2021’de Litecoin’e yatırım yapmak için analitik bir rehber

2021’de Litecoin fiyatı nereye gidecek?

2021’de Litecoin fiyatına ne olacak? Kripto varlıklar merkezi olmadığı için, yatırımcılar her zaman merak etmişlerdir: Litecoin fiyatını yönlendiren şey?

Kripto para dünyayı kasıp kavurdu ve yatırım dünyası çıldırdı. Bir bakıma, kripto para birimlerinin benzersizliği nedeniyle yatırım dünyası hala biraz fırtınada. Hiç de geleneksel yatırımlar, hisse senetleri veya emtialar gibi değil.

Kripto para birimi yatırımının akıllara durgunluk veren dünyası, yüreksizler için değil. “Bitcoin’in lite versiyonu” olarak da adlandırılan Litecoin, kurucusu Charlie Lee tarafından 2011’deki başlangıcından bu yana baskın bir kripto para birimi olmuştur..

Litecoin LTC’yi hızlı ve kolay bir şekilde satın almak veya yatırım yapmak istiyorsanız, % 0 komisyon, kontrol et eToro Borsası!

Ama Litecoin fiyatını gerçekten yönlendiren şey?

Litecoin fiyatını en çok etkileyen dört ana faktör vardır:

 • Rekabet eden madeni paraların performansı
 • Artan benimseme
 • Risk alma iştahı
 • COVID-19’a eşlik eden benzeri görülmemiş sorunlar

Neden Litecoin?

Litecoin, gümüşten Bitcoin altınına, işlem süresi açısından verimliliği artıracak şekilde tasarlanmıştır ve Bitcoin’den daha ekonomiktir. Bitcoin’in daha ucuz, daha hızlı ve daha verimli bir sürümüdür.

Kripto para birimleri, Bitcoin nedeniyle başlangıçta bir değer deposu oldu, ancak Litecoin bir değişim aracı olarak bu bakış açısını değiştiriyor. Litecoin’in düşük işlem ücretleri, işlem kolaylığı ve blok üretimi başına iki buçuk dakikalık yıldırım hızında hızı, onu “işlemin kripto para birimi” olarak popüler bir seçim haline getirdi.

Litecoin, en eski kripto para birimlerinden biridir ve hayatının büyük bir bölümünde en iyi on kripto para biriminde yer almıştır, şu anda piyasa değeri açısından 5.92 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük 8. kripto para birimidir..

2020’nin başında Litecoin, piyasaya öncülük etti ve en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biriydi; bu, piyasa COVID-19 nedeniyle biraz belirsizlik içinde olduğu için yatırımcılar için oldukça kafa karıştırıcıydı..

Nisan-Ekim arası Litecoin için iyi değildi, ancak Kasım ayında hızlı bir şekilde ivme kazandı ve o zamandan beri yükselişte. Kasım ayında, en büyük 9. kriptodan 8. en büyük kripto para birimine yükseldi..

litecoin fiyat tablosu

Veri izniyle CoinDesk

Litecoin Fiyatını Ne Yönlendirir??

Şimdi soru ortaya çıkıyor, Litcoin fiyatını yönlendiren şey?

Litecoin 2016 yılına kadar yükseliyordu ve 330 $ civarında zirveye ulaştı. Ancak bu kısa sürdü ve piyasa Litecoin’i yakaladı. Litecoin, 3 $ ‘lık en düşük ayı piyasalarından bazılarını gördü..

Ancak, o zamandan beri istikrarlı bir yükselişte. Geleceği için bazı tahminler umut verici iken, diğerleri çok fazla değil. COVID-19, kendi başına benzeri görülmemiş sorunlar, geleneksel yatırımı ve kripto para birimi yatırımını sarsan sorunları da beraberinde getirdi..

Bu sorunun kısa cevabı şu: Litecoin’e olan talep, fiyatını belirleyen şeydir..

Ama o kadar basit değil.

Fiyatlar, talep arzı karşıladığında piyasada belirlenir. Ancak geleneksel mallar için durum budur & emtia. Kripto para birimiyle ilgili hiçbir şey geleneksel değildir; fiyat belirlemesi de değil.

Arz genellikle belirleyici bir özellik iken, Litecoin’in fiyatının belirlenmesinde belirleyici rol oynayan ana faktör taleptir. Diğer para birimlerinin aksine, kripto para birimlerinin arzı sabittir. Litecoin arzı 84 milyon jeton artamaz. Bu nedenle, kripto para birimlerinin fiyat tespiti konusunda, piyasa ekonomisi, fiyatları ayarlamak için arz değiştirilemediğinden ve fiyatlar yalnızca talep üzerine belirleyicidir..

Esasen ticaret hacmi talebi belirler. Satılan yüksek miktarda Litecoin düşüşlere neden olur ve yüksek hacim satın almak fiyatlarda ani artışlara neden olur. Kurucu Charlie Lee’nin kendisi, Litecoinlerini tüm zamanların en yüksek seviyesinde satmaya karar verdiğinde bir ayı piyasası trendine neden oldu..

Kripto para birimi fiyatları, mevcut taleplerinin sadece bir yansımasıdır, ancak sonunda fiyatı belirleyen çeşitli talep tarafı faktörleri rol oynamaktadır..

Yatırım yapmaya hazır Litecoin?

Ancak Litecoin LTC fiyatını etkileyen faktörler nelerdir??

4 Faktör 2021’de Litecoin fiyatını belirleyecek

1. Rekabet eden madeni paraların performansı

Litecoin’in fiyatını belirleyen bir diğer önemli faktör, rakip kripto para birimlerinin sayısı, kalitesi ve fiyatlarıdır. Bunu daha derinlemesine incelemek için, bunun nedeni rakip kripto para birimlerinin Litecoin talebini de etkilemesidir. Rakip bir madeni para ivme kazanıyorsa, yatırımcılar onu tercih edecek ve bu da Litecoin’in talebini olumsuz yönde etkileyecektir. Sonuçta, hepsi Litecoin talebine bağlı.

Bitcoin, kripto para birimleri düşünüldüğünde akla gelen isimdir. Orijinal kripto para birimi olduğu kadar baskın olanı olarak, diğer kripto para birimlerine olan talepte hayati bir rol oynar. Litecoin, benzer yapısı nedeniyle Bitcoin ile de çok yakından ilişkilidir ve bu nedenle bu ilişki nedeniyle ek değer elde eder..

Bitcoin ve Litcoin, çok güçlü bir pozitif korelasyona sahiptir. 0.83, Bu, layman’ın terimleriyle, LTC fiyatlarının büyük ölçüde BTC’ye bağlı olduğu anlamına gelir. Ve Bitcoin’in sağlam konumunun çok iyi bilincinde olduğumuz için, Litecoin fiyatlarının Bitcoin’i, Bitcoin fiyatları Litecoin’i etkilediği kadar etkilemesi pek olası değil..

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin fiyatları, Litecoin fiyatlarını etkileyen en önemli faktördür. Bazı analistler, Bitcoin fiyatlarının Litecoin fiyat belirlemesindeki payının şu kadar olduğunu tahmin ettiler: % 68, geriye kalan diğer faktörler için sadece% 32.

litecoin fiyat tahmin tablosu

Veri izniyle CoinPredictor.io

2. Daha fazla benimseme

Litecoin’in kurucusu Charlie Lee, Litecoin’i onu bir değişim aracı haline getirme vizyonuyla yarattı. Bitcoin blok oluşturma işleminin işlenmesi 10 dakika kadar sürebilir ve şu anda bir Bitcoin 19.475 $ değerindedir; bu nedenle, Bitcoin işlemleri tam olarak teşvik etmez, bunun yerine bir değer deposu olma orijinal amacına hizmet eder..

Dünyanın dijitalleşmeye doğru ilerlediğine tanık olurken, Litecoin’in dijital para birimi olarak benimsenmesi giderek artıyor. Giderek daha fazla tüccar genel işlemler için Litecoin’i benimsiyor.

Yüksek pratikliği nedeniyle tüccarlar tarafından “ödemelerin kripto para birimi” olarak adlandırılmıştır. İşlemlerin kolaylığı, hızı ve ekonomisi, tüccarlar arasında popüler bir seçim haline geldi. İşlem ücretleri sadece düşük değil, aynı zamanda 2019’da kademeli bir düşüş yaşadı ve bu, tüccarları Litecoin’i tercih etmeye daha da teşvik etti..

Gittikçe daha fazla insan Litecoin’i dijital para birimi olarak kabul ettikçe, değeri artmaya devam edecek. Charlie Lee ve Litecoin Vakfı, Litecoin’i giderek daha pratik hale getirmede aktif bir rol oynuyor..

3. Risk alma iştahı

Yatırım, genel olarak, çekingen ve çekingen olanlar için değildir. Risk almak için keskin zeka ve damak gerektirir. Kripto para birimleri söz konusu olduğunda, yatırım getirisinin risk alma ve oynaklığı büyük ölçüde arttı. Kripto para birimleri artık yüksek riskli ve yüksek oynaklık yatırımları olarak kabul ediliyor.

Özellikle Litecoin, geçmişte bazı muazzam yükselişler ve düşüşler gördüğü için ilk 10 listesindeki diğerlerine kıyasla daha riskli bir kripto para birimi olarak görülüyordu..

Yatırımcıların net değeri, cari geliri ve geleceğe yönelik beklentileri risk alma iştahlarını belirleyen faktörlerden bazılarıdır..

COVID-19’un ışığında, risk alma iştahı küresel düzeyde azalmış olabilir. İşsizlik seviyeleri rekor seviyelere yükseldi ve insanlar günlük ihtiyaçlarını karşılamak için mücadele ediyor. Bu nedenle, yatırımcılar pek çok risk almaya istekli olmayabilir..

Bu faktörler, her ne kadar önemli olsa da, resmin tamamını tasvir etmezler. Bir kripto para birimi bir yana, herhangi bir şeye olan talebi ölçmek, belirleyici bir rol oynayan çok sayıda faktör olduğu için zor bir iştir. Yatırımcının geleceğe ilişkin algısı yanlış olsa bile hayati bir rol oynar.

Yüksek profilli destek ve medyanın iyi kapsamı, yatırımcıların algısını ve dolayısıyla kararlarını etkiler. Fiyatlar da oldukça etkileniyor "hipes." Litecoin hakkında ne kadar çok insan iyimser bir şekilde konuşursa, talep o kadar artacaktır..

4. COVID-19’a eşlik eden benzeri görülmemiş sorunlar

Çoğumuz COVID-19 ve beraberinde getirdiği benzersiz zorluklarla yaşamayı öğrendik ve yapmayanlar yakında öğrenecekler. Sonuçta bizler insanız ve uyum sağlamak için tasarlandık.

Kripto para yatırımı, yüksek riskli ve yüksek ödüllü bir sistemdir. Piyasa çok değişken. COVID-19’da işaret ve grafiklerin dışında bir oynaklığınız var. Kripto para birimlerinin fiyatlarını belirleyebilecek hatta tahmin edebilecek önlemlerimiz yok. Elimizdekiler kusurlu.

Küresel piyasalar durgunluk içinde ve yatırımcıların kafası karışmış durumda. Geçtiğimiz birkaç ayda, birçok ayı ve yükseliş eğilimine tanık olduk. Bu belirsizlik seviyesi ile yatırımcılar yüksek riskler almak yerine güvenli tarafta kalmak isteyebilirler..

Litecoin İyi Bir Yatırım mı?

Ne yaptığınızı bilmiyorsanız Litecoin’e veya herhangi bir varlığa yatırım yapmak çok riskli olabilir. Kendinize şu soruyu soruyor olabilirsiniz: “Şu anda Litecoin almalı mıyım?” İşte bir haber, sermayenize yatırım yapmak karmaşık olmak zorunda değil.

En eski kripto para birimlerinden biri olarak kendini kanıtlamıştır. Yatırımcılar genellikle Litecoin’in geleceği konusunda iyimser. Litecoin’in başlangıcından bu yana ilk on kripto para biriminde kalarak sürdürdüğü itibar, yatırımcılar tarafından fark edilmiyor..

2019’da Litecoin, Bitcoin’i yendi ve en iyi performans gösteren kripto para birimleri arasında yer aldı. Bitcoin’i yenmek, şüphesiz onu spot ışığının altına getiren başlı başına bir başarıdır..

En iyi yatırımcıların tahminleri ve tahminleri umut vericidir. Köklü bir kripto araştırma şirketi olan Crypto Research Report Group, raporunda özellikle umutlu tahminler verdi. Gruba göre Litecoin, 2025’te 1.200 Dolara ve 2030’da 2.250 Dolara ulaşabilir..

Crypto Capital Venture’un kurucusu Dan Gambardello, yatırımcılara Bitcoin ve Litecoin’i vurgularken tüm kripto para birimleri için yükseliş eğilimi beklediklerini açıkladı. Gambardello, “Litecoin, [a] 1000 $ + ‘a yükselmeden önce yaklaşık 70 $’ dan konsolide edildi” dedi..

Aşağıdaki tahmin şekilleri, bazılarının ana hatlarını çizmektedir. Potansiyel Teknik analistler ve endüstri uzmanları tarafından sunulan 2021, 2022, 2023 ve 2025+ için Litecoin LTC fiyat tahminlerinin yüksek ve düşük olması.

Yıl Yüksek Düşük
2021 160 ABD doları 35 ABD doları
2022 320 ABD doları 170 ABD doları
2023 2500 ABD doları 350 ABD doları
2025+ 8000 ABD doları 650 $

Sonunda, birçok fiyat artışı güvencesi bulabilirsin, ama hepsi sana bağlı. Ne tür bir yatırımcı olmak istersiniz? Bu sorunun cevabını bulun, Litecoin’in iyi bir yatırım olup olmadığını kesinlikle anlayacaksınız.!

Litecoin’e Yatırım Yapmayı Öğrenin

Litecoin veya başka bir kripto para birimine yatırım yapmayı öğrenmek istiyorsanız, Trading Education, mümkün olan en kısa sürede öğrenmek ve sizi ticaret sektöründe usta yapmak için sizin için en iyi kursları hazırladı..

Ticaret Eğitimine katılın ve sahip olduğumuz geniş ticaret topluluğunun avantajlarından yararlanın. Ticaret Eğitimi sadece kurslar yapmakla kalmaz, aynı zamanda çok geniş bir öğrenci topluluğu ve size başarıya giden yolda ellerinden gelenin en iyisini yapacak olan deneyimli tüccarlar ile kendi başına bir ticaret akademisidir..

EToro Exchange’de Litecoin LTC Satın Alın

litecoin'e yatırım yapmak

EToro’da kullanıcılar, en iyi Litecoin tüccarlarını ve profesyonel yatırımcıları, CopyTrader ™ işlevi.

Artık 2021’de Litecoin fiyatını hangi faktörlerin etkileyebileceğini biliyorsunuz. Litecoin’e yatırım yapmak için ilham aldığınızı hissediyorsanız veya bu makale mevcut alım satım bilgilerinize bazı ekstra bilgiler sağladıysa, etoro’nun aşağıdakileri yapma yeteneği sağladığını bilmekten memnun olabilirsiniz. Kripto varlıkları ve CFD’ler ile ticaret 90+ kripto para birimi.

eToro – % 0 Komisyonla LTC Satın Alın

eToro, kripto endüstrisinde uzun yıllar boyunca güvenilir olduklarını kanıtladı – onları denemenizi öneririz.

Anahtar noktaları

 • “Bitcoin’in lite versiyonu” olarak da adlandırılan Litecoin, kurucusu Charlie Lee tarafından 2011’deki başlangıcından bu yana baskın bir kripto para birimi olmuştur..
 • Litecoin, hayatının büyük bir kısmında en iyi on kripto para birimi arasında yer aldı ve şu anda 5,92 milyar dolarlık piyasa değeri ile piyasa değeri açısından en büyük 8. kripto para birimi konumunda..
 • Litecoin fiyatının ana belirleyicileri, rekabet eden kripto paraların performansı, artan benimseme ve risk alma iştahıdır..
 • Bitcoin ve Litcoin, 0.83’lük çok güçlü bir pozitif korelasyona sahiptir; bu, layman’ın terimleriyle, LTC fiyatlarının büyük ölçüde BTC’ye bağlı olduğu anlamına gelir..
 • Dünyanın dijitalleşmeye doğru ilerlediğine şahit olurken, Litecoin’in dijital para birimi olarak benimsenmesi giderek artıyor..
 • Özellikle Litecoin, geçmişte bazı muazzam yükselişler ve düşüşler gördüğü için ilk 10 listesindeki diğerlerine kıyasla daha riskli bir kripto para birimi olarak görülüyordu..
 • Köklü bir kripto araştırma şirketi olan Crypto Research Report Group, Litecoin fiyatının 2025’te 1.200 $ ‘a ve 2030’da 2.250 $’ a ulaşabileceğini tahmin etti..
 • Crypto Capital Venture’ın kurucusu Dan Gambardello, “Litecoin, [a] 1000 $ + ‘ya kadar büyük bir artıştan önce yaklaşık 70 $’ da konsolide edildi” dedi..

Bu makaleyi faydalı bulduğunuzu ve LTC ticaret maceralarınıza başlamanız için sizi motive ettiğini umuyoruz. Eğer öyleyse, bundan yararlanmak isteyen başka biri olması durumunda paylaşın.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me