Kripto Para Birimleri Yatırımın Geleceği Olabilir

Kripto para birimi, kriptografi ile korunan, sahteciliği veya çoğaltmayı neredeyse imkansız kılan dijital veya sentetik bir para birimidir. Çoğu kripto para birimi, merkezi olmayan blok zinciri tabanlı ağlardır – farklı bir bilgi işlem ağı aracılığıyla uygulanan dağıtılmış bir dizin. Kripto para birimlerinin genellikle kapsayıcı bir yetkisi yoktur, bu da onları teknik olarak müdahaleye karşı bağışık hale getirir..

Kripto para birimlerine olan talep güçlü bir şekilde arttı ve yavaş yavaş dünya çapında hareket ediyor. Perakende yatırımcılar dışında, 2020, büyük finans kurumlarının kripto para birimine büyük miktarlarda para yatırdığı bir yıl oldu. Bu nedenle, daha fazla kabul görüyorlar ve bazı yatırımcılar bunları zaten enflasyona karşı bir koruma ve potansiyel olarak altının yerini alabilecek bir değer deposu olarak görüyor..

Öte yandan, kripto para birimlerinin tamamen yasaklandığı ülkeler var; bu nedenle, oradaki herhangi bir kripto faaliyeti yasa dışıdır. Bununla birlikte, kripto para birimleri için geleceğin neler getireceği aşağıda tartışılacaktır..

Kripto Para Birimlerinin Lideri Olarak Bitcoin’in Geleceği Nedir??

Yukarıda belirtildiği gibi 2020, birçok kurumsal yatırımcı büyük miktarlarda para yatırdığı için Bitcoin için mükemmel bir yıl oldu. Paypal ayrıca 2020’de kripto para birimleri için tarihi bir yıl olan kripto hizmetlerini başlattı..

Bitcoin tüm zamanların fiyat hareketleri. Kaynak: Coinmarketcap.

Microstrategy, Bitcoin’e 1,3 milyar dolar yatırım yaptı ve Grayscale 2020’de kendi yönetimi altındaki kripto varlıklarında 13 milyar dolarlık bir toplam elde etti..

Ruffer Investment 744 milyon $ ile takip etti; 115 milyon dolar ile Stone Ridge; Massachusetts Mutual, Bitcoin ve Square’e 100 milyon dolar yatırımla 50 milyon dolar.

Kripto kurumsallaşması 2020 yılında yukarıda adı geçen şirketlerin Bitcoin’e yatırım yapması ile başladığından beri, kripto meraklıları ve yatırımcılar Bitcoin’in geleceğinin umut verici olduğuna inanıyor..


Microstrategy CEO’su Michael Saylor Bitcoin’in kripto lideri rolünü savunuyor ve yakın gelecekte altının yerini alabilecek bir değer deposu olduğunu düşünüyor.

Ayrıca, bir başkasında Twitter gönderisi, Bitcoin’i “parasal bir ağ” olarak tanımladı.

Daha önce CNBC’ye verdiği bir röportajda Saylor, gelecekte diğer önde gelen şirketlerin Bitcoin’e yatırım yapmak zorunda kalacağına dikkat çekti..

“Apple, Amazon, Google ve Facebook ürünlerini buna bağlamak zorunda kalacak ve büyük nakit bakiyesi olan herhangi bir şirket, çözücü ve alakalı kalmak istiyorlarsa hazinesini Bitcoin’e dönüştürmek zorunda kalacak” dedi..

Bazı uzmanlar, tarihsel olarak pürüzsüz volatilite ve likidite ile gösterildiği gibi, gelişmekte olan piyasanın olgunlaşmadan önce gidecek uzun bir yolu olduğunu iddia ediyor. Diğerleri algoritma eksikliğinin hem şimdi hem de gelecekte Bitcoin için algılanan talepte kilit faktör olduğunu ima ederken.

Ancak Draper Associates’in kurucusu Tim Draper, yakın gelecekte insanların şu anda dolar kullandıkları gibi kripto para birimlerini de kullanabileceklerine dikkat çekti..

“Bitcoin ile ilgili birçok teknolojinin öne çıktığını düşünüyorum. Draper, insanların bunları kullanmaya başlaması biraz zaman alacak … İnsanların bunu şimdi dolarlar kadar kolayca harcayıp yatırım yapmaya başlaması [2022 ile 2023] arasında olacak “dedi..

“Bu olur olmaz, büyük bir değişim olacak, çünkü gerçek kripto parayı elinizde tutabildiğiniz zaman kim siyasi parayı elinizde tutmak isteyecek?” ayrıca ekledi.

Draper ayrıca 2017’de Bitcoin fiyatını doğru tahmin etmesiyle de tanınıyor. Ayrıca 2022 ve 2023 için Bitcoin fiyat tahminini yaptı..

Draper, “2022’nin sonunda veya 2023’ün başlarında 250.000 dolarlık tahminimin arkasındayım.” Bir teknoloji diğerinin yerini alana kadar hiçbir şey istikrarlı değildir “dedi.

Ayrıca Tesla CEO’su Elon Musk ve Twitter CEO’su Jack Dorsey, Twitter bio. Bu hareket, kripto meraklıları ve analistlerin Bitcoin’in geleceği hakkında düşünmesini sağladı..

Önde gelen şirketler tarafından yapılan yukarıdaki kelimeler, tahminler ve yatırımlar göz önüne alındığında, Bitcoin’in geleceği parlak görünüyor ve Bitcoin, finans dünyasında önemli bir faktör olarak rolünü gerçekten artırabilir. Paypal zaten entegre edildi, ancak Amazon gibi şirketler Bitcoin’e dahil olmaya karar verirse işler Bitcoin için olumlu yönde büyük ölçüde değişecektir..

Yatırım yapmayı düşünür müsün kripto pazarı?

Cryptocurrency Nereye Gidiyor??

Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimleri hızla büyüdü. Perakende ve kurumsal yatırımcıların dijital para birimlerine ilgisi son aylarda önemli ölçüde arttı. O zamandan beri, birçok erken oyuncu, "kripto para çılgınlığı" devam etti ve daha küçük bir topluluğu geride bıraktı. Yine de, kripto para birimlerinin atılım yapması için bir miktar mücadele kaldığını düşünmek için hala nedenler var..

2020 yılı genellikle büyük kripto para birimleri için verimli bir yıl olarak nitelendirilir. Bitcoin’e ek olarak, Ethereum’da da büyüme görüldü. Ethereum, Merkezi Olmayan Finans (DeFi) alanında lider olduğu için, gelecekte finans dünyasında daha da büyük bir etki için mükemmel bir potansiyele sahiptir. DeFi, 2020’de yükselişte ve Ethereum’un gelecekte lider olmasıyla daha da genişlemesi bekleniyor..

Kripto para birimlerinin birçok destekçisi olduğu gibi, rakipleri de var, ancak genellikle yatırımcılar için daha kabul edilebilir hale geliyorlar. Hatta bazıları onları düşünüyor "90’ların internet", gelecekte itibari para birimlerinin gerçek bir rakibi olabileceklerini ima etmek.

Cryptocurrency Uzaklaşacak mı?

Kripto para birimlerinin onları arayan eleştirmenleri olmasına rağmen "Kabarcık", yaşadıkları gelişmeden uzaklaşmaları beklenmez. Bu tür varlıkların halihazırda dikkate alınması olası değildir. "para ağları" ve Paypal gibi platformlar tarafından entegre edilecek.

Kripto Para Birimlerine Yatırım Yapmalısınız?

Kripto para birimlerine yaptığınız yatırımı, diğer riskli yatırımlarla aynı şekilde ele almak akıllıca olabilir. Kripto para birimlerinin, bir alıcının kendileri için ödemeye hazır olduklarından başka doğal bir değeri yoktur. Bu, özellikle büyük fiyat değişimlerine karşı savunmasız hale getirir.

Bu tür bir belirsizlikle başa çıkamıyorsanız, ihtiyaçlarınıza uygun başka yerlerde yatırım yapmak daha iyi olabilir. Bitcoin’in bir yatırım olarak görüşleri derin bir şekilde kutuplaşmış halde kalırken – savunucular küçük arzlarını ve değerleme üreticileri olarak artan kullanımlarını öneriyorlar ve muhalifler bunu başka bir spekülatif balon olarak görüyor.

Belirsizlikler göz önüne alındığında, kripto para birimlerinin para piyasalarını daha karlı hale getiren çeşitli avantajları vardır..

Bitcoin liderliğindeki kripto para birimleri gerçekten kurumsallaşmaya başladığından, kripto para birimlerine yatırım yapmanın kasıtlı bir hareket olma ihtimali var. Bitcoin’in 21 milyon BTC’lik bir sınıra sahip olduğu unutulmamalıdır. Şu anda dolaşımda 18 milyonun üzerinde BTC var. “Arz ve talep” kuralını dikkate alırsak, Bitcoin’in piyasa değeri yüksek talep nedeniyle limitine yaklaştıkça, yakın gelecekte fiyatı fırlayabilir..

Kripto Para Birimlerinin Yatırımın Geleceği Olmasının 3 Nedeni

1. Yatırımdan yüksek kar getirisi

Başlangıcından bu yana, kripto para birimlerinin başarısı arttı. Piyasada hala taze olsalar da birkaç yıl içinde genişlediler. Diğer portföylerin aksine kripto daha karlı. Örneğin Bitcoin 2020’de% 300 büyüdü.

Sanal para birimlerine yatırım yapmak risklidir ve birçok yatırımcı değişken doğası nedeniyle bundan uzak durabilir. Dijital varlıklara etkili bir şekilde yatırım yapmak istiyorsanız, kapsamlı endüstri araştırmasından sonra net bir planınız olmalıdır..

2. Ödenmemiş likidite

Yüksek likidite ve kripto para birimleri gibi yatırımcıların likit varlıklar olduğu biliniyor. Bir kripto para borsası aracılığıyla istediğiniz zaman satın almak kolaydır. Bu nedenle, bir kripto para birimi alıp satmak hızlı ve kullanışlıdır. Birkaç dakika içinde yüksek bir fiyat dalgalanması bildirilebilir. Ayrıca, kripto para birimlerini şu adresten satın alabilirsiniz: kripto borsaları ve ölçülü bir oranda kolayca satış yapın.

3. Yatırım yapmak uygundur

Yatırım yapmak zaman, taahhüt ve sermaye gerektirir. Kripto para birimleri, geleneksel alternatiflerin aksine çok daha basit ve kullanımı daha kolaydır. Tek yapmanız gereken kripto borsasına kaydolmak ve paralarınızı bir kripto cüzdanında saklamak. Daha sonra dijital varlıklarınızı rahatça izlemeye devam edeceksiniz.

Sonuçta, insanların kripto para birimlerine katılmak için belirli koşullara göre yaptıkları kişisel bir tercihtir. Riski alanlar, farklı mülklerden yararlandıkça para piyasasında büyük kazançlar elde ediyor.

Aynısı kripto para birimi yatırımları için de geçerlidir; Birden fazla para birimine yatırım yaparsanız, büyük getiri elde edebilirsiniz. Uzman uzmanlar normalde büyük riskleri ortadan kaldırmak için çeşitlilik gösterirler. Bu riskli görünse de, yüksek likidite ve gizli işlemler size finansal özgürlük sağlar.

eToro – En İyi Kripto Para Birimi Platformu

eToro, yıllar boyunca Kripto endüstrisinde güvenilir olduklarını kanıtladı – onları denemenizi öneririz.

Sanal para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında.

Daha fazla oku:

2021’de Kripto Para Birimine Nasıl Yatırım Yapılır?

2021’de İşlem Yapılabilecek En İyi 9 Kripto Para Birimi

2021 için Herkesin Kabul Edeceği 7 Kripto Para Birimi Tahmini

Bitcoin’in 2021’de Paranızı İkiye Katlayabilmesinin 5 Nedeni

Anahtar noktaları

  • Kripto para birimi, kriptografi ile korunan, sahteciliği veya çoğaltmayı neredeyse imkansız kılan dijital veya sentetik bir para birimidir..
  • Kripto para birimleri daha fazla kabul görüyor ve bazı yatırımcılar bunları zaten enflasyona karşı bir koruma ve gelecekte potansiyel olarak altının yerini alabilecek bir değer deposu olarak görüyor..
  • 2020, platformunda Paypal entegre kripto para birimi hizmeti olarak Bitcoin için tarihi bir yıldı.
  • Microstrategy 1,3 milyar dolar yatırım yaptı ve Grayscale 2020’de kendi yönetimi altındaki kripto varlıklarına toplamda 13 milyar dolarlık bir yatırım yaptı..
  • Kripto kurumsallaşması 2020 yılında yukarıda adı geçen şirketlerin Bitcoin’e yatırım yapması ile başladığından beri, kripto meraklıları ve yatırımcılar Bitcoin’in geleceğinin umut verici olduğuna inanıyor..
  • Microstrategy CEO’su CNBC’ye verdiği bir röportajda Michael Saylor, gelecekte diğer önde gelen şirketlerin Bitcoin’e yatırım yapmak zorunda kalacağına işaret etti. “Apple, Amazon, Google ve Facebook ürünlerini buna bağlamak zorunda kalacak” dedi..
  • Tesla CEO’su Elon Musk ve Twitter CEO’su Jack Dorsey, Twitter biyografisine #bitcoin ekledi. Bu hareket, kripto meraklıları ve analistlerin Bitcoin’in geleceği hakkında düşünmesini sağladı..
  • Paypal zaten entegre edildi, ancak Amazon gibi şirketler Bitcoin’e dahil olmaya karar verirse işler Bitcoin için olumlu yönde büyük ölçüde değişecektir..
  • Merkezi Olmayan Finansın lideri olan Ethereum, gelecekte finans dünyasında daha da büyük bir etki potansiyeline sahiptir. DeFi, 2020’de yükselişte ve Ethereum’un gelecekte lider olmasıyla daha da genişlemesi bekleniyor..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector