Bu yeni ve geliştirilmiş platformun arkasındaki güç, merkezi olmayan uygulamalar (dApps) için bir platform sunma yeteneğidir. EOS şu ana kadar 4,3 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Kendini merkezi olmayan, blok zinciri teknolojisinin ön saflarına yerleştiren EOS, platformunda ticari ölçekli dApp’lerin ilerlemesini, geliştirilmesini ve üretilmesini sağlar. Diğer birçok kriptoya benzer olmasına rağmen, EOS, hız, ölçeklenebilirlik ve esneklik gibi diğer kripto paraların çözemediği yaygın sorunları çözmeye çalışır..

EOS nedir?

EOSIO ağı ve onun yerel parası EOS var. EOS, merkezi olmayan işletim sistemiyle gurur duyan bir tür blok zinciri teknolojisidir. Bu merkezi olmayan blok zinciri, akıllı sözleşmelerin geliştirilmesi ile birlikte işlemleri çok daha hızlı bir şekilde işlem ücreti olmadan işlemeyi amaçlamaktadır. Bu, EOS’a blockchain teknolojisinde üstünlük sağlayacak ve akıllı sözleşmeli diğer birçok ağın Ethereum gibi (saniyede yalnızca 15 işlemi işleyebilen) işlemleri hızlandırmayı hedeflediğini görerek..

EOS’un arkasındaki çerçeve, bulut depolama, kullanıcı tanıma ve sunucu barındırma gibi benzersiz modern özelliklerle işleyen bir sistem olarak çalışmayı amaçlamaktadır. Çerçevenin geri kalanıyla birlikte bu özelliklerin, dApp’lerin geliştirilmesini kolaylaştırması ve desteklemesi, böylece onları erişilebilir ve modern hale getirmesi beklenmektedir. dApp’ler, işlem yapma sürecini kolaylaştırmak için birçok blok zinciri tarafından kullanılan modern bir mekanizmadır..

Her Şey Nerede Başladı?

Başlangıçta block.one adlı bir kuruluş EOS’u kurmuştu, ancak daha çok Dan Larrimer’in beyni. Ancak her şey 2017’de teknik incelemesinin yayınlanmasıyla başladı. Beyaz kitap, saniyede binlerce işlemin işlenmesini sağlayan benzersiz bir hız seviyesine sahip merkezi olmayan bir platforma yönelik vaadini ana hatlarıyla açıkladı..

Buna ek olarak, teknik inceleme, EOS’un, sunucu barındırma, entegre kullanıcı kimlik doğrulaması ve bulut depolama gibi özellikleri içeren merkezi olmayan uygulamalar için bir numaralı işletim sistemi olma planına odaklandı..

İlk olarak Haziran 2018’de piyasaya sürülen EOS, Haziran 2017’de başlayan rekor kıran bir yıl süren ICO’da başlatılan blok zinciri tabanlı bir açık kaynaklı yazılımdır. ICO süresi boyunca, kabaca bir milyar jeton ERC olarak tahsis edildi. 20 jeton. EOS yazılımını yöneten şirket, küresel olarak Hong Kong ve Los Angeles’ta ofisleri bulunan Block.one’dur. Şu anda Block.one, EOS jetonlarının% 10’unu elinde tutuyor.

Yatırım yapmayı düşünür müsün EOS?

eos'a yatırım yapmak

EOS Üzerine Şüpheciler

EOS’un arkasındaki temel endişelerden bazıları rekabet ve merkezileşmedir. EOS’un Ethereum dışında birçok rakibi var. Bunlardan bazıları NEO, RChain ve Rootstock RSK içerir. Bu, EOS’un pazardaki yerini korumak için sürekli olarak iyileştirme ve gelişimine bağlılık göstermesi gerektiği anlamına gelir..

Ek olarak, EOS’un fikir birliği algoritması büyük bir avantaj sağlasa da, bazıları için EOS’un aslında göründüğünden daha merkezi olabileceği korkusu yaratıyor. EOS yönetişimi belirli bir zamanda 21 blok üreticisini içerdiğinden ve içerik oluşturuculara paydaşlara göre oy verildiğinden, bu, endişeleri yoğunlaştıran demokratik bir yönetim sisteminin özelliklerini gösterir. Dahası, tam bir node çalıştırmadan, insanların ağ sistemini inceleyememesi veya denetleyememesi, bu nedenle bu ademi merkeziyetçilik endişelerini artırıyor..

Bununla birlikte, bu endişelere rağmen, EOS hala piyasadaki en güçlü oyunculardan biri olmaya devam ediyor, dApp’ler ve blockchain akıllı sözleşmeleri, gelecekte çok sayıda karlı planla gelecek vaat eden bir ağı teşvik ediyor..

Devamını Oku: 2021’de EOS Fiyatını Ne Artıracak??


Neden EOS’a Yatırım Yapmalısınız??

Piyasadaki tüm kripto para birimleri arasından seçim yapmanın zor olduğuna şüphe yok. Her blok zincirinden gelen çok sayıda potansiyel vardır ve hangilerinin yatırıma değer olduğunu ve hangilerine sırtınızı dönmeniz gerektiğini değerlendirmek zordur..

neden EOS’a yatırım yapmalısınız?

1. Ölçeklenebilirlik

EOS, arayüz geliştirme ve kendi kendini tanımlayan arayüzler için bir web araç setiyle birlikte paketlenmiş, daha kullanıcı dostu ve ölçeklenebilir olmakla birlikte gelir. Bu, diğer mevcut kripto para birimlerinin aksine, endüstriyel ölçekli dApp’lerin geliştirilmesiyle birlikte gelir..

2. Ücretsiz İşlemler

Birçok blok zinciri, işlemleri gerçekleştirmek için bir ücret ödemenizi gerektirir. Ancak EOS, ödemelerin nasıl ücretlendirilebileceğine karar vermek için dApp geliştiricileri tarafından sağlanan ve faturalandırılan hizmetlere dayalı blok üretici modelini kullanır..

3. Konsensüs Algoritması

Esas olarak Proof-of-stake protokolünü kullanan diğer kripto para birimlerinin aksine, EOS Delegated Proof of Stake (DPOS) protokolünü kullanır. Sürekli olarak, içerik oluşturuculara, hesaplama gücü için tokenlerini staj yapan dApp bireylerinden oluşan tanık düğüm ağı tarafından oy veriliyor. Tanık düğümleri, kriptonun ademi merkeziyetçilik altyapısına atıfta bulunarak, en iyi potansiyel blok geliştiricileri edinmeye ilgi duyuyor..

4. dApp’ler

Bu konuya değinildiği için, EOS’un en avantajlı yönlerinden biridir. Kripto para birimi, dApp’ler geliştirme yeteneği sunar; bu, herkesin bir tane oluşturabileceği ve blockchain platformunda çalışmasına izin verebileceği anlamına gelir. EOS ile ilgili iyi olan şey, dApp’leri güçlendirmek için akıllı sözleşmelere gerek olmaması, bunun yerine daha dinamik ve etkili olduklarını kanıtlayan dApp işlemleriyle destekleniyor olmalarıdır..

EOS (EOS) Fiyat Tahmini 2020 ila 2027. Kaynak: DigitalCoin

CoinSwitch’in EOS fiyat tahmini, kripto para için uzun vadeli istikrarlı bir büyüme olabileceğini tahmin ediyor. Bununla birlikte, 2025’te EOS fiyatının 106,77 $ civarında kalabileceği ve bu da yükseliş ve kendinden emin bir tahmin oluşturacağı tahmin ediliyor..

Devamını Oku: EOS 2021’de ve Ötesinde Ne Kadar Değerli Olacak??

EOS’a Nasıl Yatırım Yapılır??

Süreç, her kripto para birimi için benzer olma eğilimindedir ve ilk adım her zaman tokenlerinizi EOS için satın alabileceğiniz bir değişim platformu bulmak olacaktır. Bu, doğrulama için kimlik talep edecek bir hesap oluşturmayı içerecektir. O zaman paralarınızı bir cüzdanda saklamanız gerekecek. Bu cüzdan, tüm EOS jetonlarınızı saklamak için kullanılacak ve her cüzdanın yalnızca sizin erişiminizin olduğu özel bir anahtarı olacaktır..

EOS için fiat para birimi ticareti yapamayacağınızı unutmamak önemlidir. Bu durumda, itibari para biriminizle Ethereum veya Bitcoin gibi başka bir kripto para satın almanız ve ardından bunu EOS’unuzu satın almak için kullanmanız gerekir..

eos'a yatırım yapmak

EOS’a Yatırım Yapmadan Önce İpuçları

1. Bir kripto cüzdanı kullanın

EOS’nizin güvenliğini sağlamak için dijital bir cüzdanda saklanması gerekecektir. EOS’nizi saklamak için en iyi yerlerden biri, çevrimdışı bir soğuk hava deposu donanım cüzdanında veya çeşitli uygulamalar aracılığıyla kullanılabilen bir mobil akıllı telefon cüzdanında olacaktır..

EOS cüzdanlarının bir aktif anahtarı ve bir sahip anahtarı olacaktır. Önemli olan, mal sahibinizin anahtarını yalnızca size özel tutmaktır, böylece varlıklarınızdan herhangi birini kaybetmekten veya çalınmasından kaçınabilirsiniz. Unutmayın, şans eseri bir anahtarı unutursanız, yeniden erişim elde edemeyeceksiniz. Bu nedenle, anahtarlarınızı not edin.

2. Önce az miktarda yatırım yapın

Herhangi birine yatırım yapmadan önce kripto para birimlerinin ne kadar değişken olabileceğini kendinize hatırlatmanız kesinlikle çok önemlidir. Yapmak isteyeceğiniz son şey, EOS tüm zamanların en yüksek seviyesindeyken tüm acil durum fonlarınızı yatırmak ve bir saat içinde düşmesini sağlamaktır..

Bu hata genellikle fiyatlar yükseldiğinde ortaya çıkan abartı nedeniyle yapılır. Ancak, yatırım yapmanın her zaman risk altında olacağını ve yapabileceğimiz tüm gereksiz risklerden kaçınmak istediğimizi unutmamak önemlidir. Bu nedenle, yatırım yapmaya hazır olduğunuzda, dikkatli bir şekilde girdiğinizden ve anın sıcağı için hayatınızın birikimini kumar oynamaktan kaçındığınızdan emin olun..

3. Uzun vadeli bir perspektif edinin

Özellikle kripto pazarına yeni girenler için daha riskten kaçınan seçenek, yatırımlarınıza uzun vadeli bir bakış açısı sağlamaktır. Güvenli bir deneyim kazandıktan sonra, günlük ticaretle ilgilenebilirsiniz. Ancak başlangıçta suları test etmek isteyeceksiniz..

İlk yatırımlarınızı saklayın ve sürekli güncel kalın ve piyasayı takip edin ve ticaret için en iyi zamanın ne olacağını değerlendirin. Özellikle fiyat tahminleri sola ve sağa ortaya konduğunda, yüksek fiyatları hemen tahmin etmek kolaydır, ancak sezginize güvenin ve alım satım dürtülerinize karşı sabırlı olun. EOS için yola çıkan iyimserlikle, daha sonra bunun için kendinize teşekkür edebilirsiniz..

4. Güncel kalın

Araştırma – gerçekten hepsi bu. Yeterince derine inebilirseniz, modellerin ve trendlerin olduğunu fark edeceksiniz. Yatırımlarınızın nasıl gittiği konusunda güncel kalmak isteyeceğinizi söylemenize gerek yok.

Kripto para birimlerinin ne kadar değişken olabileceğini göz önünde bulundurarak, ellerinizi kirletmek için en iyi zamanın ne zaman olduğunu belirlemek için zaman içindeki performansını ve fiyatlarını takip ettiğinizden emin olun. Aynı zamanda, portföyünüzü çeşitlendirmek her zaman iyi bir fikirdir, bu nedenle ne kadar çok bilgi sahibi olursanız, diğer kriptoların da nasıl performans gösterdiğini değerlendirirken yatırımlarınız için o kadar avantajlı olacaktır..

5. EOS’niz için vergi kanunları geçerli olabilir

IRS, 2014 yılında kripto para birimlerinin vergiler açısından parasal bir varlıktan ziyade mülk olarak etiketlendiğini savunan bir bildirim yayınladı. EOS’nizle bir şeyi başlangıçta satın aldığınızdan daha fazla bir fiyata satmayı veya satın almayı planlıyorsanız, sermaye kazancı vergisinden sorumlu olursunuz. Yasalar bulunduğunuz yere göre değişebilir, ancak, yasayla ilgili herhangi bir şey olursa hazırlıklı olabilmeniz için EOS işlemlerinizin bir kaydını tutmanız şiddetle tavsiye edilir. İhtiyacın olan son şey kapını güzelce çalmak.

Sonuç olarak, özellikle bir geliştiriciyseniz, odaklanmak istediğiniz yer EOS’dur. DApps’deki üstünlüğü, geliştiricilere geleceğin nasıl görüneceği konusunda biraz deneyim kazanma avantajı sağlar. Şu anda içine ne kadar para döküldüğünü düşünürsek, şimdi sırtınızı dönmeniz hata olur..

Bu, herhangi bir kripto para birimi satın alımı için geçerlidir, ancak EOS ile ilgili risk seviyelerini göz ardı etmeyin. Gelecekte daha fazlasını elde edeceğiniz umuduyla, zor kazanılan serveti bir şeye yerleştiriyorsunuz. Bu nedenle, haberdar olun ve tüm paranızı aynı anda harcamayın.

eToro – EOS Satın Almak İçin En İyi Platform

etoro komisyoncusu

eToro, kripto endüstrisinde uzun yıllar boyunca güvenilir olduklarını kanıtladı – onları denemenizi öneririz.

Sanal para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında.

Anahtar noktaları

  • EOS, merkezi olmayan işletim sistemiyle gurur duyan bir tür blok zinciri teknolojisidir..
  • EOS’un şu ana kadar 4,3 milyar dolarlık piyasa değeri var.
  • EOS, platformunda ticari ölçekte dApp’lerin ilerletilmesini, geliştirilmesini ve üretilmesini sağlar.
  • EOS’un arkasındaki çerçeve; bulut depolama, kullanıcı tanıma ve sunucu barındırma gibi benzersiz modern özelliklerle işleyen bir sistem olarak çalışmayı amaçlamaktadır..
  • EOS’u 2017 yılında block.one adlı bir kuruluş kurmuştu..
  • 2025’te EOS fiyatının 106,77 dolar civarında olabileceği tahmin ediliyor..
  • EOS için itibari para birimi ticareti yapamazsınız. Fiat para biriminizle Ethereum veya Bitcoin gibi başka bir kripto para satın almanız ve ardından bunu EOS’unuzu satın almak için kullanmanız gerekir..

EOS’a yatırım yapmayı düşünüyorsanız, inanılmaz derecede yüksek derecede risk bulunduğunu unutmayın..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector