Burada, 2021’de EOS Ticareti Nasıl Yapılır hakkında kapsamlı bir rehber hazırladık..

EOS ticareti, alıştıktan sonra oldukça basittir.

2020, geleneksel hisse senedi sektörü için zorlu bir süreçti. Bununla birlikte, EOS gibi kripto para birimleri, küresel olarak en iyi performans gösteren varlıklardan biri olarak ortaya çıktı..

Sürekli yükselen piyasa değeri ile EOS, yatırımcıların yatırım portföylerini çeşitlendirmeleri için hoş bir ek olabilir..

Bu kılavuz, EOS ticareti yapmanın temelini oluşturmanıza yardımcı olacaktır..

Bu, deneyimli profesyonellerin çevrimiçi kripto ticareti ihtiyaçlarınız için doğru komisyoncuyu bulmak için uyguladığı birçok EOS ticaret stratejisini içerir..

EOS Ticareti 5 Kolay Adımda Nasıl Yapılır:

EOS ticareti yapmak için ilk adım, düzenlenmiş bir borsaya sahip bir hesap açmak, fonları depolamak, platform listesinden EOS’u seçmek ve son olarak EOS Satın Alın (Uzun gidin) veya EOS satmaktır (kısa gidin).

EOS ticareti yapmayla ilgili bu kılavuz, körü körüne işlem yapmamanız için her şeyi Layman şartlarına göre ayıracaktır. Ancak, tüm yollarını okuyacak vaktiniz yoksa, şimdi takas etmek için yapmanız gereken şey budur..

Aşama 1: Düzenlenmiş bir borsaya sahip bir hesap açın

Adım 2: Hesabınıza para yatırın

Aşama 3: Ne kadar EOS ticareti yapmak istediğinizi seçin

4. adım: EOS satın alın (uzun gidin) veya EOS satın (kısa gidin)

Adım 5: Takası onaylayın


İçindekiler

EOS Trading nedir?

EOS Trading Nasıl Çalışır??

EOS Çevrimiçi Ticareti Nasıl Yapılır – Ticaret Oluşturma

Para Alım Satımı EOS Nasıl Kazanılır

EOS 2021’de Nasıl İşlem Yapılır – Adım Adım Bakış

EOS Rehberi Ticareti Nasıl Yapılır – Karar

Sıkça Sorulan Sorular

EOS Trading nedir?

EOS, aynı adı taşıyan yerel bir kripto para birimi belirtecine sahip bir blok zinciri ağıdır. Dijital bir para birimi olarak EOS, kullanıcıların ağdaki işlemleri kolaylaştırmasına ve dApp’lerin yürütülmesinin yanı sıra oluşturmasına, barındırmasına ve teşvik etmesine olanak tanır..

Bununla birlikte, bu ağın dışında EOS, finansal değeri olan diğer herhangi bir kripto para birimi gibi işlev görür. Tüm kripto varlıklar gibi, değeri de daha geniş pazarın gelgitleriyle dalgalanıyor..

EOS’un fiyatı, genel finansal trendlerden blok zinciri teknolojisinin genişlemesine kadar bir dizi faktörden etkilenir..

Basit bir ifadeyle, EOS’un değeri, piyasa duyarlılığının arz ve talebine tepki verir. EOS yatırımcılardan destek alırsa, fiyatın artmasına yol açacaktır. Öte yandan, azalan bir talep, fiyatta bir düşüşe dönüşecektir..

Basitçe söylemek gerekirse, EOS ile nasıl ticaret yapılacağını merak edenler için, pazarlama duyarlılığını doğru bir şekilde tahmin etmek aşağıdadır. EOS fiyatının yükselip düşmeyeceğini tahmin edebiliyorsanız, ticaretinizi buna göre yapabilir ve kar elde edebilirsiniz..

Aşağıda, 2021’de çevrimiçi EOS ticareti yapmanın bir örneği verilmiştir:

 • Diyelim ki EOS’un şu anki piyasa değeri jeton başına 2.60 $.
 • Bunun EOS / USD olarak belirtildiğini göreceksiniz.
 • EOS fiyatının yakında artacağına inandığınız için 1.000 $ değerinde bir satın alma siparişi vermeye karar verdiniz.
 • Önümüzdeki birkaç ay içinde EOS’un değeri 3,00 dolara yükselecek.
 • Bu, başlangıçta ödediğiniz fiyata bağlı olarak% 15,38’lik bir kazanç anlamına gelir.
 • Ticareti kapatan ve kârınızı kilitleyen bir satış emri vermeye karar verirsiniz.

Sonuç olarak, orijinal hissenizde 153.80 $ kar (1.000 $ ‘ın% 15.38’i) elde etmeyi başardınız.

Örnekten de anlaşılacağı gibi, EOS’un gelecekteki değerine ilişkin piyasa tahmininiz doğruysa, ticaretiniz karlı olacaktır. Aksine piyasa aleyhinize dönerse, bir kayıpla kalacaksınız..

Bu nedenle, EOS ticareti yapmadan önce her zaman araştırmanızı, en son piyasa analizlerini ve trendleri muhasebeleştirmeniz önerilir..

EOS Trading Nasıl Çalışır??

Alım satım süreci, neredeyse tüm finansal varlıklar için aşağı yukarı aynı kalır ve EOS farklı değildir. Bu nedenle, hisse senedi veya forex gibi alım satım işlemlerini zaten biliyorsanız, EOS ticareti yapmayı öğrenmede sorun yaşamayacaksınız..

Başlamanız için, işte bu son derece popüler dijital varlığın ticaretinin temel yönlerinin bir listesi..

EOS Ticaret Fiyat Hareketleri

Kripto para piyasası yüksek oynaklığı ile bilinir. EOS, 2017’deki lansmanından bu yana, birkaç fiyat artışının yanı sıra düşüşler yaşadı..

Farklı kripto para alım satım platformlarının EOS için biraz farklı fiyatlara sahip olabileceğini bile fark edeceksiniz. Bir sitenin EOS değeri 2,66 ABD doları olsa da, başka bir sitede 2,65 ABD doları olarak fiyatlandırıldığını görebilirsiniz..

Bununla birlikte, bu kadar küçük bir farkın endişelenecek bir şey olmadığını ve yalnızca rakip kripto para birimi borsaları arasında meydana gelen doğal varyans olduğunu unutmayın..

Bunun yerine, EOS’un değerinde bir fiyat değişikliğine neyin sebep olduğunu anlamanız ve nihayetinde bundan yararlanmanız gerekir..

Tüccarların çoğu EOS üzerinde uzun süre kalırsa ve bu nedenle satın almaya karar verirse, dijital para biriminin değeri artacaktır. Çok fazla sayıda tüccar EOS coinlerini elden çıkarmaya karar verdiğinde, bunun sonucunda piyasa değeri düşecektir..

EOS Ticaret Çiftleri

ticaret eos

EOS’un finansal değeri iki şekilde değerlendirilebilir.

 • EOS-fiat: EOS’u ABD doları veya Euro gibi bir itibari para birimine karşı takas etmek.
 • EOS-kripto: EOS’u Bitcoin veya Ethereum gibi başka bir kripto para birimine karşı takas etmek.

Küresel piyasada ticaret için temel para birimi ABD doları olduğunda, EOS / USD’yi en yaygın EOS çifti olarak göreceksiniz..

Bununla birlikte, Euro (EOS / EUR), İngiliz sterlini (EOS / GBP), Japon yeni (EOS / JPY), Avustralya doları (EOS / AUD) ve daha fazlası gibi diğer popüler fiat para birimlerine karşı işlem gören EOS’u da bulabilirsiniz..

Kripto-fiat çiftleri üzerinde spekülasyon yapmak nispeten daha kolaydır, bu da onu acemi tüccarlar için daha uygun bir seçenek haline getirir. Ek olarak, kripto-fiat çiftleri size piyasada daha iyi spreadler ve yüksek likidite seviyeleri sağlayacaktır..

EOS’u diğer kripto para birimleri ile takas ederken, bir dijital varlığın değerini diğeriyle karşılaştırırsınız..

Bu, çifte dahil olan her iki kripto para birimini tam olarak anlamanızı gerektirir. Çok şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu deneyimli tüccarlar için bile karmaşık bir analiz süreci olabilir..

Sonuç olarak, yeni tüccarlar ABD doları karşısında fiyatlandırılan bir EOS ticaret çiftine gitme eğilimindedir..

Bununla birlikte, EOS’u bir fiat para birimine veya başka bir kripto para birimine karşı takas etmeyi seçip seçmemeniz size kalmış. Karar, daha geniş dijital varlık pazarını anlamanıza ve gelecekteki fiyat hareketini doğru bir şekilde tahmin edip edemeyeceğinize bağlı olacaktır..

Uzun veya Kısa Vadeli Ticaret

Yatırımcılar, EOS’a uzun vadeli veya kısa vadeli bir strateji göz önünde bulundurularak erişebilirler. Uzun vadeli yaklaşımlar genellikle EOS coinlerini doğrudan bir borsadan veya çevrimiçi bir komisyoncu aracılığıyla satın almanızı içerir..

Bunu yaptıktan sonra, satma zamanı gelene kadar paraları güvenli bir şekilde bir kripto cüzdanında saklayacaksınız. Zamanı geldiğinde, EOS jetonlarını satabilir ve kar elde edebilirsiniz..

Ticaret jargonunda bu yöntem genellikle şu şekilde anılır: "HODLing" kripto paranız.

Bu tür uzun vadeli yatırımların önemli bir avantajı, piyasanın kısa vadeli dalgalanmalarıyla ilgilenmenize gerek olmamasıdır. Acemi tüccarlar, teknik analiz ve grafik değerlendirmelerine girmeye gerek olmadığı için daha çekici bulacaktır..

Dahası, bu "al ve tut" EOS ticaret stratejisi, günlük piyasa analizlerine ayıracak vakti olmayanların beğenisine daha çok hitap edebilir..

Diğer taraftan, kısa vadeli bir strateji, EOS’un piyasa oynaklığı üzerinde gelişir. Bir seferde birkaç işlem yaparak EOS’un fiyatındaki en küçük değişikliklerden yararlanmayı hedefleyeceksiniz. Bu, geleneksel günlük ticaretten farklı değildir.

Bu yolu seçerseniz, EOS / USD veya EOS / BTC gibi oldukça likit bir çiftle işlem yapmanız önerilir..

EOS Takas Yapın ve Sahip Olun

Uzun vadeli bir strateji planladığınızda, fiyatının artacağını umarak EOS satın alırsınız, böylece daha sonraki bir tarihte daha fazlasını satabilirsiniz..

Bunu yapmak için, işlemi kolaylaştırmak için güvenilir bir kripto para birimi değişimine veya çevrimiçi bir komisyoncuya ihtiyacınız var..

İlgili süreci göz önünde bulundurarak, alım satımları sizin için uygun maliyetli bir şekilde yürütmek için bir platform bulmanız çok önemlidir..

İhtiyacınız olan şey, size yalnızca sıvı EOS çiftlerine erişim sağlamakla kalmayıp aynı zamanda kripto paralarınızı güvende tutmanız için güvenli bir cüzdan sağlayan lisanslı bir komisyoncu..

Bu bağlamda, düzenlenmiş komisyoncu eToro’yu öneriyoruz. Aralarından seçim yapabileceğiniz yaklaşık 100 kripto para birimi çifti ile platform, EOS’u sıfır komisyonla takas etmenize olanak tanır. Yeni tüccarlar, eToro’yu 13 milyon tüccarla bağlantı kurmanın ve ticaret stratejilerinden öğrenmenin kolay bir yolunu bulacak.

Aynı zamanda, eToro hem uzun vadeli hem de kısa vadeli kripto para birimi yatırımları için deneyimli tüccarlar tarafından da tercih edilmektedir..

EOS Ticareti

Uzun vadeli bir yatırıma hazır olmayan ancak yine de piyasa oynaklığından yararlanmak isteyenler için en iyi alternatif CFD’ler (Fark Sözleşmeleri) aracılığıyla EOS ticareti yapmaktır..

CFD ticareti yaparak, madeni paraya sahip olmadan EOS’un fiyat hareketi hakkında spekülasyon yapacaksınız. Ek olarak, EOS CFD’leri size piyasanın hem yükselen hem de düşen fiyat hareketlerinden kar etme fırsatı sunar..

EOS CFD’lerinin ne olduğuna dair kısa bir genel bakış:

 • CFD’ler, EOS’un gerçek dünyadaki değerini izleyen türevlerdir.
 • CFD’lerde alım satım, kaldıraç oranının yanı sıra rekabetçi spreadleri de memnuniyetle karşılar.
 • EOS fiyatının artmasını umarak uzun bir pozisyon yerleştirebilirsiniz..
 • Veya kısa bir pozisyon – fiyatın düşeceğini umarak.

Avantajları çok olmakla birlikte, CFD’lerde alım satımın da son derece riskli kabul edildiğini belirtmek gerekir. Sonuç olarak, kripto para birimlerinde CFD ticareti, diğer birkaç ülke arasında ABD ve Birleşik Krallık’ta yasaklandı..

EOS CFD ticaretinin yasa dışı olduğu bir ülkedeyseniz, kaldıraç sunan, düzenlenmemiş brokerları yine de bulabilirsiniz..

Tahmin edebileceğiniz gibi, lisanssız ve potansiyel olarak gölgeli bir platformla paranızı riske atacağınız için bu şiddetle tavsiye edilir..

Üstelik, düzenlemeye tabi olmayan borsalar nadiren fiat paraya değdiğinden, EOS’u yalnızca başka bir kripto para birimine karşı takas edebilirsiniz. Bu, kazançlı EOS / USD pazarını çoğaltmak istiyorsanız, USDT’ye (Tether) karşı EOS ticareti yapmanız gerekeceği anlamına gelir..

Ticaret yapmayı düşünür müsünüz EOS?

EOS Çevrimiçi Ticareti Nasıl Yapılır – Ticaret Oluşturma

EOS ticareti

Her tüccar, mevcut pazara en iyi şekilde hitap edecek bir plan oluşturur. Bu ticaret stratejisi, uygun bir emir seti seçilerek tanımlanır.

Piyasayı analiz edersiniz ve çevrimiçi komisyoncuya EOS’daki konumunuzun ne olduğunu söylersiniz. Yani – varlığı satın almak veya satmak isteyip istemediğiniz. Aracı, bu siparişleri sizin adınıza verecektir. Sonra arkanıza yaslanıp piyasanın sizin lehinize hareket etmesini umuyorsunuz.

EOS ticaret sektöründe yeniyseniz, aşağıda bilmeniz gereken en yaygın sipariş türlerinin bir listesi bulunmaktadır..

Satın Al veya Sat Siparişi

Alım ve Satım emirleri, tüm ticaret emirlerinin en temelidir.

 • EOS fiyatının artacağını düşündüğünüzde bir Satın alma emri verilir.
 • EOS’un değerinin düşeceğini düşündüğünüzde bir Satış emri verilir.

Her EOS ticareti, önce varlığı satın almak mı yoksa satmak mı istediğinizi belirlemenizi gerektirecektir..

Piyasaya uzun pozisyonla girecekseniz, bir alış emri verir ve bir satış emri ile kapatırsınız. Tersine, piyasaya kısa pozisyonla girmek istiyorsanız, bir satış emri verirsiniz ve bir alış emri ile kapatırsınız..

Giriş ücreti

Kripto para piyasası hızlı hareket ettiğinden, siparişi verdiğiniz zaman ile komisyoncunuzun bunu gerçekleştirdiği zaman arasında küçük bir fiyat farkı olabilir..

Bu ufak fiyat farklılıklarını daha fazla kontrol edebilmeniz için giriş fiyatınızın nasıl belirlenmesini istediğinizi belirtebilirsiniz..

Bunu yapmanıza izin veren iki tür emir vardır:

 • Bir Market siparişi siparişin hemen veya bir sonraki en iyi fiyattan gerçekleştirilmesini sağlayacak.

Örneğin, EOS 2,60 $ değerindeyse ve satın almak için bir piyasa emri verirseniz, komisyoncu bunu anında gerçekleştirecektir. Bu, EOS’u 2,60 ABD dolarından veya mevcut en yakın fiyattan satın alacağınız anlamına gelir..

 • Bir Limit Emri belirli bir fiyattan pazara girmek istediğinizi komisyoncuya belirtir.

Diyelim ki EOS’un şu anki değeri 2.60 $, ancak satın alma siparişinizi yalnızca 2.69 $ ‘a ulaştığında vermek istiyorsunuz. Burası limit emri kullanabileceğiniz yerdir. Bu, EOS 2,69 $ ‘lık bir fiyata ulaşana veya limit emrini iptal edene kadar işleminizin gerçekleştirilmeyeceği anlamına gelir..

Bu iki emir türünden limit emirleri, piyasadaki konumunuz üzerinde daha yüksek bir kontrol seviyesine sahiptir..

Çıkış stratejisi

Giriş fiyatlarına benzer şekilde, piyasadan nasıl çıkmak istediğinizi de belirtebilirsiniz. Bir çıkış stratejisi uygulamanın en yaygın yolu, ‘kar al’ ve ‘zararı durdur’ emirlerdir..

 • Bir Kar almak siparişi, belirli bir kar seviyesine ulaştığında, brokerinize EOS ticaretini ne zaman kapatacağını söyleyecektir. Örnek olarak, EOS ticaretinizde% 2’lik bir kar alma emri belirleyebilirsiniz. Bu, EOS işleminiz% 2 kazanç sağladığında siparişinizin otomatik olarak kapanacağı anlamına gelir..
 • Bir Kaybı durdurmak sipariş tam tersidir, bu durumda piyasa aleyhinize hareket ederse kayıplarınızı sınırlandırmak istersiniz. Stop-loss emriniz% 2 olarak ayarlanmışsa, bu EOS ticaretinizde% 2’den fazla kaybetmekten kaçınmak istediğiniz anlamına gelir..

Size bir örnek gösterelim:

 • EOS’da 2,60 ABD dolarından bir satın alma siparişi verdiniz.
 • 2.60 $ ‘ın üzerinde% 2’lik bir kar alma emri verirsiniz.
 • Aynı şekilde, kayıplarınızı da sınırlandırmak istiyorsunuz.
 • Bu nedenle, 2,60 $ ‘ın altında% 1 oranında bir stop-loss emri verirsiniz..

Bu ticaret iki yoldan gidebilir.

 • Tahmininiz doğru ve EOS fiyatı% 2 artıyor. Bu durumda, komisyoncunuz kar alma emrini% 2 kârla 2,65 $ ‘dan gerçekleştirecektir..
 • Tahmininiz yanlış ve EOS fiyatı% 1 düştü. Şimdi, komisyoncu zararı durdur emrini 2,57 $ ‘dan gerçekleştirecek ve kayıplarınızı sadece% 1 ile sınırlandıracaktır..

Piyasa hangi yöne giderse gitsin, komisyoncu kar al veya zararı durdur emirlerini önceden belirlenmiş fiyat seviyelerinize göre gerçekleştirecektir..

Para Alım Satımı EOS Nasıl Kazanılır

EOS ticareti

Doğru siparişleri vermek, olağanüstü EOS işlemlerinizi manuel olarak gözden geçirme ihtiyacını ortadan kaldıracaktır. Bununla birlikte, siparişleriniz EOS pozisyonlarınızın risklerini belirleyen tek faktör değildir..

En önemlisi, EOS ticareti yapmayı öğrenirken, göz önünde bulundurmanız gereken birkaç husus daha vardır..

1. Bahis

Payınız, EOS ticaretinizde riske attığınız para miktarıdır. Standart olduğu gibi, daha yüksek bir bahis, daha yüksek kar anlamına gelir, aynı zamanda daha yüksek zararlar anlamına gelir..

Bir EOS ticaretinde% 2 kazanç elde ettiğinizi hayal edin. 50 $ ‘lık bir hissede, kârınız 1 $ olacaktır. Aynı zamanda, 1000 $ riske girdiyseniz, kârınız 20 $ olacaktır..

Ancak, EOS işlemlerinde sahip olduğunuz en yüksek miktarı yatırmak kadar basit değildir. Ayrıca riski hesaplamanız ve fonlarınızı buna göre yönetmeniz gerekir..

Çoğu tüccar, sermayelerini yönetmeye yardımcı olmak için bir hazır nakit yönetim stratejisine sahiptir. Gerçekte, alım satımlarınızı ticaret hesabınızda bulunan fonların belirli bir yüzdesi ile sınırlayacaksınız..

Birçok tüccar, hisselerini işlem başına% 2 ile sınırlama eğilimindedir. Bu, hesabınızda 2.000 $ varsa, bir EOS işleminde yalnızca 40 $ bahis yapacağınız anlamına gelir..

Popüler kripto komisyoncusu eToro, EOS’ta 25 $ gibi düşük bir fiyatla işlem yapmanıza olanak tanır. Bu, özellikle kısa vadeli stratejiler üstlenirken yatırım fonlarınızı takip etmenin harika bir yoludur..

2. EOS Ticaret Kaldıracı

Daha önce, EOS CFD’lerinin avantajlarını tartışmıştık. Tüccarlar için en çekici olanı, kaldıraç uygulama seçeneğidir..

Bu, istediğiniz hissenin sadece bir kısmını ödeyerek ve geri kalanını komisyoncudan ödünç alarak piyasaya daha fazla maruz kalmanızı sağlar..

Örneğin, 100 $ ‘lık bir hisseye 1: 10’luk kaldıraç uyguluyorsanız, pozisyonunuz 1.000 $ değerindedir..

Kaldıraç, kazancınızı önemli ölçüde artırabilir. Ancak, ticaret ters giderse, kayıplarınızı da artıracaktır..

Size bir EOS ticaretindeki kaldıracın pratikte nasıl çalıştığını gösterelim:

 • EOS / USD’de 2.000 $ değerinde bir satış siparişi verdiniz
 • 1: 5 kaldıraç uyguluyorsunuz
 • Bu ticaretten elde edilen kâr% 5.
 • Normalde, bu ticarette kazancınız 100 $ olur..
 • 1: 5 kaldıraçla, kârınız 500 $ ‘a yükselir.

Ülkenizde CFD ticareti yasaklanmış olsa da, kaldıraç sunan, düzenlenmemiş platformlar bulmak yine de mümkün olacaktır. Bu gibi durumlarda, kripto para varlıklarında sunulan 1: 100’e kadar kaldıraç limitleri bile bulabilirsiniz..

Ancak açıkça görüldüğü gibi, bu kadar kaldıraçla ticaret yapmak oldukça risklidir – özellikle lisanssız bir takas kullanılırken. Bunun yerine, eToro gibi tamamen düzenlenmiş bir aracılık sitesine bağlı kalmak en iyisidir.

EOS Online’da İşlem Yapma Ücretleri

Bu kılavuzda bahsettiğimiz gibi, EOS ticaret ihtiyaçlarınız için doğru komisyoncuyu seçmeniz çok önemlidir. Sizin için doğru komisyoncu sadece itibarına göre değil, aynı zamanda ne kadar ücret aldıklarına da bağlıdır. Sonuçta, aracılık platformları gerçekten bir iştir.

Çevrimiçi EOS brokerlerinin ücret yapısı, kendi politikalarına bağlı olarak değişecektir..

Karşılaşacağınız en yaygın ücret türlerinin listesi aşağıdadır.

EOS Ticaret Komisyonu

Komisyonlar hemen hemen her komisyoncu tarafından alınır ve siparişinizin değerine göre değişken bir ücret olarak hesaplanır.

Mevcut oranların bir modeli olarak – kripto para komisyoncusu Coinbase, her ticaret emri için sizden% 1.49 komisyon alıyor. Bu, pazara girdiğinizde ve çıktığınızda% 1,49 ödemeniz gerektiği anlamına gelir..

Karşılaştırıldığında, eToro sıfır komisyon esasına göre işlem yapmanıza izin verecek – sadece EOS’ta değil, diğer 15 kripto para biriminde de.

EOS Yayılımı

Spreadler kaçınılmaz bir ücret kategorisidir.

‘Spread’, varlığın alış fiyatı ile satış fiyatı arasındaki fark olarak hesaplanır. EOS ticareti yaparken, spread’in olabildiğince sıkı olmasını istersiniz, bu nedenle kar elde etme kabiliyetinizi etkilemez..

Size daha iyi bir fikir vermek için:

 • Seçtiğiniz komisyoncudaki spread EOS’da% 1,50 ise, o zaman% 1,50’nin üzerinde bir kar elde etmeniz gerektiği anlamına gelir..
 • Bunun altında herhangi bir şey ve hala kırmızısın.
 • Başka bir deyişle, EOS ticaretinizin değeri% 1 arttıysa, yine de% 0,5 düştünüz.

Diğer EOS Ticaret Ücretleri

Çevrimiçi brokerler ayrıca sizden yakında toplanabilecek bir dizi idari ücret talep eder..

Bu içerir:

 • Para Yatırma / Çekme Ücretleri: EOS ticareti yapmaya başlamadan önce ticaret hesabınıza para yatırmanız gerekir. Bazı komisyoncular, her para eklediğinizde veya çektiğinizde sizden bir ücret talep eder, bu yüzden bunu kontrol ettiğinizden emin olun..
 • Hareketsizlik: Bu ücret, hesabınız belirli bir süre hareketsiz kalırsa tahsil edilir. Yine, standart bir ücret değildir ve bir komisyoncudan diğerine değişir.
 • Gecelik Finansman: Swap ücretleri olarak da adlandırılan gecelik finansman ücretleri, esas olarak CFD ticareti yapanlar için geçerlidir. Bunlar, işlem pozisyonlarınızı bir gecede açık tuttuğunuzda ücretlendirilir. Bazı CFD brokerleri ayrıca hafta sonu boyunca sizden biraz daha yüksek bir ücret talep eder..

Bu noktayı vurgulamak için, ücretler her zaman ticaretinizden sonuçta ne kadar kar elde ettiğinizi belirleyebilir. Bu nedenle, bir EOS ticaret sitesi seçmeden önce şartlar ve koşulları dikkatlice düşünmeniz gerekir..

Ticarete Başlamaya Hazır EOS?

EOS 2021’de Nasıl İşlem Yapılır – Adım Adım Bakış

Evet, şimdi bu kılavuzun en uygulanabilir adımına geldik, brokerınızla EOS ticareti nasıl yapılır?.

İzlemeniz için dört basit adım oluşturduk.

1. Adım: Bir EOS Ticaret Sitesi seçin

İlk adım, kendinize saygın bir çevrimiçi ticaret platformu bulmaktır. İnternette hızlı bir arama yüzlerce seçeneği ortaya çıkaracaktır, ancak ihtiyaçlarınızı karşılayan yasal bir site bulmak zor olabilir..

Aşağıda, çevrimiçi bir EOS brokerinde aramanız gerekenlerin bir kontrol listesi bulunmaktadır..

 • Yönetmelik: Çevrimiçi komisyoncu, FCA, ASIC veya CySEC’den olanlar gibi herhangi bir düzenleyici lisansa sahip mi??
 • Ücret yapısı: Komisyoncu ücretler konusunda şeffaf mı? Eğer öyleyse, hangi ücretlerden sorumlusunuz??
 • Ödeme metodları: Ticaret hesabınıza para yatırmak ve çekmek için hangi ödeme yöntemleri kullanılabilir??
 • Minimum Hesap: Gerekli minimum para yatırma miktarı nedir ve EOS ticareti yaparken mümkün olan minimum bahis miktarı?
 • EOS Çiftleri: EOS için hangi alım satım çiftleri mevcuttur??
 • Ticaret Platformunda Gezinme: Ticaret platformunda kullanıcı deneyimi nasıl??
 • Mobil uygulama: Ticaret platformu için mobil uygulama var mı?

Ek olarak, katılmayı düşündüğünüz çevrimiçi komisyoncunun kullanıcı yorumlarını da kontrol etmeniz önerilir. Bu müşteri geri bildirimi, EOS ticaret sitesinin gerçek performansı ve güvenilirliği hakkında size fikir verecektir..

Araştırmamızdan şunu bulduk eToro listemizdeki neredeyse tüm kutuları işaretler.

EToro’yu ticaret yapılabilecek en iyi EOS brokerlerinden biri yapan özelliklerden bazıları şunlardır:.

 • eToro, diğer tüccarlarla bağlantı kurmanıza ve onlardan öğrenmenize olanak tanıyan bir sosyal ticaret platformudur.
 • "Tüccarı Kopyala" özellik, deneyimli tüccarların ticaret stratejilerini kopyalamanızı sağlar.
 • Tüm EOS ticaret piyasaları komisyonsuzdur ve rekabetçi spreadlerle birlikte gelir.
 • Banka havaleleri, banka / kredi kartları ve PayPal gibi dijital cüzdanlar dahil olmak üzere çeşitli ödeme seçenekleri vardır.
 • EOS’u hem itibari para birimleri hem de dijital para birimleri ile takas edebilirsiniz.

Adım 2: Bir EOS Ticaret Hesabı açın

Çevrimiçi komisyoncunuz seçildiğinde, artık bir hesap açabilirsiniz. İsim, adres, doğum tarihi ve iletişim bilgileri gibi kişisel bilgilerinizi vermeniz gerekecektir..

Çevrimiçi komisyoncunuz KYC düzenlemelerine (ki olması gerektiği gibi) uygun çalışıyorsa, platform ayrıca pasaportunuzun veya ehliyetinizin bir kopyasını da isteyecektir..

Bu adım, kara para aklamayı önleme yasalarına uymak için gereklidir.

3. Adım: Para Yatırın

Platform kimliğinizi doğruladığında, ticaret hesabınıza para yatırabilirsiniz..

En çok tercih ettiğiniz ödeme yöntemini seçin ve istediğiniz tutarı aktarın.

EToro’da kredi / banka kartları, banka havalesi veya PayPal, Skrill veya Neteller gibi bir e-cüzdan arasından seçim yapabilirsiniz..

Adım 4: EOS Ticaret Pazarını Seçin

ticaret eos

EOS’u bir itibari para birimi veya başka bir dijital varlık ile takas etmek isteyip istemediğinizi seçin. Hangi çiftlerin alım satım için uygun olduğunu öğrenmek için eToro’da EOS için arama yapabilirsiniz..

5. Adım: EOS Ticaretini yerleştirin

Şimdi EOS ticaretinizi açma zamanı. İhtiyacınız olan tek şey giriş ve çıkış siparişlerinizi belirtmektir. Brokeriniz daha sonra ticareti sizin için gerçekleştirecek.

Sipariş türleri hakkında hızlı bir tazeleme ihtiyacınız varsa, bölümümüze kaydırmaktan çekinmeyin. "Bir EOS Ticareti Kurmak".

EOS Rehberi Ticareti Nasıl Yapılır – Karar

Kripto para ticareti yapmak çok fazla araştırma ve hazırlık gerektirir. EOS farklı değil. Bu nedenle, EOS ticaret alanına girmeden önce, bizimki gibi kılavuzları okuyarak kendinizi hazırladığınızdan emin olun..

Varlığı uzun vadeli tutmak isteyip istemediğinizi veya kısa vadeli kazançlar için ticaret yapmak isteyip istemediğinizi düşünerek başlayabilirsiniz. Daha da önemlisi, bunu sizin için gerçekleştirecek bir ticaret planınız ve doğru çevrimiçi komisyoncunuz olduğundan emin olun..

Bahsettiğimiz gibi eToro, yeni başlayan kripto para birimi tüccarları için mükemmel bir seçimdir. EOS’u fiat ve diğer kripto para birimleri ile takas edebilirsiniz – tümü komisyonsuz olarak.

Her şeyden önce, EOS çevrimiçi ticareti yapmak için eToro’yu seçerken sıkı şekilde düzenlenmiş bir komisyoncu kullandığınızdan emin olabilirsiniz..

eToro – EOS Ticareti Yapmak İçin En İyi Broker

etoro komisyoncusu

eToro, kripto endüstrisinde uzun yıllar boyunca güvenilir olduklarını kanıtladı – onları denemenizi öneririz.

Sanal para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında.

Sıkça Sorulan Sorular

EOS’u güvenle nerede takas edebilirim?

EOS ile yüzlerce çevrimiçi borsa ve komisyoncuda işlem yapabilirsiniz. eToro, İngiltere, Kıbrıs ve Avustralya’dan düzenleyici lisanslarla, alandaki en iyi çevrimiçi brokerlerden biridir..

EOS ticareti nasıl yapabilirim?

EOS’u bir itibari para birimi veya bir kripto para birimi ile takas edebilirsiniz. EToro gibi çevrimiçi brokerlar, 25 $ ‘dan başlayan bir hisseyle kripto para birimi ticaretini kolaylaştırır..

EOS ticareti ile ne kadar para kazanabilirsiniz??

EOS ticareti yaparken kazancınız, piyasa hareketlerini ne kadar iyi tahmin ettiğinize ve bahis miktarınıza bağlı olacaktır. Spekülasyonunuz doğruysa kar edersiniz. Aksi takdirde, bir kayıp yaşarsınız. Ne olursa olsun, EOS yatırım fonlarınızı doğru şekilde yönetmek için bir hazır para yönetimi stratejisine ihtiyacınız var.

EOS ABD’de ticaret yasal mı??

EOS ticareti ABD’de yasaldır. Ancak, bir Amerikalı olarak EOS CFD ticareti yapamazsınız.

Kaldıraç oranını EOS CFD’lerinde nasıl uygulayabilirsiniz??

Bir CFD komisyoncusu kullanarak EOS ticareti yaparken kaldıraç uygulayabilirsiniz. ABD ve Birleşik Krallık’ta ikamet edenler kripto para birimi CFD’lerine erişemezler.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector