Ethereum’a (ETH) Nasıl Yatırım Yapılır: Adım Adım Kılavuz

Neden Ethereum ETH’ye yatırım yapmalı? Ethereum yatırım artıları ve zorlukları nelerdir? Ethereum yatırımı hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

Kripto para arenasındaki çoğu yatırımcı Bitcoin’e bağlı kalmayı tercih etse de, sunulan binlerce başka yenilikçi dijital para olduğunu hatırlamak önemlidir..

Bunun ön saflarında Ethereum var – piyasa değeri ve işlem hacmi açısından en büyük ikinci kripto para birimi.

Bu nedenle, diğer kripto para birimlerini çeşitlendirmek istiyorsanız – bir düğmeye tıklayarak kolayca Ethereum’a yatırım yapabilirsiniz..

Bu Ethereum’a Nasıl Yatırım Yapılır Kılavuzunda – satın alma sürecinde size yol göstereceğiz. Bu, iyi bir komisyoncu bulma, bir hesap açma ve çevrimiçi Ethereum yatırımını tamamlama gibi önemli adımları içerir..

ETH’ye hızlı ve kolay bir şekilde yatırım yapmak istiyorsanız, göz atın eToro Borsası!

5 Kolay Adımda Ethereum’a Nasıl Yatırım Yapılır?

Ethereum’a yatırım yapmak için ilk adım, düzenlenmiş bir borsaya sahip bir hesap açmak, fonları depolamak, platform listesinden Ethereum’u seçmek ve son olarak kontrol etmektir. & Cüzdanınıza para eklendiğini onaylayın.

Bu kılavuzu baştan sona okumanızı önermemize rağmen, bazılarınız zamana muhtaç olabilir. Öyleyse, şu anda Ethereum’a nasıl yatırım yapacağınızı merak ediyorsanız – gerekli beş adımı aşağıda bulacaksınız..

Aşama 1: EToro gibi düzenlenmiş, komisyonsuz bir Ethereum komisyoncusu ile bir hesap açın

Adım 2: Banka / kredi kartı, e-cüzdan veya banka havalesi ile biraz para yatırın

Aşama 3: Ne kadar Ethereum satın almak istediğinizi seçin (minimum 25 $)

4. adım: Yatırımı onaylayın

Adım 5: Nakde çevirmeye karar verene kadar Ethereum’unuzu eToro’da saklayın

Yukarıda özetlenen beş basit adımı takip ederek – evinizin rahatlığında Ethereum’a yatırım yapmanız 10 dakikadan az sürecektir.!

Ethereum nedir?

Ethereum’a nasıl yatırım yapılacağını anlamak çok basit olsa da, dalmaya başlamadan önce biraz ev ödevi yapmayı öneriyoruz. Diğer bir deyişle, bu kripto para biriminin uygulanabilir bir yatırımı temsil edip etmediğini belirlemek için Ethereum’un ne olduğunu açıkça anlamalısınız..

Ethereum, 2015 yılında resmi olarak piyasaya sürülen bir kripto para birimidir. Vitalik Buterin tarafından kurulan Ethereum projesi, altı yıl önce oluşturulan Bitcoin ile pek çok benzerlik taşıyor..

Örneğin, hem Ethereum hem de Bitcoin, blockchain protokolünün üstünde çalışan dijital para birimleridir. Her ikisi de bir dijital cüzdan aracılığıyla para gönderip almanıza izin verir ve en önemlisi – her ikisi de tek bir kişi veya otorite tarafından kontrol edilmeyen merkezi olmayan ağlardır..

Bununla birlikte, Ethereum’un Bitcoin muadilinden daha fazla yeteneğe sahip olduğuna dikkat etmek önemlidir. Örneğin, temeldeki blok zinciri protokolü, “akıllı sözleşmeler” oluşturmanıza ve dağıtmanıza olanak tanır.

Düz İngilizce – bu, kullanıcıların sadece finansal işlemlerin ötesinde ve merkezi olmayan ve güvene dayalı olmayan anlaşmalar yapmasına olanak tanır. Ek olarak, Ethereum işlemleri genellikle sadece 15 saniyede onaylanırken, Bitcoin 10 dakika sürer..

Ayrıca, ERC-20 jetonları olarak bilinen diğer binlerce kripto para biriminin Ethereum’un tescilli blok zincirinin üzerine inşa edildiğini de not etmeliyiz..

Yukarıdakilerin hepsini hesaba katarsak, Ethereum’un 2018’de tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşması şaşırtıcı değil – 130 milyar dolarlık bir piyasa değerine dönüşüyor. Bunu perspektife koymak için, bu S’nin büyük çoğunluğundan daha fazlasıdır.&P 500 hisse senetleri.

Ethereum’a Yatırım Süreci Nasıl İşler??

Ethereum’a yatırım yapmanın en iyi yanı, sürecin kendisinin geleneksel bir hisse senedi satın alımından farklı olmamasıdır. Diğer bir deyişle, kripto para biriminin değerinin artacağını düşündüğünüz için Ethereum’a yatırım yapacaksınız..

Olursa ve ne zaman olursa, Ethereum yatırımınızı başlangıçta ödediğinizden daha fazlasına satabileceksiniz. Örneğin, dijital para birimi 600 $ değerinde olduğunda Ethereum’a yatırım yapabilir ve fiyat 900 $ ‘a ulaştığında nakit para kazanabilirsiniz..

Bu nedenle Tesla hisselerini 400 dolardan alıp 500 dolardan satmaktan hiçbir farkı yok – Ethereum’un değeri yükseldiğinde kar edersiniz.!

Yine de, çevrimiçi Ethereum’a nasıl yatırım yapılacağına ve kar elde edileceğine dair gerçekten temel bir örneğe bakalım..

 • Ethereum satan çevrimiçi bir komisyoncuda bir hesap açarsınız
 • 1.000 $ yatırırsınız ve tüm miktarı Ethereum’a yatırırsınız
 • Satın alma anında Ethereum 300 $ değerinde
 • Madeni paraları üç yıl tutuyorsun
 • Nakit paraya çevirmeye başladığınızda, Ethereum 1.200 $ değerinde
 • Bu,% 300’lük bir fiyat artışına dönüşür

Yukarıdaki örneğe göre, başlangıçta Bitcoin’e 500 $ yatırdınız ve% 233 getiri elde ettiniz. Bu, toplamda 500 $ ‘ı 1.665 $’ a çevirdiniz demektir..

Yukarıdaki örneğin vurguladığı gibi, başlangıçta Ethereum’a 1.000 $ yatırdınız. Bunu yaptığınızda, dijital para birimi sadece 300 dolar değerindeydi.

Ancak, Ethereum holdinglerinizi 1.200 $ ‘a sattığınızda -% 300’lük sulu bir kar elde ettiniz. Bu, 1.000 $ ‘lık bir hisseyle – 4.000 $ çekebildiğiniz anlamına gelir.!

Neden Ethereum’a Yatırım Yapmalısınız??

Ethereum’a yatırım yapmaya karar vermeniz için birçok neden var.

Bu, aşağıdakileri içerir:

5 Yıllık İadeler Çatıda

Ethereum 2015 yılında ilk kez piyasaya sürüldüğünde ve sonunda çevrimiçi borsalara girdiğinde – 2,60 $ civarında ödeme yapardınız. Sadece iki yıl sonra hızlı ileri sarın ve dijital para birimi tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.400 $ ‘a ulaştı..

Bu, iki yıldan biraz daha uzun bir süredir ticarette, önceki Ethereum yatırımcılarının% 53.000’in üzerinde getiri elde ettiği anlamına geliyor. Bu, Ethereum’a 1.000 $ ‘lık bir hisseyle yatırım yapmış olsaydınız – paranızın değeri yarım milyon doların üzerinde olurdu..

Bununla birlikte, Ethereum’un fiyatı birkaç yıl düştü – 2019’da 100 doların altına düştü. Bununla birlikte, dijital para birimi yeniden uçuyor – 2020’nin en düşük seviyesi olan 117 dolardan 600 dolara yükseldi. Bu, yalnızca 2020’de Ethereum yatırımcılarının% 400’ün üzerinde getiri elde ettiği anlamına gelir..

Buna karşılık, Tesla gibi tuhaf teknoloji hisseleri dışında, geleneksel yatırımcılar zor zamanlar geçirdi. Büyük ölçüde koronavirüs salgını nedeniyle, ana endeks fonları sadece COVID öncesi seviyelere geri dönmekle ilgili..

Ethereum Parçalara Ayrılabilir

Ethereum 2020’nin sonlarında 600 $ ‘ı aşmış olsa da bu, piyasaya girmek için bu kadar yatırım yapmanız gerektiği anlamına gelmez. Aksine, Ethereum – diğer tüm kripto para birimleri gibi, daha küçük miktarlara bölünebilir.

Sonuçta, kripto para birimleri dijitaldir – bu nedenle madeni paraları daha küçük, daha uygun miktarlara bölebilirsiniz. Bununla birlikte, yatırım yapabileceğiniz minimum miktar büyük ölçüde Ethereum’a yatırım yapmak için kullanmaya karar verdiğiniz komisyoncuya bağlı olacaktır..

Bununla birlikte, küçük miktarlarla başlamak istiyorsanız, eToro’yu öneririz. Bunun nedeni, düzenlenmiş komisyoncunun Ethereum’a sadece 25 $ ‘dan yatırım yapmanıza izin vermesidir. Bu sadece önemsiz bir miktar değil, aynı zamanda diğer kripto para birimlerine / varlıklara kolaylıkla çeşitlenmenize izin veriyor.

Ethereum Akıllı Sözleşmeleri Ticaretin Geleceğinde Büyük Bir Rol Oynayabilir

Eğitimsiz bir göz için anlaşılması biraz zor olsa da, akıllı sözleşmeler göründükleri kadar karmaşık değildir. En temel şekliyle akıllı sözleşmeler, iki veya daha fazla tarafın güvene dayalı olmayan bir anlaşmaya girmesine izin verir..

Bunun nedeni, kriptografik kod tarafından desteklenmeleri ve yönetilmeleridir. Basit bir ifadeyle, anlaşmanın şartları ilgili akıllı sözleşmede açıkça belirtilir ve yerleştirildikten sonra değiştirilemez veya manipüle edilemez..

Akıllı bir sözleşmenin pratikte nasıl çalışabileceğine dair basit ama etkili bir örnek aşağıda listelenmiştir..

 • Diyelim ki bir çiftçi akıllı bir sözleşme yoluyla sigorta primi satın alıyor
 • Bu, elverişsiz hava koşulları durumunda çiftçinin mahsulünü koruma görüşüyle.
 • Akıllı sözleşme, sözleşmenin tüm gerekli koşullarını içerir – bu nedenle ilgili tüm taraflar için şeffaftır
 • Böyle bir koşul, çiftliğin ilgili konumunda arka arkaya 10 gün yağmur yağmaması durumunda sigorta priminin ödenmesidir.
 • Akıllı sözleşme, yağmur yağıp yağmadığını ve ne kadar süreyle yağdığını doğrulamak için binlerce üçüncü taraf hava durumu sitesini kullanarak bunu özerk olarak belirleyebilir.
 • Akıllı sözleşmenin koşulu tetiklenirse, çiftçi bir ödeme yaptı

Yukarıdaki örneği açıklamamızın nedeni, Ethereum’un akıllı sözleşme teknolojisinin bir gün yüksek talep görebileceğini vurgulamaktır. Öyleyse, akıllı sözleşmeler Ethereum token’larının çalışmasını gerektirir – bu da talebi artıracak ve dolayısıyla değeri artacaktır..

Ethereum 2.0

Ethereum 2.0, proje yolculuğunun son derece önemli bir aşamasıdır. Blockchain’in şu anda sahip olduğu birçok özelliği yükseltir ve geliştirir. Birkaç sunum aşaması boyunca, Ethereum 2.0’ın önümüzdeki bir veya iki yıl içinde tamamen faaliyete geçmesi bekleniyor..

Bununla birlikte, Ethereum 2.0, kripto para birimini maksimum saniyede 15/16 işlem (T / ps) kapasitesinden 100.000 T / ps’ye çıkarabilecektir..

Bunu ortalama 15 saniyelik işlem hızıyla birleştirdiğinizde, bu Ethereum’u sınır ötesi işlemler için oldukça elverişli hale getirir. Bu, özellikle bir Ethereum işlemiyle ilişkili dakika maliyetlerini düşündüğünüzde geçerlidir..

Yatırım yapmayı düşünür müsün Ethereum ETH?

Ethereum’a Nasıl Yatırım Yapılır – Çeşitli Seçenekler Mevcut

Ethereum’a yatırım yapmanın en kolay, en güvenli ve en etkili yolunun hangisi olduğunu merak ediyorsanız – bu, düzenlenmiş bir çevrimiçi komisyoncu aracılığıyla. Ancak, bir kripto para ATM’si aracılığıyla Ethereum’a yatırım yapmak da mümkündür..

Bunun nasıl çalıştığını keşfedelim.

Ethereum ATM’leri

CoinATMRadar’a göre, dünya çapında 12.500’den fazla kripto para ATM’si var. Bu, makineye nakit para ekleyerek kripto para satın almanıza olanak tanır.

Bu rakamdan Ethereum yatırımlarını destekleyen binlerce kripto para birimi ATM’si var. Bu, dijital para birimini yerel parayla satın almak isteyenler için uygun olabilir..

Ethereum yatırımı, kripto para ATM’si kullanırken şu şekilde çalışır:

 • Size en yakın kripto para birimi ATM’sini ziyaret ediyorsunuz
 • İşlemi, tercih ettiğiniz coin olarak Ethereum’u seçerek başlatırsınız.
 • Yatırım yapmak istediğiniz tutarı yerel para biriminize girersiniz
 • Örneğin, ABD’deyseniz ve Ethereum’a 200 ABD Doları yatırmak istiyorsanız, bu tutarı belirtmeniz yeterlidir.
 • Kripto para ATM’si size hangi ücretlerin dahil olduğunu ve ne kadar Ethereum alacağınızı gösterecektir.
 • Örneğin, ATM% 10 ücret alıyorsa, mevcut ETH / USD döviz kurunda 180 $ değerinde Ethereum kalacaksınız.
 • Parayı ATM’ye koyarsınız
 • ATM, madeni paraları talep etmek için ihtiyacınız olan Ethereum cüzdan ayrıntılarını içeren makbuzunuzu yazdırır.

Şimdi, bir yandan, bir kripto para birimi ATM’sinin Ethereum’a yatırım yapmanın gerçekten uygun bir yolu olduğunu düşünmeye yönlendirilebilirsiniz. Ancak, ABD, Kanada veya Avrupa’da büyük bir şehrin dışında bulunuyorsanız, bulunduğunuz yere yakın bir makine bulmakta zorlanabilirsiniz.

Dahası – ve belki de en önemlisi, kripto para ATM’leri, ücretler söz konusu olduğunda çok çok pahalıdır. Yukarıdaki örneğe göre -% 10’luk bir ücret belirttiğimiz yerde – bu olağandışı değildir. Aslında, Ethereum satan bazı kripto para ATM’lerinin% 20 kadarını seçtiği bilinmektedir..

Ethereum coin’lerinizi talep etmek için dijital bir cüzdan indirme zahmetinden geçmeniz gerektiğini de not etmeliyiz. Bu, cüzdanların ve özel anahtarların nasıl çalıştığını anlayanlarınız için uygun olsa da, tamamen yeni başlayan biriyseniz uygun olmayacaktır..

Bu nedenle Ethereum’a yatırım yapmanın en kolay yolunun düzenlenmiş bir çevrimiçi komisyoncu kullanmak olduğuna inanıyoruz..

Ethereum Broker

Hisse senetlerine güvenli ve rahat bir şekilde yatırım yapmak istiyorsanız – bir komisyoncu kullanırsınız. Bu aynı zamanda tahviller, yatırım fonları ve ETF’ler gibi diğer varlık sınıflarında da geçerlidir. Bu nedenle, Ethereum’a yatırım yapmak için çevrimiçi bir komisyoncu kullanmanız çok mantıklı geliyor..

Örneğin, banka / kredi kartı veya banka hesabı gibi günlük bir ödeme yöntemiyle para yatırabileceksiniz. Bazı komisyoncular Paypal ve Skrill gibi e-cüzdanları bile kabul ediyor. Elbette, çevrimiçi brokerlerin kolaylaştırılmış yatırımları kabul etmek için gerekli lisansa sahip olması gerekir. Bu, yasal kripto para birimi hizmetleri sunan çevrimiçi brokerlerden farklı değildir..

Ayrıca, Ethereum brokerleri tarafından alınan ücretlerin diğer kanallardan, özellikle daha önce tartışılan kripto para ATM’lerinden önemli ölçüde daha düşük olduğunu göreceksiniz. Aslında – kısaca ele alacağımız gibi, Ethereum’a komisyonsuz yatırım yapmanıza izin veren eToro gibi platformlar var..

Yukarıdakileri hesaba katarak, aşağıdaki bölüm, Ethereum’a yatırım yapmak için çevrimiçi bir komisyoncu seçerken dikkat etmeniz gereken birçok şeyi keşfedecektir..

Ethereum’a Yatırım Yapmak İçin Bir Platform Nasıl Seçilir

Ticaret platformu

Çevrimiçi kripto para brokerleri kadar harika, bu alanda aktif olan çok fazla sağlayıcı var. Bu, hangi platforma kaydolacağınızı bilmeyi zorlaştırıyor.

Dikkate alınması gereken en önemli ölçütler aşağıda listelenmiştir:

Lisanslama ve İtibar

Yukarıda bahsettiğimiz gibi, düzenlenmiş bir komisyoncudan geleneksel hisse senetleri satın almanızın ana nedenlerinden biri, hileli sağlayıcılardan korunduğunuzu bilmenizdir. Ethereum’a çevrimiçi yatırım yaptığınızda bu farklı değil.

Sonuçta, zor kazandığınız paranızı lisanssız faaliyet gösteren bir komisyoncuya yatırmazsınız, değil mi? Tabii ki değil.

Bu nedenle, en az bir saygın kurum tarafından düzenlenen kripto para brokerlerine bağlı kalmalısınız. Broker FCA, CySEC ve ASIC ile lisanslı olduğu için eToro’nun doğru kutuları işaretlemesinin nedeni budur..

ABD’de ikamet ediyorsanız, eToro’nun da FINRA’ya kayıtlı olduğunu bilmekten memnuniyet duyacaksınız. Bu nedenle, Ethereum’a yatırım yapmak için eToro’yu kullanarak, paranızın eToro’nun işletme sermayesinden ayrı tutulmasını sağlayan ayrılmış banka hesaplarından yararlanacaksınız..

Ayrıca, tüm eToro kullanıcılarının devlet tarafından verilmiş kimliklerinin bir kopyasını yüklemeleri gerektiğinden, suçun platformdan uzak tutulduğundan emin olabilirsiniz..

Minimum Ethereum Yatırım ve Ödemeler

Hiç kuşkunuz olmasın – Ethereum oldukça spekülatif bir finansal varlıktır. Elbette, kripto para birimi 2020’de% 400’ün üzerinde kazanç sağladı. Ancak Ethereum ayrıca% 80’i aşan yıllık kayıpları da geri verdi..

Bu nedenle, küçük ama düzenli miktarlarla başlamak her zaman en iyisidir. Bunu yaparken, bir “dolar maliyet ortalama” stratejisi uygulayabilirsiniz. Şimdi, bunu yapabilmeniz için, düşük yatırım tutarlarını destekleyen bir kripto para birimi komisyoncusu seçmeniz gerekiyor..

Örneğin eToro, Ethereum’a sadece 25 $ ‘dan yatırım yapmanıza izin verir. Minimum 200 $ depozito gerektirdiğinden – bu, arka arkaya 8 hafta boyunca haftada 25 $ ayırabileceğiniz anlamına gelir.

Aynı derecede önemli olan, seçtiğiniz Ethereum brokerinin hangi ödeme yöntemlerini desteklediğini de kontrol etmeniz gerekir. Bizim görüşümüze göre, banka / kredi kartıyla anında para yatırmanıza izin veren bir platform seçmek isteyeceksiniz.

EToro gibi platformlar ayrıca Paypal, Skrill ve Neteller gibi e-cüzdanları da destekler. Ancak, yalnızca banka havalelerini destekleyen bir komisyoncu seçerseniz – işlemin temizlenmesi birkaç gün sürecektir.

Saklama ve Nakde Çevirme

Daha önce de belirttiğimiz gibi, Ethereum – tüm kripto para birimleri gibi, dijital bir cüzdanda saklanmalıdır. Kripto para cüzdanları ilk bakışta biraz karmaşık görünebildiğinden, acemi yatırımcıların genellikle korktuğu yer burasıdır..

Örneğin, genel adresler ve özel anahtarlar hakkında temel bir anlayışa sahip olmanız gerekir. Ayrıca, yedek parolalar ve nihayetinde – fonlarınızı güvende tutmanın artıları ve eksileri konusunda da rahat olmanız gerekir..

Bu ele alınamayacak kadar fazla geliyorsa, Ethereum’unuzu sizin için saklayabilecek düzenlenmiş bir kripto para birimi komisyoncusu kullanmanızı öneririz. eToro böyle bir örnektir – komisyoncu kurumsal düzeyde güvenlik uygulamalarını kullandığından.

Ve tabii ki, Ethereum coin’lerinizi özel bir cüzdana çekmek yerine eToro’da tutarak – uygun gördüğünüz anda yatırımınızı anında nakde çevirebilirsiniz. Ardından, gelirler eToro nakit hesabınıza eklenecek – çekilmeye hazır.

Yatırım yapmaya hazır Ethereum ETH?

Ethereum’a Nasıl Yatırım Yapılacağına ve Kar Elde Edileceğine Dair İpuçları

Ethereum’a ilk kez yatırım yapıyorsanız – doğru bir başlangıç ​​yapmanızı sağlamak için aşağıda listelenen hızlı ateşleme üç ipucuna göz atın!

İpucu 1: Bazı Finansal Hedefler Belirleyin

Öncelikle Ethereum’a yatırım yaparken kendinize bir hedef belirlemelisiniz. Örneğin, dijital para birimi 600 $ değerindeyken yatırım yapıyorsanız ve paranızın 10 katını almak istiyorsanız – Ethereum 6.000 $ ‘a ulaştığında nakit paraya çevirmeye hazır olun!

İpucu 2: Dolar-Maliyet Ortalama Ethereum Yatırımlarınız

Daha önce kısaca belirttiğimiz gibi, Ethereum’a yatırım yaparken her zaman maliyet ortalamasını kullanmalısınız. Bu, maliyet fiyatınızın ortalamasını alacak ve böylece – kısa vadeli dalgalanma konusunda endişelenme ihtiyacını ortadan kaldıracaktır..

Dolar maliyet ortalamasının temel bir örneği, her ayın aynı gününde 100 $ değerinde Ethereum satın almaktır..

İpucu 3: Ethereum Yatırımınızı Çeşitlendirin

Her yatırım gibi, Ethereum alımınızı da her zaman çeşitlendirmelisiniz. Örneğin, eToro 15 başka önde gelen kripto para birimi sunar – öyleyse neden çeşitlendirilmiş bir coin portföyü oluşturmuyorsunuz? Bunu yaparken, Ethereum’unuz tam olarak plana uygun değilse, kayıp riskini azaltacaksınız..

Bugün Ethereum’a Nasıl Yatırım Yapılır – Adım Adım Çözüm Yolu

Ethereum’a mümkün olan en güvenli ve en uygun şekilde nasıl yatırım yapacağınızı merak mı ediyorsunuz? Aşağıda özetlenen adımları izleyerek, ilk Ethereum paranızı birkaç dakika içinde satın alabilirsiniz.!

1. Adım: Bir eToro Hesabı açın

Ziyaret edin eToro web sitesine gidin ve hesap kayıt işlemine başlayın. Adınızı, uyruğunuzu, ev adresinizi, doğum tarihinizi ve iletişim bilgilerinizi girmeniz gerekecek.

2. Adım: Biraz Kimlik Yükleyin

Şimdi pasaportunuzun veya ehliyetinizin bir kopyasını yüklemeniz istenecek. Banka hesap özeti gibi adresinizi doğrulayan bir belge de sağlamanız gerekecektir. Bu, eToro’nun FCA, ASIC, CySEC ve FINRA ile uyumlu kalmasını sağlamak içindir.!.

Not: Şu anda 2.250 $ ‘dan fazla para yatırmıyorsanız, yukarıdaki belgeleri daha sonraki bir tarihte yükleyebilirsiniz..

3. Adım: Para Yatırın

Şimdi minimum 200 $ yatırmanız gerekecek.

Desteklenen eToro ödeme yöntemleri şunları içerir:

 • Banka kartı
 • Kredi kartı
 • Paypal
 • Skrill
 • Neteller
 • Sofort
 • Güvenle

Yukarıdaki ödeme yöntemlerinin tümü anında kredilendirilir. Banka havalesini seçerseniz, paranın gelmesi için birkaç gün beklemeyi bekleyin.

Adım 4: Ethereum’u arayın

ethereum'a yatırım yapmak

eToro binlerce hisse senedi, ETF, CFD ve kripto para birimi sunar. Bu nedenle, “Ethereum” u aramak ve yüklenen sonucu tıklamak daha kolaydır..

Adım 5: Ethereum Yatırımını Tamamlayın

Şimdi size bir sipariş formu sunulacak. Ethereum’a yatırım yapmak istediğiniz tutarı girin ve “İşlemi Aç” düğmesine tıklayın.

Unutmayın, eToro’daki tüm yatırımlar ABD doları cinsinden ifade edilir ve minimum Ethereum satın alımı 25 ABD dolarıdır..

İşte bu kadar – Ethereum’a nasıl yatırım yapacağınızı eToro’da yeni öğrendiniz – komisyonsuz!

Adım 6: Ethereum Yatırımınızı Nakde Çevirin

Ethereum yatırımınızı nakde çevirmeye başladığınızda – bu ister birkaç gün, aylar, hatta yıllar içinde olsun – tek yapmanız gereken portföy panonuza gitmek..

Ardından, “Sat” düğmesini tıklayın, nakde çevirmek istediğiniz tutarı girin ve siparişi onaylayın. Para anında çekebileceğiniz eToro hesabınıza eklenecektir.!

eToro – Ethereum’a Yatırım Yapmak İçin En İyi Platform

eToro, kripto endüstrisinde uzun yıllar boyunca güvenilir olduklarını kanıtladı – onları denemenizi öneririz.

Sanal para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında.

Ethereum’a Nasıl Yatırım Yapılır – Sonuç

Yeni başlayan kripto para birimi yatırımcılarının büyük çoğunluğu Bitcoin’i tercih etse de Ethereum’daki yukarı yönlü potansiyel çok daha büyük olabilir. Sonuçta, Ethereum’un altında yatan teknoloji, hem hız hem de ölçeklenebilirlik açısından tartışmasız daha iyi bir performans sergiliyor. Ek olarak, Ethereum, Bitcoin’in eksik olduğu bir Akıllı Sözleşme teknolojisine sahiptir..

Bunu göz önünde bulundurarak, şu anda Ethereum’a yatırım yapmak istiyorsanız – işlem eToro’da sadece 10 dakika sürüyor. Tek yapmanız gereken bir hesap açmak, biraz para yatırmak ve Ethereum’a en az 25 $ yatırım yapmak. Bu çok düzenlemeli komisyoncuyu seçerek – siz de komisyonsuz yatırım yapacaksınız!

Sıkça Sorulan Sorular

Ethereum’a ne kadar yatırım yapmalıyım?

Ethereum’a ne kadar yatırım yapmanız gerektiğine dair kesin ve hızlı bir kural yoktur. En önemli şey, asla kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazla yatırım yapmamanızdır. Sonuçta, Ethereum – tüm kripto para birimleri gibi, oldukça spekülatif bir finansal varlıktır..

Ethereum 2021’de iyi bir yatırım mı??

Ethereum için geleceğin ne getireceğini kimse bilmiyor. Ancak, kripto para biriminin 2015’te sadece 2,60 dolar değerinde olduğunu ve o zamandan beri 1.400 dolarlık en yüksek seviyelere ulaştığını ve Ethereum’un eşi görülmemiş bir oranda büyüdüğünü akılda tutarak.

Ethereum’a nasıl yatırım yapmaya başlarım?

Tek yapmanız gereken eToro’da bir hesap açmak, banka / kredi kartınız veya e-cüzdanınızla en az 200 $ para yatırmak ve Ethereum’a en az 25 $ yatırmak. Uçtan uca süreç 10 dakikadan kısa sürmelidir.

Ethereum’a 100 $ yatırabilir miyim?

Evet, seçtiğiniz komisyoncu tarafından öngörülen minimum tutarı karşıladığınız sürece istediğiniz kadar az yatırım yapabilirsiniz. EToro’da bu sadece 25 $.

Ethereum’da para kaybedebilir misin?

İster yerleşik yüksek dereceli hisse senetleri ister Ethereum olsun, herhangi bir varlık sınıfından para kaybedebilirsiniz. Bu nedenle, finansal düşüşe geçmeden önce risk hakkında sağlam bir anlayışa sahip olmalısınız..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me