Ethereum’a Yatırım: Başlarken

Ethereum yatırım dünyasında yeniyseniz, Ethereum’un iyi bir yatırım olup olmadığını veya ETH’ye yatırım yapmalı mıyım? Peki, Ethereum’a yatırım yapmayı düşünmeden önce, çevrimiçi ortamda dolaşan tüm Ethereum ile ilgili mitleri kıralım..

Peki Ethereum nedir?

Ethereum, blockchain teknolojisini kullanan en popüler açık kaynaklı platformlardan biridir..

Aslında Ethereum, Bitcoin’den sonra piyasa değeri açısından en büyük ikinci kripto platformudur.. Ethereum, iyi bir yatırım seçeneği olan kendi kripto para birimi olan ether için kullanılır.. Ethereum sadece kendi para birimini değil, ERC-20 gibi farklı tokenleri de destekliyor..

Bununla birlikte, Ethereum’un kripto para biriminin ötesinde çok sayıda uygulaması var. Ethereum sadece merkezi olmayan bir platform değil, aynı zamanda bir programlama dilidir. Kullanıcıların üçüncü bir taraf olmadan birbirleriyle doğrudan anlaşmalar ve ödemeler yapmalarına yardımcı olabilecek merkezi olmayan uygulamalar veya dApp’ler oluşturabilir.. Aslında, Ethereum akıllı sözleşmelerin kralıdır.

Ethereum Yatırımına Başlarken

Ethereum’a yatırım yapmaya başlamak için önce yapmanız gerekenler çevrimiçi kayıt Ethereum satın almanıza ve yatırım yapmanıza izin verecek bir değişim ile. Bir değişim komisyoncusu, Ethereum’un yanı sıra listeledikleri diğer kripto para birimlerini alıp satmanızı sağlayan çevrimiçi bir platformdur..

Hızlı ve kolay bir şekilde Ethereum satın almak ve yatırım yapmak istiyorsanız. ile % 0 komisyon, kontrol et eToro Borsası!

Ethereum İyi Bir Yatırım mı?

Ethereum ikinci en büyük blok zinciri platformu olduğu için birçok kripto uzmanı Ethereum’un diğer kriptolara kıyasla iyi bir yatırım olduğuna inanıyor. Ethereum tarihindeki tüm iniş çıkışlara rağmen, analistler Ethereum fiyatının uzun vadede daha da büyüyebileceğine inanıyor..

ETH’ye yatırım yapmayı etkileyecek faktörlerden biri, Ethereum’un ikinci yinelemesi olan Ethereum 2.0’dır..

Ethereum 2.0, madencilik yerine enerji verimliliğine ve stake etmeye odaklanacak. Teminat kanıtı, güvenliği sağlamak için bir kripto cüzdanında para tutarak aktif işlem doğrulamasını ve ağ desteğini içerdiğini unutmayın..

Ethereum’a yatırım yapmayı düşünmenin bir başka nedeni de, giderek daha başarılı kripto tüccarlarını çeken blockchain teknolojisinin artan kullanımıdır. Bu tür bir teknoloji, çevrimiçi ödemeleri, kredi dağıtımını ve emtia ticaretini kolaylaştırabilir.


Ethereum’a Yatırım Yapmalı mıyım?

Ethereum iyi bir yatırım mı

Ethereum’a yatırım yapmayı neden düşünmeliyim? iyi. Ethereum, tüm dünyayı değiştirebilen yenilikçi bir teknolojidir. Daha kesin olmak gerekirse, Ethereum, kullanıcıların aracı olmadan işlem yapmalarına olanak tanıyan dApp’ler ve akıllı sözleşmeler tanıttı.. Akıllı sözleşmelerin getirilmesi sayesinde Ethereum, bilgisayar programlamasında ve bir bütün olarak dijital sahiplikte devrim yaratabilir..

İnsanlar, bankalar ve bürokrasi ile uğraşmadan dünyanın her yerinden farklı varlıkları satın alabilecekler. Ethereum, insanlara sanat eserlerinin, patentlerin, ipoteklerin, kişiden kişiye işlemlerin ve hatta oylamanın tokenlaştırılmasını sağlayabilir..

Dünya Ekonomik Forumu tarafından sağlanan verilere göre şaşırtıcı değil, Küresel olarak küresel Gayri Safi Yurtiçi Hasılanın% 10’una kadar olan kısmı, 2025-2027’ye kadar blockchain teknolojisi ile kolaylaştırılacaktır..

Ethereum, gelişmiş ara bağlantı sağlayarak yalnızca bireyleri değil, dünya çapındaki işletmeleri de destekleyebilir. Bu teknoloji, kripto koleksiyonları, blok zinciri tabanlı sağlık hizmetleri kayıtları, sürdürülebilir enerji paylaşımı vb. Gibi yenilikleri teşvik edebilir..

Ethereum ademi merkeziyetçi olduğu için Ethereum’un insanların sansürü hedeflemesine ve toplumları bilgilendirmek için sansürsüz uygulamalar çalıştırmasına da yardımcı olabileceğine inanılıyor..

Bunun da ötesinde, Ethereum’un kripto para biriminin eteri, popülaritesi artan kripto para birimlerinden biridir.. Harika haber, Bitcoin’den farklı olarak Ethereum’un kapağının açık olmamasıdır.. Dolaşımda yaklaşık 107,715,579 eter var ve bu sayılar artıyor.

Burada, programcıların protokolü bilgisayarlarında çalıştırmak ve ağın güvenli ve etkili kalmasına yardımcı olmak için ether coin ile ödüllendirildiğini de not etmeliyiz.

Sonuncu ama bir o kadar önemli, Çeşitlendirme ticaret dünyasında önemlidir, bu da Ethereum’a yatırım yapmak için yeterli bir sebeptir.. Sonuçta, Ethereum yalnızca bir kripto para birimi değil, aynı zamanda akıllı sözleşmeler, belirteçler ve merkezi olmayan uygulamalar için yenilikçi bir platformdur..

Bitcoin veya Ethereum’a Yatırım Yapmalı mıyım?

Ethereum, Bitcoin’den sonra en büyük ikinci para birimidir ve yukarıda açıklandığı gibi Bitcoin yerine Ethereum’a yatırım yapmak için birçok neden vardır.. Hem Ethereum hem de Bitcoin dağıtılmış defter ve token kullansa da, Ethereum’un Bitcoin’e göre bazı avantajları vardır., dünyanın her yerinden tüccarların ilgisini çeken.

Yukarıda belirtildiği gibi, dolaşımda bitcoin’den daha fazla token vardır ve daha kısa blok süresinde eter elde etmek daha kolaydır.. Daha kesin olmak gerekirse, 10 dakika ile bir gün arasında süren bitcoin işlemlerine kıyasla eter elde etmek 15 saniyeye kadar sürer..

Ethereum’un kendi programlama dili olduğundan, yalnızca para birimi ve işlemler olarak değil, merkezi olmayan uygulamaları çalıştırmanın, işten para kazanmanın ve sahiplik sağlamanın bir yolu olarak da kullanılır. Akıllı sözleşmeler yürütmek için benzersiz yapısı, Ethereum’u iyi bir yatırım seçeneği yapan en önemli unsurlardan biridir..

Ethereum’un öneminin açık bir örneği, Microsoft Azure ve ConsenSys tarafından sunulan bir Hizmet olarak yenilikçi Ethereum Blockchain. Finansal hizmet müşterilerinin ve geliştiricilerin esnek ve güvenli bir bulut tabanlı blok zinciri ortamına sahip olmalarını sağlar.

İlginç bir şekilde, birçok kripto oyunu da Ethereum’a dayanıyor ve bu da onları çekici bir yatırım seçeneği haline getiriyor. En popüler oyunlardan biri, oyuncuların dijital kedileri üretmesine ve takas etmesine izin veren CryptoKitties’dir..

Kaçırmayın: Bitcoin vs Ethereum: Hangisini Satın Almalısınız??

Ethereum Ne Kadar Değerli??

Ethere’nin temel amacının küresel para birimlerine alternatif olmak değil, akıllı sözleşmeleri ve uygulamaları kolaylaştırmak olduğu göz önüne alındığında, birçok uzman Ethereum’da büyük bir potansiyel görüyor. Bazı uzmanlar, bir ETH belirtecinin 10.000 $ ‘a ve trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşabileceğini tahmin ediyor.

Kripto tahminleri yapmak zor olsa da, merkezi olmayan finansmana olan talep, uzmanların Ethereum’un tekrar yükselebileceğine inanmasına neden oluyor. Ethereum uzmanları, fiyat tahminlerine ve Fibonacci uzantılarına dayanarak önümüzdeki beş yıl içinde aşırı yükseklere ulaşabileceğini iddia ediyor.

Örneğin, bazı tahminler, 2023 ile 2025 arasında Ethereum’un potansiyel yüksekliğinin 50.000 dolar, potansiyel düşüklüğünün ise 3.500 dolar olabileceğini öne sürüyor. Sonuç olarak, birçok kripto tüccarı bu tür fiyat dalgalanmalarından yararlanabilir..

Portföylerine Kimler Ethereum’u Dahil Etmeli??

  1. Günlük tüccarlar: Ethereum’un bir günde çoklu yüzdeli dalgalanmalara sahip olduğu biliniyor, bu da onu kısa vadeli hareketlerinin ne olacağını bildiklerine inanan günlük tüccarlar için iyi bir seçenek haline getiriyor..
  2. Kripto para tüccarları: Ethereum, ikinci tanınmış kripto para birimidir ve bu nedenle, birçok kripto tüccarı kripto para birimi portföylerinin bir parçası olarak satın alır..
  3. Blockchain meraklıları: Ethereum, blockchain teknolojisinin ikinci büyük uygulaması olduğundan, teknolojiye ve teknoloji ve finans endüstrileri üzerindeki potansiyel etkisine inananlar, Ethereum satın almayı düşünebilir..
  4. Forex tüccarları: Kripto para piyasası, bazıları tarafından geleneksel para birimlerinin çok değişken hale geldiği zamanlar için güvenli bir liman olarak algılanıyor. Ethererum ana piyasalardan diğer kriptolara göre daha fazla ayrıldığından, bazı tüccarlar için yeni altın güvenli liman haline gelebilir..

Ethereum’a Yatırım Yapıyor Riskli?

Ethereum'a yatırım yapmak

Ethereum’un gösterdiği vaatlere ve kripto geliştirme dünyasının desteğine rağmen, düzenleyicilerden ve bankalardan kripto ticareti konusunda çok fazla baskı olduğu bir sır değil.. Aslında, herhangi bir kripto para biriminin önemli ölçüde düşmesine neden olabilecek ilk madeni para teklifleri etrafındaki düzenleyici baskıdır..

Diğer bir engel ise, tüccar veya geliştirici olmayan kişiler için blockchain teknolojisinin anlaşılmasının zor olabileceği gerçeğidir. Bazıları da kripto dolandırıcılığının kurbanı olabilir.

Bu nedenle, Ethereum’un ne olduğunu ve Ethereum’a nasıl başarılı bir şekilde yatırım yapacağınızı anlamanıza yardımcı olmak için uygun kripto ticareti eğitimi şarttır.. Çevrimiçi bir kurs, kripto ticaretinin temellerini anlamak, saygın bir şirket bulmak için harika bir fırsattır. komisyoncu, ve başarılı bir ticaret stratejisi oluşturun.

Sonuç: Ethereum İyi Bir Yatırım mı?

Ethereum’a yatırım yapmak düşünmeye değer.

Çoğu kişi için Ethereum yatırımının harika bir karar olduğu kanıtlandı. 2017’de bir Ethereum’un fiyatı 25 dolardı. Şubat 2021 itibariyle fiyat 1.820 $ ‘dır. Dört yılda ETH’nin değeri 72 kat arttı. Öyleyse, 2017’de Ethereum’a 1000 $ yatırmış olsaydınız, şu anda Ethereum’da yaklaşık 72.000 $ olacaktı..

Öyleyse Ethereum iyi bir yatırım mı? Şimdi, Ethereum iyi bir yatırım olarak kabul edilir. Ve yatırım yapmak istiyorsanız, şimdi bunu yapmak için iyi bir zaman..

Hiçbir yatırım risksiz değildir, ancak Ethereum’a yatırım yapmak son üç yılda% 7000’den fazla getiri sağlamıştır. İster Ethereum yatırımında yeni olun, ister yatırımınızdan en iyi şekilde nasıl yararlanacağınızı merak ediyor olun, Ethereum’a yatırım yapmadan önce neleri bilmeniz gerektiğini anlamak çok önemlidir..

Aşağıdaki tahmin şekilleri, bazılarının ana hatlarını çizmektedir. Potansiyel 2021, 2022, 2023, 2024 ve 2025’te teknik analistler ve endüstri uzmanları tarafından sunulan yüksek ve düşük Ethereum fiyat tahminleri.

Yıl Yüksek Düşük
2021 2.400 $ 1.100 $
2022 3.300 $ 1.455 ABD doları
2023 6.200 $ 2.200 $
2024 5.150 $ 2865 ABD doları
2025 9.500 ABD doları 3.560 ABD doları

Sonunda, son karar size iniyor. Ne tür bir yatırımcı olmak istersiniz? Bu sorunun cevabını bulun, Ethereum’un iyi bir yatırım olup olmadığını kesinlikle anlayacaksınız.!

Yatırım yapmaya başlamak için ilham alıyorsan Ethereum, bunu bilmekten memnun olabilirsin etoro 90+ kripto para birimine kadar Crypto varlıkları ve CFD’ler ile ticaret yapma yeteneği sağlar.

eToro – Ethereum Satın Almak İçin En İyi Platform

etoro komisyoncusu

eToro, sektörde uzun yıllardır güvenilirliğini kanıtlamıştır – denemenizi tavsiye ederiz.

Daha fazla okuma:

Ethereum Vs. Bitcoin: Ethereum, Bitcoin’den Daha İyi Bir Yatırım mı?

Ethereum’a Yatırım Yapmanın Artıları ve Eksileri

Ethereum, ERC-20 Jetonlarıyla Kriptoda Hakim Oldu: İşte Nasıl

Yeni Başlayanlar İçin Stablecoin Rehberi

İngiltere’deki En Popüler Kripto Para Birimleri

2021’de Yatırım Yapacak En İyi 10 Kripto Para Birimi

ABD’deki En Popüler Kripto Para Birimleri

Makalemizi beğendiyseniz Ethereum İyi Bir Yatırım mı Ve ETH’ye Yatırım Yapmalı mıyım??, lütfen Ethereum ile ilgilenebilecek herkesle paylaşın.

Sorumluluk Reddi: Kripto para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında ve Geçmiş performans gelecekteki sonuçların göstergesi değil.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector