ICO, muhtemelen kripto para birimini araştırırken birçok kez karşılaştığınız ve belki de ne anlama geldiğini merak ettiğiniz bir terimdir..

Kısacası, İlk Para Teklifi“Ve”jeton satışı. Belirli bir oranda yeni bir kripto para biriminin sunulduğu yerdir.

Bir şirket bunu, yaratmayı planladıkları şeyi inşa etmek için para toplamak için yapar..

Bir tüccar olarak, ICO’lar kar elde etmenin harika bir yolu olabilir. Bu, ICO sırasında çok düşük bir fiyattan satın alarak ve ürün yayınlandıktan sonra fiyatların artması muhtemel olduğunda satılarak yapılabilir..

2017, ICO’lar için büyük bir yıldı ve çok şey toplandı, Daha ICOBugün özel, halka açık değil ve birçok insan onları duymuyor.

Şimdi halka açık olduğundan daha fazla parayı özel olarak topladıklarına ve büyük ölçüde balina yatırımcılarına yatırım sunduklarına inanılıyor..

ICO’lar, bir kripto para birimi değişimi için para toplama etkinliği olan IEO’lar (İlk Değişim Teklifi) ile karıştırılmamalıdır..

En yeni IEO’lardan biri, Bitfinex borsası için yardımcı program jetonu olan LEO’dur..

Bir profesyonel gibi kripto para ticareti yapmayı öğrenmek ister misiniz? Bizimkini al kripto para kursu!

ICO’lar güvenli bir yatırım mı?

ico'ya yatırım yapmak

Bir ICO’ya dalmadan önce bilmeniz gereken çok şey var.

Hatırlanması gereken en önemli şeylerden biri şudur: çoğu kripto para birimi projesi muhtemelen başarısız olacak. Yatırımcılar, beklentiler söz konusu olduğunda çok gerçekçi olmalı.

Bir kripto para birimini diğer tüm seçeneklerden farklı kılan şeyin ne olduğunu bulamıyorsanız, muhtemelen yatırıma değmez.

Sadelik, aranacak başka bir şeydir. En başarılı kripto para birimi olan Bitcoin’e bakın. Nasıl çalıştığının arkasındaki fikir karmaşık olsa da, basit bir problemi çözmektir..


Peter Lynch’in ünlü bir sözü şu şekildedir: “Pastel boya ile gösteremeyeceğiniz hiçbir fikre asla yatırım yapmayın.” Özellikle kripto para birimleri ile doğru görünüyor.

Dolandırıcılar

ICOpompalama ve boşaltma şemalarına duyarlıdır ya da sadece düpedüz fon hırsızlığı ve sorun çok gerçektir.

Pompa ve boşaltma planlar, yatırım arayan kişinin halihazırda kripto para biriminin büyük bir kısmına sahip olduğu ve ICO’dan sonra fiyat yükseldikten sonra sahip olduğu her şeyi sattığı, fiyatı düşürdüğü ve yatırımcıların fonlarıyla kaçtığı yerlerdir..

Hepsi değil ICOe-postalar dolandırıcılıktır ve bu sizi bir ICO. Sadece katılmadan önce iyi bir araştırma yapmanızı gerektirir..

Aranacak önemli şeyler şunları içerir:

 • Bir yol haritası. Bu, kuruluşun büyüdükçe atacağı adımları doğru bir şekilde açıklamalıdır..
 • Şeffaf ekip. Projenin arkasındaki ekip, kimliklerini açıklamalı ve iyi bir itibara sahip olmalıdır..
 • Açık kaynak. Bu her zaman gerekli değildir, ancak sistemlerinin nasıl çalıştığı konusunda açık iseler iyi bir işarettir..
 • Yatırımlarda gerçekçi getiri. Çoğu, ne kadar geri kazanabileceğiniz konusunda size gerçek bir fikir veremeyecek, ancak büyük bir yüzdeyse dikkatli olun.

Tanınmış ICO dolandırıcılıkları

ico dolandırıcılığı

Bir dolandırıcılıkta neye bakmanız gerektiğini anlamanın iyi bir yolu, halihazırda gerçekleşmiş olan dolandırıcılıkları incelemektir.

Pincoin ve iFan

Bunlar aynı şirket, Vietnam’dan Modern Tech tarafından yapılan iki ICO’dur..

Yüzeyde, yasal fikirler gibi göründüler ve elbette herhangi bir dolandırıcılığın insanlara hitap etmesi gerekiyor.

iFan’ın ünlülerin içeriklerini hayranlara tanıtması için bir platform olması gerekiyordu ve Pincoin reklam, müzayede, yatırım ve pazar yeri için çevrimiçi bir platform oluşturduğunu iddia etti..

Pincoin hakkında unutulmaması gereken önemli bir nokta, yatırımcıların% 40’a varan kar bekleyebileceğini iddia etti, ki bu gülünç derecede büyük bir iddia.

Modern Tech’in sahtekarlığı pek karmaşık değildi. Herkesin parasını aldılar ve sonra ortadan kayboldular. Pompa ve boşaltma yoktu.

32.000’e kadar insan dolandırıcılığın kurbanı oldu ve toplamda yaklaşık 660 milyon dolar kayboldu.

Centratech

Bu belki de şimdiye kadarki en ünlü ICO dolandırıcılıklarından biri ve boksör Floyd Mayweather ve müzisyen DJ Khaled’in dahil olmasıyla biliniyordu..

İki kurucu sonunda tutuklandı ve 32 milyon dolar topladıktan sonra dolandırıcılıkla suçlandı..

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), iki yöneticinin kurgusal biyografilerini oluşturduğunu ve yanıltıcı pazarlama materyalleri yayınladığını iddia etti..

Sadece şirketlerin iddia ettiklerine tamamen güvenemeyeceğinizi gösterir.. Sundukları malzemelerden çok daha ileriye bakmalısınız.

Plexcoin

Plexcoin, Modern Tech kadar başarılı değildi ve yalnızca yaklaşık 15 milyon $ çalmayı başardı.

Belki de Plexcoin’in bir aldatmaca olduğunun en büyük işareti Yatırımcıların 29 günde% 1.354’e varan getiri bekleyebilecekleri saçma iddiası.

Plexcoin aynı zamanda SEC’in fonları dondurarak ICO’ya dahil olduğu birkaç durumdan biridir..

Yönetmelik

ico düzenlemesi

ICO’lar dünyanın birçok yerinde hala çok yeni bir kavram olduğundan, hükümet düzenlemesi açısından gri bir alanı işgal ediyorlar..

Bununla birlikte, ICO’larla ilgili düzenleme yavaş yavaş farklı yerlerde yetişiyor, ancak henüz nasıl düzenlenmeleri gerektiğine dair küresel bir fikir birliği bulunmuyor..

Düzenleme sadece dolandırıcılık nedeniyle değil, elde edilen fonlara ne olacağı ve bir ICO tarafından talep edilen her şeyin doğru olup olmadığı konusunda da endişeler var..

Çin ve ABD, ICO’lar konusunda belki de en katı olanlardır.

Çin’de, ICOe-postalar tamamen yasaklandı. Bundan önce, Çinli yatırımcılar ICO’larda çok aktiflerdi ve yaklaşık 400 milyon dolar topladı..

Çin’deki birçok platform artık ICO reklamlarını da yasaklıyor.

Ancak şunu belirtmekte fayda var Çin izin verebilir ICOgelecekte ve yasağın yalnızca bir düzenleyici çerçeve yürürlüğe girene kadar geçici olduğunu.

ABD’de ICO’lar daha karmaşık bir ortamda çalışıyor.

SEC, düzenlemeden büyük ölçüde sorumluyken ICOmenkul kıymet olarak kabul edip etmediklerine bağlı olarak vaka bazında yaparlar, hangisini belirlemek zor olabilir.

Ülkenizde ICO’ların nasıl düzenlendiğini anlayarak, paranızı kaybetmekten korunabilirsiniz..

Kripto para birimine dahil olan birçok kişi, ICO düzenlemesine kötü bir şey olarak bakabilir çünkü hükümetlerin kripto para biriminde madalya alması gerektiğine inanmazlar..

ancak, tüccarlar açısından, düzenleme iyi bir şeydir ve seni güvende tutacak. Sizin hakkınızda daha fazla bilgiye ihtiyaç duyacakları bir durum olabilir.

En büyük ICO’lar nelerdir?

en büyük icos

Bazı ICO’lar çok büyüktü ve çoğu durumda bunlar Ethereum’un üzerine başlatılan ERC-20 tokenlarıdır..

 1. DomRaider – 65.890.000 $
  • Şirketlerinin büyümesini finanse etmek ve dünya çapındaki açık artırma blok zincirlerini finanse etmek için jetonlarını başlattılar.
 2. Tron – 70.000.000 $
  • Şimdi en iyi kripto para birimlerinden biri olan Tron projesi çok büyük ve interneti ademi merkezileştirmeyi hedefliyor. Tron’un kurucusu Justin Sun, çok iyi tanınan ve sevilen biri ve pek çoğu onun harika pazarlama becerileri hakkında yorum yaptı..
 3. Bankex – 70.600.000 $
  • Bir Varlık Kanıtı algoritması oluşturmaya çalışan bir şirket. Projenin neden çekici olduğunu belirtmekte fayda var; Anlaması kolay bir şey, insanların zaten bildiği bir fikirde ufak bir değişiklik.
 4. Aragon – 73.000.000 $
  • Merkezi olmayan kuruluşlar için araçlar yaratma projesi. Aragon, ICO’sundan bu yana değerinin yaklaşık% 58’ini kaybetti. Bu miktar yüksek görünse de, diğerleri o kadar şanslı değildi.
 5. QASH – 105.000.000 $
  • ‘Nakit’ olarak telaffuz edilen QASH, Quoine platformunun yerel belirtecidir ve kripto para birimi yatırımlarında likidite sorunlarını çözmeyi ummaktadır..
 6. Durum – 108.000.000 $
  • İnsan haklarını koruyan bir cüzdan, mesajlaşma hizmeti ve tarama hizmeti oluşturmayı planlayan bir proje.
 7. Bancor – 153.000.000 $
  • Herhangi bir kripto para birimini bir başkasıyla değiştirebileceğiniz merkezi olmayan bir likidite ağı.
 8. SIRIN LABS jetonu – 157.000.000 $
  • Blockchain ekonomisi ile kitle pazarı arasındaki boşluğu kapatmayı amaçlıyorlar. Ne yazık ki, ICO’dan bu yana proje değerinin% 98’ini kaybetti.
 9. Tezos – 232.000.000 $
  • Esasen son blok zinciri olmaya çalışıyor. Zincir yönetişimine odaklanıyorlar ve onu şimdiye kadarki en sürdürülebilir blok zinciri yapacağına inanıyorlar. ICO’ları beklediklerinden 10 kat fazla arttı.
 10. Filecoin – 257.000.000 $
  • Filecoin’in ICO’su şimdiye kadar en çok yükseltti, ancak o zamandan beri Filecoin’in değeri önemli ölçüde düştü ve değerinin% 62’sini kaybetti..

Başarılı ICO hakkında okuyarak, insanların bir ICO’da ne aradıklarını görebilirsiniz..

Anahtar noktaları

Bu makaleden herhangi bir şey hatırlıyorsanız, bunların bu önemli noktalar olduğundan emin olun.

 • ICOpara kazanmanın harika bir yolu. ICO’dan sonra, fiyat genellikle yükselir ve çoğu hızlı bir kar elde etmek için yatırımlarını satar..
 • Yatırımcılar yatırım yapmadan önce bolca araştırma yapmalı. Unutmayın, çoğu kripto para birimi inşa etmeyi planladıkları şeyde büyük olasılıkla başarılı olmayacaktır..
 • Dolandırıcılar gerçektir. En büyüklerinden biri imkansız kazançlar elde etme vaadidir..
 • Düzenleme yavaş yavaş yetişiyor ICOs. Birçok ülkede, farklı şekillerde düzenlenmelerine rağmen.

Kripto para kursu ile ticaret yapmayı öğrenin

Diğer kripto para birimleri ve bunların nasıl takas edileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Ardından kripto para birimi ticaret kursumuza kaydolun!

Bu makaleyi okumaktan zevk aldıysanız Ticaret Eğitimi, lütfen beğenin ve ilginizi çekebileceğini düşündüğünüz bir başkasıyla paylaşın.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector