Ethereum, ERC-20 Jetonları ile Kripto’ya hükmediyor

ERC-20 jetonlarını duydunuz mu? Yapmalıydın! Her yerdeler ve bunun sebebi Ethereum.

Aslında çok yaygındırlar, büyük bir olasılıkla, büyük bir olasılıkla, altcoin birkaç yıl önce gerçekleşen patlama.

Kısacası, kripto para oluşturmayı çok kolaylaştırıyorlar ve Ethereum blok zincirinde barındırıldıkları için Ethereum için büyük bir avantajdır. Ama elbette tamamen mükemmel değiller.

Bu yazıda, Ethereum’un ERC-20 tokenleri ile kripto para birimi gelişimini gizlice nasıl domine ettiğini ve bunun Ethereum sahipleri için neden büyük paralar anlamına gelebileceğini inceleyeceğiz..

Bir profesyonel gibi kripto para ticareti yapmayı öğrenmek ister misiniz? Bizimkini al kripto para kursu!

Ethereum’un Büyük Planları Var

Bildiğiniz gibi Ethereum ile her şey Bitcoin’e alternatif olmakla ilgili değil. İtibari parayı düşürmekten çok daha büyük hedefleri var.

Ethereum muazzam zirveleri ve çukurları ile Bitcoin kadar ticaret yapmak için heyecan verici olmayabilir., Ethereum daha iyi bir uzun vadeli yatırım olabilir.

Neden?

Doğrusu, dünyaya Bitcoin’den çok daha fazlasını sunacak.

Birçok kişi Ethereum’u akıllı sözleşmeler ve dApp’ler ile ilişkilendirir ancak diğer kripto para birimlerini kendi blok zincirinde barındırma yeteneğini unutur..

Evet bu doğru. Ethereum, Ethereum blok zincirindeki tek kripto para birimi değil, aslında tonlarca var. Bu diğer belirteçlerin çoğunun adı ERC-20 jetonları.

Kimse bakmıyorken, Ethereum farklı kripto para birimleri yaratmak için bir merkez haline geldi ve bu da Ethereum’u tutması için oldukça umut verici bir kripto para birimi haline getiriyor..


Etoro ile şimdi Ethereum ticareti yapın

ERC-20 Jetonu Nedir?

ERC-20 jetonu, Ethereum

Ethereum, kripto para yaratmanın annesi gibidir. Ethereum, ERC-20 belirtecinin yaratılmasıyla, kripto para birimini çok kolay hale getirdiği için muhtemelen altcoinlerde artışa neden oldu..

ERC-20 jetonları, kripto para birimi geliştirme standardıdır. Bir geliştiricinin bir kripto para birimi kurması ve başlaması için ihtiyaç duyduğu hemen hemen her şeyi sunarlar.

Bugün olduğu tahmin ediliyor yaklaşık 200.000 farklı ERC-20 jetonu var dolaşımda.

Yine de, bunların hepsinin teknik olarak kripto para birimleri olarak kabul edilmediğini belirtmek gerekir. Bu belirteçler çok çeşitli hizmetler için kullanılabilir.

ERC-20 tokenlerini tanımlayan en önemli şeylerden biri şudur: kendi blok zincirlerine sahip değiller; hepsi Ethereum blok zincirinin üstünde çalışıyor.

Bu, bir kripto para birimi için fikirleri olan ancak bunun için kendi blok zincirlerini oluşturacak kaynakları olmayan geliştiriciler için harika..

Sonuçta çok iş var! Başarmak için yola çıktığınızı bile unutabilirsiniz..

Ayrıca, elbette, daha sonraki bir aşamada Ethereum blok zincirinden uzaklaşmak için tamamen özgürdürler, ki bazıları bunu zaten başardı (biraz sonra daha fazlası!).

Ethereum, tacı asla en iyi kripto para birimi olarak almasa bile, bir başka kripto para biriminin yükselişini sağlayabilir..

ERC-20 tokenlerinin avantajları

ERC-20 tokenleri, Ethereum’un tüm avantajlarından yararlanır, ancak Ethereum blok zincirini kullanma kurallarına uydukları sürece belirli bir bağımsızlığa sahiptir..

ERC-20 tokenlerinin belki de en büyük avantajlarından biri farklı kripto para birimleri arasında rekabeti teşvik eden kripto para birimi oluşturmayı kolaylaştırırlar.

Teorik olarak, bu, farklı sorunlara daha fazla yaratıcılık ve yaratıcı yaklaşımlara yol açacaktır. Uzun vadede, daha uyarlanabilir kripto para birimleri, yetişemeyenleri geride bırakacaktır..

Bunun da ötesinde, kripto para birimi geliştiricileri, bir madeni para (ve blok zinciri) ve temel bakımla ilgili konulardan ziyade fikirlerine daha fazla odaklanabilirler..

Kendi tokenlerini oluşturmak isteyenler için hazır dokümantasyon da büyük bir artı ve geliştirme sürecini de hızlandırıyor.

Ve bir kripto para birimi tüccarının bakış açısından, ERC-20 tokenleri ticarete daha çekici gelebilir çünkü Ethereum’un nasıl çalıştığını anlarlarsa, ERC-20 tokenlerinin nasıl çalıştığını da iyi bir şekilde anlayacaklardır..

Bu, araştırma sürecini daha kolay ve daha hızlı hale getirir. Kripto para tüccarlarının yepyeni bir teknoloji öğrenmesine gerek yok bir ERC-20 jetonuyla karşılaştıklarında.

ERC-20 token alım satımının bir diğer büyük bonusu, halka açık olan Ethereum blok zincirinde barındırıldıkları için onları açıp onlara bakabilmenizdir..

Doğru teknik bilgi ile, nasıl çalıştıklarını tam olarak anlayabilir ve herhangi bir sinsi sürprizle karşılaşmazsınız. Artı, kötü kodlanmışlarsa, onları görmezden gelebilirsiniz..

Ethereum blok zincirinde saklanmak yok. ERC-20 tokenları süper şeffaftır.

ERC-20 jetonları, Ethereum adresleri tarafından da gönderilebilir ve alınabilir, bu, çok daha geniş bir kullanıcı tabanı tarafından kabul edilmelerini sağlar.

Bu, birçok altcoinin ilk başladığında yaşadığı bir sorunun üstesinden gelir; kripto para biriminin depolanması için kendi cüzdanlarını oluşturmaları veya cüzdan sağlayıcılarını bunları kabul etmeye ikna etmeleri gerekir..

Ve son olarak, Ethereum için büyük bir avantaj, tüm bunların ERC-20 kripto para birimleri işlem yapmak için Ethereum gazı kullanmak zorunda.

Gaz bir ücrettir İşlemcilerin işlemlerinin doğrulanması için ödeme yapması gerekir.

Bu, Ethereum için harikadır çünkü insanlar Ethereum ticareti yapmadığı veya işlem yapmadığı zamanlarda bile kripto para birimlerinin hareket etmeye devam ettiği anlamına gelir..

Aynı blok zincirindeki diğer kriptolar, işlem hacmi için mükemmel olan akışkan tutmaya yardımcı olur. Ayrıca, bir ERC-20 tokeni başarılı olursa, bu başarı Ethereum’a da düşecektir..

Tanınmış ERC-20 tokenları

Ethereum blok zinciri

Bunu öğrenmen şaşırtabilir Bugün en iyi bilinen kripto para birimlerinden bazıları ERC-20 tokenlarıdır veya Ethereum blok zincirinden ayrılmadan önce ERC-20 tokenleri olarak başladı.

ERC-20 belirteci olarak başlayan belki de en bilinen kripto para birimi Tron’dur..

Daha yakın zamanda Tron, Ethereum’un blok zincirinden kendi blok zincirine başarıyla geçmeyi başardı, genellikle “ana ağ” olarak anılır.

Bu inanılmaz bir başarı öyküsü ve tokenların Ethereum blok zincirinden çıkabileceğini gösterirken, Tron topluluğunun Ethereum’dan ana ağa geçiş yapmasını sağlamak zorunda kaldı..

İlginç bir şekilde, Tron’un geliştiricisinin, ana ağa geçişlerinin onları Ethereum’dan 400 kat daha hızlı yapacağını iddia etmesi! Bu büyük bir iddia ve bunun doğru olup olmadığını görmemiz biraz zaman alacak.

Kripto para dünyasında yükselen bir başka yıldız ERC-20 jetonu Zincir bağlantı, kehanetlerin kullanımıyla akıllı sözleşmelerin kralı olmayı hedefleyen.

Chainlink daha başarılı hale geldikçe, Ethereum’u Tron’un yaptığı gibi bırakabilir, ancak bazıları büyümek için mükemmel bir noktada olduğunu iddia edebilir – akıllı sözleşmelerin doğduğu yer, Ethereum.

Binance Coin oldukça başarılı başka bir ERC-20 belirtecidir ve Binance Borsasında bir yardımcı program belirteci olarak kullanılır. Kullanıcılar, kripto para birimi alım satımları için kullanırken indirim alabilirler.

Muhtemelen Binance Coin, Tron’dan bile daha başarılı. Şu anda Binance Coin, CoinMarketCap’te piyasa değeri açısından en büyük 8. kripto para birimidir..

Diğer ERC-20 tokenleri şunları içerir:

  • BAT (Temel Dikkat Simgesi). Kullanıcılara reklamları izlemeleri için ödeme yapan bir reklam jetonu.
  • HuobiToken. Huobi kripto para borsasında kullanılabilecek bir jeton.
  • TrueUSD. Tether’e benzer şekilde ABD dolarının değerine bağlı bir stabilcoin.

Ancak bu jetonlar, bugün piyasadakilerin yalnızca yüzeyini çiziyor.

ERC-20 tokenleri nasıl oluşturulur??

ERC-20 tokenleri oluşturmak nispeten basit bir süreçtir. Bununla birlikte, Ethereum ve onun programlama dili Solidity hakkında iyi bir teknik anlayış gerektirir (bu yüzden belki herkes için değil, henüz!).

Yeni bir ERC-20 jetonu oluşturmak için, bir kullanıcının Ethereum blok zincirinde akıllı bir sözleşme başlatması gerekir.. Bu sözleşme daha sonra yeni token oluşturmaktan ve işlemlerin işlenmesinden sorumludur..

Ek olarak, aynı zamanda herkesin bakiyesini de takip eden bir defter görevi görür..

Dezavantajlar

Ethereum blok zinciri üzerinde çalışmakla ilgili her şey harika değil. Bazı kripto para birimlerinin sonsuza kadar Ethereum’un kanadı altında kalmak istememesinin birçok nedeni var..

Her şeyden önce, Ethereum’un uyguladığı değişiklikleri beğenmeyebilirler. Ethereum blok zincirini güncellediğinde, bu değişiklikler her ERC-20 belirtecinin yararına olmayabilir..

Bunun da ötesinde, Ethereum’un ağına ve kaynaklarına çok fazla bel bağlayabilirler; bu, Ethereum’a bir hükümetin kapatılması veya büyük ölçekli bir hack gibi bir şey olması durumunda sorun olabilir..

Ama belki daha da önemlisi, ERC-20 tokenleri bir endüstri standardı olarak görülürken, birçok hata dahil olmak üzere nasıl çalıştıklarıyla ilgili sorunlar.

En sinir bozucu hatalardan biri, bir sözleşmeye gönderildiğinde jetonların yanlışlıkla imha edilmesine neden olur. Sözde, bu tür sorunlar nedeniyle 70.000 $ ‘a kadar değer kaybedildi..

Ethereum, bu sorunu çözmesi gereken ERC-223 adında başka bir jeton yayınladı, ancak şu ana kadar ERC-20 jetonları kadar popüler olmadı..

Bazı kullanıcıların bir başka dezavantajı, bir ERC-20 jetonuyla her işlem yapmak istediğinizde Ethereum’u gaz olarak kullanmak zorunda kalmasıdır..

Zamanla bu pahalı olabilir, özellikle Ethereum’un fiyatı yükseliyorsa ve bazı tüccarlar için bu sadece gereksiz bir adımdır..

Ethereum hala iş kanıtı konusunda takılıp kalıyor

Belki de bazı kripto para birimi geliştiricileri için en büyük dezavantajlardan biri, Ethereum hala bir işin kanıtı algoritma, tıpkı Bitcoin gibi.

İş kanıtı bir süredir modası geçmiş durumda ve birçok yeni kripto para birimi bunun yerine hissenin kanıtını kullanmak üzere tasarlandı, çoğu kişi bunun daha adil ve daha verimli olduğuna inanıyor..

Bununla birlikte, iyi bilinmektedir ki Ethereum, iş kanıtı’ndan hisse kanıtı aşamasına geçmeyi planlıyor, bu muhtemelen 2020 veya 2021’de gerçekleşecek.

Değişikliği başarılı bir şekilde yaparlarsa, bu sadece Ethereum için değil, diğer tüm ERC-20 tokenleri için de büyük bir destek olabilir.

Zaten yeterince kripto para yok mu?

kripto para birimleri, ethereum

Diğerleri, kripto para oluşturmayı bu kadar kolay hale getirmenin amacını sorgulayabilir. Sonunda, her şeyin belirtilmesi gerekiyor mu? Her kripto para birimi yaratılmaya değer mi?

İlginç bir şekilde, birçok ERC-20 kripto para birimi değerlerinin% 90’ını kaybetti ve geri dönüş yapmak için mücadele etti. Yani, kripto para tüccarları hala dikkatli olmalı.

Bu kadar çok sayıda ERC-20 token seçimi, aralarında ayrım yapmakta zorlanabilecek bazı tüccarlar için de rahatsız edici olabilir..

Aslında, birçok simgenin benzer şeyleri başarmaya çalıştığı çok doğrudur..

Etoro ile şimdi Ethereum ticareti yapın

Anahtar noktaları

Bu makaleden bir şey hatırlıyorsanız, bu önemli noktaları yapın.

  • ERC-20 jetonu, Ethereum blok zincirinde oluşturulan bir jetondur.. Geliştiriciler için, sıfırdan jeton oluşturmaktan çok daha kolaydır.
  • Cüzdanlar ve Ethereum’u da kabul eden diğer hizmetler tarafından kolayca benimsenir. Bu, yeni kullanıcılar ve tüccarlar tarafından benimsenme sürecini hızlandırır.
  • Bugün en iyi kripto para birimlerinden bazıları ERC-20 jetonlarıdır. Bunlara Binance Coin, BAT, HuobiToken ve TrueUSD dahildir.
  • ERC-20 tokenları mükemmel değil. Hala hatalardan muzdaripler ve Ethereum’un kodu tarafından kısıtlanıyorlar, bu da bazıları için sorun olabilir.

Kripto para birimi ticareti kursumuzla kripto para ticareti yapmayı öğrenin

Diğer kripto para birimleri ve bunların nasıl takas edileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Ardından kripto para birimi ticaret kursumuza kaydolun!

Neden Seçmelisiniz Etoro Ethereum ticareti yapmak

Artık Ethereum’un neden ERC-20 Token ile Crypto’ya hakim olduğunu biliyorsunuz. Ethereum ticareti yapmaya başlamak için ilham alıyorsanız veya bu makale mevcut alım satım bilgilerinize biraz daha fazla fikir verdiyse, etoro’nun Crypto varlıkları ve CFD’lerle işlem yapma olanağı sağladığını bilmekten memnun olabilirsiniz. 90+ kripto para birimi.

Ethereum Dominates Crypto with ERC-20 Tokens okumaktan keyif aldıysanız Ticaret Eğitimi, lütfen beğenin ve ilginizi çekebileceğini düşündüğünüz bir başkasıyla paylaşın.

Sorumluluk Reddi: Kripto para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında

İşlem analizi, koşullar zaman içinde değişebileceğinden, mevcut veya gelecekteki herhangi bir performans için güvenilir bir gösterge değildir. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce, bağımsız finansal danışmanlardan tavsiye almalısınız..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector