Uzun vadeli bir yatırımcıysanız, Ethereum sizin için iyi bir yatırım olabilir!

Cryptocurrency, anonim, blockchain tabanlı dijital paradır. En yaygın Bitcoin ve Ethereum varyantlarını biliyor olabilirsiniz, ancak Coinmarketcap’e göre 8.000’den fazla kripto para var..

Kripto para birimlerine yatırım yapabilirsiniz ancak artık kripto para birimleriyle standart ürün ve hizmetler satın almanız da mümkün. Kripto para birimi yeni ve ilginç olsa da, yatırım yapmak riskli olabilir, bu nedenle herhangi bir kripto varlığına yatırım yapmadan önce bir ton daha fazla analiz yapmanız gerekir..

Uzmanlar, kripto para birimi yatırımları konusunda karışık bakış açılarına sahip. Kripto, yoğun fiyat dalgalanmaları potansiyeli olan riskli bir yatırım olduğundan, kripto para yatırımı konusunda bazı finans danışmanları şüpheyle yaklaşıyor..

Bununla birlikte, birçok insan hangi kripto para biriminin kullanılacağına karar vermekte zorlanıyor. Yukarıda belirtildiği gibi 8000’den fazla kripto para birimi var. Çoğu insan Bitcoin’i zaten biliyor, ancak bazıları Ethereum gibi daha büyük fırsatları çeşitlendirmeye ve aramaya başlayacak..

Ethereum, piyasadaki en büyük kripto para birimlerinden biridir ve diğer kripto para birimleriyle karşılaştırıldığında çok benzersiz bir şekilde çalışan bir kripto para birimidir. ETH beraberinde bazı yeni ve heyecan verici fırsatlar da getiriyor.

Ethereum Yatırımı: Nedir?

Akıllı sözleşmeler ve dağıtılmış uygulama yetenekleriyle 2015 yılında başlatılan Ethereum, açık ve merkezi olmayan bir kripto para birimi hesaplama çerçevesidir. ETH veya Ether, platformun yerel blok zinciridir. Ethereum artık dünyanın en popüler blok zinciridir. Bitcoin’den sonra Ethereum, dünya çapında ikinci en büyük hisse fiyatı blok zinciridir..

Ethereum’a yatırım, finansın geleceğine yatırım olabilir. Akıllı sözleşme platformu, Wall Street’in modası geçmiş eski tarihinin yerini alacak şekilde inşa edildi ve belirli şirket işlemlerinde şirket hisselerini ve tahvillerini akıllı sözleşme jetonları ile değiştirmeye başladı bile..

Ethereum’un kapasitesi, geliştiricilerin genişlemeye ve yenilik yapmaya devam etmeleri için bir forum görevi gören Bitcoin’inkinden belki de çok daha inanılmaz. En son DeFi modeli bir örnektir. İddialı yeni bir girişim ve finansman dünyasına genişleme, neredeyse her yeni günde yeni bir çığır açıyor ve pazarı sonsuza dek dönüştürüyor. Aşağıdakiler gibi modern kripto paralara katkıda bulunur "tarım yapmak" ve “likidite havuzlaması."

Diğer birçok kripto para birimi, Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiştir. Örneğin, Ethereum üzerine Yearn Finance veya YFI adlı yeni bir ERC-20 jetonu oluşturuldu. Akıllı sözleşmeler, emtia için dijital kıtlığa ve yalnızca 30.000 jetona sahip olacak şekilde inşa edildi. Birçoğunun çeşitli malzemeleri ve tamamen farklı ihtiyaç durumları vardır. Ethereum, en önde gelen kripto para birimi projelerinden biridir, bu nedenle Ethereum’a yatırım yapmak artık büyük finansal kazanç ve yatırım getirisi sağlayabilir..

Devamını Okuyun: Yeni Başlayanlar İçin Ethereum Rehberi ve ETH’ye Yatırım Yapmak İçin İpuçları

Ethereum İyi Bir Yatırım mı? 2020’de Nasıl Gerçekleşti??


Covid-19 nedeniyle 2020, dünya için zorluklarla dolu bir yıl oldu. Ethereum da dahil olmak üzere kripto para birimleri salgın nedeniyle Mart ayında değer kaybetti ancak daha sonra fiyatlarında artış başladı..

2020’nin son gününde Ethereum, Mart 2018’den beri en yüksek seviye olan 750 $ seviyesine ulaştı. Dahası, Ethereum 10 Şubat 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi 1.826 $ ‘a ulaştı..

En son fiyat göstergeleri, dünyanın en büyük ikinci kripto para biriminin 2021’de yeni zirveleri test etmesinin beklendiğini gösteriyor. ETH’nin en son Beacon Chain uygulaması ve ağ güncellemesi, mekanizmayı daha etkili hale getirmek için Ethereum 2.0’ı almakla ilgilenen çeşitli kurumsal yatırımcıları da beraberinde getirdi. ETH’nin şu anda 190,57 milyar dolarlık piyasa değeri var..

Ethereum 2.0’a artan ilgi nedeniyle, Binance dahil bir dizi kripto para birimi borsası ETH stake etme hizmetleri sunmaya başladı. Finance Magnates daha önce Gemini kripto para borsasından yeni güncelleme için ETH ağına destek verdiğini belirtti..

Stake etme, dolaşımdaki coin sayısını azalttığı için, tedarikçiler düşerse ve talep yüksek kalırsa, Ethereum’un fiyatı artabilir. Ether’in gelecekteki ticaretinin başlatılması, başarılı bir bahis olarak değerlendirebileceğiniz başka bir açıklamadır. 2021’de, türevler için dünyanın en büyük ticaret sitesi olan CME Group aracılığıyla Ether vadeli işlem ticaretini başlatmayı hedefliyor..

Bitcoin “dijital altın” olarak bilinmesine rağmen, devasa potansiyeli nedeniyle Ethereum “dijital petrol” olarak kabul edilir. En yaygın kullanılan blok zinciri Ethereum’dur. Ağdaki birçok kripto projesi yayınlandı. Merkezi olmayan finansal uygulamalar için Ethereum özellikle yaygındı.

Ağ, kripto girişimlerini daha verimli ve çekici hale getirecek bir revizyondan geçti. Güncellemeden sonra, Ether, fiyatını artıracak daha geniş bir kabul görebildi..

Ethereum ağına yapılan yeni güncellemeyle, Ether stake etmeye izin verildi. Daha sonra, kripto varlıkları için iş dışında para kazanmanın başka şekillerini arayanlar için iyi bir yatırım olacak..

Genel olarak 2020, fiyatta önemli bir artış olduğu ve Ethereum 2.0’ın piyasaya sürülmesi, Ethereum’un geleceğinin belirleyici noktalarından biri olduğu için Ethereum için iyi bir yıldı..

2021’de Ethereum’a yatırım mı yapıyorsunuz? İyi Bir Fikir mi?

Kripto uzmanlarına göre Ethereum iyi bir yatırım olarak görülüyor. Ekonomist tarafından yapılan bir araştırma makalesi, Ethereum’un gelecekte genişleme olasılığının çok daha yüksek olduğunu gösteriyor. Ethereum fiyatının 2021 sonunda 5.000 $ ‘a ulaşması bekleniyor. "Uzun Tahmin" tahmin.

Ethereum’a yatırım yapmanın iyi bir karar olduğu kanıtlandı. 2019’da Ethereum’un ortalama fiyatı 125 dolardı. Şubat 2021 itibariyle fiyat 1.820 $ ‘dır. İki yılda ETH’nin değeri 15 kat arttı. Öyleyse, 2019’da Ethereum’a 10.000 $ yatırmış olsaydınız, şu anda Ethereum’da yaklaşık 150.000 $ ‘a sahip olacaktınız..

Ancak Ethereum’a yatırım yapmanın gerçekten iyi bir fikir olup olmadığını bilmek için öncelikle Ethereum blok zincirinin temel bir anlamı araştırılmalıdır..

Ethereum 2.0, Faz 0’dan başlayarak birkaç aşamada piyasaya sürüldü. ETH, Ethereum blok zincirinin belirtecidir. Ethereum, Bitcoin yalnızca bir ödeme şekli ise, tasarrufları güvence altına almak için gerçekten bir araçtır. Birçoğu, uzun vadeli yatırım alanında teorik olarak iyi seçimlerdir..

Ethereum blok zinciri, matematik kurallarına dayalı bir protokoldür. Nakit tedariğini hızla ve aniden değiştirebilen bir merkez bankası veya hükümete kıyasla, Ethereum coin dağıtan serbestçe okunabilir ve mutabakat kodlamasına yazılır. Altın veya devlet taahhüdü yerine bu dijital meta, kırılmaz kristalize blok zincirleri ve matematiksel gerçeklik tarafından destekleniyor..

Ethereum’a Yatırım Yapmanın Yolları

Yatırıma başlamak için giriş engelleri kripto para birimi için çok düşük. Bölgeye aşina olmayan biri, hızla ETH’yi ele geçirecek ve ona takılıp ve takdir edilmesini ümit ederek tasarruf etmeye başlayacaktır..

Ayrıca, bir kişi potansiyel olarak Ethereum’a yatırım yapabilir ve çeşitli yollarla ETH’den para kazanmaya başlayabilir..

Her şey satın almak ve elde tutmakla başlar. Bu, kripto para birimine yatırım yapmak için en yaygın stratejilerden biridir. Bir kripto para biriminin satın alınması ve elde tutulması kolay ve genellikle başarılı bir yoldur. Satın alma ve muhafaza etme stratejisi güzel ve basit bir çözümdür, ancak kripto para birimi alanı fiyat patlayıcıları ile ünlü olduğundan belirsizliğe neden olabilir. Kripto para birimleri, birçok yatırımcının uzak durduğu için değişken bir yapıya sahiptir. Ancak bazıları için kripto para birimlerinin karakterize ettiği en değerli faktörlerden biri olmuş ve onları yatırım yapmaya çekmiştir..

Ethereum’a yatırım yapmanın bir başka yolu da madenciliktir. Kripto para madenciliği matematiksel bir çözme yöntemidir. Madencilik, zamanlarını matematiksel problemleri hesaplama gücüyle çözmek ve Ethereum (ETH) işlemlerini doğrulayan ağ “iş kanıtı” sağlamak için kullandığından, temelde birçok kripto para birimi ağının bel kemiğidir. “Proof of Stake” e geçiş amacıyla Ethereum 2.0’ın piyasaya sürülmesi madenciler için bir endişe kaynağı olabilir, ancak PoW madenciliğinin 2023 yılına kadar hala pratik olması bekleniyor..

Ethereum dahil olmak üzere kripto para ticareti, geleneksel tüccarlarla mevcut pazarlara dalarak başladı. Ayrıca, Ethereum’a yatırım yapmanın daha iyi yollarından biri olan ETH vadeli işlemleri gibi bir dizi alım satım seçeneği de vardır..

Türev alım satımı, tüccarların yukarı doğru modellerde düşüşlerden de kazanç elde etmelerini sağlar. Tüccarlar, talebin nasıl hareket ettiğine bakılmaksızın uzun veya kısa pozisyonlardan yararlanabilirler..

ETH’ye yatırım yapmaya hazır?

Ethereum’un Artıları ve Eksileri

Herhangi bir varlık gibi, Ethereum için de artı ve eksilerin bir listesi var.

Ethereum’un Artıları:

Ethereum’a yatırım yapmanın faydaları nelerdir?

Birçok kripto analisti, Ethereum’un büyük bir geleceği olduğunu düşünüyor ve bu da onu kripto yatırımcıları için çekici bir seçenek haline getiriyor..

İşte Ethereum ile ilgili en iyi şeyler:

✅ Güvenilirlik:

Son üç yıldır Ethereum’un yerleşik ağı ve programı tutarlıydı. Ethereum’un arkasındaki ekip, Ethereum’u kripto alanındaki en büyük projelerden biri haline getiren muazzam bir çaba gösteriyor..

✅ Ademi merkeziyetçilik:

Merkezi olmayan yapı, muhtemelen Ethereum’un en önemli faydalarından biridir. Belirtildiği gibi, başlangıçta geleneksel bankacılık süreçlerine bir alternatif sağlamak için geliştirilen kripto para birimi teknolojisi, merkezi olmayan ve şeffaftır. Merkezi Olmayan Finans (DeFi), kripto para birimlerinin karakterize ettiği faktörlerden biridir ve Ethereum, DeFi’nin en üstünde yer alır..

✅ Daha fazla işletme Ethereum’u takip ediyor:

Ethereum, birkaç büyük işletme tarafından desteklenmektedir ve Ethereum Enterprise Alliance, önde gelen bir Ethereum izleme kuruluşudur. Üçüncü taraf koşulları kaldırıldığında, Ethereum yatırımcıları daha fazla yatırım yapar. Finans gurusu Andreessen Horowitz, Ethereum’da yer alan başlıca figürlerden biridir. Buna karşılık, Ethereum’un finans alanında da profesyonel olduğu gerçeği (ICO’lar). ERC-20 jetonları ayrıca kaynak yaratma ve ICO’lar için standart olarak kabul edilir..

✅ Eter kısıtlı değildir:

Bitcoin’in aksine, Ether (ETH) kısıtlı değildir ve kullanışlıdır. İşlemler, kendi kendine ilerleyen ve kısa ödeme süreleri için sözleşmeleri içerir. İlginç bir şekilde, yaratıcı Vitalik Butterin, Ethereum’un saniyede bir milyondan fazla işlemi hızla halledebileceğini söylediğinde.

Ethereum Eksileri

Ethereum hakkında daha zayıf olan kısımlar:

❌ Yavaş büyüme için eleştiri

Ethereum, yavaş büyüme nedeniyle eleştirildi. DeFi genişlemesinin eşiğinde analistler, Ethereum’un DeFi ağırlığı. Bu, ilerlemenin yavaş olduğunu ve ağ değişikliklerini uygulamaya koymada geciktiğini gösterir..

❌ İlk hareket edenin dezavantajı:

İlk hareket ettirenin dezavantajı Ethereum tarafından elde edildi. Standart taşıyıcı hala eski ağdır. Tüm yeni girişimler de personelden öğrenir ve daha hızlı büyüme ve sonuçlar sağlamak için yeterince çeviktir. Uzun vadede bu bilinmeyen bir tehlike olabilir. Ayrıca, müreffeh işletmeler Ethereum’un hatalarından faydalanacak ve belki de iyileştirilmiş ağlar kuracaktır..

❌ Ethereum’un ölçeklenmesi zordur:

Çeşitli özellikleri cazip bir yön olsa da, bazı yatırımcılar ETH’ye yatırım yapmaktan çekiniyor. Buna karşılık, Ethereum, kripto para birimlerinde daha fazla yatırımcı çekmek için ölçeklendirme ve Ağ gecikmesi ile ilgili sorunları henüz çözmedi..

Sonuç: Ethereum İyi Bir Yatırım mı??

Analistlere göre Ethereum, yatırım yapılacak en iyi kriptolardan biridir. Ünlü kripto para ümit vaat ediyor ve DeFi, Ethereum’un zirvede olmasıyla büyümeye devam ettikçe, fiyatı yakın gelecekte yükselebilir..

Yatırımların çoğu riske karşı ödül faktörüne indirgenir. Başka bir deyişle, potansiyel ödüller, risklerin olası sonuçlarından daha ağır basıyor mu??

Basitçe söylemek gerekirse, Ethereum birçok potansiyel ödülü olan düşük riskli bir yatırımdır. Portföyünüze ETC eklemeyi düşünmeden önce mutlaka biraz araştırma yapmanız gereken bir şeydir.

Öyleyse Ethereum (ETC) iyi bir yatırım mı? Ethereum gerçekten de diğer birçok kripto paranın sahip olmadığı pek çok artıya sahip. Merkezi Olmayan Finansın (DeFi), kripto para birimlerinin karakterize ettiği faktörlerden biri olması ve Ethereum’un DeFi’nin en üstünde olması, Ethereum fiyatında büyüme için çok yer olduğu ve onu yatırım yapmak için iyi bir madeni para haline getirdiği anlamına gelir..

Ethereum’a yatırım yapmak akıllıca bir karardır, DeFi genişlemesinin bir parçası olmak istiyorsanız, portföyünüz için Ether doğru seçimdir..

Artık Ethereum’un iyi bir yatırım olabileceğini biliyorsunuz. Yatırım yapmaya başlamak için yeterince ilham aldığınızı hissediyorsanız VB, veya bu makale mevcut bilgilerinize bazı ekstra bilgiler sağladıysa, bunu bilmekten memnuniyet duyabilirsiniz. eToro kripto varlıklarına yatırım yapma yeteneği sağlar.

eToro – Kripto Satın Almak İçin En İyi Platform

eToro, kripto endüstrisinde uzun yıllar boyunca güvenilir olduklarını kanıtladı – onları denemenizi öneririz.

Sanal para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında.

Anahtar noktaları

  • Cryptocurrency, anonim, blockchain tabanlı dijital paradır.
  • Kripto para birimleri ile standart ürün ve hizmetler satın almak da mümkündür, ancak Ethereum dahil kripto para birimlerine de yatırım yapabilirsiniz..
  • Ethereum, piyasadaki en büyük kripto para birimlerinden biridir ve diğer kripto para birimlerine göre çok benzersiz bir şekilde çalışan bir para birimidir..
  • Ethereum’a yatırım, finansın geleceğine yatırım olabilir.
  • Ethereum’un kapasitesi, geliştiricilerin genişlemeye ve yenilik yapmaya devam etmeleri için bir forum görevi gören Bitcoin’inkinden belki de çok daha inanılmaz..
  • The Economist tarafından yapılan bir araştırma makalesi, Ethereum’un gelecekte genişleme olasılığının çok daha yüksek olduğunu gösteriyor..
  • Ethereum’a istediğiniz miktarda para yatırabilirsiniz. Örneğin 25 $ ‘dan başlayabilirsiniz..
  • DeFi zirvede Ethereum ile büyümeye devam ederken, Ethereum şu anda kripto pazarında yapılabilecek en iyi yatırımlardan biri olabilir..

SSS

Ethereum’a yatırım yapmaya değer mi?

Ethereum, perakende alıcılara kolay erişimi ve devam eden büyüme beklentilerine dayanarak olağanüstü bir yatırım yapıyor.

Ethereum’a yatırım yapmak için minimum miktar nedir?

EToro gibi bazı platformlar, kullanıcıların Ethereum’a başlamak için 25 $ kadar az para yatırmalarına izin veriyor..

Ethereum’a şimdi yatırım yapmalı mıyım?

Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmak istediğinizde her zaman kendi araştırmanızı yapmalısınız. Ethereum, yakın gelecekte fiyatta büyüme potansiyeli olan en iyi kripto para birimlerinden biridir..

Ethereum’da nereye yatırım yapılır??

eToro en kazançlı alternatiftir. Prestijli ödül alım satım platformu, tüccarların kripto para birimine maruz kalmasını sağlayan tüccarlar için tek durak noktası olarak hizmet veren bir portföy oluşturmalarına olanak tanır..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector