2021, 2022 ve 2025 için Ethereum Fiyat Tahminleri

Ethereum, Bitcoin’den sonra en büyük ikinci kripto para birimidir. Ethereum, ilk teklifinden bu yana fiyatının% 1000’in üzerinde arttığını gördü. 2021’in başından bu yana, Ethereum fiyat tahmini, akıllı sözleşme liderinin devasa bir boğa koşusuna çıkmaya hazır olduğunu belirtti..

25 Ocak 2021’de Ethereum, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1456,26 dolara ulaştı ve bu da bir önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1439,33 dolarını geçti. Ethereum ayrıca işlem sayıları ve işlem ücretlerinde Bitcoin’i aştı ve Ethereum, Bitcoin’in günlük işlem hacminin iki katı işlem yaptı..

Ethereum Nedir?

Ethereum, dünyanın dört bir yanına yayılmış binlerce gönüllünün yönettiği özerk, merkezi olmayan bir platformdur. Blockchain, birkaç DeFi tokenine ev sahipliği yapar. DeFi alanındaki popülaritesi, Ethereum’un Bitcoin’den sonra en büyük ikinci kripto para birimi ve DeFi projeleri için en çok aranan platform olma konumunu sağlamlaştırmasına yardımcı oldu..

Ethereum’un yerel para birimi olan Ether, Ethereum tabanlı akıllı sözleşmelerin ve platforma dayalı dApp’lerin çalıştırılmasını kolaylaştırır. Ether, hem Ethereum kullanıcıları için bir ödeme aracı hem de bir teşviktir. Ether, diğer kripto para birimleri ile değiştirilebilir ancak Ethereum ağındaki işlemler için gaz sağlamak üzere başka para birimleri ile ikame edilemez..

Ethereum platformundaki akıllı sözleşmeler kendi kendine yürütülür, bu da belirli önceden tanımlanmış şartlar karşılandığında sözleşmenin otomatik olarak yürütüldüğü anlamına gelir..

Devamını Oku: Ethereum nedir? Yeni Başlayanlar İçin Ethereum Kılavuzu ve ETH’ye Yatırım Yapmak İçin İpuçları

Ethereum’un Fiyat Geçmişi

Diğer kripto para birimleri gibi, Ethereum da oynaklığın adil payını gördü. Bununla birlikte, kripto alanındaki en istikrarlı para birimlerinden biri olmuştur. Ethereum’un fiyat geçmişine biraz daha detaylı bakalım.

Ethereum, ilk önemli artışını 17 Mayıs 2017 ile 20 Haziran 2017 arasında, kripto para biriminin sadece bir ayda 90 dolardan 364 dolara yükseldiği zaman yaşadı. Kripto para birimi bundan sonra biraz dalgalanma yaşadı, ancak Aralık ayında tekrar toparlandı. 13 Aralık civarında 500 doları aştı ve Aralık ortasında 730 dolara ulaştı.

Ayın sonunda Ethereum yaklaşık 800 $ seviyesinde işlem görüyordu. Sonunda Ocak ayında 1000 $ seviyesini kırdı, ancak tekrar dalgalanma yaşadı ve Şubat ayında 750 $ ‘a düştü. Mayıs’tan bu yana, Ethereum’un değeri Mayıs 2018’de düşmeye başladı ve Aralık’ta 100 doların altına düştü..

Ethereum o zamandan beri çok fazla hareket etmedi, biraz değer kazandı ancak Ocak 2018’de sahip olduğu zirvelere asla ulaşamadı. Bununla birlikte, kripto para birimleri başka bir boğa koşusu yaşarken, Ethereum’un değeri Aralık 2020’de yükseldi ve para birimi Ocak’ta en yüksek fiyatına ulaştı. 25’inci, 1456,26 dolara ulaştı ve önceki en yüksek seviyesi olan 1439,33 doları geçerek.

Ethereum Fiyat Analizi

Ethereum’un 2021’de güçlü bir büyüme görerek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacağı tahmin ediliyor. 2020’de Ethereum çoğunlukla 550 ila 750 dolar arasında dalgalandı. 3 Ocak’ta yükselmeden önce oldukça uzun bir süre bu iki fiyat noktası arasında kaldı..

Fiyat tekrar 1000 doların altına düşmeden önce 1330 dolara ulaştı. Ancak 900 dolarda destek buldu. Ethereum bu noktada yavaş bir toparlanma başlattı ve kripto para birimi oldukça fazla dirençle karşılaştı. En büyük direnci, kırmaya çalıştığı 1250 dolardı..

Ethereum sonunda direnci aşarak 1400 doları geçti ve en yüksek fiyatı belirledi. Yine, kripto para birimi fiyatı koruyamadı ve hafif bir düşüş gördü ancak 1250 $ ‘da destek buldu. Ethereum 1300 $ ‘a geri döndü, ancak yazı yazılırken hala devam eden bir düzeltme yapıldı..

Yatırım Yapmayı Düşünür Müydünüz Ethereum ETH?

Ethereum Fiyat Tahmin 2021

DeFi ve dapps’ın benimsenmesi Ethereum’un fiyatını artırıyor. Ethereum 2.0’a devam eden yükseltme, kripto para biriminin fiyatı üzerinde de olumlu bir etkiye sahip. Ethereum 2.0, Ethereum’un işlemleri daha hızlı işlemesini sağlayarak, bir Proof-of-Work’ten Proof-of-Stake konsensüs mekanizmasına geçerken ağın ölçeklenebilirliğini artırmayı vaat ediyor. Ethereum 2.0, Ethereum’un para biriminden saniyede 10.000 işlem yapabildiğini görecek 30.

Devamını Oku: 2021 için Ethereum Fiyat Analizi

Ethereum Fiyat Tahmin 2022

Ethereum’un 2022’de bir dizi ortaklığa girmesi bekleniyor. Bu bağlantılar, Ethereum’un fiyatını olumlu yönde etkileyecek. Çoğu kripto para birimi uzmanı, para biriminin 2022’nin sonunda 2500 dolara ulaşabileceğini tahmin etti, bu iyimser bir hedef ancak Ethereum’un karşılaması bekleniyor..

Ethereum Fiyat Tahmin 2023

Ethereum’un önemli kitlesel kabulü sayesinde 2023’te değerinde keskin bir artış görmesi bekleniyor. Ethereum, güçlü kapitalizasyon ve madeni para başına değerde önemli bir artışla yükselen DeFi alanındaki hakimiyetini pekiştirecek..

Ethereum Fiyat Tahmin 2024

Ark Capital’in kurucusu Brian Schuster, Ethereum’un 2024’te yaklaşık 100.000 $ ‘dan işlem yapacağına inanıyor..

Ethereum Fiyat Tahmin 2025

Önümüzdeki birkaç yıl, Ethereum’un önemli bir büyüme kaydettiğini görecek. Mevcut fiyat seviyeleri, Ethereum’un bir boğa koşusuna girdiğini ve DeFi projelerinin Ethereum için giderek daha fazla yerleştiğini gösteriyor, kripto para biriminin değeri şu anda hayal edilmesi zor bir seviyeye yükselebilir. Ethereum’a artan ilgi, bazı uzmanların Ethereum’un önümüzdeki birkaç yıl içinde 1000 ila 10000 $ arasında bir fiyat seviyesini koruyacağını tahmin etmesini sağladı..

En İyi Kripto Yatırımcılarının Ethereum Fiyatına İlişkin Tahmini:

1. Crypto Research Report, Ethereum’un değerini belirlemek için değişim modelinin denklemini kullandı. Model, Ethereum’un 331 dolara ulaşacağını öngördü, ancak kripto para birimi bu işareti kimsenin beklemesinden çok önce aştı..

Kripto Araştırma Raporu, Ethereum’un 2025 yılına kadar 3500 dolara ulaşacağını tahmin etti.

2. Moonrock Capital’in yönetici ortağı Simon Dedic, uzun vadede Ethereum fiyatının 9000 $ ‘a kadar çıkabileceğini tahmin etti..

3. Blacktown Capital’in yönetici ortağı James Todaro, Ethereum’un 1 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşabileceğini söyledi. Ayrıca Ethereum’un 9000 $ ‘dan işlem yapabileceğini tahmin etti..

4. WalletInvestor.com ise Ethereum’un 2022’nin sonunda 1022 dolar civarında işlem yapacağını tahmin etti..

5. Brian Schuster, 2024 yılına kadar Ethereum’un 100.000 $ ‘a dokunduğunu görebileceğimizi belirtti..

Devamını Oku: 2021’de Ethereum Fiyatını Ne Artıracak?

Ethereum Fiyat Tahmini: Sonuç

Çoğu Ethereum fiyat tahminine göre, kripto para birimi sürekli bir büyüme dönemine tanık olacak. Çoğunlukla DeFi, Ethereum 2.0’ın büyümesi ve tercih ettikleri platform olarak Ethereum’u seçen daha fazla proje olmak üzere birçok faktör bu büyümeyi yönlendiriyor. Bu, ETH’ye yatırım yapmak, rekabetçi bir fiyata girmek ve önemli bir kâr elde etmek için ideal bir zamandır..

eToro – Ethereum’a Yatırım Yapacak En İyi Platform

eToro, uzun yıllar boyunca kripto endüstrisinde güvenilir olduklarını kanıtladı – onları denemenizi öneririz.

Sanal para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında.

Ayrıca Oku:

Ethereum Nedir ve 2021’de Ethereum’a Yatırım Yapmaya Değer mi?

Ethereum’a Yatırım Yapmanın Artıları ve Eksileri, Milyoner Yapıcı Olacak mı?

2021’de Yatırım Yapılması Gereken En İyi 9 Altcoin Nedir?

Ethereum Vs. Bitcoin: Ethereum, Bitcoin’den Daha İyi Bir Yatırım mı?

Ethereum VS. Dalgalanma: Portföyünüzde Hangisi Olmalı??

Ethereum Fiyat Tahmin SSS’leri

Ethereum Nedir?

Ethereum, geliştiricilerin kendi platformunda merkezi olmayan uygulamalar geliştirmesine ve başlatmasına olanak tanıyan özerk ve merkezi olmayan bir platformdur. Aynı zamanda akıllı sözleşmelerin kullanımına da izin verir. Bu akıllı sözleşmeler, önceden tanımlanmış bir dizi koşul yerine getirildiğinde otomatik olarak yürütülür. Ethereum merkezi olmayan bir platform olduğundan, işlemler ve süreçler herhangi bir kesinti veya müdahale olmadan çalışabilir..

Ethereum Bitcoin’den Nasıl Farklıdır??

Bitcoin, tüm dünyadaki bilgisayarlarda işlemleri doğrulamak ve saklamak için halka açık bir defter oluşturdu. Ethereum, Bitcoin kavramını bir adım daha ileri götürür ve bilgisayar kodunu çalıştırmak için blok zincirini kullanır. Bitcoin, eşler arası bir elektronik nakit sistemi iken, Ethereum küresel bir hesaplama ağı olarak kod komut dosyalarını çalıştırabilir..

Eter Nedir?

Ether, Ethereum’un yerel para birimidir. Ether bir kripto para birimidir ve aynı zamanda Ethereum ağına güç sağlar. Ethereum ağındaki işlemler ve diğer hizmetler için ödeme yapmak için kullanılır.

ETH’ye Yatırım Yapmalı mıyım?

Ethereum’a yatırım yapmak, köklü bir kripto para birimi olduğu için akıllıca bir harekettir. Bununla birlikte, araştırmanızda titiz olun ve yatırım yapmadan önce pazar eğilimleri hakkında iyi bir fikir edinin. Bitcoin’den farklılaşmak isteyen veya Bitcoin dışındaki kripto para birimlerine yatırım yapmak isteyen yatırımcılar, bir yatırım varlığı olarak Ether’e bakmalıdır..

Ethereum’un Fiyatının Daha Fazla Artması Bekleniyor mu?

Evet, Ethereum, takdir edeceği tahmin edilen kripto para ile 2021’de bir boğa koşusu başlatacak. Tercih edilen platform olarak Ethereum’u seçen daha fazla DeFi projesi ve Ethereum’un ölçeklenebilirlik sorunlarını ele alan Ethereum 2.0 ile kripto para birimi önümüzdeki yıllarda değer artışını görecek..

Ethereum’un Geleceği Nedir?

Ethereum platformu, finansın işleyişinde devrim yaratma potansiyeline sahiptir. Ethereum’un akıllı sözleşme işlevi, aracıyı işlemlerden çıkarır ve kendi kendine yürütülebilir. Ethereum, DeFi’nin Kralı olarak kendisini pekiştirecek. Ethereum ayrıca bir Proof-of-Work fikir birliği mekanizmasından Proof-of-Stake fikir birliği mekanizmasına geçiyor. Bu yükseltme, Ethereum’un karşılaştığı ölçeklenebilirlik sorunlarını ele alıyor.

Ethereum 2.0 Nedir?

Ethereum 2.0 veya Eth2 veya Serenity, Ethereum blok zincirinin bir yükseltmesidir. Yükseltme, 2020’de 1. aşama ile birlikte aşamalı olarak yayınlanacak. Yükseltmenin her aşaması, Ethereum’un işlevselliğini artıracaktır..

Ethereum İyi Bir Yatırım mı?

Ethereum neredeyse tüm altcoinlerden ve Bitcoin’den daha iyi performans gösterdi. Bu, onu yapabileceğiniz en iyi yatırımlardan biri yapar. Ethereum, DeFi’nin artan popülaritesi sayesinde yükselmeye hazır, bu yüzden kripto para birimine yatırım yapmanız ve önemli bir kâr elde etmeniz için harika bir zaman..

Ethereum Bitcoin’den Daha mı İyi??

Ethereum ve Bitcoin, farklı işlevlere sahip oldukları için teknik olarak karşılaştırılamaz. Bitcoin bir kripto para birimidir, Ethereum ise bir kripto para biriminden daha fazlasıdır. Blok zincirinde dapp’lerin geliştirilmesine ve kullanıma sunulmasına izin veren özerk, merkezi olmayan bir platformdur..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me