2021’de Ethereum’a yatırım yapmak için analitik bir rehber

Ethereum ETH fiyatı 2021’de nereye gidecek?

2021’de Ethereum fiyatına ne olacak? Geleneksel yatırımcıların kripto para birimi fiyatlarını neyin yönlendirdiğini anlamak biraz zordu..

Hisse senetleri veya tahviller gibi geleneksel varlıklar hakkında konuştuğumuzda, fiyatlarının örneğin enflasyon veya hükümet düzenlemeleri gibi ekonomik faktörlerden kaynaklandığını zaten biliyoruz..

Ancak kripto para birimleri söz konusu olduğunda işler biraz farklıdır. Fiyatlarını ne yönlendiriyor? Uçucu bir yapıya sahip oldukları biliniyor, bu da fiyatlarının sık sık yükselip düştüğü anlamına geliyor. Ama bunun olmasına ne sebep oluyor?

Ethereum’u hızlı ve kolay bir şekilde satın almak istiyorsanız, % 0 komisyon, kontrol et eToro Borsası!

Ancak, Ethereum fiyatını gerçekten etkileyen şey?

Ethereum fiyatını en çok etkileyen üç ana faktör vardır:

1. Merkezi olmayan finans

2. Ethereum 2.0’ın piyasaya sürülmesi – “Serenity”

3. Bitcoin ile Korelasyon

Burada Trading Education’da bu faktörleri analiz ettik ve aşağıda bulduklarımıza değindik..


Ayrıntılı bir Ethereum fiyat tahminini okumak istiyorsanız, bu makaleye bir göz atın..

Neden Ethereum?

Yatırımcılar neden Ethereum’a yatırım yapmayı düşünmeli? Ethereum’u bu kadar benzersiz yapan nedir? Ethereum, Bitcoin’den sonra en büyük ikinci kripto para birimidir ve merkezi olmayan uygulamalar veya sözde DApp’ler için tasarlanmıştır. Ethereum akıllı sözleşmelere sahiptir ve dünyada en çok kullanılan blok zinciridir..

Bir kripto para birimi araştırmacısı ve programcısı Vitalik Buterin tarafından 30 Temmuz 2015’te bulundu..

eth fiyat tablosu

Ethereum tüm zamanların fiyat hareketleri. Kaynak: Coinmarketcap.

Yıllar boyunca Ethereum, istikrarlı ve güvenli bir kripto para birimi olarak itibarını inşa etti ve fiyatlarda sert artışlar ve düşüşlerle değişken olduğunu kanıtladı. Böylece Ethereum, yatırımcılara kar elde etme şansı verdi. Son zamanlarda, Ethereum muazzam bir büyüme gösterdi, daha fazla yatırımcı çekti ve daha fazla ün kazandı..

Yatırım yapmayı düşünür müsün Ethereum ETH?

Ethereum Fiyatını Yönlendiren Nedir??

Bir Ethereum bloğunun tamamlanması yaklaşık 15 saniye sürerken, Bitcoin’in bir bloğu tamamlaması 10 dakika sürer. Bu nedenle, Ethereum’un Bitcoin’den çok daha hızlı büyüdüğü açıktır..

Şu anda dolaşımda olan 112.503.417,62 Ether var ve 21 milyon BTC’yi aşan Bitcoin’in aksine, Ethereum’un toplam arzı sabit değil, yani kimse orada maksimumda kaç Ether olacağını tam olarak bilemeyecek..

Ancak Ethereum fiyatını etkileyen faktörler nelerdir??

2021’de Ethereum fiyatını 3 faktör belirleyecek

Faktör 1: Merkezi olmayan finans

Merkezi olmayan finans, finansın geleceği gibi görünüyor. Ethereum, Defi ile eş anlamlıdır çünkü merkezi olmayan finans sektöründe birçok kripto para birimine güç sağlar. Ethereum, bazıları en büyük 100 kripto para biriminin bir parçası olan 200.000’den fazla ERC tokenine ev sahipliği yapıyor. Bu kripto para birimlerinin çoğu Defi alanında aktiftir. Defi büyüdükçe, talep ne kadar fazla olursa, o kadar değerli ve Ethereum’un fiyatı da o kadar artacaktır..

defi toplam değeri

Merkezi Olmayan Finansmanda kilitlenen toplam değer, Ağustos 2020’den itibaren önemli ölçüde artmıştır. Kaynak: Defipulse.

Merkezi olmayan finans, geleneksel merkezi finans yöntemiyle gerçek bir rakip olacak gibi görünüyor ve Ethereum bunda çok önemli bir rol oynuyor, böylece yatırımcıları çekiyor ve fiyatın artmasına neden oluyor..

Faktör 2: Ethereum 2.0’ın piyasaya sürülmesi – “Serenity”

Durum şu anda olduğu gibi, Ethereum işlem başına 22,65 kWh elektrik harcıyor, bu da yıl içinde bir bütün olarak sayıldığında çok fazla. Bunun nedeni, Ethereum’un şu anda madencilerin işlemleri doğrulamak ve böylece blok zincirine entegre etmek için karmaşık bilgisayar sistemleri kullanması gereken iş kanıtı algoritmasını (PoW) kullanmasıdır..

Bu yöntem, daha önce de belirtildiği gibi çok fazla enerji gerektirir. Bu nedenle 1 Aralık 2020’de piyasaya sürülmesi beklenen Ethereum 2.0’ın oluşturulmasına karar verildi..

Ethereum 2.0 araştırmacısı Justin Drake, Ethereum 2.0’ın lansmanını duyurdu Twitter.

Ethereum 2.0 veya başka bir şekilde Eth2 olarak adlandırılır veya "Huzur" kullanıcıların sahip olabileceği Proof of Stake algoritması (PoS) sistemini kullanacaktır. "bahis" işlemlerini doğrulamak için kripto para birimi teminatı. Bu, Ethereum’un şu anda kullandığı iş kanıtı (PoW) algoritmasından çok daha verimli ve daha hızlı bir yoldur..

Bu nedenle, Ethereum 2.0, Ethereum ağının hızını, üretkenliğini ve ölçeklenebilirliğini artırmayı amaçlayan acil bir Ethereum yükseltmesi olacaktır..

Ancak Ethereum 2.0, Ethereum’un fiyatını nasıl etkileyecek??

Birçok kripto para birimi meraklısı, Ethereum 2.0 piyasaya sürüldüğünde Ethereum’un fiyatının artacağına inanıyor..

Nifty Orchard’ın kurucusu ve Ethereum London organizatörü Jamie Anson, “Ateşli silah patlayacak” dedi. Şifreyi çöz Ethereum 2.0 lansmanının kriptodaki etkisi sorulduğunda.

“Ethereum, katman-2 teknolojisi veya ETH 2.0 aracılığıyla ölçeklenebilirliğe sahip olduktan sonra tüm sorular yanıtlanır”, ayrıca ekledi.

Ethereum 2.0 ile, Anson’a göre daha fazla kullanım getirecek olan daha fazla dikkat ve ölçeklenebilirlik olacak..

“ETH 2.0 ve toplamalar birlikte çalıştığında, saniyede 100.000 işlem kapasitesi olacak. Bu, gelecek bir milyar insan için tamamen sorunsuz bir deneyim anlamına gelecektir, “dedi Anson.

Bazıları için Ethereum 2.0’ın piyasaya sürülmesi, Ethereum’un fiyatını doğrudan etkileyecek.

Blocknative CEO’su Matt Cutler, Decrypt için konuşurken, “Bunun ETH’nin fiyatı üzerinde uzun vadeli bir yükseliş etkisi olacak – kripto varlık değerlemelerinin bir parçası olan kısa vadeli oynaklığa rağmen,” dedi..

Yatırım yapmaya hazır Ethereum ETH?

Faktör 3: Bitcoin ile Korelasyon

Tarihsel olarak Ethereum, Bitcoin ile ilişkilendirilmiştir. İki varlık birbiriyle ilişkilendirildiğinde, fiyatlarının da benzer şekilde hareket ettiği anlamına gelir. Yani Bitcoin fiyatının yükseldiği anlarda Ethereum’un fiyatı da yükseliyor. Aynı şey Bitcoin fiyatı düştüğünde de olur, Ethereum takip eder.

Cryptowatch’dan alınan verilere göre, Ethereum’un şu anda Bitcoin ile olan korelasyonu, diğer altcoinler arasında en yüksek olan 78 seviyesinde duruyor..

ethereum korelasyonları

Ethereum, Bitcoin ile en yüksek korelasyonlu altcoin’dir. Kaynak: Cryptowatch.

Ethereum’un Bitcoin ile korelasyonu Temmuz 2020’de 0,95’ti. Gördüğümüz gibi, ani kısa vadeli olarak 78’e düşüş yaşansa da Ethereum, Bitcoin ile yüksek oranda ilişkilendirilmeye devam ediyor ve bu korelasyondan yararlanmaya devam ediyor..

2021’de Ethereum’a Nasıl Yatırım Yapılır?

Ethereum’un üç temel itici gücü 2021 için bir şeyi tahmin ediyor: Ethereum’un fiyatı Defi’nin başarısına ve Ethereum 2.0’ın piyasaya sürülmesine bağlı olacak..

10 Ocak 2018’de Ethereum, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.412 dolara ulaştı. Bundan sonra fiyatı düştü, sonra madalyonun sert fiyat artışları yaşamaya başladığı 2020 yılına kadar değildi..

Aslında 2020, Ethereum için şimdiye kadar harika bir yıl oldu. Madeni para, Şubat ayında 279 $ ‘a ulaşmak için 127.41 $ değeriyle yıla biraz yavaş girdi. Vitalik Buterin, Ethereum 2.0’ın piyasaya sürüleceğini açıkladığında, fiyat yükselmeye başladı ve 500 dolarlık direnci kırdı. Şu anda Ethereum’un fiyatı 506,78 dolarda duruyor..

Ethereum hangi yolu izleyecek? 2021’de Ethereum’un fiyatı ne kadar olabilir?

Kripto uzmanı Ivan On Tech “ETH birkaç hafta içinde 1000 dolara, ardından 5000 dolara çıkacak” tweet attı Kasım 22d, 2020.

Ethereum’un 2021’de 5000 $ fiyatına ulaşma ihtimali ne kadar??

Ivan on Tech bir şeyleri büyütüyor mu, yoksa Ethereum’un gerçekten 5000’e çıkması mümkün mü??

Durumu daha iyi anlamak için kripto patlamasının meydana geldiği 2017 ile karşılaştırmamız gerekiyor. O sırada, Bitcoin halving, 2016’da, yani bir önceki yıl yarılanmanın gerçekleştiği ve etkisi ertesi yıl hemen fark edildiği için 2017’de kripto para birimlerine destek verdi..

Ethereum’un 2017’de dramatik bir şekilde büyüyen ve Ocak 2018’de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı kripto patlaması sırasında nasıl tepki verdiğini düşünürsek, şu anda uzmanlara göre 2017 ile benzer bir konumda olduğumuz için 2021’de de benzer bir şey olabilir..

Şimdi, Bitcoin halving 11 Mayıs 2020’de gerçekleşti ve kripto para birimlerinin fiyatı üzerindeki gerçek etki şimdiden fark edilmeye başlandı, ancak uzmanlara göre en büyük etki 2021’de fark edilecek..

Bu nedenle, Ethereum ve Bitcoin ilişkilendirildiği için, Ivan on Tech haklı olabilir ve Ethereum’un 2021’de 5000 $ ‘a ulaştığına şahit olabiliriz! Ethereum ve Bitcoin, 2021’de birlikte fiyatta büyük ölçüde artacak.

Bu aslında mümkün çünkü Ethereum’un nasıl şaşırtılacağını bildiğini unutmayalım. Geçmişte, Ethereum sadece üç yılda coin başına 0.25 $ ‘dan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.400 $’ a yükseldi..

Buna Ethereum 2.0’ın piyasaya sürüldüğü gerçeğini ve artan Defi talebiyle ilgili beklentileri ekleyin, o zaman Ethereum’un geri durmak için bir nedeni kalmadı.!

2021 Ötesi Ethereum Fiyatı

Büyük olasılıkla, Ethereum’un fiyatı büyük olasılıkla Defi’ye olan talep miktarından etkilenecektir. Defi ne kadar büyüyebilir ve destek alabilir??

Destek varsa, Ethereum büyüyecek. Ethereum 2.0’ın piyasaya sürülmesinin de bir etkisi olacak. Ethereum 2.0, mevcut Ethereum’u başarılı bir şekilde ve iddia edildiği gibi yükseltir ve yükseltirse, Ethereum’un fiyatının artmaması için hiçbir neden yoktur..

Primexbt, “Üçlü dip tamamlandığında ve Ethereum tüm zamanların en yüksek seviyesini çıkardığında, 2025 yılı sonundan önce ETH başına 35.000 $ ‘ın üzerinde fiyatlara ulaşabilir”, diyor..

Ethereum Şu Anda İyi Bir Yatırım mı?

Evet! Yukarıda bahsedilen gerçeklerden Ethereum’un geleceği çok parlak. Ethereum, uzun veya kısa pozisyonda fiyat dalgalanmalarından yararlanabilen yatırımcılar için öncelikle mükemmel bir varlıktır..

Ethereum, yatırımcılara geçmişte düşük fiyatlara sahipken yatırım yapma fırsatı verdi. Bu, en iyi aşağıdaki tabloda detaylandırılmıştır..

Ethereum, tarihi boyunca gösterilen yıllık düşükler: Kaynak: Capital.com.

Bu fiyatlardan sonra Ethereum’un% 1000’e kadar yükseldiğini biliyor ve böylece yatırımcılara kar için büyük fırsatlar sunuyor..

Defi’nin çok fazla potansiyele sahip olduğunu bilerek ve Ethereum’un uzman öngörülerini ve geçmişini göz önünde bulundurarak, Ethereum’un iyi bir yatırım olduğu sonucuna varabiliriz. Dahası, Ethereum kripto para topluluğundan çok fazla destek ve sevgi kazanıyor.

Yine de, Ethereum’a yatırım yapın veya herhangi bir varlık çok riskli ne yaptığınızı bilmiyorsanız ve özellikle belirsiz zamanlarda. Hiçbir yatırım risksiz olmasa da, Ethereum’a yatırım yapmak önümüzdeki yıllarda iyi bir getiri sağlayabilir. İster Ethereum yatırımında yeni olun, ister yatırımınızdan en iyi şekilde nasıl yararlanacağınızı merak ediyor olun, ethereum’a yatırım yapmadan önce neleri bilmeniz gerektiğini anlamak, kritik.

Ethereum’a Yatırım Yapmayı Öğrenin

Yatırım yapmak veya ticaret yapmak karmaşık ve öğrenmesi zor bir şey gibi görünebilir, ancak aslında çok kolay öğrenilebilirler. Bu, Trading Education’daki hedefimizdir. Alım satımı sizin için basitleştirmeye ve ticarette başarılı olmanız için sizi en iyi bilgi ve becerilerle hazırlamaya çalışıyoruz.

Trading Education, öğrencilerini kripto ticareti, forex ticareti ve hisse senedi ticareti için tam bir tutku ile hazırlayan bir ticaret ve yatırım akademisidir..

İşimizin ne kadar ciddi olduğunu daha iyi anlamak için, ticaret alanında önde gelen yazarların ve uzun yıllara dayanan deneyime sahip yatırımcıların rehberleri, analizleri ve fiyat tahminleri dahil olmak üzere bol makale sektörüne bir göz atın..

En başarılı yatırımcılar, en iyi hazırlanmış olanlardır. Ticaret Eğitimine katılırsanız, büyük bir ticaret topluluğunun parçası olacaksınız. Kurslarımıza göz atın ve burada Trading Education’da geniş ticaret ve yatırım topluluğuna katılın.

Neden eToro ile Ethereum’a Yatırım Yapmalısınız??

Gibi bir platform kullandığınızda ticaret daha da kolaylaşır eToro.

EToro’da kullanıcılar, en iyi Ethereum tüccarlarını ve profesyonel yatırımcıları, CopyTrader ™ işlevi. Risk puanı ve çok daha fazlası dahil olmak üzere her kullanıcının performansı şeffaf bir şekilde görüntülenir. Bazı en iyi eToro kripto tüccarları tutarlı getiri gösterdi ve tekrar tekrar karşılaştırma endekslerini geçti.

Artık 2021’de Ethereum fiyatını hangi faktörlerin etkileyebileceğini biliyorsunuz. Ethereum ticareti yapmaya başlamak için ilham alıyorsanız veya bu makale mevcut alım satım bilgilerinize bazı ekstra bilgiler sağladıysa, etoro’nun şu beceriyi sağladığını bilmekten memnun olabilirsiniz Kripto varlıkları ve CFD’ler ile ticaret 90+ kripto para birimi.

eToro -% 0 Komisyonla Ethereum Satın Alın

eToro, kripto endüstrisinde uzun yıllar boyunca güvenilir olduklarını kanıtladı – onları denemenizi öneririz.

Anahtar noktaları

  • Ethereum, Bitcoin’den sonra en büyük ikinci kripto para birimidir ve merkezi olmayan uygulamalar veya sözde dAaps için tasarlanmıştır..
  • Ethereum fiyatını en çok etkileyen üç ana faktör vardır; merkezi olmayan finans, Ethereum 2.0 lansmanı – “Serenity” ve Bitcoin ile korelasyon.
  • Ethereum, bazıları en büyük 100 kripto para biriminin bir parçası olan 200.000’den fazla ERC tokenine ev sahipliği yapıyor..
  • Merkezi olmayan finans büyüdükçe, Defi’ye olan talep ne kadar fazla olursa, o kadar değerlidir ve sonuç olarak Ethereum’un fiyatı artacaktır..
  • Ethereum 2.0, Ethereum ağının hızını, üretkenliğini ve ölçeklenebilirliğini artırmayı amaçlayan anında bir Ethereum yükseltmesi olacak.
  • Ethereum 2.0 ile daha fazla dikkat ve ölçeklenebilirlik olacak, bu da daha fazla kullanım getirecek ve sonuç olarak Ethereum fiyatının artmasına neden olacak..
  • Ethereum, Bitcoin ile yüksek oranda ilişkilendirilmeye devam ediyor ve bu korelasyondan yararlanmaya devam ediyor.
  • Ethereum, kripto para birimi uzmanı Ivan on Tech’e göre birkaç hafta içinde 1000 dolara ve ardından 5000 dolara çıkabilir..
  • Primexbt’e göre Ethereum, 2025 yılı sonundan önce ETH başına 35.000 $ ‘ın üzerinde fiyatlara ulaşabilir..
  • Defi’ye olan talep, Ethereum 2.0’ın piyasaya sürülmesi ve uzmanların fiyat artışı tahminleri göz önüne alındığında, Ethereum şu anda iyi bir yatırım olarak görülüyor..

İster Ethereum ister diğer kripto para birimleriyle başlamak isteseniz de, bu makalenin size kripto ticareti kariyerinize başlamanız için bilgi ve cesaret vermesini umuyoruz..

Veya zaten deneyime sahip bir tüccarsanız, bu makalenin kripto alım satım bilgilerinize daha fazlasını kattığını umuyoruz..

Sorumluluk Reddi: Kripto para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector