Kripto para birimi, kriptografi olarak da bilinen gelişmiş şifreleme teknikleri kullanılarak oluşturulan ve yönetilen dijital bir para birimidir. Sadece bir konseptten finans dünyasının en büyük güçlerinden birine, kripto para piyasası ve beraberinde gelen blockchain teknolojisi, para, geleneksel bankalar ve satın alma ürün ve hizmetleri konusundaki algılarımızı tamamen değiştirdi..

2009’da Bitcoin’in yaratılmasıyla, kripto para birimleri çoğu insan tarafından bilinen küresel bir fenomen haline geldi. Bugün, Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple ve daha fazlası gibi en iyi kripto paralar, bir 2018’de 800 Milyar Dolarlık piyasa değeri.

Herkesin kafasındaki soru, bu alternatif para birimlerinin bir gün geleneksel para birimlerinin yerini alıp almayacağı, yoksa birkaç yıl içinde ölecek olan kısa ömürlü bir şey olup olmadığıdır. Bu soru cevaplanmayı bekliyor.

Kesin olan bir şey var, kripto para meraklıları ve destekçileri sayıca artmaya devam ediyor. Kripto para biriminin artan popülaritesi, esas olarak blockchain teknolojisinin merkezi olmayan doğası nedeniyle, dünyanın her yerinden milyonlarca insanın bir veya daha fazla farklı kripto para birimine sahip bir dijital cüzdana sahip olması, ürünler için kripto para birimi ile ödeme yapma talebi veya hizmetler büyüdü.

Seyahat etmeyi seviyorsanız ve aynı zamanda nakit para yerine dijital para kullanmayı tercih eden kripto para meraklılarıysanız, dünya çapında kripto para birimi ödemelerini kabul eden birçok şehir var. Size kolaylık sağlamak için, Trading Education’da Endişelenmeden paralarınızı harcayabileceğiniz kripto dostu şehirlerin bir listesi. Kripto para tatil zamanı!

Dünyanın en kripto dostu şehirlerinden bazıları hangileri??

Amsterdam, Hollanda

Amsterdam, en kripto dostu şehirler

Hollanda’nın başkenti, birçok harika etkinliğe ve Avrupa’nın en popüler turistik yerlerinden birine ev sahipliği yapmasının yanı sıra, özellikle kripto para birimine ve Bitcoin’e ne kadar açık olduğu ile de oldukça ünlü. Amsterdam, BitPlay ve BitFury dahil olmak üzere önde gelen Bitcoin girişimlerine ev sahipliği yapıyor. Sadece bu değil, Bitcoin’i kabul eden 74 tüccar ve her 800.000 kişiye bir Bitcoin ATM’si var. Bitcoin Elçiliği’ni ziyaret etmek gibi eğlenceli aktiviteler de yapabilirsiniz! Amsterdam’da Bitcoin Büyükelçiliği kripto topluluğunun çeşitli çabalarla Bitcoin’i aktif olarak tanıttığı yerdir. Ayrıca, 2015 yılında Amsterdam, çoğu tüccarın Bitcoin’i hizmetleri ve ürünleri için ödeme olarak kabul ettiği bir cadde olan ünlü Bitcoin Bulvarı’nı açtı..

Avrupalılar şimdiden Amsterdam’dan “gelişen bir kripto başlangıç ​​sahnesi” için bir ev olarak bahsediyorlar.

Toronto Kanada

Toronto, en kripto dostu şehirler

Kanada, blockchain ve kripto para birimleri için en misafirperver ülkelerden biri olarak biliniyor. Kriptolar ve ICO’lar için düzenlemeler, diğer ülkelere kıyasla oldukça hafif ve hükümetin genel tutumu oldukça destekleyici..

Geçtiğimiz 10 yıl boyunca Toronto, dünyanın en kripto dostu şehirlerinden biri haline geldi ve bir dizi oldukça başarılı kripto girişimine ev sahipliği yaptı. Örneğin, adı verilen köklü bir kripto para cüzdanı Merkezi olmayan, Jaxx’i de yaratan, tüm dünyada çok büyük hale gelen Kanadalı bir kripto kuruluşunun bir örneğidir..

Ayrıca Toronto’ya yayılmış 200’ün üzerinde kripto ATM’si var. Dünya çapında, bu, bir şehirde bulunabilen en büyük ATM sayılarından biridir..

Prag, Çek Cumhuriyeti


Prag, en kripto dostu şehirler

Prag, olağanüstü biraya sahip olarak bilinmesine ek olarak, aynı zamanda Avrupa’nın (ve dünyanın) kripto para birimlerini kabul eden en büyük mekanlarından biridir. Prag’a seyahat ediyorsanız, kolayca bir daire kiralayıp kripto para ile ödeyebilir, birçok restoranda yemeğinizin parasını ödeyebilir ve birçok ürün ve hizmet satın alabilirsiniz..

Prag ayrıca Avrupa’daki en büyük kripto para birimi ve blok zinciri ile ilgili konferanslardan birine ev sahipliği yaptı..

Dahası, kabul edilen tek ödeme şeklinin Bitcoin olduğu Bitcoin kahve adında ünlü bir espresso bar var. Dünyada kripto para ile satın alınan ikinci daire Prag’da bulunuyor. 2017’de 35 Bitcoin karşılığında satın alındı.

Özetlemek gerekirse, Prag, kıtadaki en eski ve en canlı şehirlerden biri olmasının yanı sıra, Avrupa’daki kripto devrimi liderlerinden biridir..

Zug, İsviçre

Zug, en kripto dostu şehirler

İsviçre’yi düşündüğünüzde, muhtemelen çikolatayı, güzel dağları, bağırışları ve çok fazla parayı hayal edersiniz. İsviçre, çok fazla paraya sahip olma konusundaki ünü nedeniyle, kripto para birimlerini ilk benimseyenlerden biri haline geldi. Pek çok blockchain şirketi, merkezlerini orada açarak, onları iyi kurulmuş, düzenlenmiş bir yerel kripto para birimi yerel pazarı ve tabii ki çevredeki doğal güzellikler için haritaya koydu..

Zug’a giderseniz, Şarap Evi’ni ziyaret edebilir ve kripto para birimi ile enfes şişeler için ödeme yapabilirsiniz. Kripto para birimini kabul eden bir diş hekimi bile bulabilirsiniz. Zug küçük bir şehir olmasına ve listedeki diğer şehirlerden bazıları olarak daha az bilinmesine rağmen, küresel ölçekte teknolojik olarak en gelişmiş şehirlerden biri olarak kabul edilmektedir. Zug ayrıca “Crypto Valley” takma adını da kazandı..

Birkaç yıl önce Zug, Bitcoin’i vergi ödemek için kabul eden ilk şehir bile oldu. Temelde kripto para meraklıları için Dünya cennetidir.

Ljubljana, Slovenya

Ljubljana, en kripto dostu şehirler

Slovenya’nın başkenti Avrupa’nın en küçük şehirlerinden biri olmasına rağmen, teknoloji inovasyonu ve blockchain teknolojisinin benimsenmesi söz konusu olduğunda dünyayı etkilemekten asla vazgeçmiyor..

Ljubljana, dünyanın ilk Bitcoin dostu alışveriş merkezine ev sahipliği yapıyor, Bitcoin Şehri. Tahmin edebileceğiniz gibi, alışveriş merkezinde mağaza açan (bu arada 500’ün üzerinde) tüm tüccarlar Bitcoin’i ödeme olarak kabul ediyor ve blockchain teknolojisini kullanıyor. Yine de sadece bir alışveriş merkezi değil. Aynı zamanda büyük bir iş ve eğlence merkezi olarak hizmet vermektedir..

Ek olarak, Bitstamp, en popüler kripto borsalarından biri, merkezini Ljubljana’da kurdu.

Bütün bunlar Slovenya pazarının tamamını kripto para birimine açtı ve kesinlikle genel kullanıma itti..

Şehir ayrıca güzelliğinden ötürü övülür, bu yüzden kripto ile satın aldığınız bir fincan kahvenizi içerken keşfetmek isteyebilirsiniz..

San Francisco, Kaliforniya

San Francisco, en kripto dostu şehirler

San Francisco’yu listemizde görmek şaşırtıcı değil, çünkü burası Kaliforniya’daki en gelişmiş teknoloji Mekke’sidir. Şehrin Bitcoin’i kabul eden yaklaşık 200 tüccarı ve kripto para birimi dönüşümlerini işleyen yaklaşık 60 ATM’si var. 837.000 kişilik nispeten küçük nüfus göz önüne alındığında, kulağa hiç de kötü gelmiyor.

Bunun da ötesinde, San Francisco ev sahipliği yapmaktadır. Coinbase – en ünlü kripto para birimi değişim platformlarından biri ve en güvenli ve popüler kripto para birimi cüzdanlarından birinin arkasındaki yaratıcı şirket.

Diğer birçok kripto para birimi ve blok zinciri şirketi, hızlı tempolu blok zinciri pazarı ve blok zinciri takıntılı yerel halkı nedeniyle merkez olarak San Francisco’yu tercih ediyor..

Buenos Aires, Arjantin

Buenos Aires, en kripto dostu şehirler

Arjantin’in başkenti ve en büyük şehri olan Buenos Aires, aynı zamanda Güney Amerika’nın da önde gelen Bitcoin şehridir. Buenos Aires’in, 2,9 milyonluk bir nüfusa sahip, şehirde Bitcoin’i ve artan sayıda Bitcoin ATM’sini kabul eden 130’dan fazla tüccarı var..

Devam eden döviz kriziyle ünlenen bir ülkede, Bitcoin kesinlikle yerleşmek için sıcak bir nokta buldu. Ülke, birkaç yıl önceki derin durgunluktan hâlâ kurtulamadı. Geçen yıl Arjantin’de enflasyon% 25’in üzerinde gerçekleşti.

Arjantin pezosunun düşüşü ve hükümet tarafından kurulan sıkı sermaye kontrolü, birçok Arjantinlinin kripto para birimine, özellikle de Bitcoin’e yönelmesine neden oldu..

Latin Amerika’daki ilk Bitcoin konferansı da geçen yıl Buenos Aires’te yapıldı. Ripio, Buda ve SatoshiTango gibi birçok girişim de şehir içinde ortaya çıktı..

Jacksonville, Florida

Jacksonville, en kripto dostu şehirler

Florida’nın en büyük şehri Jacksonville, kripto kullanımı ve entegrasyonu ile ilgili olarak geçtiğimiz yıllarda bazı olağanüstü adımlar attı. Yaklaşık 800.000 kişilik bir nüfusa sahip olan Jacksonville, şehrin her yerine dağılmış 20 kripto para birimi ATM’sine sahiptir..

Ek olarak, Jacksonville’in kripto para birimi ile ilgili bir başka konu da kripto yatırımıdır. Kişi başına kripto para birikimi açısından, başka hiçbir şehir Jacksonville’in sıralamalarıyla eşleşemez. Jacksonville sakini başına düşen ortalama kripto para birimi 31.000 doların üzerinde duruyor. Jacksonville’den hemen sonra yer alan şehir kişi başı 15.700 dolarla Memphis, Tennessee’dir..

Vilnius, Litvanya

Vilnius, en kripto dostu şehirler

Litvanya’nın başkenti Vilnius, tatillerinizi geçirmek için harika bir yer değil. Mutlak bir dijital öncü ve fintech için önemli bir merkezdir.

Başkent, çok ileriye dönük olması ve Uber ve Google gibi küresel oyuncuların yanı sıra Trafi ve Vinted gibi dünyayı fetheden yerel olarak geliştirilmiş girişimleri barındırmasıyla bilinir..

Bahsetmeye değer başka bir şey de, İngiliz kendi kendini banka katili ilan eden Revolut’un Vilnius’taki ilk bankacılık lisansı olması..

Litvanya’nın başkentinde görülecek çok sayıda tarihi yer var ancak finans teknolojisi sektöründeki büyük gelişmelerle Bitcoin ile ödeme yapabileceğiniz harika yerler, kafeler, yiyecek mağazaları, restoranlar, spor salonları ve daha fazlasını da bulabilirsiniz..

Hong Kong, Çin

Hong Kong, en kripto dostu şehirler

Hong Kong, şüphesiz iş ve finans için dünyanın en sıcak noktalarından biridir..

2017’de Çin, kripto para birimlerini ve ICO’ları etkili bir şekilde yasakladı. 2018’de Çin ile kripto para birimi arasındaki ilişki, Çin’in 120’den fazla kripto borsasını yasaklaması ve bloke etmesinden sonra daha da karmaşık hale geldi..

Bunu yaparak, birçok kripto para birimi işletmesi, borsası ve ICO, işlerini yürütmek için daha dostane bir ortam arayan yakın bölgelere gitti. Bir alan, Çin’in bir parçası olmasına rağmen kendi yargı yetkisine sahip olan Hong Kong’dur..

Örneğin, Blockchain Küresel Zirvesi 2018’de Pekin’den Hong Kong’a taşındı. Dünyanın en büyük borsalarından biri olan Binance, geçen yıl Hong Kong’da ofisler açtı..

Cryptocurrency, Hong Kong’da yasal bir ödeme şeklidir. Şehirdeki birçok perakendeci kripto para birimlerini kabul ediyor. Perakende alanında kripto para biriminin kullanımını daha da genişletmek için çevrimdışı bir kripto para birimi satış ağının kurulması bekleniyor..

Son sözler

Son karar, dünya çapında kripto para birimini benimsemeye ve bunları yerel günlük hayata entegre etmeye başlayan birçok şehir olduğu. Benimsenme, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini kabul eden tüccarlar şeklinde olduğu kadar kripto para şirketleri, ICO’lar ve diğer blok zinciri girişimleri için uygun bir ortamda gösteriliyor..

Kripto para birimlerinin kitlesel kabulünün, yalnızca dünya genelinde kullanımları artmaya devam ettiği için artmaya devam edeceğini umuyoruz..

Her ülkenin, bu para birimlerinin kullanımını bir şekilde etkileyemeyen ancak etkileyemeyen ve hatta bazı ülkelerde tamamen engelleyen kendine özgü kuralları ve yasaları vardır. Bununla birlikte, dünyadaki birçok yer potansiyeli fark etti ve yeni teknolojileri erkenden benimsedi, bu da onları kripto dostu hale getirdi..

Bir kripto para meraklısı veya profesyonelseniz ve yeni bir ikamet yeri veya kripto para biriminizi harcayabileceğiniz bir tatil yeri arıyorsanız, bu makale aramaya başlamak için harika bir yerdir..

Hedefinizi seçin, dijital cüzdanınızı hazırlayın ve tatilinizin tadını çıkarın!

Kripto para birimleri ve bunların nasıl takas edileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz??

Trading Education’ın kripto para birimi ticaret kursuna kaydolun!

Trading Education’dan bu makaleyi okumaktan keyif aldıysanız, lütfen bir beğenin ve ilginizi çekebileceğini düşündüğünüz başka kişilerle paylaşın..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector