Bitcoin’in kripto para birimlerinin kralı olduğu yerde, Ethereum kraliçedir. Bu iki kripto para birimi birlikte kripto piyasasına hakimdir. Bitcoin ve Ethereum kendilerini iyi kurdular. Yeni veya eski herhangi bir yatırımcı için bu kripto para birimlerinin her ikisinin de mükemmel beklentileri var. İyi bir kripto para birimi yatırım portföyü için, Bitcoin ve Ethereum’un dahil edilmesi bir zorunluluk olarak bile düşünülebilir..

Herhangi bir yatırım için en önemli kısım, varlığın fiyatını belirleyen etkenlerdir. Fiyatı belirleyen faktörlerin analizi fiyat hareketlerinin açık bir göstergesi olduğundan, bir varlığın fiyatının etkenleri yatırımcılara yakın veya uzak gelecekte yatırımdan ne bekleyecekleri konusunda fikir verir. Bu nedenle soruyoruz:

Ethereum’un Fiyatını Gerçekte Yönlendiren Nedir??

Ethereum fiyatını etkileyen üç önemli faktör:

 1. Bitcoin ile Korelasyon
 2. Ethereum platformu
 3. Benimseme

2021’de Ethereum’a Yatırım Yapmalısınız?

Ethereum’u 2021’de kripto para portföyünüze eklemeyi neden düşünmelisiniz??

Ethereum, diğer kriptolara göre güçlü bir yatırım olarak kabul edilir. Ethereum tarihindeki dalgalanmalara rağmen, kripto analistleri ve uzmanları, Ethereum fiyatının 2021 ve sonrasında daha da artacağı konusunda hemfikir..

Ethereum’un ikinci versiyonu olan Ethereum 2.0, kripto analistlerinin Ethereum’un geleceği ve fiyat performansı hakkında son derece olumlu olmasının ana nedenlerinden biridir..

Ethereum, piyasadaki en eski ve en köklü kripto paralardan biridir. İkinci en büyük kripto para birimidir ve sırasını korumuştur. Kripto para biriminin amacı, akıllı sözleşmeler için bir platform sağlamaktır. Ethereum, geliştirme platformu aracılığıyla merkezi olmayan uygulamalar ve merkezi olmayan finans da yarattı. Ethereum’a benzer yeni kripto para birimleri artık akıllı sözleşmeleri, DeFi ve dApp’leri desteklese de, Ethereum bu yeniliklerin öncüsü olmaya devam ediyor. 250.000’den fazla kripto para birimi, Ethereum’un platformuna dayanmaktadır ve bunlardan bazıları piyasa değeri açısından en üst sıralarda yer almaktadır..

Ethereum’un Fiyat Faktörleri

Kripto para piyasası benzersiz bir şekilde çalışır. Geleneksel bir pazarda, talep ve arz – piyasa güçleri veya Adam Smith’in görünmez eli – fiyatları belirler. Yine de, kripto para piyasası geleneksel olmadığı için, aynı şekilde çalışmıyor..

Kripto para arzı sabittir, bu da arz rezervinin talebi karşılamak ve bir denge kurmak için artırılamayacağı veya azaltılamayacağı anlamına gelir. Kripto para birimlerinin bu kadar abartılı bir yatırım olmasının nedenlerinden biri de budur – fiyatların hayal gücünün ötesine geçebilmesi için denge fiyatı yoktur..

Ethereum’un şu anda mevcut olan madeni para arzı, toplam arzına eşittir – 114.402 Milyon – dolayısıyla, fiyatını etkileyen talep tarafı faktörlerdir..

1. Bitcoin ile Korelasyon


Bitcoin, kripto para birimi pazar lideridir. İlk kripto para birimi olarak piyasa üzerinde çok fazla güce sahiptir. Bitcoin ayrıca genellikle diğer kripto para birimleri ile pozitif bir şekilde ilişkilidir; bu nedenle, Bitcoin’deki herhangi bir olumlu değişiklik tüm pazar için faydalıdır.

Kripto para birimlerinin kraliçesi ve kralı, o halde, önemli bir pozitif korelasyona sahiptir – genellikle 0,8’in üzerindedir. Ancak, her zaman pozitif bir korelasyona sahip değildirler. Şu anda, iki kripto para birimi arasındaki korelasyonun azaldığı gözlemlenebilir..

2. Ethereum’un Platformu

Ethereum, başlangıcıyla kripto para piyasasında devrim yaratıyor. Ethereum, akıllı sözleşmeler, merkezi olmayan finans ve merkezi olmayan uygulamalar gibi yenilikler getirdi. DeFi ve dApps gelecek olarak kabul edilir ve Ethereum onların öncüleri olarak kabul edilir, bu da kripto para birimini bir avantaja dönüştürür..

Bununla birlikte, Ethereum en eski kripto para birimlerinden biridir; bu, çoğu rakip kripto para biriminin kullandığı mevcut en yeni teknolojiyi içermediği anlamına gelir..

Ethereum ölçeklenebilirlik ve verimlilikle ilgili sorunlarla karşılaştı, ancak geliştiriciler sürekli olarak platform üzerinde çalışıyor. Yakında yeni bir güncelleme başlatılacak – Ethereum 2.0. platform, eski İş Kanıtı mekanizmasından daha yeni Teminat Kanıtı’na geçiyor. Hız ve ölçeklenebilirliği artırmak için başka önlemler de alınmıştır. Platformun bu güncellemesi kesinlikle kripto para biriminin değerini artıracak.

3. Benimseme

Herhangi bir kripto para biriminin benimsenme oranı, önemli bir fiyat itici faktördür. Evlat edinme oranı, kripto para birimine olan talebi gösterir. Ethereum, yenilikçi akıllı sözleşmeleri, dApp’leri ve DeFi ile tanınır.

Gelecek dijitaldir ve Ethereum, merkezi olmayan uygulamalar ve finans için aranan bir platform olarak hizmet vermektedir..

Ethereum’un benimsenmesi arttıkça, daha fazla alıcı piyasa gücü değişimlerini satıcılardan ziyade alıcılara kaydırır ve bu da kripto para biriminin fiyatını yükseltir..

Yatırım yapmayı düşünür müsün Ethereum ETH?

Bitcoin ve Ethereum

Ethereum, son boğa koşusunda yükseliş eğilimini sürdürürken, Bitcoin değer kaybetmesine rağmen, kral ve kraliçe nihayet rakip olarak algılanıyordu. Ve Ethereum’un tahtından nasıl kurtulacağına dair daha fazla çığlık, kralın yaygınlaştığı duyuldu.

Bitcoin’in asıl amacı bir değişim aracı olarak hareket etmekti, ancak kripto para birimi bu rolü yerine getirmeye uygun görünmüyor. Kripto para birimleri, koronavirüs salgını nedeniyle 2020 borsa çöküşünde gözlemlendiği gibi, geleneksel piyasa çöktüğünde yatırımcılar için güvenli bir sığınak görevi görür. Bitcoin, kripto para piyasasına hakim olduğu için en çok aranan seçimdir..

Bu, Bitcoin’i bir değişim aracından çok bir varlık haline getirir. Tek başına Bitcoin’in fiyatı, bir değişim aracı olarak hareket etmeyi imkansız kılar. O zaman Bitcoin de eski bir madeni paradır ve ölçeklenebilirlik ve verimsizlikten muzdariptir..

Örneğin, Bitcoin işleyebilir dört işlem bir saniyede, Ethereum ise 20 işlem bir saniye. Araştırma The Economist tarafından İşlemleri kolaylaştırmak için kullanılan Bitcoin’in değerinin nispeten küçükken, Bitcoin’in önemli bir kısmının – üçte birinin – yatırım amacıyla tutulduğunu buldu.

Bununla birlikte, Ethereum, Bitcoin’in karşılaştığı sorunları nasıl ele aldığına gelince, Ethereum 2.0 güncellemesinden sonra kraliçe, Bitcoin tahtı için uygun bir seçenek olarak duruyor..

Daha Fazla Oku: Ethereum Vs. Bitcoin: Ethereum, Bitcoin’den Daha İyi Bir Yatırım mı?

Son Boğa Koşusundaki Ethereum Performansı

Yeni yıl başlangıcı, Aralık 2021’de başlayan boğa koşusunun devamına tanık oldu. Kripto para piyasası, yeni tüm zamanların en yüksek seviyelerini veya neredeyse tüm zamanların en yüksek seviyelerini oluşturan kripto para birimleri ile büyük bir patlama gördü. Ethereum, boğa koşusu boyunca Bitcoin’i yakından takip etti ve Bitcoin değer kaybetmeye başladığında analistler aynı şeyi Ethereum’dan bekliyordu..

Bununla birlikte, Ethereum’un Bitcoin’e rağmen yukarı yönlü yörüngesini sürdürmesi hoş bir sürpriz oldu. Ethereum tüm zamanların en yüksek seviyesini kırdı ve şu anda 1649 dolarda. Kripto para birimlerinin kraliçesi hala yükseliş eğilimini sürdürüyor ve analistler kripto para biriminden iyi şeyler bekliyor..

Ethereum, Bitcoin ile yakından ilişkilidir, bu da onu genellikle Bitcoin için ikinci bir seçenek veya sadece Bitcoin ile birlikte gelen bir seçenek haline getirir. Ethereum, kendisini daha da güçlü bir kripto para birimi olarak kurmak için Bitcoin’in kripto piyasasındaki kontrolünü devirmek zorundadır..

Yatırımcılar Ethereum’u yatırım için bağımsız, uygulanabilir bir seçenek olarak algıladıkça, süresiz olarak değer kazanacak ve bu, Ethereum’un son zamanlarda yapmaya çalıştığı bir şey..

Ayrıca Oku: Ethereum Fiyat Tahmini

Ethereum 2.0 Yükseltmesi

Eth2, kripto para birimi tarihindeki en önemli yükseltmedir. Geliştiriciler, platformu büyük ölçüde geliştirecek devasa değişiklikler tasarladılar. Ethereum, merkezi olmayan uygulamalar ve merkezi olmayan finans için en güvenilir platformlardan biri haline geldi. Ancak ağ popülerlik kazandıkça artan kullanım, ölçeklenebilirlikle ilgili birçok sorunun ortaya çıkmasına neden oldu. Bu nedenle, Eth2 yükseltmesi, platformun teknolojisinde devrim yaratacak şekilde ayarlanmıştır..

Pek çok önemli değişiklik yapılıyor; mevcut ağdan yenisine geçiş geçişi ile Beacon Chain adı verilen bir ara ağ geliştirildi. Beacon Chain, Aralık 2021’den beri faaliyettedir ve geçişi kolaylaştıracaktır. Madencilik fikir birliği mekanizması, yani Proof to Work (PoW), bir Proof of Stake (PoS) mekanizmasına kaydırılacak şekilde planlanmıştır. Proof of Stake, mekanizma nispeten daha az enerji gerektirdiğinden ağın verimliliğini artırır.

Shard zinciri düğümlerinin, ağın verimini şu şekilde artırması beklenmektedir: 64 kez. Yükseltme dört aşamada planlanıyor ve muhtemelen 2022’ye kadar tamamlanması bekleniyor. Aralık 2021’e kadar Ethereum 2.0 yükseltmesinin sunulacağı duyurusu da fiyat artış nedenlerinden biri olarak kabul edilebilir. Bu nedenle, güncellemenin Ethereum’un şu anda karşılaştığı sorunların üstesinden geldiği için Ethereum fiyatını önemli ölçüde artırması muhtemeldir..

Gelecekteki Ethereum Fiyat Tahminleri

Tarafından bir araştırma makalesi İktisatçı Ethereum’un, fiyatı göz önüne alındığında gelecekte çok daha büyük bir büyüme potansiyeline sahip olduğunu ortaya koyuyor.

Ekonomist tarafından Ethereum’un 5 yıllık tahmin edilen yıllık büyüme oranı% 136 olarak belirlendi, karşılaştırma amacıyla Bitcoin’in öngörülen büyüme oranı sadece% 10’dur. Makale ayrıca her iki kripto para birimi için 5 yıllık bir fiyat öngördü..

Ethereum için fiyat tahmini 868 dolar, bu etkileyici görünmeyebilir, ancak Bitcoin’in sadece 988 dolarlık bir fiyatına sahip olacağı tahmin ediliyor..

Cüzdan Yatırımcısı, 2021’de Ethereum’un fiyatında büyük sıçramalar öngörmedi. Ethereum’un yıl boyunca 1000 $ ‘dan 1.600 $’ a kadar değişen nispeten istikrarlı kalacağı tahmin ediliyor..

ethereum fiyat tahmin tablosu

Long Forecast’e göre, Ethereum’un 2021’in sonunda 5.000 doları geçeceği tahmin ediliyor. Öngörülebilir gelecek için Ethereum’un değerinin arttığını gösteriyor. Long Forecast ayrıca Ethereum’un 2023’te bir darbe alacağını öngörüyor. 2022’de 6000 $ ‘a yükseldikten sonra, kraliçe kripto para biriminin 2023’te yaklaşık 2.000 $ düşmesi bekleniyor..

Ethereum’a Yatırım Yapmanın Artıları

İşte Ethereum ile ilgili en iyi şeyler:

✅ 2015’te piyasaya sürüldü; en eski kripto para birimlerinden biridir.

✅ Ethereum, güçlü tabanı nedeniyle Bitcoin’in kraliçesi olarak bilinir..

✅ Akıllı sözleşmeler, merkezi olmayan uygulamalar ve finans için bir geliştirme platformu olarak piyasaya sürüldü.

✅ Ethereum şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesini belirlediği için yükseliş eğiliminde.

✅ Kripto para biriminin muazzam bir potansiyele sahip olduğu söyleniyor – Bitcoin’den bile daha fazla.

✅ Ethereum, Bitcoin ile karşılaştırıldığında ekonomiktir.

✅ Eth2 yükseltmesi, platforma önemli değişiklikler ve iyileştirmeler getirecek ve muhtemelen bir fiyat artışıyla sonuçlanacaktır..

Eksileri Ethereum’a Yatırım Yapmaktan

Ethereum hakkında daha zayıf olan kısımlar:

❌ Ethereum, mevcut en gelişmiş teknolojiyi platformlarına entegre eden yeni kripto para birimlerinin yanı sıra Bitcoin ile güçlü bir rekabetle karşı karşıya..

❌ Bir boğa koşusundan sonra muhtemelen olduğu gibi, bazı tahminler Ethereum’un değerinde keskin bir düşüş tahmin ediyor.

Özet: Ethereum 2021’e Yatırım Yapmak

Kripto para birimleri için tahminler karışıktır. Bazı platformlar olağanüstü bir büyüme gösterirken, diğerleri o kadar iyimser değil.

Ethereum, Mart 2020’den bu yana% 1200’lük bir büyüme gördü ve şu anda yukarı doğru gitmeye devam ediyor. Bununla birlikte, kripto para piyasası acımasızdır ve mevcut boğa koşusunda görüldüğü gibi, yüksek büyümenin ardından bir kripto para biriminin değerinde keskin bir düşüş beklenebilir. Düzeltmeler muhtemelen Ethereum’u üstlenebilir. Sonuçta, yüksek riskli ve yüksek ödüllü bir varlıktır.

eToro – Ethereum’a Yatırım Yapmak İçin En İyi Platform

eToro, kripto endüstrisinde uzun yıllar boyunca güvenilir olduklarını kanıtladı – onları denemenizi öneririz.

Sanal para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında.

Anahtar noktaları

 • Ethereum’un fiyatının etkenleri, Ethereum’un ağı Bitcoin ile korelasyon ve artan benimsemedir..
 • 2015 yılında piyasaya sürülen Ethereum, 189 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahiptir ve akıllı sözleşmeler, merkezi olmayan uygulamalar ve finans için bir platformdur..
 • Bitcoin önemli verimsizliklerden muzdarip olduğu için, Ethereum muhtemelen piyasada Bitcoin’in yerini alabilir..
 • Ethereum, son boğa koşusunda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1649 $ ‘ı kurdu. Ayrıca piyasa normuna aykırı gitti ve Bitcoin değer kaybetmesine rağmen yükseldi.
 • Eth2 yükseltmesinin platforma Shard zincirleri gibi önemli iyileştirmeler getirmesi ve Proof to Stake fikir birliği mekanizmasına geçmesi planlanıyor..
 • Yükseltme dört aşamada planlanıyor ve 2022’ye kadar tamamlanması bekleniyor.
 • Ekonomist’in araştırması, 5 yıllık bir büyüme oranının% 136 ve 5 yıllık bir fiyatın 868 $ olacağını öngörüyor..
 • Uzun Tahminler, 2023’ün sonunda 6.000 $ ‘dan fazla bir değer öngörüyor.
 • Wallet Investor, kripto para biriminin fiyat tahmininde düşüş yaşıyor.

Ayrıca Oku:

Ethereum’a Nasıl Yatırım Yapılır: Yeni Başlayanlar İçin ETH’ye Yatırım Yapma Rehberi

2021’de Sizi Milyoner Yapabilecek En İyi 7 Kripto Para Birimi

2021’de Ethereum Fiyatını Ne Artıracak?

Ethereum’a Yatırım Yapmanın Artıları ve Eksileri, Milyoner Yapıcı Olacak?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector