığı çok yüksektir..

Ayrıca, USD veya Euro gibi fiat para birimlerini kullanarak ticaret hesabınıza para yatırma kolaylığına sahip olmayacaksınız. Bu nedenle, DOGE / USD yerine DOGE / USDT ticareti yapacaksınız..

Farkında olmayanlar için – USDT, değeri bir ABD dolarına eşdeğer olan Tether adlı dijital bir para birimidir..

Dogecoin Online Nasıl Ticaret Yapılır – Ticaret Oluşturma

Dogecoin ile nasıl ticaret yapılacağını öğrenirken, farklı alım satım emri türlerine aşina olmanız çok önemlidir. Basit bir ifadeyle, bu emirler, komisyoncunuza varlık üzerinde hangi pozisyonu aldığınızı iletmek için kullanılır..

Burada, Dogecoin ticareti yaparken en sık kullanılan emirlerin bir listesi var..

Satın Al veya Sat Siparişi

Hangi varlıkla ticaret yapıyor olursanız olun, bir satın alma emri veya satış emri kullanmanız zorunludur..

Özetle:

 • Dogecoin fiyatının yükselmesini bekliyorsanız – bir satın alma emri oluşturacaksınız.
 • Dogecoin fiyatının düşmesini bekliyorsanız – bir satış emri oluşturacaksınız.

Yaptığınız her Dogecoin ticaretinin hem satın alma hem de satma emirlerine ihtiyacı olacaktır.

Örneğin, bir satın alma emri kullanarak bir Dogecoin ticareti açarsanız, bir satış emri kullanarak çıkarsınız. Aksine, pozisyonunuzu bir satış emri ile açarsanız – çıkmak için bir satın alma emrine ihtiyacınız olacaktır..

Giriş ücreti

Alım ve satım emirleri, ticaret emirlerinin yalnızca en temelidir. Başarılı bir tüccar olmak için, aynı zamanda bir giriş stratejisine sahip olmanız gerekir..

Dogecoin’de işlem yaparken, brokerinize pazara nasıl girmek istediğinizi belirtmeniz gerekecektir. Bir piyasa emri ve bir limit emri arasında seçim yapma seçeneğiniz var.

Size her biri için bir açıklama yapalım:

1. Piyasa emri:

Bir piyasa emri, komisyoncunuza bir sonraki en iyi fiyattan işlem yapmaları gerektiğini gösterecektir..

Örneğin, Dogecoin’in şu anda 0,050 dolar fiyatlandırıldığını varsayalım. Bu fiyatı hemen güvence altına almak istersiniz – böylece bir piyasa emri verirsiniz. Brokeriniz ticareti anında gerçekleştirir.

Bununla birlikte, fiyat dalgalanması nedeniyle emrin fiilen gerçekleştirildiği fiyatta çok küçük bir fark görebilirsiniz..

2. Limit Sırası:

Bu emirler belirli bir fiyattan pazara girmek istediğinizde kullanılır. Diyelim ki Dogecoin 0.050 $ değerinde..

Dogecoin 0,055 dolara yükselene kadar beklemek istiyorsunuz. Böylelikle komisyoncunuzla 0,055 $ limitli bir sipariş oluşturursunuz. Fiyat gerçekleşene veya siz siparişi iptal edene kadar emir beklemede kalır.

Gördüğünüz gibi, limit emirleri pozisyonlarınız üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmanızı sağlar ve her seviyedeki tüccarlar tarafından tercih edilir..

Çıkış stratejisi

Giriş stratejilerinin yanı sıra, ticaretten nasıl çıkmayı planladığınızı da düşünmelisiniz. Bu, ‘kar al’ ve ‘zararı durdur’ emirlerini kullandığınız yerdir.

 • Bir kar alma emri izin verir işlemlerinizi belirli bir kar düzeyinde kapatmanız gerekir. Örneğin. Dogecoin işleminizde% 3’lük bir kar hedefiniz varsa – giriş fiyatınızın% 3 üstünde veya altında bir kar alma emri belirleyeceksiniz. Dogecoin’in fiyatı önceden belirlenmiş fiyat seviyenizi karşıladığında, komisyoncunuz ticareti otomatik olarak kapatacaktır..
 • Stop-loss emirleri işlemlerdeki kayıplarınızı sınırlamak için kullanılır. Dogecoin ticaretinizde% 1’den fazla kaybetme riskini almak istemediğinizi varsayalım. Giriş fiyatınızın% 1 üstünde veya altında bir zarar durdurma emri vereceksiniz.

Dogecoin fiyatı, belirli stop-loss fiyat seviyenize ulaştığında, ticaretiniz otomatik olarak kapanacaktır..

Bu kavramı göstermek için size başka bir örnek vermemize izin verin:

 • DOGE / USD işlemine 0,05500 $ giriş fiyatından girmek istediğinizi varsayalım..
 • Dogecoin fiyatının yakında artacağına inanıyorsunuz – bu yüzden bir satın alma siparişi verdiniz.
 • Dogecoin pozisyonunuz% 2 kar sağlıyorsa – ticareti kapatmak istersiniz.
 • Yani 0,05610 $ ‘dan kar alma emri veriyorsunuz.
 • Aynı zamanda kayıplarınızı% 1 oranında durdurmak istiyorsunuz.
 • Bu nedenle, 0,05445 ABD doları tutarında bir zararı durdurma emri oluşturursunuz..

Bu ticaret iki yoldan gidebilir:

 • DOGE / USD değerinin 0,05610 $ ‘a yükselmesi durumunda, komisyoncunuz kar alma emrini uygulayacaktır. Kârınız% 2 olacak ve ticaretiniz kapanacak.
 • DOGE / USD fiyatı 0,05445 $ ‘a düşerse, komisyoncunuz stop-loss emrini uygulayacaktır. Kaybınız% 1 ile sınırlı olacak ve ticaret kapanacak.

Gördüğünüz gibi, giriş fiyatınızın her iki tarafına kar al ve zararı durdur emirlerini verebilirsiniz. Bu nedenle, piyasanın hareket ettiği yönden bağımsız olarak, komisyoncunuz sizin tarafınızdan önceden belirlenen fiyatlarla işlemi otomatik olarak kapatacaktır..

Para Ticareti Nasıl Yapılır Dogecoin

para ticareti dogecoin yapmak

Ticaret emirlerini kullanmak, ticaret sürecini bir dereceye kadar otomatikleştirmenize izin verebilir. Ancak, bu stratejiler tek başına Dogecoin işlemlerinin karlı olmasını sağlamak için yeterli değildir..

Bu bölümde, bu popüler kripto varlığın kar potansiyelinde önemli bir rol oynayan diğer hususlara bakacağız..

Nasıl para ticareti yapabilirsiniz Dogecoin?

1. Bahis

Dogecoin’in ticaret temellerini iyice öğrendikten sonra, dijital paraya ne kadar yatırmak istediğinizi bilmeniz gerekecektir..

Ticaret endüstrisinde, hisse, ticareti yapılabilen bir varlık üzerinde riske atmaya hazır olduğunuz tutardır. Payınız ne kadar fazlaysa – getirileriniz o kadar yüksek, ancak kayıplar da öyle.

Size bir örnek verelim.

 • Örneğin, Dogecoin’e 500 $ yatırırsanız ve% 5 kar ederseniz – 25 $ kazanırsınız..
 • Bahis tutarınızı 1.000 $ ‘a çıkarmanız durumunda – aynı işlemden elde ettiğiniz kâr 50 $ olacaktır..

Bununla birlikte, stake etme o kadar basit ve anlaşılır değildir – özellikle ticaret kararlarınıza duygusal olarak kapılabildiğiniz zaman.

Bu nedenle, yatırımcıların riskleri azaltmak için bir hazır para yönetimi stratejisi kullanması yaygındır..

Basitçe ifade etmek gerekirse, her Dogecoin işleminde ne kadar kaybetmeyi göze alabileceğinizi düşünüyorsunuz. Birçok tüccar, bir seferde yatırım fonlarının en fazla% 2’sini yatırmayı tercih eder..

 • Örneğin, hesabınızda 5.000 $ bakiyeniz varsa – tek bir Dogecoin işleminde 100 $ ‘dan fazla bahis oynamayacaksınız..
 • 10.000 $ ‘a sahipseniz – koyacağınız maksimum miktar 2.000 $ olacaktır ve bu böyle devam eder..

Endişelenmeyin, Dogecoin’i daha küçük miktarlarla takas etmenize izin veren çok sayıda broker var..

2. Dogecoin Ticaret Kaldıracı

Kaldıracın nasıl çalıştığını açıklamadan önce, CFD’lerin değil ABD’de ikamet edenler için izin verilir.

Dogecoin CFD’lerinin ticareti ülkenizde yasal ise, kaldıraç uygulayarak kazançlarınızı artırabilirsiniz. DOGE’nin gelecekteki değeri hakkında yanlış spekülasyon yaparsanız, kaldıraç kullanmanın kayıplarınızı da artırabileceğini unutmayın..

İşte kaldıracın nasıl çalıştığına dair bir örnek:

 • DOGE / USD’de 1.000 $ değerinde bir satın alma siparişi vermek istediğinizi varsayalım..
 • 1: 5 kaldıraç uyguluyorsunuz
 • Birkaç saat içinde DOGE’nin değeri% 5 arttı.
 • Kaldıraç olmadan – bu ticaretteki karınız 50 $ olacak
 • 1: 5 kaldıraçla, kazancınız şimdi 250 $ ‘a çıkarılacak.

Görüldüğü gibi, kaldıraç, Dogecoin alım satımlarınızdaki karınızı önemli ölçüde artırabilir..

Bu nedenle, 1: 100’e varan – bazen daha fazla kaldıraç sunan çevrimiçi brokerlerle karşılaşacaksınız..

Ancak, bu tür platformların büyük olasılıkla düzenlenmemiş olduğunu unutmayın. Bu tür tehlikeli alanlarda ticaret yaparsanız, sermayenizi fonlarınızın güvenliğini taahhüt etmeyen bir komisyoncuya emanet edeceksiniz..

Dogecoin Online İşlem Ücretleri

Dogecoin’i ister uzun vadede ister kısa vadede alıp satmayı tercih edin, bazı tanımlamalar için ücret ödemeniz gerekecektir. Ücretlendirilen belirli komisyonlar ve diğer oranlar, bir çevrimiçi komisyoncudan diğerine değişiklik gösterecektir..

Çevrimiçi bir komisyoncuya taahhütte bulunmadan önce, ticaret sürecine dahil olan potansiyel ücretlerin farkında olmalısınız..

Ticaret platformlarında karşılaşmanız muhtemel ana Dogecoin ücretlerinin listesi aşağıdadır..

Dogecoin Ticaret Komisyonu

Çoğu broker, onlarla bir alış veya satış emri verdiğinizde sizden bir işlem komisyonu alır. Bu genellikle hissenizin büyüklüğüne göre yüzde cinsinden ifade edilir..

 • Örneğin, bir dizi kripto para birimi borsası Dogecoin ticareti için% 1,49 ücret alıyor.
 • Bu, Dogecoin’e 1000 $ hisse koyarsanız, 14.90 $ komisyon ödemeniz gerektiği anlamına gelir..
 • Ardından, ticareti kapattığınızda, komisyoncu sizden tekrar% 1,49 ücret alır..

Gördüğünüz gibi, komisyonu pazara girdiğinizde bir kez ve sonra tekrar çıktığınızda ödemeniz gerekecek..

Bununla birlikte, Dogecoin’i sıfır komisyonla takas etmenize izin veren çevrimiçi brokerlerle de karşılaşacaksınız. Bu durumda, sadece daha sonra tartışacağımız spreadleri göz önünde bulundurmanız gerekecek.

Dogecoin Yayılımı

Spread, genellikle çevrimiçi aracılık platformu tarafından alınan dolaylı bir ücret olarak kabul edilir. Dijital varlığın alış fiyatı ile satış fiyatı arasındaki boşluktur.

İki fiyat arasında daha geniş bir boşluk varsa, kripto brokerinize spread açısından daha fazla ödersiniz. Bu nedenle, potansiyel kârınızın daha fazlasını kendinize saklayabilmek için daha dar spreadler aramak istersiniz..

Size bir örnek vermek gerekirse – komisyoncunuz sizden spread üzerinden% 1,9 ücret alıyorsa, işleme% 1,9’luk bir zararla başlıyorsunuz.

Yani, sadece ticarette bile kırmak için% 1,9 kar elde etmeniz gerekecek. Bu% 1,9’un üzerindeki herhangi bir şey yalnızca kar olarak sayılacaktır..

Diğer Dogecoin Ticaret Ücretleri

Yukarıda belirtilen ücretlerin yanı sıra, çevrimiçi Dogecoin ticareti yaparken birkaç başka ücret türüyle de karşılaşmanız olasıdır..

Bu içerir:

 • Para Yatırma / Para Çekme: Bazı platformlarda, para yatırma ve çekme işlemlerinizi işlemek için işlem ücreti de ödemeniz gerekecektir. Örneğin Binance’de her kredi / banka kartı ödemesi için% 2’lik bir ücret alınır. Coinbase’deyken para yatırma ücretleri% 3,99 ile daha da yüksek.
 • Hareketsizlik Ücreti: Bu, kripto brokerlerinde yaygın olan başka bir ücret türüdür. Ücret genellikle, hesabınızdaki minimum işlem faaliyetini – genellikle 12 aylık bir süre boyunca – karşılamazsanız tahsil edilir. Siz parayı çekene veya yeniden ticarete başlayana kadar ücret her ay doğrudan bakiyenizden alınacaktır..
 • Gecelik Ücret: Yasal olarak yaşadığınız yerde CFD’lere erişebiliyorsanız, ayrıca bir gecelik fonlama ücreti ödemekle yükümlü olacaksınız. Ücret, gece boyunca açık bırakılan her pozisyon için alınır. Bazı platformlar ayrıca hafta sonları sizden daha yüksek ücret alır.

Her şey düşünüldüğünde, platforma kaydolmadan önce çevrimiçi Dogecoin brokerinize ödemeniz gereken ücretleri ve komisyonları kontrol etmenizin çok önemli olduğunu vurgulamalıyız..

Dogecoin 2021 Nasıl Ticaret Yapılır – Adım Adım Bakış

Dogecoin Nasıl Ticaret Yapılır Kılavuzumuzu baştan sona okuduysanız, artık işlerin nasıl yürüdüğünü tam olarak anladınız.

Dogecoin ticareti yapmaya hazır hissediyorsanız, geriye kalan tek şey ticaret hesabınızı oluşturmaktır. Aşağıda anlattığımız adım adım açıklamayı takip edin ve birkaç dakika içinde Dogecoin ticareti yapabileceksiniz..

Adım 1: Bir Dogecoin Ticaret Sitesi Seçin

Kontrol listenizdeki ilk şey, uygun bir ticaret komisyoncusu bulmaktır. Dikkatinizi çekmek için rekabet eden düzinelerce çevrimiçi platform var ve bu nedenle süreç gerçekten çok zor olabilir..

İhtiyaçlarınıza uygun bir komisyoncu ararken göz önünde bulundurmanız gereken faktörlerden bazıları şunlardır:

 • Yönetmelik: Dogecoin komisyoncusu FCA, CySEC veya ASIC gibi düzenleyici kurumlardan bir lisansa sahip mi??
 • Ücretler: Komisyonculuk sitesindeki komisyonlar, spreadler ve diğer ticaret ücretleri açısından ne ödemekle yükümlü olacaksınız??
 • Ödemeler: Site hangi ödeme yöntemlerini destekliyor??
 • Minimum Mevduat: Dogecoin ticaretine başlamak için gerekli minimum depozito ve bahis miktarı var mı??
 • Dogecoin Çiftleri: Hangi Dogecoin ticaret çiftleri sunuluyor?
 • Ticaret platformu: Ticaret platformunun kullanımı kolay mı?
 • Mobil uygulama: Kullanılabilir bir mobil uygulama var mı?

Açıkça görüldüğü gibi, Dogecoin brokerinizi seçerken dikkat etmeniz gereken birçok husus vardır. Kontrol listemizi gözden geçirerek, zaman ayırmaya değmeyen platformları ayıklayabileceksiniz..

Adım 2: Bir Dogecoin Ticaret Hesabı Açın

Dogecoin ile ticaret yapmak istediğiniz komisyoncuyu belirledikten sonra, onlarla bir hesap açmaya devam edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken, tam adınız, adresiniz, e-posta adresiniz ve iletişim bilgileriniz gibi temel bilgilerinizi sağlamaktır..

Düzenlenmiş aracılık platformlarında, kimliğinizi de doğrulamanız gerekecektir. Çevrimiçi komisyoncunun, KYC normlarına göre kim olduğunuzu bilmesi gerekecektir. Pasaportunuz gibi fotoğraflı bir kimlik sağlayarak bu adımı tamamlayabilirsiniz..

3. Adım: Para Yatırın

Düzenlenmiş bir Dogecoin brokeri seçmenin avantajlarından biri, ticaret hesabınıza fiat para birimi ile para yatırabilmenizdir..

En iyi çevrimiçi kripto komisyoncuları, aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli ödeme yöntemleri sunacaktır. Bunlara banka havaleleri, kredi / banka kartları ve PayPal gibi e-cüzdanlar dahildir.

Adım 4: Dogecoin Ticaret Pazarını Seçin

Yatırım hesabınız finanse edildiğinde, ticaret yapmak istediğiniz belirli pazarı seçebilirsiniz..

Daha önce tartıştığımız gibi, Dogecoin’i bir itibari para birimi veya diğer kripto para birimleri ile takas edebilirsiniz..

Zaten aklınızda belirli bir pazar varsa, bunu aracılık sitesinde arayabilirsiniz..

Adım 5: Dogecoin Ticaretini Yapın

Seçtiğiniz pazarı bulduğunuzda, ticaret emirlerinizi oluşturmanız gerekir. Tekrar gözden geçirmeniz gerekirse, Dogecoin Nasıl Ticaret Yapılır Kılavuzumuzdaki önceki bölümümüzü incelemekten çekinmeyin..

Hazır olduğunuzda, ilk Dogecoin ticaretinizi yapabilirsiniz. Tahmininize göre bir alış veya satış siparişi verebilirsiniz.

Dogecoin Rehberi Nasıl Ticaret Yapılır – Karar

Özetlemek gerekirse, Dogecoin ticaretinin nasıl yapılacağını öğrenmek zaman alabilir. Bununla birlikte, koşullar göz önüne alındığında, dikkate değer bir ticaret alanıdır..

Dogecoin, dünyanın dört bir yanındaki kripto para meraklılarından daha fazla ilgi görmeye devam ediyor – ve dijital madalyonun bundan sonra nereye gittiğini görmek heyecan verici olacak.

Bunu söyledikten sonra, Dogecoin çevrimiçi ticareti yaparken düzenlenmiş bir komisyoncuya bağlı kalmanız çok önemlidir..

Kılavuzumuzda bahsettiğimiz farklı parametreleri kontrol ettiğinizden emin olun ve ticaret hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilecek en yüksek puan alan bir broker bulabileceksiniz..

eToro – En İyi Kripto Para Birimi Platformu

eToro, yıllar boyunca Kripto endüstrisinde güvenilir olduklarını kanıtladı – onları denemenizi öneririz.

Sanal para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında.

Sıkça Sorulan Sorular

Çevrimiçi Dogecoin ticareti yapmak ne kadar güvenli?

Online Dogecoin ticareti yapmak güvenlidir – alım satımlarınızı gerçekleştirmek için düzenlenmiş bir komisyoncu kullandığınız göz önüne alındığında.

Dogecoin ticaretine nereden başlayabilirim?

Online Dogecoin ticareti yapmak oldukça kolaydır. Tek yapmanız gereken, saygın bir çevrimiçi komisyoncu bulmak ve onlarla bir hesap açmak..

Dogecoin ticareti yaparak zengin olabilir misiniz??

Dogecoin’in kısa vadeli fiyat hareketleri hakkında doğru bir şekilde spekülasyon yapabilirseniz – kar edersiniz. Aksine, yanlış spekülasyon yaparsanız, bir kayıp yaşarsınız. Bu nedenle, hesaplanmış riskler almak için bir hazır para yönetimi stratejisi benimsemek en iyisidir.

ABD’de yasal olarak Dogecoin ticareti yapabilir misiniz??

Evet, ABD’de Dogecoin ticareti yapabilirsiniz. Ancak, kaldıraçlı kripto CFD’lerine erişemezsiniz.

Kaldıraçla Dogecoin ticareti yapmak mümkün mü?

Evet yapabilirsin. Bununla birlikte, nerede yaşadığınıza bağlı olarak, kaldıraçla Dogecoin ticareti konusunda kısıtlamalar olabilir. Örneğin, ABD ve İngiltere’de, kaldıraçlı kripto para birimlerine izin verilmez – bu nedenle, düzenlenmiş bir aracı kurum aracılığıyla kaldıraç elde edemezsiniz..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me