Kripto para birimi ticareti yapmaya ne zaman hazır olduğunuzu hangi noktada anlarsınız? Atılması cesur bir adım ve önceden bilmeniz gereken çok şey var.

Muhtemelen kripto para ticareti ile ilgilenmişsinizdir, çünkü büyük miktarda para kazanabilirsin.

Belki bir arkadaşın ilgini çekti ya da tüm haberlere ve heyecana kapıldın.

Evet, gerçekten çok para kazanılabilir. Örneğin en tanınmış kripto para birimi olan Bitcoin, belki de dünyadaki en değişken piyasa aracıdır..

Ve birçok insan servetini kripto para birimi ticareti yaptı.

ancak, kripto para ticareti yapmanın kolay olduğunu düşünmeyin. Bu hızlı bir şekilde zengin olma planı değildir, bilmeniz gereken çok şey var.

Bu makalede, yeni başlayanların kripto para birimi ticaretine başlamadan önce bilmesi gereken her şeye bakacağız..

Bir profesyonel gibi kripto para ticareti yapmayı öğrenmek ister misiniz? Bizimkini al kripto para kursu!

Zaten temelleri anlıyorsun

blok zincirinin temellerini anlamak

Yeni başlayanlar, nasıl yapılacağına dair tüm temel bilgileri anlamalı blok zincirlerisüreci madencilik, kripto para birimini depolamak, ve kripto para birimi ile nasıl işlem yapılır.

Çok teknik hale gelebilen kripto para birimi hakkında öğrenilecek çok şey var ve hepsinin nasıl çalıştığını öğrenmek için zaman ayırmanız gerekiyor..

Temel konularda YouTube’da beş dakikalık bir videonun yeterli olacağını düşünmeyin! Bu çok büyük bir konudur ve bilgiler çok çabuk geçerliliğini yitirebilir.

Öğrenmeniz gereken ilk şey, kripto para birimini çevreleyen tüm terminolojidir..

Birçok terim kripto para birimine özgüdür veya ticaretten ödünç alınmıştır veya diğerlerinin farklı bir teknik geçmişi vardır..

Ama belki daha da önemlisi, kripto para biriminin arkasındaki felsefeyi anlamanız gerekir ve kökenleri. İnsanların neden kripto para biriminin önemli olduğuna inandığını anlamalısınız.

Mevcut bankacılık sisteminin nasıl çalıştığını ve kripto para biriminin, bankalar gibi üçüncü şahısları değiştirmeyi nasıl planladığına dair iyi bir anlayış hayati önem taşımaktadır..

Bunun da ötesinde, kripto para birimi, bazı açılardan, daha fazla mahremiyet içermeyi ve mevcut bankacılık sisteminden daha hızlı olmayı hedefliyor. Devleti paradan ayırmaya çalışıyorlar, kontrolü geri alıyorlar.

Biraz anlayışa sahip olmak için bir başka harika alan, kripto para birimi hakkında konuşurken sıkça ortaya çıkan diğer kavramlar olan akıllı sözleşmeler ve dApp’lerdir..

Nasıl çalıştığını bilmiyorsanız, kripto para birimi ticaretine atlamayın!

Bunu yaparsanız, kendinizi kötü geliştirilmiş kripto para birimi projelerinde dolandırılma veya emilme riskine maruz bırakırsınız..

Henüz temel bilgileri bilmediğinizi düşünüyorsanız, yeni başlayanlar için kripto para birimi kılavuzumuza göz atabilirsiniz. İşte.

İyi araştırma becerilerine sahipsin

araştırma becerileri, kripto para birimi ticareti

Kripto para birimi endüstrisi hala çok genç ve önemli ölçüde değişiyor, bu yüzden en son gelişmelerden sürekli olarak haberdar olmanız gerekiyor..

Bunu yapmanın en iyi yollarından biri, kripto para birimi haberlerini okumak ve YouTube’da kripto para birimi videolarını izleyerek sürekli güncel kalmaktır..

Ancak çoğu durumda bu yeterli değildir. Kripto para birimine takıntılı olmalısın ve bu konuda yapabileceğiniz her şeyi öğrenmek ve olabildiğince çok araştırma yapmak istiyorsanız.

Herhangi bir kripto para birimi ticareti yapmadan önce, nasıl çalıştığını, onu neyin benzersiz kıldığını öğrenmeli ve kripto para biriminin arkasındaki kişiler hakkında bilgi sahibi olmalısınız..

Ayrıca kripto para birimlerinin sınırlamalarını ve zorluklarını bilmeli ve bunları objektif bir bakış açısıyla incelemelisiniz..

Kişisel duygularınızın veya önyargılarınızın karar verme sürecinize girmesine izin vermeyin..

Bunun da ötesinde, ülkenizde kripto para biriminin nasıl düzenlendiğini anlamalısınız. Farklı ülkeler, kripto para birimini farklı şekillerde sınıflandırır ve vergi karlarını da farklı şekillerde sınıflandırır..

Kripto para birimi hakkında önemli bir tavsiye, başkalarının görüşleri tarafından ikna edilmez. Kendi sonuçlarınıza gelin.

Dolandırıcılıkları fark edebilirsiniz

Bir kripto para birimi tüccarı olarak sahip olabileceğiniz en önemli becerilerden biri, dolandırıcılıkları tespit etme yeteneğidir. Bu beceri yalnızca kapsamlı araştırma yapılarak elde edilir.

Dolandırıcılar birçok farklı şekil ve biçimde olabilir. Bazen kripto para birimi veya kripto para birimi ticareti ile ilgili hizmetler oldukları zamanlarda kendileri de kripto para birimleridir..

İyi bilinen kripto para birimleri ile projeler ve dolandırıcılıklar arasındaki farkı ayırt etme becerisini geliştirmeniz gerekir..

Yalnızca iyi bilinen cüzdanları, uygulamaları ve borsaları kullanın. Ancak dikkatli olun, bazı dolandırıcılar gerçek uygulamaları kopyalamakta harikadır.

Kripto para birimini ne kadar çok anlarsanız, dolandırıcıları o kadar iyi tespit edebilirsiniz.. Küçük bir yatırım karşılığında size büyük getiri teklif eden kişilere karşı özellikle dikkatli olun..

Nasıl ticaret yapılacağını biliyorsun

kripto para birimi ticareti nasıl yapılır

Zaten ticaret becerileriniz varsa, çok ileride olacaksınız. Halihazırda forex veya hisse senedi ticareti yapmış olabilirsiniz.

Trading Education’da buna inanıyoruz herkes ticaret yapmayı öğrenebilir, yaşları veya finansal deneyimleri ne olursa olsun.

Ticaretin temellerini anlayabilirsiniz; Düşük satın al, pahalıya sat. Ama gerçekte biraz daha karmaşık.

Yapmak istediğiniz şey, bir trend doğrultusunda ticaret yapmaktır. Trendlerin nasıl çalıştığını anlamıyorsanız, kripto para birimi ticareti yapmakta zorlanabilirsiniz..

Dahası, hangi göstergeleri kullanacağınızı anlamayabilirsiniz. Göstergelerin nasıl çalıştığına dair herhangi bir bilgi sahibi olmadan ticarete başlarsanız, piyasaya ne zaman girip çıkacağınızı bilemezsiniz..

Sen ne tür bir tüccarsın?

Erken başlayanlar bir karar vermelidir; bir borsada kripto para birimi ticareti yapmayı seçmek veya bir komisyoncu aracılığıyla CFD olarak kripto para birimi ticareti yapmak?

Kripto para birimini CFD olarak alıp satmaya karar verirseniz, kripto para birimini nasıl saklayacağınızı anlamanız gerekmeyecektir..

Kripto para tüccarlarının bilmesi gereken önemli bir şey, kripto para birimi kullanmanın tehlikeleridir. alma alışkanlığı olan borsalar hacklendi.

Defalarca oldu ve milyonlarcası çalındı.

Bir kripto para birimi takası kullanmaya karar verirseniz, kripto para biriminizi orada asla bırakmayın, her zaman geri çekin ve cüzdanınıza koyun.

CFD ticareti, teknik olarak dayanak varlığa sahip olmadığınız için bu riski ortadan kaldırır.

Bununla birlikte, bir borsa yoluyla veya CFD’lerle alım satım yapmanın avantajları her zaman net değildir.

Sadece CFD ticaretine bağlı kalmayan tüccarlar, ICO’lara (İlk Para Teklifi) katılma avantajına sahip olacaklar..

ICO’lar, genellikle bir ICO bittikten sonra kripto para biriminin fiyatı yükseldiği için çok para kazanmanın harika bir yoludur..

Son olarak, yatırımcıların seçtikleri ticaret yöntemiyle ilişkili ücretleri de dikkate almaları gerekir..

Günlük tüccar veya salıncak tüccarı

Ayrıca günlük tüccar mı yoksa swing tüccarı mı olduğunuza karar vermeniz gerekir..

Günlük ticaret, aslında gün boyunca işlem yaptığınız ve günün sonunda tüm pozisyonlarınızı kapattığınız tam zamanlı bir iştir..

Swing ticareti çok daha uzun bir süre boyunca gerçekleşir. Swing tüccarları günler, haftalar ve hatta aylarca pozisyon kapatmayabilir.

Seçtiğiniz ticaret tarzı, yaşam tarzınıza ve ticarete ayırabileceğiniz zamana uymalıdır..

Ticaretin temelleri

Grafikleri ve mum çubuklarını nasıl okuyacağınızı bilmeniz gerekir. Bunları nasıl okuyacağınızı anlamıyorsanız, ticarete başlamanın çok zor olduğunu göreceksiniz..

İlgili riskleri anlıyorsunuz

kripto para ticaretinde risk

Her şeyin bir riski vardır, ondan kaçış yoktur. Kripto para ticareti ile ilgili baskıyı kaldıramıyorsanız, bu sizin için olmayabilir.

Bir planınız ve risk yönetimi stratejiniz yoksa gerçekten her şeyi kaybedebilirsiniz..

Birçok tüccarın takip ettiği genel bir kural, herhangi bir ticarette hesabınızın% 1 ila 2’sinden fazlasını riske atmamak. Bu, ticaret hesabınızın çok daha uzun süre dayanmasını sağlayacaktır.

Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayla ticaret yapmayın, özellikle de başlangıçta yeni başladığınızda. Nasıl ticaret yapılacağını öğrenirken para kaybedeceksin.

Kripto para biriminin bir tür geleceği olduğuna inanmalısınız

Evet, bir tüccar olarak, muhtemelen sadece kripto para birimi ticaretinden para kazanmak isteyeceksiniz ve kripto para biriminin dünyamızın çalışma şeklini potansiyel olarak nasıl değiştirebileceğini muhtemelen daha az önemseyeceksiniz..

Bununla birlikte, kripto para biriminin ondan kâr etmeniz için yeterince uzun süreceği inancına sahip olmalısınız..

Anahtar noktaları

Bu makaleden bir şey hatırlıyorsanız, bu önemli noktaları yapın.

  • Kripto para birimi ticaretine başlamadan önce, arkasındaki felsefeyi anlamalısınız.. Neyi başarmaya çalıştıklarını ve bunun neden önemli olduğunu bilmelisiniz.
  • İyi araştırma becerileri hayati önem taşır. Farklı kripto para birimlerinin nasıl çalıştığını, onları neyin benzersiz kıldığını ve dolandırıcılıkları nasıl tespit edeceğinizi anlamanız gerekecek.
  • Nasıl ticaret yapılacağını bilmek tamamen farklı bir oyundur. Kripto para birimini anlamak çok önemliyken, nasıl ticaret yapılacağını bilmek de aynı derecede önemlidir..
  • Kripto para birimi ticareti çok riskli. Kripto para ticareti ile ilgili riskleri asla gözden kaçırmamalısınız.

Kripto para birimi ticareti kursumuzla kripto para ticareti yapmayı öğrenin

Diğer kripto para birimleri ve bunların nasıl takas edileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Ardından kripto para birimi ticaret kursumuza kaydolun!

Bu makaleyi okumaktan zevk aldıysanız Ticaret Eğitimi, lütfen beğenin ve ilginizi çekebileceğini düşündüğünüz bir başkasıyla paylaşın.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me