• Kripto Araştırma Raporu, Ethereum fiyatının 2021’de 1.650 dolara ulaşacağını tahmin etti.
 • James Todaro’ya göre, Ethereum yükselecek ve sonunda 9.000 $ ‘lık bir fiyat noktasına ulaşacak. ETH’nin potansiyel olarak 1 trilyon dolarlık bir piyasa değerine kadar ölçekleneceğine inanıyor..
 • Uzun Tahmin, 2021 sonunda Ethereum fiyat tahmininin 2.449 dolar olacağını öngördü..
 • Coin Fiyat Tahmini, Ethereum fiyatının 2021’in en sonunda 2.000 $ ‘dan kapanabileceğini düşünüyor..

Ethereum yükselecek mi yoksa çökecek mi? 2021 – 2025 Ethereum Fiyat Tahminlerimizi okuyun

2021’deki en iyi Ethereum fiyat tahminlerini mi arıyorsunuz? Yoksa ‘Ethereum iyi bir yatırım mı?’ Sorusunu yanıtlamakta zorlanıyor muydunuz? Doğru yerdesiniz. Uzmanların Ethereum’un gelecekteki performansı hakkında söylediklerini inceleyeceğiz. 2021 ve ötesi için en iyi Ethereum Fiyat tahminini öğrenin ve 2021-2025’te Ethereum’un ne kadar değerli olabileceğini keşfedin.

Mevcut bir yatırımcı olsanız da olmasanız da, Ethereum’un son performansı muhtemelen dikkatinizi çekti. Aralık 2020’de kripto para birimi piyasası fırlayışa başladı ve bir ay sonra yükseliş eğilimi yavaşlamıyor gibi görünüyor.

Ekim ayında ilk Ethereum fiyat tahminlerimizi yayınladığımızda, ETH’nin fiyatı 387.09 $ ve piyasa değeri 43.822.840.729 $ idi. Bugün, fiyatı şaşırtıcı bir şekilde 1.309.70 $ ‘a yükseldi ve piyasa değeri şu anda 150.707.844.344 $’ dır..

‘Ethereum yükselmeye devam edecek mi?’ Diye merak ediyorsanız, yalnız değilsiniz. Yatırımcılar ve analistler, patlayıcı piyasanın 2021 boyunca ve sonrasında devam edip etmeyeceğini bulmak için çabalıyorlar..

Bu güncellenmiş makalede, 2021-2025 için en iyi Ethereum fiyat tahminlerinden bazılarını paylaşacağız. ETH’nin akıllı bir yatırım mı yoksa düşüş yolunda bir altcoin mi olduğunu keşfetmek için okumaya devam edin.

İlk olarak 2014’te piyasaya sürülen Ethereum, dünyanın en eski altcoinlerinden biridir. Aynı zamanda en başarılı olanıdır. Mevcut piyasa değeri 43.822.840.729 $ ve fiyatı 387.09 $ olan Ethereum, Bitcoin’den sonra en büyük ikinci kripto para birimidir ve yıllar içinde bir dizi özel yatırımcı kazandı.

Ethereum genellikle tümünü kapsayan bir terim olarak kullanılsa da, aslında yerel para biriminin (Ether, ETH) üzerinde çalıştığı blockchain ağının adıdır. Bu ağ,% 100 güvenli işlemleri gerçekleştirmek için akıllı sözleşmeler kullanır. Bitcoin’in aksine, sabit bir Ether kaynağı yoktur, bu da diğer kripto alternatiflerinden çok daha ölçeklenebilir olduğu anlamına gelir. Bu, birçok yatırımcının Ethereum’un nihayetinde Bitcoin’den daha iyi performans göstereceğine inanmasının nedenlerinden sadece biri..

Ama bu inançlar ne kadar gerçekçi? ‘Ethereum iyi bir yatırım mıdır’ diye merak ettiyseniz, okumaya devam edin. 2020 ile 2025 arasında kripto paranın ne kadar değerli olabileceğini görmek için en iyi Ethereum fiyat tahminlerinden bazılarını inceleyeceğiz..

% 0 komisyonla hızlı ve kolay bir şekilde Ethereum satın almak istiyorsanız, göz atın eToro Borsası!

Ethereum Nedir?

Giriş bölümünde bahsettiğimiz gibi Ethereum, güvenli kripto işlemlerini gerçekleştiren açık kaynaklı bir blockchain teknoloji platformudur. Bu açık kaynaklı blok zinciri, merkezi olmayan bir uygulama olarak bilinir, aksi takdirde bir dApp.

Ethereum platformu, yerel Ether’inin yanı sıra diğer birçok kripto para birimini de destekliyor. Bu kriptoların çoğu, merkezi olmayan finans (DeFi) pazarı – kredi, sigorta ve tasarruf programları gibi hizmetleri büyük bankaların ve diğer merkezi işletmelerin bağlarından bağımsız olarak sunan, hızla büyüyen bir sektör.

Ethereum, 2019’da 3 milyar dolardan az olan, 2020 yılı boyunca 13,5 milyar dolarlık merkezi olmayan borsaları işledi! Daha fazla ademi merkeziyetçi hizmetlere olan talep artmaya devam ettikçe, Ethereum kendi platformunda çalıştırılan altcoinlerin başarısından faydalanacaktır..


Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olmanın yanı sıra, Mali Davranış Otoritesi (FCA) ayrıca Ethereum’un Birleşik Krallık’ta en çok bilinen dördüncü kripto olduğunu keşfetti. Ankete katılanların% 17’si altcoin’i daha önce duyduklarını ve onu Bitcoin, Facebook’un Libra’sı ve Bitcoin Cash’in arkasına koyduklarını bildirdi..

Ethereum’un yakın zamandaki büyümesi sizi heyecanlandırıyor mu? ‘Ethereum iyi bir yatırım mı’ sorusuna cevap vermek ister misiniz? Doğru yerdesiniz. Uzmanların 2021-2025’teki Ethereum fiyatı hakkında söylediklerini araştırdık..

Kısa Vadeli Ethereum Fiyat Tahminleri: 2021

2021 için Ethereum fiyat tahmini

Dünya çapındaki koronavirüs salgını nedeniyle (Mart ortasında fiyatların düşmesine neden olan) olaylı bir 2020’den sonra, kripto para piyasası bir intikamla geri döndü. Peki, kripto uzmanları 2021’de Ethereum fiyatına ne olabileceğine inanıyor?

İlk kısa vadeli Ethereum fiyat tahminimiz WalletInvestor’dan geliyor. Yatırım analizi platformu, Mart ayında hafif bir düşüş öngörmesine rağmen nihayetinde bir yükseliş tahmini verdi:

Yukarıdaki grafikten de görebileceğimiz gibi, WalletInvestor Ethereum’un yılın başında değerinin düşmesini ve minimum tahminlerine göre Mart ayı sonunda 900 $ ‘ın altına düşmesini bekliyor. Bu, varlığın yükseliş çizgisini sürdürebileceğini ümit eden yatırımcılar için büyük bir hayal kırıklığı olan 400 doların üzerinde bir kayıp oluşturacaktır. Bununla birlikte, iyi haber şu ki, bu düşüş dönemi uzun sürmeyecek – Mayıs ayının başında, en muhafazakar tahmini bile ETH fiyatını 1015 $ ‘a geri koyuyor. (Ortalama tahmini 1172.04 $ ve maksimum değeri 1334.150 $ ‘dır).

Bu noktadan itibaren, ETH yılın geri kalanında değer kazanarak artmaya devam edecek. 2021’in sonunda WalletInvestor aşağıdaki potansiyel fiyatları listeledi:

 • Minimum fiyat: 1274.290 $
 • Ortalama fiyat: $ 1465,930
 • Maksimum fiyat: 1677,270 $

Minimum tahmini, Ethereum’un şu anki değeri olan 1.309.70 $ ‘dan düşük olsa da, ortalama ve maksimum tahminleri daha cesaret verici. Görünüşlerinden hiçbiri bugün ETH’nin fiyatına kıyasla şaşırtıcı derecede yüksek değil, ancak varlığın büyümesinin henüz maksimuma çıkmadığını gösteriyorlar..

2021 için ikinci kısa vadeli Ethereum fiyat tahminimiz için Previsioni Bitcoin’e döndük. İtalyan kriptanaliz sitesi, dijital varlıkların kısa vadeli beklentileri söz konusu olduğunda genellikle iyimserdir, çünkü esas olarak önümüzdeki yıllarda kripto para biriminin kitlesel olarak benimsenmesini öngörür. Ethereum’un, fiyatı Aralık ayında 5796.076 $ ‘lık yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) yükselmesiyle başka bir rekor yılı daha geride bıraktığına inanıyor. Ethereum’un şu anki ATH’si 2017-18’de geri dönen 1,392 dolar..

Aralık 2020’de meydana gelen piyasa patlamasını yansıtan Previsioni Bitcoin, ETH’nin 2021 büyümesinin çoğunu Eylül ve Ekim ayları arasında devasa bir boğa koşusu şeklinde yaşayacağını düşünüyor. Ethereum fiyatının sadece bir ay içinde 2898.038 $ ‘dan 5664.347 $’ a yükseleceğini öngörüyor – eğer doğruysa, varlığın 30 günde ikiye katlanacağı anlamına gelen bir büyüme oranı.!

Previsioni Bitcoin’in tahmini hakkında dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise Ethereum’un Ocak ayının sonundan önce 1962.7621 dolara tırmanmasını bekledikleri gerçeğidir. Önümüzdeki birkaç hafta içinde bu, ETH’nin değerinin 600 dolardan fazla artacağını göreceğimiz anlamına gelebilir. WalletInvestor’ın Mayıs ayında yeniden ayağa kalkmadan önce ETH’nin 900 doların altına düşeceği beklentisine ilginç bir alternatif sunuyor..

Uzun vadeli Ethereum fiyat tahminlerimize geçmeden önce, DigitalCoinPrice’ın 2021’de ETH fiyatına ne olabileceğine inandığına bir göz atalım. Tahminlerine göre, Ethereum nihayetinde yıl boyunca değer kazanacak. Bununla birlikte, fiyatının minimum 1,759,29 $ ve maksimum 2,075,12 $ fiyatla dalgalanması muhtemeldir..

Hem WalletInvestor hem de Previsioni Bitcoin gibi, DigitalCoinPrice da yıl sonuna doğru sert bir yükseliş görmeyi bekliyor. Bu geç artış, bir dizi çukurun doruk noktası olacak – hiçbiri özellikle şiddetli değil, ancak yine de geçmişte gördüğümüz yavaş ve istikrarlı artışların bir zıtlığı.

BeinCrypto.com daha iyimser bir görünüme sahip. Platform, gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin etmek için bir kripto para biriminin tarihindeki önemli iniş ve çıkışları analiz etmeyi içeren bir süreç olan teknik analizi kullandı. BeinCrypto, teknik analiz stratejisi için aşağıdaki çarpıcı fiyatları belirledi:

Ethereum'un değeri

İlk gri kutuda görebildiğimiz yukarı doğru modeli ikinci kutuya uygulayarak, bu grafik Aralık 2021’e kadar yaklaşık 2.800 $ ‘lık bir fiyat veriyor. bahsettiğimiz kripto platformları.

BeinCrypto’nun tahmini, Ethereum’un ATH’sinin iki katından fazla olduğu için, bunun gerçekten çok iyimser bir tahmin olduğunu söylemek güvenlidir.!

Öyleyse, Ethereum 2021 için iyi bir yatırım mı? Bu makaleye dahil ettiğimiz kısa vadeli Ethereum fiyat tahminleri bunun olabileceğini gösteriyor. Hiçbiri ETH’nin 2021’i şu anki 1.309.70 $ ‘lık değerinden daha düşük bir fiyata kapatacağını tahmin etmiyor ki bu yatırımcılar için güven verici bir işaret olmalı. Şimdi asıl soru, uzun vadeli beklentilerinin kısa vadeli olanlar kadar umut verici olup olmadığıdır..

2021’de Ethereum’un Fiyatı Ne Olacak?

Ethereum 2021’de Yükselecek mi?

Ethereum 2021’de yükselecek gibi görünüyor. Ethereum yatırımcıları yakın vadede 1.500 dolar ve 2021’in sonunda 2.500 dolar görebilirler..

Kripto Araştırma Raporu, Ethereum fiyatının 2021’de 1.650 dolara ulaşacağını tahmin etti.

Blocktown başkentinin yönetici ortağı James Todaro’ya göre, Ethereum yükselecek ve sonunda 9.000 $ ‘lık bir fiyat noktasına ulaşacak. ETH’nin potansiyel olarak 1 trilyon dolarlık bir piyasa değerine kadar ölçekleneceğine inanıyor..

Uzun Tahmin, 2021’in sonunda Ethereum fiyat tahmininin 2.449 dolar olacağını öngördü..

Coin Fiyat Tahmini, Ethereum fiyatının 2021’in en sonunda 2.000 $ ‘dan kapanabileceğini düşünüyor..

Bu tahminlerin hiçbiri BeinCrypto’dan gördüğümüz 2.800 $ tahminiyle rekabet etmese de, Ethereum 2021’de yükselecek mi? Veya ‘Ethereum 2021 için iyi bir yatırım mı?’ Bu rakamlara göre ETH, her yıl artan fiyatı ile kesinlikle iyi bir yatırım olabilir..

Düşünür müydün Ethereum ETH 2021’de?

2021 için Ethereum tahminleri inanılmaz derecede çeşitlidir, 1.600 doların altından 3.800 dolara kadar değişir! Uzun vadeli bir yatırım stratejisini tercih ediyorsanız, 2022-2025 için Ethereum fiyat tahminlerine bir göz atalım..

Uzun Vadeli Ethereum Fiyat Tahminleri: 2022-2025

2022 ve sonrasında Ethereum için tahmin yapan kripto uzmanları neler??

2022-208’e baktığımızda, Ethereum’un fiyatı önümüzdeki beş yıl içinde nasıl değişebilir? İlk tahminimiz Trading Beasts’ten geliyor. Analizine göre, ETH’nin 2022’de mütevazı bir büyüme görmesini ve maksimum tahminlerine göre ayda yaklaşık 30 dolarlık yavaş ama istikrarlı bir ilerleme görmesini bekliyor..

Yukarıdaki tablonun bize gösterdiği gibi, Trading Beast’in ortalama ve minimum fiyat tahminleri biraz daha hayal kırıklığı yaratıyor. Her iki sütun da Ethereum fiyatının 2021 yılı boyunca düşebileceğini öne sürüyor, çünkü Ocak 2022 için tahminler ETH’nin şu anki değeri olan 1.309.70 $ ‘dan daha düşük..

Her üç sütun da yıl ilerledikçe fiyat artışını gösterse de, maksimum fiyat sütunu daha yüksek bir değerde açılan ve kapanan tek sütundur. O zaman bile, 2021 için gördüğümüz bazı tahminlere oldukça benziyor. Hayvan Ticareti doğruysa, önümüzdeki birkaç yıl içinde kısa vadeli tahminlerin önerdiği kadar fazla ilerleme göremeyebileceğimiz anlamına geliyor..

2023 ve 2024 için platform, aşağıdaki Ethereum fiyat tahminlerini verdi:

 • Açık 2023: minimum = 1.231.115 USD, maksimum = 1.810.464 USD, ortalama = 1.448.371 USD
 • 2023 Kapanış: minimum = 1.457.230 USD, maksimum = 2142.986 USD, ortalama = 1.714.389 USD
 • Açık 2024: minimum = 1.478.247 USD, maksimum = 2.173.892 USD, ortalama = 1.739.114 USD
 • 2024’e yakın: minimum = 1.699.011 USD, maksimum = 2.498.546 USD, ortalama = 1.998.837 USD

İyi haber şu ki, bu tahminler Ethereum için genel eğilimin yükselişe geçtiğini gösteriyor. Trading Beasts görünüşe göre ilerleme hızının nispeten yavaş olmasını beklese de, Ethereum’un yakın zamandaki büyümesinin kısa ömürlü bir şans olduğunu düşünmüyor..

İkinci uzun vadeli Ethereum fiyat tahminimiz için DigitalCoinPrice’a dönüyoruz. Platform, 2021’de ETH için 2.075,12 dolarlık bir üst fiyat öngördü, peki 2022-2025’te ne görmeyi bekliyor? ‘Ethereum yükselecek mi?’ Diye merak ediyorsanız, DigitalCoinPrice’ın tahminleri tarafından cesaretlendirildiğinizi hissedeceksiniz. 2022 ile 2025 arasında, ETH’nin 2.334.40 $ ‘dan 4.039.23 $’ a yükseleceğine inanıyor – önceki ATH’sinde önemli bir gelişme.

DigitalCoinPrice.com platformuna göre, Ethereum ETH, 2022 ve sonrası için karlı bir yatırım olacak. Aşağıda, grafik Ethereum ETH 2022-2028 fiyatları için tahminlerini gösteriyor:

DigitalCoinPrice’ın tahminlerine göre, Ethereum’un istikrarlı ilerlemesi, platformun en yüksek fiyatı 4.639.04 $ olarak tahmin ettiği 2026 yılında doruğa ulaşacak. 2027, Ethereum fiyatının 4.072.13 $ ‘a gerilediğini görse de, 2028, ETH 5.858.47 $ değerine ulaşan bir başka rekor kıran yıl olacak. ‘2030’da Ethereum’un değeri ne olacak?’ Diye merak ediyorsanız, bu, cevabın 6.000 $ ‘a kadar çıkabileceği anlamına gelir..

Son uzun vadeli Ethereum fiyat tahminimiz Crypto Rating’den geliyor. Kripto para birimi analiz platformu, tahminlerine ulaşmak için bir AI algoritması kullanıyor ve şu anda Ethereum’un fiyatını 2025 yılına kadar 16.000 $ ‘a yerleştiriyor. Bu, Ocak 2021’in ortasından itibaren% 3.274’lük bir büyüme oranı oluşturacak. Bu fiyatın aşağıdaki grafikte yansıtıldığını görebiliriz. :

2023 ile 2025 arasında, Crypto Rating ayrıca ETH’nin aşağıdaki kilometre taşlarına ulaşmasını bekliyor:

 • 2023: Madeni para başına 4.100 dolar (2021 Ocak ortasından bu yana% 760 büyüme oranı)
 • 2024: Madeni para başına 8.000 dolar (2021 Ocak ortasından bu yana% 1.600 büyüme oranı)

Platform, 2024’ün önümüzdeki beş yıl içinde en büyük fiyat artışını göreceğine inanıyor. Bunun nedeni, uzun zamandır beklenen Ethereum 2.0’ın ancak bu yıl tamamen uygulanacağını öngörmesidir. Yükseltmenin artan verimliliği ve yetenekleri, fiyatta bir artışa yol açacak ve ETH’nin değerini 2025 yılına kadar 16.000 $ ’a çıkarmaya yardımcı olacaktır..

Kripto platformu, Ethereum’un ortalama fiyatının Ocak 2022’de 2.250 dolardan Aralık 2023’te 2.900 dolara çıkacağını ve potansiyel maksimum fiyatların 3.00 doları bile geçeceğini tahmin etti..

Bununla birlikte, tüm bu tahminler PrimeXBT’ye kıyasla sönük kalıyor. Ethereum 2022 fiyat tahminlerinde gördüğümüz üç alt kalıbı genişletmek için teknik analizi kullanan platform, 2025 sona ermeden önce 35.000 $ ‘lık şaşırtıcı bir değer öngördü.!

ethereum fiyat grafiği

35.000 $, Ethereum’un önceki ATH’sinden 20 kat daha fazla, bu nedenle PrimeXBT’den gelen bu tahmin gerçekleşirse kripto token için olağanüstü bir başarı olur..

2021 – 2025’te Ethereum Ne Kadar Değerli Olacak?

WalletInvestor.com tarafından sunulan ETH fiyat tahminine göre, ETH, Aralık 2025’e kadar 3.735 $ ‘a yükselmek üzere 2021’in sonunda 1872 $, 2022’de 2.276 $’ a yükselecek..

DigitalCoinPrice.com’un Ethereum projeksiyonlarına göre, coin fiyatının önümüzdeki yıllarda önemli ölçüde artması ve 2021’de 1.993 $, Aralık 2023’te 2.517 $ ve Aralık 2025’te 3.255 $ civarında işlem görmesi bekleniyor. Longforecast, ETH’nin 2025’in sonunda 3.698 $ ‘a ulaşacağını tahmin ediyor..

Uzun vadeli fiyat tahminleri, sadece Ethereum’un 10.000 dolara ulaşabileceğini değil, aynı zamanda gelecekte bir önceki tüm zamanların en yüksek seviyesinin üzerine çıktıktan sonra bunun çok üzerinde fiyatlara ulaşabileceğini gösteriyor..

Ek Ethereum (ETH) Fiyat Tahminleri 2023-2025:

Ethereum fiyat tahminleri 2023:

Uzun Tahmin: 1.694 $

Coin Fiyat Tahmini: 2.000 $

Ethereum fiyat tahminleri 2025:

Brian Schuster, Ark Capital Company: 100.000 Dolar

Coin Fiyat Tahmini: 5,000 $

Simon Dedic, Blockyre: 9.000 Dolar

Kripto Araştırma Raporu: 3.500 $

Crypto Newsz: 2.500 $

Sonuç: Ethereum ETH Fiyat Tahmin Tahmini

Aşağıdaki tahmin rakamları bazılarını özetlemektedir. Potansiyel 2021, 2022, 2023, 2024, 2025, 2026, 2027 ve 2028’de teknik analistler ve endüstri uzmanları tarafından sunulan Ethereum ETH fiyat tahminlerinin yüksek ve düşük olması.

Yıl Yüksek Düşük
2021 2.400 $ 1.100 $
2022 3.300 $ 1.455 ABD doları
2023 6.200 $ 2.200 $
2024 5.150 $ 2865 ABD doları
2025 9.500 ABD doları 3.560 ABD doları
2026 12.150 ABD doları 4.500 ABD doları
2027 17.560 ABD doları 6.470 $
2028 22.690 ABD doları 9.850 ABD doları

Ethereum, önümüzdeki yıllarda çok güçlü bir performans gösterebilir. Tahminlerine göre, Ethereum tokenlerinin değeri 2021’in en sonunda 2.500 dolara, 2022’de 3.300 dolara, 2023’te 6.200 dolara ve 2025’e kadar ortalama 12.500 dolara ulaşabilir..

Ethereum’a Kimler Yatırım Yaptı??

Ethereum’un kaderinin mükemmellik olduğuna inananlar sadece kripto platformları değil. Çeşitli önemli Ethereum yatırımcıları da tartışmaya ağırlık verdi. Aslında, ‘Ethereum Bitcoin gibi yükselecek mi?’ Veya hatta ‘Ethereum Bitcoin’i yenecek mi?’ Diye merak ediyorsanız, birçok yatırımcının altcoin’in kripto kralına meydan okuyacağına ve hatta yerini alabileceğine inandığını bilmek sizi memnun edebilir. gelecekte.

Bir teknoloji uzmanı olan Ian McLeod, Ethereum’un önümüzdeki beş yıl içinde Bitcoin’in pazar payının% 50’sini alabileceğini tahmin etti. Ark Capital LLC’nin kurucusu Brian Schuster da benzer şekilde iyimser. 2025 yılına kadar Ethereum için 100.000 dolarlık döviz kuru öngörüyor ve ayrıca ETH’nin yakında küresel finans piyasasında altının yerini alabileceğine inanıyor..

Blocktown Capital’in Yönetici Ortağı James Todaro, Ethereum’un önümüzdeki yıllarda 1 trilyon dolarlık bir piyasa değerine ulaşacağına inanan bir başka kripto yatırımcısı. Bunun, Ethereum’un yararlanabileceği dApp’lara artan ilgi sayesinde olduğuna inanıyor. Toplam Ethereum arzına bağlı olarak, bu, her bir Ether madeni parasının bu piyasa değerine ulaşmak için 9.000 $ değerinde olması gerektiği anlamına gelir..

Bu Ethereum fiyat tahminlerinden herhangi biri gerçekleşirse, iyi bir şirkette olacaklar. Bir ETH meraklısının kriptonun geleceğini doğru bir şekilde öngörmesi ilk kez olmayacak. ConsenSys İletişim Direktörü Andrew Keys, CoinDesk ile röportaj yaptığında Ether’in 29 Şubat 2016’da 1,15 $ fiyatına ulaşacağını doğru bir şekilde tahmin etti. Tahminleri yılın sadece iki haftasında gerçekleşti – bu nedenle 2020-2028 arasındaki en iyi Ethereum tahminlerini arıyorsanız, kriptoyu en başından beri savunan yatırımcıların görüşlerini göz ardı etmeyin.

Ethereum’un Fiyatı Zaman İçinde Nasıl Değişti?

Ethereum, 2015 yılında kripto pazarına ilk girdiğinde, fiyatı 0,31 ila 2,83 dolar arasında değişen oldukça durgun idi. 2016 boyunca, ATH’si 8,21 dolardı – ancak 2017’de bir hız değişikliği gördük. 2017, kripto para birimi sektörü için rekor bir yıl oldu ve hemen hemen her büyük kripto hızlı ve benzeri görülmemiş bir büyüme yaşadı. Örneğin, Bitcoin o zamanki ATH’si olan 20.000 $ ‘a fırlarken Ripple XRP% 36.000 gibi şaşırtıcı bir şekilde büyüdü. Ethereum, kuralın bir istisnası değildi ve 8 doların biraz üzerinde bir fiyattan 740 dolara sıçradı. Bu, bir yıldan kısa bir süre içinde yaklaşık% 9.000’lik bir artış demektir.

Pek çok yatırımcı için hayal kırıklığı yaratan bu büyüme kısa ömürlü oldu. Birçok kripto para birimi 2018’de hızla değer kaybetti ve 15 Ocak 2018’de 1.389.18 dolarlık ATH’ye ulaştıktan sonra, Ethereum’un fiyatı Ağustos ayına kadar yaklaşık 100 dolara geriledi. Bu, piyasadaki en son boğa koşusunun insanları tedirgin hissetmesinin temel nedenidir. 2017’de gördüğümüz büyüme kadar kısa ömürlü olabilir mi??

Neyse ki bu aşamada birçok analist öyle olmadığını düşünüyor. ETH’nin değeri 7 Mart 2020’de 245 dolardan 17 Mart’ta 111,28 dolara düştükten sonra, küresel koronavirüs salgınının kripto para birimi için zararlı olacağı görüldü. Ancak belirsizlik uzun sürmedi. Aslında, teknolojiye ve temassız ödemelere ani bağlılığımız yatırımcıların ilgisini tazeledi, bu da onu takip eden boğa koşusunu kısmen açıklıyor..

2020’nin geri kalanı için Ethereum (ve bir bütün olarak pazar) tırmanmaya devam etti. Kasım ayının sonunda, ETH 500 dolara ulaştı ve büyümesi burada bitmedi. Bir sonraki dönüm noktası 1.000 dolardı ve 20 Ocak’ta önceki ATH’sine karşı fırçalıyordu. Önümüzdeki yıllarda yeni bir ATH görmeyi beklemeli miyiz??

Ethereum Fiyatını Etkileyen Faktörler?

En doğru 2021-2025 Ethereum fiyat tahminlerini yapmak ve nihayetinde ‘Ethereum iyi bir yatırım mı?’ Sorusuna cevap vermek için, ETH’nin fiyatını etkileyebilecek farklı faktörleri anlamak önemlidir..

1. Merkezi Olmayan Finansman Talebi

DeFi olarak da bilinen ademi merkeziyetçi finansa olan ilgi hızla arttı. Merkezi olmayan finans, bankalar ve büyük işletmeler gibi merkezi organlara ait olmayan finansal hizmetlere erişebilmemiz gerektiği fikridir. Kripto para birimi tamamen merkezsizdir, kendi kendine yeterliliğinin onu daha demokratik bir para birimi haline getirdiğine inanan birçok kişi için önemli bir çekiciliktir. Koronavirüsün ardından bu çekiliş daha da güçlendi. Yeni norm olan dijital ödemelerle, uzmanlar artık kripto paranın her zamankinden daha popüler hale geleceğini düşünüyor.

Ethereum, bundan yararlanmak için mükemmel bir şekilde yerleştirilmiştir. Ethereum platformu, markalı ağında başlatılan kripto para birimlerini tanımlamak için kullanılan isim olan 280.000’den fazla ERC tokenine güç veriyor. Bunlardan 40’tan fazlası, piyasa değerine göre dünyanın en iyi 100 kripto para birimi listesinde yer alıyor ve birçoğu DeFi sektöründe aktif. Merkezi olmayan hizmetlere olan talep artmaya devam ettikçe, Ethereum’a olan talep de artacak. Bu, ETH’nin fiyatını artıracak.

2. Koronavirüs

Daha önce de belirttiğimiz gibi, birçok analist koronavirüsün (COVID-19) Ethereum gibi para birimlerinin fiyatı üzerinde uzun vadeli olumlu bir etkiye sahip olacağına inanıyor. Mart ayında, bu iddia saçma gelebilirdi – ancak son boğa koşusu düşünüldüğünde, görünüşe göre doğru. Bunun nedeni, dünya virüsü kontrol altına almak için mücadele ederken dijital temassız ödemelere duyulan ihtiyacın artması garantilenmiş olmasıdır. İşletmeler yeni ödeme seçenekleri ararken, Ethereum blockchain gibi hizmetler güvenli işlemlerin kolaylaştırılmasında etkili olabilir..

3. Ethereum 2.0’ın Piyasaya Sürülmesi

Ethereum ağına uzun zamandır beklenen yükseltme olan Ethereum 2.0’ın ilk aşaması 1 Aralık 2020’de başlatıldı. Varlık açıkça piyasa çapında boğa koşusuna yakalanmış olsa da, Ethereum fiyat tahminlerinin şimdiden değerini görmesi bekleniyor. Yükseltmenin bir sonucu olarak ETH artışı. Bunun nedeni, Ethereum 2.0’ın platforma bir dizi önemli fayda getirecek olmasıdır..

 • Yeni Eth2 platformu, enerji verimliliğini büyük ölçüde artırırken daha fazla işlemi işlemek için tasarlanmıştır. Şu anda, tek bir Ethereum işlemi 22,65 kWh’lik şaşırtıcı bir enerji gerektiriyor. Sadece bir yıl boyunca bu, Ethereum’un güç tüketiminin tüm Kosta Rika’nınkiyle karşılaştırılabilir olduğu anlamına gelir.!
 • Ethereum, bir iş kanıtı algoritmasından (PoW) bir kanıtı kanıtı algoritmasına (PoS) geçiş yapacak. Bir PoW sisteminde, kripto para birimi madencileri, işlemleri doğrulamak ve bunları blok zincirine eklemek için bilgisayarlarını kullanarak karmaşık denklemleri çözmek zorundadır. Bu süreç, Ethereum’un muazzam güç tüketimine katkıda bulunan büyük miktarda enerji gerektirir. Bununla birlikte, bir PoS sisteminde, kullanıcılar işlemlerini doğrulamak için kripto para birimlerini teminat olarak basitçe “yatırabilir”.

İlk aşama ciddi bir şekilde gecikti, pek çok analist bir süre tam yükseltmenin tüm faydalarını göremeyeceğimize inanıyor. (Örneğin, Kripto Derecelendirmesi, 2024 civarında ETH fiyatında önemli artışlar görmeye başlayacağımıza inanıyor, çünkü geri kalan aşamalar daha önce uygulanmış olma ihtimali düşüktür). Bununla birlikte, Ethereum daha fazla işlemi işleyebilir, ücretlerini düşürebilir ve işlem süresini uzatabilirse, hizmetlerine olan talepte büyük bir artış görmemiz muhtemeldir. Bu da ETH’nin fiyatı üzerinde olumlu bir etkiye sahip olacak.

Yatırım yapmayı düşündün mü Ethereum?

Anahtar noktaları

 • 2021’in sonunda WalletInvestor, ETH’nin maksimum 1.677.270 $ potansiyel fiyatına ulaşabileceğine inanıyor..
 • Previsioni Bitcoin, Ethereum’un Aralık ayında 5796.076 $ ‘lık yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) yükselen fiyatıyla başka bir rekor yılı için geldiğine inanıyor.
 • Tahminlerine göre DigitalCoinPrice, Ethereum fiyatının 2021’de minimum 1,759,29 $ ve maksimum 2,075,12 $ fiyatla dalgalanacağını düşünüyor..
 • Trading Beasts, 2022-2025 yılları arasında yavaş ama istikrarlı bir yükseliş tahmini verdi.
 • DigitalCoinPrice, ETH’nin 2022-2025 arasında 2.334.40 $ ‘dan 4.039.23 $’ a yükseleceğine inanıyor..
 • Crypto Rating, Ethereum 2.0’ın başarısının 2025 yılına kadar fiyatı 16.000 $ ‘a çıkarabileceğine inanan en yüksek yükseliş tahminini verdi..
 • Ethereum’un mevcut ATH’si 1.392 $.
 • Ethereum’un fiyatını etkileyebilecek temel faktörler arasında merkezi olmayan finansman talebi, koronavirüs salgınının etkileri ve beklenen Ethereum 2.0 yükseltmesi yer alıyor..

İster mevcut bir ETH yatırımcısı olun, ister tetikte bekleyen bir müstakbel olun, bu makalenin yararlı olduğunu umuyoruz. Minimum ve maksimum tahminler değişiklik gösterse de, tüm kısa ve uzun vadeli tahminlerin Ethereum’un iyi bir yatırım olabileceğine inandığını görmek cesaret vericidir. Bu tahminler size kendiniz için ETH’yi kontrol etme dürtüsü verdiyse, bu çok varlıklı aracılık platformunu bilmek isteyebilirsiniz. eToro 90’dan fazla kripto para biriminde (Ethereum dahil) Crypto varlıkları ve CFD’ler ile ticaret yapma olanağı sağlayabilir.

eToro – En İyi Ethereum Platformu

Ethereum'a yatırım yapmak

kaydol eToro için ek ücret ödemeden Ethereum ticareti yapmaya veya en iyi ETH yatırımcılarını kopyalamaya başlayın. Yönetim ücreti veya diğer gizli maliyetler yoktur.

etoro komisyoncusu

eToro, yıllar boyunca Kripto endüstrisinde güvenilir olduklarını kanıtladı – onları denemenizi öneririz.

Sanal para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında.

Ethereum Fiyat Tahminiyle İlgili SSS

2021’de Ethereum fiyat tahmini nedir?

Ethereum 2021’e kadar 2380 dolara ulaşabilir.

Ethereum’un fiyatı yükselecek mi?

Piyasa analistlerine ve meraklılarına göre, Ethereum’un yüksek bir fiyat artışı olasılığı var. Ethereum’un 2021 ve sonrası için planlanan harika bir yol haritası var.

Ethereum almaya değer mi?

Birçok uzmana göre Ethereum, yakın gelecekte Bitcoin’den daha iyi performans gösterebilir. Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olarak, kesinlikle en başarılı altcoin. Bu, kripto para birimi satın almayı düşünüyorsanız, Ethereum portföyünüz için değerli bir rakip olduğu anlamına gelir..

Ethereum 2.000 $ ‘a ulaşacak mı?

Pek çok analist, 2.000 doların Ethereum için gerçekçi bir hedef olduğu konusunda hemfikir. Mevcut tahminler, özellikle de gerçekleşen Ethereum 2.0 güncellemesi göz önüne alındığında, ETH’nin önümüzdeki birkaç ay içinde 2.000 $ ‘a ulaşması muhtemel olduğunu iddia ederken neredeyse hemfikir..

2025’te Ethereum fiyat tahmini ne olacak?

Ethereum 2025’e kadar 3500 dolara ulaşabilir.

Bitcoin veya Ethereum satın almalı mıyım?

Her kripto paranın kendine has avantajları ve dezavantajları olmasına rağmen, Ethereum’un Bitcoin’den sonra piyasaya sürüldüğünü hatırlamakta fayda var – bu, kripto para biriminin sözde kralının başına bela olan bazı sorunları çözmek için tasarlandığı anlamına geliyor. Ethereum’un genellikle daha ölçeklenebilir olduğu ve yakında çok daha fazla enerji verimli olacağı kabul ediliyor. Bu, potansiyel olarak daha sağlam bir geleceği olduğu anlamına gelebilir.

Daha fazla okuma:

2021’de Yatırım Yapacak En İyi 10 Kripto Para Birimi Nedir??

Ethereum Vs. Bitcoin: Ethereum, Bitcoin’den Daha İyi Bir Yatırım mı?

Ethereum İyi Bir Yatırım mı Ve Ethereum’a Yatırım Yapmalı mıyım??

Ethereum VS. Dalgalanma: Portföyünüzde Hangisi Olmalı??

Ethereum, ABD’deki En Popüler Kripto Para Birimlerinden biridir?

Dalgalanma Fiyat Tahminleri: 2021’de Dalgalanma Ne Kadar Değerli Olacak

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector