Ethereum ve Ripple’ın 2021’de Neden Patlayacağını Öğrenin

2020, kripto para birimleri için olumlu bir yıldı. Kripto alanı, 2018’deki sıkıntılardan bu yana son birkaç yıldır istikrarlı bir şekilde büyüyor. Ethereum ve Ripple gibi para birimleri 2020 boyunca fiyat artışını gördü. Her iki kripto para birimi de perakende ve kurumsal ilginin son bir yılda çarpıcı bir şekilde arttığını gördü. Yatırımcılar, yükseliş eğiliminin 2021’e kadar devam etmesini istiyor. 2021’de büyümelerini ne yönlendirecek??

Önce Ethereum’a bakalım

Ethereum 2021’de neden patlayacak?

Ethereum, en eski kripto para birimlerinden biridir. Hem pazar payı hem de popülerlik açısından Bitcoin’den sonra ikinci en büyük kripto para birimidir. Ethereum platformu, kullanıcıların tamamen güvenli işlemler gerçekleştirmesini sağlamak için akıllı sözleşmeler kullanır. Ethereum’un yerel para birimi olan Ether, sınırlandırılmamış, bu da Ethereum’u benzerlerinden çok daha ölçeklenebilir hale getiriyor. Ancak uzmanlar, Ethereum’un büyümesini iki ana faktörün yönlendireceğine inanıyor. Bunlar, Ethereum 2.0 ve Merkezi olmayan finansın yakın gelişi.

Ethereum 2.0 nedir? Ethereum 2.0’ın piyasaya sürülmesi, Bitcoin’den bu yana en önemli olay olarak kabul ediliyor. Ethereum 2.0, Ethereum’un karşılaştığı uzun süredir devam eden sorunları, özellikle de ölçeklenebilirlik ve güvenlikle ilgili sorunları ele alacaktır..

Peki Ethereum 2.0 nedir? Serenity veya Eth2 olarak da bilinen Ethereum ağının ölçeklenebilirliğine, hızına ve verimliliğine değinecek. Güncelleme ayrıca platformun daha fazla işlem gerçekleştirmesini sağlayarak ağdaki darboğazları ortadan kaldıracak..

Ethereum 2.0, Ethereum’un bir iş kanıtı fikir birliği mekanizmasından hisse kanıtı fikir birliği mekanizmasına geçtiğini görecek. Teminat kanıtı, madenciliğin aşamalı olarak sona erdiğini, verimliliği artırdığını ve pahalı ASIC’leri geçersiz kıldığını görecektir. İş kanıtı sisteminde, madenciler karmaşık matematik problemlerini çözmek ve işlemleri doğrulamak için hesaplama gücünü kullanarak birbirleriyle rekabet ederler. Bir problem çözüldükten ve işlem doğrulandıktan sonra, blok zincirine eklenecek ve blok zincirini oluşturan diğer işlemlerle birlikte saklanacaktır..

Madenciler, işlemler blok zincirine eklendiğinde üretilen Ether biçiminde çabaları için ödüllendiriliyor. Bu yaklaşımla ilgili sorun, enerji yoğun olması ve çok miktarda hesaplama gücü gerektirmesi ve madenciliğin birkaç kişinin elinde yoğunlaşmasına yol açmasıdır..

Proof-of-Stake farklı şekilde çalışır. Doğrulayıcılar, madencilerin yerine, blok zincirindeki işlemleri doğrulama hakkını kazanmak için kriptolarının bir kısmını paylaşırlar. Doğrulayıcılar, kriptolarına ve sahip oldukları zamana göre bir blok önerirler. Diğer doğrulayıcıların bir blok gördüklerini ve ardından bloğun blok zincirine eklendiğini doğrulamaları gerekir. Blok zincirine bir blok eklendiğinde, doğrulayıcı Eter şeklinde ödüllendirilir..

Ethereum 2.0, Ethereum’un ölçeklenebilirlik sorunlarının ele alındığını da görecek. Yükseltme, parçalama uygulaması yoluyla saniyede 100.000’e kadar işlem gerçekleştirmeyi vaat ediyor.

Merkezi Olmayan Finans (DeFi), Ethereum’un 2021’deki büyümesini desteklemeye hazırlanıyor. DeFi, insanların aracılar veya herhangi bir evrak olmadan kredi almalarına, hesaplara para yatırmalarına ve finansal ürünlerle ticaret yapmalarına yardımcı oluyor. Ethereum, DeFi’nin inşa edildiği bir platformdur. Ethereum, merkezi olmayan bir blok zinciri üzerinde çalışan programlar olan akıllı sözleşmeleri kullanır..

Ethereum’daki DeFi, Ethereum’un ölçeklenebilirliğine bağlıdır. DeFi projeleri, Ethereum ekosisteminin büyük bir bölümünü oluşturur. DeFi inanılmaz bir büyüme gördü ve büyüme Ethereum’un gelişimi ile iç içe geçti.

Ethereum ve DeFi’nin büyümesi, paranın kullanım şeklini değiştirebilir. Ethereum’daki DeFi, finans dünyasının işleyiş şeklini değiştirme potansiyeline sahiptir.


Daha fazla oku: Ethereum VS. Dalgalanma: Portföyünüzde Hangisi Olmalı??

Ripple’ın Büyüme Beklentileri

Ripple 2021’de neden patlayacak?

Ripple, bir kripto para birimi platformu ve bir para birimidir. Ripple protokolü, hızlı ve ucuz işlemlere izin verecek şekilde tasarlanmıştır. Ripple, dünyanın en büyük şirketlerinden bazılarıyla bir dizi ortaklık kurdu. Bu ortaklıklar, Ripple’ın yerel para birimi XRP’nin ana akım olarak benimsenmesi için çaba gösterme çabalarıyla uyumludur. Yılın başından beri Ripple birkaç ortaklığa girdi..

Ripple, sınır ötesi işlemler söz konusu olduğunda zaten tercih edilen platformdur. XRP, köprü para birimi olarak adlandırılabilir. Geleneksel fiat para birimleri veya diğer kripto para birimleri arasında ayrım gözetmez. Bu, bir para birimini diğeriyle değiştirmeyi son derece kolaylaştırır.

Ripple, halihazırda 40’tan fazla ülkede mevcut ve 200’den fazla finans kurumu ile bağlantı kurdu. Ripple, bankaların daha önce ulaşılması zor olan yeni pazarlarda ödemeler sunmasını sağladı. Finans kurumları, Ripple ile bağlantı kurmak için önemli teşviklere sahip. Onlara yeni pazarlara erişim sağlayarak yeni bir gelir kaynağı sunar. İşlem maliyetleri daha düşüktür ve daha az likidite gereksinimi vardır.

Ripple kısa süre önce ETH Zurich, Ryerson University ve Instituto Tecnologico Autonomo de Mexico (IATM) ile bir bağlantı kurduğunu duyurdu. Platform, DeFi ekosisteminde dünyanın ilk disiplinler arası araştırma merkezini oluşturmak için Zürih Üniversitesi ile birlikte çalışıyor..

XRP, 12 Aralık’ta planlanan ve merakla beklenen bir airdrop sayesinde hızla büyümeye hazırlanıyor. Döviz borsası Coinbase, borsalardan kıvılcım tokenleri almak için XRP’ye sahip olan kullanıcılar ile airdrop’a destek verdi. Çoğu uzman, Ripple ve XRP’nin 2021’de önemli bir büyüme göreceğini tahmin ediyor.

eToro -% 0 Komisyonla Ethereum ve Ripple Satın Alın

eToro, kripto endüstrisinde uzun yıllar boyunca güvenilir olduklarını kanıtladı – onları denemenizi öneririz.

Sanal para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector