2021’de kripto para birimine yatırım yapmak, kripto piyasasının değişken ve dinamik yapısıyla oldukça zor olabilir. Dijital para birimindeki son devrim ve çağdaş değişim taleplerini karşılamak için dijital finansal platformlara duyulan ihtiyaç ile kripto para birimine yatırım yapmak, kazanmanın en karlı yollarından biridir..

İşte 2021’de kripto para birimlerine yatırım yapmak için kapsamlı bir adım adım kılavuz. Bu kılavuz, yeni başlayanlar olarak kripto para birimine yatırım yapmanıza yardımcı olacaktır..

Araştırma ile Başlayın

İlk adım ödevi yapmaktır. Kripto piyasasına yatırım yapmadan önce onu incelemeye başlamalısınız. Bölgeye ilk kez adım atan bir amatörseniz, tatbikat için kendinizi iyi hazırlamanız gerekir. Neye bulaştığınızı bilmelisiniz, bu yüzden temel araştırma ile başlayın. Bunu, internetten temel bilgiler konusunda kendinize yardımcı olarak yapabilirsiniz veya çevrimiçi veya çevrimdışı olarak mevcut olan bir tür kılavuz veya kursla kendinizi kolaylaştırabilirsiniz..

Temel bir kripto para birimi anlayışı oluşturmak için çeşitli platformlar kullanışlı olabilir. eToro, kripto para birimine yatırım yapmanıza yardımcı olabilecek ve 2021’de kripto para birimlerine yatırım yapmanız için size adım adım rehberlik edebilecek böyle bir platformdur. Kripto para birimine yatırım yapmak, kripto piyasalarının temel bilgilerini iyi anlarsanız çok kolay olabilir. Bu nedenle, kripto para birimine nasıl yatırım yapılacağını anlamak için ilk araştırmayı yaptığınızdan emin olun..

Ön İpuçları

Kripto para birimine yatırım yapmaya başlamadan önce aşağıdaki adımlar göz önünde bulundurulmalıdır:

1. Uygun fiyatınıza göre yatırım yapın.

2. Yatırımlarınız için kredi almaktan kaçının.

3. Yatırımlarınızı iyice yaptığınızdan emin olun.

4. Gerçekçi olmak dışında

5. Hesaplanmış riskler alın

Bu somut fikirler, kripto para birimi yatırımı girişiminiz için güçlü zeminler oluşturmanıza yardımcı olacaktır..

Ne Kadar Yatırım Yapmalı?

Kripto para birimine yatırım yapmaya karar verdiğinizde aklınıza gelen ilk soru, yeni başlayan biri olarak ne kadar yatırım yapmalısınız? Yatırım miktarı hakkında kitapların kuralı yoktur.


Her zaman küçük adımlarla başlamak, her seferinde bir adım bebek adımları atmak önerilir. Bitcoin sekiz ondalık basamağa kadar bölünebildiğinden, başlangıçta küçük bir kesir satın almaya bakılmalıdır..

Seçtiğiniz Kripto Para Birimini Satın Alma

Pazar gün geçtikçe dijital para birimleriyle büyüyor; Yatırım yapmak istediğiniz kripto para birimini seçmek için kripto grafiklerini incelemelisiniz. Piyasada değişken ve dinamik değerlere sahip 8000’den fazla kripto para birimi ile kripto aldatmacası olasılığı var "kripto çılgınlığı" 2021’de. T

kripto grafikleri, kripto para birimlerinin fiyatlarının 2019-20 yılı için dinamik olarak dalgalandığını gözlemledi. Farklı para birimleri her saniye piyasa değerleri için farklı grafikler çizer. Kripto para birimi seçimine karar vermek için bu grafikleri incelemelisin.

Yeni başlayan biri olarak, kripto para birimlerinin değerlerini bir temel kural olarak kaydeden çeşitli platformları kontrol etmelisiniz. Bu platformlar, kesin kripto para birimlerinin kalıcı değerlerinin ve piyasa rekabetlerinin net bir taslağını oluşturmanıza yardımcı olacaktır. eToro size yardımcı olacak böyle bir platform olabilir kripto para birimlerinin değerlerini görüntüleyin. Makul bir anlayıştan sonra, hangi para birimine yatırım yapacağınıza karar verebilirsiniz..

Uygun Bir Değişim Platformu Aranıyor

Bir sonraki adım, en uygun değişim platformunu seçmektir. Yatırımınızın ölçeğine, kripto para biriminizin türüne daha uygun ve bölgenizde size kolaylık sağlayan değişim platformunu seçmelisiniz. Seçtiğiniz kripto para birimi için en büyük işlem değerlerine sahip bir değişim platformu bulmaya çalışmalısınız. Tüm değişim platformları itibari para ile para yatırmanıza izin vermeyeceği için fonunuzun kaynağını düşünmelisiniz. Platformların çoğu, yalnızca Bitcoin biçiminde para yatırmanızı kısıtlayacaktır..

Bu açıdan hatırı sayılır bir araştırma yapmalı ve fiat üzerinden satın almayı kolaylaştıran bir platform aramalısınız; daha önce de belirtildiği gibi, her platformun artıları ve eksileri vardır. Özel ihtiyaçlarınıza göre bir değişim platformu seçmelisiniz.

Seçkin platformlar arasında eToro, Binance, Kraken, Changelly bulunur. Daha geniş bir kapsam sağlayan birkaç kripto para birimine ve altcoin’e yatırım yapmanıza izin veren bir değişim platformu aramaya çalışın. Bu, portföyünüzü çeşitlendirmenize ve kripto pazarında daha büyük ölçekte görünmenize yardımcı olacaktır.. eToro yeni başlayanlar olarak kripto para birimine yatırım yapmak için oldukça kullanışlı olabilir.

Doğru Cüzdanı Seçmek

Kripto para birimine yatırım yaptıktan sonra, bir sonraki adım bir dijital cüzdan veya bir kripto cüzdanı almaktır. Cüzdan tıpkı çevrimiçi bankacılık gibidir; kripto varlıklarınızı korumanıza, takas etmenize ve hepsini tek bir yerde organize etmeniz için size bir platform sağlamanıza yardımcı olur.

Cüzdan Türleri

Çalışma şekline bağlı olarak farklı kripto cüzdan türleri vardır. Genel türler şunlardır:

1. Sıcak Cüzdanlar

Bunlar, kripto para birimlerinin günlük işlemlerini kolaylaştıran mobil veya masaüstü cüzdanlardır. Sıcak cüzdanlar, yalnızca günlük alışverişlere yardımcı oldukları için az sayıda değeri saklamak için kullanışlı olabilir. Sıcak cüzdanlar yalnızca kısa vadeli yatırımlar için oldukça güvenlidir.

2. Soğuk Cüzdanlar

Uzun vadeli yatırımlar için soğuk cüzdanlar kullanılır. Daha büyük ölçekte daha büyük bir döneme yatırım yapmayı planlarken kendinize soğuk bir cüzdan alın. Soğuk cüzdanlar proaktif olarak internete bağlı değildir. Soğuk cüzdanlar daha fazla kağıt cüzdan veya Sert cüzdan olabilir.

 • Donanım Cüzdanları – Bir donanım cüzdanı; Adından da anlaşılacağı gibi, kripto para biriminizi pratik olarak bir donanımda depolayan bir cihazdır. Piyasada Ledger Nano ve Trezor gibi birkaç sert cüzdan var. Cüzdanlar internete bağlanabilir. Kripto para biriminizi kurtarmanın en güvenli yolu olarak kabul edilir.
 • Kağıt Cüzdanlar – Kağıt cüzdanlar, geçiş anahtarınızın ve kodlarınızın kağıt makbuzlarıdır. Güvenli kabul edilmesine rağmen, kağıt cüzdanlar yıpranma, yıpranma ve kayba karşı savunmasızdır..

Yeni Başlayanlar Olarak Kripto Para Birimine Yatırım Yapmanın Temelleri

Bir amatör olarak kripto para birimine yatırım yapmaya başladığınızda çok yardımcı olabilecek birkaç temel taktik var. Bunlar, kripto para biriminize yapılan yatırımlardan makul getiri elde etmenin temel yollarıdır..

1. Kripto CFD’si

Fark sözleşmesi veya CFD, T + 0 marjına düşen yatırımlarda ticaret yapmak için bir araçtır. Bu, düşük depozito ile yüksek kaldıraç sağlayan riskli yatırımlara yardımcı olur. Ayrıca, kripto para birimlerini satın almadan bile taramaya yardımcı olur..

Günlük Ticaret

Bu tür bir ticaret stratejisi, günde birkaç kez kripto borsası yapılmasını gerektirir. Kripto para birimlerinin değişken doğası nedeniyle, bu tür kripto alım satımları başlangıç ​​bazında başlamanıza yardımcı olabilir..

Günlük ticaret, kripto piyasalarını tutarlı bir şekilde kontrol etmeniz ve yeni başlayanlar olarak size kripto piyasaları hakkında kapsamlı bir anlayış sunmanız için bir tatbikat oluşturabilir. EToro ve Coincap gibi çeşitli platformlar günlük ticarette size yardımcı olabilir.

2. Bitcoin Madenciliği

Çok akıllıca bir başka yatırım Bitcoin Madencilik olabilir. Madencilik farklı bir yatırım şeklidir. Başlangıçta, Bitcoin Madenciliği’nden kar elde etmeyi zor bulabilirsiniz, ancak getiri açısından daha karlı.

3. Arbitraj

Bu yatırım biçiminde, yatırımcı bir kripto para birimini bir borsadan satın alır ve diğerine satar. Kripto para birimlerine yatırım yapmanın diğer yollarına kıyasla oldukça anlık ancak çok fazla kârlı değil.

4. Kripto Musluklar

Kripto para birimlerine yatırım yapmanın bir başka çok etkili yöntemi, küçük ölçekli yatırımlardan kar elde etmeye çalışmanız durumunda kripto musluklarıdır. Kripto Musluklar, belirli bir zaman aşımı sırasında sınırlı miktarda kripto para gerçekleştiren bazı web sitelerinin damlayan muslukları olarak tanımlanabilir..

Kripto para birimine yatırım yapmak için bu yöntemlerin uygulanmasında çeşitli platformlar size yardımcı olabilir. İhtiyaçlarınıza ve yatırım ölçeğinize göre kendinizinkini seçebilirsiniz.

Yatırım Karışımınızı Oluşturma

Kripto para birimlerinde ticaret yapmak için karışımınızı yapmanız gerekir. Yatırımlarınıza ve piyasa kaymalarının çağdaş ölçeğine göre kripto para birimine yatırım yapma stratejilerinizi değiştirmek çok önemlidir..

Bu konudaki en iyi şey, kripto piyasalarının modellerini çok yakından incelemektir. Kripto piyasasını ne kadar çok anlarsanız, karınız o kadar büyük olur. Kripto karışımınızı oluştururken göz önünde bulundurulması gereken birkaç husus aşağıdaki gibi olabilir:

1. Kripto Para Birimlerinin Seçimi

Kripto para birimlerinizi akıllıca seçin. Değişken olan ve sürekli olarak kar yaratma eğiliminde olan kripto para birimlerini seçin. Karşılanabilirliğinize ve risk eşiğine göre karar verin.

Değişimler ve Talepler

Piyasalardaki farklı kripto para birimlerinin taleplerini sürekli olarak araştırın. Kesin kripto para birimi için talep ve arz grafiklerini inceleyin. Kripto para birimine yatırım yapmadan önce, kripto pazarının rekabet eğilimini incelemelisiniz. Bu, kripto para birimine yatırım yapma konusunda daha akıllı seçimler yapmanıza yardımcı olacaktır..

2. Ticaretin Süresi & Fon Sınıflandırması

Kripto para birimlerinde farklı yatırım türleri için belirli bir süre seçmelisiniz.

Uzun Vadeli

Yatırımlar daha uzun bir süre için uzun vadeli olabilir. Bunlar, daha az dik grafiklere sahip daha az değişken kripto para birimleri için yapılabilir..

Kısa vadeli

Kısa vadeli yatırımlar değişken olma eğilimindedir ve dinamik değerler gösteren kripto para birimleri için yapılır..

Orta vadeli

Başka bir yaklaşım orta büyüklükte bir yatırım olabilir. Bu tür yatırımlar, amatör olarak para birimine yatırım yaparken hesaplanmış risk almak için verimli olabilir..

Uzmanlar, piyasa taleplerine göre perspektif olarak kripto para birimine yatırım yapmayı öneriyor.

3. Temel Yatırım Stratejileri

Başlangıçta kripto para birimine yatırım yapmanıza yardımcı olabilecek birkaç yatırım stratejisi olabilir..

Uzun / Kısa Özsermaye

Bu türde, fon sağlayıcı, kripto para biriminin değerinin düşük olup olmadığına veya aşırı değerli olup olmadığına bakmalı ve sonuç olarak onu uzun veya kısa vadeli yatırım derecelerine yerleştirmelidir. Doğru değerlendirmeler, sonuç olarak kazanç ve kayıplarla sonuçlanır.

Pazar Tarafsız

Piyasadan bağımsız yatırımlarda, yatırımlarınızın yarısını uzun vadeli varlıklara ve diğer yarısını kısa vadede yatırırsınız. Buradaki fikir, yatırımlarınızın toplam kazançlarından elde edilen hesaplanmış, piyasa açısından nötr bir kazanç sağlamaktır..

Global Makro

Bu teknik, piyasa eğilimlerinin izlenmesini vurgular. Bunlar oldukça kısa vadeli yatırımlar.

4. Risk Yönetimi

Kripto para birimine yatırım yaparken göz önünde bulundurulması gereken en önemli özellik risk yönetimidir. Yatırımınızın risk grafiklerini etkileyen faktörleri yakından aramalısınız. Ödeyebileceğiniz risk sınırlarının farkında olduğunuzdan emin olun. Bu amaçla bir risk yönetimi aracı kullanmak da akıllıca bir yaklaşım olabilir.

Kripto Para Birimine Yatırım Yapmaya Hazır?

Pareto İlkesi

80/20 kuralının Pareto İlkesi kripto piyasalarında da geçerlidir. Kripto para birimine yatırım yaparken, en büyük yatırımların gelirlerinizden en yüksek payı aldığını bilmelisiniz..

Kripto Piyasalarını Takip Edin

Yukarıdaki tüm adımları tamamladıktan sonra, artık kripto para piyasalarını titizlikle gözlemlemeniz gerekiyor. En son piyasa trendiyle kendinizi güncel tuttuğunuzdan emin olun. Her kripto para biriminin çeşitli piyasa başkentlerini arayın. Her kripto para biriminin sırasıyla düşük, yüksek veya orta piyasa sermayesi olacaktır..

eToro – En İyi Kripto Para Birimi Platformu

eToro, kripto para birimlerine yatırım yapma sürecini kolaylaştıran akıllı bir platformdur. Platform, kullanıcıya şık ve kullanıcı dostu bir arayüz sağlayan çok çeşitli kripto para birimleri sağlar.

eToro, yıllar boyunca Kripto endüstrisinde güvenilir olduklarını kanıtladı – onları denemenizi öneririz.

Sanal para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında.

Anahtar noktaları

 • Yatırım yapmadan önce kripto para birimlerini incelemek ve anlamak çok önemlidir.
 • Kripto pazarındaki yakın risklerin farkında olduğunuzdan ve kendinizi neye soktuğunuzu tam olarak anladığınızdan emin olun..
 • Ne kadar yatırım yapacağınıza dair karar, ortaya koymak istediğiniz yatırımın ölçeğine bağlı olmalıdır..
 • Kriptoya yatırım yapmanın ilk adımları arasında kripto para birimini seçmek, ticaret yapmak için bir platform almak ve bir kripto cüzdanı edinmek yer alıyor..
 • Madeni paralarınızı saklamak için dört tür cüzdan vardır: sıcak cüzdanlar, soğuk cüzdanlar, donanım cüzdanları ve kağıt cüzdanlar.
 • Kripto piyasasının talebine göre kripto para birimine yatırım yapmak için çeşitli stratejiler seçebilirsiniz..
 • Kripto para birimine yatırım yapmanın beş ana şekli vardır: kripto CFD’si, günlük ticaret, Bitcoin madenciliği, arbitraj ve kripto muslukları.
 • Yatırım yaparken değişken olan ve sürekli olarak kar yaratma eğiliminde olan kripto para birimlerini seçin.
 • Kripto para biriminde 80/20 kuralının Pareto İlkesi, kripto para birimine yatırım yaparken, en büyük yatırımların gelirlerinizden en yüksek payı aldığını bilmeniz gerektiği anlamına gelir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector