IOTA 2021 Nasıl Ticaret Yapılır: Adım Adım Kılavuz

IOTA Ticaret 2021 | MIOTA ile Nasıl Ticaret Yapılacağını Öğrenin

IOTA ticaretine girmeyi mi planlıyorsunuz? İşte adım adım kesin bir kılavuz size IOTA ticareti hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğretir ve en iyi kripto brokerini inceler.

Kripto para birimi piyasası, büyük ölçüde blockchain teknolojisine dayalı dijital varlıklar tarafından yönetilmektedir. IOTA, muhtemelen mevcut en büyük alternatiflerden biridir. Bu benzersiz kripto para birimi, birinci nesil blockchain ağlarının verimsizliklerini gidermek için tasarlandı..

IOTA, piyasadaki diğer blok zincirlerinden farklı bir çerçeveye sahip olsa da, bu kripto para biriminin ticareti kavramı aynı kalıyor. Yani, ABD doları gibi itibari para birimlerinin yanı sıra Bitcoin gibi diğer kripto varlıklara karşı IOTA ticareti yapabilirsiniz..

Kendiniz IOTA ticareti yapmakla ilgileniyorsanız, doğru yere geldiniz.

Nasıl Ticaret Yapılır IOTA 2021 Kılavuzumuz, bu yenilikçi varlık hakkında spekülasyon yapmak hakkında bilmeniz gereken her şeyi size anlatacaktır. Siparişler, risk yönetimi ve bir komisyoncu bulma hakkında önemli bilgiler dahil olmak üzere, baştan sona IOTA ticareti yapma sürecinde size rehberlik edeceğiz..

İçindekiler

5 Kolay Adımda IOTA Ticareti Nasıl Yapılır

IOTA Trading nedir?

IOTA Trading Nasıl Çalışır??

IOTA Online Nasıl Ticaret Yapılır – Bir Ticaret Oluşturma

Para Ticareti Nasıl Kazanılır IOTA

IOTA 2021’de Nasıl Ticaret Yapılır – Adım Adım Bakış

IOTA Rehberi Ticareti Nasıl Yapılır – Karar

Sıkça Sorulan Sorular


5 Kolay Adımda IOTA Ticareti Nasıl Yapılır

IOTA ile nasıl ticaret yapılacağına dair bu kılavuz, her şeyi Layman’ın şartlarına göre ayıracak ve böylece körü körüne işlem yapmamanızı sağlayacaktır. Ancak, tüm yollarını okuyacak vaktiniz yoksa, şimdi IOTA ticareti yapmak için yapmanız gereken şey budur..

Aşama 1: Düzenlenmiş bir kripto komisyoncusu ile bir hesap açın

Adım 2: Hesabınıza para yatırır

Aşama 3: Ne kadar IOTA ticareti yapmak istediğinizi seçin

4. adım: MIOTA satın alın (uzun gidin) veya MIOTA satın (kısa olun)

Adım 5: İşleminizi onaylayın

IOTA Trading nedir?

IOTA (MIOTA), Nesnelerin İnterneti (IoT) için tasarlanmış devrim niteliğinde bir dijital para birimidir. Kripto para birimi, IoT aracılığıyla işlemleri kolaylaştırmanın yeni bir yolunu sunan Tangle ağına dayanıyor..

Teknolojinin piyasadaki diğer blok zincir sistemlerinden daha hızlı, daha ucuz ve daha güvenli olması amaçlanmıştır..

Takas edilebilir bir varlık olarak, IOTA’nın değeri işlem günü boyunca dalgalanır – genellikle saniyeler içinde bile. IOTA fiyatını bir dizi faktör etkileyebilir – arz ve talep, iç yönetim, teknolojik gelişmeler, madencilik ve çeşitli pazarlara uygulanan düzenlemeler dahil.

Nihayetinde, IOTA ile nasıl ticaret yapılacağını düşünürken, gelecekte dijital varlığın fiyatının ne olacağı konusunda spekülasyon yapmayı hedefliyorsunuz..

Giderek daha fazla insan IOTA’ya yatırım yaptıkça, fiyatında bir artış göreceksiniz. Tersine, alıcıdan daha fazla satıcı varsa, sonuç olarak fiyat düşecektir..

Bu piyasa dalgalanmalarını doğru bir şekilde tahmin edebildiğinizde, alım satımlarınız kâr getirecektir..

İşte IOTA ile nasıl ticaret yapılacağını gösteren bir örnek:

 • Diyelim ki IOTA 0,3752 $ değerinde
 • Bu, çoğu çevrimiçi kripto para birimi platformunda MIOTA / USD olarak temsil edilir.
 • IOTA’nın değerinin düşük olduğuna inanıyorsunuz, bu yüzden 1000 dolarlık bir satın alma siparişi verdiniz.
 • İki ay sonra, IOTA’nın fiyatı 0,4000 dolarda duruyor.
 • Bu, dijital varlığın değerinde% 6,60’lık bir artışı gösterir..
 • Kazançlarınızdan memnun kaldıysanız, bir satış emri vererek ticareti kapatırsınız.

Yukarıdaki örnekten de görebileceğiniz gibi, IOTA değeri 0,3752 $ ‘dan 0,4000 $’ a yükseldi ve size 1000 $ ‘lık hissenizde 66 $ kar bıraktı..

Diğer bir deyişle, piyasayı doğru bir şekilde speküle ederseniz, IOTA ticaretinde önemli bir kar potansiyeli vardır. Aksine, yanlış spekülasyon yaparsanız, bu ticaret tamamen farklı olacak ve kar yerine kayıplara yol açacaktır..

Bu çıkarımları göz önünde bulundurarak, IOTA eğitimine başlamadan önce kripto para piyasasının giriş ve çıkışları hakkında bilgi sahibi olmanız çok önemlidir..

IOTA Trading Nasıl Çalışır??

Ticaret açısından, kripto para birimleri geleneksel finansal araçlarla birçok paralellik kurar..

Bu nedenle, hisse senetleri ve emtialar gibi ticarette yolunuzu zaten biliyorsanız, IOTA ticaretinin yollarını tanımakta hiç sorun yaşamayacaksınız..

Bununla birlikte, kripto para piyasası da büyük ölçüde değişken olma ününe sahiptir. Bu nedenle, başlamadan önce ticaret seçeneklerinizin ne olduğunu bilmeniz gerekir..

Yeni başlayanlar için, bu bölümde en önemli IOTA ticaret temellerinden bazılarını ele alacağız..

IOTA İşlem Fiyat Hareketleri

Bu günlerde MIOTA’yı çoğu kripto para birimi ticaret platformunda listelenmiş olarak bulabilirsiniz. IOTA ticaretinin anahtarı, dijital varlığın fiyatını neyin artırdığını anlamaktır..

IOTA’nın genel hissi uzun sürecekse, bu dijital varlığın değerinde genel bir artış gösterecektir. Öte yandan, tüccarların çoğunluğu IOTA’da satış yaparsa, bu da fiyatına yansıyacaktır..

Muhtemelen fark edeceğiniz gibi, IOTA’nın fiyatı farklı işlem platformlarında biraz değişebilir. Bir sitede, çevrimiçi bir komisyoncu size 0,367 ABD Doları teklif edebilirken, başka bir sitede IOTA 0,370 ABD Doları olarak fiyatlandırılabilir..

Bununla birlikte, tüccarlar için bu küçük fark endişelenecek bir şey değildir ve kar etme potansiyelinizi herhangi bir şekilde etkilemeyecektir..

IOTA Ticaret Çiftleri

Girişte daha önce IOTA’nın hem fiat para birimlerine hem de diğer kripto para birimlerine karşı işlem görebileceğinden bahsetmiştik..

Önce kripto-fiat çiftlerine daha yakından bakalım.

MIOTA / USD çiftini gördüğünüzde, bu MIOTA’nın ‘kripto’ ve ABD dolarının ‘fiat’ olduğu anlamına gelir.

İtibari para birimleri arasında, IOTA en çok USD’ye karşı işlem görür..

Bununla birlikte, bazı çevrimiçi komisyoncular, müşterilerin İngiliz sterlini (MIOTA / GBP), Euro (MIOTA / EUR), Kanada doları (MIOTA / CAD) ve hatta Japon yeni (MIOTA / JPY).

IOTA-fiat çiftleriyle işlem yaptığınızda, piyasadaki yüksek likidite ve sıkı spreadlerin avantajlarından da yararlanırsınız. Bu nedenle, acemi tüccarlar bir kripto-fiat çiftine bağlı kalmanın en iyi yolunu bulacaktır..

Ayrıca, bir itibari para birimine karşı ticaret yapmak, IOTA madeni paralarının gelecekteki değerini tahmin etmenizi çok daha kolaylaştırır..

Aksine, IOTA’yı diğer kripto para birimlerine karşı takas ettiğinizde, iki rakip madeni paranın döviz kuru üzerine spekülasyon yapıyorsunuz. Yeni tüccarlar, söz konusu her iki dijital varlık hakkında sağlam bir bilgiye ihtiyacınız olduğu için bunu daha zor bulabilir..

Alım satım çiftlerini özetlemek gerekirse – IOTA’yı bir kripto para birimine veya bir fiat varlığına karşı ticaret yapmayı seçip seçmediğinize bakılmaksızın, doğru spekülasyon yapmak için ödevinizi ilgili piyasalarda yapmanız gerekir..

Uzun veya Kısa Vadeli Ticaret

IOTA ile nasıl işlem yapacağınıza karar vermenin ilk adımlarından biri, işlem hedeflerinize en uygun finansal aracı seçmektir..

Örneğin, Nesnelerin İnterneti ve Karışıklık projesinin gelecekte yüksek potansiyele sahip olduğuna inanıyorsanız, uzun vadede IOTA’ya yatırım yapmayı düşünebilirsiniz. Bu, IOTA coinleri satın alacağınız ve bunları bir kripto cüzdanında saklayacağınız anlamına gelir..

Kripto tüccarları bu stratejiyi çağırıyor "HODLing" – Varlığı cüzdanınızda haftalar, aylar ve hatta yıllarca tuttuğunuz yerde – nakde çevirmeniz değerli hale gelene kadar.

Buna karşılık, kısa vadeli stratejiler, karar verme sürecinize yardımcı olmak için sağlam teknik analiz bilgisine sahip olmanızı gerektirir. Yeni başlayan tüccarlar için çizelgeleri okumak ve bunları değerlendirmek kolay bir girişim olmayacak.

Gibi, a "al ve tut" kısa vadeli kripto para birimi ticaretinin ipuçlarını öğrenene kadar strateji daha uygun olacaktır. Bu şekilde, piyasanın kısa vadeli dalgalanmalarıyla ilgilenmenize gerek kalmaz..

Ellerinizi kısa vadeli ticarette denemeyi planlıyorsanız, MIOTA / USD veya MIOTA / BTC gibi yüksek oranda likit çiftleri tercih etmek en iyisidir..

IOTA Ticareti Yapın ve Sahip Olun

Uzun vadeli bir yatırım stratejisi benimsediğinizde, doğrudan çevrimiçi bir broker aracılığıyla IOTA coin satın almanızı öneririz..

Saygın ve düzenlenmiş bir çevrimiçi komisyoncu arıyorsanız, eToro’dan başkasına bakmayın. Sosyal platform, diğer kripto para birimlerinin yanı sıra IOTA ile% 100 komisyonsuz işlem yapma olanağı sağlar.

Komisyoncu birkaç ülkede düzenlenmiştir ve platformlarında işlem gören 13 milyon müşteriye sahiptir. Ek olarak, IOTA coinlerini eToro cüzdanında istediğiniz kadar hiçbir ekstra ücret ödemeden saklayabilirsiniz..

Yeni başlayan biriyseniz, eToro’nun ‘Copy Trader’ özelliğinden de yararlanabilir ve deneyimli profesyonellerden stratejiler öğrenebilirsiniz..

Bahsettiğimiz gibi, "al ve tut" strateji, acemi tüccarlar için kripto para piyasasına girmenin harika bir yoludur. Eğer ilgileniyorsanız, eToro size çeşitlendirilmiş bir ticaret portföyü oluşturmak için 90’dan fazla kripto çiftine erişim sağlayabilir..

IOTA Ticareti

Kısa vadeli olarak IOTA ticareti yapmayı tercih edenler için – ‘günlük ticaret’ veya ‘salıncak ticareti’ stratejilerini kullanarak alım satımları daha sık gerçekleştireceksiniz..

Durum buysa, IOTA CFD’leri (Farklılık Sözleşmeleri) sunan çevrimiçi brokerleri arayabilirsiniz..

Daha ileri gitmeden önce, eklenen risk nedeniyle, tüm CFD araçlarının ABD’de yasak olduğunu bilmelisiniz. Birleşik Krallık’ta geleneksel ticaret varlıkları üzerindeki CFD’lere erişimde zorluk yaşamayacak olsanız da, kripto CFD’leri artık yasal değil.

İşte CFD’lerin ne olduğuna dair bir genel bakış:

 • CFD, finansal varlığın gerçek dünyadaki fiyatını izleyen bir türevdir – bu durumda, IOTA.
 • CFD’ler, alım satımlarınızda kaldıraç uygulamanıza izin verir.
 • Tüccarlar ayrıca hem yükselen hem de düşen piyasalardan faydalanabilirler. "uzun" veya "kısa" IOTA’da.

CFD ticaretinin kısıtlandığı bir ülkedeyseniz, bunu yalnızca üçüncü taraf bir kripto para birimi değişimi yoluyla yapabilirsiniz. Düzenlenmemiş bir alanda işlem yapacağınız için, bu platformları kullanmanın çabalarınıza her zaman daha fazla risk kattığını unutmayın..

Bunun da ötesinde, ABD doları gibi bir itibari para birimi kullanarak ticaret hesabınıza para ekleme kolaylığına sahip olmayacaksınız..

Bunun yerine, MIOTA’yı gerçek ABD doları yerine USDT’ye karşı takas etmeniz gerekecektir. Farkında olmayanlar için USDT, değeri 1 USD’ye eşdeğer bir kripto para birimidir..

Düzenlenmemiş platformlarda alım satım sürecinden her ne pahasına olursa olsun kaçınılmalıdır..

Ticaret yapmayı düşünür müsünüz IOTA (MIOTA)?

IOTA Online Nasıl Ticaret Yapılır – Bir Ticaret Oluşturma

IOTA ticareti

Belki de IOTA ticaretinin nasıl yapılacağına dair en önemli ders ’emirler’ dersidir. Sonuçta, pozisyonunuzu komisyoncunuza bildirmeniz emirlerdir..

Daha önce belirli bir kapasitede işlem yaptıysanız – emirlerin etrafındaki yolunuzu zaten biliyor olacaksınız. Finansal varlık ne olursa olsun – ister hisse senetleri ister forex – bu siparişler aynı kalır.

Basit bir ifadeyle, verdiğiniz sipariş komisyoncuya sizin adınıza gerçekleştirmesi gereken eylem türünü söyler..

Aşağıda, IOTA ticareti yaparken en faydalı siparişleri listeliyoruz.

Satın Al veya Sat Siparişi

Alım / satım emri, ticaret emirlerinin en temelidir ve piyasadaki pozisyonunuzu açmak için zorunludur..

Özetle:

 • IOTA fiyatının artacağını tahmin ederseniz, bir satın alma emri verirsiniz..
 • IOTA fiyatının düşeceğini tahmin ederseniz bir satış emri verirsiniz.

Tüccarlar bu emirleri her bir IOTA işleminde kullanırlar.

Örneğin, bir satın alma emri kullanarak bir IOTA işlemi açarsanız, bunu bir satış emri ile kapatırsınız. Tersine, bir satış emri ile pozisyonunuzu açarsanız, ticareti bir satın alma emri ile kapatırsınız..

Giriş ücreti

Alış ve satış emirleri, sadece emir türlerinin temelidir. Pazardan en iyi şekilde yararlanmak için cephaneliğinizde daha fazla IOTA alım satım emrine ihtiyacınız var..

IOTA’ya bir sipariş verdiğinizde, çevrimiçi komisyoncunuz size istisnasız bir piyasa emri veya limit emri isteyip istemediğinizi soracaktır. Bu siparişler, giriş stratejinizin ne olduğunu belirler:

 • Market siparişi

IOTA’nın 0,35 ABD doları fiyatlandırıldığını varsayalım. Bu fiyattan IOTA ticareti yapmak istiyorsunuz – böylece bir piyasa emri vermiş oluyorsunuz. Acenteniz bu emri sizin için hemen veya mevcut en yakın fiyattan gerçekleştirecektir. Ancak, fiyat dalgalanmaları nedeniyle, siparişinizin gerçekte gerçekleştirildiği fiyatta küçük bir fark görebilirsiniz..

 • Limit Emri

Yine, IOTA’nın cari piyasa fiyatının 0,35 dolar olduğunu varsayalım. Ancak IOTA 0,37 dolara çıkana kadar işlem açmak istemezsiniz. Bu durumda, 0,37 ABD doları tutarında bir limit siparişi ayarlarsınız. Komisyoncunuz, fiyat noktası gerçekleşene veya siz onu manuel olarak iptal edene kadar emri sizin için bekletecektir..

Tahmin edebileceğiniz gibi, tüccarların büyük bir kısmı, pozisyonunuz üzerinde daha fazla kontrole izin verdiklerinden, kripto para ticareti yaparken limit emirleri kullanmayı tercih ediyorlar. Bununla birlikte, IOTA işleminizi hemen açmak istiyorsanız, bir piyasa emri ilerlemenin yoludur..

Çıkış stratejisi

Artık IOTA ticareti yaparken piyasaya nasıl gireceğinizi bildiğinize göre, çıkış stratejilerine bakmanın zamanı geldi. Bu, ‘kar al’ ve ‘zararı durdur’ emirlerinin devreye girdiği yerdir.

Size her sipariş türü için bir açıklama sunalım:

 • Bir kar almak sipariş, karınızı belirli bir noktada kilitlemenizi sağlar. Örneğin, IOTA işleminizdeki hedef kârınız% 3 ise, giriş fiyatınızın% 3 üstünde veya altında bir kar al emri oluşturacaksınız. IOTA fiyatı belirlediğiniz kar alma fiyat seviyelerinizi karşılarsa, komisyoncunuz ticareti otomatik olarak gerçekleştirecektir..
 • Açısından kaybı durdurmak siparişler, IOTA işlemlerinde kayıplarınızı sınırlamanıza izin verir. Örneğin,% 1’den fazlasını kaybetmekten kaçınmak istiyorsanız -% 1 oranında bir zararı durdurma emri oluşturursunuz. IOTA fiyatı, belirli zarar durdurma fiyat noktanıza ulaşırsa, işleminiz otomatik olarak kapanacaktır..

Bir örnekle bu kavramı biraz daha anlamanıza yardımcı olmamıza izin verin:

 • Diyelim ki MIOTA / USD’yi 0,3400 $ giriş fiyatından alıp satıyorsunuz.
 • MIOTA’nın değerinin artacağına inanarak, bir satın alma siparişi verirsiniz.
 • % 3 kârla nakde çevirmek istiyorsanız, 0,3502 $ ‘lık bir kar alma emri belirlediniz.
 • Bu arada,% 1’den fazla kaybetme riskini de istemezsiniz..
 • Bu nedenle, 0,3366 ABD doları tutarında bir zararı durdurma emri verirsiniz.

Bu ticarette iki potansiyel sonuç var:

 • MIOTA’nın fiyatı 0,3502 $ ‘a yükselirse, kar alma emriniz devreye girecek ve ticaret% 3 kârla kapatılacaktır..
 • MIOTA’nın fiyatı 0.3366 $ ‘a düşerse, stop-loss emriniz yerine getirilecek ve ticaretiniz% 1 kayıpla kapatılacaktır..

Tüccarların tek bir işlemde hem kar al hem de zararı durdur emirlerini belirtmesi yaygındır. Piyasa hangi yöne hareket ederse etsin, işleminiz belirttiğiniz bir fiyattan otomatik olarak kapanacaktır..

Para Ticareti Nasıl Kazanılır IOTA

Yukarıda belirtilen alım satım emirlerini kullanmak, piyasayı sürekli izleme ve alım satımlarınızı buna göre zamanlama ihtiyacını ortadan kaldırır. Bununla birlikte, ilk kez IOTA ticareti yapmayı öğreniyorsanız, bu alım satım emirleri tek başına yeterli olmayacaktır..

Bunun için, IOTA ticaretinizde kar elde edip etmeyeceğinizi belirleyecek diğer faktörleri de sıkı bir şekilde kavramanız gerekir..

İşte bu dijital para birimi ile işlem yaparken dikkat edilmesi gereken diğer önemli hususların bir listesi..

1. Bahis

IOTA ticareti yaparken, dijital para biriminde riske atmak istediğiniz para miktarı olan hissenizi de belirtmeniz gerekir. Basit bir ifadeyle, payınız ne kadar yüksekse, karınız veya zararınız o kadar yüksek olacaktır..

Size daha iyi bir fikir vermek için – IOTA’ya 500 $ yatırırsanız ve% 1 kar ederseniz – bu 5 $ ‘lık bir kazanç anlamına gelir. Buna karşılık, 1000 $ ‘lık bir hisse koyarsanız, ticaretten elde ettiğiniz kâr 10 $ olacaktır..

Bariz yöntemin her zaman daha yüksek miktarı yatırmak olduğu düşünülebilir. Ancak, işlem hesabınıza giren ve çıkan paranız olduğunda, risklerinizi takip etmek zor olabilir..

Bu nedenle birçok tüccar, IOTA ve diğer finansal varlıklarla işlem yaparken bir ‘hazır para yönetimi stratejisi’ uygular..

Birkaç kelimeyle, mevcut yatırım fonlarınızdan IOTA üzerinde ne kadar riske girebileceğinizi tartarsınız. Birçok tüccar, bir seferde ticaret hesabı bakiyesinin% 2’sinden fazlasını yatırmamayı tercih eder..

Örneğin: işlem hesabınızda 5.000 $ varsa – bir IOTA işleminde 100 $ ‘dan fazla bahis oynamayacaksınız..

Neyse ki, küçük miktarlarla kripto para ticareti yapmanıza izin veren birkaç çevrimiçi broker var. Böyle bir örnek, minimum 25 $ ‘lık bir minimum hisse karşılığında IOTA ticareti yapabileceğiniz eToro’dur..

Gördüğünüz gibi, bütçenize en uygun kişisel bir hazır para yönetimi stratejisi uygulamak bu nedenle daha kolaydır..

2. IOTA Ticaret Kaldıracı

Yaşadığınız yerde IOTA CFD’leri ticareti yasal ise, kaldıraç uygulayarak karınızı maksimize edebilirsiniz..

Bununla birlikte, IOTA’nın gelecekteki değeri hakkında yanlış bir tahmin yaparsanız, aynı kaldıracın zararlarınızı da büyütebileceğini unutmayın..

Konuyu açıklamak için:

 • IOTA / USD’de 2.000 ABD doları tutarında bir satın alma siparişi verdiğinizi varsayalım.
 • 1: 2 kaldıraç uygulamaya karar veriyorsunuz.
 • IOTA değer olarak% 10 arttı.
 • Kaldıraç olmadan, bu ticarette kazancınız 200 $ ‘a geliyor
 • 1: 2 kaldıraçla kazancınız 400 $ ‘a çıkarılacaktır..

Kaldıracın kâr potansiyelinizi önemli ölçüde artırabileceğini söylemesi bir uzmana ihtiyaç duymaz..

Bu nedenle, sizi ikna etmek için 1: 100’e kadar kaldıraç sunan birçok çevrimiçi broker göreceksiniz. Ancak, kaldıraçla ticaret yapıyorsanız, bunu her zaman düzenlenmiş bir ticaret platformu aracılığıyla yaptığınızdan emin olun..

Bunu yapmazsanız, paranızı yatırımcı korumasını ciddiye almayan bir komisyoncuya emanet etmiş olursunuz.

Çevrimiçi IOTA Ticareti Yapma Ücretleri

Hangi IOTA alım satım çiftini seçerseniz seçin veya hangi stratejiyi uygularsanız kullanın, çevrimiçi brokerinize ücret ödemek zorunda kalacaksınız..

Sonuç olarak, çevrimiçi komisyonculuklar, kar elde etmesi gereken ticari kuruluşlardır..

Bu nedenle, bir hesap açmadan önce her zaman ücret listelerini kontrol etmeniz önerilir..

IOTA Ticaret Komisyonu

Karşılaştığınız çoğu çevrimiçi broker sizden bir ticaret komisyonu talep edecektir. Bu, IOTA siparişinizin değerine göre değişken bir oran olarak hesaplanır.

Size ne ödeyebileceğinize dair bir fikir vermek için: kripto para birimi alım satım platformu Coinbase, her alım satım işleminde% 1,49 komisyon ücreti alıyor. Bu, bir kez işleminizi açarken ve sonra kapattığınızda olmak üzere iki kez% 1,49 ücret ödeyeceğiniz anlamına gelir..

Ölçeğin diğer ucunda, desteklenen tüm kripto para birimlerini sıfır komisyonla ticaret yapabileceğiniz eToro var..

IOTA Yayılımı

Komisyon doğrudan bir ücret olarak sayılabilirken, spread daha çok IOTA ticareti için ödediğiniz dolaylı bir ücrettir. Spread, satış fiyatı ile söz konusu finansal varlığın alış fiyatı arasındaki fark olarak ölçülür..

Alım ve satım fiyatlarının daha geniş bir boşluğu varsa, çevrimiçi komisyoncunuza daha fazla ödeme yaparsınız. İstediğiniz şey, kârınızın daha fazlasını kendinize saklamanıza izin verecek daha dar bir boşluktur..

Örneğin, çevrimiçi komisyoncunuz sizden% 2’lik bir spread talep ederse, pazara anında% 2’lik bir kayıpla girersiniz. Bu, bu IOTA ticaretinde bile kırmak için kazançlarda en az% 2’ye ihtiyacınız olduğu anlamına gelir. Bu% 2 işaretinin üzerindeki herhangi bir kazanç, yalnızca gerçek kârınız olarak muhasebeleştirilecektir..

Diğer IOTA Ticaret Ücretleri

Broker ücretleri komisyon ve spreadlerle bitmiyor.

Aksine, yaygın olarak alınan diğer ücretlere de dikkat etmelisiniz:

 • Para Yatırma / Para Çekme: Bazı komisyoncular para yatırma ve çekme işlemlerini işlemek için sizden işlem ücreti alır. Binance’de, her banka / kredi kartı ödemesine% 2’lik bir ücret dahildir. Buna karşılık, eToro yalnızca% 0,5 oranında para yatırmanıza izin verir ve yalnızca USD dışında bir para biriminde para eklerseniz.
 • Hareketsizlik Ücreti: Hesabınızdaki minimum etkinliği karşılamıyorsanız, hareketsizlik ücreti de ödemeniz gerekebilir. Genellikle, komisyoncular sizden bu ücreti tahsil etmek için 12 ay hiçbir faaliyet yapılmayana kadar beklerler..
 • Gecelik Ücret: Bu ücret esas olarak, CFD pozisyonlarınızı bir gecede açık tutmak için brokerinize ödediğiniz faizdir. İşlemi açık bıraktığınız her gün için sizden bir miktar tahsil edilecektir. Bu, kaldıraç uygulandığında CFD olmayan pozisyonlar için de ücretlendirilir..

Sonuç olarak, eToro size ticaret söz konusu olduğunda en iyi piyasa oranlarından bazılarını sunar. IOTA ticareti yapmak için komisyon ödemezsiniz ve ayrıca hesabınıza USD cinsinden para yatırıyorsanız, depozito ücreti alınmaz..

Ticarete Başlamaya Hazır IOTA (MIOTA)?

IOTA 2021’de Nasıl Ticaret Yapılır – Adım Adım Bakış

Kendi evinizin rahatlığında IOTA ticareti yapmaya hazır mısınız??

Tek yapmanız gereken, ticaret hesabınızı oluşturmak için aşağıdaki adımları takip etmektir ve hemen IOTA ticareti yapabilirsiniz.!

Adım 1: Bir IOTA İşlem Platformu seçin

Yapmanız gereken ilk şey, IOTA’da işlem yapabileceğiniz güvenilir bir çevrimiçi komisyoncu bulmaktır. Şimdi bir arama başlatırsanız, çok sayıda çevrimiçi broker sizi şaşırtacak..

Bu nedenle, paranızı ticaret platformunuza emanet edeceğiniz için akıllıca seçim yapmanız zorunludur..

Bunu dikkate alarak, bir IOTA komisyoncusu seçerken göz önünde bulundurmanız gereken temel noktaları not ettik:

 • Yönetmelik: Çevrimiçi broker, FCA, CySEC veya ASIC gibi tanınmış, yetkili bir kuruluş tarafından düzenleniyor mu??
 • Ücretler: Komisyoncu hangi komisyonları, spreadleri ve diğer ticaret ücretlerini alır??
 • Ödemeler: Ticaret platformunda hangi ödeme yöntemleri mevcuttur??
 • Minimum Mevduat: IOTA ticareti yapmaya başlamanız için gereken minimum depozito miktarı ve bahis miktarı ne kadardır??
 • IOTA Çiftleri: Hangi itibari para ve dijital para birimleri ile IOTA ticareti yapabilirsiniz??
 • Ticaret platformu: Ticaret platformu, her seviyeden yatırımcı için kullanımı kolay ve yeterince dost mu??
 • Mobil uygulama: Ticaret platformu mobil uygulama sunuyor mu?

İdeal çevrimiçi komisyoncu arayışınız çok fazla zaman ve çaba gerektiriyorsa – eToro’yu kontrol etmenizi öneririz. Neyin içinde olduğuna bir göz atmak için eToro, işte en etkileyici özelliklerinin bir listesi:

 • Ticaret platformu FCA, ASIC ve CySEC’den lisanslara sahiptir. ABD’de ikamet edenler, eToro’nun FINRA’ya kayıtlı olduğunu bilerek kolaylıkla ticaret yapabilir.
 • eToro yalnızca komisyonsuz işlemler değil, aynı zamanda mevcut tüm finansal varlıklar üzerinde rekabetçi spreadler sunar.
 • Ödemeleri banka havaleleri, kredi / banka kartları ile işleyebilir ve ayrıca PayPal gibi e-cüzdanları kullanabilirsiniz..
 • Sadece 25 $ ‘lık minimum bahisle IOTA ticareti yapmaya başlayabilirsiniz..

Adım 2: Bir IOTA Ticaret Hesabı Açın

Seçtiğiniz komisyoncunun web sitesine gidin ve kaydol.

Hesabınızı açmak için kişisel bilgilerinizi vermeniz gerekecektir. Bu, adınızı, adresinizi, doğum tarihinizi ve iletişim bilgilerinizi içerir..

Platform KYC düzenlemelerine (ki olması gerektiği gibi) uygunsa, fotoğraflı kimliğinizin bir kopyasını da yüklemeniz gerekecektir. Bu pasaportunuz veya ehliyetiniz olabilir.

EToro’da kimlik doğrulama, otomatik kimlik teknolojisi kullanılarak yapılır, yani neredeyse anında ticarete başlayabilirsiniz..

3. Adım: Para Yatırın

Hesabınız onaylandıktan sonra ticaret hesabınıza para yatırabilirsiniz.

Ödemeler söz konusu olduğunda, çoğu broker size banka kartlarından üçüncü taraf e-cüzdanlara kadar çeşitli yöntemler sunar. Bir banka havalesi seçerseniz, depozitonuzun işleme koyulmasının birkaç gün süreceğini unutmayın..

Adım 4: IOTA Ticaret Pazarını Seçin

Paranız hazır olduğunda, ticaret yapmak istediğiniz IOTA çiftini seçebilirsiniz. EToro’da basit bir arama yapabilirsiniz ve platform, aralarından seçim yapabileceğiniz mevcut IOTA ticaret çiftlerini listeleyecektir..

Adım 5: IOTA Ticareti Yapın

Şimdi, size kalan tek şey ticaret emirlerinizi vermektir. Bu noktada, yukarı kaydırıp bölümde tartıştığımız sipariş türleri hakkında hızlı bir özet almak isteyebilirsiniz. "Alım Satım Emirlerini Ayarlama."

Kendinizden emin olduğunuzda, devam edebilir ve ilk IOTA siparişinizi oluşturabilirsiniz. Spekülasyonunuza göre, bir satın alma veya satma emri verin. Üzerine tıklamak "Açık Ticaret" IOTA ticaretinizi gerçekleştirecek.

İlk IOTA ticaretinizi başarıyla yaptınız. Eğer kullanıyorsanız eToro, ticaretiniz% 100 komisyonsuz!

IOTA Rehberi Ticareti Nasıl Yapılır – Karar

IOTA ticareti yapmaya başlamak için ilham alıyorsanız, düzenlenmiş bir çevrimiçi komisyoncu seçtiğinizden emin olun..

eToro, kripto para birimlerini hem fiat hem de diğer dijital varlıklara karşı takas etme yeteneği sağlar. Komisyonsuz alım satım ve IOTA paralarınızı saklamak için bir kripto para cüzdanı ile kullanımı kolay platformu bulacaksınız..

Sonuç olarak, bizimki gibi rehberleri okuyarak ve piyasayı yakından takip ederek, evinizin rahatlığında IOTA ticareti sanatında ustalaşabilirsiniz..

eToro – IOTA Ticareti için En İyi Broker

etoro komisyoncusu

eToro, kripto endüstrisinde uzun yıllar boyunca güvenilir olduklarını kanıtladı – onları denemenizi öneririz.

Sanal para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında.

Sıkça Sorulan Sorular

IOTA ticareti yapmak güvenli midir?

Evet – dijital varlığı eToro gibi lisanslı bir komisyoncu aracılığıyla takas ettiğiniz göz önüne alındığında.

IOTA ticareti yapmaya nasıl başlayabilirim?

IOTA ticareti yapmanın en iyi yolu, eToro gibi saygın ve lisanslı bir ticaret platformudur. İşlem hesabınıza minimum 200 $ ile para yatırabilir ve 25 $ kadar küçük bir hisseyle IOTA ticareti yapmaya başlayabilirsiniz..

IOTA ticareti yaparak zengin olmak mümkün mü?

IOTA ticareti yaparak kar elde etme yeteneğiniz, piyasayı ne kadar iyi tahmin ettiğinize bağlıdır. Bunu yapmak için, kripto para piyasasını araştırmanız ve risklerinizi azaltmak için hazır bir hazır para yönetimi stratejisine sahip olmanız gerekir..

IOTA ABD’de yasal olarak takas edilebilir mi??

Evet, ABD’de yasal olarak IOTA ticareti yapabilirsiniz. Ancak, IOTA CFD’lerine erişemeyeceğinizi unutmayın..

Kaldıraçla nasıl IOTA ticareti yapabilirim?

CFD’lere izin verilen bir ülkede ikamet ediyorsanız, kaldıraç sunan düzenlenmiş bir komisyoncu bulabilirsiniz..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map