Ethereum’a Yatırım Yapmanın Avantaj ve Dezavantajları

Ethereum’a yatırım yapmanın iyi bir fikir olup olmadığını öğrenmek için sizi ileriye iten Ethereum’a yatırım yapmanın artıları ve eksileri hakkında daha fazla bilgi edinin..

Ethereum’a yatırım yapmakla ilgileniyor musunuz? Bu efsanevi ikinci en çok işlem gören dijital varlık Ethereum ETC’ye yatırım yapmanın tüm artılarını ve eksilerini bilmek ister misiniz? Ethereum’un milyoner yapıp yapamayacağını mı merak ediyorsunuz? O zaman doğru yerdesin!

Ethereum, yatırım portföyünüzdeki eksik parça olabilir. İşte neden Ethereum’a yatırım yapmayı düşünebileceğiniz, artıları ve eksileri ve tam olarak neyi aramanız gerektiği.

Kripto para birimi sektörü, evrenden bile daha hızlı bir hızla genişlemeye devam ediyor. Bu nedenle, Trading Education’da yatırımcıların değerli beceriler ve olumlu bir finansal zihniyet geliştirmelerine yardımcı olabilecek çok çeşitli eğitim makaleleri ve kapsamlı ticaret kursları sunuyoruz..

Ethereum’a yatırım yapmadan önce, neye bulaştığınızı anlamanız çok önemlidir. Ethereum, Litecoin veya Bitcoin gibi başka bir para birimi türü değildir. Ethereum, ortalama kripto para biriminiz değildir. Bunun yerine, diğer her tür dijital veya kripto para biriminden tamamen farklı bir şey sunar. Ve bu sağlam bir yatırım fırsatı sunarken, Ethereum’un ne olduğunu, ne yaptığını ve bir spekülatör olarak dikkat etmeniz gereken olası kırmızı bayrakları anlamanız çok önemlidir..

Ethereum ETH’yi hızlı ve kolay bir şekilde satın almak veya ona yatırım yapmak istiyorsanız kontrol edin eToro Borsası!

Bu nedenle, Ethereum’a yatırım yapmanın avantajlarının dezavantajlarından ağır basıp basmadığını öğrenmek için okumaya devam edin ve Ethereum’un iyi bir yatırım olup olmadığına kendiniz karar verin..

Ethereum Nedir?

Ethereum’a yatırım yapmanın faydalarını ve dezavantajlarını keşfetmeden önce, Ethereum ve onun binlerce dijital varlığın egemenlik için savaştığı kripto para birimi endüstrisindeki yeri hakkında konuşmak adildir.

Ethereum, yenilikçi bir açık kaynaklı blockchain teknolojisidir yalnızca finansal işlemleri değil aynı zamanda akıllı sözleşmeleri ve merkezi olmayan uygulamaları da (dApps) destekleyebilen.

Yerel para birimi eteri, yazı yazılırken piyasa değeri açısından en büyük ikinci kripto para birimidir..

Acemi iseniz, açık kaynaklı blockchain teknolojisinin ne olduğunu sorabilirsiniz – bazen fazla kullanılan bir cümle herhangi bir açıklama yapılmadan bırakılır. Dağıtılmış Defter Teknolojisi (DLT) olarak da adlandırılan blok zinciri, işlemleri ve depolanan verileri şeffaf hale getirmek için bilgi bloklarını depolayan merkezi olmayan bir platformdur (dünya genelinde farklı bilgisayarlar tarafından çalıştırılır). Açık kaynak, platformun erişilebilir olduğu anlamına gelir, böylece dünyanın herhangi bir köşesinden herkes verileri takip edebilir.

Yatırım yapmayı düşündün mü Ethereum?


Ethereum, platform farklı tokenları desteklediği için çok sayıda kripto meraklısı tarafından da değerleniyor., BAT dahil – dijital reklamcılık ve içerik oluşturma dünyasındaki en popüler paralardan biri.

Teknoloji potansiyeli nedeniyle, Ethereum’a yatırım yapmak hem kısa hem de uzun vadede popüler bir finansal girişimdir..

Bir sonraki piyasa hareketiniz hakkında bilinçli bir karar vermenize yardımcı olmak için, Ethereum’a yatırım yapmanın artıları ve eksileri..

Ethereum’a Yatırım Yapmanın Artıları

Ethereum'a yatırım yapmanın avantajları

Ethereum’a yatırım yapmanın faydaları nelerdir?

İşte Ethereum’a yatırım yapmanın avantajlarına hızlı bir bakış.

✅ Tanınmış bir kurucu ve genişleyen bir geliştirici topluluğu:

2015 yılında piyasaya sürülen Ethereum, kripto para birimi yatırım sahnesinde oldukça hızlı bir şekilde devrim yaratmayı başardı. Ethereum ilk kripto para birimi olmasa da, ETH en popüler dijital varlıklardan biri haline geldi. Ethereum’un arkasındaki ekip – özellikle de genç Vitalik Buterin – birçok kişi tarafından seviliyor.

Basitçe açık ve şeffaf bir yol haritası belirlemeyi başardıkları için! Örneğin, bu yılın ana hedeflerinden biri, proof-of-stake’e odaklanmak ve Ethereum 2.0’ı başlatmaktır.. Ethereum’un geliştirici ekosistemi de genişliyor, 250.000’den fazla aktif geliştiriciyle Consensys. Ethereum yatırımı söz konusu olduğunda böylesine güçlü bir destek kesinlikle bir avantajdır..

✅ Ethereum ademi merkeziyetçi:

Ethereum yatırımının belki de ana avantajlarından biri, merkezi olmayan yapısıdır. Yukarıda belirtildiği gibi, blockchain teknolojisi merkezi olmayan ve şeffaftır, başlangıçta geleneksel bankacılık sistemlerine bir alternatif sunmak için yaratılmıştır..

Ethereum ile ilgili ilginç bir gerçek şudur: Dünyaya yayılmış 15.791 düğüm ile aşırı kullanıcı yoğunluğu yok. Ethereum, insanların merkez bankaları veya üçüncü şahıslar olmadan anlaşma ve işlem yapmasına izin verdiği için, bu aynı zamanda kullanıcıların kısıtlayıcı düzenlemelerle, adil olmayan işlem ücretleriyle ve hatta dünya çapında sansürle başa çıkmasına yardımcı olabilir..

✅ Ethereum bir kripto para biriminden daha fazlasıdır:

Avantajlardan bahsederken, Ethereum’un bir kripto para biriminden daha fazlası olduğu gerçeğini vurgulamalıyız. Platform, Ethereum’a yatırım yapmanın temel avantajlarından biri olan akıllı sözleşmeleri, dApp’leri (veya bir blok zincirinde bulunan uygulamaları) ve çok sayıda Merkezi Olmayan Finans (DeFi) projesini destekler..

Bu nedenle, Ethereum farklı sektörlerde kullanılabilir (örneğin, oyun, ilaç ve enerji dağıtımı); sanatın, patentlerin, oylama geçmişinin, tıbbi kayıtların, kimlik doğrulamasının, kripto koleksiyonlarının ve diğer karmaşık anlaşmaların belirtilmesini teşvik edebilir.

✅ Ethereum daha fazla işletmeyi çekiyor:

Birçok büyük şirket, Ethereum’un gelişimini destekler. Ethereum Kurumsal İttifak Ethereum’u izleyen lider kuruluşlardan biri olmak. Üçüncü şahıslara olan ihtiyaç ortadan kalktıkça, gittikçe daha fazla yatırımcı Ethereum yatırımına giriyor.

Örneğin Ethereum ile ilgilenen ana figürlerden biri finans uzmanı Andreessen Horowitz’dir. Ayrıca, Ethereum’a yatırım yapmanın bir başka profesyoneli, Ethereum’un çok sayıda İlk Coin teklifini (ICO’lar) kolaylaştırmasıdır. ERC-20 tokenleri genellikle kaynak yaratma ve ICO’lar için standart olarak görülüyor. Bundan bahsedersek, Crypto Kitties’in – dijital sahipliği geliştirme fırsatı ile – dünyayı kasıp kavurduğu ve Tech Crunch’a göre 12 milyon dolarlık bir fon miktarına ulaştığı bir sır değil..

✅ Eter sınırlandırılmamış:

Bitcoin’in aksine, eter (ETH) sınırlı değildir ve pratik bir faydası vardır. İşlemler, kendi kendine yürütülen sözleşmelerle ve hızlı işlem süreleriyle birlikte gelir. İlginç bir şekilde, Vitalik, Ethereum’un yakında saniyede bir milyondan fazla işlemi işleyebileceğini söylediğinde. Ethereum’a yatırım yapmak büyük bir avantaj değil mi?

ETH’ye yatırım yapmaya hazır?

Ethereum’a Yatırım Yapmanın Eksileri

Ethereum'a yatırım yapmanın eksileri

Yatırımcıların bilmesi gereken bazı dezavantajlar var. Her yatırım gibi, paranızı Ethereum’a yatırmak risksiz değildir. İşte Ethereum’a yatırım yapmanın riskleri hakkında bilmeniz gerekenler.

❌ Ethereum ölçeklendirme ile mücadele ediyor:

Tek bir işlevi olan Bitcoin’in aksine, Ethereum bir defter, akıllı sözleşmeler için bir platform gibi davranır ve böylelikle hatalara, arızalara ve bilgisayar korsanlarına yol açabilir. Çok işlevli olması çekici bir özellik olsa da, bazı yatırımcılar sadece ETH’ye yatırım yapmaktan çekiniyor. Bunun da ötesinde, Ethereum’un daha fazla kripto para birimi yatırımcısını çekmek için ölçeklendirme ve ağ tıkanıklığı sorunları ile uğraşması gerekiyor.

Ethereum karmaşık bir programlama dili kullanır:

Ethereum tam Turing iken ve C ++, Python ve Java’ya benzer bir programlama dili kullanırken, Ethereum’un kendi dili Solidity’yi öğrenmek oldukça zor olabilir. Temel sorunlardan biri, yeni başlayanlar için uygun eğiticiler bulmanın kolay olmamasıdır. Burada Solidity’nin sadece bir programlama dili olmadığına dikkat etmeliyiz; aynı zamanda makine seviyesinde kodlar üretir ve Ethereum Sanal Makinesi için bir derleyici görevi görür.

❌ Eter daha çok gaza benzer:

Genellikle kripto altın olarak kabul edilen Bitcoin’in aksine, bazıları eterin daha çok akıllı sözleşmeleri yürütmek için kullanılan gaza benzediğini iddia ediyor. Bildiğimiz gibi, gaz ücretleri, bir işlemi gerçekleştirmek için gereken maliyetleri tanımlar. Bu tür eksik tahminler, bazı kripto para birimi yatırımcıları için büyük bir sorun olabilir.

❌ Ethereum’a yatırım yapmak riskli olabilir:

Tıpkı diğer kripto para birimlerinde olduğu gibi, Ethereum’a yatırım yapmak riskli olabilir. Kripto para birimleri oldukça değişken, kârları artırabilir, aynı zamanda birden fazla zararı da artırabilir. Ethereum fiyatları geçmişte birçok iniş ve çıkış yaşadı, bu da bazı yatırımcılar, özellikle de yeni başlayanlar için büyük bir dezavantaj olabilir. Ek olarak, Ethereum’un ücretleri de dalgalı, bu da sorunlu.

Ethereum İyi Bir Yatırım mı ve Ethereum’a Yatırım Yapmalısınız?

Yatırımların çoğu riske karşı ödül faktörüne indirgenir. Başka bir deyişle, Ethereum’a yatırım yapmanın potansiyel getirileri, risklerin olası sonuçlarından daha ağır basıyor mu??

Yenilikçi teknolojisi ve devasa pazar değeri sayesinde Ethereum’un büyük işletmeleri çekmeye devam etmesi şaşırtıcı değil. Üstelik Ethereum, bitcoin’den daha uygun fiyatlı olduğu için.

Sonunda, Ethereum’a yatırım yapmanın artıları, eksilerini aşıyor. Başka bir deyişle, Ethereum’un faydaları risklerinden çok daha ağır basıyor.

Basitçe söylemek gerekirse, Ethereum birçok potansiyel ödülü olan düşük riskli bir yatırımdır. Portföyünüze Ethereum eklemeyi düşünmeden önce mutlaka biraz araştırma yapmanız gereken bir şey.

Öyleyse gerçek Ethereum yatırım sorusu, gerçekten işe yarıyor mu? Zaman ve enerjiye yatırım yapmaya istekliysen, o zaman senin için iyi olabilir.

Ethereum yatırımı riskli olabilir – orada tonlarca rakip varken – gerçek şu ki Ethereum kripto para piyasasında devrim yarattı ve portföyünüzü çeşitlendirmenin harika bir yolu..

Son karar sana bağlı. Ethereum’a yatırım yapıp yapmamaya karar verecek tek kişi sizsiniz

Ethereum’a Ne Kadar Yatırım Yapılır?

Ethereum’a yatırım yapmanın avantajlarının çekici olduğunu düşünüyorsanız, “Ethereum’a ne kadar yatırım yapmalı?” Diye de sorabilirsiniz.

Ana olanlardan biri kurallar yatırım dünyasında sadece kaybetmeyi göze alabileceğiniz paraya yatırım yapmaktır.

İyi haber şu ki, bugün kripto para yatırımı oldukça erişilebilir durumda. 100 $ gibi düşük bir fiyatla işlem yapmaya başlayabilir ve Ethereum’un sadece bir kısmına yatırım yapabilirsiniz..

Örneğin eToro ile, kolayca ETH alıp satabilir ve 90’dan fazla kripto para birimi çiftinin CFD’lerini takas edebilirsiniz..

Ethereum Milyoner Yapıcı Olacak mı? | Sonuç

Ethereum'a yatırım yapmak

Bilmek isteyebilirsin Ethereum milyoner olacaksa.

zaten – Ethereum’un değeri, kıtlık fiyattaki büyümeyi teşvik etme eğiliminde olduğundan, muhtemelen daha da artacaktır. Ethereum fiyat tahminleri yapmak, kripto para piyasasındaki yüksek volatilite seviyeleri nedeniyle spekülatif olsa da, Ethereum yatırımını etkileyen faktörleri analiz etmeye çalışabiliriz..

Kripto para birimi yatırımını etkileyen ana faktörlerden ikisi, talep ve arz ve piyasa duyarlılığıdır. Ethereum söz konusu olduğunda, çoğu kişi bunun şimdiye kadarki bir numaralı altcoin olduğunu düşünüyor. Duyarlılık, artan teknolojik yenilikler ve projeler tarafından beslendi. DeFi uygulamalarındaki milyonlarca eterle, Ethereum’a olan talep de artmaya devam edebilir.. Örneğin Ethereum 2.0’ın piyasaya sürülmesi yeni yatırımcıları çekebilir ve yüksek talebe yol açabilir.

Ve tahmin et ne oldu! Uzmanlar geleceği hakkında olumlu. Örneğin Guru Simon Dedic, Ethereum’un coin başına 9.000 $ ‘a ulaşabileceğini iddia ediyor.

Yeterli eğitimle, bir servet kazanmak için zamanı geri çevirip token satışında ETH satın alamasak da, Ethereum’a yatırım yapmak potansiyel olarak zaman içinde karlı bir yatırım haline gelebilir.

Unutmayın, herhangi bir yatırım bazı riskler içerir. Bu nedenle, yalnızca karşılayabileceğiniz kadar yatırım yapın ve nihai bir karar vermeden önce olabildiğince çok araştırma yapın.

Artık Ethereum’a yatırım yapmanın artılarını ve eksilerini biliyorsunuz. ETH’ye yatırım yapmaya başlamak için yeterince ilham aldığınızı hissediyorsanız veya bu makale mevcut alım satım bilgilerinize bazı ekstra bilgiler sağladıysa, bunu bilmekten memnun olabilirsiniz. eToro 90’a kadar kripto varlıkları ve CFD’ler ile ticaret yapma yeteneği sağlar+ kripto para birimleri.

eToro – Hem Tüccarlar hem de Yatırımcılar İçin En İyi Kripto Para Birimi Platformu

eToro, sektörde uzun yıllardır güvenilirliğini kanıtlamıştır – denemenizi tavsiye ederiz.

Anahtar noktaları

  • Ethereum, kripto pazarındaki en popüler yatırım seçeneklerinden biridir. Bitcoin’den hemen sonra piyasa değerine göre ikinci sırada yer alıyor.
  • Ethereum’un ana avantajlarından biri, akıllı sözleşmeleri, DeFi uygulamalarını ve çeşitli belirteçleri destekleyen yenilikçi teknolojisidir..
  • Ethereum, finansın çok ötesinde farklı sektörlerde kullanılabilir, ilaç, oylama ve oyun dahil.
  • Ethereum’un dünyada devrim yarattığı gerçeğini inkar edemeyecek olsak da, daha alması gereken uzun bir yolu var. Kripto meraklılarının ve yatırımcıların bu yıl beklediği ana olaylardan biri, Proof of Stake’e odaklanacak olan Ethereum 2.0’ın piyasaya sürülmesi..
  • Hiç kimse Ethereum’un geleceğini tahmin edemese ve Ethereum’un iyi bir yatırım olacağını garanti edemese de, birçok finans uzmanı büyümesi konusunda olumlu..
  • Ethereum, birçok potansiyel ödülü olan düşük riskli bir yatırımdır.

Makalemizi beğendiyseniz Ethereum’a Yatırım Yapmanın Artıları ve Eksileri, Milyoner Yapıcı Olacak lütfen Ethereum’a yatırım yapmakla ilgilenebilecek herkesle paylaşın.

Kaçırmayın:

2021’de En İyi 10 Kripto Para Birimi Ne Patlayacak??

İngiltere’deki En Popüler Kripto Para Birimleri

Ethereum VS. Dalgalanma: Portföyünüzde Hangisi Olmalı??

ABD’deki En Popüler Kripto Para Birimleri

Sorumluluk Reddi: Kripto para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında ve Geçmiş performans gelecekteki sonuçların göstergesi değil.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector